Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13701) TESCO-Zsömle válasza szaszlaci (#13700) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És ha nem egyforma? Akkor a mélyláda egyik rekeszét nagyobbra kell csinálni, mint a másikat?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13702) szaszlaci válasza TESCO-Zsömle (#13701) üzenetére


szaszlaci
addikt

Attól függ, mennyire és miben tér el. Igen, a két kamra indokolt ilyenkor.
(Egyébként biztos vagy benne, hogy nem elég egy szóró?
+ ha két különálló dobozt készítesz, akkor több a lehetőséged az elhelyezést illetően.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13703) TESCO-Zsömle válasza szaszlaci (#13702) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én abban vagyok biztos, hogy két szóró van az asztal alatt immáron 6 éve.

Eredetileg 3-utas sztereóba mentek volna, de arról letettem, mert attól tartok túl ormótlan lenne.

Amúgy nem volna rossz ötlet, de csak akkor, ha kellően kis dobozt lehetne nekik csinálni.

Ha gondolod írhatnál véleményt a 2.0-ás és a 2.2-es elrendezésről is.

Sok csatornás rendszeren nem gondolkodok, mert nagyon macerás lenne az elhelyezés és a bemérés.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13704) szaszlaci válasza TESCO-Zsömle (#13703) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát..
Ez a szóró nem hiszem, hogy alkalmas háromutas dobozhoz. De mérés után lehet csak biztosat mondani. Ugyanis a szub mondjuk max 100 Hz (az én felfogásomban max 55 körül), a háromutas mélye pedig azért jóval feljebb megy, meg ugye komolyabb minőségi elvárások vannak ott.

Alapesetben a 2.0 a jó, ha zenéről beszélünk, és kész. De lehet azért illeszteni szubot jól is, bár nem egyszerű.
Mozinál más, ott nélkülözhetetlen szvsz.

A 2.1 (5.1) és a 2.2 (5.2) között annyi a fő különbség, hogy utóbbit könnyebb úgy elhelyezni, hogy mindenhol közel azonos legyen a mély hangnyomása, ha ez fontos. Meg a kiemeléseket is talán kicsit jobban ki lehet sakkozni.

Sok csatorna bemérése nem macerás, fülre a távolságokat fél óra alatt úgy is be lehet állítani, ha nincs benne gyakorlatod.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13705) TESCO-Zsömle válasza szaszlaci (#13704) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Köszönöm.

Talán már írtam, az elképzelésem elektronika szinten pont az volt, hogy a szub (és a hozzá tartozó xHz-es vágás) kapcsolható legyen. Pont emiatt.

A 2.1 (5.1) és a 2.2 (5.2) között annyi a fő különbség, hogy utóbbit könnyebb úgy elhelyezni, hogy mindenhol közel azonos legyen a mély hangnyomása, ha ez fontos. Meg a kiemeléseket is talán kicsit jobban ki lehet sakkozni.

De még milyen fontos! Ez egy 2 szobás panel lakás. Jelenleg egy BOSE Acoustimass 5-öst nyúzok, amit sikerült úgy beállítani, hogy itt legyen a legjobb, de a hátam mögötti sarokba legalább 2* ekkora nyomást csinál. Mikor én itt érzem a mélyet, ott nem lehet megmaradni... Ezt szeretném kiküszöbölni. Bár az első fele már kielégítő lehet...

Sok csatorna bemérése nem macerás, fülre a távolságokat fél óra alatt úgy is be lehet állítani, ha nincs benne gyakorlatod.

Hát pont ez az... Nekem nem áll módomban "optimális távolságra" helyezni a dobozokat, mert nincs hely. Legalábbis nem úgy, ahogy kéne. Ez nem egy üres moziszoba, hanem egy szoba, amiben élek. Az egyik falon ott a TV, a másikon meg az ágy, amire ülni/feküdni lehet. A falak távolsága 3.45m. A hátsó hangfalak csakis a falra fúrva lehetnek, vagy az ágy két végében. Ez viszont azt jelentené, hogy 5-csatornás üzemben az ágyon nem lehet ülni, kellene valami alkalmatosság a tér közepére, ami ~1.6-1.8m-re lenne a TV-től. Végül is ha nagyon akarnám meg lehetne oldani.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13706) Tomate


Tomate
veterán

Pár hónapja sikeresen leégett a wharfedale mélynyomóm. Villám küldte szét. Erősítő része pöpecül javítva lett, de a hangszóró is kapott... Ragad az elején és nem szól. Tudtok valakit aki jó áron javítja? képek Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#13707) Giot válasza TESCO-Zsömle (#13705) üzenetére


Giot
addikt

"de a hátam mögötti sarokba legalább 2* ekkora nyomást csinál."
Nos igen nagyon fontos a hangdobozok elhelyezése, lehetőleg minél kevésbé a sarkoban, a faltól minél messzebb. Legalább 40cm-rre. Így kevésbé verődnek vissza a hangok és inkább csak magát a dobozt hallod. De még ha ezeket betartod akkor is szó szerint beleszól a szoba akusztikája a hangképbe. Ezért is van az hogy a sarokban 2x annyi mélyed van. Bizonyos frekvenciákon kiemel a szoba, míg más frekiken olt. Ezzel nem lehet mit kezdeni, hacsak nem száműzöd a bútorokat, és nem csinálsz "süketszobát" a helyiségből.

(#13706) Tomate: Náluk meg lehet kérdezni, de ugyanolyan nem lesz mint gyári állapotában.

[ Szerkesztve ]

(#13708) Tomate válasza Giot (#13707) üzenetére


Tomate
veterán

Ezt, hogy érted konkrétan, hogy ugyan olyan nem lesz? Miben lesz más? :U

(#13709) szaszlaci válasza TESCO-Zsömle (#13705) üzenetére


szaszlaci
addikt

A fal mellett, de főleg a sarokban nyomásmaximum pont lesz, így ott felerősödnek a mély frekik. Ez van sajnos (szerencsére).
Van, aki ezt úgy oldja meg, hogy hallgatási pozícióra állítja be optimálisra a mélyet.
Meg ugye a szoba akusztikája. Aki magának épít, megteheti, hogy úgy hangolja a dobozt, hogy a szobához legyen igazítva. Ez is egy lehetőség az optimalizálásra.

Ami a bútorokat illeti, azok általában segítenek a problémán, ha a fal közelében vannak (és persze nem rezonálnak). Létezik pl ilyen baszucsapda vagy mi a neve, egy horror árú henger, amit a sarokba kell állítani. De egy könyvespolccal többre mész.

Az 5.1 THX-es optimális távolságait nem kell túl komolyan kezelni. Tudom, hogy elvileg ahhoz csinálják a hangsávot, de akkor sem.
Az elhelyezés pedig nagyon egyedi, mert nem csak a lánctól és helyszíntől függ, hanem az egyéni ízléstől is. Nálam például fül mellett és fölött van a surround, és ezen ha tehetném se változtatnék. Ha egyforma a kér doboz, akkor nem lesz gond a fej mögötti hangtérrel.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13710) TESCO-Zsömle válasza szaszlaci (#13709) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Értem. Hát, az egyik oldalfalam teljes egészében műanyag és ablakokkal van tele. Azokba a sarkokba biztos nem mehet semmi. A másik oldalfalam bútorokból lesz. Az elülső és hátulsó falam 15cm vasbeton.

Nekem pont az a baj, hogy ha az ágyról ülve/fekve nézném a TV-t, akkor gyakorlatilag nincs fej mögötti hangtér, mert a fejem mögött a betonfal van. Az a háttámla. Ezért írtam, hogy az 5-csatornás kiépítésnél a szoba közepére kell tolnom vmi alkalmatosságot. Ez nem gond, amíg egyedül vagyok, mert van egy fotelem, de ha már 2-en néznénk a filmet, akkor cumi...

Persze ez elfogadható kompromisszum a körülmények tekintetében.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13711) szaszlaci válasza TESCO-Zsömle (#13710) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nálam így van, és nincs baj a hátsó hangtérrel. Azt a színpadot a hátsó sztereó kell hogy kialakítsa, úgymond virtualizálja. Ha csak azért szól valami hátulról, mert a fej mögött van a doboz, akkor az régen rossz.
(Ezért is felesleges a harmadik surround doboz, mert csak foltozásnak jó.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13712) TESCO-Zsömle válasza szaszlaci (#13711) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hát, ez megoldható lenne.

Harmadik surround? 6.x? Front-Centernek van értelme amúgy?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13713) szaszlaci válasza TESCO-Zsömle (#13712) üzenetére


szaszlaci
addikt

Persze ehhez valóban egyforma átvitelű dobozok kellenek hátra, ha nem jön létre a tér, akkor az emiatt van.

Szvsz a center is nélkülözhető lenne, hiszen egy jó sztereónak nem jelenthet kihívást középre helyezni a beszélőt. De még sosem próbálkoztam ilyesmivel.
De ugye mindig szem előtt kell tartani, hogy sokan jónak tartják a Logitech Z akárhányat, mondjuk egy Jamo Studiot meg a mindenek felettinek. Úgy viszont igencsak elkél a center.
+ a stúdiómunka sem mindig épp makulátlan, még ha nem szinkronos hangsávról is van szó.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13714) TESCO-Zsömle válasza szaszlaci (#13713) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én még az erősítőt is házilag szeretném építeni. A dekódolást rábízom a hangkártyára...

Hangsávban a németek a legjobbak...

Magyar - AC3 664kbps
Angol DTS-HD 1534kbps
Német DTS-HD - 4542kbps

Náluk tényleg HD a HD...

(A számok csak becsült értékek)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13715) szaszlaci válasza TESCO-Zsömle (#13714) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az egy dolog, mekkora bitrátával megy. De hiába van DTS szinkronos, mikor sok esetben az egész torzít, hiába 2011-es a film. Vagy sistereg/sípol a beszéd felvételekor. :W
Míg egy sima DD eredeti sáv a vártaknak megfelelően, hiba nélkül szól.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13716) TESCO-Zsömle válasza szaszlaci (#13715) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Itt nem csak a bitrátáról van szó. Jelenleg a németek csinálják a legjobb minőségű HD-szinkront.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13717) Magique Dee


Magique Dee
csendes tag

Üdv!

Megint én vagyok, nem tudom emlékszik-e még rám valaki. Aktív mély építéssel kapcsolatban jártam már itt pár kérdéssel. Most ott tartok a dologgal, hogy a dobozt építeném. Pontosabban építtetném asztalossal, de ezután tanácstalan vagyok. Kérdéseim a következők lennének: milyen anyagokat kell a dobozba tenni (hangelnyelő szivacs? stb? nem tudom mik vannak még), és hogy milyen módón? A dobozban lévő erősítő részt is befedje vagy ne? Hangszórónál hogyan kell kivágni, mennyire lehet közel hozzá?

Előre is köszi a válaszokat.:)

"A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!"

(#13718) szaszlaci válasza Magique Dee (#13717) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem biztos, hogy jó irányból közelíted meg. Mi alapján, hány literesre méretezted a dobozt? Milyen hangszóróról van szó?
Szubláda esetén konstrukciótól függ, hogy szükség van-e csillapításra.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13719) Magique Dee válasza szaszlaci (#13718) üzenetére


Magique Dee
csendes tag

A hangszóró egy Videoton HA25-451es, a láda pedig 48 literes (úgy mondták korábban hogy kb 45 literes legyen), ami 400*400*300 mm-re jön ki (300 a szélesség). Reflexre kb 80 milliset mondtak, 76-os csövet találtam. Szóval ezek alapján?

"A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!"

(#13720) szaszlaci válasza Magique Dee (#13719) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hirtelen ránézésre 31 Hz-es hangolással próbálkoznék. A 76 mm gondolom a cső átmérője, ehhez így 25-26 centi hosszú cső tatozik a szimuláció szerint.
Ja és a kérdésedre, csillapító anyagra ebben az esetben nincs szükség!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13721) ABnormal


ABnormal
őstag

Kit ajánlotok hangszóró javításra? Lenne egy pár régi peerless,egy Vienna Acoustics és egy seas amit meg kellene nézni...

(#13722) Turbina33 válasza szaszlaci (#13720) üzenetére


Turbina33
senior tag

Én nem hangolnám annyira le szegény szórót! :) Egy 40Hz-es hangolással sokkal jobb paraméterek lennének(GD,terhelhetőség,f3,kitérés),miért akarod 30Hz körülire hangolni? Nagyobb dobozban OK,csökkent terhelhetőség mellett,de egy ~50 lityiben a 40Hz mindenképp jobb lenne.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13723) szaszlaci válasza Turbina33 (#13722) üzenetére


szaszlaci
addikt

Jobbnak jobb, de a cső adott (?), nézd meg a légsebességet! +alatta nem fogja semmi, ez pedig gondolom bulizós doboz lesz.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13724) PH-User válasza ABnormal (#13721) üzenetére


PH-User
addikt

Hangszórós-t ajánlom! :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#13725) fero02 válasza PH-User (#13724) üzenetére


fero02
veterán

Ebben azért lehet vmi. :B

[ Szerkesztve ]

(#13726) Magique Dee válasza szaszlaci (#13720) üzenetére


Magique Dee
csendes tag

Ez a hangolás mit takar pontosan? A cső hosszának méretezését?
Köszi az előzőt.:)

"A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!"

(#13727) szaszlaci válasza Magique Dee (#13726) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, azt impedancia méréssel lehet pontosan beállítani.
De azért adtam egy körülbelüli hosszt, hogy el tudj indulni, és ott már inkább fülre érdemes. Nagyjából akkorát, vagy rövidebbet érdemes. Csak figyelj a membrán kitérésre is, ahogy próbálkozol a cső hosszával!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13728) Magique Dee válasza szaszlaci (#13727) üzenetére


Magique Dee
csendes tag

Hát műszereim nincsenek, így csak fülre hagyatkozok majd. Köszi szépen.

"A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!"

(#13729) ABnormal válasza PH-User (#13724) üzenetére


ABnormal
őstag

köszi,megpróbálom összegyűjteni a lehetséges szakikat,majd kiderül... most a régi peerlessek lacinál vannák már szeptember 3.-óta,de mindíg azt mondja,hogy nincs ideje megjavítani,nekem meg nincs már türelmem kivárni,ma el akartam tőle hozni,de ki van kapcsolva a mobilja...küldök azért egy privátot,hátha belép és megnézi...

(#13730) PH-User válasza fero02 (#13725) üzenetére


PH-User
addikt

:K

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#13731) fero02 válasza PH-User (#13730) üzenetére


fero02
veterán

Úgy látom Neked is volt már vmi kalandod a "mesterrel"...?!

(#13732) PH-User válasza fero02 (#13731) üzenetére


PH-User
addikt

Különösebb gondom nem volt, csak tudod a stílus. :(

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#13733) Ptech


Ptech
őstag

Kicsit off, de a házimozi erősítő totyik ahogy látom nem ez a kategória, így itt kérdezem meg..

Előkerült két Wharfedale WH2 Surround a garázsból, erősítő meg nincs hozzá, van valami értelmes választás, amire nem megy rá a gatyám, de meg tudja hajtani?

A hangfalak:
120 W
4-8 ohm (névleges 8 ohm)
80 Hz - 20 kHz

Üdv.

(#13734) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Egy Creative T20-as "hangfalban" elfáradt a magas sugárzó ragasztása, ezért elvált az előlaptól. Szerintetek milyen ragasztóval ragaszthatom vissza, mire érdemes figyelnem?

Képek

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#13735) szaszlaci válasza dni (#13734) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia,
talán a legjobb lenne a műgyanta, de azzal kicsit nehéz bánni, könnyen ráfolyik a membránra. Így a szilikon is gyakorlatilag ugyan olyan jó, csak lehetőleg légmentesre csináld!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13736) fero02 válasza dni (#13734) üzenetére


fero02
veterán

Eltávolítasz minden sallangot a hsz környékéről, leszeded ezt az olvadék ragasztó maradványt (nagyon könnyen le fog jönni) és körbekened FBS-el. Tuti jó lesz. És megcsinálhatod a másiknál is. ;)

(#13737) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok. Tudom, hogy ez a topic a profi hangfalépítésről szól, volt már szerencsém, de most tényleg egyszerű válaszokat szeretnék kapni, tanácsot kérni. Nem fogok semmit kidobni, 10ezreket költeni, ha nem szükséges.

Szóval. Vettem EZEKET ma, és mikor beüzemeltem, rá kellett ébrednem, hogy hangzásban a Videoton DC2025-ösöm hazavágja őket, a basszus teljesen hiányzik, kicsit furán mozog a mélynyomó, és főleg keveset.

Szétszedtem, belül minden rendben van, de értetlenül állok. Tényleg nem a legjobb a SAL, de szerintem ha minden rendben van, akkor egy ilyen, hangfalépítő alapján megcsinált cuccnak azért nem kellene szarul szólnia, hanem erőteljesen, odabaszósan. Max nem white fülűeknek. De ezek a 15nm-es koli szobában elvéreznek.

Mi lehet a hiba? A HV328-ason vannak jumperek, mindegyik a 0db-es állásban van. A hangszóróvezeték 1,5-ös max 2-es, az saját, de cserélni fogom. Ez ennyire számítana? A Videotonok saját vezetékről szólnak, neme erről. A hangszórók jók, sértetlenek. Egyébként tényleg szépen van kivitelezve, belül csillapítva, egyedül ragacs nincs a mélyek alatt, de azt pótolni fogom.

Üdv :)

(#13738) Giot válasza madd dogg (#13737) üzenetére


Giot
addikt

Ez van a SAL-os cuccok nagyon érzéketlenek. Ezért cseréltek már sokan más márkára.

(#13739) szaszlaci válasza madd dogg (#13737) üzenetére


szaszlaci
addikt

Sajnos csak relatíve rosszat tudok mondani, de hát jobb, ha tudod.
Ezzel a dobozzal majdnem két tízezrest kidobtál.
Sem a "hangfalépítő" füzet, sem a gyári, univerzálisnak nevezett hangváltók nem alkalmasak a célnak.
Három utas dobozt nagy feladat jól megcsinálni.
A 30-as szóró csak brummog 50 Hz körül, mélyet nem ad és nem is reflexbe való, a 13-as nem nevezhető középnek, inkább az áll közelebb a mélysugárzóhoz, a magas pedig nem szól magasban.

Amit tudok segíteni, hogy a blogomban megkeresed azt a bejegyzést , hogy Ha senkire nem tudjuk rásózni SAL hangszóróinkat.. Az a doboz legjobb tudásom szerint épült, tehát előnyösebb megoldást én nem tudok mondani. Ha azt megépíted, akkor egy kevés ráköltéssel talán a legjobbat hozod ki, a maradék szórókat meg eladod.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13740) madd dogg válasza Giot (#13738) üzenetére


madd dogg
senior tag

Nem csak érzéketlen. konkrétan egy ilyen batárnak nincs mélye? A vidi hangfalamban is SBV2020 van, és azok szépen szólnak. Ez valami galiba.

(#13741) Giot válasza madd dogg (#13740) üzenetére


Giot
addikt

Nézd át a vezetékeket, nincs e valami elkötve, próbáld meg pld a mélyet közvetlen rákötni az erősítőre. Hallgasd meg úgy a hangját.
De túl sokat ne várj,(volt már dolgom SAL-os cuccal tudom milyenek [link]). Egyéb okos gondolatokat szaszlaci fórumtárs hozzád intézett hozzászólásában találsz.

(#13742) madd dogg válasza Giot (#13741) üzenetére


madd dogg
senior tag

Én megértem. CSak azért nem bírom felfogni, mert a SAL mélyes vidi hangfalaim megeszik. Ennyire rossz a hangfalépítő? Ezt a szintet kb alázza a 2.1-es pc hangfalszettem is. Amit 5k-ért vettem. Tuti hogy valami baj van a váltókkal, mert nem lenne szabad így szólnia.

(#13743) Giot válasza madd dogg (#13742) üzenetére


Giot
addikt

Ezért említettem hogy nézd át a vezetékeket. Nincs e valami elkötve. Az a SAL-os cucc ami a Vidi dobozban van az elöregedett Videoton szórók leváltására készült. Talán valamennyire odafigyeltek a paraméterekre hogy stimmeljen a dobozba.
Persze erre nem vennék mérget.

(#13744) fero02 válasza madd dogg (#13742) üzenetére


fero02
veterán

Na akkor kicsit elszomorítalak. ;]

A "SAL mélyes" Vidi dobozod is szarul szól, egy eredetihez képest. Amiért pedig most nem keveset adtál ki fölöslegesen, az még szarabbul szól, mint az elbaxott Vidi dobozod. :U

Szted milyen hangfal építős füzet az (ez már eleve hülyeség), ahol egy adott dobozhoz 4 különböző széria hangszóróhoz jó? Szted azon mennyit terveztek? Segítek, semmit.
Na és akkor ehhez add hozzá, h a hangszórók sem jók, a váltó pedig pocsék. Olyan nincs, h univerzális hangváltó. :(

Ezzel nem azt mondom, h nem lehet elfogadható minőségű hangfalat építeni SAL hangszórókkal, de azt csak úgy lehet megközelíteni, ahogyan szaszlaci is csinálta. Mérni-mérni-mérni, összeszedni 2 egészen hasonló példányt és a saját méréseidet felhasználva építesz egy dobozt neki és tervezel váltót hozzá. ;)

Na, első körben kb ennyi.

(#13745) madd dogg


madd dogg
senior tag

Problem: Akusztika. Kivettem a helyéről a 2 vidit, ezek is gyengék a szoba közepén. Megoldás? betettem az újból egyet az asztal alá ahol a vidik voltak. Eredmény: egyedül jobbat szól mint azok ketten. Akusztika...

Akkor elfogadom, hogy minden szar ami a szobában van. De jelenleg egy hangfal lerepítette az egyik feles poharam az asztalról. Akusztika....

(#13746) madd dogg


madd dogg
senior tag

Mellesleg. Ha adott most a dobozom, és a hangszórók, sokat méregetve lehet szarból várat csinálni egy jó egyedi hangváltóval?

Még mindig tartom, hogy nagyon jól szól így jó helyen, de azt is elfogadom, hogy szarnak mondanám, ha megszólalna mellette egy megtervezett hangfal. Ezért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#13747) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Igen, itt az urak közül arra senki nem gondolt, hogy ilyen is okozhatta ezt. Azért mélyet ad rendesen egy 30-as SAL is. Persze a szoba közepén nem fogja rengetni a gatyát a lábunkon.

Odateszem én a házilag épített Noir 2-eseket bármilyen videoton mellé. Nem lesz olyan szép a hangja, meg nem is megy le olyan mélyre esetleg. De garantáltan nem vallana szégyent.

Itt az történt, hogy a vidik bent voltak egy olyan helyen ahol a szoba akusztikája rásegített, kiemelt az alsóbb tartományokban (de ezt ti biztosan jobban meg tudjátok nevezni...) a két SAL meg kint a szoba közepén.

Gondolom volt meglepetés amikor fel lettek cserélve. A 30cm-es SBX azért annyira nem érzéketlen, hogy egy 20cm-es vidit alulmúljon. :DDD

Ettől függetlenül én kipróbálnám a méllyet váltó nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#13748) fero02 válasza madd dogg (#13746) üzenetére


fero02
veterán

Nem valószínű. Ennek a hsz-nak eleve zárt doboz kellene. Ha ezt a ládát bezárnád, a térfogattal lenne gond. Utána jönne a közép és magas hsz-kkal a probléma. Ördögi kör lenne.

(#13749) Turbina33 válasza madd dogg (#13746) üzenetére


Turbina33
senior tag

Mérni kell,másként nem fog menni.Elsőnek a mély T/S-ét,és kiderül,hogy mit lehet kihozni belőle.A DTF-et felejtsd el,az nem magas,inkább a H2000 magasai közül kéne választanod,valamelyik HG1,9-et javasolnám.
Legfontosabb az volna,hogy mérni kéne egy imp.menetet a dobozon,nehogy meglepetés érjen a váltó miatt! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13750) Turbina33 válasza tzsolesz (#13747) üzenetére


Turbina33
senior tag

"Ettől függetlenül én kipróbálnám a méllyet váltó nélkül is."

Nnna,végre valaki! :C

Nekem is volt SR3040,még a zöld peremes.Még buliba is vittem,mert úgy szólt,mint az állat! Ma már tudom,hogy ez csak trükk,mert ezek mind púposan szólnak,igazi mélytartományuk nincsen,csak egy elég masszív kiemelés 50-100Hz között.De akkor jó volt! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.