Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76551) vektornfl válasza Quqesz (#76545) üzenetére


vektornfl
tag

Jajjj nagyon jófej vagy, hogy segítesz és ilyen részletes választ adtál :) :R

Az instrukcióid alapján bedugtam az erősítőbe a hiányzó kábeleket. Több optikai bemenet is van egyébként, de a dig-1be van dugva. Meg is találtam az erősítőn, ezt a forrást, de a TV-ről továbbra sem volt hang. Aztán kihúztam a TVből az optikait és bedugtam a HIFI lejátszóba. Naaa az tökéletesen szólt :DD Ott egy CD-t próbáltam, így persze csak sztereó volt, de mind a két elülső hangfal gyönyörűen szólt. Ebből az is következik, hogy sikerült jóhelyre dugni a hangfal kábeleket az erősítőbe és az optikai kábellel sincs gond. Valami a TV fronton lehet.

A TV-n próbálkoztam nyomkodni minden féle beállítást (próbáltam youtube és netflix alatt is), de meg se szólalt.

Alapvetően, ezek a beállítási lehetőségek vannak a TV-n:

Van esetleg valami tipped, hogy mi lehet a megoldás? A TV nincs még egy éves és tavaly még működött a rendszer, szóval gondolom nem a porttal van gond.

Ja és nem volt kihúzódva az a kábel, amire írtad, csak egy döglött poloska volt rajta, azért nézett úgy ki a képen :D

Nagyon köszönöm a segítséged! :R

(#76552) Quqesz válasza vektornfl (#76551) üzenetére


Quqesz
nagyúr

LG tv-ét nem ismerem, de próbáld ki csak az optikai kimenettel és a DD Atmos off. Az eARC csak hdmi-n működik, azt kikapcsolhatod. Van ott egy speciális beállítás, azt is nézd meg(első kép). A tv optikai kimenetét kellene le ellenőrizni, elvileg fényt kell látnod a kábel végén ha sötétben oda rakod elé a tenyered mikor be van dugva a másik vége a tv-be.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#76553) hangya7


hangya7
tag

Sziasztok!

Lenne egy 5.1 rendszerem (Pioneer VSX-511s erősítő + KODA hangfalak). Van arra lehetőség, hogy legalább a sorround + mélynyomó ne vezetékesen legyen összekötve az erősítővel? Van erre valami rádiós cucc? Vagy inkább cseréljem le valami belépő szintű soundbar+mélynyomóra a rendszert (esetleg erre egy ajánlat)?

Előre is köszi a válaszokat!

(#76554) Quetz válasza krx21 (#76546) üzenetére


Quetz
őstag

A Manualra gondoltam, de ezek szerint átsiklottál felette:

Yamaha RX-A8A:
Power Consumption: 600W
Maximum Power Consumption (All ch driven 10% THD): 1370W

(#76555) Quetz válasza hangya7 (#76553) üzenetére


Quetz
őstag

Google a barátod, 60k körül mennek ezek az adapterek:

SVS SoundPath Wireless Adapter Measurements.png

REL Acoustics Ht-Air Wireless Transmitter and Receiver Audio Measurements.png

(#76556) krx21 válasza Quetz (#76554) üzenetére


krx21
nagyúr

"Maximum Power Consumption (All ch driven 10% THD): 1370W"
Ez valami olyasmi lehet, mint a 9X180watt a Denon-nál... :F (X3800H)

(#76557) m3ss


m3ss
veterán

tegnap mertem egyet, cavern + uj mikrofon. erositsetek meg, hogy nem csinaltam hulyeseget. nem directben vagyok denonon, hanem vmelyik modban, audyssey off, de tavolsagok es crossover maradtak, minden hangfal small. cavernben crossoverben bypasson vagyok, valojaban semmihez se nyultam sztem, csak beallitottam 5.1-et, majd 3 meres utan 1 click export eq apoba. hangero szintek vagy mi miatt viszont mindig dobott cavern vmi figyelmeztetest.
ha jol latom tutorialban, eq apoban minden csatornat vissza kellene huzni, hogy az lfe 0-an legyen?
media player classic audio kimenetet atraktam direct soundra. erositon ugyanazt kell latnom, ugye? szoval ha dtshdma a sav, akkor azt, ha truehd akkor azt.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#76558) ctrlaltdel13 válasza m3ss (#76557) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mikor a hangerő szinteknél hibát dobott, engedett tovább lépni?
Rewel a lehető legpontosabban kellene a szonteket előtte beallítani.
Gondolom lehet így avr-nél is.

(#76559) vektornfl válasza Quqesz (#76552) üzenetére


vektornfl
tag

Köszi szépen! :R közben el kellett jönnöm, de hétvégén megyek vissza és kipróbálom, amit írtál :) Arra emlékszem, hogy a TV optikai kimenetnél van fény az tuti

(#76560) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Kicsit off, de asszem ebben a topic-ban írt egy kollega, aki valószínűleg tötölte magát azóta: AVR mellé integrált sztereó (Denon vmit) erősítőt csatlakoztatott a rendszerbe sztereó zenehallgatás okán. Azonban nagyon erősnek vélte a basszust (szub nélkül) és HA JÓL EMLÉXEM, VALAMILYEN FIZIKAI CSATLAKOZÓT VÁSÁROLT, AMIT AZ ERŐSÍTŐ ÉS HANGFAL KÖZÉ LEHET ILLESZTENI, ami valamiféle csillapító, így már jó lett számára a basszus. Pár éve ez a cucc 10000 ft körl mozgott.
Túl sok volt a szénhidrát és én ezt totál hallucináltam, vagy más számára is ismert, létező alkatrészről van szó??? :) Rákérdezek: mi az? Nekem is hasonló problémám van, de hangfal áthelyezés, szőnyegek, akármik falra nem opció :D
Hátha valaki használ ilyet?...
Köszönöm!

(#76561) VoidXs válasza m3ss (#76557) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A hangerős figyelmeztetés annyit jelent, hogy 6-nál több dB-t fog összesen visszahúzni. A hangminőséget nem befolyásolja, de a maximális hangerőt már esélyes, hogy igen. Azzal tudod elkerülni, hogy jobb felül a figyelmeztetésre húzod az egeret, és elmondja, hogy újramérés előtt melyik csatorna hangerejét hova állítsd.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#76562) BIGi75 válasza m3ss (#76557) üzenetére


BIGi75
senior tag

Én először nyomok egy AVR-es kalibrációt, majd a hangerőbeállításokat felül szoktam írni az AVR-ben REW-es SPL mérés alapján, hogy egy szintre hozzam, mert az AVR-es bemérés pontatlan.

(#76563) Smiley válasza krx21 (#76556) üzenetére


Smiley
őstag

Multkor dobta fel nekem a sracot a YouTube es pont csinalt errol videot. Raadasul magyarul, szoval nezzetek meg... eleg jol elmagyarazza ezt az egesz teljesitmeny temat.
https://www.youtube.com/watch?v=hGylbnjgyyY

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#76564) m3ss válasza VoidXs (#76561) üzenetére


m3ss
veterán

es gond ha figyelmeztetes ellenere igy hagyom? ranezek majd mennyit is vett vissza, egyelore ezen az eq apon nem annyira tudok eligazodni.. de lehet igy hagynam, mert igy audysseyvel mas forrassal is hasznalhato a rendszer. hangero nem valtozott oriasit.
valszeg az egyik surroundomat nagyon vissza kellett huzni. a jobb hatso surround szinte mogottem van, es a fotel tamlaja elegge megfogja a hangjat sajnos, ezert audyssey kalibraciora +6-ot ratoltam, igy mar jo volt. gondolom ezt a csatornat huzta vissza nagyon, amugy erdekes, mert a cavern kalibracioval full jo a jobb hatso hangfalam is..egyaltalan nem halk, pedig nem nyultam bele. nem is ertem.
amugy mely nem kicsit jobban szol. igazad volt Bigi :) feszesebb, gyorsabbnak tunik, nem olyan terjengos es a gyomromban egyertelmuen jobban erzem a nagyon alacsony frekiket erdekes modon. mintha mas subom lenne. sztem kicsit a terhangzas/burok feeling is jobb. de meg tesztelni kell, 3-4 demot neztem csak meg, es az 1883 befejezo reszet. btw ez a sorozat nagyon ott van :Y :C

ha ezzel a pc-s felalassal szeretnek vmi dinamika kompressziot alkalmazni, mi a jo megoldas szerintetek? denon dynamic volume ugye kiesik, mert ahhoz audysseyt is be kellene kapcsolni. lav filterben van vmi dinamika kompresszio, azt probalgassam? esetleg erre vmi megoldas hotkey-vel media player classichoz?
masik opcio, hogy hotkeyvel eq apot ki lehet kapcsolni valahogy? ha esetleg audysseyt akarok hasznalni az emlitett dynamic volume miatt, mi a leggyorsabb megoldas eq ki/be kapcsolgatasra?

#76562BIGi75 akkor a tavolsagokat hagyjam azon, amit audyssey mer csak manualisan egyes hangeroszinteket allitsam majd at? ranezek majd erre a rewre akkor.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#76565) BIGi75 válasza m3ss (#76564) üzenetére


BIGi75
senior tag

Távolságot nem szoktam piszkálni AVR-ben

(#76566) VoidXs válasza m3ss (#76564) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Lehet Audyssey-re építeni a PC-t, bár nem egy jó ötlet. Ha nincs számodra zavaró hangerőveszteség, és az eredménnyel meg vagy elégedve, akkor semmi gond. Kompresszornak a ReaPlugs-t használom Equalizer APO-hoz. Alapból filmet nem rontanék le vele, nekem szigorúan ahhoz van, hogy a hátsó felsőim, amiken nagyon kicsi erősítő van, nyugodtan fussanak túl 0 dB-n, csak az EQ APO ne vegye vissza a teljes hangerőt olyankor.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#76567) m3ss válasza VoidXs (#76566) üzenetére


m3ss
veterán

marmint nem audysseyre epitem en se, azt kikapcsolom, csak a denon bemero altal kimert hangeroszintekre eresztettem ra a cavernt. mi mast tehetnek? ha atgondolom, meg a Bigi altal irt hangero szintekbe se akarok belenyulni manualisan, kulonben ha nem a pc-t hasznalom forraskent akkor nem lesz normalis audyssey kalibraciom a tobbi forassal.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#76568) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Egy kis szub téma Arendal és REL: [link]

(#76569) VoidXs válasza m3ss (#76567) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Úgy is jó. Ha így sem oké, akkor rosszul mérte be ezeket gyárilag, és érdemes felüljavítani a Cavern gain-jeivel.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#76570) Quetz válasza krx21 (#76556) üzenetére


Quetz
őstag

Nem, nem olyasmi. A 9x180W egy reklámszöveg maximum a csomagoló anyagon, az 1370W pedig hivatalos specifikáció.

(#76571) Krilehor válasza Dorian (#76548) üzenetére


Krilehor
tag

Sajnos olyan az elrendezés, hogy mindenképp jobb oldalt lenne a szabad tér.

(#76572) krx21 válasza Quetz (#76570) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem csak a csomagoló anyagon.
“A diszkrét nagyáramú erősítők csatornánként akár 180 W-ot adnak le” Persze nem egyszerre… És valószínűleg 6ohm-on…
Sőt van 215watt is írva, csak nagyon nem mindegy, hogyan.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76573) Khaosz55 válasza krx21 (#76556) üzenetére


Khaosz55
addikt

"All ch driven 10% THD" :Y

(#76574) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szerintetek mennyire lenne orult otlet ket Klipsch RC7 hangfalat hasznalni parban frontnak? egyik boltban akcioban van belole ketto. eredetileg centernek neztem egyet, de nem ferne el a TVszekrenyben, a projektorvaszon pedig tovabb bonyolitja a helyzetet. R64C se fer el, a jelenlegi R52C amit hasznalok, illetve az RP500C a maximum.

viszont azt nezem az RC7ek 2x8"asok, szoval a jelenlegi R26F frontjaimtol elobbrelepesek lennenek.

a ket az RC7 egyutt kb 750 eur lenne egy megbizhato boltbol, bar sajnos hasznaltan de szep allapotban.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#76575) vidra1221


vidra1221
tag

Sziasztok!

Kedves fórumtársak, van valakinek tudomása arról, hogy Székesfehérváron van-e ilyen audió és/vagy házimozi jellegű szaküzlet. Google barátunkat már néztem természetesen, de normális infót nem találtam egyenlőre.
Köszi!

(#76576) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv. Kérdezném valakinek van e tapasztalata Onkyo TXNR 686 AVR-el Qnap NAS-hoz való csatlakozással kapcsolatban? AZ AVR látja a NAST. de nem listázza ki a megosztott mappákat, és nem is tudom beállítani, mert ilyen jellegű beállítás nincs az AVR-en, csak WIFI vagy LAN beállítás elérhető. A net rádió tökéletesenműködik. Elvileg tudná a NAS-ról való megosztást.

(#76577) attila.86 válasza sinci01 (#76576) üzenetére


attila.86
tag

A megosztott mappák alatt az SMB-megosztást érted? Mert arról nem fog tudni az AVR lejátszani. DLNA-megosztás kell, ahhoz meg van a QNAP-nak Media Streaming add-on nevő app-ja meg a music station appja (talán mindkettő kell a megfelelő működéshez, régebben próbáltam, de annyira bonyolult és számításigényes, hogy alternatív megoldást kerestem).

(#76578) sinci01 válasza attila.86 (#76577) üzenetére


sinci01
aktív tag

Igen, az SMB megosztásra gondoltam. De akkor szétnézek a Qnap alkalmazások között is. Köszi

(#76579) b. válasza vidra1221 (#76575) üzenetére


b.
félisten

Én úgy tudom nincsen. Sajnos Media is megszüntette, úgy hogy csak Pest.
Régen a meki mögött volt egy javítós fickó, de hát az nem az a kategória, de nála voltak kincsek, lehetett tesztelni.
( Fehérvár mellett lakom)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76580) sinci01 válasza attila.86 (#76577) üzenetére


sinci01
aktív tag

DLNA-t kellett csak engedélyezni, és már streamel is az AVR! :R

(#76581) Dißnäëß válasza Khaosz55 (#76573) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Holnap 20% lesz, 4x ennyi Watt-al. :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#76582) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Beszereztem a napokban egy Denon Avr 3311-est. Ez az első ilyen jellegű készülékem, még nagyon sok mindennel nem vagyok tisztában, ergo sokszor hittem hibának azt, ami valójában funkció...
Alapvetően egy PC van rákötve, és a TV-nk a kimeneten. Van egy olyan "anomália", hogy a beállításokat nem tudom mindig előhozni távirányítóval. Ez alatt a kis idő alatt nem találtam összefüggést, okozatot. A távirányító ilyenkor működik, csak a setup menüt nem hozza be. A készülékről be tudom hozni, de akkor nem viszi a táv. Vagy, átlépek egy másik bemenetre (amiken most ugye nincs kép, vagy hang) és ott a távval is boldogulok. Első alkalommal tisztán emlékszem, hogy zene lejátszása közben is tudtam mókolni a beállítások között.
Szóval, ez hibára utal, vagy csak én hagyok megint figyelmen kívül egy funkciót?

Az "analóg" rádiót sem sikerült még megszólaltatnom... Sistergés sincs, bár 1x valami Audessey izé bekapcsolásakor hallottam a tipkis FM sistergést, de befogni akkor sem tudtam semmit, pedig a régi Technics-em szépen fogja az adókat, lényegében antenna nélkül is...

Köszi a segítséget, bocsi a béna kérdésekért! :R

Nem szotkam hibázni.

(#76583) BIGi75 válasza fererencz89 (#76582) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ez nekem kissé zavarosnak tűnik...Ha a TV arra a hdmi bemenetre van kapcsolva amin az AVR van, és a távirányító nem másik zóna vagy eszköz vezérlésére van állítva, akkor működnie kellene, és látnod kellene a beállítás menüt.

(#76584) fererencz89 válasza BIGi75 (#76583) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Nekem is zavaros, még mindig. :DDD
Érdekes... Nézegettem, milyen funkciók működnek zavartalanul távirányítóról. Egyik behozta a bemeneteket, aztán vissza léptem, és aztán működött a setup is... :Y

Nem szotkam hibázni.

(#76585) BIGi75 válasza fererencz89 (#76584) üzenetére


BIGi75
senior tag

Gyerekzáras a setup :DDD

(#76586) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!
Ez a kábel tudhatja az eARC-ot, attól függetlenül, hogy csak ARC van a dobozán?

(#76587) fererencz89 válasza BIGi75 (#76585) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ellenem hatásos, de a gyerekek simán elnyomkodnák. :K

Nem szotkam hibázni.

(#76588) Ger_man válasza a347 (#76586) üzenetére


Ger_man
senior tag

eARC megy 2.0-áson is.
Pl nálam a Sony XH95 és Sony STR-DN1080-as között is, pedig mind a kettő HDMI 2.0-ás

(#76589) a347 válasza Ger_man (#76588) üzenetére


a347
aktív tag

És azt miből látod-hallod hogy eARC, nem pedig sima ARC eszközként működnek?

(#76590) b. válasza a347 (#76589) üzenetére


b.
félisten

Ha jól tudom a HEC ( HDMI Ethernet Channel)kell hozzá, az oda-vissza kommunikációhoz.
Ez még 1.4 HDMI csatlakozónál is előfordult, külön jelölték rajtuk.
Ultra high speed szabványnál ezt már külön nem kell jelölniük, mindegyik támogatja amin ez a plecsni van.( tieden is ez van elméletileg)
Premium High speed plecsninél sem kell jelölniük, az is alapból támogatja.
High Speednél vagy alatta csak az támogatja, amin külön fel van tüntetve hogy " with Ethernet".

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76591) BIGi75 válasza a347 (#76589) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ha Tvn és AVRen is eARC aljzat van, akkor biztosan azt is használja a linkelt kábellel, nem "butul" le ARCba. De az a tuti ha az AVR-be dugod a forrást.
Amúgy a TVn keresztüli streamek (netflix,...) tudtommal mind tömörített hangsávot használnak, az meg átmegy ARCn is.

(#76592) sinci01


sinci01
aktív tag


Üdv. Lenne egy kérdésem: van egy ilyen RII 25 mini távirányítóm, és elveszett az USB RF vevő része. Tudja valaki, hogy milyen típusú vevőt, és hogy hol tudok beszerezni hozzá? Elvileg RF 2,4 Ghz-es a rendszer amit használ. Kipróbáltam 2 vezeték nélküli billentyűzet vevőjét, de nem ismerték fel egymást. Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#76593) balazs8907


balazs8907
tag

Sziasztok! Új belépő lennék a témában. Hosszú évek óta csak a sounbar világában mozogtam. Jelenleg egy Samsung q990b-vel rendelkezem. Szeretnék lépni az AV világba. Jelenleg egy Onkyo ht-s5915 lett kinézve. Nem próbáltam, hallottam egy ilyen “komolyabb” rendszert sem. Semmi tapasztalatom nincs.
Kérdés az lenne, hogy valóban lenne-e javulás, előrelépés hangzásban. Nagyok az elvárásaim, nem vagyok egy audiofil, de érzékeny vagyok a minőségre. Tudom hogy az Onkyo csődöt jelentett, de ha megvan az ugrás, bevállalnám. Javaslatokat szeretnék összehasonlítva a premium soundbarrokkal szemben. Továbbá ha abszolút távoltartanátok a típustól, szívesen fogadok max 450k -ig egyéb konfig ajánlatokat. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#76594) Phülöp


Phülöp
addikt

Urak,

Forgatható fali hangfalkonzolra kérnék ajánlást, 8kilós hangfalhoz. Polc jellegű lenne jó, nem szeretném a dobozokat megfúrni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#76595) attila.86 válasza balazs8907 (#76593) üzenetére


attila.86
tag

A sub és a center-hang szinte biztos, hogy visszalépés volna, akárhogy kb ugyanakkora hangszórókról (centerben) beszélünk, pedig ez a kettő adja egy jó házimozi alapját. Manapság egy felső kategóriás soundbar lenyomja a belépő kategóriás házimozit.

(#76596) balazs8907 válasza attila.86 (#76595) üzenetére


balazs8907
tag

Köszönöm! Ezt csak a méretek alapján szűrted le, vagy van egyéb műszaki, technikai meggyőződés is?

(#76597) attila.86 válasza balazs8907 (#76596) üzenetére


attila.86
tag

Bögreszettek úgy általában szarabbul szólnak, mint a normális soundbar-ok tapaszatalataim alapján, és sajnos itt a két frontot kivéve a többi hangfal azért még mindig csak az a kategória ránézésre, egyébként nincs vele konkrét tapasztalatom. Viszont a samsung soundbarok subját már hallottam, és a nagyobbik (800 és attól felfele) verzió a 150ezres kategóriától innen a legtöbbet lenyomja.

(#76598) b. válasza balazs8907 (#76593) üzenetére


b.
félisten

bár nem audiofil minőség,de szerintem belépő kategóriában ez jó
5.1 [link]
és mellé egy ilyen [link] vagy ha nincs szükséged eARC ra- [link]

A soundbart típust amit írsz nem ismerem, más gyártó termékeivel van tapasztalatom és elég jól tudnak szólni ezek a SB-k már ,ráadásul gondtalan/ egyszerű használat amit nyújtanak. Nehéz megmondani mivel leszel elégedett a pénzedért.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76599) balazs8907 válasza attila.86 (#76597) üzenetére


balazs8907
tag

Köszönöm! A szarabbul szólnak alatt mit értesz? A hangerő vagy a minőség? Nekem kis szobás társasházban lenne használatban. A hangerő csak sokadik szempont, mivel igazán hangosan nincs használva. A minőség, dinamika fontos tényező.

[ Szerkesztve ]

(#76600) attila.86 válasza balazs8907 (#76599) üzenetére


attila.86
tag

A dinamika sem lesz olyan egy ilyen kis centerből. Nem gondolom, hogy nyers erőből hozza azt egy soundbar, amit, de valahogy mégis sokkal jobb az élmény annál, mint egy ilyen kis centernél/subnál. Gondolom utanként van végfokozva, aktív crossover-rel egy normális soundbar, gyárilag rendesen EQ-zva olyan szintre, amit egy (jelen esetben) AccuEQ ilyen kis passzív-váltós hangfallal sosem tudna hozni. Persze a sztereó tér a soundbar esetén szinte csak DSP eredménye, de mozihoz engem megvesznek ezek adott áron. Zenére viszont max annyira (nem) való, mint egy aksis BT-hangfal.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.