Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12851) Turbina33 válasza tzsolesz (#12850) üzenetére


Turbina33
senior tag

Hát hajrá! :)

10 ohmos az ellenállat? Uhh! Zárd már rövidre egy próbára,vagy az ellenállat elé kösd a drivert!

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12852) tzsolesz válasza Turbina33 (#12851) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azzal kezdem holnap.

Mit gondolsz mi fog történni?

(#12853) Turbina33 válasza tzsolesz (#12852) üzenetére


Turbina33
senior tag

Meglepetés! :D

Nem tudom,de 10 ohm sorosan az már döfi...

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12854) Giot válasza easy...rider (#12827) üzenetére


Giot
addikt

Csatlakozom szaszlacihoz, inkább nagyobb átmérő kellene és ahhoz tartozó hossz. Azért mert minél kisebb átmérővel dolgozol annál jelentősebb légzaj, síp effekt. Nagyon vigyázni kell a reflexcsővel ronda puklikat tud okozni a frekimenetben, és rondán tud búgni hallgatáskor. Ha el van hangolva, kicsi a cső átmérő vagy a hossz rossz. A reflexcső hossz függ a hsztől és persze az alkalmazott doboztérfogattól.
Legegyszerűbb egy doboztervező progival számolgatni térfogatot, és a hozzá tartozó reflexcsövet.
De a legjobb ha megtartod a gyári méretet. Csakis PVC vagy papír csövet használj, fém kizárt.

(#12844) Turbina33: "Utóbbiból a megadott hangoláshoz kb.25 centis hossz kéne.Van 30-as is,abból két 10 centis kéne." Én úgy tudom hogy nem feleződik a hossz attól ha kisebb csövet használsz, sőt azt hiszem pont hogy nő de mindjárt utána nézek. Lehet én emléxem rosszul és akkor vezekelhetek. :)

[ Szerkesztve ]

(#12855) tzsolesz válasza Turbina33 (#12853) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, ez a váltó dómokhoz van.
Kis teljesítményűekhez.
Az ebédlőben vannak a hangfalak, mi meg a család már a szobában, a fiam már alszik, és én meg már fáradt vagyok hogy szétszedjem a hangfalat, stb...
Holnap ha felkelek ezekkel a dolgokkal kezdem.
majd csak lesz valahogy.
Lényeg, hogy a tölcsérrel így is úgy is halkabban szól, pedig hangosabban kellene szólnia.
A driver magában túlharsogja a dómokat, tölcsér nélkül. Sokkal szebben is szól. élet van benne, és szépen felmegy 15khz fölé is. Tölcsérrel meg, nem valami nagy durranás. A tölcsér valószínű méllyebre van hangolva. nem ehhez a driverhez való. :(

(#12856) Giot válasza Turbina33 (#12844) üzenetére


Giot
addikt

Utána néztem. Számoltam adott hszhoz dobozt ugyanazzal a térfogattal.
Egyszer 9cm belső átmérőjű reflexcsővel, kb 30 cm hossz jött ki,
Majd számoltam 6cm belső átmérővel de 2db-al. Akkor 29cm volt az ajánlat, vagyis úgy tűnik hiába alkalmazna kisebb átmérőből 2db-ot a hossz nem lenne jelentősen rövidebb.

[ Szerkesztve ]

(#12857) Turbina33 válasza Giot (#12856) üzenetére


Turbina33
senior tag

Az attól függ.Én a megadott térfogatban számoltam egy x hangszóróval.Nekem mást dobott.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12858) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Több cső esetén minden esetben nagyobb lesz a hossz.
Egyébiránt a szükséges hosszt az adott hangszóró és a doboz fogja meghatározni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12859) Turbina33 válasza Giot (#12854) üzenetére


Turbina33
senior tag

Jó,csatlakozz,csak a programok mást mondanak.Mindkét szóró 60 liter/40Hz adattal van számolva.

Ja,most olvasom,hogy te a cső hosszról írtál! Bocsika! :)

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12860) Turbina33 válasza tzsolesz (#12855) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ha jó a driver,akkor bele fogsz szeretni a hangjába! Persze egy jó tölcsér is kell hozzá,de elég az is,ha papírból csinálsz egyet,és ugy hallgatod meg.Jól mondod,élet van benne,ez a jó jelző! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12861) Turbina33 válasza szaszlaci (#12858) üzenetére


Turbina33
senior tag

Kivétel az,ha a cső átmérője kisebb.Ugyanis a felületet számolja a program.A hossz pedig csak annyiban függ a hangszórótól,hogy a nagyobb jóságú szóróknál,adott átmérőnél nagyobb lesz a légsebesség,ezért nagyobb átmérőt kell választani,ami magával húzza a cső hosszát is.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12862) Giot válasza Turbina33 (#12859) üzenetére


Giot
addikt

"Ja,most olvasom,hogy te a cső hosszról írtál! Bocsika"
Te mire gondoltál? :)
Nincs gond!

(#12861) Turbina33: "a nagyobb jóságú szóróknál,adott átmérőnél nagyobb lesz a légsebesség,ezért nagyobb átmérőt kell választani,ami magával húzza a cső hosszát is."
No erre nem gondoltam volna. Eddig nem értettem miért olyan nagy az ajánlott minimális csőátmérő bizonyos hszóknál. Ezek szerint az általad leírtak a magyarázat.

[ Szerkesztve ]

(#12863) easy...rider


easy...rider
őstag

Köszönöm a válaszokat, holnap még egyszer átrágom rajtuk magam, aztán meglátom mi lesz :)

A vas csövet nem akartam benne hagyni, annak annyi lett volna a funkciója, hogy a meghajlított műanyag reflexcső, cső maradjon és ne ovális legyen :)

(#12864) tzsolesz válasza Turbina33 (#12860) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Jó igen.

Haverén ilyen van.

[link]

Itt van még pár
Ajánlásokkal van leírva mindegyik tölcsér.

Pl. Ezt a 33356-hoz ajánlja az MNC, ami 20Khz-ig megy el. Lhet, hogy én vagyok hülye, de ez majd nem ugyan olyan mint az én tölcsérem. Vagy nem? [link]
Érdekes, hogy 33354-hez, csak 30cm-nél nagyobb tölcsérek vannak ajánlva..
Egészen 46cm-ig.
Ahogy elnézem, vagy rosszul tettem rá (ami eléggé kizárt), vagy ez a tölcsér mély neki.

(#12865) Turbina33 válasza Giot (#12862) üzenetére


Turbina33
senior tag

Félreolvastam,de utána szerkesztettem,bocsi! :)

A második képen ez jól látható.Két 60 lityis doboz,egyforma hangolással,egyforma csővel.Minden egyezik,csak a két szóró nem,és a csőben a levegő sebessége.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12866) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Érdekes, ez amit ajánl hozzá, csak 120mm mély. Ezzel lesz a gond. :(
[link]

Hopp. Ez is csak 115mm mély. Amivel tudom, hogy jól szól. [link]

A mostani úgy 170mm mély. :U

[ Szerkesztve ]

(#12867) Turbina33 válasza tzsolesz (#12866) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ott hagytuk abba,hogy kikötöd az ellenállatot,és teszel egy próbát! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12868) tzsolesz válasza Turbina33 (#12867) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen. Mindjárt.

Csak össze zárom.
Nem akarom kiforrasztani.

Pfffff... Szedhetem szét az egész hangfalat.

(#12869) Turbina33 válasza Turbina33 (#12865) üzenetére


Turbina33
senior tag

Itt van két nagyon eltérő jóságú szóró,egyforma dobozban,egyforma hangolással.A SALátának elég egy darab 100-as cső,míg a PD csövéből már Mach-kúpok jönnek :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12870) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Az ellenállás 2ohm-os, nem pedig 10.
10W-os. Elnéztem.

Érdemes még szerencsétlenkedni vele? :(((

(#12871) Turbina33 válasza tzsolesz (#12870) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nem tom... :F Tanácstalan vagyok. Azt még próbáld már ki,hogy belerakod abba tölcsérbe a DPH-t(ha még nem próbáltad),ha jól szól,akkor legfeljebb megveszem tőled azt a két tölcsért,vagy cserélünk.

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12872) tzsolesz válasza Turbina33 (#12871) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Összezártam, semmi.

Azzal sem valami jó. Szerintem. Nem tudom.
Most az van benne. Magasabbra megy, de szerintem nem elég hangos.
Még megnézem máshogyan is.
Várj.

De jó. nah, mindjárt megnézem ezzel a váltóval a az MNC-vel is, é nem csak kondival.
vagy csak én vagyok botfülű.

[ Szerkesztve ]

(#12873) Turbina33 válasza tzsolesz (#12872) üzenetére


Turbina33
senior tag

Gyárilag nem túl hangos,de egy kis alakítás után... :))

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12874) tzsolesz válasza Turbina33 (#12873) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Várjál már, én valóban csak azért hallottam furcsán az egészet, mert a tölcsér elkezdi megszólaltatni a többi frekit is. Így meg olyan jó kis 16Khz-es érdekes magas van. Amikor ráteszem, azért bejön a többi tartomány is, és ez pedig picit halkul.
Ez a tölcsér sajátossága gondolom.
Nem hiszem hogy halkabb lenne vele.
Ráadásul nem is volt szerintem rendesen rátekerve.

csumára rá kell ugye?
Most nézem, hogy már nem is egyformán szól. :Y Ami a hangfalban az nem megy ilyen magasra. Inkább ilyen túsz túsz, nem pedig tísz tísz.

Hmmm... mindjárt megnézem azt is.

(#12875) Turbina33 válasza tzsolesz (#12874) üzenetére


Turbina33
senior tag

Csumára bizony! Szokott lenni tömítés is. Mit hallgatsz vele?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12876) tzsolesz válasza Turbina33 (#12875) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

house zenét.

Mindjárt szétkapom a másikat is.

(#12877) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

nah, jó félig volt rátekerve, és az is totál ferdén. :W

(#12878) Turbina33 válasza tzsolesz (#12877) üzenetére


Turbina33
senior tag

:C Jobban szól? :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12879) tzsolesz válasza Turbina33 (#12878) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Most kivettem rátekertem fullra. Most már ugyan úgy szól.

Tudod, a hangfalban tekertem rá a mágnest, úgy hogy nem láttam mit teszek.

Hülye vagyok. Így egész elfogadható a hangja.

tehát pont a végén is meg kell húzni, mert akkor hallom, hogy ez a tartomány is. Addig amíg totálisan rá nem szorítom, addig ez nincs. Ez a tartomány ennyire érzékeny gondolom.

Nem nagy baj, ha így már nem szedem szét? nehogy utána én rakjam össze rosszabbul. :B

[ Szerkesztve ]

(#12880) Turbina33 válasza tzsolesz (#12879) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nem olyan nehéz ferdén rátekerni,előfordult nálam is.A lényeg az,hogy már egyformán szól mindkettő,és tetszik a hangja! Vagy még mindig nem ugy szól,ahogy szeretnéd?

Persze,hogy nem baj,miért lenne... :O

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12881) tzsolesz válasza Turbina33 (#12880) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Most már tetszik a hangja. Egész jó. Ilyen PA-s lett. A MOIR 2 azért nem semmi érzékeny . Nem üvölti túl. Mondjuk 2-od rendű váltó van azért a magason, ellenállással, és tekercsel.
Azért csillapítva van ám ez, nem kicsit. Gondolom ezért is jó most így.
Bár ez a váltó állítólag dómokhoz készült.

Most összerakom, mert az asszony is menne már boltba, a gyerekeket meg néznem kell. sza szét vannak a csavarok, szerszámok, stb...

Még rendet is kell raknom.

majd lesz ez még jobb is ha, ha rárakom a nagy Fisherre, mert most még csak a kis 30W-oson van.

Majd kiderül 120W-al nem sokára. Az majd ad neki.

(#12882) Turbina33 válasza tzsolesz (#12881) üzenetére


Turbina33
senior tag

Szerintem még ne nagyon hajtsd ki a lelkét,még nincs rendesen belőve az a váltó.Ha tényleg 105dB-es az a szóró,akkor az a 2 ohm kevés lesz,és le fogod égetni!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12883) tzsolesz válasza Turbina33 (#12882) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Addig EQ-val lejjebb veszem a magasat. Úgy szoktam, hogy a magasat lejjebb veszem, ha a sok. :K

te szoktál EQ-t használni?
Erősítőn, vagy PC-én?

[ Szerkesztve ]

(#12884) Turbina33 válasza tzsolesz (#12883) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ha jó egy rendszer,akkor nem nagyon kell.Régen volt ilyen cuccom,nem kellett tekergetni a magasat,mert gyönyörűen szólt.Hangosítás az más történet,ott kell,mese nincs.
A fiam szokta csinálni azt,hogy csutka mély,csutka magas,aztán a szórókból csak zaj jön ki,mert elveszik a valódi tartalom.
Az eq-t arra találták ki,hogy kiegyenlítse a hibákat,ezért kell is használni,de nem szabad tulzásokba esni,mert hamar megszokja az ember a sok mélyet vagy magasat.Ez mindenkinek szíve-joga,hogy mit csinál,és hogyan hallgatja a zenéit.Én,amikor mozizom,akkor bizony tekerem a mélyet,szeretem ha remeg a ház!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12885) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Mindjárt lövök képeket.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Turbina33: Az erősítőn a max, és a közép között helyezkedik a magas poti állása. Úgy, hogy a közepéhez van közelebb. Az nem sok gondolom. Így hallgatom, mert a house zenét nekem így élvezetesebb hallgatni. De ez attól is függ hogy milyen a minősége a zenének.
Egyébként van hogy adok rá, vagy lejjebb veszem. Amúgy pedig ha ráadom az egészet, meg a gépen is ráadok még, akkor elviselhetetlenül sok a magas, és nagyon bántó.

[ Szerkesztve ]

(#12886) Turbina33 válasza tzsolesz (#12885) üzenetére


Turbina33
senior tag

Szereted azt,amikor rázza az emberen a ruhát a hang? Én nagyon bírom! Mélyből nincs elég soha! ;] A magas szóljon szépen,de ne túlzóan,részletesen.Mondjuk én nem vagyok nagy vájtfülü...

Bakker,mekkora darab! Sokkal pofásabb lett így a dobozod,jobban néz ki a tölcsér,mint az a piezó!

Köszi a képeket! :R

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12887) tzsolesz válasza Turbina33 (#12886) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szeretem hát. :DDD

Attól is függ milyen zenét hallgatok. Szerintem az RNB, és a DANCE/HOUSE/DISCO zenéket nem baj ha egy kis kiemeléssel hallgatjuk.
Ha azok a részek tetszenek jobban a fülemnek, akkor miért baj?
Persze vannak zenék, és stílusok, amiknél meg pont nagyon zavaró. Egyéb pop slágerek, stb....

szerk:

nekem is jobban tetszik. Most akkorát szól, és tisztán, szépen, hogy csak nah.
nem torzít a magas, így jobban tudom tekerni a volume-t.
Rájöttem, a piezzo miatt torzított az erősítő. Most ez megszűnt. :Y

[ Szerkesztve ]

(#12888) #10726912 válasza Turbina33 (#12884) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv!
Az eq mindig jól jön...bármennyire tökéletes a hangrendszered, ha a hallgatott zene minősége förtelmes...és sajnos ez a manapság megszokott. Én nagyon sok régi zenét hallgatok: Bikini, Metalica, Nirvana, Bonanza...ezt sokszor a netről...inkább letöltöm, ami még nincs meg, vagy megszerzem valahonnan, mert a youtube-n hallgatni szinte kibírhatatlan a keverő hiánya és az mp3 minősége miatt :( Szóval nem nagyon kell, de ha van, nem hagyod átmenő hangon :P
Mozinál én is szeretem a mélyet, ezért nézem a doktor háust a kútban :DDD De azt azért áruld mán el: milyen irányban adsz perdületet (mint a centrifugál szivattyú a víznek) a füled elé érő 50 Hz-es hangoknak??? :D :D
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#12889) szaszlaci válasza Turbina33 (#12861) üzenetére


szaszlaci
addikt

Keresztmetszetet kér be a program. Azonos hangoláshoz azonos keresztmetszetnél minél több a cső, annál nagyobb hossz szükséges.
Ezen felül még egy keveset el is fog venni a nettó térfogatból, emiatt szintén növekszik majd egy picit a hossz.
A több cső okozta kioltásokról és erősítésekről, valamint magának a cső jóságának változásáról nem beszélve. Illetve a "speciális" jellemzőkről, mint például két cső esetén a 100 Hz körüli beesés az átvitelben.
Az átmérő megválasztásánál figyelembe kell még venni a terhelhetőséget, kitérést, lengőrendszer linearitását és a rezonancia pontot, valamint magát a felhasználási célokat. Akárcsak a létrejövő cső rezonanciákat. (Esetleg az erősítőt/Linkwitz-transzformátort.)
A hossz kiválasztásánál (azaz hangolásnál) pedig a hangszórót, helyiséget, elhelyezést, hallgatási pozíciót és felhasználást/igényeket. Szóval nem ilyen egyszerű ez, ha az ember használható végterméket akar, meg kell mérni a szórót és kiokoskodni hozzá valamit. Aztán próbálkozni, mérni, hallgatni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12890) Turbina33 válasza tzsolesz (#12887) üzenetére


Turbina33
senior tag

Be szoktam menni a fiamhoz könyörögni,hogy hallgassunk már meg egy kis Metallica-t,na az igen! A végén a dobszóló... ;]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12891) tzsolesz válasza Turbina33 (#12890) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hoppá, mindjárt megnézem egy kis EDDA-val. Szeretem, hogy azoknak általában jók a minőségük is. :K

Metallica, hú de régen hallgattam már. :Y

(#12892) #10726912 válasza tzsolesz (#12891) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv!
Esetleg próbáld meghallgatni a Moby-t rajta...(ők írták pl a tolvajtempó zenéjét is...), az a zene kihoz minden tartalékot a cuccodból :K
Üdv!

(#12893) Turbina33 válasza szaszlaci (#12889) üzenetére


Turbina33
senior tag

Biztos igy van,én nem megyek bele ennyire.Majd shalafival beszéld ezeket meg,ő érti. :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12894) Turbina33 válasza #10726912 (#12888) üzenetére


Turbina33
senior tag

Szereted a Metálícát? Az jó! Mikor az emberből kiveri a reggelit a dobszóló... :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12895) Turbina33 válasza tzsolesz (#12891) üzenetére


Turbina33
senior tag

Gyári CD-vel teszteld! Magas-mély középre! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12896) szaszlaci válasza Turbina33 (#12893) üzenetére


szaszlaci
addikt

Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmed -és őszintén remélem, nem veszed rossz néven-, ha tanácsot adsz valakinek, akkor az felelősséggel is jár. Csak egy csőátmérőt kért, de ezt mind figyelembe kell venni. Hisz lehet, ez alapján költi a pénzét, idejét.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12897) tzsolesz válasza Turbina33 (#12895) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Van itthon Modern Talking. Azzal jól szól. Gyári német CD. :K

(#12898) Turbina33 válasza szaszlaci (#12896) üzenetére


Turbina33
senior tag

Biztos vagy benne,hogy mindenki a hi-end show-ra készíti a dobozait? Mert én nem.Kérdezte,hogy miként fog változni a cső hossza az átmérő függvényében,és én megadtam a választ.Persze bele lehet menni ilyen mélységekbe is,ahogy te teszed,de nem hiszem,hogy a kérdezőt tulzottan érdekelnék ezek.
Nem vettem rossz néven,egy egészséges vita mindenkinek jót tesz! :)

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12899) Turbina33 válasza tzsolesz (#12897) üzenetére


Turbina33
senior tag

Egy videót lehet kérni? :U

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12900) tzsolesz válasza Turbina33 (#12899) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Milyet? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.