Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13501) Turbina33 válasza Yahoo (#13500) üzenetére


Turbina33
senior tag

Igen,ez az!
Még sehogy,viszont tzsolesz tud neked ebben segiteni,mert adtam neki egyet,és használta is.

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13502) Yahoo válasza Turbina33 (#13501) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Igen, tudom, megtaláltam azokat a képeket, amiket feltett, csak ő előerősítővel használta, nekem az nincs.

(#13503) Turbina33 válasza Yahoo (#13502) üzenetére


Turbina33
senior tag

Az nekem sincs,menni fog nélküle is,zajosabb lesz kicsit.Nagyobb gondod inkább az LspLab beállitásával lesz,az nem egyszerü,nekem nem sikerült...szaszlaci segit benne biztosan,ő tudja hogyan kell!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13504) mijos válasza mijos (#13480) üzenetére


mijos
senior tag

erre?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13505) szaszlaci válasza mijos (#13504) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ennyi információból senki nem fog tudni használható segítséget adni. Milyen cuccok, milyen célra kellenek? Rászánt összeg, munka, tanulás?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13506) mijos válasza szaszlaci (#13505) üzenetére


mijos
senior tag

csak zenére..max 10 ezer.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13507) fero02 válasza mijos (#13506) üzenetére


fero02
veterán

Nem akarlak elszomorítani, de az édes kevés.

(#13508) #10726912 válasza mijos (#13506) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nézz körül az erősítők és a hangfalak terén, ennyiből vagy az egyik, vagy a másik, ami elfogadható minőséget nyújt...Még nem tudjuk, hogy mekkora hangerőt vársz el a cucctól (Panelben, vagy kertes házban akarsz döngetni? :U Mennyire fontos a mélyhang? Dübögjön, vagy elég, ha hallható, de nem rezegtető basszust ad?) A "csak zenére" nagyon sokan nagyon sokat költenek, vagy költenének....

(#13509) fero02 válasza #10726912 (#13508) üzenetére


fero02
veterán

De leginkább egyik sem. Minőséget meg végképp nem.

Hangfalból még a sal-t is többért mérik, erősítőknél meg az alja Videoton is több.

Ennyi pénzért vagy kókányt, vagy teszkós 2.1-et kaphat.

(#13510) Turbina33 válasza mijos (#13506) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nem akarsz esetleg inkább építeni? Abban tudnánk segíteni,tízből ki is jönne...talán! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13511) #10726912


#10726912
törölt tag

erősítő
hangfal
még egy hangfal
Ha most kéne valamit vásárolnom úgy mondd "csak zenéhez", ilyesmikben gondolkoznék. Összesen 10 ezret költeni erősítőre és hangfalra...van. Csak nekem kevés lenne.

(#13512) mijos


mijos
senior tag

Majd ha otthon leszek írok asztaliról részletesen mert telóról nehéz... srácok lehet nem figyeltetek rám: csak mély kell, erősítő + hangfalpár már adott, le is írtam fentebb!

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13513) #10726912 válasza mijos (#13512) üzenetére


#10726912
törölt tag

:B Ezt benéztem :R
Kéne erősítő típus adatokkal. A hangfalpárod adatai szintén. + egy kis útmutató, hogy mit vársz el tőle... :U

[ Szerkesztve ]

(#13514) mijos válasza #10726912 (#13513) üzenetére


mijos
senior tag

Srácok én nem várok túl sokat tőle. Kertes házban lakunk szóval a szomszédokat nem fogja zavarni, ha csak nem hajnali 2kor kezdek el döngetni. Nekem kicsit erőteljesebb mély kellene, szeretem a dnbt és dubstepet szóval basszus függő vagyok.
Az erősítő: itt

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13515) Turbina33 válasza mijos (#13514) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nézz szét a vaterán! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13516) mijos válasza Turbina33 (#13515) üzenetére


mijos
senior tag

ez pl. pont nem jó mert 4 ohm-os. :P

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13517) Turbina33 válasza mijos (#13516) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ha jól értem,egy sztereó erőlködőről akarod hajtani a két elsőt és a mélyet? Mert akkor neked ez kell.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13518) mijos válasza Turbina33 (#13517) üzenetére


mijos
senior tag

Igen jól érted :)

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13519) szaszlaci válasza mijos (#13518) üzenetére


szaszlaci
addikt

Milyen erősítővel működtetnéd a szubot? A linkelt nekem sztereónak tűnik.
A Toxic a jelenlegi pár ezer forintnál többet nem ér, és kell neki egy izmosabb végfok.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13520) #10726912 válasza mijos (#13514) üzenetére


#10726912
törölt tag

Erősítőt már tudjuk, milyen van... na és a hangfal? Pontos adatok kellenének arról is...

(#13521) mijos válasza fero02 (#13290) üzenetére


mijos
senior tag

4 érpár van. Hogy csináljam meg, hogy az egyik a + másik - legyen?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13522) Yahoo válasza mijos (#13521) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Fogsz egy kábelt, leblankolod mind a 4 érpárt, összesodrod, ez lesz a pozitív.
Fogsz egy másik kábel, ugyanez a szisztéma és ez lesz a negatív.

(#13523) Magique Dee


Magique Dee
csendes tag

Üdv!

Nyár vége felé voltam itt és kértem segítséget aktív sub ügyben. Az volt a téma, hogy van egy LG hifim 2db 160W-os 4 Ohmos hangfallal, és a hifin ugye csak ezekhez van kimenet, de én szeretnék hozzá mélyet. Azt a tanácsot kaptam, hogy rakjak össze egy subot videoton HA25-451 (Ohm 180W) hangszóróval és mnc 39690-es beépíthető sub erősítővel. Ezzel csak az a gond, hogy azóta sem találtam ilyen erősítőt, de még a nagyobb testvérét sem. Így arra jutottam, hogy építek egyet saját kezűleg. A végfok a következő lenne: leírás kapcsolás. Úgy nézne ki a dolog, hogy a hifi erősítőjéből menne a jel a 2 hangszóróra és a mélyre is. Persze a mély előtt a jobb és bal összekötve 100nanos kondikkal, és egy szűrő is kell, hogy tényleg mély legyen a mély.

A kérdésem pedig az, hogy jó lenne-e ez így? Meg persze véleményeket kérek, esetleg aki tud jobb végfokot nyugodtan ajánlhat.

Előre is köszi.

"A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!"

(#13524) fero02 válasza Magique Dee (#13523) üzenetére


fero02
veterán

Sztem jobban jársz, ha keresgélsz tovább. :K

Utána számoltál, h mennyibe kerülne, mire megépítenéd? Arról nem is beszélve, h ha nem vagy járatos az elektronikában, akkor bizony sok bosszús percet is okozhat. :U

(#13525) Turbina33 válasza Magique Dee (#13523) üzenetére


Turbina33
senior tag

Szerintem ettől nincs olcsóbb és megbízhatóbb végfok. Én ezt építeném meg,elég is lesz annak a 451-nek!
Itt a szűrő hozzá.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13526) Revox66 válasza Magique Dee (#13523) üzenetére


Revox66
aktív tag

Szia itt van egy erősítő de nem igazán olcsó, több is akad az oldalon, de az ennél csak drágább.
ERŐSÍTŐ MODUL 150W
Vagy ez :
Yamaha

Mekkora szobába lenne ? :)

(#13527) Turbina33 válasza Magique Dee (#13523) üzenetére


Turbina33
senior tag

Egyébként meg,aki keres az talál! :)
Én azért maradnák a TDA-s verziónál...

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13528) Magique Dee válasza Turbina33 (#13527) üzenetére


Magique Dee
csendes tag

Szerinted én nem találtam meg ezt? Írtam a tagnak már augusztusban, azt írta már nincsenek meg. De azért köszi. Többiknek is köszi a válaszokat.
Elektronikában elég járatos vagyok, mivel öt éve ezt tanulom, mondhatni, hogy értek hozzá egy kicsit:)
Utánaszámolva, az általam elgondolt erősítő, trafóval kb 4-5ezerből jönne ki.

[ Szerkesztve ]

"A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!"

(#13529) Turbina33 válasza Magique Dee (#13528) üzenetére


Turbina33
senior tag

Akkor nincs miről beszélnünk. Ott a TDA,tudod,hogy mit tud,építsd meg,elég lesz a 451-nek.A hirdetés dátuma meg november 6,bocsi,hogy keresgéltem...

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13530) Magique Dee válasza Turbina33 (#13525) üzenetére


Magique Dee
csendes tag

végfok elég jónak tűnik. Köszi:D Szűrőnek nem elég egy sima LC tag?

"A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!"

(#13531) Magique Dee válasza Turbina33 (#13529) üzenetére


Magique Dee
csendes tag

Szerintem 2010 lesz az a november 6. Semmi gond, így jártunk:)

"A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!"

(#13532) Hogiii


Hogiii
tag

Van valami különbség házimozi aktív subnál, hogy alul van a reflexcső vagy hátul ? A hangszóró elől van.

[ Szerkesztve ]

(#13533) szaszlaci válasza Magique Dee (#13523) üzenetére


szaszlaci
addikt

A bemenetet nem elég 1-1 kondival közösíteni, és a 100 nanonál nagyobbat válassz. Mondjuk 1 uF. Kell eléjük sorban 1-1 ellenállás is, különben rövidre zárod a hangkártyát, vagy amiről meghajtod. Ha 5 éve tanulod, akkor tananyagban volt a passzív eleme frekvenciafüggése, vagy mi.

A linkelt kapcsolás lenne a legjobb, hogy be tudd állítani a vágási frekit. De azért egyszerűbben is lehet, egy R-C szűrővel, ahol az R egy poti. L-C szűrő nem jó ötlet, mert elég nehéz állíthatóvá tenni.

A Dracul végfok igen jó minőség, talán felesleges is ilyen felhasználásra. A TDA-val nagyobb az esély a sikerre, és van benne minden fajta védelem. A baj azzal a kapcsolással, hogy nem elég neki az 1.2 Volt körüli meghajtás, kell hozzá előfok is.

+ trafó, amit ha önmagában megkapsz hozzá 4-5 ezerből használtan, akkor az egy jó bolt volt. Ezt nagyon túl kell méretezni, mert nem hiszem, hogy egykönnyen lehet szerezni magas crest-faktorú darabot, amit direkt ilyen felhasználásra készítettek.

Hogiii: alsó csőnél eléggé meg kell emelni, szerintem jobb oldalt.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13534) Magique Dee válasza szaszlaci (#13533) üzenetére


Magique Dee
csendes tag

Persze, az ellenállás alap dolog.

Szűrőre még kitalálok valami okosságot.

Köszi az infót.:)

"A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!"

(#13535) mijos válasza Yahoo (#13522) üzenetére


mijos
senior tag

Szóval akkor nekem 60 méter kell :U

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13536) Magique Dee válasza szaszlaci (#13533) üzenetére


Magique Dee
csendes tag

Egyébként azért LC tagra gondoltam, mert annak sokkal kisebb a vesztesége, mint RC-nek, nekem meg nem nagyon kéne állítható, csak hogy kb 100 Hz-nél vágjon. A bajom csak az, hogy elég abnormális L értékeket számoltam, és nem tudok rájönni, hogy miért.

"A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!"

(#13537) Pecc válasza Magique Dee (#13536) üzenetére


Pecc
őstag

Ha megépíted és bevált, leírod majd a tapasztalatokat, "titkokat" összeköltséget és egyéb infókat ? Jópár ember megköszönné szvsz.

(#13538) Pecc válasza Magique Dee (#13536) üzenetére


Pecc
őstag

dupla.

[ Szerkesztve ]

(#13539) Magique Dee válasza Pecc (#13537) üzenetére


Magique Dee
csendes tag

Ha sikerül összehozni valamit, és nem felejtem el, akkor nagyon szívesen.:)

"A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!"

(#13540) joecontra válasza szaszlaci (#8788) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Erre azt mondtad, hogy oké.

Az értékeket is megbeszéltük meg azt is, hogy fóliás kondenzátort használjak. A fóliás kondenzátor áramkörbe helyezésekor ill. beforrasztásakor kell valamire figyelni (polaritás, stb.)?

[Előzmény0]
[Előzmény1]

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#13541) szaszlaci válasza Magique Dee (#13536) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem igazán látom értelmét. Rt pedig amúgy is kell, az erősítő Rb-hez nem szerencsés méretezni.
Állítani kell tudni, 100 Hz pedig nagyon sok. (Nálam valahol 45 Hz környékén vág, ráadásul 24 dB/oktávval.)

joecontra: hát, ha nagyon hájendes akarsz lenni, akkor a kondenzátor külső fóliája lesz a negatívabb részen. Ezt egy vonallal jelölik, ha jelölik. Tehát az megy a TV fele. De gyakorlatilag mindegy, hogy kötöd be!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13542) joecontra válasza szaszlaci (#13541) üzenetére


joecontra
addikt

Köszönöm a választ! :R

Üdv,
J

(#13543) Magique Dee válasza szaszlaci (#13541) üzenetére


Magique Dee
csendes tag

A másik 2 hangfal legalja 70Hz, ha a mély tetejét 45-re állítanám, lenne egy köztes sáv, amit semmi nem szólaltat meg. Persze gondolom, csak egy példa volt a tiéd, de azért akarom 100Hz-re, hogy legyen egy kis átfedés.

"A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!"

(#13544) szaszlaci válasza Magique Dee (#13543) üzenetére


szaszlaci
addikt

Persze, példa volt, de ha zenélni akarsz, akkor illeszteni kell. Egymáshoz is és a szobához is. Ha ez nincs meg, akkor sokkal inkább hagyjon ki valahol, mint együtt szóljon!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13545) Hogiii


Hogiii
tag

Ez a kábel jó házimozi és az aktív sub összekötésére, valamint a gép és a házimozi coax bement, kimenethez??

[5m Digitális koax kábel]

[ Szerkesztve ]

(#13546) #10726912 válasza Hogiii (#13545) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ezt a kábelt a gép (gondolom pc) és a házi mozi erősítője közé használd. Az erősítő és az aktív mély nyomó össze kötéséhez jó minőségű rca kábelt használj.

(#13547) Magique Dee válasza szaszlaci (#13544) üzenetére


Magique Dee
csendes tag

Illesztésre nem gondoltam, köszi szépen.

"A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!"

(#13548) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Tud valaki bármit a felhasználási lehetőségekről egy Sony 1-529-139-11 10"-es hangszóró esetében? A neten semmi infó nincs, egy-két vicces lengyel fórumtól eltekintve...

Róla van szó:


T/S-t most még nem tudok mérni, egyelőre nincs 10"-eshez mérőládám, viszont a kíváncsiság hajt...köszi

(#13549) Hogiii válasza #10726912 (#13546) üzenetére


Hogiii
tag

Néztem 5m subwoofer kábelt 4 ezer... jó drága :U szóval akkor ez annyira nem jó a subhoz?
és ez? [HQ RCA kábel]
Mert ha veszek hangkártyát akkor optikai szálon fogom az erősítőbe vinni

(#13550) Giot válasza Yahoo (#13548) üzenetére


Giot
addikt

Szerintem ez Vidi gyártmány.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.