Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13101) Turbina33 válasza szaszlaci (#13100) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ad magasat,szerényebb igényeket dómként kielégítene.Valóban a nyomókamrával van a probléma,mert azzal együtt eltünnek a magasabb frekik.A kamrát sajna házilag nemigen lehet átépíteni,igy ez a szóró is megy a kukába. Magát a membránt sem tudom alakítgatni valahogy,hogy egy kissé szebben szóljon? Gondolok itt a rezifreki feljebb tolására,vagy a dóm alatti üreg kitöltésére.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13102) szaszlaci válasza Turbina33 (#13101) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha a membránon alakítasz, könnyíteni kell, hogy a rezonancia frekvencia feljebb tolódjon. De attól nem nagyon fog hangosabban szólni magasban, csak majd nem lesz használható alatta.
Szvsz ehhez elég komoly tudás kell, hogy ilyesmit alakíts, mert ha sikerül is, durva torzításokat vihetsz az átvitelbe egy ilyen művelettel. Persze próbálkozni lehet, nem lebeszélni akarlak.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13103) Turbina33 válasza szaszlaci (#13102) üzenetére


Turbina33
senior tag

A komoly tudás az hiányzik,próbálkozni szoktam :D Akkor hagyom a csába,reménytelen. Talán annyit még kipróbálok,hogy a dóm alatti üreget kitöltöm valamivel,hátha másként viselkedne!
Köszönöm! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13104) Giot


Giot
addikt

Hááát ez minimum érdekes: [link] :U

(#13105) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Lehet nem ide tartozik, de egy kis segítség kellene.
A cégnél van egy JAMO FC6000 nevű hangfalpár, ami a munka közbeni " szórakozásunkról " hivatott gondoskodni, de minap az egyik oldala elkezdett iszonyat tompán szólni, mintha a szekrény mélyére tettük volna.
Na szétszedtük, kifújtuk levegővel, csatlakozókat átnéztük semmi változás.
Arra jutottunk, hogy valószínű a hangváltó elektronika adta meg magát.
Tud valaki tippet, hogy javítható-e az elektronika, vagy honnan lehet beszerezni ehhez a típushoz hangváltót?
Előre is köszi a segítséget.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#13106) tzsolesz válasza Blabcsi (#13105) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ezt a diagnózist mire alapozzátok?

Miért ne éghetett volna le benne a magas sugárzó?
Ki kellene mérni külön külön a magasat, és közepet benne. Lehet hogy csak a közép, vagy magas sugárzó adta meg magát.

(#13107) Blabcsi válasza tzsolesz (#13106) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Pusztán feltevés.
Hogy tudjuk kimérni, hogy besült-e a sugárzó?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#13108) #10726912 válasza Blabcsi (#13105) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nem biztos, hogy az elektronika adta meg magát. A közép és a magas sugárzót próbáljátok ki, a hangváltót kikerülve nézzétek meg kis hangerőn, a basszust levéve ellenőrizzétek. Ha szól, akkor a hangváltónak van baja. Ha tényleg a váltó a hibás, akkor vagy kerestek szakembert, aki foglalkozik javítással (lehet, hogy ezen a fórumon is jelentkezik valaki), vagy kiszerelitek a hangváltót és végig követitek a hibásnak vélt hangsugárzóhoz tartozó áramkört, van rá esély, hogy a kondenzátor adta meg magát, a cseréje elég egyszerű, az értékek rá vannak írva, neten be lehet szerezni. Ezt is meg tudjátok nézni, üzemeltetés közben a "gyanús" kondenzátor két lábát kössétek át egy darab vezetékkel, ha megszólal a hozzá tartozó hangszóró, akkor azt kell csak cserélni. Ez lenne a legszerencsésebb...
De mindenekelőtt próba!
Üdv!
Mód: mérés helyett, ha az nem az erősségetek, jó a hangpróba is... :U
Üdv!
Jó reggelt tzsolesz :)

[ Szerkesztve ]

(#13109) Blabcsi válasza #10726912 (#13108) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Nagy köszönet a tippért délután meló helyett próba. :))
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#13110) szaszlaci válasza #10726912 (#13108) üzenetére


szaszlaci
addikt

A kondenzátort nem szabad rövidre zárni, még a soros tagot sem, mert nagyon leeshet az impedancia. Úgy rémlik, abban 4 darab másodrendű szűrő van.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13111) #10726912 válasza szaszlaci (#13110) üzenetére


#10726912
törölt tag

Innentől, ha lehet, vedd át a segítség adást, úgyse leszek hetekig gépnél... :U A rövidre zárást is csakúgy mint a hsz-ek próbáját egy-két másodperc idejére gondoltam ugyanúgy kis hangerőn, de a mérés lenne a legjobb. Vagy egy szakember.
Üdv!

(#13112) shalafi66 válasza szaszlaci (#13110) üzenetére


shalafi66
veterán

Hja, elég borzalmas az a jamo.. És tényleg elég kiszerelni a magasat, aztán szabadon megpróbálni, nem kell a váltóban kondi összezárással az induktivitások pár tized ohmját az erősítőre tenni. :D Bár akkora gondot nem okozna valószínűleg a szintillesztés miatt feltehetően beépített soros ellenállások miatt.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#13113) shalafi66 válasza Turbina33 (#13103) üzenetére


shalafi66
veterán

:) Az nem számít magasban. ezek az ordibálógépek nem magasnak készültek általában, kezdve a BEAG HT220-al..
A tölcsér nélkül van meg a 10k? Mert az végülis annyira nem rossz, pl. az MNC vagy FS driverek sem tudnak ettől jobb felső határfrekvenciát.

Ez meg egészen jól néz ki, nemde?

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#13114) tzsolesz válasza shalafi66 (#13113) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Melyik MNC driver nem tud többet 10Khz-nél?

Mert ha a 33354 nem tud, akkor a többi videoton, meg orion, meg sony stb..., amik eddig nálam jártak még az 5Khz-et sem tudják. Hallhatóan is ez eddig a legjobb magas sugárzóm, ami életemben volt.
Bár PA felhasználási célokra készült, még is lealáz mindent amit eddig hallottam. :K

Az egy 30cm-es H2000 nem? Gitár hangszóró?

[ Szerkesztve ]

(#13115) shalafi66 válasza tzsolesz (#13114) üzenetére


shalafi66
veterán

Többek között az sem, csak a fém membrán miatt rezonálgat a felső oktávban, így hiteti el, hogy jó, pedig nem az. Viszont ha véletlenül rosszul váltod, az alacsonyabb frekvenciáktól apró darabokra hullik.. Kinek mi a jó.
Az azért túlzás, hogy PA célokra készült, inkább csak arra készült, hogy hangos legyen. A jó PA hangsugárzó már régen sem ennyiből állt.

Nem, nem H2000 (de már majdnem) és nem gitárhangszóró. Ez egy 1996-os HA31, ahol a habszél lebomlott, csak a saját textilszélemmel javítottam, hogy örök életű maradjon.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#13116) tzsolesz válasza shalafi66 (#13115) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Elég jól elhitetik a fülemmel MNC-ék, hogy jobban szól az összes többi magas sugárzónál, bejött, és ez nekem elég is. Bárhogy is legyen, elég magasra felmegy, és nem torzan, üvöltve, hanem "barátok között is" egész szépen. A váltó pedig az van benne amit már korábban is belinkeltem. Nem emlékszem már pontosan hogy mennyinél vág, meg azt sem tudom, hogy mennyit csillapít, 2 Ohm-os ellenállással van szerelve, és 3,3uF-os kondival. a tekercsről nem tudok semmit.

Milyen a jó PA magas, esetleg mutathatsz webáruházak kínálatából is.
Én erről annyit tudok, hogy 350W-os teljesítményű végfokkal, 80-90%-os kivezérlés mellett, 12-16 órahosszát bír folyamatos (szinti + mikrofon) zenével, és úgy, hogy a kvereőn elég jól ki van emelve a magas, mert a gazdája azt a hangzást szereti, ha az utcában szétvágja a magas az emberek fülét.
Mind ezt szabad téren úgy, hogy nem is torzít. A váltóját nem ismerem....

[ Szerkesztve ]

(#13117) Giot válasza shalafi66 (#13113) üzenetére


Giot
addikt

Nem más az engedékenysége a textilperemnek mint a habszélnek?

(#13118) Turbina33 válasza shalafi66 (#13113) üzenetére


Turbina33
senior tag

Csak a dóm,kamra nélkül.Szépen szól,már a körülményekhez képest.Kitöltöttem a dóm alatti üreget,ugy rosszabb.Kamrát rátéve 2K körül csinál egy borzasztó nagy púpot,a többi meg eltünik.

Szép az a szóró,egyszer nekem is lesz ilyen... :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13119) Turbina33 válasza tzsolesz (#13116) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nekem ezt ajánlotta egyszer.Ha sok pénzem lesz,akkor ezt fogom venni. Ott van a link,látható az átvitele is.

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13120) tzsolesz válasza Turbina33 (#13119) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Attól félek ez nekem kevés volna.
Az ilyen 1"-os 50W körüli hangszórókat már szétfüstöltettem egy párat.
Mondjuk ez lehet annak az oka is, hogy nem megfelelő váltóval használtam őket.
Egyébként sem gondolom hogy sokkal jobb lenne a 33354-től. Az hogy jobb az lehet, de nem biztos hogy annyival, hogy félszer annyiba kerüljön.
Az itthoninak meg az átvitelét pedig most már mindenképpen meg fogom mérni.

[ Szerkesztve ]

(#13121) Turbina33 válasza tzsolesz (#13120) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nekem még egyik márka driverével sem volt dolgom,ezért véleményt nem tudok mondani.Eminence hangszóróm volt,az megéri a pénzét,az tuti. Ha neked tetszik a hangja a 33354-nek,akkor nem kell foglalkozni senkivel,mert te hallgatod és neked jó! :)
Ezeket a nyomókamrásokat nagyon vissza kell fogni,mert nagyon érzékenyek.Ha normális váltót csinálsz hozzá és illesztve lesz az MNC-hez,akkor az életben nem fogod leégetni,ha csak nem gyújtasz alá :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13122) tzsolesz válasza Turbina33 (#13121) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen tudom, hogy váltót kell hozzá gyártani.
De előtte majd elvégzem a méréseket.
Azt is tudom, hogy jók ezek az Eminence-ek, csak még én sem hallottam egyet sem.
Hol használnak ilyet, tudnátok mutatni? Garry, Reflex, stb... ezeket már hallottam, és elég jók.

(#13123) Giot válasza Turbina33 (#13121) üzenetére


Giot
addikt

Nohát az Eminence márkáról sem tudok túl sokat látszik hogy hangosítási célokra gyárt.
De csak arra? Egyáltalán milyen márka ez Német, Angol?

(#13124) Turbina33 válasza tzsolesz (#13122) üzenetére


Turbina33
senior tag

Jó kérdés...nehéz megmondani,hogy mi van a tölcsér másik végén! Van ismerősöm aki hangosít,de azt sem tudja,hogy mi az a hangszóró! Próbáltam már vele ezekről beszélni,de ő már más világban él... :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13125) Turbina33 válasza Giot (#13123) üzenetére


Turbina33
senior tag

Made in USA

[link]

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13126) tzsolesz válasza Turbina33 (#13124) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Egyébként azok a 2"-osok jó drágák ám. 150-170000 Ft. Mi a francért?
Azért már elég jó PA hangfal párat lehet kapni használtan, olyat amivel már egy kisebb diszkóban hangosítani is lehet.

(#13127) Turbina33 válasza tzsolesz (#13126) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nézd meg az átvitelét,némelyik 350Hz-től 20K-ig szól 110dB-el!

Itt nézelődj! :Y

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13128) tzsolesz válasza Turbina33 (#13127) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

350Hz-től? Uhh, és minek? Már bocs. :DDD
Ezt nem tudja az a mély közép amihez illesztik? Mert az elég szégyen lenne, ha egy átlagos PA hangszóró pont ebben a tartományban nem szólna elég nagy érzékenység mellett.

Pff. Ez aztán az átvitel. :Y [link]

[ Szerkesztve ]

(#13129) Giot válasza Turbina33 (#13125) üzenetére


Giot
addikt

Pro felhasználás leginkább ahogy látom.
Úgy tűnik nem kispályásak. :)

(#13130) Turbina33 válasza tzsolesz (#13128) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nem tudom,nem értek hozzá.Biztosan szükség van ekkora átfogásra,máskülönben nem gyártanák.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13131) Giot válasza tzsolesz (#13128) üzenetére


Giot
addikt

Ez már Ufótechnológia! :DDD
Koax Driver, ez nem semmi.
2” Coax Neo Compression
Middle frequenzy range 300 - 7000 Hz
High frequenzy range 6000 - 22000 Hz
Two in One! [link]

Szerk, elég ha kap egy jó tölcsért, alá meg szubládát. És mehet a koncert, legalábbis papíron.
:)
Azért a hangjára kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#13132) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Videoton 2550a hangfal doboz eladó Békéscsabán! Csak doboz, nincs benne a hangszigetelésen kívül semmi! Ár megegyezés szerint.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#13133) shalafi66 válasza Turbina33 (#13121) üzenetére


shalafi66
veterán

Bizony, egy ilyen magashangszóró akár négy db 300mm-es mélyközéppel is tudna még mit kezdeni.

Az Eminence is kínai, de azért nem említhető egy lapon a hasonló nevű MNC-vel, utóbbiak közt sok az eleve központosítási hibás példány, nagyok lehetnek az egyes példányok közti eltérések, két különböző szállítmány között meg akkora az eltérés, hogy a jelenlegi alkatrészekkel nem javítható a régebbi hangszóró. Szóval vigyázni kell rá, mert pótalkatrész az nincs. Már csak ezért is kizárt, hogy PA hangszóró legyen.

A Reflex szintén csapnivaló, annyira, hogy mára nagyjából a gyártása is megszűnt, elavultak voltak, rossz T-S arányok, gyenge mélytartomány, sajátmaguk is Beymával dolgoznak inkább. A bizonytalanul javított régi példányok meg, hát olyanok, amilyenek, rosszul merített membránok, hólyagosodó nomex alapú lengőcsévék, inkább hanyagolandók.

A Garry félig saját alkatrészekből készül, mostanában félig kínaiakból, de mechanikailag stabilabb, mint a Reflex, viszont itt sem sok nyoma van a tervezésnek, vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy a terhelhetőségre, és a max. hangnyomásra mentek rá. Ebben átlagosan jobbak az Eminence alap sorozatától.

A BMS inkább olyan 700Hz-től használható. Egyszerűbb és kisebb, mint egy szokásos nagyobb átmérőjű kónuszos mélyközép.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#13134) shalafi66 válasza Giot (#13117) üzenetére


shalafi66
veterán

Bármilyen engedékenységprofil elkészíthető mindkét anyagból, ilyen szempontból nem számít, hogy textil, vagy hab. A SÁL féle kínai habok pl. 50Hz körüli fs-t produkálnak ezzel a hangszóróval.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#13135) Blabcsi válasza szaszlaci (#13110) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Üdv.
A próbák során kiderült, hogy a középső sugárzó adta meg magát.
Már csak azt kell kideríteni, hogy honnan kéne szerezni eggyet.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#13136) tzsolesz válasza Blabcsi (#13135) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Pontosan arra tippeltem. :K

Jamo márkaszerviz, vagy javíttatás.
Keresd shalafi66-ot, hátha tud segíteni.

(#13137) Blabcsi válasza tzsolesz (#13136) üzenetére


Blabcsi
senior tag

THX
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#13138) tzsolesz válasza shalafi66 (#13133) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Bizony, egy ilyen magashangszóró akár négy db 300mm-es mélyközéppel is tudna még mit kezdeni.

Így már értem. :K

A bizonytalanul javított régi példányok meg, hát olyanok, amilyenek, rosszul merített membránok, hólyagosodó nomex alapú lengőcsévék, inkább hanyagolandók.

Maximálisan egyetértek, tapasztalatból mondom, hogy ha egyszer tönkremegy egy hangszóró, akkor utána 2 hetente lehet javíttatni.
Unokaöcsémék 2 év után beleuntak, és vettek a ládába egy hasonló paraméterű Elektro Voice-t.
Mindeközben párhuzamosan használtak mellette egy pár EVM-et (majd később megmondom a típusát), aminek azóta sincs semmi baja, ráadásul szebben is szól.

Van viszont 1 pár Beyma mélynyomójuk, ami egyelőre bevált.

(#13139) Turbina33 válasza Giot (#13131) üzenetére


Turbina33
senior tag

Aszongya,hogy 118dB...atya-gatya! Én is meghallgatnám,mielőtt megnézném,hogy mi van benne! Hogy a túróba lehet ekkora hangnyomást csinálni? Ez 1W-ról hangosabb,mint a fiam SÁL hangszórói 100-ról... :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13140) Turbina33 válasza Turbina33 (#13139) üzenetére


Turbina33
senior tag

Helyesbítek,150W-ról hajtva a két SR halkabb,mint az a driver...ez a nemsemmi!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13141) Giot válasza Turbina33 (#13139) üzenetére


Giot
addikt

Komoly technika, egyrészt az hogy ekkora hangnyomásra képes, a másik az hogy hogy a túróba csinálják hogy egy kamrába két driver dolgozik.
Vannak jó cuccaik: [link]

(#13142) tzsolesz válasza Turbina33 (#13140) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez azért nem semmi. Ezt hogyan számoltad ki?

(#13143) Turbina33 válasza Giot (#13141) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ja,triaxiális szóró...

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13144) Turbina33 válasza tzsolesz (#13142) üzenetére


Turbina33
senior tag

Hangfaltervező progival néztem,de azt mondják a hozzáértők,hogy ez nem ilyen egyszerű,mert a hangszórók hangnyomása nem lineárisan növekszik a teljesítménnyel.Vagyis csak sacc.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13145) tzsolesz válasza Turbina33 (#13144) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Akkor is eléggé veszedelmes adat ez. Atya ég. Még ha csak 10x akkorát szólna az is bámulatos, de így hogy 150x, az meg már nagyon brutális.
Gondolom komolyabb szabadtéri nagy koncerteken alkalmazzák ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#13146) szaszlaci válasza Turbina33 (#13144) üzenetére


szaszlaci
addikt

Logaritmikusan, nemtom milyen alapú. 1 Wattnál azért még csak lineáris tartományban marad.
80 dB - 1 W
83 dB - 2 W
86 dB - 4 W
89 dB - 8 W
92 dB - 16 W

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13147) tzsolesz válasza szaszlaci (#13146) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Akkor nem csoda hogy ennyivel hangosabban szól a 105dB-es driver a noir2-től. Még ha úgy vesszük, hogy az 92dB-es. Bár a 60-80hz-es kiemelés ezen valamelyest még korrigál is. Csak hát a középtartomány így tényleg elvész a süllyesztőben. :(

[ Szerkesztve ]

(#13148) Turbina33 válasza szaszlaci (#13146) üzenetére


Turbina33
senior tag

Jól tudom ugye,hogy ha 110dB-es a magas és 92dB-es a mély,akkor a mély szintjére kell a magasat fékezni,vagyis 18 dB-t? Ez a szint a hangerő növekedésével is megmarad,egyforma hangosan fog szólni a két szóró?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13149) Turbina33 válasza tzsolesz (#13147) üzenetére


Turbina33
senior tag

Az,hogy odaírtak egy számot,nem sokat jelent.Ha rendesen akarod illeszteni,akkor ugy is mérni kell,ott pedig kiderül a csillapításból,hogy mit tud valójában.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13150) szaszlaci válasza Turbina33 (#13148) üzenetére


szaszlaci
addikt

Jól tudod, de egy ilyen mélyhez felesleges ennyire érzékeny magasat elpazarolni. Mérni mindenképp kell, ha más nem, mert a magasnak sem lineáris általában az impedancia menete. Ha túl nagy a csillapítás, akkor ez jelentős lehet.
A másik kérdésre nem tudom a választ. Előfordulhat szerintem.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.