Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13151) Turbina33 válasza szaszlaci (#13150) üzenetére


Turbina33
senior tag

Okszi,köszi! Csak azért írtam ekkora eltérést,hogy szemléletes legyen,kiderüljön a lényeg.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13152) Giot válasza Turbina33 (#13148) üzenetére


Giot
addikt

Ez azért nem ennyire egyszerű tudtommal. Figyelembe kell venni a frekiátmenetet és az
impedencia menetet is a hangváltó megtervezésekor.

(#13153) Turbina33 válasza Giot (#13152) üzenetére


Turbina33
senior tag

Persze,nem egyszerű,de most csak szintet illesztettünk saccra! :) Én sem számoltam a SÁL DPH-nál,hanem csináltam egy mérést csak a mélyekről,aztán meg csak a magasról.A kettőt egymásra illesztve látható lesz a freki váltás és a szint illesztés.Elég jól sikerült,az imp sem megy 6 R alá sehol. A szint illesztés viszonylag könnyű volt,köszönhetően a SÁL szórók érzéketlenségének. :D

Persze mindez csak amatőr szinten...

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13154) fero02


fero02
veterán

Megjöttek a szarjaim! :C

(#13155) shalafi66 válasza Turbina33 (#13148) üzenetére


shalafi66
veterán

Biztos hogy több csillapítás kell, mint 18dB, főleg, ha szabadtéren is lesz használva.
Az érzékeny magas nem pazarlás, csak a terhelhetőséget növeli. Kérdés, hogy kell-e.

A teljesítmény kompresszió biztosan nem egyforma a magas és mély hangszóróknál, de általánosságban ilyen kevés infóból nem lehet megmondani, melyiknél mennyi pontosan, mekkora terhelésen-hőmérsékleten, mennyi idő után, stb.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#13156) Turbina33 válasza shalafi66 (#13155) üzenetére


Turbina33
senior tag

Akkor miként kell méretezni,szintet illeszteni? Ha egy 94dB-es szórót kéne illeszteni egy 105dB-es tölcséreshez,akkor annak mi a menete?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13157) shalafi66 válasza Turbina33 (#13156) üzenetére


shalafi66
veterán

El kell határozni, hogy milyen körülmények közt szól majd, kültér, szoba, nagyobb terem, mekkora térrészben, milyen mélytartománybeli hangolással, és hogy mennyit vagy hajlandó áldozni az érzékenységből a 300-1000Hz alatti rész egyenesítésére. Ebből aztán lesz egy hangnyomásértéked, amihez majd igazíthatod a magasat, esetleg 1-2dB-vel lehet játszani az arányokon a kompresszió miatt, vagy izzós védelemmel is ha melegszik a wolframszál, kevesebb jut a magasra.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#13158) Turbina33 válasza shalafi66 (#13157) üzenetére


Turbina33
senior tag

A magas szintillesztése ugy kezdődik,hogy lecsípünk a mélyből...basszus! Ha jól értem,akkor kiegyenesítem a mély átvitelét,és az igy kapott átlaghoz illesztem a magasat a körülményektől függően?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13159) Silent_Bob84 válasza shalafi66 (#3348) üzenetére


Silent_Bob84
csendes tag

Üdv! nekem is van 2 db TVM ARN 188 05 mélysugárzóm,
szintén hasonló kivitelben építettem meg, amiről azt mondtad hogy öngyilkosság.
Mivel nincsenek suicid hajlamaim, ezért kérném a tanácsodat hogy milyen kivitelben érdemes átépíteni. Az adatlapjára írt T/S adatok szerint kétséges az eredmény reflex dobozban, a valódi értékek pedig szerintem még csúnyábbak (nem mértem)
Újat nem szeretnék veni mert nem látom értelmét annak hogy arany árban eladnak egy alig vmivel se jobbat. Az a tény hogy egy 200 E - ért árult házi- mozi front adta ugyanazt a borzalmas hangot amit a találomra épített sz@r, nem éppen a vásárlásra bátorít.
Előre is köszönöm az észrevételeidet

[ Szerkesztve ]

(#13160) k-o-j-a-k


k-o-j-a-k
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég fejeztem be egy régi tesla hangfal újjáélesztését.

valahogy így néz ki ;) :

http://img1.indafoto.hu/4/1/79141_cd47000a5769d64a340eb38101b31dcc/13398771_56045a64c82ad5e5386621f744de43d4_l.jpg

http://img1.indafoto.hu/4/1/79141_cd47000a5769d64a340eb38101b31dcc/13398775_207e7b66bae8ad049ccaf411d462c416_l.jpg

http://img2.indafoto.hu/4/1/79141_cd47000a5769d64a340eb38101b31dcc/13398773_808b96322ff27f18307b487a0a188fc1_l.jpg

http://img2.indafoto.hu/4/1/79141_cd47000a5769d64a340eb38101b31dcc/13398849_8a403308bc3687025cd2a538d405d6fb_l.jpg

[ Szerkesztve ]

(#13161) easy...rider válasza k-o-j-a-k (#13160) üzenetére


easy...rider
őstag

Mivel szép munka gondoltam újra linkelem a képeket, úgy hogy jó legyen :D

(#13162) k-o-j-a-k válasza easy...rider (#13161) üzenetére


k-o-j-a-k
csendes tag

Ohh, igazán köszönöm.... :DD

(#13163) easy...rider


easy...rider
őstag

Egy hangfalat építenék át, és segítségre lenne szükségem :)

Korábban írtam már ezzel kapcsolatban, de akkor nem sok segítséget kaptam, ezért saját fejem után menve megépítettem egy verziót, és majdnem jó lett, de kicsit másabb a hangja mint az eredetinek. A mély férfi beszédhang másképp szól rajta kicsit mint az eredeti verzión, ezért gondoltam újra próbálkozok. :P

Az eredeti hangfal két légtérrel rendelkezik,
az 1. légtér: 13,5 literes, egy darab reflexcső 50x120-as,
a 2. légtér 30 literes, egy darab reflexcső 75x135-ös és ennek a belső vége is lekerekített.
olyasmi mint ez:

Az új hangfal szűkösebb helyre kerül, ezért az átépítés, és a hangszórók elhelyezkedése is másabb. Konkrétan az eredeti egy álló front két mélyközéppel, és ebből egy center lesz.

Az lenne a célom hogy az új doboz hangja nagyon hasonlítson a régihez. A megtervezésében tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#13164) szaszlaci válasza k-o-j-a-k (#13162) üzenetére


szaszlaci
addikt

A szivacs sajnos nem jó választás, és az elhelyezése sem igazán jó. Vatelint kellene belerakni, és nem a falakra, hanem előtte lógatva.
Valamint kereszt irányú merevítéseket is célszerű lenne, mondhatni nélkülözhetetlen.

easy...rider:
"Korábban írtam már ezzel kapcsolatban, de akkor nem sok segítséget kaptam"
Nem sok segítséget kaptál? :Y
Te most DCR dobozt építesz?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13165) k-o-j-a-k válasza szaszlaci (#13164) üzenetére


k-o-j-a-k
csendes tag

Értem, tehát te így látatlanba, hallatlanba képes vagy, mondhatni telepatikus beleérző készséggel megmondani a konstrukció gyengéit?

Irígylésreméltó... :C

(#13166) Yahoo válasza k-o-j-a-k (#13165) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Szép munka a doboz. Grat hozzá.

Laci egyébként nem a te konstrukciód "gyengéit" mondta meg, ahogy te fogalmaztál, hanem az állóhullámok csillapítására általánosan érvényes tanácsokat adott. :K

(#13167) k-o-j-a-k válasza Yahoo (#13166) üzenetére


k-o-j-a-k
csendes tag

Oké, lehet "aranyszabály"-okra hivatkozni, de azért ki ne jelentsük már, hogy csak úgy lehet hangfalat építeni...

Én csak a fülemnek hiszek, nem a netes okosságoknak ;)

Egyébként nem hiszem, hogy ekkora hangszórókhoz kellene agyon merevíteni egy dobozt, ami amúgy is szobai kultúr használatra lett megépítve.

Szóval egy ettől lényegesen őszintébb, spontánabb reakciónak jobban örülnék(nem kell mindig hivatkozni a nagy könyvre, hogy értelmesebbnek tűnjünk embertársainknál...)

Az- "Ez így szar ahogy van..."- is egy szimpatikusabb álláspont.

(#13168) szaszlaci válasza k-o-j-a-k (#13167) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Szóval egy ettől lényegesen őszintébb, spontánabb reakciónak jobban örülnék"

Ez egy szakmai topik, nem az önbizalmad növelése az elsődleges cél. A leginkább szembetűnő hibákból mondtam párat, ha okos vagy, megfogadod. Ha nem, majd talán más tanul belőle, ilyen egyszerű.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13169) Turbina33 válasza k-o-j-a-k (#13167) üzenetére


Turbina33
senior tag

Laci csak segíteni akart neked,hidd el! A szivacs azért nem jó,mert elveszi a térfogatot,és hiába számoltad ki a dobozodat pontosan,nem lesz akkora.Vatelint használj ha teheted,sokkal jobb erre a célra.Kabátokban használják szigetelésnek,ezért ne a vasárúk között keresd! :)
Keresztben is ki kell merevíteni a dobozt,ezt sem okoskodásból mondta Laci,mert remegni fognak az oldallapok,hiába kicsi a hangszóró.Ha remeg,akkor oda a mélytartomány...

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13170) k-o-j-a-k válasza szaszlaci (#13168) üzenetére


k-o-j-a-k
csendes tag

Akkor félreértettetek!

Nem a sértettség beszél belőlem, erről szó sincs, pont nem érdekel ki mit mond, ezt már rég megtanultam :)

Én csupán azt mondom, hogy nem kell a magas lóról oltani a kiscsopis atkákat, ha egy mód van rá.

Ezen túlmenően, volt oktatóm mondta vala, "Felnőtt embert nem dícsérünk" ;)
Ezért ezt nem is várom el....

A fogalamzás, a szép magyar grammatika, határtalan lehetőségei...
A tálalás, ha úgy tetszik...

(Laci: tök szép dolgokat hoztál össze eddig, ehhez mérten kellene reagálnod a dolgokra és hidd el sokat nőnél sokak szemében! )

p.s.: nem oltani akarok, csak leírom a szubjektív véleményem, remélem ebből nincs harag :)

(#13171) k-o-j-a-k válasza Turbina33 (#13169) üzenetére


k-o-j-a-k
csendes tag

Tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal, ezért is lett nagyobbra méretezve a doboz, és ha jobban megnézed láthatod, hogy 2 féle vastagságban lelhetőek fel :D pont emiatt ;)

A vatelint is ismerem, sőt még pár tucat szintetikus szivacsot, perlont stb... Hidd el nem a vasaknál fogom keresni, hanem a szekrényben, mivel van belőlük bőven ;)

A mélyekre, pedig nincs panasz!

(#13172) Turbina33 válasza k-o-j-a-k (#13171) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ja! Akkor bocsi.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13173) k-o-j-a-k válasza Turbina33 (#13169) üzenetére


k-o-j-a-k
csendes tag

Nem makulátlan a cucc, de könyörgöm egy 30éves hangszóróval szerelt(arn 5604, arv-161), +5000.- fonrintos összköltséggel összehoztott hangfaltól pont jó ;)

[ Szerkesztve ]

(#13174) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Sziasztok
A bajom részben házi munkálkodásra jön ki remélem meguszom ennyiből.
Szóval a hangszóróm ezzel várt ma. ez egy Jamo BX200A típusu, elé öregecske, de nagyon jólszól, 5.1 rendszer, ebből van még 1, ugyanaz van a másikkal is mint ezen:
kep

De találtam egy ilyen dolgot, megfizethető, csak kérdés hogy ezzel tudom e orvosolni a problémám. Simán rátudom ragasztani vagy ezt szakikkal kell megoldani?(Kitudom csavarozni)
foam ring

[ Szerkesztve ]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#13175) Giot válasza k-o-j-a-k (#13160) üzenetére


Giot
addikt

Szép munka pár gondolat ami segíthet hogy még jobb legyen.

A szivacs valóban nem igazán jó választás, (Vlies vatta más néven Vatelin ez kárpitos boltban fillérekért beszerezhető) merevítés nélkül az az oldallap valóban meg fog szólalni. Általában nem szoktuk a dobozt csavarozni, inkább az enyv a megfelelő kötőanyag.
Nem tudom hogy valóban kell ekkora térfogat annak a Tesla szórónak? A reflexcső hossza, átmérője megfelelő?
Ne kövesd el azt a hibát hogy megsértődsz. Amiket leírunk azokat azért írjuk hogy neked ne kelljen plusz köröket futnod, mi lehet már megtapasztaltuk a saját kárunkon. És igen az alap tézisek nem megkerülhetők.

"Felnőtt embert nem dicsérünk" Dehonnem mindenkinek jól esik a dicséret. :)

(#13176) szaszlaci válasza k-o-j-a-k (#13170) üzenetére


szaszlaci
addikt

Harag biztosan nincs és köszönöm a dicséretet.
Véleményem szerint akkor növök a saját szememben, ha a segítő szándékom akkor is leírom, ha tudom, eleinte süket fülekre talál. 1-2 év múlva lehet, eszedbe jut amit írtam, és hasznodra válik. De ennyit az önfényezésről. A mélyközepet ismerem, ha rászánod az időt, egészen hallgatható cuccot is lehet belőle készíteni ;)

A nehézség vele, hogy a kiemelés úgy legyen levágva, hogy ne kelljen mellé túl drága magas. Nekem nem sikerült még olyanra, amilyenre szeretném.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13177) szaszlaci válasza Barett 50cal (#13174) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia,
elég kicsi a csere termék képe, de nekem SALos kínai habszélnek tűnik. Az meg nem jó. H2000 oldalán lehet kapni rendes széleket, azokkal kellene javítani. + porvédőt sem ártana cserélni, hiába húzod ki, az annyira nem jó.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13178) k-o-j-a-k válasza Giot (#13175) üzenetére


k-o-j-a-k
csendes tag

Még egyszer mondom, hogy nem sértődtem meg!
Nyomatékosítanék... tényleg nem! :D

Tudom mi az a vatelin, meg van belőle egy "kevés" itthon, de direkt nem azt raktam bele, kíváncsi voltam, hogy a szivacs mit mutat, és azt kell mondjam, hogy nem bántam meg!

Én a csavarozást szeretem, mivel ez sokkal inkább oldható :D Jó nyílván, szoktam ragazstani is, palma tex, fa expressz, enyv... Ha indokolt, de ide nem az, szerintem :D

És nem mozognak az oldalak, tartanak rajta a merevítők(20 éve száradóban lévő lécek, ezek ha eddig nem mentek el, akkor már nem is fognak ;) )

Minden számolva lett a dobozhoz, és a szivaccsal is kalkuláltam a térfogatnál, ahogy a reflex is számolt (WinISD beta/pro vegyes használatával)

(#13179) k-o-j-a-k válasza szaszlaci (#13176) üzenetére


k-o-j-a-k
csendes tag

No, ez már egész beszélgetés jellegű :)

A két hangfalat a régiség vásárban vettem gyakorlatilag újak a hangszórók, ezen nem hiszem, hogy 20 LP-nél többet meghallgattak :D

1000.- kőkemény magyar forintért vettem a párat!

A bútorlap volt egy jelképes összegbe (munkatársam vágatta), szivacsom van dögivel, meg ilyesmik, csavart vettem még hozzá, léc volt, meg még volt annyi HPC-610-es is amennyi kellett hozzá (mert hogy az van benne, miért ne alapon... ):D

(#13180) shalafi66 válasza szaszlaci (#13176) üzenetére


shalafi66
veterán

Naigen, ebből sosem lesz hallgatható hangsugárzó. S minek a segítő szándék, ha nem pontos az információ?

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#13181) shalafi66 válasza Turbina33 (#13169) üzenetére


shalafi66
veterán

Nem a szivaccsal van a baj, hanem az elhelyezéssel, abban a pozícióban szinte teljesen hatástalan az állóhullámokra.

(#13159) Silent_Bob84
szubvojszál reagáltam a kérdésre, de akkor megválaszolom a H2000 fórumon is. Kicsit bővebben.

(#13174) Barett 50cal
Ha mindegy hogyan szól majd, akkor te is megcsinálhatod, itt találsz hozzá alkatrészt, csak a központosításra kell vigyáznod: [link] Ha fontos hogy közelítse az eredeti állapotot, akkor már kényesebb a kérdés, kevesen dolgoznak az országban olyan alkatrészekkel, ragasztókkal, amikkel helyreállítható megfelelő minőségben egy hsz.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#13182) k-o-j-a-k válasza shalafi66 (#13181) üzenetére


k-o-j-a-k
csendes tag

Hááát ez ilyen :D

Lehet Istenkáromlás,de nem szeretem túlmisztifikálni a dolgot, én próbálok a magam feje után menni, lehet hogy nem mindig lesz jó vége, de ennek egész jó hangja van.

Ettől eltekintve aláírom, amit mondtatok!

(#13183) Barett 50cal válasza shalafi66 (#13181) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Köszi a linket, velük megcsináltatom,szerencsére fehérvári vagyok. Hát igen, fontos lenne az eredeti, de már azis nagyon jólenne ha eltűnne ez a csúnya hang mélyné.

Köszi szépen.

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#13184) Giot válasza szaszlaci (#13176) üzenetére


Giot
addikt

Szerintem az 5k azért nem olyan alacsony freki hogy valami nagyom drága magas kellene hozzá.

(#13185) shalafi66 válasza Giot (#13184) üzenetére


shalafi66
veterán

Csak az a baj, hogy már 1000-től nem jó.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#13186) Giot válasza shalafi66 (#13185) üzenetére


Giot
addikt

Az egész frekimenet elég kacifántos de 5 kilótól van benne egy nagy puki.

(#13187) szaszlaci válasza Giot (#13186) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hagyd rá. Nem ő csinálta, csak szar lehet..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13188) fero02 válasza szaszlaci (#13187) üzenetére


fero02
veterán

Az a baj, h amit ő csinál az is sz@r. :F

Több itteni példa is bizonyítja.

(#13189) shalafi66 válasza szaszlaci (#13187) üzenetére


shalafi66
veterán

Nem, csak a racionális érvek ezt mondják. Vagy van valami, ami mellette szól?

Giot, valóban több probléma is van, kezdve a gyenge lengőrendszerrel, a rossz T-S aránnyal, az elrontott membrán-energiaeloszlással. És ugye a TVM-eknél, Tesláknál az egyformaság is nagyon kétséges. Az is probléma, hogy az ilyen 14-15dB-s kiemelések utólag más kezelhetetlenek, hiába szűrik statikusan notch-szerű szűrőkkel, a hibát általában ott kell kezelni, ahol az keletkezik, és egy alapvetően mechanikai problémát elektromosan elüntetni sosem lehet jól. A frekimenet itt a legkisebb gond.

fero, egyrészt ilyen példa nincs, másrészt nem értesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#13190) fero02 válasza shalafi66 (#13189) üzenetére


fero02
veterán

shala!

Több ilyen példa is van, bármennyire is kellemetlen/nehéz ezzel szembe nézned, elfogadnod. Másrészt pedig annak, h én mihez értek/nem értek, semmi köze nincs ahhoz, h Te milyen sz@rokat adsz ki a kezed közül. Persze a hiba most is bennünk van, ez csak természetes. :K

[ Szerkesztve ]

(#13191) Giot válasza shalafi66 (#13189) üzenetére


Giot
addikt

Értem én, de hát ha ezzel a hangszóróval kell neki kezdeni valamit. :)

(#13192) shalafi66 válasza fero02 (#13190) üzenetére


shalafi66
veterán

Nem, csak nem értesz hozzá.

Ilyen példa egy sincs, de örülök, ha mutatsz majd ilyen átvitelű mélyközép hangszórót pl:

Majd utána folytathatjuk a dolgot, arról, hogy kinek mi is a szar.

giot, ezzel semmit nem lehet kezdeni, csak egy megfelelő RLC taggal szűrni, majd illeszteni hozzá magasat, de sajnos jó nem lesz, csak a maga korlátai között tud elfogadhatóan teljesíteni.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#13193) szaszlaci válasza shalafi66 (#13192) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mondtam én, hogy az a baj vele, hogy nem te csináltad.. :))

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13194) Pecc


Pecc
őstag

Tudtok valahol segédlet leírást az ilyen hangfaltervező programokhoz (nem konkrétan egy bizonyos alkalmazásra gondolok, hanem akár többre is)? Olyat ami egyértelműen laikusok számára is leírja milyen érték mit jelent és azt hol kell alkalmazni az adott programban, melyik menüpont mit csinál stb. Magyar nyelven.

Köszi.

(#13195) Giot válasza Pecc (#13194) üzenetére


Giot
addikt

[link] Ez egy jó program! Egyszerű átlátható, excel alapú, leírást a bejegyzésben találsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#13196) fero02 válasza shalafi66 (#13192) üzenetére


fero02
veterán

De! Tudod, nekem (is) a használati érték számít..vagyis számítana, számított volna. Csak mikor az ember eleve egy olyan dologért ad ki pénzt ami nem felel meg sem a várt minőségnek, sem a beharangozott tudásnak, akkor bizony csalódik. Ez történt többünknél is a Te általad készített recsegőkkel is.

Igazából nem hatnak meg sem a grafikonjaid, sem a meséid (a tudásodról; arról, h Te milyen ember vagy valójában; hogy Te mennyi tervvel rendelkezel; az állítólagosan elégedett szutyok felhasználóidról, stb, stb), nem fogok Neked mutatni semmit (max a középső ujjamat, de talán még azt sem)...

Ami szar, az pedig szar. Lásd Szász Laci általad módosított/javított/átgondolt - megfelelő szövegrész aláhúzandó - de mégis a célnak nem megfelelő Braun szutyka, ill. itt pihen a szintén általad kreált 17R634D/4 csoda is, ami szintén úgy zörög, mint a fene. Ja meg itt vannak a még eddig meg nem említett, inkább csöndben fórumozó kollégák retkei is. ;)

(#13197) villamos


villamos
őstag

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#13198) easy...rider válasza szaszlaci (#13164) üzenetére


easy...rider
őstag

Általában úgy volt hogy kérdeztem valamit, kaptam valami infó, aztán shalafi mondott valami mást, vagy azt mondta hogy van ami nem úgy van mint ahogy mondod, aztán veszekedtetek, én meg féltem bármit is kérdezni :D

Nem cél hogy DRC legyen (remélem ez a jelentése), hanem az hogy a doboz akusztikája minél inkább hasonlítson az eredetire. Hogy minél inkább úgy szóljon mint az álló hogy ne üssön el tőle a hangja.

Nekifutok újra a leírásnak, mert kimaradtak dolgok, meg el is írtam egy dolgot :)
Szóval az eredeti álló hangfal adatai: Két légtér van benne, két mélyközép és egy magas.
Az 1. légtér: 297x170x264 mm, 13,33 literes, egy darab reflexcső 50x120-as
A 2. légtér: 665x170x264 mm, 29,85 literes, egy darab reflexcső 75x145-ös és ennek a belső vége is lekerekített.
Mint ez:

Az új doboz max méretei 950x300x202 lehetnek (külső méretek). Ennél elérhető hogy ugyan akkora űrtartalmú légterek legyenek mint az eredetiben vannak, de akkor nagyon szélre kell hogy kerüljenek a hangszórók. Meg mivel nem értek annyira hozzá ezért nem is tudom hogy csak ennyi számít e, hogy ugyan akkora legyen a doboz, meg a reflexcső, aztán kész :) Vagy minek kell még egyformának lennie?
Ha kihasználnánk a max területet akkor KB így nézne ki a hangfal:
Az 1. légtér: 297x170x264 mm, 13,33 literes (ugyan az mint az eredetiben)
A 2. légtér: 616x170x264 mm, 27,74 literes

Ha viszont maradnánk valami barátibb méretnél akkor igaz változna az űrtartalom, de jobb lenne a méret, és ekkora méretű lapjaim vannak is levágatva.
Az 1. légtér: 297x170x264 mm, 13,33 literes (ugyan az mint az eredetiben)
A 2. légtér: 416x170x264 mm, 18,74 literes

A kérdés az hogy el lehet e érni ugyan azt (vagy nagyon hasonló) hangzást ezekkel a méretekkel, és ha igen, akkor hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#13199) Giot válasza easy...rider (#13198) üzenetére


Giot
addikt

Leginkább a térfogat számít és a reflexcső hossz/átmérő. Viszont ha kb ugyanazt a hangzást akarod hallani akkor meg kellene tartani a doboz arányait is. mélység magasság szélesség tekintetében. Ami szinte lehetetlen ugyem mert te állóból akarsz centert csinálni.
Amúgy milyen hszók?
Egyébként nagyon egyszerűen lehet kicsinyíteni a doboz előlapi méreteit, megnyújtod a mélységét ezzel kompenzálva az előlap kisebb méreteit.
A hangkép tekintetében nem jó ha nagyon távol kerülnek egymástól a hszók. A legideálisabb az lenne ha egy pontból szólalna meg a mély/közép/magas hang persze ez általában kivitelezhetetlen, így inkább csak arra érdemes törekedni hogy közel legyenek egymáshoz a szórók amennyire ezt az esztétika engedi. Az esztétika kritérium pedig más egy álló hangfalnál és más egy centernél.

(#13200) szaszlaci válasza easy...rider (#13198) üzenetére


szaszlaci
addikt

Shalafi miatt nem érdemes sok mindent tenni, pláne nem félni.

Dupla kamrás DRC-re gondoltam. Azt hittem, a két kamra közt van egy cső, illetve a külvilág fele még egy. De ha jól értem, csak simán külön zárt kamra van a középnek (mélyközépnek), és egy másik, nyitott kamra a mélynek (mélyközépnek).

Giot jól írta, nem hogy közel kellene kerülni, de ha nem csinálsz új váltót, akkor pontosan meg kellene tartani a hangszóró elrendezést. Legalábbis ami a magas és közép helyzetét illeti. Egymáshoz és a szélekhez képest.

Viszont ha más az előlap, akkor bizony más lesz a hangkarakter. Ezt úgy tudod kompenzálni, hogy megméred az eredeti frontokat, és ehhez csinálsz/módosítasz a váltón, hogy jobban hasonlítson az átvitel. (Vagy csinálsz mindhez új váltót. Javasolt.)
Továbbra is azt mondom, érdemes lenne más hangszórókból egy másik, teljesen saját centet építeni. Nem emlékszem már, ezt a megoldást miért vetetted el.

A másik a reflexesség kérdése. Ha más, mint a front, azt nagyon ritkán kihallani.
Azt lenne jó tudni, hogy akkor ez most egy háromutas vagy egy két és fél utas hangfal? Váltó rajz jó lenne.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.