Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12751) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

SAL 40100, azért nem olyan rossz ez. Hallásra is elég jó. Melyikőtöknek volt már ilyen?
Én majd minden héten hallom, és szabadtéren is elég komoly hangja van. nem beszélve arról, hogy brutálisan bírja a strapát. Elnyűhetetlen. Ez komoly. maximum kalapáccsal lehetne szétverni.

98dB az

[ Szerkesztve ]

(#12752) Giot válasza tzsolesz (#12751) üzenetére


Giot
addikt

Kíváncsi lennék ki gyártja nekik. :)
Ha már hangosítás. Egy jó barátom esküvőjén ezekkel a JBL dobozokkal hangosítottam: [link]
Jó hangjuk volt.

(#12753) tzsolesz válasza Giot (#12752) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ismerősek ezek is.

Ezekből szoktak 6-7 párat összerakni mély ládákkal, meg egyéb kiegészítőkkel még komolyabb hangosításokon is. Jól szólnak nem vitás. :K

(#12754) Turbina33 válasza tzsolesz (#12747) üzenetére


Turbina33
senior tag

Kérd csak kölcsön azt a dobozt,és mérd le,majd meglátod,hogy mitől ordít annyira! :D

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12755) tzsolesz válasza Turbina33 (#12754) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Esetleg tudsz valamit, amit én nem? :)

(#12756) Turbina33 válasza tzsolesz (#12755) üzenetére


Turbina33
senior tag

Én? Dehogy,mit tudnék. :)

Következtetek csak.Ha a gyári adatokkal szimulálsz egy dobozt,már azon látszik,hogy jó ütős fajta.A képek alapján 70-80 literesnek saccolom a dobozát,45-50Hz körüli hangolással.A hangszórók+egyéb elvesznek a térfogatból 10 litert,marad ~65 talán.Ebben 90Hz körül már 5dB kiemelése van, az alsó határ meg 50Hz körül.Ha rendes váltó sincs benne,akkor az ugy ordít 1K körül,hogy valóban elviselhetetlen.
Persze a gyári adatok nem igazak,a valósak sokkal rosszabbak! :D Mérd csak le,kíváncsi vagyok!
A Magas az milyen benne?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12757) tzsolesz válasza Turbina33 (#12756) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem a közép üt, hanem a mély, de nem kicsit. Szól az rendesen. Szabadtéren még 3 házra is remegnek az ablakok. Kegyetlenül szól. Persze hozzátartozik, hogy valóban elég hangos is, de ez a lényege, hangosítási célra készült. Nála jó hangosan és tisztán kell szólnia a mikrofonnak is.
Mindez úgy, hogy egy szintivel használja. Na már most egyszer rátettük a szintijét a NOIR-omra, és nagyjából semmit sem szólt, mert amikor adtunk neki hangerőt, csak torzított. Miközben alap POP, és Disco zenével PC-ről sokkal nagyobbat szólnak a hangfalaim. A mikrofont alig lehetett rajta hallani. Alig szólt.
Ő meg ugyan ezzel a cuccal azokon a hangfalakon hatalmas hangot tud csinálni, torzításmentesen, elég jó minőségben.
Volt már hogy rákötötte a PC-ét, és hallgatott róla ütősebb zenéket. Nah, akkor tényleg azt mondtam, hogy jó hangfalak. Még nagyobbat szólt vele, és persze nem zavart be a mikrofon sem. Ugye az azért behatárol, hisz gerjedésre hajlamos.

Jah, magas: Ilyen

[ Szerkesztve ]

(#12758) Turbina33 válasza tzsolesz (#12757) üzenetére


Turbina33
senior tag

Hogy szól az a magas? Volt már vele gond? Váltó milyen van előtte?

Mondjuk egy PA cuccnak az a dolga,hogy hangos és üzembiztos legyen.Ha ez a doboz tudja ezeket,akkor le a kalappal! :)

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12759) tzsolesz válasza Turbina33 (#12758) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nagyjából 4-5 magas sugárzót próbált előtte, a nagyobb gyártóktól. Sajnos nagy a végfokja, és nem nagyon van kontroll a hangerő szabályozásban. Bírják nagyon a SAL-ok. Így ugye a magasak sínylik meg az üvöltő mikrofon orbitális pusztító hatásait.
Ez most már 2 éve van neki benne, és nem sajnálja a magasat rendszertől. nem tudja kilőni.

Hogy hogy szól? Szépen és erősen. Nem torzít, nem siseg, teszi a dolgát. Szemben a többi nagy driveres megoldással, amik jó esetben bírtak 2 hetet.

Igen, esőt sarat, havat, forróságot eddig elviselt. Talán egy kicsit a membránja elszíneződött, de nem tudom milyen új korában. Nem tudja elpusztítani. Pedig elég nagy végfokokkal is használta. Ugyan az 1000W-osa már megadta magát, mert zajossá vált, nem tudni mi a baja, de a mostani 400W-ossal is nagyot szól. nem kíméli.... :N

[ Szerkesztve ]

(#12760) Turbina33 válasza tzsolesz (#12759) üzenetére


Turbina33
senior tag

Na végre valakinek vannak tapasztalatai ezekkel a driverekkel! Ez akkora lehet,mint a fiam SAL drivere,lehet,hogy veszek is próbára,mert a SALáták nem valami nagy számok.Van az olcsóbban is! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12761) tzsolesz válasza Turbina33 (#12760) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nah, asszem Ő is valami ilyen áron vette. Csodálkozott is rajta, hogy ez miért csak ennyi, miközben előtte a ringeket, meg a tölcséres magasait is 10-15K-ért vette.
Ezt kényszermegoldásként vette, míg nem lesz pénze jobbra, de ez bizonyult a jobbnak. :DDD

A SAL-t pedig annak idején valami 45K-ért vette darabját.

(#12762) Turbina33 válasza tzsolesz (#12761) üzenetére


Turbina33
senior tag

Váltó milyen van benne? Ezeket a magasakat nagyon kell csillapítani,lehet,hogy ez nem történt meg,azért is mennek tönkre hamar.
Meg kéne már néznem a Tiszát,olyan régen pecáztam... :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12763) Revox66 válasza tzsolesz (#12751) üzenetére


Revox66
aktív tag

Nekem nem volt még ilyen, de ha a 18" verziót nézzük ami 91 dB -s 400W hatására 117dB -re képes. Ami végül is nem nagy szám, ha jobban belegondolsz nagyon sok energia pazarlás. Egy Eminence szóró ami 96dB -re képes elég neki 130W is, hogy elérje ezt a teljesítményt. A 15" verzióval már talán jobb a helyzet, de nem éri meg azt a 27000Ft ot semmiképp. Ott van helyette pl. Eminence ASS Kappa-15A.

Eminence ASS Kappa-15A 130W -al hajtva : 118,3 dB
Sal PA 40100 - 130W -al hajtva: 115 dB

A lényeg mindig a dB, ezt nézd, ha hangosításra kell a hangszóró. :)

(#12764) tzsolesz válasza Revox66 (#12763) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A SAL az 98dB-es.

Egyébként így van, jobban megéri az Eminence. :K
Biztosan jobb minőségű.
Azt nem ismerem, így sokat nem tudok róla mondani, megítélni sem. A SAL-t hallottam, az biztos, hogy nagyot szól, és tisztán, erőteljes basszussal, és közepekkel. :K

A lényeg az, hogy csak az tud igazságot mondani, akinek mindkettő van, van volt.
Nekem egyik sem volt sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

(#12765) Revox66 válasza tzsolesz (#12764) üzenetére


Revox66
aktív tag

Kérlek tápláld be a sal -os adatokat az unibox -ba, meg fogd látni, hogy nem így van.
:)

(#12766) tzsolesz válasza Revox66 (#12765) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Most nem mérés alapján kell meghatározni, hogy hány dB-es egy hangszóró érzékenysége?

A mérés pedig ott van az adatlapon. :K Ha csak nem bénábbak, mint én, akkor valószínű, hogy hellyel, közzel pontos is. Ott jól látszik, hogy 98dB átlag érzékenységgel rendelkezik.

(#12767) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Rossz úton jártok.
A SAL az általa hazudott TS-ből következő érzékenységnél is magasabbat szokott megadni.
Meg kell mérni, hogy megtudjuk a valós értéket, az adatlap csak mese, habbal. De igaz ez a többire is: MNC, Dibeisi és a jobbaknak hittekre éppúgy.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12768) Revox66 válasza szaszlaci (#12767) üzenetére


Revox66
aktív tag

Viszont, csak ez a Sal -os adatlap van róla, csak ehhez lehet viszonyítani.
Egyébként ha tzsolesz bemérné :R azt ami az ismerősénél van, talán többet tudnánk róla.
;)

(#12769) szaszlaci válasza Revox66 (#12768) üzenetére


szaszlaci
addikt

Attól, hogy csak az van, még nem feltétlen kell figyelembe venni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12770) Turbina33


Turbina33
senior tag

Ugy sem ússza meg azt a mérést,biztassuk csak! Mérd meg! Mérd Meg! Mérd meg! :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12771) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sajnos nem tudom megmérni, mert kb. 2 hete összezördültünk, és ebből kifolyólag lett egy szép családi összezördülés is. (Turbina33, amit priviben is mondtam...)
Éppen hogy ez az emberke indította ki, akitől nem is vártam, mert évek óta nagyon jó cimborák voltunk. Azóta nem beszélek se vele, se a kedves rokonságommal sem. :(

(#12772) Turbina33 válasza tzsolesz (#12771) üzenetére


Turbina33
senior tag

Sajnálom a dolgot. Akkor nem mérjük meg. Annyi baj legyen! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12773) tzsolesz válasza Turbina33 (#12772) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Lényeg, hogy azért jól szól. Már ahhoz képest hogy SAL, bár nem hasonlít semmilyen kínai csodához sem érdekes módon. :N

(#12774) Turbina33 válasza tzsolesz (#12773) üzenetére


Turbina33
senior tag

A T/S adatokkal kapcsolatban megnyugtatásként mondom,hogy nem csak a kínaiak hazudnak.A Kappa is jelentősen eltért a gyári adatoktól.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12775) tzsolesz válasza Turbina33 (#12774) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nah, az komoly azért. Pedig jó híre van neki, nem kellene neki még hazudnia is, hogy eladja a hangszóróit. :N :DDD

(#12776) Bishoop


Bishoop
tag

Szeretnék vásárolni egy 2.0-ás kishangszórót a számítógépem mellé, olyan középkategóriásat, 2000-4000 Forint körülre gondoltam, milyet tudnátok ajánlani, ami ár/teljesítmény/megbízhatóság arányban jó?

(#12777) Revox66 válasza Bishoop (#12776) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hali

Linkelek párat, igazából igen alacsony az ár amit megadtál.

[Genius SP HF 500A]

[SP HF1201 A]

(#12778) villamos válasza Bishoop (#12776) üzenetére


villamos
őstag

Az adott árkategóriában nincsenek túl jó darabok, ennyiért sajnos csak szokolrádió minőséget kapsz többnyire. Egyedül talán a Genius SP-Q06 -ot merem ebben az árfekvésben ajánlani, mert hallottam már szólni, és elég tűrhető hangja van. Viszont eléggé ritka jószágnak tűnik mostanság...

Ellenben mivel ez egy építgetős topik, és nem a milyen pc hangszórót vegyek topik, esetleg régi orion-videoton tévék ovál hangszóróval (ezeknek a tévéknek szerintem egészen jó hangjuk volt), hozzájuk egy egyszerű erősítővel (2x3W 4 ohm) lehetne házilag is gyártani aktív zajládát pc -hez. Csak az a kérdés, hogy megéri e ilyesmivel vesződni...

Ennek viszont egyedül álló íze, és illata van... [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#12779) Turbina33 válasza villamos (#12778) üzenetére


Turbina33
senior tag

:DD Ez jó!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12780) #10726912 válasza villamos (#12778) üzenetére


#10726912
törölt tag

:C :C pizza van a membrán helyén és chilis bab a kondenzátor a nyákon ;]

(#12781) #10726912 válasza Bishoop (#12776) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv
Mivel ez a hangfal építős topik, leírom a PC hangrendszerem: nemkelltovábbmennie-knél vásárolt 2.1-re (TECHNIKA márkájú technika.. :D ) rákötöttem a SHARP minihifim hangfalait, meg a Panasonic házimozim szubját...meglepően hangos lett és nagyság rendekkel jobb az eredetinél a hangminőség. Ez nem hangfal, rögvest hangosítás építés :) :)
A legjobb, ha elmész egy kisebb Pc boltba és ott meghallgatsz dolgokat. Legalább el tudod dönteni, mit is kapsz ennyiért.
Üdv!

(#12782) Revox66 válasza villamos (#12778) üzenetére


Revox66
aktív tag

Nekem is egy ilyen Genius van a gépnél + egy Technika 2.1 -nek a subja. :DDD

(#12783) fero02 válasza Turbina33 (#12706) üzenetére


fero02
veterán

Na kolega! 4k+postáért mehet a szraun csörgettyű. ;)

Hova küldjem a számla számom? :U

Úgy látszik Pázmándi úrfinak nem kell. Vagy belátta, h mégis sz@rok. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12784) Turbina33 válasza fero02 (#12783) üzenetére


Turbina33
senior tag

Sehova,nem kell,köszönöm.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12785) fero02 válasza Turbina33 (#12784) üzenetére


fero02
veterán

Nah, mi lett veled? :U

(#12786) tzsolesz válasza fero02 (#12785) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Háát, túl jókat nem írtatok róla. :N :DDD

(#12787) fero02 válasza tzsolesz (#12786) üzenetére


fero02
veterán

Azzal nem kell foglalkozni, hisz egyértelműen mi voltunk a lúzerek. Na nem azért, mert anno hittünk a szép mesének, hanem mert túl magasak (?) voltak az elvárásaink egy hangszóróval szemben, ami egy 40-50ezres seas hangszóró szintjét hozza töredék áron és így jóval túlmutat a használati értékén. :B

Nem tudom mi lehet Lászlóval, nagyon hallgat. :U

(#12788) Turbina33 válasza fero02 (#12785) üzenetére


Turbina33
senior tag

A nálatok lévő két szóró nem egyforma,javítani csak egy ember tudja őket.Javítással,vásárlással,postával együtt már akkora a költség,hogy az nekem kissé magas.Egyéb ok nincs,én sem változtam semmit. :)

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12789) fero02 válasza Turbina33 (#12788) üzenetére


fero02
veterán

1: akkor ott van Giot-é, vedd meg azt.
2: az enyémnél pille csere tuti, így máris tud rá tenni olyat ( az az egy ember), amilyen Szász Lacién van. Onnantól meg nem téma a dolog és arról is el lehet majd mondani, h átgondolt hangszóró.

(#12790) Turbina33 válasza fero02 (#12789) üzenetére


Turbina33
senior tag

A két szóró teljesen más,nem csak pille csere lenne.Ha majd lesz shalafi,akkor kérek tőle egy ajánlatot átalakításra,javításra.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12791) fero02 válasza Turbina33 (#12790) üzenetére


fero02
veterán

A membrán, a gumiszél, a kosár a mágneskörrel együtt ugyanaz. A porvédő is egyforma volt, amíg Laci le nem cserélte. Így már nem sok varia lehetőség maradt.

(#12792) Turbina33 válasza fero02 (#12791) üzenetére


Turbina33
senior tag

Talán csak a cséve,amitől a két szóró lényegében teljesen más.Mivel azt shalafi tervezte,valszínű,hogy ő is tudja cserélni,javítani.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12793) fero02 válasza Turbina33 (#12792) üzenetére


fero02
veterán

Mivel az egész lengőrendszert meg kell bontani, így annak a cseréje sem téma különösebben.

Biztos megoldja Neked kedvezményes áron, hisz jól elvagytok... ;)

(#12794) Turbina33 válasza fero02 (#12793) üzenetére


Turbina33
senior tag

Biztos kell a szarkazmusod? Nem minősítettem a hangszórókat,téged meg pláne.Miért is akkor?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12795) fero02 válasza Turbina33 (#12794) üzenetére


fero02
veterán

Szó sincs ilyenről. Csak nem tudom hova tenni azt, h egyik pillanatban kellett volna, kicsit később meg már nem. És az ár elvileg olyan ár, ami Neked megfelelő, hiszen Te ajánlottad. A negatív kritikákkal (mármint a hangszórókat leíró) eddig is tisztában voltál és ennek ellenére is bevállaltad volna a napokban.

(#12796) Turbina33 válasza fero02 (#12795) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nem kell ugye magyarázkodnom?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12797) fero02 válasza Turbina33 (#12796) üzenetére


fero02
veterán

Ha nem terhelne meg nagyon, én azért meghallgatnám. :R

(#12798) Giot válasza fero02 (#12789) üzenetére


Giot
addikt

Szerk: "Figyelj itt van az én Braun szóróm, ha kell szólj, ne nézegessem itt." Ezt mondtam vala azt nem hogy pénzééé...... :))

[ Szerkesztve ]

(#12799) fero02 válasza Giot (#12798) üzenetére


fero02
veterán

:DDD

Azt tudtad, h csak megfelelő körülmények között tárolhatsz veszélyes hulladékot? Nálad adottak ezek a feltételek? :U ;] :D ;)

Sztem van az a pénz, amiért akár most is oda adnád xy-nak. :R

mod: ne szerkesztgessél menet közben, mert így nem jó a válaszom. Na jó, most mégis. ;]

Kösz kolléga, de ebből a házból max elmenni fog a braun, jönni tuti nem. :N :R

[ Szerkesztve ]

(#12800) Giot válasza fero02 (#12799) üzenetére


Giot
addikt

Ehhh sry a szerkesztésért. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.