Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13251) fero02 válasza tzsolesz (#13250) üzenetére


fero02
veterán

Életem első vmire való erősítője...22k volt. ;)

(#13252) tzsolesz válasza fero02 (#13251) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

22K? :O Eladom a Fisherem, és veszek egy ilyet én is. Komolyan.
Itt faluhelyen a teljesítmény számít. Nem mintha nem lennék megelégedve a hangjával, de sajnos ez nem az a minőségi kategória.

(#13253) Giot


Giot
addikt

Srácok nincs valakinek felső csapágyas szélezőmarója? Így néz ki: [link] Azért lenne lényeges mert ilyennel lehet sablon alapján marni, meg persze azért is mert kutya drága ennél olcsóbban neten nem találtam. Ha valaki tudna boltot ahol emberi áron beszerezhető az is jól jönne.
Át akarom alakítani a dobozkáimat kicsit hangszórókat besüllyeszteni, egyéb külső átalakítások. És ahhoz kellene egy ilyen marófej.

(#13251) fero02: Grat az új szerzeményhez és a korrekt árhoz!! Használd egészséggel, okozzon sok zenei élményt. :)

(#13254) fero02 válasza tzsolesz (#13252) üzenetére


fero02
veterán

Vennél, ha találnál! ;] :P Nem nagyon fogsz, pláne nem ennyiért. :(

Ezeket Mo-n nem is forgalmazták, csak a nagyobb testvérét 90-100k magasságában. Ill. van egy kisebb tesó is, de ha jól tudom az is kuriózum itthon. Go to Ebay. :U

Giot: thx :R

[ Szerkesztve ]

(#13255) tzsolesz válasza fero02 (#13254) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hát ez kár. Nem semmi hogy ennyiért hozzá jutottál.
:Y

(#13256) Giot


Giot
addikt

Böngészés közben találtam.
Kis érdekesség a hangszórók bejáratásáról: [link] A 45. post ha nem ott jönne be.

Kiemelés tőlem:

Chassis..........0 hours......after 15 hours

No.1..............30.0 Hz..........25.2 Hz

No.2..............30.0 Hz..........25.2 Hz

No.3..............30.2 Hz..........25.4 Hz

No.4..............30.0 Hz..........24.8 Hz

Erről a hangszóról van szó: [link] 4 darab volt belőle neki. Első nyers hangszóró mérések szerint 30Hz fs-el. Miközben a gyártó adatlapja szerint 23hz. Ez aztán 15 óra bejáratás után 25hz-re módosult. Igaz ez még mindig nem 23hz. ;] De ez már közel van. :)

Ha ebben tudna valaki segíteni megköszönném! [link]

(#13257) Revox66 válasza fero02 (#13249) üzenetére


Revox66
aktív tag

Kösz, a jellemzés szerint tényleg jó lehet akkor. :R
Jó fülelést hozzá, 22K ért nagyon tuti vétel volt.

(#13258) Pecc


Pecc
őstag

Tudnátok ajánlani kb 20cm átmérőben jó minőségű és küllemre is szép mélyközepet nem a tizenezer forintos kategóriából?Pl fellelhető valami diebisi márkájú ami küllemre tetszene, de arra a márkára azt mondják a salnál is roszabb. A jövőben egy kétutas álló dobozt szeretnék épiteni, magasam van, váltót majd hosszas olvasgatás után építenék hozzá.A h2000es hangszórók külleme nekem nem tetszik, mielőtt ilyen ajánlást kapnék.
Köszi előre is.

(#13259) Revox66 válasza Pecc (#13258) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hali
Nem lesz olyan egyszerű. A meglévő magas sugárzó milyen ?
Igazából egy hangszóró kinézete másodrangú dolog.
A lényeg a paraméterekben rejlik, tehát a h2000 még jó is lehetne. :)
A dibeisi -ről talán tzsolesz többet tudna mondani, de én nem ajánlanám.
Esetleg még a conrad oldalán tudsz nézni pár visaton-t
Milyen célból építenéd amúgy ?

(#13260) Pecc válasza Revox66 (#13259) üzenetére


Pecc
őstag

Sztereóra építeném, pontosabban 2.1re. Szeretném majd ha a távoli jövöben jo hangzást biztosítana elsősorban olyan 50hz-ig allatta ott a sub. És mindezt ugy, hogy a megjelenése hasonló legyen a sokszor annyiba kerülő hangfalakkal.

A meglévő magas fogalmam sincs, eurotech vagy mi a márkája majd lefotózom, mérni nemm tudom, nincs olyan mikrofonom ami itt sokaknak van. Hallottam pár ilyen egy kétezer ft-os salt, meg régi videotont, azoktól az én fülemnek nagyságrendekkel részletesebb, jobb hangja van.

Ja és köszi a linket :R

[ Szerkesztve ]

(#13261) tzsolesz válasza Pecc (#13258) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ne vegyél dibeisit. Megbánnád. Tetszetős a kinézete, de csak búg, és érzéketlen is, nem kicsit. :(

[ Szerkesztve ]

(#13262) Revox66 válasza Pecc (#13260) üzenetére


Revox66
aktív tag

Aha így viszonylag világos.
Találtam még pár hangszórót neked, nézegesd meg őket :

ndy-810

mhb-8

rk-108

Egy hangosítós :

[LK8]

(#13263) szaszlaci válasza Pecc (#13258) üzenetére


szaszlaci
addikt

Peerless SDS830656.
16 centis, kérdés, mekkora szobában lesz?

Ha zenélni akarsz, és nem technot/elektronikus dnb-t/minimalt.. hallgatsz, akkor jobb elfelejteni a 2.1-es felállást, és maradni a sztereónál.
Miki meg kelleni fog úgyis a váltóhoz.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13264) Giot válasza Pecc (#13258) üzenetére


Giot
addikt

Szaszlaci féle Peerless ár érték arányban valóban jó vétel lehet.
Esetleg a Monacor cserehangszórónak ajánlott hsz-i közül ez: [link] de 4ohm

(#13265) szaszlaci válasza Giot (#13264) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát ahol egy ilyen átvitelt adnak meg, hogy a vonal 2 dB vastag, inkább kerülném. (Jelzem, az is ki van simogatva, de még így is látszik az irtózatos rezonancia..)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13266) Giot válasza szaszlaci (#13265) üzenetére


Giot
addikt

Univerzális hangszóró csere célokra. 2kilóig ha hihető valamennyire az adatlap még elmegy.
Vannak komolyabb hszi a Monacornak csak az nem ennyibe kerül. Viszont ott is ez a rossz szokásuk van hogy a frekimenetet ilyen vastag vonallal ábrázolják.
Még szerencse hogy lehet találni normális mérést a neten a drágább hangszóróikról.

(#13267) szaszlaci válasza Giot (#13266) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem, sajnos ennyi pénzért nem lehet rá mondani, hogy elmegy ;) Univerzális hangszóró alatt nem tudom mit értesz, de olyan nem létezik. (Na jó, talán valami hangfalra rá lehet fogni :) )

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13268) Pecc


Pecc
őstag

Köszi a tippeket:R

Azért gondoltam a nagyobb membrán átmérőre, mert tapasztalataim szerint annál több mélyet produkál. 25cm-es hsz-el szerelt subom van. Adott egy onkyo avr és es sony 550ES amivel jelenleg a subot hajtom, bár néha stereora használom csak. Erőltettem volna én ezeket az ugymond minőségibb zenéket amik számomra jól szólnak kis falakon is loudness nélkül de nem igazán maradtam annál. Hamarabb hallgatok rnb-t, mint bowers teszt zenét, az emlitetteket abszolút nem. Kicsi szobába menne a cucc, 12m2. Az anyagiak határozzák meg mikor készülhet el, az anyag megvan. Azért álló doboz az elképzelés, mert az szebb nekem, ha már lúd legyen kövér alapon:D

(#13269) Giot válasza szaszlaci (#13267) üzenetére


Giot
addikt

Ebben az árban egyértelmű hogy H2000 szórót ajánlanék de az ki van csukva. A másik az általad említett Peerless amely 16cm-es. Mutass egyéb alternatívát ebben az árban.
Univerzális? Idéznék az ajánlásból és innentől kezdve velük beszéld meg:
"4Ω-os Hi-Fi hangszóró széria univerzális alkalmazásokhoz.
Jóminõségû kivitelû hangszórók, amelyek ideálisan alkalmasak pl. cserehangszórónak kivételesen jó áruknak és többféle célra megfelelõ elektrodinamikai paramétereiknek köszönhetõen."

(#13270) szaszlaci válasza Pecc (#13268) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, a nagyobb hangszóró erősebb (nem hangosabb) mélyet ad, ez bizony tény. Viszont két útban (más nem ajánlok), ennyi pénzért nem lesz nagyobb szóród.
Szvsz nem kell erőltetni sem a szubot, sem a lodnesst, ha rendesen meg van csinálva a sztereó pár.

Giot: attól, hogy ők univerzálisnak nevezik, még nem lesz az. Kb mint az univerzális hangváltó, annyira vehető az ilyen komolyan.
Megbeszélni senkivel nem akarom, leírtam a véleményemet, amit ha kell, alá tudok támasztani.
Ennyi pénzért más fajta új szórót nem tudok ajánlani.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13271) Giot válasza szaszlaci (#13270) üzenetére


Giot
addikt

"Ennyi pénzért más fajta új szórót nem tudok ajánlani."
Na látod én sem ezért ajánlottam ezt. :) Azt viszont meg merem kockáztatni hogy még így is jobb minőség mint a SAL és társai. Tisztában vagyok vele hogy a relatív univerzálitás nagyon sok lemondással jár.

[ Szerkesztve ]

(#13272) szaszlaci válasza Giot (#13271) üzenetére


szaszlaci
addikt

Persze, ha nem is klasszisokkal, de szerintem is mindenképp jobb, mint a salemencédibeisi.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13273) Giot válasza szaszlaci (#13272) üzenetére


Giot
addikt

LOL Elírtam:
"Na látod én sem ezért ajánlottam ezt. :) "
Ez helyesen így hangzik:
Na látod én is ezért ajánlottam ezt.
SRY

(#13274) Pecc válasza szaszlaci (#13263) üzenetére


Pecc
őstag

Ilyen mikit hol találok ami használható?
Valami elektronika mindenképp kell mögé? láttam itt képet mintha valaki vett volna.

(#13275) Giot válasza Pecc (#13274) üzenetére


Giot
addikt

Panasonic WM-61, vagy Panasonic WM-60 típusú mikrofont szoktak használni. De sajnos nehéz beszerezni.

(#13276) Turbina33 válasza Pecc (#13258) üzenetére


Turbina33
senior tag

Szia!

A H2000 szórók miért nem tetszenek? Ez például kifejezetten jól néz ki,és az igényeidnek is megfelelő! A 20 centisek,azok a sarkosak nekem sem tetszenek,a fényes porvédő nagyon csúnya rajtuk.De hát izlések és pofonok...

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13277) Pecc válasza Turbina33 (#13276) üzenetére


Pecc
őstag

Szia!

Ha ez sokkal jobb, mint az eddig ajánlottak akkor ilyet veszek majd. Ha csak kicsivel vagy ugyanolyan, akkor ugy vagyok vele inkább legyen szép, hiper szuper hangzása ugysem lesz, nem tervezek szövetet tenni majd a dobozra a szórók elé. Konkrétan azért nem tetszik, mert a perem és a membrán nagyon eltér egymástól színárnyalatban. Van ilyen hangszóróm, csak 13asban elérett peremekkel.

(#13278) Giot válasza Pecc (#13277) üzenetére


Giot
addikt

Ha már H2000 akkor ez pofás kis szóró: [link] inverz perem, polipropilén membrán.

(#13279) fero02 válasza Giot (#13278) üzenetére


fero02
veterán

Hát, ennek gatya a széle. :( Ettől már sokkal jobb, amit Turbina mutatott.

(#13280) mijos


mijos
senior tag

Hol tudok olcsón hangfalkábelt és jack dugót venni ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13281) Turbina33 válasza Pecc (#13277) üzenetére


Turbina33
senior tag

Azt nem tudom,hogy jobb-e az előbbiektől,avagy sem,de ehhez van mérés és doboz ajánlás ami hiteles.Ha pedig a pepita nem tetszik,akkor ott van Giot által belinkelt szóró,az tényleg szép! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13282) fero02 válasza mijos (#13280) üzenetére


fero02
veterán

Hangfal kábelnek használj UTP kábelt, jack dugót meg gyakorlatilag bármelyik villamossági boltban.

(#13283) Turbina33 válasza fero02 (#13279) üzenetére


Turbina33
senior tag

Már nem gatya,mert csak Shalafinál lehet beszerezni,azt pedig tanúsíthatom,hogy rendesen meg van ragasztva!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13284) mijos válasza fero02 (#13282) üzenetére


mijos
senior tag

UTP kábelt ? :Y

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13285) fero02 válasza Turbina33 (#13283) üzenetére


fero02
veterán

LOL!

Egy szóval sem említettem meg a ragasztást, de fasza, h alapból erre gondoltál rögtön. :C

Én speciel a kosár szélére gondoltam, amúgy... ;)

mijos: Igen! :K Esetleg szintén villamossági boltban kapható MCU kábel is jó lehet, de attól sztem jobb az UTP. ;)

[ Szerkesztve ]

(#13286) mijos válasza fero02 (#13285) üzenetére


mijos
senior tag

Nem értek hozzá, ezért rákerestem. Szerintem ez nekem nem jó.

Ilyet keresek.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13287) fero02 válasza mijos (#13286) üzenetére


fero02
veterán

Ha csak nincsenek speciális igények (kültéri használat, UV állóság, taposás állóság), akkor az UTP a nyerő. Sokkal tisztább anyagból van, mint ezek a kábelek és az hangzás szempontjából nem rossz dolog. ;)

(#13288) Giot válasza fero02 (#13279) üzenetére


Giot
addikt

Azt hittem azért gatyázod le mert inverz a perem. :DDD Pedig az nem hátrány. Aztán látom ezzel is voltak ragasztás gondok. Erről meg nem tudtam. Nekem a H2000 szórók közül ez tetszik a legjobban, meg a Braun persze szigorúan csak a külsőt tekintve.

(#13289) mijos válasza fero02 (#13287) üzenetére


mijos
senior tag

De ahogy elnéztem a képeket ez nem 1 érpárra végződik, így nem tudom mit csináljak vele :DD

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13290) fero02 válasza mijos (#13289) üzenetére


fero02
veterán

Mármint az UTP?

Fogsz 2 kábelt. Végén megblankolod, összesodrod és befuttatod cinnel (vagy nem). Egyik kábel a "+", másik a "-" pólus. Ennyi.

Giot: neeem. Az nem baj. Csak nem értem, miért jó az a 2 mm-es perem. :W

Akkor úgy látszik elég sok hsz-t ragasztottak pálmatexel h2000ék, nem csak a Braunt baxták el azzal. :O

[ Szerkesztve ]

(#13291) mijos válasza fero02 (#13290) üzenetére


mijos
senior tag

Pont ez a lényeg, hogy nem értek hozzá.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13292) fero02 válasza mijos (#13291) üzenetére


fero02
veterán

Ha volt már kés a kezedben, akkor nem okozhat nehézséget. :U

(#13293) Giot válasza fero02 (#13290) üzenetére


Giot
addikt

Turbina33 elszólásából következtetek, ha nem így van cáfolj meg fórumtárs. :)
Nekem nem bökte a szemem a kosár széle.
Ja és hogy miért jó a perem? Mert nem kell besüllyeszteni hszt az előlapba.

[ Szerkesztve ]

(#13294) Turbina33 válasza fero02 (#13285) üzenetére


Turbina33
senior tag

Jajj,hát bocsi,hogy egy pár oldal elolvasott vita után erre gondoltam! Tényleg nem tudom,hogy miért... :U
Kicsit jobban figyelek majd a csövekre! :)
Mi a baj a szélével?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13295) Ibituba válasza fero02 (#13290) üzenetére


Ibituba
aktív tag

2-t? akarod mondani 4et-4et nem? ha már szerencsétlen utp-nek van 8ere :DDD

benéztem bocs :DD béke

[ Szerkesztve ]

(#13296) fero02 válasza Giot (#13293) üzenetére


fero02
veterán

Én is így jutottam arra az álláspontra. :K

"Ja és hogy miért jó a perem? Mert nem kell besüllyeszteni hszt az előlapba."

Ezt nem értem. A negatív habszél miatt nem kell, vagy a kosár pereme miatt nem kell süllyeszteni? Mire gondolsz pontosan? :U

Turbina33: hát ez van. Figyelj oda, mert a fontos dolgok mindig az apró részletekben rejlenek! ;) :DDD

A perem számomra esztétikai szempontból képzi az agymenést.

Ibituba: nem tudom mit nem lehet ezen érteni. :U

+ kábel: 1 UTP kábel = 4 érpár = 8ér
- kábel: ugyanez

[ Szerkesztve ]

(#13297) Revox66 válasza fero02 (#13296) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hangminőségbe hova tehető ez az utp kábeles megoldás ?
Melyiket érdemes venni pl. : link Mivel úgyis kell vennem hálózati kábelt majd lehet egy próbát megérne.
Tehát 20m -ből kijönne 2 hangfalhoz mondjuk 5m, ha 8 ér sodorva van. :)

(#13298) ch003067


ch003067
addikt

Hali mindenki !

Szerintetek egy ilyen végfokra rá lehet kötni 6db hangfalat ? [link]
Illetve ez az ár sok érte, vagy nem ? Annyira nem értek a végfokokhoz. + Azt még megkérdezem, hogy ehhez is kellene egy keverőpult, hogy jól adja a hangokat ?

Köszi.

(#13299) fero02 válasza Revox66 (#13297) üzenetére


fero02
veterán

A DIY hívők között megoszlik a vélemény, de rengeteg használják. Van aki fonja, sodorja őket...olvass utána. :K

Minőséget tekintve sztem a boltban kapható hangszóró kábelnek csúfolt vezetékek fölött van jóval. Gondolj csak bele, h a hálózatos eszközöknél milyen kommunikáció van és annak milyen feltételei vannak. Ott nem lehet sz@rral gurigázni.

Amúgy meg. ;)

(#13300) Revox66 válasza ch003067 (#13298) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hali

[link]

Szerintem ne vedd meg. Nekem nem tűnik minőségi terméknek.
Szerintem max 4 hangfalat tudnál ha 4 ohmos hangszóróid vannak.
Keverőpult akkor kell ha komolyabban akarsz zenélni, pc -nek a hangkártyája is elég normál esetben, vagy egy laptop. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.