Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12901) Turbina33 válasza tzsolesz (#12900) üzenetére


Turbina33
senior tag

Hát olyat,amin van hang is,és megcsodálhatnánk a remek dobozodat,meghallgathatnánk az új hangzását! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12902) szaszlaci válasza Turbina33 (#12898) üzenetére


szaszlaci
addikt

Dehogy hígend sóra :) Ezek pont, hogy az alapok. Ha meg már csinál valamit, ne lustaságból legyen rosszabb, hisz a gondolkodás nem kerül pénzbe. Nem igaz?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12903) Turbina33 válasza szaszlaci (#12902) üzenetére


Turbina33
senior tag

Akkor miért nem neki mondtad el azokat,amiket nekem? Ha gondolkodásra akarsz valakit ösztönözni,azt nem hallgatással kell csinálni.Nem igaz? :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12904) szaszlaci válasza Turbina33 (#12903) üzenetére


szaszlaci
addikt

Jönnek majd szép sorjában, csak előbb meg kellene mérni a szórót. Nem tudom, hogy hajlandó-e rá. Úgy meg csak elriasztja az okoskodásom :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12905) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hát telefonnal ezt nem nagyon tudom megtenni.

kegyetlenül rosszul adja vissza. :(

Ráadásul bedobta mindig, hogy akku lemerülőben, így megakad egy csomószor. A második meg félbe is lett szakítva.

Tessék, bár ebből sok nem derül ki. :D

próba 1

próba 2

eredeti file-ok.

[link]

[link] <-- ez meg el is indul a 4shared-en, le kell állítani, és itt is le kell tölteni a file-t.

(#12906) Turbina33 válasza szaszlaci (#12904) üzenetére


Turbina33
senior tag

Akkor az a bajod a hozzászólásommal,hogy beleszóltam az oktatási módszeredbe?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12907) Turbina33 válasza tzsolesz (#12905) üzenetére


Turbina33
senior tag

Jó ez,elég jó a minősége! Szépen szólnak,tetszik a hangjuk.Köszönöm! :R

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12908) tzsolesz válasza Turbina33 (#12907) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hát ha ez jó, akkor jól van. :)

Letöltötted az eredeti file-okat is?

jah, és köszi. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#12909) Turbina33 válasza tzsolesz (#12908) üzenetére


Turbina33
senior tag

Azon vagyok! :)

Mit köszönsz?

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12910) tzsolesz válasza Turbina33 (#12909) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Talán az egy kicsit jobb.

jah, hát azt hogy megdicsérted. :DDD

(#12911) #10726912 válasza tzsolesz (#12910) üzenetére


#10726912
törölt tag

Jó az összhatás, tetszik, grat! :)
miért nem a modern tóking sherisherilédi-jével tetted fel??? ;] :DDD
Üdv!
#12914) Turbina33 Igazi ínyenszvadász vagy :C
tzsolesz: Várjuk, de nehogy megártson a hangfalaknak :U :U ;)

[ Szerkesztve ]

(#12912) Turbina33 válasza tzsolesz (#12910) üzenetére


Turbina33
senior tag

Jobb egy kicsit,meg torzít is egy kicsit,mert már nem bírja a miki a hangnyomást! :) Szép magasakat lehet hallani,élőben biztos jobb.
Jobban tetszik,mint a piezó?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12913) tzsolesz válasza #10726912 (#12911) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nah, majd azzal is teszek föl.
Köszi. :R

#12912) Turbina33 Sokkal, de sokkal szebben szól mint piezzóval. :K
Nem is összehasonlítás tárgya. :N

(#12914) Turbina33 válasza #10726912 (#12911) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nekem a Brother louie volt a kedvencem! :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12915) szaszlaci válasza Turbina33 (#12906) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem, mivel nincs oktatási módszerem, nem vagyok tanár.
Az a baj, hogy az igényesség ellen vagy. Szakmailag felhívtam a figyelmed, hogy ez nem így megy. Hálából támadsz.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12916) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Teszek fel egy kettőt nem sokára még. Hátha az nem lesz ennyire torz. :U

(#12917) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hát nem tudom. ez sem lett jobb. Kicsit lejjebb vettem a hangerőt. Az a baj ilyenkor, hogy a telefonban lévő gain vezérlő, felvételkor nagyon érzékeny. Így hol le halkul, hol felhangosodik, ahogyan a jelet érzékeli a mikrofonon keresztül. Ezért ilyen kesze-kusza a hangja a videóknak.
A közepet hiányolom amikor visszanézem, abból több van. és a magas nem ilyen sziszegős azért, hanem normálisan szól, ez azért is van, mert ugye nem adja vissza a közepet rendesen a teló, és így a magasra emel kicsit, de nem vészesen.
A mélyet természetesen nehéz visszaadni, azt nem is mondom.

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12918) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Vennem kellene egy ilyen fülest.

[link] :DDD

(#12919) Giot válasza tzsolesz (#12917) üzenetére


Giot
addikt

Házibuli szórónak készül gondolom.

(#12920) tzsolesz válasza Giot (#12919) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Persze hogy az. :K

(#12921) Giot válasza tzsolesz (#12920) üzenetére


Giot
addikt

Ahhoz tökéletesen szól. A dobozt te tervezted? Grat hozzá!
Kicsit kötegszem is :B le is fóliázhattad volna a dobozt és utána élfólia. Jobban nézett volna ki. Ez is úgy készült: [link]
Ja és igen az ott az elején ilyen lábtörlő szerűség. A Corában vettem. :)
De ez csak szőrszálhasogatás SRY. :D

[ Szerkesztve ]

(#12922) #10726912


#10726912
törölt tag

Ezt mindenki nézze meg! :DDD
Hogyan jön ehhez a fórumhoz?...van hangtechnika is az eladó cuccban...de olvassátok végig!!!
[link]
Üdv!

(#12923) tzsolesz válasza Giot (#12921) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, a te megoldásod esztétikusabb, meg praktikusabb is.
De ez a hangfal úgy is ütve vágva van, csak sajnálnám szegényt. :K

Tiger.huhhhh Mond, hogy ez csak kamu. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12924) #10726912 válasza tzsolesz (#12923) üzenetére


#10726912
törölt tag

nemtudomnemtudom,írok neki, hogy leellenőrizném a kedvcsináló programját... :U :C

[ Szerkesztve ]

(#12925) tzsolesz válasza #10726912 (#12924) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Vagy hogy mit szed, mert adhatna belőle. :DDD

(#12926) Giot válasza tzsolesz (#12923) üzenetére


Giot
addikt

Igaz hangosítani használod. Akkor meg érdemes lenne bekárpitozni, nem egy nagy kunszt.

(#12922) Tiger.huhhhh: Hát ez LOL. :D

[ Szerkesztve ]

(#12927) tzsolesz válasza Giot (#12926) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azt viszont tervezem. Na meg még fogantyúkat rá. :K

(#12928) Turbina33 válasza szaszlaci (#12915) üzenetére


Turbina33
senior tag

Szent basszuskulcs és mélysugárzó! :Y

A mondat igy lett volna helyes:

"Akkor az a bajod a hozzászólásommal,hogy beleszóltam az oktatási módszeredbe :DD "

Tudod,velem az a baj,hogy örökké hülyéskedek,lételemem az ökörködés.Sajnos néha túlzásba viszem,és átesem ama bizonyos állat másik felére.Most is ez történt,és még kérdőjelet is tettem a végére...
Szóval,elnézésedet kérném,poén akart volna lenni,kissé túlzásba vittem,és el is csesztem.

:R

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12929) Turbina33 válasza tzsolesz (#12917) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nagyon szuperul szól! Grat! :C

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12930) Turbina33 válasza #10726912 (#12924) üzenetére


Turbina33
senior tag

Majd meséld el mivolt! :))

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12931) villamos válasza Turbina33 (#12928) üzenetére


villamos
őstag

Sajnos a net, illetve a fórum nem igazán képes arra, hogy közvetítse a hangulatot, gesztusokat hangsúlyt stb. Egy ilyen nyomtatott betűs szövegen általában nem látszik, hogy komolyan kell e venni, vagy pedig csak afféle viccelődő csipkelődésnek. Alapértelmezetten a legtöbben komolynak gondolják a neten fellelhető tartalmakat.
Persze ennek kiküszöbölésére használják a szmájlikat, vagy direkt off -ba teszik az ilyen tartalmú hozzászólásokat, de egyértelműen ezek is csak éppen utalnak az író személy pillanatnyi hangulatára, érzelmeire, szándékára.

Én ha tehetem, akkor legalább háromszor végiggondolok minden egyes szót, amit leírok, majd végül át is olvasom többször az adott szöveget, kínosan ügyelve arra, nehogy félreérthető legyen, és nehogy az eredeti szándékommal ellentétesen süljön el.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#12932) Turbina33 válasza villamos (#12931) üzenetére


Turbina33
senior tag

Köszönöm a tanácsokat,igazad van. Figyelmesebb leszek! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12933) ABnormal válasza #10726912 (#12922) üzenetére


ABnormal
őstag

Név: Kiss Helga
Megye: Budapest
Település: Budapest, I. kerület
Cím: Futrinka utca

ez megmondja,hogy valódi-e a hirdetés :D ,ha még nem lennél elég idős hozzá a futrinka utca egy régi mese címe :) ,amúgy a hirdetés szövege jó...

(#12934) tzsolesz válasza Turbina33 (#12929) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Kösz. :)

(#12933) ABnormal Pfff, ezt nem is néztem. Futrinka utca. :O

(#12935) #10726912 válasza ABnormal (#12933) üzenetére


#10726912
törölt tag

Már a kép is elárulja, hogy mennyi igaz a hol volt-ból...maga a hírdetés, ami cool. Meg a kép, amit bevágott valahonnan...az ilyen Nő nem suzuval szaladgál. :N
Aki ír neki mindezek ellenére, az adhat nekem is kőcsön, én is Helga vagyok és majd eltöltök hálából pár éjszakát...igen, ott a Futrinka utcán a kapu aljban.. :U S a hír igaz: a kölcsönadó jól tudja: Helga klónja vagyok ;] :DDD
Üdv!

(#12936) Giot válasza #10726912 (#12935) üzenetére


Giot
addikt

Szerintem ne szedjük szét a fórumot ennyire ide nem illő témával.

De hogy -on- is legyek Sonido szóró: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12937) szaszlaci válasza Turbina33 (#12928) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nincs miért elnézést kérned, félre értettelek, azt hittem, hogy cseszegetésnek veszed, amit írok. Máskor jobban figyelek :R

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12938) Giot


Giot
addikt

Elrettentő példa, hogyan ne készítsünk hangfalat: [link]

(#12939) ABnormal


ABnormal
őstag

...vásároltam egy beovox s45-2 hangfalpárt... sajnos a doboza - szerintem megázott - a gérbe vágott részeken kezd szétjönni... szerintetek próbáljam javítani (nem lesz szép) vagy kapjon új dobozt? az eredeti doboz elég vékony bútorlapból készült,~12mm falvastagságú lehet,a belső méretek megtartásával 18mm-es tölgy furnéros lapból ( ez van kéznél ) tudnék neki dobozt készíteni...

[ Szerkesztve ]

(#12940) fero02 válasza ABnormal (#12939) üzenetére


fero02
veterán

Egy ilyen hibát megfelelően korrigálni kb annyira idő és energia igényes, mint ha építenél neki egy újat. Így azt hiszem megadtam a megfelelő választ. :R

(#12941) Giot válasza ABnormal (#12939) üzenetére


Giot
addikt

Hm ez úgy tűnik tényleg megázott. :(( Azt is mondhatnám jól megszívta :DDD
Nos megpróbálhatod javítani, ha ennyire szét van esve esetleg szét lehetne szedni darabokra. Újraenyvezni, pillanatszorítóval rendesen összehúzatni. Bár nem muszáj darabokra szedned azt is megpróbálhatod hogy csak a szétnyílt részekbe enyvet csorgatsz és úgy pillanat-szorítózod.
Az viszont tagadhatatlan ha egyszer megázott a pozdorja utána soha többet nem lesz az eredeti, sokkal porózusabb eldeformált lesz.
Vagyis a másik lehetőség amit te is említettél hogy új dobozt neki. Enyvezve ne csavarozva. A belső méreteket megtartva.
Furnéros alatt mit értesz igazi furnéros lapot, vagy egyszerű laminált bútorlapot?

(#12940) fero02: Na pedig milyen szép regényt írtam neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#12942) ABnormal


ABnormal
őstag

igen,én is tudom,hogy új dobozt kell-ene gyártanom,csak kíváncsi voltam a topiklakók véleményére :R ( meg egy kis unszolásra is szükségem van egy ilyen projekthez :D )
furnéros az rendes fából készült furnér,18-as natúr forgácslap egalizálás után kétoldalt furnérozva... ,de bármiből készíthetném... egy egész bútorgyár áll a rendelkezésemre :D ,sajnos szét kell vágni az eredeti dobozt,hogy az előlapot ki tudjam szedni
szépen látszik egyébként,hogy belülről a doboz még zárt! ,a belső részen még nem engedte el a ragasztó,nem tudott a víz beszivárogni oda is...

(#12943) Giot válasza ABnormal (#12942) üzenetére


Giot
addikt

Akkor hajrá! :)
Én unszoltalak! :P
Formás egy előlapja van, most már értem miért akarod kibányászni a dobozból.
Ja furnérozott lapból szép dobozkákat lehet készíteni. Csak azt utólag szokták furnérozni ,esetleg te is megcsinálhatnád úgy. Először összeütöd a dobozt aztán lefurnérozod.

"egy egész bútorgyár áll a rendelkezésemre"
MDF lap van a közeledben? 16, vagy 18 mm-es?

[ Szerkesztve ]

(#12944) Suncorgo


Suncorgo
csendes tag

Sziasztok

Van egy MNC big bull x2-esem és a kocsimba szeretném betenni. Milyen, mekkora láda kell neki?

Üdv Suncorgo

[ Szerkesztve ]

(#12945) Turbina33 válasza tzsolesz (#12934) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ezzel küld meg őket! Ha kibírják a végét,akkor már megmaradnak! :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12946) Turbina33 válasza szaszlaci (#12937) üzenetére


Turbina33
senior tag

Persze,hogy annak vettem! :DD

Bocsi még egyszer,és köszönöm! :R

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12947) Revox66 válasza Giot (#12936) üzenetére


Revox66
aktív tag

De hogy -on- is legyek Sonido szóró: [link]

Hmm szép - szép, de a mágnes 2:23 -nál azért koppan egyet :B.
Én lehet óvatosabban bánnék egy ~37.000Ft -os hangszóróval.

(#12948) Giot válasza Revox66 (#12947) üzenetére


Giot
addikt

Hát ja én is ráncoltam a homlokom miatta.
Na még egy vidi: NAD 5120 lemezjátszó. Egyszer azért meghallgatnám.

(#12949) ABnormal válasza Giot (#12948) üzenetére


ABnormal
őstag

én a csőkarost eladtam és a lemezkarost megtartottam...

írd meg privátban mit szeretnél mdf-ből... :D

(#12950) repvez


repvez
addikt

Még egy kérdés a SAL2610-el kapcsolatban , ha egy aktiv sub erösitöt beiktatnák a 25cm-es HSZ-ekhez akkor javulna a hangzása a mélyeknek ?
ÉS az erösitöt tehetném külön dobozba és abbol vezetném el a 2 fronthoz a jelet?Mert a sub az ugysem irányorientált igy nem kéne mindegyikbe tenni , a házimozi erösitöböl meg elég lenne a jelet vinnem a aktiv erösitöhöz.Igy lényegében egy 2 hangszoros aktiv mélyet készitenék.

Ha megoldható igy akkor milyen sub erösitö kellene ami passzol a hangfal teljesitményéhez és az házimozi erösitöhöz is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.