Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76251) dobobazsy válasza m3ss (#76238) üzenetére


dobobazsy
őstag

ha a PC-t (pure) direct módba rakod akkor nem fog hozzányúlni a bejövő jelhez az AVR. tehát Audyssey kalibráció,(ezzel minden más forrást korrigálsz ugye) a PC-t direct módba rakod, minden csatorna hangerő szintjét 0-ra, hangfalak maradhatnak small-on számítógépen 5.1/7.1 csatornára állítod és mehet rá a pc-s kalibráció. a többi forrás meg ne direct módba szóljon

jól mondom? :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76252) m3ss válasza dobobazsy (#76251) üzenetére


m3ss
veterán

ha direct modba rakom, hogy fog szolni a sub?
es ha minden csatorna hangero szintjet nullara rakom, akkor hogyan fogom az audysseyt hasznalni media lejatszon/tvn/konzolon? minden egyes atkapcsolaskor majd a menuben allitgatom a hangero szinteket? :D

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#76253) BIGi75 válasza m3ss (#76252) üzenetére


BIGi75
senior tag

Audyssey kalib után csak pure directbe kapcsolj, ne módosítsd a hangerőket, majd a Cavern finomít még rajta pc-hez ha kell. Vagy nullázod és felülírod a csatornahangerőket az AVRben az umikes bemérés szerint 1x, aztán eqapoban törölheted a hangerő korrekciós részt. Egy gombnyomás a pc és más forrás közötti váltás, az a pure direct. Legalábbis én így használom.

(#76254) m3ss válasza BIGi75 (#76253) üzenetére


m3ss
veterán

ok :R
azt mondjuk nem ertem, hogyan fog szolni a sub igy. mert direct/pure directben denonon nincs sub tudtommal.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#76255) Rp526 válasza m3ss (#76254) üzenetére


Rp526
aktív tag

Sztereó jelre gondolsz. Viszont ha 5.1, 7.1 a forrás akkor van. Csak ezeket a módokat sokan a sztereóval azonosítják/használják.
Ada19 már végigjárta ezt az utat haladóban nem annyira régen. Ezt a gondolatmenetet vissza tudod keresni tőle és sok mindent elmagyaráz.

[ Szerkesztve ]

(#76256) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Van egy Denon X4100 erősítőm...a távirányító eléggé megadja már magát. Kérdésem hogy nyugodt vegyek hozzá utángyártott darabot vagy szigorúan RC-1193 számú távirányítoval hajlandó működni?

(#76257) krx21


krx21
nagyúr

Nem vitaindítónak szánom… Használ valaki hálózati tápszűrőt?
Van jenetősége?

(#76258) VoidXs válasza krx21 (#76257) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nincs. Ha tudod, hogy működik egy táp (vagyis az egyszerű tényt, hogy összegyűjti a töltéseket és kis idővel később újra elkészíti az áramot), akkor ez a válasz egyértelmű. Akik mégis "hallják" a különbséget, azok vagy nem vakteszteltek és placebót hallanak, vagy anyagi érdekből állítják, miközben tudják, hogy valótlan. A válaszból természetes módon következik, hogy bármi, ami a tápösvényben van bármelyik ponton, a legkevésbé sem számíthat a hangminőség szempontjából.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#76259) bajoros


bajoros
csendes tag

Üdv nektek! Denon erősítőn miképp kéne beállításam, hogy ne halkuljon el a center sugárzó amikor hangos akciójelenetek vannak?

Bajoros®

(#76260) VoidXs válasza bajoros (#76259) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Minden dynamic dolgot kapcsolj ki, illetve ne a Netflixet nézd, ahol ez a jelenség bele van égetve a hangsávokba, és utólag csak PC-n lehet javítani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#76261) Throme válasza bajoros (#76259) üzenetére


Throme
veterán

Laikustól:
Nem ismerem a denon menüjét, de szerintem is a dinamikát sajnos le kell csökkenteni (nem tudom, pl éjszakai mód). Ezen felül a centernek adj egy kis plusz kakaót (kiemelés). Esetleg lehet játszani, hogy milyen "széles" legyen a center és rákusszon a frontokra.
Sokat szarakodtam én is ezzel a problémával.
Esetleg még hasonlíts össze egy filmnél a DD5.1 vs DTS hangsávok közti különbséget, hogy melyikkel tudsz jobb eredményt elérni és utána azt részesítsd előnyben.
Sajnos - ahogy olvasgatom a fórumokat -a a centernek elég nagy szerepe van a rendszerben, nem csak a duma megy rajta.

szvsz

(#76262) VoidXs válasza Throme (#76261) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A problémát a lecsökkentett dinamika okozza, ugyanis a kompresszor nem csak az effekteket, hanem a beszédet is magával húzza. A Dolbynak valóban van egy olyan baromsága, hogy szeret kompresszort és egyéb hülyeségeket a kódolásokba égetni, és ez odáig fajult, hogy nemrégiben a hivatalos enkóderből egyszerűen törölték a kompresszor kikapcsolásának lehetőségét, innentől Dolby sávokban kötelező lesz. A center tényleg az effektek többségéért felelős, hiszen a legtöbbjük középről szól.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#76263) Throme válasza VoidXs (#76262) üzenetére


Throme
veterán

Ha nem húzod le, vagy nem egyenlíted ki a dinamikát, akkor végképp kellemetlen lesz hallgatni a filmet, mert a mozikra van belőve a hangsáv. Úgy értem, hogy ott nem számít a hangerő (ez is megér egy misét, mikor gyerkőcöknek szánt film ordít mind a veszedelem és már attól összerezzennek... engem is zavar a normál filmeknél...persze a másik csámcsogását, szürcsölését, zörgését el kell valahogy nyomni.... nem is járok oda ). A érthető beszéd hangerőre beállítva letépi a hajam az effekt.
(és akkor egy horror, ijesztgetős filmnél nem is beszélve erről :) ).

Nem tudom, ha csak beszéd lenne a centeren és a frontok minden mást ellátnának... legalább is kipróbálnék egy ilyen beállítást... ha lenne.
Biztos megvan az oka, hogy miért nem így csinálják.
Mindenesetre én a kiegyenlített beállítást választom, hasonló probléma miatt, amit a kérdező is felvetett. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#76264) Dorian válasza Throme (#76263) üzenetére


Dorian
félisten

"Ha nem húzod le, vagy nem egyenlíted ki a dinamikát, akkor végképp kellemetlen lesz hallgatni a filmet, mert a mozikra van belőve a hangsáv"

Ez úgy hülyeség, ahogy van. A dinamika adja meg a valóságérzet igen nagy részét. Az a természetes ha egy robbanás hangosabb a beszédnél. Ha kellemetlen, akkor bizonyára a helyiség csillapítása, utózengése sincs elégséges szintre javítva
HáziMoziról beszélgetünk itt...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76265) BIGi75


BIGi75
senior tag

EQAPO (vagy vmi) standby-ba kapcsolja az AVR-t ha megnyomom a Pure Direct gombot Hdmi kapcsolat esetén. Na ezt mi okozhatja?
Más forrásnál nincs hiba.
Hangkártya optikai kábeles összeköttetéssel ok.
Ha mindent kikapcsolok EQAPO-ban és úgy nyomok PureDirect-re, majd egyenként bekapcsolom a config beállításait akkor is rendben.
???

(#76266) Throme válasza Dorian (#76264) üzenetére


Throme
veterán

... neked

Nem véletlen a sok beállítási lehetőség egy erősítőn.
Nem feltétlenül a hangerő ami elsősorban a valóságérzetet adja ;) . Vagyis nem mindenkinek...
Láthatod, hogy másnak is van ezzel gondja...

(#76267) ctrlaltdel13 válasza Throme (#76266) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Na de akkor nem is kell "házi mozi".
Elég egy tv, vagy azt kiegészíteni valamivel.

(#76268) Phülöp válasza Dorian (#76264) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem nem kell teljes valóság, hiszen ha hangerő szempontjából jó a beszédhang 2 méterről, akkor a robbanás valós hangereje már túl sok.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#76269) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Dali Lektor center, 6 év után...szerintetek az normális? Levettem a szövetet és ez fogadott...úgy. veszem észre a hangszóró maga oké, de ez a műanyag/gumi izé megadta magát a semmitől :W Hozzáér az ember és EZ LETT

[ Szerkesztve ]

(#76270) BIGi75 válasza Dorian (#76264) üzenetére


BIGi75
senior tag

+1
Én is azt szeretem ha valóságközeli élményt kapok, ezért fejlesztgettem/állítgattam az utóbbi időkben. Ha robban vmi, hát akkor robbanjon, ne csak pukkanjon :D.
Egyedül a túltolt verekedések, ütések hangja zavar film közben, de ez nem a rendszer hibája, hanem a keverésé. Ezt gyakran túlerősítik sztem, mikor egy jobbegyenes felér egy pisztolylövés hangjával.

(#76271) Quqesz válasza atika88 (#76269) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez olyan Videotonos érzés, ott vált a perem ilyen ragacsos valamivé. Bár azon fillérekért cserélhető volt, itt nem hiszem. Viszont a Vidi esetében min 10 év kellett hozzá kb. Szervíz vagy hangszóró javítós cég/szerelő (van egy-kettö). Viszont a márkaszervíz cserélni fogja az egész hangszórót és nem peremet cserél. Nem kented/fújtad be semmivel, ami megbonthatta?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#76272) VoidXs válasza BIGi75 (#76265) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mi van abban a konfigban?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#76273) atika88 válasza Quqesz (#76271) üzenetére


atika88
senior tag

Denon márkaszerviz gondolom egy kisebb vagyon garancia letelte után!?

Hát épp ez az, hogy center lévén évekig a helyén volt. TV alatt egy TV állványon, vegyszermentesen takarítok gyakorlatilag, és végig rajta volt a szövetrács is. Tehát azt gondolnám ha rajta volt, akkor oda szinte esélytelen, hogy bármi a poron kívül tömény mennyiségben masszívan bejusson.

Spontán bomlásnak indult, nem mondom h 5.0 többi hangszóró nem ilyen, de azok legalább 98%-os állapotúak ehhez képest. Gyári minőséggel lesz itt a gond.

(#76274) BIGi75 válasza VoidXs (#76272) üzenetére


BIGi75
senior tag

Murphy. Persze, hogy ma már nem csinálta...
Semmi extra amúgy sztem, egy Cavern quickEQ néhány kézi peaking filterrel kiegészítve, meg egy kis LFE gain opció. A többi ki van kapcsolva alaphelyzetben.
Include: CQEQ_0409.txt
Channel: LFE
Preamp: 0.6 dB
# Channel: ALL
# GraphicEQ: 25 1.4; 40 2.6; 63 2.6; 100 2.2; 160 1.8; 250 -0.2; 400 -3.4; 630 -4.2; 1000 -4.6; 1600 -3.8; 2500 -1.4; 4000 0; 6300 -0.2; 10000 -3.4; 16000 -7.8
# Copy: LFE=L+R+LFE
# Channel: LFE
# Delay: 8.71 ms
Ha újra tapasztalom majd lementem, elküldöm. Tegnap este tényleg folyamatosan standby-ba vágta az AVR-t, de most úgyis újra akarok mérni mindent, mert az AVR-t most tettem a láncba.

(#76275) VoidXs válasza BIGi75 (#76274) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ezek közül egyik se tudja úgy kiakasztani, hogy az AVR ideges legyen rá.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#76276) embe válasza atika88 (#76269) üzenetére


embe
nagyúr

Én rápróbálnék a forgalmazónál, ha megvannak a papírjai. Illetve a gyártónál. Ki tudja? Lehet volt valami gyártási malőr... Elismerni nem fogják, de lehet orvosolják.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#76277) m3ss válasza BIGi75 (#76270) üzenetére


m3ss
veterán

en is minel hangosabban szeretem hallgatni, nem csak a parbeszed erthetoseg miatt, hanem anelkul nincs mozi feeling. de tegyuk hozza, hogy sok helyen csalad, szomszedok miatt teljesen eselytelen igy hallgatni barmilyen rendszert. laktam en is sok helyen, volt olyan hely ahol 1 het utan eladatta velem a subot az also szomszed. volt olyan, ahol nem tudtam 1 orat jatszani anelkul, hogy a szomszed neni ne kopogott volna at. es kozeleben nem voltam olyan hangeronek, hogy mondjuk egy film parbeszedet ertetted volna...
sajna ez ilyen jatek. amugy denonnak sztem nagyon jo a dinamika kompresszioja. 3 szintje van, remekul szemelyre lehet szabni korulmenyekhez, tartalomhoz. high-on olyan szinten megoli a dinamikat, hogy biztosan nem fog senki a hangos robbanasokra panaszkodni...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#76278) Throme válasza ctrlaltdel13 (#76267) üzenetére


Throme
veterán

Itt nem erről volt szó, hogy mi az igazi házimozi.
Valakinél felmerült egy probléma.
Nekem hiába írogattok, az attól még az nem oldódik meg.

(#76279) b. válasza Throme (#76263) üzenetére


b.
félisten

Nekem is volt ilyen problémám anno, valami dinamikus valamit kellett kiiktatni vagy night mód volt már,már nem emlékszem rá. Javaslom hogy kapcsolj ki minden rásegítést, a bemérést is és úgy hallgasd meg.
Marantz-nál és Yamahánál ez nem jött elő.
Denonnál volt ilyen probléma nálam, csak már nincsenek meg a beállítások előttem mit iktattam ki.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76280) Quqesz válasza atika88 (#76273) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Embe kollégának igaza van, futnék egy kört a gyártóval/márkaszervízzel. Azért nem 2 fillér egy ilyen cucc. Ha pest környékén laksz van alternatíva javításra magánban is, ha nem sikerül.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#76281) atika88 válasza embe (#76276) üzenetére


atika88
senior tag

Igen igen megvan minden, doboz, számla garancia jegye is. Nem gondoltam, hogy valaha szükségem lesz rá. Egy próbát mindenképpen megér igen, így nem maradhat :(

Legrosszabb esetben marad Pesten javításra valahol.

(#76282) BIGi75 válasza m3ss (#76277) üzenetére


BIGi75
senior tag

Jaja, ezért is pakoltam össze én ezt a kis "minimozit", mert ez a ház másik végében van (a nappali meg a hálószobánk mellett, 10cm-es válaszfaltéglával elválasztva). A fiamat nem zavarja a bass, de feleségem elül a verebekkel, őt igen.

Egyébként elfelejtettem írni: van sub Pure direct alatt zenénél is; egyszerűen EQAPO-ban az L+R csatornát átmásolod az LFE-re.

(#76283) BIGi75 válasza BIGi75 (#76282) üzenetére


BIGi75
senior tag

..vagyis, ha szebben akarod csinálni mégis csak teszel az apo configba vágást is, attól függetlenül, hogy az AVR-en is van (de a tapasztaltabbak majd kijavaítanak, ha hülyeséget írok). Nekem ott 90 Hz-ra van állítva a crossover, hangfalak small-on:

APO-ban meg rámásolod szubra aminek ott a helye (én bővebben mértem, majd az AVR elintézi, nekem is van rajta más forrás is):
Copy: FCS=L+R+C SCS=SL+SR
Channel: FCS
GraphicEQ: 100 0; 101 -48
Channel: L R C
GraphicEQ: 59 -48; 60 0
Channel: SCS
GraphicEQ: 100 0; 101 -48
Channel: SL SR
GraphicEQ: 79 -48; 80 0
Copy: LFE=LFE+FCS+SCS
Channel: SUB
GraphicEQ: 120 0; 121 -48
Nekem így szépen dolgozik a szubláda zenénél Pure directben fülre, de még nem mértem vissza, épp most bütykölöm...

(#76284) embe válasza atika88 (#76281) üzenetére


embe
nagyúr

A magyar forgalmazót szerintem nem hatja meg ( Remélem tévedek! ), de a gyártónak írt levélben lehet érdemes lenne megemlíteni, hogy "hififórumokon javasolták hogy keresd meg a gyártót. Mert ez nem méltó ehhez a márkához...stb." - hátha kihúzzák magukat, és a márka becsületét védendően, cserélik. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#76285) b.


b.
félisten

van valakinek itt tapasztalata Cambridge erősítőkkel? van most egy CXR120 és nagyon jókat olvasok róla. Gondolkodom rajt, hogy elhozom. Valahogy ők kapcsolódnak az Arcamhoz nem? vagy hasonló szinten vannak minőségben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76286) Quqesz válasza b. (#76285) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Volt itt már téma, én is gondolkodtam benne.
[link]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#76287) b. válasza Quqesz (#76286) üzenetére


b.
félisten

A saját honlapjukon nem találok hozzá leírást. DoVi-t támogatja , nem tudod?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76288) Smiley válasza embe (#76284) üzenetére


Smiley
őstag

Jaja, ez itt a Balkán, addig vagy fontos amíg lerakod a pénzt. Ha kedvesen megírod nekik angolul akkor nagy az esély hogy segíteni fognak. Teljesen mas a mentalitás.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#76289) junkpod


junkpod
nagyúr

Ezt írta valaki a Sony STR DH790 erősítőről egy áruvéleményben:
""Az erősítő mindegyik HDMI-aljzata támogatja a 4K felbontást és a HDCP 2. 2 protokollt" - de lefelé semmivel nem kompatibilis, pl. : Vodafone TV (mivel az "csak" egy HDCP 1. 4-es set-top box) , "csak" 2k-s (full-HD) projektor (1 éve újonnan vásárolt, félmillió Ft-os EPSON) , régebbi (akármilyen nem 4k-s) tv, DVD-lejátszó, ..."

Ez lehetséges?

Box's don't touch!

(#76290) benceb77 válasza atika88 (#76269) üzenetére


benceb77
tag

Szia!
Ez nálam is előjött, kb. pont 6 év után :)
Egy óvatos portörlésnél vettem észre, hogy megtapad a mikro szálas kendő és csíkot húz a nevezett műanyag gyűrűn. Mivel már garancia nem volt, magam orvosoltam.
Ez a gyűrű takarja a hangszóró rögzítőcsavarjait. Óvatosan, körben egyenletesen kicsiket feszítve le lehet szedni. 5 vagy 6 db műanyag pöcök van a gyűrűn, ezek mennek egy gumi foglalatba a hangszórótesten, ha lassan egyenletesen veszed le nem törnek el a pöckök. Amikor lent volt, acetonnal lemostam a ragacsos "prémium érzetet" (de utáltam ezt a málló gumi szerű anyagot az 1990-2000-es évek autóiban). Ha az aceton kifényesítené a műanyag felületét, akkor mehet rá akár mezei matt lökhárítófesték. Majd vissza a helyére, mintha új lenne. A hangszórónál nem festettem, de feleségem 4-es Golfját szabadítottam meg a közelmúltban mindenhol ettől az anyagtól, ott kellet a lökhárítófesték, vadonatúj belteret varázsoltam. :)

(#76291) atika88 válasza benceb77 (#76290) üzenetére


atika88
senior tag

Hát ez, óriási :))
Egyrészt, hogy ez nem egyedi eset, másrészt, hogy házi barkácsolással orvosolható a probléma. Mondjuk pont nem így terveztem az évekre egy ekkora "minőségi" gyártó termékével. Továbbra sem szidom, de azért nah, micsoda szájíz ez már? Nem hiszem el, hogy nem kaptak sorozatos panaszokat ilyen tekintetben az évek alatt. Írtam minden irányba egy egy épkézláb segélykérő üzenetet. Hátha. Ha már legalább ilyen gyűrűket küldenének, kitudnám cserélni.

Köszönöm szépen neked a figyelmességed és a tippjeidet! Ha odáig fajul a dolog, hogy magam gyűrűzök, lehet még keresni foglak privátban :D

[ Szerkesztve ]

(#76292) benceb77 válasza atika88 (#76291) üzenetére


benceb77
tag

azt én is nehezen tudom elképzelni, hogy ez a probléma csak kettőnknél jelentkezett...

(#76293) BBéci válasza b. (#76285) üzenetére


BBéci
titán

Csak hangminőséget tekintve nagyon jó a CXR120, a CXR200 még annál is sokkal jobb. De egy hatékony önbemérő EQ nagyon hiányzik belőlük.
Utóbbi is hosszú ideig volt nálam, aztán egy napon felhívott a forgalmazó, hogy azonnal vigyem vissza, mert van rá vevője. Az egyik demószobában hallgattuk hárman a vevőjelölttel, aztán Attila a CA-t Primare SPA23-ra cserélte, ami úgy lemosta a CXR200-at, hogy az illető azonnal lemondott róla és valami 300000 forinttal többért elvitte a svéd vasat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76294) embe válasza benceb77 (#76292) üzenetére


embe
nagyúr

Igen, erre gondoltam. Nem hangoztatják, de lehet orvosolják valahogy a problémát. Hátha hatása lesz a fórumok megemlítésének is!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#76295) tomyka74 válasza b. (#76285) üzenetére


tomyka74
senior tag

Szia.

Nekem CXR200 van 2 éve, előtte évekig Azur651R volt, én imádom a hangját a részletező képességét és azt amilyen mozit csinál a Cambridge, de az én ízlésemnek valahogy az Azur széria nyersebb kompromisszummentesebb mozija picit közelebb állt. Olvastam anno, hogy a CXR szérián finomítottakaz Azurhoz képest és én ezt hallom is a hangján, ettől függetlenül nagyon szeretem. Azt nem tudom ,hogy viszonyul az Arcamhoz (olyanom még nem volt) vagy a CXR200 melyik tipusával van egyező kategóriában. Kipróbálnék amúgy egy Arcamot. Csak az Angol! :D (na jó a svéd még jöhet). :D

(#76296) junkpod


junkpod
nagyúr

KODI player van PIO VSX521 erősítőre kötve HDMI-vel, mivel DTS esetén hajlamos az erősítő elveszteni a jelet tekerés vagy pause után ezért kísérletezek a passthrough helyett kicsomagolt PCM folyam küldéssel. Viszont itt is vannak gondok...
Egy TV-sorozat DD+ ATMOS 5.1 hangsávval (KODI szerint 5.1 eac3 32bit) van meg. Ha PT módban küldöm a hangot az amúgy nem ATMOS képes erősítőre akkor hiba nélküli a hang lejátszása. Ha PCM folyamként küldöm ki akkor viszont hangos pattogó-sercegő zaj jön csak ki a hangszórókból.
Ez szerintetek lejátszó vagy erősítő képességeibe ütközik?

Box's don't touch!

(#76297) Quqesz válasza tomyka74 (#76295) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Azért a Kanadai is jó (ok félig angol ;] )....Anthem. :K

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#76298) tomyka74 válasza Quqesz (#76297) üzenetére


tomyka74
senior tag

OK kiegyeztünk! :D

(#76299) BBéci válasza benceb77 (#76290) üzenetére


BBéci
titán

Azoknak a gyűrűknek nincs semmiféle tényleges szerepük, ha eltávolítpd őket, akkor is ugyanolyan hangzást fogsz kapni. De a szövet mögött nem látszik, miért foglalkozol vele?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76300) b. válasza tomyka74 (#76295) üzenetére


b.
félisten

Köszi a választ . Közben lecsaptak a 120 -ra ( legalább is jégre került ) de amúgy is bizonytalan voltam benne, mert a hangminőség mellett nekem számítanak a szolgáltatások is amit nyújtanak ( Dolby Vision és Atmos stb ) még ha nem is első helyre teszem ezt a dolgot.
Végső lökést egy videós srác adta meg aki CXR 200 ról váltott egy Arcam 380 ra és neki jobban bejött az Arcam így megvettem embe-től a 390 Arcamot.

Ehhez kapcsolódóan Dirac-hoz hozzá értő emberkéknek tenném fel a kérdést. A fenti erősítőhöz nincs mikrofon. Tudom, hogy Umik lenne hozzá jó de negyven x ezer forintért láttam csak miközben van egy Emag vásárlási kuponom 40 ezer forint értékben de ott meg nincs Umik de van egy rakás másik mikrofon .
Ránéznétek, hogy esetleg az ottani felhozatalból lenne e alkalmas mikrofon bemérésre? KI tudom még egészíteni egy kicsit mondjuk olyan 50-60 ezer körülig elmegyek de többet nem szeretnék erre költeni.[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.