Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12951) Giot válasza repvez (#12950) üzenetére


Giot
addikt

Járható út amit leírtál.
Hogy szebb mélyeket kapnál e? A házimozi erősítők a mélyeket nagyrészt a szubra keverik filmnél, vagyis ebben az esetben többet kapnál valószínűleg. Ehhez az is hozzá tartozik hogy a hm erősítőknél alapból úgy van megtervezve a hangkép hogy bekalkulálják a szub jelenlétét. Zenénél már nem biztos hogy sokkal többet kapnál, de legalábbis pontosabb szebb nem igen lenne max hangosabb.
Szerintem.
Azt hiszem a SAL és az MNC kínálatában is van aktív szub erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#12952) Bocaa


Bocaa
senior tag

mégsemide

[ Szerkesztve ]

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#12953) repvez válasza Giot (#12951) üzenetére


repvez
addikt

Nos igen, de most rákerestem pár erösitöre és eléggé drágák, ennyiböl már komplett subhangfalat kapok.valahogy akkor pedig a váltokkal kéne operálni azt olcsobban megusznám, csak már mozdulna meg a mély is ahogy lkell

Amugy amugy is az a bajom, hogy nem elég hangos a mély, probáltam ilyen tesztprogikat is lejátszani ami az alsó frekiktöl a felsoig folyamatosan megy, és a mélyek hallhatatlanok talán ugy 200hz-nél kezd hallhatová vállni .
SEmmi hangtér nincs a 15nm es szobába csak ugy szol mint egy mezei kisrádio.
Az onkyo 7.1-es erösitön 30as hangerön szoktam hallhatni ilyenkor a hangerö megfelel egy normális zenehalgatásnak amikor senkit nem zavar hogy hangos, de a mélyek nincsenek csak ami a közepekböl szol, ha feltekerem 50re ott meg már torzit a mély puffog.

Semmi olyan mint amikor betölti a teret a halkabb hallgatáskor is hangosabbnál meg a testtel lehetne érezni a mélyeket.

(#12954) Giot válasza repvez (#12953) üzenetére


Giot
addikt

Tegyél egy próbát sztereó erősítővel.

(#12955) #10726912 válasza repvez (#12953) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv!
Nem akartam reagálni az első írásodra, de most már kb igazolást kaptam tőled arra, hogy nem írtam volna nagy baromságot...
Nem jó ötlet azokat a hsz-eket használni subbnak. Nem alkalmasak rá. Inkább próbálj venni egy aktív mélyet, az expressen vagy akár itt a PH-n is találsz olyanokat,amik pótolják a hiányzó hangokat. A frontokat meg majd eldöntöd, hogy large vagy small üzemben használod-e utánna...a harmadik lehetőség, hogy kérsz itt segítséget, többen is csináltak már szubbot és használjék, azaz a recept megvan, csak meg kell főzni:) Meg mondják, mennyiért és mit....
Üdv!
mod: Esetleg próbálj bele mélyedni az erősítőd lelki világába, sok mindent lehet állítani a kibővített menüjében...talán jobban fog szólni a frontod, ha ott módosítasz. :U

[ Szerkesztve ]

(#12956) repvez válasza #10726912 (#12955) üzenetére


repvez
addikt

az erösitön már sznte mnden ami a subbal kapcsolatos azt feltoltam maxra, de semmi javulás.

(#12957) #10726912 válasza repvez (#12956) üzenetére


#10726912
törölt tag

A számát nem tudom, de SAL volt a bátyámnak, a 30-as kevlárral szerelt gyári front pár. Sajnos annak is elég kevés volt a mélytartománya, még sztereóban sem volt az igazi...pedig ha ugyanezt a két 30-as kevlárt beraktuk régebben "öblösebb" ládákba...volt dübögés rendesen. Ezért gondolom, hogy ott, abban a hangfalban a kisebbek nem fognak jól teljesíteni.
Üdv!
Még annyit, hogy ott YAMAHA volt az erősítő...az is tud mással jól szólni...
Az erősítőd sajnos nem ismerem. Ha nemrég vetted próbáld olvasgatni a használati útmutatót és nézegesd meg a beállításait...hátha.

[ Szerkesztve ]

(#12958) repvez válasza #10726912 (#12957) üzenetére


repvez
addikt

onkyo TX SR 505E és megvan már vagy 3 éve csak ugy mint ezek a hangfalak, de már az elejétöl fogva bosszankodok a hangfalakkal, de sajna most se pénzem sem kellő szaktudásom arra hogy átalakitsam öket, de valamit már szeretnék kezdeni velük.
Ha eladnám se tudnék jobbat venni , mert nincs 100k-m egy normálisabb HM hangfalra.
Nem kell nekem high end csak hogy azok a filmek és zenék amiket halgatok azok tényleg adjanak vissza valamit a térhangzásbol vagy csak töltse be a teret még halkan is éjszakai üzembe is.

(#12959) #10726912 válasza repvez (#12958) üzenetére


#10726912
törölt tag

olcsóbb és biztosabb hatású beszerezned egy aktív szubbot. Körül nézek majd...40 körül komoly aktív szubbokat lehet találni. JBL pl...és bár sokak szerint nem számít: 30 centissel szereltet keress, ha nézelődsz! :K Ha találok valamit, jelzem. Bár előbb tudni kéne, mikor és mennyit szánsz rá... :U
Üdv!

(#12960) Revox66 válasza repvez (#12953) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hali

A mély előtt van hangváltó ? Vagy kapja a teljes frekvenciát ?
A hangfalban külön kamra van a mélynek, vagyis el van választva a közép és magastól ?
200hz ?? Ennek legalább 50-60 között szólnia kéne ha 25 cm -es. :)

Hm.
A külön erősítő se rossz ötlet, ha csak arról szólnának a mélyek.
Viszont akkor kell mély hang váltó. Valami ilyesmire gondolok: link.

[ Szerkesztve ]

(#12961) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Valószínű, hogy az erősítőmmel van valami gubanc.

Az az oldali magas, amelyikben mindig hamar leégett minden piezzo, és stb.. most kinyírta az MNC drivert is.
nem tudom mi lehet vele.
Amíg a kis erősítőről hallgattam nem volt baj, pedig, elég hangosan hallgattam, most tegnap egy fél órát bírt a naggyal ez is.
Szerintem van vele valami. :W

Szénné van égve rajta a tekercs. :Y

[ Szerkesztve ]

(#12962) Turbina33 válasza tzsolesz (#12961) üzenetére


Turbina33
senior tag

:O Vegyél bele egy javítót,utána meg csinálunk egy hozzávaló váltót.Szerintem nézd meg a másikat is,hogy annak nincs-e baja.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12963) tzsolesz válasza Turbina33 (#12962) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Okés. Ehhez legalább lehet kapni.
Addig is a SAL-t tettem bele. Szépen szól az is. Az MNC feljebb megy hallhatóan. :U

(#12964) #10726912 válasza repvez (#12958) üzenetére


#10726912
törölt tag

Volt egy kis időm, nézelődtem, ezeket találtam, amiket érdemesnek tartanék ár/értékben meghallgatni.[link]
[link]
[link]
[link]
Jó nézelődést. Gondolom, majd mások is adnak tanácsokat, ötleteket, tippeket.
A Magnatokat ismerem, a SUB A300 van a sógoromnak, negyed hangerőn kiszolgálja a moziját és jól szól. A JBL-t szintén hallottam már, sok dicséret és elismerés övezi...a BOSE is letett jó pár dolgot az asztalra. De mindenképp meghallgatva vásárolj, ha veszel valamit!
Üdv, sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#12965) szaszlaci válasza repvez (#12958) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szubcsatornát mindenképpen külön erősítőről (hogy be van építve az 5.1-be, vagy külön van, mindegy) kell használni, ez nem kérdés. Passzív váltó oda nem kell már.
Lehet sztereó végfokot direkt szuberősítőnek használni, működik, de elég macerás, nem ajánlom.
Valóban a kész láda megvétele javasolt, itt fölöttem pl 22-ért a Magnat egészen emberi áron van már. Az se egy hú de.., viszont nem is olyan rossz, ahogy emlékszem.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12966) fero02


fero02
veterán

Ha esetleg van itt olyan, akinek nincsenek túl nagy igényei, annak bátran ajánlom ezt. :R

(#12967) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Állítólag gyenge a váltóm. Azért ment ki a magas.
csak egy bizonyos teljesítmény alatt megbízható, utána pedig átereszti a nem kívánatos frekvenciákat.
Ez meglehet? :F

(#12968) szaszlaci válasza tzsolesz (#12967) üzenetére


szaszlaci
addikt

Kellene mérni a magassugárzóról egy impedancia menetet.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12969) tzsolesz válasza szaszlaci (#12968) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ha megjön a pille, azzal kezdem. :K

(#12970) Revox66 válasza fero02 (#12966) üzenetére


Revox66
aktív tag

Ismerős darab..nekem AS 305 van... :)

(#12971) fero02 válasza Revox66 (#12970) üzenetére


fero02
veterán

Milyen szépen mutatna mellette az enyém, nem? :U :K :D

Vedd meg gyorsan! :K

(#12972) repvez válasza #10726912 (#12964) üzenetére


repvez
addikt

köszi a fáradozást, de sajnos most még ennyi pénzem sincs és ami még a pénznél is nagyobb gond hogy hely sincs a szobába ahova tehetném .
Egyébként én ezzel szemezgettem egy idöben :
CAV w300

Ha majd odakerülök akkor ha kicsinyenként is , de egy kicsit a minöségibb eszközök felé fogok elmenni, mivel több évre vesz az embver ilyet a hangok nagyon nem változnak a technologia elörehaladtával sem.

(#12973) Revox66 válasza fero02 (#12971) üzenetére


Revox66
aktív tag

Áhh köszi nem kell, egyébként nem rossz kis erősítő , de sok helyet foglal.
Valami ilyesmire gyűjtök most : link
vagy link esetleg : link
:)

(#12974) Giot válasza repvez (#12972) üzenetére


Giot
addikt

Érdemes lenne megpróbálni egy sztereó erősítővel azt a két dobozt, ahogy már írtam is.
Szerintem a mélytelenség a házimozi erősítő számlájára írható.
Az is tagadhatatlan hogy egy szubládával teljes a házimozi rendszer, nem hiszem hogy megúszod anélkül.

(#12973) nari1982: A NAD/Proton erősítő hangjára kíváncsi lennék. Szeretem a NAD-okat. Nekem egy 3155-ös erősítőm van és egy 510-es CD lemezjátszóm.

(#12967) tzsolesz:A váltó nem sült meg? Hány wattig bírja?

(#12975) tzsolesz válasza Giot (#12974) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem lett baja.

Ilyen amúgy.[link] Állítólag 150W-os. :U

(#12976) fero02 válasza Giot (#12974) üzenetére


fero02
veterán

Pont a minap beszélgettünk Szász kolegával erősítőkről. Vmit vennem kell és kinéztem egy NAD-ot, de inkább egy Tangent AMP-100 mellett tettem le a voksomat.

(#12977) Revox66 válasza Giot (#12974) üzenetére


Revox66
aktív tag

Ahogy nézem a 3155 -ös nad erősebb, biztos jó lehet nekem is tetszenek ezek a márkák.
Még ami szóba jöhetne majd az a Marantz és a Harman / Kardon, de ezek sem olcsóak.

(#12978) #10726912 válasza repvez (#12972) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv!
Sok sikert a gyűjtéshez. Az ATC-t nem ismerem, nem tudok róla semmit mondani...hozzá teszem, egy csomó márkát nem ismerek....nem lenne baj, ha ennek a darabnak a beszállítójáról is megtudhatnál valamit. Szépnek nem rossz, de nem a vitrinbe akarod tárolni...Még esetleg annyit, hogy próbáld ki, amit Giot emleget: hallgasd meg egy sztereó erősítővel...ha ott nagyon jól szólnak a frontok, akkor valami gubanc van az onkyonál...bár az 5.1 sub nélkül eléggé mélytelenül tud szólni..én még mindig a hangfalaid hibájára gondolok: szerintem ennyit tudnak, ha már teszthangról is hajtottad őket. Mivel írtad, hogy mióta meg vannak,azóta fennál ez a hiba, érdemes lenne (ha még nem tetted meg) egy polaritást is ellenőrizni: lehet, hogy gyárilag elkötöttek valamit és (magamból is kiindulhatok ;] ) persze az is lehet, hogy te nézted el véletlen. Ceruza elemet elő és...bár ezt biztosan tudod:)
Üdv!

(#12979) Giot válasza Revox66 (#12977) üzenetére


Giot
addikt

Nekem ez, a 3155-ös, második NAD-om . Első egy 3130-as volt de az akkori SAL szettemhez kellett valami erősebb jószág hát ebben van erő. Szét is szakította az első SAL "kevlár" szettemet, leszakadt a pille a csévetestről. :) Szeretem a hangját, igaz most már felesleges elég lenne a 3130-as is.
3155 = 2x55 W 8ohm, 2x110W 4ohm állítható a tápellátás. Vagy 1x220W 4ohm hídban.
Remélem jól emlékszem a paramétereire. :B

(#12975) tzsolesz: Ha nem sült meg benne semmi akkor nincs nagy baj. Látom 4kilónál vág. Inkább más lehet a gond milyen meredeken vág ez a váltó? Jó lenne 18 dB/Oct. Lehet nagyon megterheli a magast az alsóbb frekvenciák mivel nem vág elég meredeken a váltó.
De bonyolult dolog ez a hangváltó építés. Most "hegesztjük" át a jelenlegit a hangsugárzókban. Sok dologtól függ hogy hol vág a váltó. Eredő ellenállás, impedencia menet, frekvencia menet, az L-pad. Minden hangfal hsz összeállítás-hoz külön váltót kellene tervezni. Emiatt nem igazán van olyan hogy univerzális váltó. Még szerencse hogy nem én tervezem újra a váltót a hangfalaimhoz. :) Soha többet 3 út :(
De majd ez is kap egy külön bejegyzést.

(#12976) fero02: Szép a hangja? Végül is miért nem a NAD? Fülelted mind a kettőt?

repvez:(#12972) A polaritás ellenőrzés megérdemel egy próbát.

[ Szerkesztve ]

(#12980) fero02 válasza tzsolesz (#12975) üzenetére


fero02
veterán

Szted miért tépi mindenki a száját, h az univerzális váltó semmire nem jó?! :U :W

Giot: nem, egyiket sem. Tangent ismerőstől van, ki tudom próbálni majd, stb...az meg az ország másik oldala. Mire elmennék érte, addigra közelebb lenne a 40k-hoz. :U

[ Szerkesztve ]

(#12981) repvez válasza #10726912 (#12978) üzenetére


repvez
addikt

mi ez a prioritás proba? Jol gondomom ha azonos polus akkor szikrázni fog az aminek akkor nem kéne akkor az a baj?
Ez nem okoz sérülést az elektronikában , váltok stb? mint mondtam nem vagyok egy elektromos zseni.

A házimozit át tudom kapcsolni stereo állásba, olyankor egy kicsit javul a mély de nem az igazi.
Ha az alább linkelt subváltot vennék akkor azt elég csak az erösitö és a hangszoro közé bekotni kivulre egy kis dobozkában és kész vagy mindenképpen bennt kellene megoldani a kapcsolásást, mert nem szeretném nagyon szétszedni.
Gondolom 2 hangválto kéne vagy elég ha egyet veszetk és duplán vezetékelve mintkét fronthoz elviszem onnan ?

A hangváltonál látom fel irták a W-számot ez mit jelent és melyiket kell nézni az RMS, zenei vagy a folyamatos teljesitményét a hangfalnak?
Mert PM/PN 250w/150w 8 ohm a hangfalak hátulján a cimke. Mi torténik ha 4 ohos váltot teszek bele?

Az ATC sound az maga a magyar importor szegeden van telephelye ha jol tudom és a CAV márkáju a készülék

(#12982) fero02 válasza repvez (#12981) üzenetére


fero02
veterán

Polaritás, nem prioritás. Az erősítő (és úgy mindegy más egyébre is vonatkozik) pozitív (+) kivezetése a hangfal pozitív (+) kivezetésével legyen összekötve, a negatív (-) pedig a negatívval (-)!

Az erősítőn nincs véletlen egy szub kapcsoló? Mert az elképzelhető, h bekapcsolt állapotban magasabb frekin vág, ha viszont ki vna kapcsolva, akkor többet enged a frontokra (is). :U

(#12983) Giot válasza repvez (#12981) üzenetére


Giot
addikt

Nem prioritás hanem polaritás. A lényege hogy nem mind1 hogyan van bekötve az erősítő. Plusz a plusz-hoz vagy piros a piroshoz és minusz a mínuszhoz. Az ceruzaelemmel pedig azt tudod megnézni vajon jól vannak e bekötve hszók a dobozon belül. Egyszerűen a pozitívot a pozitívhoz a negatívot pedig negatívhoz érinted. Ekkor azt kell látnod hogy kifele mozdul a szóró. Ha befele akkor fel van cserélve a polaritás ami nem jó. Pld emiatt is lehet kevés mélyed.

Felesleges váltót alkalmaznod annak nincs értelme.

Inkább nézz használt de márkás jobb nevű szubot.

(#12984) #10726912 válasza repvez (#12981) üzenetére


#10726912
törölt tag

Minden hangfalon találsz pozitív és negatív jelölést. Az erősítőn szintén. Nem prioritás...polaritás. A lényeg, hogy a hangfalat az erősítővel úgy kösd össze, hogy a pólusok megegyezzenek. Azaz: ha a hangfalon a +-t kötöd, az erősítőn is a + legyen kötve a hangfal vezetéked ugyanazon erén. A hangfal vezetéken a két ér különbözik: vagy fekete és piros, vagy fekete és fekete/fehér, vagy ha átlátszó, akkor az egyik ér piros csíkkal van jelölve. Ha az erősítődön a sima feketét a negatív jelzéshez kötöd, akkor a hangfalnál is ugyanoda tedd.
A polaritást úgy tudod megnézni, hogy egy ceruza elem két végéhez hozzá érinted a hangfal zsinór végeit.csak egy-két másodpercre szabad!! Miközben ezt csinálod, nézd meg, hogy merre mozdul a mélynyomód membránja: ha kifelé, akkor az elem + végéhez érintett vezetéket kösd az erősítőn a + jelzéssel a hangfalcsatlakozón.
Üdv.
Áramszünet volt, így könnyű megelőzni, Giot! :D ;)

[ Szerkesztve ]

(#12985) Giot válasza Giot (#12983) üzenetére


Giot
addikt

Ha ez a CAV valami komoly márka akkor elnézést én bezony eddig nem hallottam róla. :B [link]

(#12984) Tiger.huhhhh: Szegény. Már hárman is jól megmagyaráztuk neki! :DDD Én csak ezüst érmes vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#12986) Turbina33 válasza tzsolesz (#12969) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ha a Szász Laci mondja,akkor bezzeg rögtön mérsz? :D Én meg darabosra gépelten a billentyűzetemet... :O

Nem kell megvárni a pillét,a másik még működik! Váltóval együtt csinálhatnál egy freki válasz mérést is.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12987) Turbina33


Turbina33
senior tag

Yamaha AX-500-ról tud valaki valamit?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12988) #10726912 válasza Turbina33 (#12987) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv!
Igen sokan dicsérik nem ok nélkül ezt a márkát...volt szerencsém hallani egy quadral hangfal párral ezt a darabot...jó. Pofátlanul az :K
Üdv!
De most már szunya :)

[ Szerkesztve ]

(#12989) Turbina33 válasza repvez (#12981) üzenetére


Turbina33
senior tag

Hát én kipróbáltam minden lehetséges dolgot azokkal SAL dobozokkal,csodát ne várj tőlük.Itt már nagyjából kibeszéltük a témát,mérések is voltak,abból láthattad,hogy 50-60Hz alatt nem nagyon fognak szólni azok a dobozok.A személyes tapasztalatom az,hogy borzasztó érzéketlenek,borzasztó csúnyán szólnak.Mondták már itt egy páran,hogy el kell adni jó gyorsan őket,vagy ki kell dobálni belőlük a szórókat,és másikat kell bele tenni.Én itt tartok,a dobálásnál...de lehet,hogy dobozostul dobom! :D

Ez az én személyes véleményem,ha a tied más a minőségét illetően,akkor elnézést kérnék!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12990) Turbina33 válasza #10726912 (#12988) üzenetére


Turbina33
senior tag

Köszi! A márka az jó,nálam jó pár éve egy RX-V350-es szól,nem akarom cserélni.Kapott a büdös kölke egy AX-500-at,nincs benne trafó.Érdekelne,hogy megéri-e megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12991) Ebit válasza Turbina33 (#12990) üzenetére


Ebit
addikt

donor készüléknek jó, kérdés miért került ki belőle a trafó, és tápfesz alatt mit csinál.

(#12992) Turbina33 válasza Ebit (#12991) üzenetére


Turbina33
senior tag

Az előbbi kérdésre sajnos nincs válasz,az utóbbi pedig hamarosan kiderül!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12993) shalafi66 válasza szaszlaci (#12738) üzenetére


shalafi66
veterán

Na ilyen többek között, amikor valaki nem érti, de mégis írja.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12994) shalafi66 válasza Turbina33 (#12792) üzenetére


shalafi66
veterán

Nem csak az változott, a membran, a mozgórészek és a rezonans rendszer is áttervezésre került, és több, mint egy hónapja újra szellőztetett porvédővel készül, ahogy az adatlap is mutatja.
http://revolte.hangszoro.net/25R672N.pdf

És még egy vélemény, olyan személytől, aki tényleg ért a hangszórókhoz.

> Kedves László !
>
> Beépítettem a hangszórókat! Már szemre is bíztatóak voltak,
> de azt nem is reméltem, hogy a 70 literes zárt dobozban 33
> Hz-en fognak rezonálni! Már 40 alattinak is örültem
> volna...feltehetően a nagyobb lengő tömeg, meg talán a
> kisebb membrán felület az oka. De nem is ez a lényeg, hanem
> az a telt, bársonyosan meleg, erőteljes basszus, amit
> produkálnak! Az egyik kedvenc lemezemen a Vukán doktor "It
> Was, What Was My Life" címadó számán Berkes Balázs bőgőjét
> a melkasomon is hallom! Szuper! Nem is tudom, miért nem
> szedik szét magát a hazai hangdoboz gyártók ilyen
> hangszórókért. Nekem nagy örömet szerzett. Még egyszer
> köszönöm a munkáját! Üdvözlettel:
>

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12995) Turbina33 válasza shalafi66 (#12994) üzenetére


Turbina33
senior tag

Okés,bocsi,nem tudhattam! :) Ezt láttam (többek között) az asztalon?

Mondj már légyszíves egy árajánlatot,hogy mennyiért lehetne a szaszlaci és fero féle szórókat megjavítani,és egyformára varázsolni!

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12996) szaszlaci válasza shalafi66 (#12993) üzenetére


szaszlaci
addikt

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12997) #10726912 válasza szaszlaci (#12996) üzenetére


#10726912
törölt tag

ööö...olyat tudnál mutatni, amikor ugyanezen lyányka mellkasán (bőrén) ugyanezen magasságban olvasható az ájlávjú Tiger ?? :B ;]
Üdv! :))

(#12998) szaszlaci válasza #10726912 (#12997) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha gondolod, a saját mellemre ráírom :D

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12999) #10726912 válasza szaszlaci (#12998) üzenetére


#10726912
törölt tag

Lőj le szánalom nélkül, ha ezzel a kéréssel fordulnék hozzád.
Kössz előre is az emberséged :DD :R
Üdv!

(#13000) Turbina33 válasza #10726912 (#12999) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ejnye,de válogatós lettél! Ezekben az ínséges időkben mindent meg kell becsülni... :DD

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.