Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13201) easy...rider


easy...rider
őstag

kicsit még kábelrengeteg van :U

Hát igen nálam megváltozik az elhelyezés. magas-mély-mély => mély-magas-mély
Ráadásul vízszintes lesz nem függőleges :)
Igen a mélyítésre én is gondoltam, de abba az irányba is kötöttek a méretek.
Jamo S 506 a frontok típusa.

Nem DRC akkor. Egyszerűen két különálló reflex, és minkét cső a külvilág fele van.
Azért vetettem el, mert a hangváltóhoz nem akartam nyúlni, de ha muszáj akkor megcsinálom.
Kétutas, két darab méllyel. A hangváltóban ugyan oda, párhuzamosan vannak kötve. Azért írtam mélyközepet, mert a magas az egy csipogó csak.
Válltórajzom asszem van, csináltam egyet, csak nem tudom hogy meg van e még.

(#13202) easy...rider válasza easy...rider (#13201) üzenetére


easy...rider
őstag

(#13203) szaszlaci válasza easy...rider (#13202) üzenetére


szaszlaci
addikt

Értem. Érdekes megvalósítás, talán mindkét kamra alacsony frekvenciás kiemelését használják fel. Egyik alacsonyabban, másik magasabban.
Esetleg érdemes a zártat megpróbálni, (nem tudom, mennyi lehetőséged van próbadobozokat csinálni). Mert a reflex nagy lesz biztosan, már a kezdetektől mondom. Ha pedig csökkented a reflex méretét, azzal feltehetően nagyobb kárt okozol, mintha egy kisebb zártba tennéd.

Aztán a váltóval kellene kompenzálni az előlapból előjövő gondokat. Ha más nem, az elkot kicserélni, az eredeti nyákterven a magas előtt még fólia van.

(Meg a két front dobozt kicsit széjjelebb is lehetne húzni egymástól. A center is kicsit alacsonyan van, bár ott meg a tv-t nem lehet a plafonig emelni.. De egy picikét lehet döntött az előlapja.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13204) easy...rider válasza szaszlaci (#13203) üzenetére


easy...rider
őstag

Igen, a hangfaltervező progi is ezt mondta, hogy az egyik ha jól emlékszem akkor 50Hz-es kiemelést csinál, a másik meg 40Hz-es kiemelést. A hangváltó meg támogatja a biamplifikálást, ezért ilyen a váltó.

Az nem probléma ha a mély hangok nem jönnek annyira a centerből, annyi lenne a lényeg hogy minél alacsonyabb frekvencián találkozzon a center frekvenciaátmenete a frontal :)
Nem baj ha nem egy mélynyomó :P

Hangfalelrendezést kiszámoltam, mert nem túl nagy a szoba, kb ott kell lenniük. De lehet most arrébb vannak mert pakolás volt a szobában. A center tényleg lehetne fentebb, de a székek ilyen "fekvős" fotelek, ezért a fülmagasság valahol 100 centi magasan van.

Ha más nem, az elkot kicserélni, az eredeti nyákterven a magas előtt még fólia van.
A hangváltóhoz eddig nem nyúltam, eredeti. A rajzot meg én csináltam a váltó alapján. Szóval nem tudom mire gondolsz az alatt hogy a terven fólia van :)
Viszont gondoltam hangváltó tuningra, de majd idővel, mert abból most kevés van. Ezért nincs sok lehetőségem dobozokkal próbálkozni, meg azért nem olcsó összerakni egy ekkora dobozt, meg sok idő, energia. Kb 3-4 ezer forint volt összerakni ezt a dobozt. :(

(#13205) szaszlaci válasza easy...rider (#13204) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hogy lehet hangfalelrendezést számolni? Sose hallottam még, komolyan kérdezem. De ahogy látom, van hely, és tuti, hogy lehetne egy kicsit távolabb egymástól.
A centert nem csak a fülhöz, hanem a frontokhoz is kellene illeszteni elhelyezésben. Nem tragédia, ha lejjebb van, de nem is túl jó. (Hivatalosan a frontokkal egy vonalban, a síkjuk mögött, a vetítő vászon közepén és mögött kell elhelyezni.)

A nyákon nézd meg, oda van rajzolva egy nagyobb alapterületű, szögletes kondi beültetési rajza, az pedig fólia. Csak aztán elkot nyomtak bele. Azt mindenképp megéri cserélni az összes dobozban, kárt nem okoz, mert (ha méreteztek bármit is tervezéskor,) nem elkohoz tették.

Konkrét megoldást viszont nem tudok sajnos a helyzetedhez, igényedhez.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13206) Giot válasza szaszlaci (#13205) üzenetére


Giot
addikt

"De ahogy látom, van hely, és tuti, hogy lehetne egy kicsit távolabb egymástól."
+a front szóróknak minimum 2 méter távolságra kell egymástól lennie, hogy érvényesülni tudjon a sztereó hangkép.

(#13207) easy...rider


easy...rider
őstag

Ezen a képen 1 pixel, 1cm a valóságban. méretarányos kicsinyítése a szobámnak. Azóta a sub átkerült máshova, de a Dolbi Digital hangtér specifikációi így néznek ki.
Front 20°-30° Surround 90°-110°

(#13208) easy...rider


easy...rider
őstag

Ezen a képen 1 pixel, 1cm a valóságban. méretarányos kicsinyítése a szobámnak. Azóta a sub átkerült máshova, de a Dolbi Digital hangtér specifikációi így néznek ki.
Front 20°-30° Surround 90°-110°

(#13209) easy...rider


easy...rider
őstag

Elnézést, szakadozik a netem és sikerült kétszer elküldeni :(

(#13210) easy...rider válasza szaszlaci (#13205) üzenetére


easy...rider
őstag

A www.házi-mozi.hu oldalon sok infó fent van.

Lemérem majd a frontot, meg az új centert, mármint a frekvenciaátmenetét, aztán felteszem az eredményeket ;)

(#13211) Giot válasza easy...rider (#13210) üzenetére


Giot
addikt

A front hangfalak között jó lenne ha legalább a 2 méter meg lenne.
A sztereó hangkép miatt!
Milyen szubot használsz?

(#13212) szaszlaci válasza easy...rider (#13210) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát azon az oldalon írnak érdekes dolgokat, úgy látszik, ez is közé tartozik.
De a legjobb, ha magad próbálod ki! Indítasz egy jó hanggal megáldott (jó) filmet, mondjuk a The Expendables-t :) , és angol hanggal mindenképp! Hallgatod így, aztán széthúzod a frontokat annyira, mint ahol a surroundok vannak. Illetve a surroundokat talán lehetne egy kicsit közelebb húzni, és ahhoz igazítani a frontokat. (Az meg egyedi, hogy a fül mögött, vagy mellett jobb a surr.) Aztán eldöntöd, hogy tetszik jobban.
(Az erősítőben a távolságokat pedig fülre kell belőni, nem centire! Hallgatod a zenét minden szóróból, és ahol nem lóg ki semmi, ott jó. Hangerőket szintén így.)

A szubot meg végképp nem szabvány alapján kell elhelyezni, hanem ahol a hallgatási pozícióban jól szól. Úgyis a szobától függ, hol lesznek kioltások/kiemelések. Ha szerencséd van, ezek még kompenzálják is a szub gyengeségeit, és erősebbet/lineárisabbat/jobb alsó határt kapsz.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13213) fero02 válasza szaszlaci (#13212) üzenetére


fero02
veterán

Vagy venni kell egy bizonyos személy által átgondolt és továbbfejlesztett Braun hangszórót +/- 15 mm- es lineáris kitéréssel. ;] :DDD

(#13214) Freeman17


Freeman17
csendes tag

Sziasztok.

Lenne egy-két kérdésem ha gondoljátok akkor segíthenétek.
Szóval elég sokat szoktunk sátorozni meg iszogatni olyan helyeken, ahol nem lehet normálisan megoldani a zenét.
Ezért ki találtam egy hordozható zenedobozt (utólag ki derült, hogy elég sokan csináltak már ilyet, "homemade boombox" néven) amiben autó aksi és hangszóró van.
Meg is csináltuk a nagyrészt a garázsban talált cuccokból. (előre szólok amatőr munka)
Túl van már elég sok eseményen de most elhatároztam, hogy most már ölök bele egy kis pénzt és ezért a segítségeteket szeretném kérni pár kérdésben.

A doboz mostani adatai Méret: 75x45x35cm (HxMxSz)/ 15mm es rétegelt lemez
Hangszórók: boschmann 3 utas ovális talán 120w
Fejegység: gagyi cd-s, 4x 25 w kimenet (fm transzmitterrel játszottuk le a zenéket, de már a második ment tönkre...)
Erősítő: még nincs
Akkumulátor: dízel aksi (azért írom mert elég nagy térfogatot foglal el a dobozból)

És ezekre cserélném le Hangszóró: SAL XPRO 16S [link]
Fejegység: SAL wb 2200 [link]
Erősítő: SAL XPRO 4000 [link]

A cél: jobb hangminőség (nem kell, hogy tökéletes legyen)
erőssebb mély

Kérdések: szükség van még egy mélysugárzóra?
mennyire számít, hogy a dobozon elég sok rés van. pl: neonoknál
vagy tudnátok-e ajánlani más termékeket ezek helyett?




(#13215) Freeman17 válasza Freeman17 (#13214) üzenetére


Freeman17
csendes tag

Meg egy kis hang minta: [link] (gyenge minőség)

(#13216) szaszlaci válasza Freeman17 (#13214) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia,

inkább normális hangszórókat kellene választani, nem SALt és nem feltétlen autósat. Hiszen akkunál sarkalatosabb pont a hatékonyságuk (érzékenységük). 4 x25 Watt bár nem buli hangerő, de nem kevés.
Dobozból azért mindenképp nagyobb kellene, ha mélyet is szeretnél elérhető árú hangszóróktól.
A rések baj, légmentesen kellene zárni. Ha meg reflex, akkor tervezetten kinyitva.

Kérdés: Miért nincsenek külön dobozok a hangszóróknak? Macerásabb, de legalább normális eredményt adna.

Külön szub, külön dobozban nem árt ilyen felhasználásra, de ugye a mélynek kell a legtöbb energia/akku.

fero02: aminek a mechanikaia +- 20 mm ám! ;]

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13217) #10726912 válasza Freeman17 (#13214) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv
Javaslom, hogy a választott darabokat gondold át, a SAL nem a legjobb minőség...
39 ezret szántál a linkek alapján a fejlesztésre.
fejegység
hangszórópár
erősítő+ mélynyomó
Legalább ilyen minőségű dolgokat keress. Megoldás lehet még az is, ha pl a 4*50 vattos fejegységre rákötöd a két meglévő ovált és mellé teszel+ két 16-9-est...a fejegység minőségibbre cserélésével és a hsz-ek duplázásával( a bővítésként vett 16-9-ek mindenképp JBL vagy hasonló minőség legyen!) jelentős javulást kapsz minőségben és hangerőben egyaránt. a transmitter-t hanyagold, gyenge a minőségük. a + hsz-eknek csinálhatsz egy másik ládát, a meglévőn szigeteld le a réseket...akkor csak 20K-ba kerül a fejlesztés.
Sokkal jobb félárból, mint a linkeltjeiddel kapott eredmény.. :U
Üdv.
Mod: Kezdésképp a fejegységet és az oválokat cserélném ki+ doboz szigetelés, aztán el tudnád dönteni, merre tovább...ha jól sejtem, a mobilitás megmaradása is egy szempont.

[ Szerkesztve ]

(#13218) Giot válasza Freeman17 (#13215) üzenetére


Giot
addikt

Talán még annyit tennék hozzá az előttem szólókhoz, hogy szimplán az akkumulátor nem igazán nyerő ha erősítő + szubláda ügyben gondolkodsz. Az erősítő nagyon gyorsan le tudja kapkodni az akksit ha egy szubot kell mehajtania,. Szerintem elég lenne csak egy pár --jó minőségű nagyovál--, (Tehát SAL felejtős) és a fejegység (esetleg erőlködő a mélyek miatt). Így pénzt és akksit is megtakarítanál.
Vagyis tovább mehetne a sátorparti. :)

[ Szerkesztve ]

(#13219) Turbina33


Turbina33
senior tag

Valaki kereste régebben az FS Audio EW-15 szóróját! Kicsit olcsóbban itt találja.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13220) tzsolesz válasza Turbina33 (#13219) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez jobb lenne a hangfalamba amelyikben az MNC driver van?
Milyen minőségű hangszórók ezek egyébként? Jobbak mint az MNC?
Mert nekem túl olcsónak tűnik. :U

(#13221) Turbina33 válasza tzsolesz (#13220) üzenetére


Turbina33
senior tag

Sajnos nem ismerem egyik FS szórót sem,igy csak saccolhatunk a megadott adatokból.Az én kis tudásom,és az adatok alapján szerintem egykutya mindkettő.Olcsó húsnak híg a leve...Viszont azt a 15"-ost sokan veszik,ennyi pénzért meg elgondolkodtató!

Inkább ezt nézd meg!

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13222) Giot válasza Turbina33 (#13219) üzenetére


Giot
addikt

Hát ez durva ennyi pénzért??
Alukosár ,15", azért kíváncsi lennék egy frekimenetre. :)
Bár ez nekem is gyanúsan olcsó. :B

(#13223) Turbina33 válasza Giot (#13222) üzenetére


Turbina33
senior tag

Csak a mágnes több ezres akkora méretben,az alu kosár sem lehet olcsó.De a sok kicsi kínai visszaviszi az üres sörösdobozt,és beolvasztják kosárnak! :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13224) Turbina33 válasza Giot (#13222) üzenetére


Turbina33
senior tag

Hát nemtom...a megadott adatok helyesek,dobozt is lehet tervezni hozzájuk.A kérdés az,hogy a megadott adatok az adott szóróhoz tartoznak-e? :U

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13225) Revox66 válasza tzsolesz (#13220) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hali
Szerintem nincs értelme pénzt pazarolni rá.
93 dB ? Szerintem a gyártósoron elért legjobb darab ami annyi lehetett a többi saccra 89-90dB. Nem jobb az mnc -d től.

Esetleg talán ez. habár ez sem tud 93 dB -nél többet, de egy fokkal jobb lehet az mnc -nél.

[ Szerkesztve ]

(#13226) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Köszi mindenkinek.

Ez amúgy kínai?

(#13227) Giot válasza tzsolesz (#13226) üzenetére


Giot
addikt

Biztos lehetsz benne hogy ennyi pénzért pld a tajvaniak oda sem állnak a gépsorhoz. :DDD

(#13228) Freeman17 válasza szaszlaci (#13216) üzenetére


Freeman17
csendes tag

"Dobozból azért mindenképp nagyobb kellene, ha mélyet is szeretnél elérhető árú hangszóróktól."

Igazából a doboz az egyetlen dolog amiből, nem szeretnék ennél nagyobbat csinálni.
Most se kicsi, de sokszor hordozni kell ami az aksi miatt nem könnyű( saccra 35-40kg), most akarok majd kerekeket rá szerelni.

"A rések baj, légmentesen kellene zárni. Ha meg reflex, akkor tervezetten kinyitva."

Akkor ezt megcsinálom, hátulra berakok majd egy reflexcsövet.

"Kérdés: Miért nincsenek külön dobozok a hangszóróknak? Macerásabb, de legalább normális eredményt adna."

Annyira nem vagyok jártas ebben a témában a doboz élőt még egy hangszórót se szereltem be. Viszont jó ötletnek találom, mekkora térfogatra gondolsz?

"Külön szub, külön dobozban nem árt ilyen felhasználásra, de ugye a mélynek kell a legtöbb energia/akku."

Ezen én is gondolkoztam, viszont így, hogy más is mondja lehet ez lesz megvalósítva .
Az aksi üzemideje 25-30 óra ebben a felállásban ha ez a felére csökkenne se lenne gond. Sőt 7-8 óra is teljesen jó lenne még.

Köszönöm a segítséget.

(#13229) Freeman17 válasza #10726912 (#13217) üzenetére


Freeman17
csendes tag

Fejegységben a legfontosabb szempont, hogy legyen rajta jack. A transmitterekből már elegem van .

"Megoldás lehet még az is, ha pl a 4*50 vattos fejegységre rákötöd a két meglévő ovált és mellé teszel+ két 16-9-est...a fejegység minőségibbre cserélésével és a hsz-ek duplázásával( a bővítésként vett 16-9-ek mindenképp JBL vagy hasonló minőség legyen!) jelentős javulást kapsz minőségben és hangerőben egyaránt"

Elég jó ötlet ezen még gondolkozom, viszont ha lesz mellé egy mély láda úgy már nem igazán szeretnék egy harmadik dobozt.
Meggyőztél inkább megcsinálom használt de jó minőségű cuccokból, bár a SAL fejegysége még mindig tetszik.

"Kezdésképp a fejegységet és az oválokat cserélném ki+ doboz szigetelés, aztán el tudnád dönteni, merre tovább...ha jól sejtem, a mobilitás megmaradása is egy szempont."

Gondoltam rá hogy több ütemben cserélem ki őket, mondjuk én fejegységet és erősítőt vettem volna először, hogy megnézzem mit hoz ki ezekből a hangszórókból.
A mobilitás a legfontosabb szempont. :)

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#13230) Freeman17 válasza Giot (#13218) üzenetére


Freeman17
csendes tag

"Az erősítő nagyon gyorsan le tudja kapkodni az akksit ha egy szubot kell meghajtania,"

Nem lehet kiszámolni valahogy egy átlagos fogyasztást.?
Lejjebb írtam, hogy 25-30 órát bír így, ha ez lecsökkenne 8 az még tűrhető lenne.
Mély elég fontos lenne, főleg Dubstep-et hallgatunk.

Aksi töltöttség mérőt honnan lehetne szerezni?

Köszi a segítséget.

(#13231) szaszlaci válasza Freeman17 (#13228) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem csak be kell rakni egy reflexcsövet, azt számolni, hangolni és hallgatni kell.
Viszont autós hangszóróknál általában felesleges. Ha free-air, (tehát a külvilág a doboz, a kocsi meg a lehallgató helyiség,) akkor kell neki egy valamekkora zárt doboz és kész. A valamekkora sajnos csak mérés után derül ki, hogy 10 liter, vagy 100. Hallgatózni kell, az a legegyszerűbb. Ha a doboz növelésével nem csökken az alsó határfrekvencia, akkor felesleges tovább növelni.

Az akku kapacitása számolható, de a zene ugye nem konstans érték, tehát valami átlagolást tudsz csak.
A legegyszerűbb itt is, ha üzemidőt figyelsz. Kétszeres teljesítmény fele idő.
Amúgy meg,
"Kapacitás"= néveleges feszültség szorozva a ráírt Ah-val. Így Wh-át kapsz.
Üzemidő= "kapacitás" osztva fogyasztással Wattban. Így órát kapsz.
De a fogyasztás, amit nem fogsz tudni, mert tág határok közt változik.

Töltöttségét a feszültségből tudod megállapítani, ha jó az akku és nincs túlterhelve. (Kisebb cuccokkal nem is nagyon lehet mondjuk.) Sajnos karakterisztikát nem tudok mutatni, sosem foglalkoztam ólomakkukkal. De biztos találsz. (Van kocsiba szerelhető, 3 ledes mérő is, tehát három szint. Mi csináltunk is olyat suliban, de nem jutnak eszembe a feszültség szintek. Minden esetre használható volt állítólag, és készen olcsón megvehető.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13232) #10726912 válasza Freeman17 (#13229) üzenetére


#10726912
törölt tag

Jack helyett a gyakoribb RCA-s videó bemenet is jól kihasználható szerintem, vásárláskor megérdeklődöd, van -e rajta videó csatorna. Egyébként azért mondtam az oval és a fejegység cseréjét, mert egy pár jó minőségű 16-9-essel és egy közepesen jó fejegységgel egész jó hangokat lehet elő hozni...használtam már kültéren és sok volt, azaz nem kellett fullon járatni. Erősítő+ külön szub elveszi a mobilitásod, de a mély hangokat nem fogja senki keveselni többé...ez már a valamit-valamiért szakasz.
A SAL Millenium, stb-t azért ne vedd meg, mert képes elrontani a rossz fejegység a subwooferes-erősítős rendszert is. Kérd el egy haverodtól az Alpine darabját. Vagy Sony, Panasonic, Pioneer-t és kösd rá a meglévő ováljaidra.
Meg fogsz lepődni a javuláson :))
A dobozt pedig mindenképp nyitottra csináld, zártban nagyon gyengén teljesít...
Üdv.

(#13233) Freeman17 válasza #10726912 (#13232) üzenetére


Freeman17
csendes tag

Lemondtam a SAL-okról.
Ezekhez mit szóltok:

Fejegység: [link]
Hangszórók: [link]
[link]

(#13234) Revox66 válasza Freeman17 (#13214) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hali

Mi is épp, egy hasonló kis blastert építettünk haverral, igazából annyi különbséggel, hogy egy régebbi, de minőségi audio top első hangszóró szettből ( kb 40.000ft körüli szett ) a fejegység is egy régebbi pioneer modell kb. 80.000ft -ba került 2006 környékén.
Jelenleg pc -s tápról megy a blaster, és igen szépen szól.
Szerintem mindenképp külön kellene választanod a hangszórókat a fejegységtől és az akksitól is. Esetleg egy jobb hangszóró szettet kéne beszerezned sal -t én nem ajánlom.

A miénk ilyen lett :

[blaster]

:R

(#13235) Freeman17 válasza Revox66 (#13234) üzenetére


Freeman17
csendes tag

Szia.

Nagyon jól néz ki a tiéd.
Igen ki lettem okosítva, mindenképpen külön választom őket. SAL termékekről is le mondtam.
Gondolkoztam én is rajta, hogy így lekárpitozom de egyenlőre úgy néz ki fekete lakk kerül rá.
A neonokat is le kell cserélnem ledekre, mert nem bírják sokáig és sok gond van velük.
A pc-s táp jó ötlet szerintem én is megvalósítom.
A sarok védőket hol vetted?

(#13236) Revox66 válasza Freeman17 (#13235) üzenetére


Revox66
aktív tag

Köszi, nem sajátom, csak segédkeztem összehozni. :)
Pc -s táp csak akkor jó, ha olyan helyen vagy, ahol van áram is, szerintem haverom is akar bele akksit, de még ráérős a dolog majd jövő nyár elején talán lesz belőle valami.
Ilyen ( neonban) mi nem is gondolkodtunk, épp elég, hogy meghatja a fejegységet.
A sarok védők ha jól tudom ezek voltak:

[link]

(#13237) Freeman17 válasza Revox66 (#13236) üzenetére


Freeman17
csendes tag

Köszi a linket .

"Pc -s táp csak akkor jó, ha olyan helyen vagy, ahol van áram is, szerintem haverom is akar bele akksit"

Persze, tudom csak előfordult már, hogy olyan helyen használtuk.
Nekünk se volt tervben a neon csak eszünkbe jutott, hogy van nem használt pc-s neonunk és 75 Ah aksi van a dobozban ezért beépítettük.

(#13238) Turbina33 válasza Freeman17 (#13237) üzenetére


Turbina33
senior tag

Jónapot!

Duplakamrás BP-t csinált már valaki? Már olyat,ami hangot is adott,mert én régebben próbálkoztam vele,de abból csak zaj jött ki! :D Tényleg ennyivel hangosabb lehetne?

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13239) Turbina33 válasza Freeman17 (#13237) üzenetére


Turbina33
senior tag

Bocsi,nem neked akartam,mellé ment... :R

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13240) fero02 válasza Turbina33 (#13239) üzenetére


fero02
veterán

Teljesen gallyra vágtad a topikot... :( :O

;] :DDD

(#13241) Turbina33 válasza fero02 (#13240) üzenetére


Turbina33
senior tag

;]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13242) Turbina33


Turbina33
senior tag

Remélem,hogy a jövő héten tudok mutatni valami hangulatjavítót is! :))

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13243) fero02 válasza Turbina33 (#13242) üzenetére


fero02
veterán

Én tudnék mást javasolni, ami javítana a hangulatomon... ;) :P :D

(#13244) fero02


fero02
veterán

Vettem erősítőt. :B

(#13245) tzsolesz válasza fero02 (#13244) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Milyet?

(#13246) fero02 válasza tzsolesz (#13245) üzenetére


fero02
veterán

Tangent AMP-100

(#13247) tzsolesz válasza fero02 (#13246) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Uhh, jó kis cucc. Használd egészséggel.
Ebben a színben tetszik leginkább, bár itt ez csak 1000-ed rendű kérdés. :DDD

(#13248) Revox66 válasza fero02 (#13246) üzenetére


Revox66
aktív tag

:C
Mesélj róla, jó hangú erősítő ?
Nem ismerős a márka, milyen erősítőhöz hasonlítható Marantz, Harman Kardon esetleg Technics ? Mennyit vesz fel hálózatból ? :)

Egy kis off:

Még pénteken vásároltam egy fogyasztás mérő berendezést, és kipróbáltam vele a philips as305 erősítőmet.
Bekapcsolva zene nélkül fogyasztott : 6.5W -ot.
Zenével olyan 10W körül.
Zenével 3/4 hangerőn 20W -ot.

Van egy másik erősítőm is, Revox Digital 6 névre hallgat.
Bekapcsolva zene nélkül fogyasztott : 18W -ot.
Zenével olyan 25W körül.
Zenével 3/4 hangerőn 45W -ot.

Pc-t is megmértem.
LCD monitorral együtt játék nélkül normál használat mellett volt 120W körül.
Játékkal 165W. ( A cuccok között láthatod a gép adatait )

32" LCD TV-m normál fényerő mellett 75W fogyasztást produkált.

(#13249) fero02 válasza tzsolesz (#13247) üzenetére


fero02
veterán

Ilyen az enyém is. ;)

nari1982: 2. napja van nálam, nincs is jó hangfalam, ezért nem tudok véleményt alkotni még.

Előző gazda így jellemezte:

Nos ,akkor annyit tudok róla mondani , hogy volt már egy néhány erősítőm a legutóbb egy Marantz SR 7400-as volt aminek legendásan jó zeneisége van azért, na most annál lényegesen jobb sztereója van ennek, jó mondjuk az házimozi erősítő nem szabad hasonlítani.
De volt már Technics SU-A600 SU-V470,SU-V670esem sztereók , azok elbújhatnak e mellet elég szépen , szar STK-s fosok, hiába a kurva jó minőség PXS nagy kondik meg a OFC trafó meg minden szarság.
Mikor megvettem ezt 19-re húztam lapot én is , de mondom fiatal, dán, toroid trafós, tranzisztoros, meg minőséginek néz ki , mondom rossz nem lehet.

Mikor bekötöttem nagyon pozitívan csalódtam benne, rosszabbra számítottam (főleg a 300ezer ft-os Marantz után) ,mind hangminőségbe mind teljesítménybe.

Akitől vettem és én is érdeklődtem , ahogy te most, ő azt mondta hogy a hangja leginkább a Harman Kardon HK620-asra hasonlít.
AVX fórumon pedig a Cambridge Audiohoz hasonlítják leginkább.

Polchangfalhoz nagyon ajánlom minőségi kábellel ,az előző tulaj ajánlotta.

A mély szerintem bőven elég, mondjuk az én hangfalaimba 25cm-s mély van, de még van loudness is , ha nem volna elég ,de az úgy már nagyon sok.
A közép az kitűnő, ennél jobb közepet nem hallottam még.
A magas az átlagos , de szerintem a Marantznak az jobb volt., de elég jónak mondható az is.

Nem melegszik szét, még ha sokat hallgatom magas hangerőn akkor sem, A Marantznak forró volt a teteje eléggé ha sokat halgattam nagy hangerőn , igaz az 105watt csatornánként, de Technicsek is nagyon nagyon melegedtek.

[ Szerkesztve ]

(#13250) tzsolesz válasza fero02 (#13249) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Vazz, de irigy vagyok most. ;]

Meg szabad kérdezni, hogy mennyibe fájt? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.