Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12251) shalafi66 válasza tzsolesz (#12250) üzenetére


shalafi66
veterán

RMAA-val meg kell nézni.

Ha nem reagál a bemenet hangerőszabályzójának állására, akkor vagy rosszat szabályozol, vagy nem működik a line in, ami elég furcsa lenne. :) Szóval meg kell keresni, hogy tudsz jelet behozni a gépre.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12252) szaszlaci válasza tzsolesz (#12250) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ellenőrizd a csatlakozásokat, különös tekintettel az ellenállásra. Jól és jó helyre van-e beforrasztva.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12253) tzsolesz válasza shalafi66 (#12251) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mit kell pontosan megnéznem az RMAA-val?

Mindjárt megnézem, ha rákötök valamit, az szól-e, illetve megjelenik-e.

Egyébként gyenge a jel, középtájt mozog csak, -50dB, és az alsó -60dB, úgy hogy csumán van minden. :U

szaszlaci, már kimértem 3-szor, de mindjárt ránézek még egyszer. :K

Megnéztem, működik a bemenete a hangkarinak.

[ Szerkesztve ]

(#12254) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Újra leellenőriztem, és megint csak nem találtam a kábelben hibát.

kép

(#12255) szaszlaci válasza tzsolesz (#12254) üzenetére


szaszlaci
addikt

90 %, hogy az a fém jack a hibás, mindig elmegy náluk a kontakt, ahol forrasztod, a préselésnél.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12256) tzsolesz válasza szaszlaci (#12255) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mindjárt megmérem....

Megmértem, jó minden. :Y

Azok a beállítások biztosan jók, mert shalafi66 másképpen állította be. Visszanéztem a postját ezzel kapcsolatban.

Illetve nem az a baj, hogy túl alacsony a jelszint, 50-60dB, és többnek kellene lennie?
Nem hiába kell azt kicsutkázni. Ráadásul miért van az, hogy nem bírom csutkára venni inputnál a vonali hangerőt. Nem aktív a csúszka. 3/4 hangerőn van csak, de nem lehet feljebb venni egyik gépen sem. :F :U :(

[ Szerkesztve ]

(#12257) shalafi66 válasza tzsolesz (#12253) üzenetére


shalafi66
veterán

Mondjuk annál első körben vizuálisan látod, hogy van-e jel a bemeneten, és megfelelő-e a szint, szóval egy gondot rögtön leveszel a mérés előtt a válladról, egyébként meg azt kell megnézni, amire az RMAA jó, a hangkártya tulajdonságait, intermod és harmonikus torzítás, illetve átvitel, áthallás. Ezekből bőven kiderül, hogy mennyit ér az adott hangkártya mérési szempontból.

Szóval sikerül valami jelet behozni a gépre a vonalbemeneten keresztül? Lehet más is a forrás, pl. CD lejátszó.

Ui: legelőször ezt a részét kéne tisztázni. Ha van bejövő jel, akkor lehet továbblépni (mivel azt már kiderítetted korábban, hogy a kimenő megvan).

Hja, beállítások, azok csak akkor válnak lényegessé, amikor már a rendszer működik, vagyis van használható jel.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12258) szaszlaci válasza tzsolesz (#12256) üzenetére


szaszlaci
addikt

Kicsipogtad és úgy jó? Nem szakadozik a kontakt? Nálam kivétel nélkül tönkrement az a fajta csatlakozó.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12259) tzsolesz válasza shalafi66 (#12257) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Rákötöttem egy telefont, és szépen bement a jel, fel is tudtam venni. A bemenetével nincs gond. A kimenetét meg nap mint nap hallgatom.

Tehát mind a kettő működik, viszont a jel alacsony a tiédhez képest.

szaszlaci: Igen megmértem, nem kontaktos, nem szakadozik. :N

Hopp. ha benyomom a Playback/Record tesztet, ezt írja ki.

PROBLEM: The input level is low. Try to increase recording or playback levels in your mixer.

#12260) shalafi66 Ez nekem szokványos, régóta ül rajtam ez az átok. 7-8 éve. nem tudok vele mit kezdeni, ami másnál egy másodperc, az nálam hetek, hónapok. Egy teljesen egyszerű dolog sem képes nálam működni. Így volt régen is, és most is. Bármiről legyen is szó. Nevetséges. :(

[ Szerkesztve ]

(#12260) shalafi66 válasza tzsolesz (#12259) üzenetére


shalafi66
veterán

Na itt kezd érdekessé válni.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12261) szaszlaci válasza tzsolesz (#12259) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ugye a felvételnél állítottad be a megfelelő bemenetet és hangerőt?

Hangszóró ad hangot, ha azt próbálsz mérni?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12262) tzsolesz válasza shalafi66 (#12260) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Holnap megnézem egy 4-ik géppel is, hát ha.

Megnéztem a tulajdonságait a hang karimnak, nem sokat mondanak nekem. Szerintem rendben van.

(#12261) szaszlaci Igen ott is állítottam már. Adnia kell hangot?

Így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#12263) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hopp, alakul valami.

Egy samsung hangszóró szabadon. még nagyon zajos, de se kalibrálva, se a normális impedanciája megadva semmi.

Mindjárt próbálom beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#12264) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Talán ez, egyelőre csak zajmentesítettem, és kézbe vettem a hangszórót, mert mert az asztalon átvette a PC rezonanciáját.

Még nem hitelesítettem a cuccot, eddig úgy néz ki, hogy nem azt méri amit kéne. ha beállítom egy 5,2 ohmos ellenállásnál, hogy 5,2, akkor ő többet mutat. Nem tudom miért. :(

(#12265) szaszlaci válasza tzsolesz (#12262) üzenetére


szaszlaci
addikt

Még van egy olyan rész a Limp-ben, hogy Setup -> Audio devices. Ott is be kell állítani, ezt nem írtam le.

Olyannal is találkoztam már, hogy az 'Elnémítás' lehetőség af elvételnél valójában azt jelölte ki, hogy honnét vegyen fel.
Tehát egy próbát megér, hogy nyomsz egy pipát a 'Vonali Hangerőre'.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12266) shalafi66 válasza szaszlaci (#12265) üzenetére


shalafi66
veterán

Ezen már túlvagyunk.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12267) tzsolesz válasza szaszlaci (#12265) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez sem jó még? Levettem a kimenet kangerejét úqy hogy normálisak legyenek az értékek a tesztnél. Most már nem olyan alacsony a jelszint.

(#12268) Turbina33 válasza tzsolesz (#12267) üzenetére


Turbina33
senior tag

Lassan már megérdemled azt a kapszulát! :C

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12269) Turbina33 válasza tzsolesz (#12267) üzenetére


Turbina33
senior tag

Mindenképp egy ellenállást mérj előbb,mert azon látni,hogy mennyire tiszta a jel,és az értéke is megfelelő.
Ha az érték nem jó,akkor Setup-Measurement-Reference resistor Az értéket addig állítsd,amig a vonal is pontosat nem mutat.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12270) shalafi66 válasza tzsolesz (#12267) üzenetére


shalafi66
veterán

Hellyel-közzel elmegy, annyi még, hogy 20Hz körül a mélytartomány felé haladva csal, emelkedik az impedancia, de ezzel nem sokat tudsz tenni.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12271) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

turbina, shalafi: Már beállitottam egy 5.2 ohmos ellenállást úgy hogy 5.2-őt mutasson. Holnap majd belinkelem azt is.
Turbina: :D
Shalafi: ez már a hangszóró mérése volt. Ott sem emelkedhet?

[ Szerkesztve ]

(#12272) Turbina33 válasza tzsolesz (#12271) üzenetére


Turbina33
senior tag

Jobb oldalt vannak beállító nyilak,azokkal belőheted a görbét szépre! Dibeisi mérés? :DDD

Egyébként gratula,nekem sem volt egyszerű! :C

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12273) tzsolesz válasza Turbina33 (#12272) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Holnap megmérem mindenképpen. Nem gond hogy már a kész dobozban fogom mérni? Nincs mérődobozom igy az eredmények használbatatlanok lesznek doboz terveze'shez

(mobilról irok)

[ Szerkesztve ]

(#12274) shalafi66 válasza tzsolesz (#12271) üzenetére


shalafi66
veterán

Láttam. Az alaprezonancia alatt 1Hz-ig lefelé mindig csökken az impedancia, 1-nél éri el a DC ellenállás értékét kb.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12275) Turbina33 válasza tzsolesz (#12273) üzenetére


Turbina33
senior tag

Bizony az gond,mert abból nem lesz T/S mérés! (meg kapszula se :DD )
Szereld ki a hszt,tedd olyan helyre,ahol biztosan nem fog összeszedni semmiféle zajt vagy rezgést.Mérés közben maradj csendben,levegőt is csak óvatosan,és ne mászkálj,mert a lépés "zaja" is bezavar (nem vicc).Ha megvan a tuti görbe,akkor elmented.Szereld vissza a szórót a helyére,de közben számold ki a térfogatát.Minden belógó dolgot ki kell vonni az értékből.Ha a doboz refi,akkor a csövet tömd be keményen rongyal,és mehet a mérés. :))

Miért mobilról,már nem adják oda a gépet? :C

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12276) tzsolesz válasza Turbina33 (#12275) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Okés minden meglesz, csak hajnalra egy jókora csőtörésre ébredtem, úgy hogy verjük szét éppen a kazánházat, stb..... :W :W :W

(#12277) Turbina33 válasza tzsolesz (#12276) üzenetére


Turbina33
senior tag

Az király! Tavaly én is szétvertem a fürdőt törés miatt...az is király volt! :((
Amúgy meg bemondta a tévé,hogy ebben a melegben tartózkodjunk víz közelében! :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12278) tzsolesz válasza Turbina33 (#12277) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

:DDD

2 éve minden fél évben máshol van csőtörés, és nem régi a ház. :(

Már nagyon unom. 2 WC, 1 fürdő, és sok kis lyuk odakint. Ráadásul mindig dugulásunk is van.... :W

Most lehet hogy megtaláltam a törött csövet. Ezt a melót sem kívánom senkinek.

Bocs a sok OFF-ért. Ígérem nem lesz több.

(#12279) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ez jó így egy 5.2 ohm-os ellenállásnál kalibrálásnak?

Jah, és ez gondolom hülyeség:

[ Szerkesztve ]

(#12280) szaszlaci válasza tzsolesz (#12279) üzenetére


szaszlaci
addikt

Milyen szórót mértél? Nagyon kicsi a rezonancia pont "magassága".
Szerintem a hangerőknél lesz valami gond még, vezérlőpultnál. Feltehetőleg a bemeneti csúszkánál.
A hangszóró mennyire hangosan sistereg?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12281) tzsolesz válasza szaszlaci (#12280) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Itt jön az a baj, hogy nálam csak úgy mutat ilyen egyenes görbét, ha leveszem a kimenet szintjét nagyon picire. Ha feltolom akár ettől egy kicsit is, akkor egyből nőnek a púpok stb... Csak az a baj, hogy akkor meg értékelhetetlenül, láthattad, hogy is néz ki az első mérésem.
Ha elnémítom, akkor is dettó ilyen hurrikán lesz belőle.
Nem értem, mindent úgy csináltam, ahogy a nagykönyvben meg van írva. :U

Éppen hogy hallom, ha odateszem a fülemet.

[ Szerkesztve ]

(#12282) szaszlaci válasza tzsolesz (#12281) üzenetére


szaszlaci
addikt

A kimeneti hangerőnek viszonylag magasan kellene lennie.
A bemenetet tedd mondjuk 50 %-ra. Valamint ha van valami erősítés mint a MICboost vagy mittomén (még nem találkoztam ilyennel, de lehet), akkor azokat is kapcsold ki értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12283) #10726912 válasza tzsolesz (#12278) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv!
Őszinte részvétem a csőtörés miatt. :((
Gratulálok a youtube-s videó miatt! :R
Sok sikert az első méréspróbákhoz :C
Ne légy telhetetlen: kályha, pottyantós budi, lavór.... ;] ;]
Üdv! :)

(#12284) tzsolesz válasza szaszlaci (#12282) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Egyelőre nem mentem még semmire. ha ettől magasabb a jel, akkor torzul, de nem annyira mint az első mérésnél. Cikk-cakkos nagyon. Még megnézem majd később másik gépen is, most pihentetem. Valószínű nem lesz jó az ellenállás értéke szerintem. :(
Ez már nekem gyanús. :(((

(#12283) Tiger.huhhhh :DDD :R

(#12285) szaszlaci válasza tzsolesz (#12284) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát nem nagyon van ötletem, sajnálom.
Ha a másik gép is ezt csinálja, akkor a kábel a rossz. (Egyébként továbbra is ez a tippem.) Nem kell túlbonyolítani, annál kevesebb a hibalehetőség. [link]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12286) Turbina33 válasza tzsolesz (#12284) üzenetére


Turbina33
senior tag

Próbáld már meg ezt
is,hátha a te gépednek ez jön be.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12287) Turbina33 válasza tzsolesz (#12284) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ja,az AVG-t tedd linear-ba! Felső sor,Reset gomb mellett. Várni kell,amig a görbe ki nem simul mindenhol,nem baj,ha először zajos.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12288) szaszlaci válasza tzsolesz (#12284) üzenetére


szaszlaci
addikt

Eszembe jutott még valami. Lehet, hogy valamilyen elektromágneses zavar okozza a gondot. Akár a kiszárad pufferű monitor vagy a PC.

Ptesza-féle kábel ugyan ez, csak van benne egy kalibráló ellenállás, meg egy kapcsoló, ami hibákat vihet be, felesleges azt is megcsinálni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12289) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nem tudom mi lesz még ezzel.

Bármi zavarhatja, akár a hátsó ventilátor is, hisz pont ott van a ki, és bemenetek környékén.

Még próbálom ezeket kiszűrni majd este otthon.

Lehet, hogy hozzávágom még sorosan az 5.2 ohmos ellenállást is, a 9.1-hez. Hát ha.
Azt nem is mondom, hogy azzal bóvli zsinórral amivel eddig hallgattam ezeket a hangfalakat 8.8Ohm-os a hangfal.
Lecseréltem egy jobbra (nagy sodrott rézvezeték, egy tápegység kimeneti részéről...), mindjárt csak 7.6 ohm lett, amit a hangszórón is mérek közvetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#12290) szaszlaci válasza tzsolesz (#12289) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ilyen zavaráshoz nagyobb teljesítmény kell, mint a venti 1-2 Wattja.

Egy ellenállást használj, kisebb a hibalehetőség. De ha a 8.8-ból 7.6 ohm lett egy vezeték miatt, akkor ott komoly gondok vannak, néhány század ohm változás lehet csak ilyentől.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12291) tzsolesz válasza szaszlaci (#12290) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Toldott kábel volt, valószínű azért volt ilyen szar.

Szerinted az a baj, hogy sorosan van összekötve a 9.1 ohm? Egy 2.3, és 6.8 ohm-os.

(#12292) szaszlaci válasza tzsolesz (#12291) üzenetére


szaszlaci
addikt

Felesleges, mert csak nagyobb lesz a hibalehetőség, előnye meg nincs. Egyébként nem baj.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12293) totya694 válasza szaszlaci (#12292) üzenetére


totya694
őstag

Szia!
Hánytól hány Ohm-ig lehet megválasztani az ellenállást és jelent-e előnyt ha esetleg műszer ellenállást használnék???

Üdv:Attila

(#12294) szaszlaci válasza totya694 (#12293) üzenetére


szaszlaci
addikt

Valahol a mérendő hangszóró tartományában kell lennie. Egy 8 ohmos hsz minimum pontja 8 ohm, a maximum pedig 20-30-40 vagy még több.

A műszer ellenállás (ha szénrétegről beszélünk) csak egy pontossági osztályt jelent, ezért jó bármi, mert utána úgyis kalibrálni kell.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12295) totya694 válasza szaszlaci (#12294) üzenetére


totya694
őstag

Értem köszi :R

Üdv:Attila

(#12296) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nos, jó úton haladok. A másik gépen kezd jó lenni, de ott meg túl nagy a görbe, alig fér ki a rácson.

Pontosan hány decibelt kell mutatnia a configure generator-nál a teszt jelnek?

(#12297) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Átmentem egy másik gépre.

Eredmények.

Kalibrálás.

A Samsung TV hangszóró, azt hiszem 10cm-es, és gumis.

[ Szerkesztve ]

(#12298) szaszlaci válasza tzsolesz (#12297) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez jónak tűnik. Ha kilóg, nem baj, jobb oldalt tudod állítani az osztás végértékét.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12299) tzsolesz válasza szaszlaci (#12298) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem, megmértem a Dibeisit, de eredményre nem jutottam.

Pill, berakom a képet is, csak a másik gépen van.

Fs = 55.61 Hz
Re = 7.60 ohms[dc]
Le = -1.#J uH
L2 = -1.#J uH
R2 = -1.#J ohms
Qt = -1.#J
Qes = -1.#J
Qms = -1.#J
Mms = -1.#J grams
Rms = -1.#IND00 kg/s
Cms = -1.#IND00 m/N
Vas = -1.#J liters
Sd= 326.85 cm^2
Bl = -1.#IND00 Tm
ETA = -1.#J %
Lp(2.83V/1m) = -1.#J dB

Closed Box Method:
Box volume = 60.00 liters
Diameter= 20.40 cm

Miért nem számolt ki semmit?

[ Szerkesztve ]

(#12300) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Egyszerűen nem számol. Azóta is ezzel kínlódok, de nem számol. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.