Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13401) Giot válasza mijos (#13400) üzenetére


Giot
addikt

Mi az a "jobb minőség" és mi az amit ki akarsz belőle hozni, mik az elvárásaid?

(#13402) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ebből (CAT 5e, totálba sodorba a plusz-mínuszra is) maximum hány méteres kábelt érdemes készíteni,
Nem sok a 8m? Mert én akkorát szeretnék kb.
Vagy van ennél valami negatív tényező, ha túl hosszúra sikerül?

[ Szerkesztve ]

(#13403) tzsolesz válasza tzsolesz (#13402) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nos olvastam más fórumokon, hogy be is kell fonni, erről mik a vélemények?

Nem elég ha simán csak összesodrom a végét az összes kábelnek és megjelölöm a pluszt, mondjuk pirossal , oszt jó napot?
Egy csomó variálást olvasni a neten. árnyékolás bekötése, nem bekötése, csak az egyik végén bekötése stb...... :F

Nari kollega felvételein azt hallom, hogy a CAT5-el kevesebb lesz a magas12Khz fölött, és talán picit több úgy 2Khz fölött. mennyire színezi a zenét ez a kábel. Vagy a SAL színezte magasabbra?

[ Szerkesztve ]

(#13404) Revox66 válasza tzsolesz (#13403) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hali

A fevétel még sajna a 4-4 -es bekötés volt, ami Laci szerint torzításokat okoz, szóval ez felejtős, a felvételek is arról készültek csak.
Ha gondolod csinálhatok új videót a hangfalakról mostani 8 -as bekötéssel.

(#13405) tzsolesz válasza Revox66 (#13404) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Úgy úgy csinálj. A tiéd hány méteres?

(#13406) Revox66 válasza tzsolesz (#13405) üzenetére


Revox66
aktív tag

Oké csinálok, 5 méteres :)

(#13407) fero02 válasza tzsolesz (#13403) üzenetére


fero02
veterán

Azé nehogy kihallj már ilyen különbséget egy akármivel felvett mp3 -ból, mert menten becsokizok. A Hz-ek meghatározása meg külön mókás...

(#13408) fero02 válasza tzsolesz (#13405) üzenetére


fero02
veterán

Madzagból mindig a szüksés minimum a jó.

(#13409) tzsolesz válasza fero02 (#13407) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Természetes hogy mókás, hiszen még egy hangmérnök sem tudná megmondani. persze a minőség is egy más kérdés, ebből aztán nagyon nehezen lehet leszűrni óriási következtetéseket.
DE: Akkor is hallható, hogy a magas hangok nem úgy szólnak, és mély hangok sem. Másképpen szól. Azért kérdeztem, mert nem tudom hogy melyik közelít a természeteshez, normálishoz.

(#13410) mijos válasza Giot (#13401) üzenetére


mijos
senior tag

A jobb minőség alatt azt érte, hogy ne a legalja legyen és a legolcsóbb, hanem valamivel megbízhatóbb. Egy Logitech z-5500-t hoz hasonló szintet szeretnék kihozni a dologból, csak nem 5.1-be mert rájöttem, hogy nem fontos nekem az 5.1 elrendezés.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13411) fero02 válasza tzsolesz (#13409) üzenetére


fero02
veterán

Valószínű a 2 felvétel nem is ugyanonnan készült. Így még ha a minőség hiányától eltekintünk, akkor is lehet teljesen más.

(#13412) mijos


mijos
senior tag

Segítséget kérnék tőletek. Van itthon 2 hangfal, 1 erősítő meg egy cd lejátszó. Ezek elég régiek és tavaly nyár óta nem voltak összedugva. Én nem nagyon értek hozzá.

[link]
Elolvastam wikin, hogy mi az impedancia, de nem teljesen értettem meg. Látni az erősítőn, hogy váltani lehet, 2 opció van. Az erősítőhöz 2 hangfal van amikre 8-8 ohm van írva. Olyan hangfalat nem köthetek rá, ami nem 8 ohm vagy kisebb ? Van A meg B rész. Egyszerre mindkettő nem köthetek be ?

[link]
Itt látni, hogy a piros-fehér nem tudom milyen nevű kábel meglett vágva és a végére házilag egy jack dugó lett fabrikálva. Eddig működött, de sosem volt olyan jól/erősen mint ha pl. a cd lejátszóról játszottam volna valamit.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13413) Revox66 válasza tzsolesz (#13405) üzenetére


Revox66
aktív tag

[vidi cat5 ]

A múltkori mp3 -as felvételét egy mezei asztali mikrofonnal csináltam.
Egy helyen készült a felvétel, semmit sem mozdítottam el, csak kábelt cseréltem.
Van egy komolyabb, de csatlakozó hiányában, nem nagyon tudok most mit kezdeni vele.

Sub Focus - Smooth volt a videó alatti zene.

[ Szerkesztve ]

(#13414) sagit válasza fero02 (#13391) üzenetére


sagit
addikt

és a képek:

vélemény?

egyébként tegnap szar tipust linkeltem :W ez a helyes: [link]

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#13415) Revox66 válasza mijos (#13412) üzenetére


Revox66
aktív tag

Szerintem csak úgy lehet, hogy vagy 4 ohmos mind, vagy 8 ohmos, a kettő együtt nem lehet.
A selector most 4-6 ohmos állásban van ilyen esetben csak 4 vagy 6 ohmos hangfal köthető rá. Ezt átállítva pedig 8-16 ohm.
A másik részhez, talán vegyél egy minőségibb rca - jack kábelt lehet jobb lenne.

(#13416) mijos válasza Revox66 (#13415) üzenetére


mijos
senior tag

Az lehetséges, hogy eddig 4-6 ohm-ra volt állítva úgy hogy 2 db 8 ohm-os hangfal üzemelt vele ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13417) harcikoca


harcikoca
senior tag

Hali, van van 1 hangfalam, semmit sem tudok róla, csak azt, hogy Wega márkájú, és a mélynyomó átmérője 21cm. A kérdésem az lenne, hogy egy ilyen hangfal meghajtására kb milyen erősítőt kellene szereznem, hogy leadja az összes teljesítményét? itt egy kép meg mellette egy A4-es füzet, hogy mekkora a hangfal.

AMD+Ati powee'R

(#13418) fero02 válasza harcikoca (#13417) üzenetére


fero02
veterán

Ha meg tudod bontani a dobozt akkor kis szerencsével rajta lesznek az adatok (W és Ω). Ha nem, akkor...

(#13419) Revox66 válasza mijos (#13416) üzenetére


Revox66
aktív tag

Igen ez megeshet. Nem lesz baja, akkor lett volna gond ha 4 ohm a hangfal és 8 az erősítő.
Ha gondolod állítsad át 8 ohmra akkor = lesz a hangfal impedanciájával.

Amúgy ezt olvastam egy oldalon :
Arra kell figyelni, hogy a Z hangszóró nagyobb, vagy egyenlõ legyen, mint a Z erősítő.

harcikoca : Szia, ha van multimétered kiderítheted mennyi ohm -os a hangfalad, a másik esetben fero02 ajánlása a javasolt. :)

(#13420) fero02 válasza Revox66 (#13419) üzenetére


fero02
veterán

Neki elsősorban a terhelhetőség a kérdés, nem az impedanciája. :U

(#13421) szaszlaci válasza Revox66 (#13419) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az erősítőn való impedancia állítás azért szokott helyet kapni, hogy lekorlátozza a kimenő teljesítményt, a saját és a hangsugárzó védelme érdekében. Általában a max beállítható hangerőt szabja meg ez az opció.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13422) harcikoca válasza Revox66 (#13419) üzenetére


harcikoca
senior tag

Nincs semmisem írva se a hangfalakra, se sehova :| csináltam még1 képet, hogy hogyis néz ki belülről. Nekem konkrétan nincs multiméterem, de ha szerzek egyet azzal hogy tudom kimérni az adatokat?

AMD+Ati powee'R

(#13423) #10726912 válasza harcikoca (#13422) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ránézésre 2*50 wattos erősítő elég a meghajtásához. Vidd el valakihez és próbáld ki, mit bír ill. hogyan szól...
Az erősítők többsége 4-16 vagy 6-16 ohm közötti hangfalak meghangosítására alkalmasak, így annak, hogy ez a hangfalad hány ohm-os, elég kevés jelentősége van...majd megméreted egyszer valakivel.

[ Szerkesztve ]

(#13424) ace05


ace05
senior tag

Helló!
Lenne itt egy ATD SP-258 2.1 hangfalszett amivel gondom támadt.Tavaly novemberben lett véve, és azóta rendesen működött kisebb anomáliákkal (minden nap kis recsegést lehet hallani random időközönként ) idáig . Laptoppal használtam , ma elkellet mennem a laptopommal dolgozni természetesen kihúztam a laptopból mire hazaértem visszadugtam mindent csak az egyik hangszóró működött a mélynyomóval együtt. A hangfalszett jackvezetéke kihúzható rgbs (piros,fehér) , hangfalak is piros, fehér vezetékkel csatlakoznak hozzá ami kihúzható.Ha össze van dugva géppel,tvvel akkor mind a két hangfalon lehet hallani zúgást hogy be van kapcsolva. De ha valamit elindítok gépen / hangot adok a tvre akkor az R hangfalból nem szól hang de viszont hogyha megcserélem a jackvezetéket tehát pirosat>fehérbe fehéret> a pirosba akkor az R hangszóró szól viszont az L ből csak pici zúgást lehet hallani. A jackvezetéket kicseréltem másikra és akkor is ez a baj.Meglehet csinálni házilag vagy kuka az egész? Ja és sajnos nem garis!

(#13425) harcikoca válasza #10726912 (#13423) üzenetére


harcikoca
senior tag

Okés köszi. 1 ilyen kaliberű erősítőt kb mennyiért tudnék venni használtan?

AMD+Ati powee'R

(#13426) fero02 válasza harcikoca (#13425) üzenetére


fero02
veterán

Na most akkor illő lenne tisztázni, h 1 db vagy 1 pár ilyen hangfalad van? :U

(#13427) #10726912 válasza harcikoca (#13425) üzenetére


#10726912
törölt tag

10K-tól már lehet nézelődni...itt A sony pl egész jó darabnak tűnik. Kenvudot meg a blaukpuntyot kerüld:)) A hardver aprón is van bőven, nézelődj szorgalmasan.
fero02 Ha jól sejtem, egy van neki, de egy 4 csatornás erősítő csak nem haragszik meg, ha "csak" annyit kell hajtania... :U

(#13428) harcikoca


harcikoca
senior tag

sajnos csak 1 db van :(

Ja és köszi a linket :)

[ Szerkesztve ]

AMD+Ati powee'R

(#13429) fero02 válasza #10726912 (#13427) üzenetére


fero02
veterán

Sztem teljesen felesleges 1 ft-ot is kiadni.

(#13430) harcikoca válasza fero02 (#13429) üzenetére


harcikoca
senior tag

Miért?

AMD+Ati powee'R

(#13431) fero02 válasza harcikoca (#13430) üzenetére


fero02
veterán

Egy hangfallal (ami ráadásul nem is minőségi) mit akarsz elérni? Mono-ban zenét hallagatni vagy filmet nézni?

A hangfal ér 200ft-ot és akkor ehhez vennél több, mint 10k-ért erősítőt? :U

(#13432) #10726912 válasza harcikoca (#13430) üzenetére


#10726912
törölt tag

Az erősítő érték marad, akkor is, ha nem fog úgy szólni a hangfal, ahogy szeretnéd. Megveszed, meghallgatod, aztán neki látsz az építgetésnek :)) Vagy veszel egy pár minőségebbet...de ezt már az idő úgyis eldönti... :K

(#13433) harcikoca válasza fero02 (#13431) üzenetére


harcikoca
senior tag

Amúgy ezzel a hanszóróval az 5.1-emet egészíteném ki a nagy mély miatt :)

AMD+Ati powee'R

(#13434) #10726912 válasza ace05 (#13424) üzenetére


#10726912
törölt tag

Könnyen lehet, hogy a hangfalszetted bemenete kontakt hibás. Ha nem vagy műszaki beállítottságú, akkor vidd el egy szerelőhöz, ha van egy csöppnyi érzéked hozzá, akkor szedd szét annyira, hogy hozzáférj a nyomtatott áramkörön a jelbemenet forrasztásához: kézzel nyúlj hozzá a nyákon a bemenethez, mikor be van kapcsolva, ha jó az erősítő része, akkor erős búgást fogsz hallani abból a hangszóróból, amelyik "jelbemeneti áramköréhez éppen hozzá értél. Ha az erősítő része hibásodott meg, akkor marad a szerelő, de sajnos ilyenkor már többe kerül a leves, mint a hús..
harcikoca: Sony-t, Onkyo-t vagy Yamaha-t keress, ezek elég jó minőségűek szoktak lenni. Esetleg Harman-Kardon, de az már inkább 15 körül indulnak az árban...
Vagy vegyél egy pár hónapos kölköt, az beüvölti a házat is :DDD
U.i: 5.1-et ezzel??? Miféle hangrendszered van, amin szerinted ez a Wega javíthat?? :F

[ Szerkesztve ]

(#13435) Revox66 válasza harcikoca (#13433) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hogy gondoltad ezt a +1 hangfalat az 5.1 mellé :F
Egyébként most szedtem szét az egész 5.1 rendszert, úgy tartom már nincs jelentősége.
Bőven elég nekem a sztereó is...

(#13436) fero02 válasza harcikoca (#13433) üzenetére


fero02
veterán

Nagy mély? Mihez képest nagy? Még ha fizikailag nagy is, a kora, felépítése miatt lehet h abszolút nem való ilyen célra.

(#13437) Turbina33 válasza Revox66 (#13435) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ilyet ne csinálj! :N Én is szétkaptam az enyémet régebben,most még sztereó sincs,de már nagyon hiányzik egy jó kis mozi 5.1-ben...Majd az uj dobozokkal... :))

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13438) harcikoca


harcikoca
senior tag

Logitech G51-em van, abból gondolom, hogy segítene rajta mert kb 3x akkora mint az 5.1 mélye. egy elosztóval dugnám rá a gépre. az egyik az 5.1 a másik az erősítős hangfal, de lehet hogy vennék inkább az erősítőhöz hangfalat az 5.1et meg eladnám, nemtudom még..

AMD+Ati powee'R

(#13439) Revox66 válasza Turbina33 (#13437) üzenetére


Revox66
aktív tag

Próbaként, aztán meglátom, hogy bírom. :DDD
Mikor lesz meg a hangszóród :F Hangfalad :F

(#13440) Turbina33 válasza Revox66 (#13439) üzenetére


Turbina33
senior tag

A szobai dobozok még tervezés,elgondolás alatt vannak.Két 20 centis mélyközép+magas,50-60 lityi körüli dobozban ami befér a szobába és a keretbe.Valszínű H2000 mélyközepek,és valami tuti magas kombináció lesz.A télen tele leszek idővel,összehozzuk valahogy.Közben Épül majd a PA doboz is Shalafi-féle mélyközéppel,arról (is) beszámolok! :)

Meglátod majd,hogy nem bírod sokáig! :N

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13441) mijos


mijos
senior tag

A hangfalkábel vastagságának van köze a hangfal teljesítményéhez?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13442) fero02 válasza mijos (#13441) üzenetére


fero02
veterán

A vasalónak, hajszárítónak van teljesítménye. Egy hangfalnak terhelhetősége van.

És igen, van köze.

(#13443) mijos válasza fero02 (#13442) üzenetére


mijos
senior tag

Akkor a hangfal terhelhetősége miben függ a hangszóró kábel átmérőjétől ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13444) fero02 válasza mijos (#13443) üzenetére


fero02
veterán

Nem is csak az átmérő a fontos. Egy szar minőségű kábel nagyon sokat tud rontani a rendszeren.

(#13445) mijos válasza fero02 (#13444) üzenetére


mijos
senior tag

Értem. Hama kábelt akarok venni.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13446) fero02 válasza mijos (#13445) üzenetére


fero02
veterán

Sztem ne akarj. Ott leginkább a nevet (mondjuk nem egy nagy név) fogod megfizetni és nem a minőséget.

Ha jót akarsz magadnak, akkor vegyél Te is (leginkább tőlem :DDD) UTP kábelt, vagy villamossági boltban sima réz drótot.

UTP kábel saját tapasztalatokat a napokban nari kolléga írt le kicsit lejjebb. ;)

(#13447) mijos válasza fero02 (#13446) üzenetére


mijos
senior tag

Most voltam a médiába, saturnban és az ED-ban de semmi jót nem találtam csak az említett hama kábelt, a többi drága. Nem hiszem, hogy sima réz kábel megfelelő lenne. Legalább is a Z-5500-hoz nem lenne elegáns :D
Az utp kábel ügyben privátban dobj már meg, mennyi lenne mondjuk kb. 30 méter.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13448) fero02 válasza mijos (#13447) üzenetére


fero02
veterán

Hát ha Neked az elegánsság a lényeg, akkor hiába is beszélek a hangminőségről. Mondjuk ahhoz a szutyerákhoz jó a hama kábel is. Azt hittem kicsit komolyabb dolgokkal állunk szemben.

Az ára nem titok, 50ft/m.

(#13449) #10726912 válasza harcikoca (#13438) üzenetére


#10726912
törölt tag

Legegyszerűbb megoldás, ha a logitechnek a mélynyomóját lekötöd és a helyére rákötöd a hangfalad mélynyomóját. Nem kell külön erősítő, s megtudod, hogy szól...ha veszel külön erősítőt a hangfalszettedhez, nem fogod tudni kihasználni, mert az 5 hangfalad nem fog hangosabban szólni, szvsz nem fogod tudni kihasználni az erősítő-wega kombód. Még egy előnye ennek a megoldásnak, hogy meglesz a subbra a vágás.
mijos: Hallgass rá, nem az esztétika miatt szól jól egy hangfal...vagy tiszta réz, vagy UTP..

[ Szerkesztve ]

(#13450) mijos válasza fero02 (#13448) üzenetére


mijos
senior tag

Nem az a lényeg, nem mondtam egy szóval se. Nekem csak ilyen szutyerákra telik meg nem is kívánok jobbat mert nem vagyok sem függő, sem hozzáértő, sem megszállott. Az ilyen lenéző hozzáállásra és flegma segítségnyújtásra nincs szükségem :R

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.