Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13301) Giot válasza fero02 (#13296) üzenetére


Giot
addikt

A kosár pereme miatt nem kell.

(#13294) Turbina33: SRY Man ilyen félreértésekből születnek az Urban Legend-ek.

(#13302) Revox66 válasza fero02 (#13299) üzenetére


Revox66
aktív tag

Ez jóó , visszatérünk még a dologra szerintem pü -ben. :B

(#13303) fero02 válasza Revox66 (#13302) üzenetére


fero02
veterán

Ok, majd szólsz. ;)

Giot: de miért? Ez nekem új. :U

(#13304) fero02 válasza ch003067 (#13298) üzenetére


fero02
veterán

Én annyit nem aggatnék rá.

Amúgy ez kb hasonló szint, mint a Castone...lehet utóbbit olcsóbban is találsz. :U

(#13305) Giot válasza fero02 (#13303) üzenetére


Giot
addikt

Jaj! Mi miért? :DDD
Pld Adott egy ilyen szóró [link] ha azt akarja a delikvens hogy ne álljon ki az előlap síkjából a szóró be kell marnia az előlapba hogy be tudja süllíyeszteni.
De
Ha ilyen típusú a kosár [link] akkor nem kell süllyesztgetni.
De
Lehet jól elbeszélünk egymás mellett. :)

(#13306) fero02 válasza Giot (#13305) üzenetére


fero02
veterán

Azt hittem a hangzás tekintetében lesz vmi indok, mert ez csak a design. De hangszórót általában nem ezért süllyesztenek.

(#13307) ch003067


ch003067
addikt

Akkor milyent ajánlotok, hasonló árkategóriában ?

Az amúgy mennyire baj, ha egy csatlakozóra mondjuk 2 hangfalak rakok ?

(#13308) fero02 válasza ch003067 (#13307) üzenetére


fero02
veterán

Vaterán van Castone 2*400 W-os 45k-ért. Az már olcsóbb. :D

Amúgy nem feltétlen a hangfalak mennyisége a lényeg, inkább az ellenállásuk legyen megfelelő az erősítő számára, különben akár baj is lehet..

(#13309) Revox66 válasza ch003067 (#13307) üzenetére


Revox66
aktív tag

Milyen hangfalakhoz vennéd ? Mennyi ohmosak ?

Én lehet inkább ezt választanám:

[reloop]

(#13310) Giot válasza fero02 (#13306) üzenetére


Giot
addikt

Úgy tudom akusztikailag is jobb a hangszórónak ha nem áll ki az előlap síkjából.
Egyébként, tudtommal azért szokták megdönteni is az előlapot hogy a hangszórók hangképzési pontja egy síkba essen. Vagy úgy is mondhatnám hogy a hang forráspontja egy síkba essen.
Vagy mi! :B

(#13311) szaszlaci válasza Giot (#13310) üzenetére


szaszlaci
addikt

Totális káosz.
Azért nem lóghat ki a hangszóró pereme az előlap síkjából, mert reflexiókat okoz, ami meg torzítást. Tehát a kisebb hullámhossz egyszerűen beakad a kilógó részbe, és visszaverődik. Ugyan ez a helyzet az árkokkal is. Sőt, még az előlap széléről is visszaverődik, ha nem gömbölyített.

Olyat, hogy hangképzési pont, még nem találtak fel. A hangszórónak síkja van, ami párhuzamos az előlappal. Ezt úgy lehet egy síkba hozni, hogy mondjuk fizikailag megemelik a mélyközepet (mert annak általában mélyebben van, mint a magasnak).

Aztán van még akusztikai középpontjuk, ami pedig a hangszóró közepén helyezkedik el. Ezek sosem lesznek egy pontban több hangszóró esetén. Kivéve, ha egymásban vannak a hangszórók, de ez ritka. Viszont egy hangsugárzónál kiadnak ezek a hangszórók akusztikai középpontjai egy új újabb pontot, ami a hangsugárzó akusztikai középpontja, de ez nem a mértani félúton lesz. Ott kellene mérni alapesetben.

Az előlap döntögetése nem hoz sok jót, függőlegesnek kell lennie. A sugárzási irány fog egy kicsit változni értelemszerűen, azokon a frekvenciákon, amiknek azt hiszem, a fele kisebb, mint az előlap. Amik már nagyobbak és megkerülik, ott nem lesz beleszólása.
De csak akkor döntögessük az előlapot, ha tudjuk, mit csinálunk! :)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13312) fero02 válasza tzsolesz (#13252) üzenetére


fero02
veterán

Itt a lehetőség kolega! :C

Mai hirdetés, az enyém kisebbik tesója. ;)

(#13313) Giot válasza szaszlaci (#13311) üzenetére


Giot
addikt

"Totális káosz."
"Azért nem lóghat ki a hangszóró pereme az előlap síkjából, mert reflexiókat okoz, ami meg torzítást"
Vagyis akusztikailag jobb ha be van süllyesztve erről beszélek. Attól hogy nem írtam a tudományos hátterét le attól még a végeredmény ugyanaz.

Ha több útról beszélünk a hangszórók tekercse máshol helyezkedik el (ugye mert hogy itt képződik a hang) ezt szokták ideális esetben egy síkba hozni (egészen pontosan a központosító gyűrűt). Pld ilyen módon [link] vagy [link]

Külön bekezdésbe kellett volna tennem. Így összekeverhető. Elnézést a pontatlan megfogalmazásért

[ Szerkesztve ]

(#13314) tzsolesz válasza fero02 (#13312) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Vazz, nem rossz ajánlat. Pénz az ablakban. :W

(#13315) ch003067 válasza Revox66 (#13309) üzenetére


ch003067
addikt

8 Ohmos mindegyik, és összesen 2500 Watt : [link]

De lesz még....

Jah, és lehetőleg olyan kellene, ami hídba köthető :U

[ Szerkesztve ]

(#13316) tzsolesz válasza ch003067 (#13315) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ezt nem lehet összeadni. :N

(#13317) szaszlaci válasza Giot (#13313) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azt gondolom tudod, hogy ak. síkok egy szintre hozásának az az értelme, hogy ne késsen a "hang", (hullám) a hangszórók esetén egymáshoz képest, ami fáziseltolódáshoz vezet, ami pedig kioltásokhoz és torzításokhoz.
Az egy pontot kiadó ak. középpont pedig sok hangszórót tartalmazó hangsugárzó esetén (pl a linkelt D'Appolito elrendezés) pontszerű hangzást eredményez jó esetben.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13318) ch003067 válasza tzsolesz (#13316) üzenetére


ch003067
addikt

Háth ? Miért nem lehet ?

(#13319) Revox66 válasza ch003067 (#13318) üzenetére


Revox66
aktív tag

Külön erősítőre van szükséged, mind a sal pa hangfalakhoz, és a hifi hangfalakhoz is.
Egy 200w os véget nem fog elviselni az a sal piezo. :N
Vagy azokat a hangfalakat csak mélynek használod.
És a mellette lévő sal 1020 cp hangfalnak keresel egy kis erősítőt ami kb 2x150w 8 ohmon.Egyébként a PA -s nak is elég lenne 2x400w -os 8 ohmon szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#13320) ch003067 válasza Revox66 (#13319) üzenetére


ch003067
addikt

Értem. Csak az a " gáz " Hogy a Nagyobb Sal-ak mellé lenne majd még 2 db 400wattos mély ( csak mély) meg az isten tudja még mi, de valami 2 x 600 - 800 Wattos cucc.

(#13321) Revox66 válasza ch003067 (#13320) üzenetére


Revox66
aktív tag

Akkor első sorban a 1020 cp saloknak :

[T-amp]

A pa hangfalaidhoz meg valami ilyesmi kéne szerintem:

katt]

(#13322) ch003067 válasza Revox66 (#13321) üzenetére


ch003067
addikt

Nem jó ez a csatlakozó, ami a 2.on van, valami csiptetős lenne számomra a a legjobb, mert nem akarom lecserélni a kivezetéseket a hangfalon, meg venni 15.000 ftért még hozzá 1-1 kábelt, ami ráadásul nem is hosszú.

(#13323) Revox66 válasza ch003067 (#13322) üzenetére


Revox66
aktív tag

A hangfalon nem kell cserélni. Elég ha a kábel egyik vége megfelel a hangfalnak, a másik pedig az erősítőnek. Úgy nézem ezen kimenetnek speakon van és Xlr csatlakozó.
Bemenetnek 6.3 -as jack. + xlr.
Itt vannak a bekötések.

(#13324) ch003067 válasza Revox66 (#13323) üzenetére


ch003067
addikt

Köszi :R

(#13325) bandi0000 válasza ch003067 (#13324) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hali kérdés az hogy mélyládát szeretnék készíteni és lehet hülyén hangzik de ha meg van a láda meg a mély akkor kell még vmi bele pl szigetelő anyag v akkor már működik is ha összerakom?

Xbox One: bandymnc

(#13326) Revox66 válasza bandi0000 (#13325) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hali
A kérdés milyen hangszóró és milyen doboz ?
De elöbb tanulmányozd át subvoice oldalát.

ch003067 : Szívesen :)

(#13327) bandi0000 válasza Revox66 (#13326) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszönöm :)

Xbox One: bandymnc

(#13328) Turbina33 válasza szaszlaci (#13317) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ha két mélyközepet rakok egy dobozba,akkor azokat mekkora távolságra kell rakni egymástól? A lehető legközelebb? És a magasat ezekhez képest? Azért kérdezném,mert gyanítom,hogy a fiam dobozát kissé elbaxtam,mert elég távolra sikeredtek egymástól a zajkeltők.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13329) mijos válasza fero02 (#13292) üzenetére


mijos
senior tag

És ha mégis maradnék a natúr kábelnél akkor hol tudnék olcsón venni ? :U

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13330) Revox66 válasza mijos (#13329) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hali

[link]

KCE-LS25 szerintem már jó lehet.

(#13331) szaszlaci válasza Turbina33 (#13328) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mélyközéptől és tervezett váltási frekitől függ, meg ugye a szórók számától és elrendezésétől. Ehhez való program: Tolvan edge.
Minden esetre a távoli elhelyezés nem szokott jó lenni. Ha más nem, a pontszerű hangzás ellen van.

nari1982: az olcsó kacsás kábelek szerintem valahol a sal madzag szintjén mozoghatnak. De még nem próbáltam egyiket se.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13332) Turbina33 válasza szaszlaci (#13331) üzenetére


Turbina33
senior tag

Köszi!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13333) Revox66 válasza szaszlaci (#13331) üzenetére


Revox66
aktív tag

Ezt nem tudtam, viszont hozzám legközelebbi sal -os boltba a legdrágább 2.5 -es kábel 260Ft volt csak métere, így lehet egy fokkal jobb a kácsa féle. ;]

[ Szerkesztve ]

(#13334) mijos válasza Revox66 (#13330) üzenetére


mijos
senior tag

Szia. A legolcsóbb nem jó ? ;]

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13335) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Egy baromi egyszerű kérdésem lenne. Ugyan akusztikai vattám nincsen sajnos, de tervem az van. :)
A story annyi lenne, hogy egy 2.1-es pc hangszóró cuccon szeretnék segíteni, mivel eléggé doboz hangja van szegénynek, és gondoltam arra, hogy a kis mély dobozát, és a két másik dobozát is kibélelném egyszerű vattával.

Járható út, vagy nem? (kérdem ezt a rövid zárlat, hőtermelődés-gyulladás, és használhatóság tekintetében)

Ahogy olvastam itt, elvileg járható út, de az is érdekelne, hogy a dobozok teljes belső tartalmát töltsem meg, vagy a belső falakra ragasszak egy kicsit, vagy csak tegyek bele valamennyit és csavarozzam össze? Csodát nem várok, csak valami javulás félét. :)

[ Szerkesztve ]

(#13336) szaszlaci válasza czanga (#13335) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!

A csillapító anyag két feladatot lát el: elnyeli a visszavert hullámokat, ezáltal elkerülhető a dobozhang. Másrészt pedig növeli a virtuális térfogatot, (tehát a hangszóró nagyobbnak fogja látni a dobozt). Ezzel a alacsony frekvenciás átvitel alakítható.

A kis sztereó dobozokba kell tenni, lazán kitöltöd vele, ne túl sokat. Vatelin jobb lenne, de a vatta is jó. Abból kevesebb kell.
Mivel azok a dobozok úgysem sok mélyet szólaltatnak meg, a látszólagos térfogat növelésből adódó elhangolástól (így nevezik) nem kell tartani, ha egyáltalán volt hangolva.

A szub úgyis csak alacsony frekvenciát szólaltat meg, emberi méretnél nem lesz állóhullám, tehát nincs mit csillapítani. Így csak hangolni fogod tudni, az pedig felesleges, hiszen nem tudod, szükséges-e. Legalábbis míg meg nem méred a hangszórót.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13337) czanga válasza szaszlaci (#13336) üzenetére


czanga
őstag

Nagyszerű, tehát a sztereokat lazán kitöltöm vattával, de nem "csurig", a mélynyomóba pedig nem teszek.

Attól gondolom akkor nem kell tartanom, hogy esetleg a vatta oda ér, ahova nem kellene, és tüzet okoz. Nyílván triviális a kérdés, csak hangfal átalakításhoz még nem volt szerencsém.

Még egy kérdés, ami a mélynyomót érinti:
Tehetek valamit, amivel ölösebbé varázsolhatom a hangzását, és a zörgést is megszűntethetem? Szeretem a lágyabb, öblösebb hangzást, de ez jelenleg olyan, mint amikor rezeg a kadett kasztnija a számomra gagyinak ható hangrendszertől. (Nem mondtam, de egyben jó ha 15-20W RMS az egész rendszer, sajnos pontos adatot nem tudok. Elfekvőben volt itthon. Ami még fontos, hogy elég gagyi műanyag házas eszköz, számomra ismeretlen, J-S márkájú.)
A garászomba szánom, hogy bütykölés közben hallgathassak valamit, de azért próbálok kihozni belőle többet, ha tudok.

Ami még eszembe jutott, hogy a csavaros összeszerelés miatt is rezeghet az egész, így akár valami rés kitöltés, vagy rezgés elnyelő eszközök is szóba jöhetnek?

Köszönöm, szaszlaci ! :R

(#13338) szaszlaci válasza czanga (#13337) üzenetére


szaszlaci
addikt

Egy keveset tegyél csak bele, a kitöltöm már határeset.
Tüzet biztos nem okoz, csak ha véletlen azokban lenne az erősítő, akkor a hűlését észben kell tartani. Meg ugye ne nyomódjon a hangszóróba a vatta. (Ezért is jobb a vatelin, az nem szöszöl.)

Tisztázni kellene, hogy tényleg valami rezeg benne? Akkor meg kell keresni, és megszüntetni. Mélynyomó hangszóró ép, főleg a membránszél? Porvédő, pille környékén is lehet keresni a hibát, hátha attól zörög.
A csavart nem szeretjük, és ha valahol ereszt, az is okozhat ilyesmit, meg kell szüntetni. Rá adsz alacsony frekit, 30-40-50 Hz, azzal könnyű behatárolni ez utóbbi hibát.
Merevíteni is kellene, a sztereót ugye elég nehéz, de a mélyet meg lehetne oldani pár keresztbe beragasztott fával belül. A szub szerintem belül fából van, ha nem, akkor nehezebb a helyzet. Esetleg új dobozt lehetne neki csinálni, bár túl sok munkát szerintem nem érdemes beleölni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13339) #10726912 válasza czanga (#13337) üzenetére


#10726912
törölt tag

A legjobb megoldás, ha azt a használhatatlan, "mélynnyomónak" nevezett zörgőt lekötöd, és a helyére teszel egy jobb hangú subbot. Akármilyet. A 2.1-es rendszered erősítője leadja a hangot, de a hsz-e sajna nem alkalmas átlagban hangkeltésre :( Ha van, régi házi mozi woofere tökéletes erre a célra. Még jobb eredményt tudsz elérni, ha a sztereó párt is kicseréled...nekem a PC-nél van egy technika nevezetű 2.1-em, fertelmes volt a hangja, első reakcióm a ki..szom a kukába volt..megtuningoltam elfekvő hangfalakkal, azóta nem érdekel a super genius tizenezres sem...ez jobban szól :)
Már akkor is jobban szólna a 2.1-ed, ha a mélynyomót lekötnéd róla és tennél egy hangfalpárt az eredetiek helyére.

[ Szerkesztve ]

(#13340) Turbina33 válasza #10726912 (#13339) üzenetére


Turbina33
senior tag

És a hiper-szuper új dobozok milyenek? :)

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13341) czanga válasza #10726912 (#13339) üzenetére


czanga
őstag

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek a seggítséget! :R

Nos a hálóban, a mac-re kötve egy genius SW-HF 5.1-van a nappaliban pedig yamaha házimozi rendszer teljesít szolgálatot. Ez a 2.1-es kis nyekergő' még nagyon régről maradt meg, szóval ha már valamit tudok rajta változtatni, akkor teljesen jó, de tényleg csak a garázsba kell, bringajavítások miatt vagy egyéb barkács dolgok miatt, szóval semmi komoly. :) Egyszerűen csak jól esik hallgatni valamit két tárcsafék légtelenítés közt.

Kipróbálom a vattás dolgot, a mélynyomóban pedig az egyik "rezg-zörgő" részt megtaláltam, a doboz illesztésénél volt, a tetején. :K

(#13342) Giot válasza czanga (#13341) üzenetére


Giot
addikt

"de tényleg csak a garázsba kell, bringajavítások miatt vagy egyéb barkács dolgok miatt, szóval semmi komoly."
Esetleg hangfal építés?? :)

(#13343) czanga válasza Giot (#13342) üzenetére


czanga
őstag

Abban (még) nem gondolkodom, csak érdekelt a téma, ezért utána jártam. :)

[ Szerkesztve ]

(#13344) #10726912 válasza Turbina33 (#13340) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv!:)
Mostanában keveset vagyok itthon, így nincsenek már napok óta hallgatva...együtt megy most a "szörnyekkel", így most jobb mint volt...de majd egyszer megtuningolom őket :)) Természetesen majd kikérem a véleményeket, ha majd ott tartok :K
U.i: ...szal akkor fér még hála a padlásodon??

[ Szerkesztve ]

(#13345) Revox66


Revox66
aktív tag

Sziasztok

fero02 -nak köszönhetően lett UTP kábelem, rendeltem tőle, hangfalkábelnek való adagot is, most már be is kötöttem.
[Philips csatlakozás

Szerintem hangra jobb főleg a közép és magas tartomány javult, biztosan jobb az előző kábelemnél ami egy 1.5 -es ofc volt.
Következő lépésben az alaplapi realtek audio lecserélése lesz, szeretnék egy
asus xonar dg hangkártyát, és a későbbiek folyamán egy új erősítőt is. :)

Kis vidit is csináltam. :B

(#13346) szaszlaci válasza Revox66 (#13345) üzenetére


szaszlaci
addikt

Na így nem szabad bekötni, amit jobbnak hiszel, azt úgy hívják, TIM: totál intermodulációs torzítás. Jellemző tünete a fejfájás meg a nincs kedved hallgatni.
Ahogy érdemes: pozitívra is és negatívra is egy-egy külön 8 eres szálat kell használni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13347) Turbina33 válasza #10726912 (#13344) üzenetére


Turbina33
senior tag

Majd csinálunk valamit,hogy szóljon valahogy! Vagyunk itt páran,csak összehozzuk :)

Neem! Nincs hálálkodás,majd megisszuk,te fizetsz.. :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13348) Revox66 válasza szaszlaci (#13346) üzenetére


Revox66
aktív tag

Sajna ebbe az erősítőbe nagyobb kábel semmiképp sem fér el.
Így most ha jól tudom 2 mm2 -esnek felel meg a kábel. A fehér a negatív a színes pedig a pozitív. Torzítást én nem hallok, sőt havernak is tetszett, megnéztünk előbb egy filmet próbának :)

(#13349) Turbina33 válasza Revox66 (#13348) üzenetére


Turbina33
senior tag

Azt nem lehetne,hogy összeforrasztod a nyolc eret,és azt pedig ráforrasztod egy rövid darab kábelre,ami befér a csatlakozóba? Lehet,hogy baromságot írok,de én így csinálnám! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13350) szaszlaci válasza Turbina33 (#13349) üzenetére


szaszlaci
addikt

Dehogynem. Vagy a végén csak 4 eret kell egy centivel hosszabbra hagyni, a csatlakozóknak.
Egyébként egy multiméterrel mérhető is az irtózatos kapacitása, a létező legbetegebb hifi-legenda, hogy ez így jó.

Amúgy, szálanként 0.2 mm2, innét számolható a keresztmetszet..

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.