Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75801) VoidXs válasza aldebaran (#75800) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az, hogy nekünk mi tetszik, nem jelenti azt, hogy neked is így kell tenned, ilyenkor nem feltétlenül előnyös a falkaszellem. :K

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#75802) espi38


espi38
őstag

Sziasztok! Segítséget szeretnék illetve tanácsot szeretnék kérni, hátha találkozott valaki hasonló problémával.
Adott egy házimozi rendszer 2db nagy heco victa prime hangfalakkal, hátsó heco hangszórók +center heco hangszóró +pioneer vsx 924 es erősítő.
A hangszórókról le van vágva a melyhang 80hz re és ext sztereó módban amikor minden hangszóró egyszerre szól, nagy hangerőnél kikapcsol az erősítő és nem azért mert túl melegedett.
Találkozott valaki hasonló hibával?
Segítő válaszokat előre is köszönöm :R

(#75803) neooo válasza Gino20 (#75794) üzenetére


neooo
csendes tag

Kosz, az ajanlasokat! Vegul tegnap delutan sikerult kicsit kutatnom es vegul vagy a Tangentet neztem en is vagy ezt talaltam meg elfogadhatonak tuno alternativakent: [SMSL DA-6 ]

(#75804) aldebaran válasza VoidXs (#75801) üzenetére


aldebaran
őstag

Eddig úgy volt, hogy felkonvertálta az erősítő. Most egy kicsit úgy lesz, hogy nem konvertálja fel. Meglátom, melyik a jobb.
Bár, lehet placebó hatás, de így mintha jobb lenne, ha a felkonvertálás ki lenne kapcsolva... :DDD

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#75805) b. válasza aldebaran (#75804) üzenetére


b.
félisten

ha teheted a Tv-re bízd ezt a dolgot általában azok jobban megoldják .
Természetesen függ a Tv től is és a benne használt SOC-tól.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#75806) aldebaran válasza b. (#75805) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát most azt csinálom.
BTW a tv: 55OLED806, az erölködő pedig egy Denon X1700H

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#75807) farkas-j


farkas-j
őstag

Aki használja a házimozierősítőjében a Heos-t, azon belül a TuneIn-t, kipróbálná, hogy hallgatható e a Rádió 1, a Petőfi rádió és a Sláger rádió? Nálam kb. 2 hete nem jönnek be a Denon AVR-S960H házi-mozi erősítővel az említett adók, pedig korábban simán működtek. Szeretném kideríteni, hogy egyéni probléma vagy rendszerszintű. Előre is köszönöm!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#75808) b. válasza aldebaran (#75806) üzenetére


b.
félisten

Jah ,a 806 ban lévő P5 az egyik legjobb felskálázással rendelkezik, nyugodtan bízd a Tv re :) nem hinném hogy van erősítő, ami azzal felveszi a versenyt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#75809) Gino20 válasza VoidXs (#66741) üzenetére


Gino20
őstag

Ugyan régi hsz, de számomra most aktuálissá vált a center téma szóval érdeklődnék.

"írtál bele olyat is, ami nem igaz, például hogy a gyártó azonos szériájából kell válogatni, ez különösen a centernél nincs így"

Ezt "csak" úgy kell érteni, hogy pl M.A. Bronze szettbe mehet, vagy akár javasolt is egy jobb pl M.A. Silver center vagy más gyártó is szóba jöhet?

Revel front közé keresek 3 utas centert és néztem SVS ultra-t meg egy Focal-t is csak nem tudom, hogy jó döntés-e ez az irány vagy inkább érdemesebb maradni egy 2 utas revel C205-nél :F .

(#75810) m3ss válasza Gino20 (#75809) üzenetére


m3ss
veterán

en csak muszajbol kevernem oket, ideiglenesen. en hasznaltam mostanaban silver centert b&w s3 frontokkal, hat ezt a kombinaciot nagyon nem ajanlom... :N ha finoman akarnam mondani, akkor nem volt egyseges. valojaban egy hallgathatatlan katyvasz volt. elnyomta a centert a front magasa hiaba volt audyssey.
sztem meg a surround is szamit. sokkal letisztultabb lett a hangzasom, miutan lecsereltem a surroundokat ugyanolyan magassugarzoval szerelt b&w hangfalakra, mint a front szekcio...persze annyit nem szamit, mint a front es center keverese. ugyanis meg mindig b&w surroundokat hallgatok, silver fronttal es centerrel, es ez azert kozel sem akkora problema, mint amikor az lcr kulonbozott...
nagyon sokszor megy at a hang centerbol a frontokba ahogy mozog a kamera vagy a szinesz. zene is egyszerre szol a front szekciobol, en nem ertem minek keverni. van boven kinalat hangfalakbol..
sztem talald ki, hogy melyik gyarto/sorozat iranyaba indulsz el es legyen egyseges.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#75811) gubabela válasza farkas-j (#75807) üzenetére


gubabela
senior tag

Petőfi, Sláger megy, rádio 1 csak Debrecen, Pécs, Szombathely volt amit találtam, azok mentek

[ Szerkesztve ]

(#75812) Gino20 válasza m3ss (#75810) üzenetére


Gino20
őstag

Hát muszájnak nem nevezném, mert ott van lehetőségnek a revel C205 csak annyi pénzt sajnálnék azért a 2 utas MTM megoldásért, de lehet az lenne a legjobb megoldás. Performa3 C208 már nem fér bele anyagilag. Amúgy Concerta2 F és M hangfalaim vannak szóval C205 esetén is csak a gyártó egyezne ;] . Concerta2 C25 meg nem szimpatikus [link] :(
A centerem jelenleg még a klipsch rp-504 és nem érzem, hogy szétsene a tartalom csak szeretnék egy jobb centert. A klipsch hajlamos magasba húzni, de e tekintetben a revel alumínium dómja sem nevezhető fátyolosnak :) meg lehet a dirac-al jobban össze eq-zható, nem tudom. Közelebbről, figyelmesen hallgatózva bizonyos tartalomnál hallani a különbséget, de azt inkább úgy tudnám leírni, hogy a klipsch "gagyibb", nem olyan részletes, de moziba elmerülve nem tapasztalom, hogy széthullik a hang. Lehet csak süket vagyok :DDD

(#75813) powerup2 válasza Gino20 (#75812) üzenetére


powerup2
addikt

Még mindig azt mondom egységes front rész :) aztán ha jót akarsz belenyúlsz kicsit mélyebbre a zsebedbe és veszel egy c208 centert :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#75814) Gino20 válasza powerup2 (#75813) üzenetére


Gino20
őstag

Concerta C25 tesztben arról ír az ember, hogy a szűk horizontális lefedettség miatt kellő távolságra kell ülni és akkor talán. Na már most ha átépül a nappali, akkor ~2.5m-re csökken a halg pozíció szóval könnyen kikerülünk ebből a lefedettségből. Persze azt is írja, hogy állítva pazar :D .
Performa C205-ről nem találok semmi érdemi infót, de a kivitelezés miatt hasonlóra gondolnék.
C208 egyenlőre kizárt. Amúgy aki elvitte az AVR390-em, azt mondta, hogy ide ebbe a ~20m2-es nappaliba az a hatalmas center nem való, nem jó és, hogy neki sem volt jó (láttam avx-en, 450-ért adta el ~9 hónappal ezelőtt :((( ), nem tudja magát kiszólni (vagy valahogy így fogalmazott :) ), de ahova került ~35m2-en meghallgatta és ott pazar.
Ez vajon lehetséges vagy vakítás?

(#75815) powerup2 válasza Gino20 (#75814) üzenetére


powerup2
addikt

Jézus egy igazi szakértő volt :D akkora fa.....ot mondott hogy most megyek beveszek egy fájdalomcsillapítót

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#75816) Gino20 válasza powerup2 (#75815) üzenetére


Gino20
őstag

de most miéért? :D Amúgy egy abszolút korrekt, szimpatikus figura volt, kicsit bele hallgatott a rendszerbe, beszélgettünk, de mondja, hogy kellene ide egy komolyabb forrás és kábelezés. Van neki egy audio cég által feltuningolt milliós médialejátszója meg régi rendszerből százezres tápkábelei és, hogy higgyem el ezek mennyi pluszt hoznak és a tápkábelt, ha kell demozásra el is postázza :)

(#75817) powerup2 válasza Gino20 (#75816) üzenetére


powerup2
addikt

Komoly bajok vannak ... egy jó centert eladott helyette vett egy kevésbé jót ez igazából visszalépés. De amit itt leirtunk ird le Void kollégának szerintem ő is nevet egy jót és szalad egy gyógyszerért :) . Tápkábel változtat a hangon wow az más kérdés hogy az erősitő és normálisabb média lejátszó-ba is normális táp van. És bizony semmit nem változtat a hangon. Én sok embert nem értek bár nem is kell csak lesek nagyokat....

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#75818) Gino20 válasza powerup2 (#75817) üzenetére


Gino20
őstag

Hát ez ilyen :) . Mint ember szimpatikus volt, de ezeken a témákon csak jót mosolyogtam. A lényeg, hogy Ő hisz benne és elképzelhető, hogy ez miatt tényleg jobbnak is hallja :) .

Nem tudom hallottál-e már róla. Állítólag csodákat tesz a rendszerrel ez a babzsák-patkány is [link] :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75819) powerup2 válasza Gino20 (#75818) üzenetére


powerup2
addikt

Ezt hívják placebonak :) ha jobb hangot akarsz jobb hangfalat veszel jobb erősítőt procit ilyesmit nem drága kábeleket. Persze nem azt mondom hogy valami szarral legyen összekötve de bizonyos árszint felett semmit nem számít .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#75820) powerup2 válasza Gino20 (#75818) üzenetére


powerup2
addikt

Patkányról hogy ne hallottam volna xd parádé mennyi embert hülyére vesznek és mi pénzt legombolnak róluk xd mikor láttam hogy egy rendszer minden elemén volt ilyen nem értettem mi ez. Néztem mondom biztos szereti az ilyen figurákat mikor több más helyen láttam rákerestem és nem sok kellett hogy ne a földön fetrengve röhögjek rajta.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#75821) Gino20 válasza powerup2 (#75820) üzenetére


Gino20
őstag

Beszarás :DDD , akkor ezt tényleg alkalmazzák 70e Ft/db áron? :DDD Komédia kategóriába sorolnám, de találtam róla komoly magyar "kutatást" is :DDD :DDD [link]

(#75822) powerup2 válasza Gino20 (#75821) üzenetére


powerup2
addikt

Nah várj ehhez leülök a földre mert félek leszédülök a székről xd

Jobb lesz a tv-n a kép xd nagyobb lesz a szín tér a pixelek csak úgy beégnek a retinádba :D

"Rátéve a kicsi illetve nagy patkányt, akusztikus zenéken (operán) fejhallgatócserével felérő változást lehetett hallani, egyéb műfajokon pedig testesebbé, energikusabbá vált a hang, ami kiegészült azzal, hogy sokkal több hangszer, effektus szólalt meg a fejemen kívül. "

Ohh szóval több hangszer jelenik meg a zenébe ez igen lehet a zenekar emberi helyet a székekre is ilyen patkányokat kéne tenni :D

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#75823) b. válasza Gino20 (#75821) üzenetére


b.
félisten

" Jelentem nem volt átverés! Egyszerűen bugi volt a lábamban! Viszont a patkányok elrakása után, valóban rendkívül szomorúvá válik a zenehallgatás.” Zsolt, Köszönöm az élményt!"

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#75824) Gino20 válasza powerup2 (#75822) üzenetére


Gino20
őstag

Lehet felhagyok az új center beszerzésével és annak árából veszek ebből majd egy tucattal, aztán mehet minden eszközre és jöhet a pompa :DDD
Kegyetlen, hogy mik vannak :)

#75823b.: Tudom, elképesztő :) . Pár hete láttam hifi topikban és örökre beégett a tudatba :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75825) powerup2 válasza b. (#75823) üzenetére


powerup2
addikt

Ezért ültem le a földre mert ha ilyeneket olvasok elképzelem az illetőt aki irta ez kb olyan mikor egy laposföld hívő próbálja megmagyarázni miért lapos a föld én meg szépen csendben hallgatom és azon gondolkodok mi van abba a koponyába mi értelem... :D :DD

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#75826) powerup2 válasza Gino20 (#75824) üzenetére


powerup2
addikt

Tegyél jelenlegire annyit amennyi hangszóró van a centerbe !!! de szigorúan annyit és nagy patkányt kell venni. Aztán úgy megnyillik a tér :D hogy más dimenzióba kerülsz :DD

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#75827) Gino20 válasza powerup2 (#75826) üzenetére


Gino20
őstag

Annyiból kijön a concerta2 C25, de meggondolandó :DDD

(#75828) powerup2 válasza Gino20 (#75827) üzenetére


powerup2
addikt

Hát de az nem ér fel a patkányos verzióhoz nah jó ne offoljuk szét a fórumot :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#75829) Gino20 válasza powerup2 (#75828) üzenetére


Gino20
őstag

de ha még +2db-ot rárakok, akkor lehet C205 lesz belőle vagy 12-13db esetén C208 :DDD.
Persze jogos, csak gondoltam megkérdezem ismerjük-e ezt a csodát :DDD

(#75830) powerup2 válasza Gino20 (#75829) üzenetére


powerup2
addikt

Hát szerintem sok ilyen lehúzás van még ...

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#75831) Gino20 válasza powerup2 (#75830) üzenetére


Gino20
őstag

Biztosan így van, nekem kis pályafutásom alapján ez volt a csúcs.. :)

(#75832) powerup2 válasza Gino20 (#75831) üzenetére


powerup2
addikt

Én már találkoztam audiofilll !!! routerral igen jól olvasod router mert hát mint tudjuk a digitális jel az összekuszálódik ... :DD

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#75833) Gino20 válasza powerup2 (#75832) üzenetére


Gino20
őstag

Igen, erről is olvastam manapság :D . Elképesztő, hogy mik vannak :)

(#75834) powerup2 válasza Gino20 (#75833) üzenetére


powerup2
addikt

Lényeg a pénz hogy lehúzzák azokat akik elhiszik amit írnak.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#75835) VoidXs válasza Gino20 (#75809) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Általában gyártón belül konzisztens annyira a hang, hogy a gagyi kalibrálók is tökéletesen összeillesztik őket, ezért ott lehet nagyobb szintre ugrani, mint amin a frontok vannak. Azért is érdemes ezt tenni, mert a center az elhelyezése miatt a nem LCR szetteknél jellemzően jóval rosszabb az álló daraboknál. Nem azért, mert rosszabb drivereket kapna, hanem mert ekkora probléma, hogy fektetve vannak, kisebb, akár zárt dobozban, falra tolva. Én mindig a centert fejlesztettem először, és mindig azt keveseltem. Azt is fontos megemlíteni, hogy az a legfontosabb csatorna.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#75836) Gino20 válasza VoidXs (#75835) üzenetére


Gino20
őstag

Szóval gyártón belül értendő a korábbi írás :)
Igen, manapság olvasgattam erről, akár a C25 tesztben is [link] és ezért nézegettem más gyártók termékeit is.

(#75837) VoidXs válasza Gino20 (#75836) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez a 120 Hz-es esés olyan dolog, amit nem fogadnék el semmiképp.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#75838) m3ss


m3ss
veterán

kicsit jovok mar oromkodni silver monitor audiokrol. amiota kikapcsoltam a dynamic eqt, egy csoda lett a rendszerem :DDD
atlag filmnel 10-12-es hangeron naaagyon ritkan hallok torzitast. es nagyon bejon igy ez a karakter filmekhez denonnal. a c350 meg egy csoda, elkepesztoen jol hozza a beszedhangok kozotti finom kulonbsegeket is. dialogus erthetoseg az nagysagrandekkel jobb, mint korabbi centereimmel. kar, hogy hamarabb nem jottem erre ra..siman megeri ez a 2x arat a korabbi centeremhez kepest, sot. egy ideig kapcsolgattam a stereo savokat pl2re, meg bedugtam a fejhallgatot is hasonlitgatni, mindet veri a c350. vajon azert mert 3 utas, vagy csak ennyire jo? banom kicsit, hogy nem fer el egy allo front, lehet csodalkoznek ha 3 utas allo frontokkal hallgatnek zenet? es most nem a melytartomanyra gondolok... vilag eletemben 2 utas polcsugarzoim voltak.

amugy zenere is megbaratkoztam mar a silver 100 6g-vel, csak kicsit szokni kellett a 602 s3 utan. talan szinpadkepben kicsit visszalepes, de minden masban jobb, kiegyensulyozottabb talan. erdekes, hogy directben halkan hallgatva pl annyira nem jon be, lapos kicsit. hallani, hogy audyssey room korrekcio felul, vagy kozepen(?) is feltolja kicsit. ha feltekerem a hangerot akkor viszont mar nincs vele bajom. ha onmagaban nezem itt mar nem erzem azert annyira indokoltnak a kicsit tobb mint 2x arkulonbseget, de rendszerszinten nezve abszolut elegedett vagyok vele. orok elet lesz nekem ez a front harmas :DDD

ha mar itt tartunk, megneztem megint az apokalipszis most final cutot, idaig is top10 film volt nalam, egyike azoknak a filmeknek amiket evente meg tudok nezni, de lehet most meg elorebb jott. jo hangosan, kontraszt betyar vetitovel ez az utolso 1 ora 3% adl alatt. zsenialis ez a film. egy trip. elkepeszto ez a vizualitas, nem is tudom hozza-e barmilyen masik film ezt. talan wes anderson, gaspar noe, kubrick, nemelyik malick eros ilyen teren, de maskepp..
mint film is tokeletes persze. ha mar itt tartunk szinten egy elborult haboris film amit mostanaban lattam, come and see.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#75839) farkas-j válasza gubabela (#75811) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm szépen a válaszodat! Sajnos nálam a Rádió 1-nél csak a Budapesti van elmentve. Keresést kiadva meg nem találja egyiket sem. :W Nálam sem a Petőfi sem a Sláger sem a Retro nem indul el. :((( A helyi adók viszont igen. Ugyanerre az otthoni hálózatra feljelentkezve (FTTH 250/70) a telefonomon és a Gt King boxomon viszont jönnek a hiányzó adók. Nem tudom mi lehet a gond a Denonomnál?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#75840) Gino20 válasza VoidXs (#75837) üzenetére


Gino20
őstag

Nézem-nézem a méréseket, de csak egy részét tudom értelmezni szóval nem tudom milyen 120Hz-es esésre gondolsz :)
Nekem a szűk horizontális lefedettség nem tetszik.

(#75841) I'am Dony válasza Gino20 (#75840) üzenetére


I'am Dony
őstag

Arra a lejtőre ami balra lefelé húz már 150 től. OK, hogy center, de ez nagyon gyenge így. Ha szólna 60 tól akkor lehetne a váltás 80 on, de így....

[ Szerkesztve ]

(#75842) Lali-213 válasza powerup2 (#75820) üzenetére


Lali-213
senior tag

Ha már így szóba jött ez a téma, akkor mi a vélemény a hangfaltüskékről és a hangfalak alá tehető rezgéscsillapítókról? Ennek van bármi gyakorlati jelentősége?
Az állósugárzókhoz kaptam vásárláskor tüskéket, de sosem szeretlem fel és azóta már el is kallódtak.

(#75843) gubabela válasza farkas-j (#75839) üzenetére


gubabela
senior tag

Frissítetted a heos-t? Nekem telóról kért egy frissítést utána megint újra kellett kerestetni vele mindent, de megvannak az adók (x2700h) Ha csak simán keresel úgy nem mindíg jönnek be a találatoknál, érdemes régióra is keresni meg külön országra és nyelvre is.

(#75844) VoidXs válasza Gino20 (#75840) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hogy 120 Hz az egyenes részének az alja. Ez sok AVR-en az abszolút maximum beállítható érték, és a 100-nál is már húzom a szám.

Lali-213: Azok kivételesen nem kamuk, az elcsatolással sikeresen ki tudsz ütni egy-két rezonanciát. Persze vannak bődületesen túlárazott és túlmarketingelt szennyek (pl. Soundcare), a legolcsóbb gumitalp bőven elég.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#75845) Gino20 válasza I'am Dony (#75841) üzenetére


Gino20
őstag

Több ilyet is látok :) (sorry nem tudom melyik az)
Ez azt jelentené csak 150Hz-től képes "értelmesen" megszólalni?

(#75846) Lali-213 válasza VoidXs (#75844) üzenetére


Lali-213
senior tag

A 10 ezer forint környéki/alatti darabok (2 front alá 8db) akkor nem annyira pénzpazarlás?

[ Szerkesztve ]

(#75847) I'am Dony válasza Gino20 (#75845) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nagyjából azt igen. 120 tól már elmegy, de ez egy vicc így. A szub is szóljon addig? :D

(#75848) ctrlaltdel13 válasza I'am Dony (#75847) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az lfe-te hány hz-ig van keverve hang?

(#75849) VoidXs válasza Lali-213 (#75846) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A nem lehúzós ár 500 forint/db.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#75850) I'am Dony válasza ctrlaltdel13 (#75848) üzenetére


I'am Dony
őstag

Azon 120-ig, ha lusta volt a hangmérnök akkor tovább is :D
De ne vágjunk már egy rendszert 120-on vagy inkább felette még egy gyenge center miatt.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.