Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12501) Turbina33 válasza shalafi66 (#12500) üzenetére


Turbina33
senior tag

Hát ilyet! Köbzoli barátunk izgatása helyett inkább add hozzá azt a 0,1-et! :D

Lehet már tudni valami adatot? Cséve magasság,stb?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12502) fero02 válasza Turbina33 (#12475) üzenetére


fero02
veterán

Leginkább Rád gondoltam. :K

Az, h Te hogyan oldod meg a gondjaidat természetesen nem tartozik rám, tedd ahogyan jónak látod. Csak tudod kicsit furcsának találom, h a múltkori msn beszélgetésünk óta mennyit változott a véleményed és azóta csak egy vmi történt: találkoztál Pázmándi úrral. Adott neked mikrofont, meg mutatott neked 1-2 még éppen nem széthulló félben lévő hangszórót.

Ez nekem pont úgy tűnik, mint akit megvásároltak. Bocs. :R

Nem akarom Rád erőltetni a véleményemet, "bajomat", csupán arra kérlek, h mielőtt veszel bármit is, alaposan gondold meg. De tényleg...próbálj mások hibájából tanulni anélkül, h saját magad hoznád anyagi veszteségbe. Annak idején én nem ezt tettem, már bánom. Pedig volt, aki figyelmeztetett. :R

[ Szerkesztve ]

(#12503) Turbina33 válasza fero02 (#12502) üzenetére


Turbina33
senior tag

Csak elkészült a válasz,jó sokáig tartott. :)

Természetesen rám sem tartozik az,hogy neked milyen problémád van shalafival,de ha már igy beszélgetünk,azt mond meg,hogy miért nem fogadod el az ingyen potyát? Neked nem mindegy,hogy milyen célból küldi a vadi új és jobb hangszórót? Azt mondta,hogy kicseréli,hát tegye.Hogy mi cél vezérli,az miért érdekes?

A megvásárlás nem jó,mert én fizettem. :D

Nagyon jól tudom,hogy shalafi milyen,végigolvastam az összes fórumot amihez hozzászólt.Nagy arca van,nem véletlenül csinálták a "hogyan utáljuk shalafit" topicot.Azt én az előtt olvastam,még mielőtt meg lett volna vágva.Az igen,ott asztán ment a kultúra rendesen! :DDD
A helyzet az,hogy ő az ország legjobb szakembere,ezt hidd el,igy van.Ha valakitől lehet tanulni,akkor az ő,mert a többi szakember nem fogja ám elmondani neked a miérteket!

Már beleuntam a vitákba,eleget vitáztam vele,nem győzhetek.Talán igy 40 évesen érik bennem a bölcsesség is,a fene tudja,de az biztos,hogy jobb egy barát,mint egy ellenség.Én is beszóltam ám neki párszor,nem kíméltem,nagy volt a pofám,mégis beengedett a házába,segített.Menj el te is hozzá,beszéld meg vele a dolgokat,másképp látod majd.

Arra kérnélek,hogy fikázzátok nélkülem shalafit ha akarjátok,ez nem az én bulim,az enyémbe sem szólt bele más.Remélem,hogy megértettük egymást.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12505) shalafi66 válasza fero02 (#12502) üzenetére


shalafi66
veterán

Csacsiság. Nekem még mindig csak egy kérdésem van. Mi a postacímed? :D

Neked reálisan nézve összesen egy bajod van, de annak semmi köze a hangszórókhoz. :)

A másik probléma, hogy nem rendelkezel olyan ismeretekkel, amik lehetővé tennék, hogy megítéld egy hangszóró valós használati értékét. Ennek ellenére fogalmazod az értelmetlen szövegeket. Mögöttem több ezer összerakott és megmért hangszóró áll, nem hiszem, hogy ebben a helyzetben bármit is számítana az öncélú füstölgésed.

Nahát, hogy mik vannak..
"Csak tudod kicsit furcsának találom, h a múltkori msn beszélgetésünk óta mennyit változott a véleményed"
Nemrégiben a te véleményed is egészen más volt, aztán varázsütésre megváltozott. :D Ilyenek ezek a fórumok, s ilyenek ezek a vélemények, folyton változnak. Talán ezért is van nagyon kevés közül az igazsághoz.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12506) shalafi66 válasza fero02 (#12504) üzenetére


shalafi66
veterán

Naigen, ez az a hangszóró, ami nem létezik. :D

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12507) fero02 válasza Turbina33 (#12503) üzenetére


fero02
veterán

Napközben meló, du. meg felvételeket készítettem...hátha más tanul az én hibámból. :P ;] :D

Nem fogadom el, mert nem. Elvből. És nem mindegy a cél. Nagyon nem.

Az a cél vezérli, h nehogy nyoma maradjon annak, h egy gyári hibás hangszóró is létezik, amit a H2000 adott el. Szász Laci esetében még kínosabb a helyzete, hiszen azt ő csinálta. Ő pedig nem hibázik, sosem. Erre már magadtól is rájöhettél volna.

Nem megyek el hozzá. Nincs nekem erre sem időm, sem pénzem, na meg egyébként is, nincs megbeszélni valónk.

Nem akartalak belevonni a dologba, névtelenül gondoltam Rád, Te jelentkeztél magadtól. De nyugi, van itt a fórumon más is, csak ő csöndben olvas. ;)

mod: csak nálam nem töltődnek be a képek? :F

[ Szerkesztve ]

(#12508) Turbina33 válasza fero02 (#12507) üzenetére


Turbina33
senior tag

A képek kattra bejönnek,másképp nem.Valszínű,hogy sok lett,vagy idő kell.

Azt a hangszórót nem ő csinálta,ezért nem értem az egészet. Elvek? 20 éve voltak ilyenek,ma már a cél a lényeg. :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12509) fero02


fero02
veterán

H2000 HA25-672 Braun és hibái:

-A ragasztás minősége láthatóan kritikán aluli, hisz "éppen akkor nem tudtak jól ragasztani a gyárban" ahogyan Shalafi66 is mondta. Gyakorlatilag bárhol megfogom minden erőfeszítés nélkül feljön.
-A membrán és a pille között a csévetest jól látható, ismét egy jól sikerült ragasztás.
-A kivezetőszál mindkét oldalon hozzáér a pilléhez.

Picasa album

Egy máig ismeretlen típusú Sony hangszóró:

Picasa album

Érdekes, a végtelenségig fikázott kínai hsz gyárban tudják h kell megcsinálni egy kivezetést és még ragasztani is tudnak. :U

Gondolom hamarosan jön majd a válasz: "mindet meg lehet oldani". :o

Turbina33: nekem arra sem. Pedig a felhasznált linkek külön ablakban megnyitva jól működnek. N mind1, Picasa amúgy is jobb. :)

[ Szerkesztve ]

(#12510) shalafi66 válasza fero02 (#12509) üzenetére


shalafi66
veterán

Ettől függetlenül a Sony borzalmasan szól, főleg a Braun membrános HA25-672-höz képest, mind mélyben, mind középtartományban utóbbi a jobb, pontosabb, jóval nagyobb mérete ellenére a 25-ös hangszóró magasabb felső határfrekvenciát ér el rezonanciamentesen.
Csak a membránja önmagában drágább, mint az a Sony egészben, kosárral, mágnessel együtt. :) Ez hát a különbség.
Egyébként teljesen eltérő anyagokat és ragasztási módszereket hasonlítasz össze, amiket eleve nem lehet. Ez meg a dilettantizmus.

Ui: Shalafi66 ilyet nem mondott. :)

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12511) fero02 válasza shalafi66 (#12510) üzenetére


fero02
veterán

A Sony igenis jól szól, mondhatni méretét megszégyenítően. Összehasonlítás képen az általad készített dupla tekercses hangszórót is meghallgattam és bátran ki merem jelenteni, h nyugodtan elbújhat a Sony mögött.

Az összehasonlításnak pedig abszolút nincs értelme, 16 vs 25 cm; még jó, h több a mélye a Braun-nak. A közép freki meg senkit nem érdekel, hiszen sub hangszórók.

És de, mondtál ilyet: "nem ismerték a gumiragasztásra vonatkozó módszereket"

(#12512) shalafi66 válasza fero02 (#12511) üzenetére


shalafi66
veterán

Én úgy látom mégsem egyezik a két idézőjelbe tett szövegrész, tehát az előző idézet mégis hibás volt.

Te bármit ki mersz jelenteni az előző pár hozzászólás tanulsága alapján, de a kijelentéseidnek még mindig nincs semmi alapja. :) Főleg ha hangszórókat kell véleményezni, szakmai szempontok szerint. A sony, kiemelős, rezonáns, rosszak a mozgórészek, gyenge mind makro-, mind mikrodinamika, pontosság, vagy torzítás szempontjából. Lehet, hogy tud hangosabb lenni mélyben, de ez nem valódi mélytartomány, maximum bútor és ablaküveg rezegtetésre való.

A Braun membárnos mély nem szub hangszóró, mint ahogy a Sony sem az. Főleg akkor nem lesz az, amikor pár év használat után majd eltörik a kivezetőszál. :)

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12513) szaszlaci válasza fero02 (#12509) üzenetére


szaszlaci
addikt

Aki gondolja, szívesen elküldöm neki posta fejében a Shalafi-féle csoda braun membrános hangszórót egy időre. Aztán eldöntheti, akar-e ő ilyen borzalmat.

shalafi66: "A Braun membárnos mély nem szub hangszóró"
"Főleg akkor nem lesz az, amikor pár év használat után majd eltörik a kivezetőszál."
Nem? Akkor mégis mi a büdös francért merészelted ajánlani nekem és még sokaknak szubos célokra?
Így adjatok hitelt a szavának!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12514) fero02 válasza szaszlaci (#12513) üzenetére


fero02
veterán

Igen,ez jó kérdés.

Régebben csak egy jobb képességgel bíró mélyközép volt, de tnapra már egy audiofil hangszóróvá nötte ki magát... :U

Egyszer biztos volt sub felhasználásra is alkalmas. :))

(#12515) Turbina33 válasza fero02 (#12514) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ha nem nézzük azt,hogy egyikőtöknek sem vált be szubként,akkor milyen az a hangszóró,hogy szól?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12516) shalafi66 válasza szaszlaci (#12513) üzenetére


shalafi66
veterán

Az idézett rész a Sonyra vonatkozik. Annak esélyes, hogy felbomlik idő előtt a kivezetőszála.

A nálad lévő hangszóró pedig már nem egyezik az eredeti állapottal, ebből következtetést levonni nem lehet.

Az a probléma, hogy összekevered. Az egészet. Vagy nem érted, vagy nem akarod. :D
Szerintem ez: [HA25-672]
nagyon nem egyenlő ezzel: [25R672N]
Előbbi tényleg nem szub, háromutas mélyhangszórónak tökéletes, ettől függetlenül a tapasztalatok szerint rengetegen használták szub célokra, jó visszajelzések, referenciák mellett.
Utóbbi viszont a jelentősen megnövelt terhelhetőség és lineáris tartomány miatt valóban alkalmas lehet akár szub célokra is. Majdnem nagyobb az Xmax értéke az én hangszórómnál, mint az általad nemrég vásárolt autós szubnál.

Így én is azt javasolhatom szentenciaként, mint amit Szász úrfi, gondolkodjatok hát, és olvassatok, mielőtt valamit leírtok, kimondotok, megválaszoltok. Akkor elkerülhetitek, hogy hasonló, kellemetlen helyzetbe kerüljetek, mint ő most, amikor besétált saját tévedései közé. :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12517) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Megjött az előerősítő KIT is. ha este még lesz hozzá erőm, és türelmem, akkor kalibrálás jön.

Azzal a géppel fogom valószínű mérni, amelyekkel a jó T-S paramétereket is mértem, azon pedig XP SP3 van.

Milyen programot ajánlotok, amit könnyű is kezelni, és kalibrálni is.

(#12518) szaszlaci válasza Turbina33 (#12515) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mivel használhatatlanul csörög, semmire sem alkalmas. Még hogy 50 ezres Seas.. :))

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12519) shalafi66 válasza fero02 (#12514) üzenetére


shalafi66
veterán

:D Hát, ferókám, nálad is ugyanaz a szindróma, nézel csak, de semmit nem látsz.

Öntsünk végre tiszta vizet a pohárba.

Létezik a '90-es évek végétől kezdve a HA25-672, ami kivételesen jó képességekkel bír mélytartományban, és árához képest jóval többet ér, köszönhető ez a világ legjobb hangszóróihoz membránt gyártó dr. Kurt Müllernek, ugyanis a braun membránja és gumiszéle is innen származik. Emiatt lehet, hogy itt csak a membrán többe kerül, mint a távol-keletieknél, pl. SAL, Sony, stb. egy egész hangszóró. Ez persze meg is látszik a képességein, az átvitele valósan 28-30Hz-től indul, 88dB@1W érzékenység és kiváló pontosság mellett. Középtartományban pedig, majdnem a teljes sávban rezonanciamentes, 2kHz-nél van csak egy apró rezonancia. Ezek a képességek jóval fölé helyezik bármelyik régebben hasonló árban kapható azonos átmérőjű mélyközépnek.
Ezen felül és ennek ellenére mégis, ahogy az előbb írtam, rengeteg olyan felhasználó volt, aki szubként alkalmazta régebben, és meglehetősen sikeresen. Az átlagos felhozatalhoz képest jóval pontosabb mélytartomány miatt volt közkedvelt ilyen célra, ugyanis a hangszóró nem élt önálló életet, akkor szólalt meg, amikor kellett, a membrán hátoldaláról érkező dobozrezonanciákat rendkívül erősen csillapította, nem jelentett feldolgozhatatlan terhelést az erősítőknek, mint pl. a divatos autós szubok, ezért kiválóan illeszthető volt gyorsabb rendszerekhez is, akár pl. valódi ribbon magas és középhangszórók.

Aztán jött a második felvonás, sok év után ez a hangszóró megszűnt, átvettem én, és átterveztem több lépcsőben. Egyrészt a régi H2000-es módosításokat megtartva, másrészt az azóta szerzett lengőrendszerek működésére vonatkozó ismereteket felhasználva.
Ennek következménye lett a 25R672N hangszóró több, mint +-7,5mm lineáris kitéréssel, 0,5% alatti torzítással, és 7kHz-ig rezonanciamentes átvitellel.
Ez az, ami tényleg bőven audiofil szint, a visszajelzések szerint 50 000,- es árkategóriában található SEAS hangszórókkal van egy szinten, lásd [link]
A hangszórónak két verziója létezik, azonos T-S paraméterekkel.
Az egyiknél a pille 3-4cm-en keresztül nem változtatja az engedékenységét, ez való azoknak, akik valóban zenehallgatásra szeretnék használni a hangszórót.
Az igények láttán született másik verzióban pedig a pille nem engedi túl a membránt a +-15mm-es határon, ez inkább azoknak való, akik inkább zajt,mint zenét hallgatnak, vagy extrémebb körülmények között használják a hangszórót.
Esetleg különkérésre szoktam egy harmadik, kifejezetten szobai használatra alkalmas, jól bejáratható lengőrendszerű változatot is összerakni, ahol az alaprezonancia pont 18-19Hz-re kerül minimális bejáratás után.

Szóval én örülök, ha mesélhetek, de tudod, kérdezni az előtt szoktak, mielőtt butaságokat írnának le. ;)

A végére pedig, egy kis ízelítő, szub felhasználásból, autóban. Voltak ilyen elvetemült felhasználók, akik ajánlásaim ellenére is megpróbálkoztak a régi H2000-es hangszóróval szubként. Így kellett aztán átértékelni lassan az álláspontom. :)
[link]

(#12515) Turbina33
Nos, hogy neked is válaszoljak, netes körökben évek óta ez volt a legkedveltebb H2000 hangszóró, és ha objektív véleményeket keresünk, akkor azok mindenképp pozitív irányba mutatnak. Név nélkül pl. egy a közelmúltból.
"Zenén nálam is igen jól teljesített. Orgona például, nem szól jól akármin."
És még sok hasonló idézhető eset van a történelem folyamán, persze a többség nem fórumozók kezébe került.

(#12518) szaszlaci
A vicc az, hogy eddig senkinek nem hasonlított a véleménye a tiédre. És igen, az egyik visszajelzés pontosan így értékelte: A 26cm-es SEAS alumembránossal megegyezően jó mélyben, annak a zavaró középtartománybeli rezonanciája nélkül. Ő már hallotta mindkét hangszórót, ideális körülmények között.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12520) szaszlaci válasza shalafi66 (#12519) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ezt a sok hazugságot..

Az idézet tőlem van, még naivan hittem, hogy ez a hangszóró jó.

Kellemetlen helyzetben pedig legfeljebb te leszel.

Ja igen, a link, a zörgő rendszámtábla. Egy jó szubnál az alváz zörög kb.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12521) shalafi66 válasza szaszlaci (#12520) üzenetére


shalafi66
veterán

Nem hinni kell, ez a valóság, és mivel én jól ismerem az adott hangszórókat, ebben te nem tudsz állást foglalni. És főleg nem hazugozni.

Kellemetlen helyzet, mindenképp, ha nem érted meg a hozzászólást, mégis válaszolsz rá. Ez történt az előbb is veled.

Aki egy jó szub ismérvének a tárgyak rezonáltatását, zörgetését tartja, az semmit nem tud az elektroakusztikáról. Egy valóban jó szubnál nem mozog az ablak vagy a bútorzat.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12522) szaszlaci válasza szaszlaci (#12520) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha már emlegetted a hangszórót, itt egy link.
El lehet dönteni, ki mit vesz, én nem mondok semmit. Ezek legalább nem hullanak szét és hónapokat sem kell rájuk várni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12523) shalafi66 válasza szaszlaci (#12522) üzenetére


shalafi66
veterán

Nos a Videoton hangszórók sem hullottak szét, akár 30-40 év alatt sem. Ez önmagában nem erény.

Ez az MX 12 egy tipikus autós szub, abból is a rosszabb fajta, a szokásos jellemző hibákkal, nagy gyártási szórással, adatlaptól való eltéréssel, rosszul tervezett mozgórészekkel. Alváz vagy autózörgetésre jó, semmi másra nem. Ez az, amiből idővel ki szoktak nőni az emberek.
Hiszen ettől egy jól méretezett TL-ben dolgozó picike TVM mélyközép is jobb, pontosabb mélyben, és több köze van a zenéhez.

Másik dolog, hogy a felhasználók józan többsége nem csak a 150Hz alatti résszel,és annak minél nagyobb hangnyomásával van elfoglalva, mert akár anélkül is lehet jó hangsugárzót építeni, elég csak a HB 1-re gondolni pl.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12524) fero02 válasza shalafi66 (#12519) üzenetére


fero02
veterán

Hát Lacikám, az én helyzetemen ez semmit nem változtat. Ez egy eredeti, módosítások nélküli HA25-672.
Méghozzá egy gyári hibás darab, melynek okát már alá is támasztottál a napokban.

A Szász Lacié pedig hiába egy módosított darab, akkor is megvan ugyanaz az alapvetö hibája.

Turbina: nem tudok pontos választ adni a kérdésedre. Nem hallottam még komplett sztereo rendszrben szólni, normál felhasználási lehetöséagek között. Az általam használt felállásban tudok csak nyilatkozni: sal és mnc szint fefelett teljesít.

[ Szerkesztve ]

(#12525) shalafi66 válasza tzsolesz (#12517) üzenetére


shalafi66
veterán

Mivel az ARTA egyik fele, a LIMP már működik, lehetne azon a vonalon tovább haladni. Ebben itt a fórumon is tudnak segíteni. Kompenzálni a mikrofon átvitelét ugyanúgy lehet, mint a többi mérőprogramnál.

(#12524) fero02
Nem hibás, hiszen hosszú ideig használtad problémamentesen. Annyi a jellegzetessége, hogy a gumiszél ragasztással vigyázni kell. Ezt ismertem el. Mivel ez természetes és létező jelenség volt.

szászlaci hangszórójánál, ami nem módosított, hanem áttervezett, újragondolt hangszóró, semmiféle ehhez hasonló hiba nincs. Neki egyedi igényei vannak/voltak, ez volt az egyetlen hiba. NE ÍRJ BAROMSÁGOKAT. :D Ha egy mód van rá.

A pontos választ megadtam én lentebb.
[link]

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12526) jcvd


jcvd
tag

Srácok, nincs valami kis egyszerű ketyere, ami az optikai kimeneten a hangot késleltetné? Bármilyen kis külső, olcsó megoldásra gondolok, ahol 10-20 millisecundumonként tudnám csúsztatni / késleltetni a hangot. Mert most ezért sem TV-t, sem hangrendszert nem szeretnék cserélni... csak ha már nincs nagyon más megoldás. :)

(#12527) szaszlaci válasza jcvd (#12526) üzenetére


szaszlaci
addikt

Sajnos nincs, mert ehhez fel kell dolgozni a hangjelet, elraktározni, és újra S/PDIF jellé, illetve fénnyé alakítani, ez nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12528) tzsolesz válasza jcvd (#12526) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Miről nézed a filmeket?
PC? DVD?

(#12529) Turbina33 válasza szaszlaci (#12527) üzenetére


Turbina33
senior tag

Melyik a jobb,a koax vagy az optikai?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12530) Giot válasza shalafi66 (#12519) üzenetére


Giot
addikt

Van nekem is egy Braun membrános hangszóróm ,valószínűleg az általad említett:

"Az egyiknél a pille 3-4cm-en keresztül nem változtatja az engedékenységét, ez való azoknak, akik valóban zenehallgatásra szeretnék használni a hangszórót"

Szembe kellene nézni azzal a ténnyel hogy bármennyire is jók a Braun hangszórók, vagy az általad tervezett, vagy a h2000Kft által gyártott hangszórók nem lehetnek minden felhasználási területre megfelelőek. A Braun nem egy autóhifi hsz, de még azt is meg merem kockáztatni hogy reflex dobozba sem kifejezetten ajánlott.
Mikor építettem belőle szubládát tagadhatatlanul szép hangja volt, kis hangerőkön, de egy komolyabb menet közben hallhatóan bevert a bevezető szál a membránba, miután ezt megoldottam akkor lettem figyelmes egy másik hangra, mégpedig olyasmi hangra mintha bevert volna a mágnesbe a csévetest. Túl lágy, kell hogy megtámassza a zárt doboz légtömege hátulról.
Miután ezt konstatáltam úgy döntöttem hogy nem erőltetem tovább a dolgot és azóta is itt pihen a papírdobozában. Jó hangszóró, de nem teljesíti az igényeimet. Lehet hogy egy zárt dobozban tökéletes lenne. De 227L vas-sal hatalmas doboz kellene neki.
A kosár még ami a Braun felhasználását nagyon megszabja, mivel meglehetősen kicsike pille alkalmazását teszi lehetővé. Másrészről teljesen zárt a mágnes feletti rész ami nem tesz jót a membrán szabad mozgásának. Nem véletlenül alkalmaznak furatos pólusvasat, vagy azt az egyre népszerűbb eljárást hogy szinte teljesen nyitott a mágnes és a kosár közötti rész. [link]
A linken épp egy Seas szóró, de ilyet alkalmaz a Vifa, Peerless a Focal/JMlab is.
tisztában vagyok vele hogy ezek szerinted mind csak "parasztvakítás" kategória.
Az általam felhasznált Monacor hangszórók is nagyon lágyak, kicsit aggódtam is a terhelhetőségük miatt, de nagyon bírják a nagy hangerőket, nagy kilengést is, ha kedvem tartja. Nincs semmi járulékos zaj. Viszont halkan is szép hangjuk van, ami kifejezett elvárás volt részemről. A Braunhoz képest lényegesen nagyobb az alkalmazott pille, pedig ezek 20cm-esek. Másrészt furatos pólusvassal rendelkeznek.
Egy hiba van a Monacor által forgalmazott hszókkal mégpedig hiába magas az anyagminőség, itt is nagy a gyártási szórás. Emiatt vissza is kellett küldenem az egyik mélyet, bár alig volt látható de ferdén volt beragasztva a lengőcséve. Ami egy ilyen értékű hsznál elég bosszantó hiba. Az más kérdés hogy szó nélkül cserélték, és amit küldtek azzal már nem volt ilyen gond.

Még egyszer leírom jók a H2000 szórók de nem minden területre, nekem ez a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#12531) szaszlaci válasza Giot (#12530) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szvsz rég eljárt fölöttük az idő, ma már nem rúghatnak ezek a szórók labdába, mint szub.

A bevezető szál zörgése is csodás jelenség, eddig csak az MNC Caesar-okra volt jellemző..

Turbina33: koaxnál kisebb a jitter, tehát az. Ha nagyon figyelsz, hallani az eltérést. Egyébként ugyan azt a jelfolyamot használja, és az optikai előnye, hogy nincs földhurok, hisz műanyag.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12532) Giot válasza Giot (#12530) üzenetére


Giot
addikt

Pontosítanék, nem "bevert a csévetest a mágnesbe" mivel inkább surrogó hang volt. Inkább mintha besúrolt volna a lengőcséve.
Bár ettől a véleményem nem változik.

(#12531) szaszlaci: "Jó hangszórók csak nem minden területre."

[ Szerkesztve ]

(#12533) fero02 válasza Giot (#12532) üzenetére


fero02
veterán

Az az úgynevezett szélzaj. H2000-éknél ez is tök természetes dolog.

Amit írtál nagyon korrekt és teljes mértékben fedi a valóságot. Mindezek ellenére hamarosan te leszel a buta, csacsi, tudatlan, h ilyet írsz, mert az nem úgy van, stb...jönnek mindjárt a válaszok.

(#12534) fero02 válasza shalafi66 (#12525) üzenetére


fero02
veterán

Laci. Ne akarjunk már megint mellé beszélni. Saját szavaiddal mondtad, h annyira takony volt a ragasztásuk, h néha még a postázást sem bírta ki. Ez gyári hiba.

Ezek mellé párosul még amit Giot írt: elméretezett és hanyagul megoldott kivezetés, és a minden hangszóróra jellemző szélzaj.

Szász Laci hangszórójának is megvan ugyanaz a hibajelensége, mint az összes többinek: szélzaj. Ez nem baromság, ez száraz tény. Az pedig, h neki egyedi igényei voltak és Te nem tudtál neki erre megfelelő/használható hsz-t készíteni, az egyedül a Te hibát, pláne ha már annyira nagy guru vagy, mint amilyennek állítod magad.

És ha még nem jöttél volna rá magadtól, akkor segítek mi az, ami leginkább bánt engem (és sztem Lacit is): vettünk több ezer ft-ért egy komolynak/jónak mondott hsz-t, amik esetemben jók voltak ideig-óráig (Lacinak nem) és a hiba javítására még egy hsz árát rá kellett volna költeni. Holott ez sztem nem normális dolog, főleg ha ennyire kurrens cucc, mint amilyennek mondod. És akkor ezek volt még pár apró szösszenet...

(#12535) shalafi66 válasza fero02 (#12533) üzenetére


shalafi66
veterán

Nagy szakértő. :D A szélzaj a reflexcsőből jön. :D

[ Módosította: philoxenia ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12536) shalafi66 válasza Giot (#12530) üzenetére


shalafi66
veterán

Nincs igazad, amit írsz minden alapot nélkülöz. Egyszerű hülyeség.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12537) shalafi66 válasza fero02 (#12534) üzenetére


shalafi66
veterán

Hülyeség amit írsz fero, a postázásnak semmi köze nem volt a ragasztáshoz. :D az van, hogy ízlésed szerint kevered-kavarod a korábban leírt szavakat, de attól mert neked tetszik amit összefogalmaztál, még nem lesz igaz.

Én tudom teljesíteni bárkinek az igényeit, ugyanis bármilyen hangszórót el tudok készíteni csak tudjak róla, hogy mik ezek. :D

"és a hiba javítására még egy hsz árát rá kellett volna költeni"
:D Ez is baromság. Egy új HA25-672 hangszóró 6-7000,-Ft lenne a mai árain, ehhez képest a javítás egy töredék összeg. Ráadásul időközben megoldottam neked, hogy erre se kelljen költened.

[ Módosította: philoxenia ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12538) shalafi66 válasza Giot (#12530) üzenetére


shalafi66
veterán

Azért egy-kettőt kiragadnék mégis.
"Túl lágy, kell hogy megtámassza a zárt doboz légtömege hátulról."
Ilyen nem létezik, ugyanis b-reflex dobozbankisebb a kitérés midig mint zártban, sőt pl. a legkisebb a hatalmas térfogatú TL-ekbe építve. ez nemkonyhafizika, hogy a levegő megtámasztja, aztán jó lesz.

"De 227L vas-sal hatalmas doboz kellene neki."
Ez megint értelmetlen, a Vas-nek semmi köze a szükséges doboztérfogathoz önmagában. El kéne olvasni az adatlapokat rendesen, a dobozajánlás rész világosan közli, hogy zártként 35 liter szükséges a hangszórónak.

A Monacor kb. ugyanazt műveli, mint a SAL, csak nagyobb méretekben csinálják, és sokkal drágábban, teljesen irreális árakon. Amit pedig az adatlapokon hazudnak össze az hamisításban felér Al Capone kettős könyvelésével. Csupa fikció.
A gyártási szórás pedig nem az, hogy pontatlanul szerlik a hangszóróikat, sorban nem központosak a dómok, stb. hanem az, hogy nem találni olyat köztük, ami teljesíteni a forgalmazó specifikációit.

A pille mérete lényegtelen, én ebben a méretben is tudok olyan mozgórészeket készíteni, amik több centiméteren át lineárisak.

A pille mögötti rész szellőztetése nincs semmiféle összefüggésben a membrán mozgásával.

Érdekes, hogy pont az ER18-at mutattad, erről pl. az jut az eszembe, hogy az általam készített braun membrános hangszóró 250mm-es létére jobb középtartományban, mint a nádrostos SEAS. :D Úgy néz ki, hiába nyitották ki a kosarat a pille alatt, a fő hibától nem tudtak megszabadulni mégsem.

(#12531) szaszlaci
Ez inkább fordítva igaz, az Audio System mélyed bútorrezgetése csak ideig-óráig képes elvarázsolni bárkit, hosszútávon egy rendszer részeként együtt élni vele inkább megterhelő, ha elmúlik a kezdeti lelkesedés.
Ezután jönnek majd a valódi hangszórók, itt van pl. ez: [link] Igényes rendszerekben kifejezetten alkalmas akár szubnak is. És ezzel szemben egy olyan tervezésmentes kínából beimportált autós mély, mint az MX12-es tényleg nem rúg labdába, sem gyártási pontosság, sem szórás, sem mélytartománybeli fázis, mikro- és makrodinamika, torzítás szempontjából.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12539) szaszlaci válasza shalafi66 (#12535) üzenetére


szaszlaci
addikt

:))

shalafi66 12536: :))

shalafi66 12537: :))

shalafi66 12538: :))

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12540) shalafi66 válasza szaszlaci (#12539) üzenetére


shalafi66
veterán

Akkor mutatok még néhány valódi hangszórót ismeretterjesztő céllal. Igaz hogy nem szalonképesek nálad, mert ezek is szétestek 12 év alatt, de ennek ellenére egy javítás után a mai napig pótolhatatlanok

és a mostanában vásárolt autós mélyek már rég a vasgyűjtésben lesznek, amikor ezeket még mindig javítjuk.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12541) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

ha még emlékeztek, akkor én szeretnék Centert építeni egy Front hangfalból.

Sikerült ugyan olyan Front hangfalat szereznem amilyen nekem van most a házimoziban, és ebből építenék Centert, hogy ugyan olyanok legyenek a hangszórók a Centerben mint a Frontokban.

Megérkezett a Panasonic WM-61A jelzésű mikrofonom is, és a korábban általatok ajánlott módon meg is építettem.
Már csak annyi kérdésem lenne hogy technikailag hogy is folytassam le a mérést. Ez egy két utas hangfal, két mélyközép, és egy magassugárzóval.
milyen magasságba, milyen távolra helyezzem el a mikrofont?
Mindhárom hangszóró előtt futtassak le mérést?
Légyszi írjátok meg hogy hogyan és melyik progival csináljam :)

Előre is köszi!

(#12542) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Egyelőre ezzel a részével végeztem.

Kérdésem.

Egyelőre stabilan álló székre, vagy éjjeli szekrényre rá lehet tenni? Holnap készítek neki fasza állványt. Amit lehet majd állítani.

(#12543) shalafi66 válasza tzsolesz (#12542) üzenetére


shalafi66
veterán

Biztosan kellenek azok a hosszú lábak a mikrofonra?

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12544) szaszlaci válasza easy...rider (#12541) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szedj hozzá kalibrációs fájlt.
Mérd meg külön a hangszórókat közelről és távolról is (2 -, 30 -, 50 cm), előlapba építve. A magas elé tegyél kondit a mérés alatt is, mondjuk 5 uF-ot legalább.
A szórókat pedig szemből, középen mérd!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12545) tzsolesz válasza shalafi66 (#12543) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Esetleg vághatok el belőle.
Kalibrációs file-t hogyan szerezzek? Vagy hogyan kezdjek neki?

[ Szerkesztve ]

(#12546) shalafi66 válasza szaszlaci (#12544) üzenetére


shalafi66
veterán

Közelről mérni teljesen értelmetlen.
A magas elé nem kell kondenzátor ha vigyáznak a bemenőjel szintjére, csak meghamisítaná a mérést. => Az is használhatatlan lenne, akárcsak a közeltéri.

Ha csak passzióból méreget, akkor jó így, de ebből még kb. semmilyen következtetést nem lehet levonni a hangsugárzóra vonatkozóan, pl. váltás, szempontjából. 50cm legnagyobb távolság szintén nem biztos, hogy jól értékelhető eredményt ad.

(#12545) tzsolesz
Majd megcsinálom azt a fájt mindjárt. Van elég mintám.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12547) szaszlaci válasza tzsolesz (#12545) üzenetére


szaszlaci
addikt

A WM60-hoz nincs sajnos (ami szerintem nem is az). De jó esetben nem is kell hozzá. (Max egyedileg mért, de az más.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12548) tzsolesz válasza shalafi66 (#12546) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszönöm. :R

szaszlaci: Hogy hogy nem az?

(#12549) shalafi66 válasza szaszlaci (#12547) üzenetére


shalafi66
veterán

Van WM-60-hoz, az LSPLab része alapesetben is. De minden egyes kapszulához kell külön mérés, akkorák az eltérések, hogy anélkül használhatatlan, váltótervezésre pl.

WM60 = MCE 2000 (a Monacor árulta ezen a néven) = [link]

Szóval újfent. Az elektroakusztika nem hit kérdése.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12550) easy...rider válasza szaszlaci (#12544) üzenetére


easy...rider
őstag

A magas elé nem teszek kondit, mert nem szedtem szét a hangfalat, mert amúgy is az eredeti hangváltót fogom használni :) Csak egy új dobozt építek neki.

Lemérem most őket, aztán linkelek majd eredményeket ;)

köszi az infókat!

Még annyit kérdeznék, hogy a hangfal elhelyezése a szobában mennyire számít? most a falhoz közel van téve, kicsit elfordítva hogy a szoba közepe fele nézzen. (mert ott szoktam filmezni)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.