Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13601) #10726912 válasza Mittu88 (#13598) üzenetére


#10726912
törölt tag

ASUS-t azért nem javaslok, mert megveszed a márkát, s ez kb 20%-al megdobja az árát az eredeti márkának...
Az SB LIVE, amit emlegettem, a két japcsi márkával úgy vette fel a versenyt, hogy a Pana 115 decibel jel/zaj, 95 decibel dinamikával rendelkezett, a Sony 120/98-at tudott a műszaki adatlap szerint.
Kár, hogy nincs egy ismid, akinek lenne egy profibb asztalija. Ha borsodban jársz, hozd a pc-d, meg a hangforrást és megütjük a tesztet :))
U.i: Ami nekem volt SB Live 5.1, az most kőkemény 2 K használtan... :K

(#13602) Mittu88 válasza #10726912 (#13601) üzenetére


Mittu88
senior tag

Sajnos messze vagyok, de kedves tőled :K Creative-ot nem akarok, mert azt olvastam, hogy iszonyat tré a szoftveres támogatása. Pedig árban és hardveres tudásban tényleg nagyon jónak tűnnek :)
A számok amúgy nem sokat mondanak nekem, minél nagyobb a jel/zaj arány, annál jobb?
A másik... Az integrált hangkártyám tud 192Kbites Sample-t? Az mi a jóbüdös bánatom? 48Kbit-re volt állítva alapból, feltoltam erre és hangosabb meg tisztább lett a hang ami kijött a hangfalból :O
Utána viszont vagy sok flac-ot hallgattam, vagy a 192Kbit-es MP3-at szarul játszotta le, egyszerűen recsegett a basszus. Lehet, hogy előtte is ilyen volt, kevés MP3 van a gépemen, de ez egy újabb szám volt és bedobta randomba a jetaudio.
Az mp3 minőségét kifejező 192Kbit ugyanaz, mint a Sample 192Kbitje, tehát a maximum minőség, amit le tud játszani az integrált hangkártyám? Mert jelenleg nem sok hangkártyát (egyet sem) találtam, ami ennél nagyobb Sample rate-t tud.

(#13603) fero02 válasza Mittu88 (#13602) üzenetére


fero02
veterán

Mindenki ezzel jön, de ez hülyeség. Nekem pl xp, vista és win7 alatt is tökéletesen ment a szoftver. Ami miatt a szoftver támogatás megszűnt az az, h belekényszerítsék a vásárlót az új termék megvételére.

Sztem kezdésnek bőven jó az SB. A következő lépcső már zsebbe nyúlós lesz (most 20e magassága, ki tuja mennyi lesz majd...).

Ha mondasz egy címet elküldöm Neked az Audigy-t. ha tetszik majd kifizeted, ha nem akkor visszaküldöd. ;)

[ Szerkesztve ]

(#13604) Mittu88 válasza fero02 (#13603) üzenetére


Mittu88
senior tag

Hú azt megköszönném :) De a postadíjat is fizetem mindenképp, még ha nem is veszem meg, visszapostánál :) Privátba akkor megírom a részleteket.

(#13605) fero02 válasza Mittu88 (#13604) üzenetére


fero02
veterán

Ok. várom a pü-t. ;)

(#13606) Turbina33


Turbina33
senior tag

Dupla szórós doboznál honnan mérjek átvitelt? A mikit tegyem a két szóró közé,és onnan egy méterre? Az a bajom,hogy elég távolra sikerült beépíteni a két szórót,és elég nehéz igy mérni.Illeszteni akarnám az MNC drivert,de nemigen sikerül. :( Jelenleg 12dB minusznál tartok,de még mindig hangosnak tűnik...Csináljam fülre? Tipp esetleg?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13607) tzsolesz válasza Turbina33 (#13606) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én a váltóhoz még azóta sem nyúltam. Mondjuk az erősítőn minden középen van, meg a PC-én sem használok EQ-t. Sajnos még így is nagyon hangos. Ráadásul nem tudom, hogy biztonságban van-e most a driver. Mert nem tudom hogy pontosan hol kellene váltani, és milyen meredekséggel. Nem akarom kinyírni ezt is rossz váltás miatt. Így annyira nem terhelem a cuccot.

(#13608) Turbina33 válasza tzsolesz (#13607) üzenetére


Turbina33
senior tag

Rajta vagyok a témán,ahogy az időm engedi persze.Hamarosan kész,és akkor neked is tudok mondani valamit! Az a baj,hogy ezek az SR-ek nagyon gyengék középen,a driver sokkal hangosabb tőlük.Valszinü,hogy kompromisszumot fogok kötni,és lesz egy kis lyuk az átvitelben 2K körül,de a mérés majd megmondja.Az is lehet,hogy belövöm fülre,mert már kicsit idegesít!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13609) tzsolesz válasza Turbina33 (#13608) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A Noir-ok nem olyan rosszak azért. Annyira nem vészes a hangerő eltérés a driver, és a mély közép között. Középen is elég jól teljesít. 60-100Hz között vannak elég nagy kiemelései, de nekem tetszik így. Bulira jók lesznek a nyáron. Másra úgy sem használom őket. Eddig bármit tettem mellé magasat azokat mindig elnyomta. Most ez fordítva van. Kicsit mély hiányos lett a rendszer. Persze ez csak abból ered, hogy a magasak hangosabbak. A mélyek maradtak.
Én szívem szerint nem csillapítanék olyan sokat. Szeretem ha nem kell EQ-val ráemelnem magasra, hogy ne úgy szóljon a cucc, mintha lepedőt dobtam volna a magas sugárzókra. Egy kis csillapítással elég élvezhető lenne a hangja dobozoknak, Most is az, csak érződik a harsogás 5-6Khz fölött. Egyébként még mindig megdöbbentő, hogy milyen szépen szól, amikor néha beizzítom a hátsó szobában a "nagy" cuccot. :K
Nem bántam meg ezt a magasat. :N

[ Szerkesztve ]

(#13610) szaszlaci válasza #10726912 (#13601) üzenetére


szaszlaci
addikt

Kevesebb rosszabb kártyát hallottam, mint az SB Live!..
Ezeket a dB értékeket teljesen felesleges nézni, mert nem árul el semmit. Egyrészt nem ettől lesz valami jó vagy rossz, másrészt maga a CD flac fájl sem tud ennyit. (Persze az mindegy, csak viszonyításként mondom.) Némely komolyzene rendelkezik 9-10 dB dinamikával.
De zenéhez amúgy sem használ senki SB kártyát, mert nem szólnak jól. Játékhoz valóak.

Turbina33: gondolom tartozik hozzá tölcsér is. Az eléggé irányítottá teszi a hangot, lehet, távolabbról kellene mérni.
Meg az is lehet, hogy valami durva rezonanciát hallasz, ami szól mindig.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13611) tzsolesz válasza szaszlaci (#13610) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

SB Live!

Ettől már sok mai alaplapi hangkártya is fényévekkel jobban szól. Nem szabad sztereotípiát alkotni a régi szar alaplapi zajkeltőkkel. Pl. az én alaplapi Realtek ALC883 meglepően jól szól, elég nagy dinamikával. Összehasonlítva a régebbi gépeimben lévőekkel szó szerint ég és a föld a különbség, nem is összehasonlíthatóak. Tehát én nem vennék ilyen SB live-ot az szent. :N

(#13612) Turbina33 válasza tzsolesz (#13609) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ha jól emlkszem,akkor neked 4K-nál van a váltás,neked csak egy L-padot kéne csinálni a szóró elé,és belövöd izlésed szerint.Nekem le kellene engedni a magasat 2K környékére,amit sajnos nehezen visel.Lehet,hogy igaza van lacinak,és a driver erőlködését,torzítását hallom hangosnak!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13613) Turbina33 válasza szaszlaci (#13610) üzenetére


Turbina33
senior tag

Van tölcsér,de megpróbálom szemből mérni.Délután teszek fel méréseket,megmutatom,hogy miről van szó.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13614) tzsolesz válasza Turbina33 (#13612) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hmmm. shalafi azt mondta hogy eresszük le nagyon, mert elreped a membrán. Túl merev, és szilárd.
2K az már szerintem sok lesz neki.

Igen jól emlékszel, asszem vagy 4, vagy 4,5K-nál vált. Érdekes módon még ezt sem viselte egyik előző magasam sem.
Tudni kellene hogy 2,2uF mennyi fölé vág, illetve 3,3uF. Nekem most 3,3uF-van a váltóban, mi lenne ha kicserélném 2,2uF-ra? Hogyan változna a hangja? Érdekes alakulna mert van ott még tekercs is, és ellenállás is. Valószínű, hogy eltolnám felfelé, nem?

Az L-padot akár potisra is meglehetne csinálni nem? van rá jó kapcsolásod?

[ Szerkesztve ]

(#13615) Turbina33 válasza tzsolesz (#13614) üzenetére


Turbina33
senior tag

Sajnos ez nem ilyen egyszerű,hogy cserélgetem a kondit,a tekercs meg marad.A tekercs+kondi együtt alkot egy másodrendű szűrőt,mindettő értékét változtatni kell,legalábbis papíron...Ettől függetlenül én is ezt csinálom most!
L-pad potit lehet venni,3K a profi szintű,asszem 30W-os.Délután dobok linket,most nemtok...
Ekkora méretű (25-30 centis) szórókat nehéz két útban váltani,törekedni kell a lehető legalacsonyabb keresztezési frekire.Amit enged a driver,ott kell váltani.Vagy nem...:-)

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13616) Turbina33


Turbina33
senior tag

Itt a poti,találsz még ott 50W-ost is,szerintem akkora nem kell,bár csak egy ezressel drágább!

Itt lehet tervezni váltót,de ez csak elmélet,gyakorlatban sajnos bonyolultabb a dolog.

Itt pedig L-pad méretező van,ez jó,ez alapján próbálom én is illeszteni.Azért nem árt rámérni,hogy az eredő ténylegesen annyi lett,mert fordítva bekötött ellenállás trükkös lehet... :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13617) tzsolesz válasza Turbina33 (#13616) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Okés. Meglesem a linkeket. :K

(#13618) Revox66 válasza tzsolesz (#13611) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hali

[ALC888]

[Live5.1]

[asus xonar dg]

Igazából a live tényleg gyengébb az alc 888 tól... :)

(#13619) tzsolesz válasza Revox66 (#13618) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, tudom, ezért is mondtam, hogy én olyat nem vennék.
Én füllel hallgattam, és úgy is van eltérés az ALC javára. :K
A xonar az azért más kategória.

[ Szerkesztve ]

(#13620) Turbina33 válasza szaszlaci (#13610) üzenetére


Turbina33
senior tag

Elvileg 3K-nál van a váltás,a mélyeken nincs semmi.A magason 12dB-es csillapítású L-pad.Sokkal hangosabbnak tűnik a magas,meg van egy kis közép kiemelése.Mit csináljak? Tegyem 4K-ra a váltást? Az lesz a vége,hogy kib...om belőle az egész buherát,és veszek egy mnc váltót... :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13621) Turbina33 válasza tzsolesz (#13619) üzenetére


Turbina33
senior tag

Még aszongya"ócseny harasó" ! Ez már csak jó lehet! :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13622) tzsolesz válasza Turbina33 (#13621) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

:DDD :DD :DD

(#13623) #10726912 válasza szaszlaci (#13610) üzenetére


#10726912
törölt tag

Biztosan így van, gondolom, össze hallgattad a többivel és így az SB Live egyik silány minőség lett. Pár éve, mikor én hallgattam, jó volt a hangja, élvezetes, dinamikus, stb. Volt integrált Creative mellette, de az meg sem közelítette. Azóta meg nem tudom, mennyiben más a többi. Ezek szerint sokkal jobbak.
Az értékek, amiket írtak az asztali dvd lejátszókhoz, annyira elegendők voltak, hogy ahol több szám volt az jobban szerepelt. Azóta is tartja magát ez a trend: a műszaki adatokból jó eséllyel el lehet várni, hogy: ez olcsó, 60Db-t írnak hangra, jó lesz a gyereknek a tv zajához: ez dupla annyi, 100Db körüli értéket írkálnak, ez jó lesz bulikhoz..van, aki nem figyel még erre sem, én ennyi alapján választom ki a következő vásárolandó darabot.
Viszont így felmerült bennem egy kérdés:
Ha a kommersz asztali dvd-k felső áras (és műszaki értékekkel megszórt) darabjaival megegyezik a hangminősége az SB Live.nak, ami egy alsó kategóriás, zene hallgatásra alkalmatlan hangkártya, akkor érdemes ASUS, ill egyéb 10K körüli hangkártyáról hallgatni a zenét? Mert ez esetben lecserélem a DVD lejátszóimat P3-4-es gépekre...
Tudnál esetleg pár, zene hallgatáshoz jónak, vagy épp ideálisnak mondható hangkártyát linkelni?
Köszönöm előre..

[ Szerkesztve ]

(#13624) #10726912 válasza #10726912 (#13623) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kicsúsztam az időből: nem creative volt az integrált. ...C Media. Bocs :B

(#13625) szaszlaci válasza Turbina33 (#13620) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nekem úgy tűnik, 1.5 k-nál van a váltás. Bár ezek a szórók nem igazás használhatóak két útban (sem), de ez nem újdonság. Ránézésre a magasat vagy 3-5 dB-el visszább venném.

Tiger.huhhhh: szvsz például egy kb 6 éves Abit NF7 alaplapi hangcipje is fényévekkel jobban szólt analóg részen, mint egy Live!. Mondjuk az nForce-os cuccok sosem a pocsék hangjukról voltak híresek, de egy Realtek is sokkal jobb.

DVD-ről nem igen tudok nyilatkozni, de akik használják, minden esetben a digit kimenetet teszik, sosem az analógot!
Olcsóbbak között talán az erősítőbe építetteket érdemes előnyben részesíteni, ha már hangkártyát vesz az ember, akkor ha belső, mondjuk egy MAYA, egy Prodigy2, egy Onkyo vagy Denon. Külsőből meg valami normálisabb DAC, ami nekem régóta szimpatikus, az a Musiland Monitor 02. Vagy egy (külső) EMU.

A jel/zaj viszony azt jelenti, hogy az alaphang mellett hány decibellel (dB és nem Db!) halkabban fog megjelenni plusz, oda nem való zaj. Ez az érték egyedül otthoni zenehallgatásnál lesz érdekes, egy bulin tökmindegy.

Amúgy meg ami a leginkább mérvadó, az a hangsugárzó, az határozza meg a végeredmény javát.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13626) mijos


mijos
senior tag

Az lehetséges, hogy 0,75-s hangszórókábellal nem megy a 8 ohmos 60 wattos hangfalam az erősítővel, csak sokkal vastagabbal?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13627) Revox66 válasza mijos (#13626) üzenetére


Revox66
aktív tag

Szólnia kell a 0.75 -el is, ez nem függ össze. De én minimumnak 1.5 -est ajánlok legalább !
:)

(#13628) mijos válasza Revox66 (#13627) üzenetére


mijos
senior tag

Pedig azzal nem szolt normalisan, halkabb volt sokkal. Ami otthon volt,azt hiszem 1,5-s, azzal szolt normalisan mindegyik. Ezert kerdeztem.. ;)

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13629) Turbina33 válasza szaszlaci (#13625) üzenetére


Turbina33
senior tag

Igen,ugy tünik.Ezért hangsúlyoztam azt,hogy az elvi váltás 3K-ra van számolva.A magas ellenállás eredője az L-paddal 8R,mégis 1,5K-nál vált...A mélyek 2K körül(meg előtte is) meghalnak,de annyira nem tudom levinni a drivert,mert 1,7K a rezifrekije,ezért akartam a 3K-s váltást,és ezért mondtam azt,hogy lesz egy lyuk az átvitelben. A görbéket elnézve ez lenne a legkisebb probléma... :D Nem baj,majd megoldom! Köszi a segítséget!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13630) Lalaaa00


Lalaaa00
csendes tag

Sziasztok! Építettem egy 3 hangszóróból álló ládát(mély,közép,magas). Szeretnék segítséget kérni, ahhoz, hogy a mély csak a 100Hz alatti hangokat szólaltassa meg, illetve a magas is csak a saját tartományába tartozó hangokat adja le. Ehhez mik szükségesek? Boltban vásárolható hangváltót nem akarok beépíteni.

(#13631) fero02 válasza Lalaaa00 (#13630) üzenetére


fero02
veterán

"a mély csak a 100Hz alatti hangokat szólaltassa meg"

Az ilyet sub-nak hívják, de a 3 utas hangfal esetén ilyenről nem beszélhetünk. A mélyközép sugárzódat addig kell engedni szólni, amíg a közép meg nem szólal és csak itt szabad vágni. Ha nem így lenne, akkor egy hatalmas űr tátongana és szarul szólna.

"Ehhez mik szükségesek?"

Mérés, számolás hangváló építés, utána ismételt mérés és esetleg fülre finom hangolás, ha szükséges.

"Boltban vásárolható hangváltót nem akarok beépíteni"

Ezt helyesen teszed.

(#13632) Turbina33 válasza Lalaaa00 (#13630) üzenetére


Turbina33
senior tag

Egy háromutas hangváltó korrekt megépítése és illesztése a hangszórókhoz nagyon bonyolult,és nagy felkészültséget,technikai hátteret igénylő munka.Sok neves gyártónak sem sikerült igazán, erről eleget olvashatsz audio fórumokon.Én nem javaslom,hogy belekezdj,mert az építésnek soha nem lesz vége...Inkább épits 2.1-et,abban tudunk segíteni,a neten pedig konkrét példákat találhatsz kétutas dobozok építésére az alapoktól.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13633) mijos válasza mijos (#13628) üzenetére


mijos
senior tag

akkor lehet az erősítő rossz, vagy mivel régi hangfalak csak 1,5-sel mennek ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#13634) Yahoo válasza mijos (#13633) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Mérjél rá multival, hogy nincs-e szakadás a kábelben valahol.

(#13635) Yahoo válasza Yahoo (#13634) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Mármint részleges szakadás általi feszültség csökkenés.

(#13636) Turbina33 válasza Yahoo (#13635) üzenetére


Turbina33
senior tag

Vagy esetleg zárlat...monjuk egy beleütött szög miatt!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13637) totya694


totya694
őstag

Sziasztok!

Esetleg valaki találkozott már Onkyo W2547A típusú hangszóróval?Esetleg véleményt mondana róla?

Üdv:Attila

(#13638) HalasKYO válasza jaja1981 (#3925) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Az emberi fül közel sem hall lineárissan. Így amit te fülre belöttél annak közel sem az.
Mély frekvenciákon 60dB el rosszabbul hall mint közép frekin .
Így fülre nem lehet korántsem mérni.

Ajánlom figyelmedbe: "P. Nagy József AKUSZTIKA c könyvét (A hangszigetelés elmélete és gyakorlata) nem épp hangfalépítésről szól, de jól leírja az emberi hallást is többek közt.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#13639) Giot válasza HalasKYO (#13638) üzenetére


Giot
addikt

-----2008-08-22 12:13:50---- :U

(#13640) Oliverda


Oliverda
félisten

Van egy pár Orion HS282-es hangfalam amelyen az előlapi háló némileg viharvert. Lehet kapni valahol direkt erre a célra anyagot, hogy ki tudjam cserélni?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13641) fero02 válasza Oliverda (#13640) üzenetére


fero02
veterán

(#13642) Hogiii


Hogiii
tag

Hellotok!

Segítséget kérnék! Van egy yamaha házimozi erősítőm ami össze van kötve a számítógéppel digitális coaxal (alaplapon ami van). Ha bekapcsol a hűtő van lámpát kapcsolok elmegy a hang majd vissza. Gondoltam nem jó az RCA kábel. Vettem egy aranyozott vastagabb RCA-t. Azzal is ez van :S :W . A gép és az erősítő külön hálózatba van. Kaptam ma egy infót hogy vegyek zavarszűrős elosztót azzal nem fogja csinálni.
A számítógéphez vegyek egy 6-os ilyen elosztót vagy az erősítő elé egy 1-eset?
Ha csak az erősítő szól pl. rádió akkor nem csinálja ezt csak amikor gépről kapja a jelet.

Köszönöm! :R

(#13643) fero02 válasza Hogiii (#13642) üzenetére


fero02
veterán

Valószínű a pc tápegységén keresztül szedi össze a zavart és továbbítja a hangkártyán keresztül. A táp kimenete nem jól szűrt. Gagyi tápok esetén nem kell rajta csodálkozni.

Mi van a gépedben? Illő lenne kitölteni a "cuccok" részt.

(#13644) Hogiii válasza fero02 (#13643) üzenetére


Hogiii
tag

Jó csak eddigi erősítőm hangkártyából jött jacken. De most inkább digitálisan hoztam, így az erősítő kódolja nem a hangkártya, szóval nincs rendesen árnyékolva szigetelve ezek szerint a táp, tudom gyenge minőség.

Akkor ez megoldaná ezt a zavarszűrést?

http://webshop.lukinserv.hu/index.php?cikk=170200007

Régi gép már. Asus M2N-E alaplap, Galaxy 7300GT 256MB DDR5 vkari, 1GB DDR2 667MHz ram, 400W-os táp asszem valami Codegen :)),

[ Szerkesztve ]

(#13645) fero02 válasza Hogiii (#13644) üzenetére


fero02
veterán

Lehet. De inkább egy normális tápot vegyél a gépedbe, mert ezzel nincs biztonságba. ha azzal sem múlik el a dolog, akkor ráérsz ilyen dolgokon agyalni.

(#13646) Hogiii válasza fero02 (#13645) üzenetére


Hogiii
tag

Lehet igen kéne, de már vagy 4 éves a gép és nem ér ennyit.... eddig semmi gond nem volt, majd jövőre megpróbálok egy újat összerakatni. Az elosztó meg most örökös lenne.

:U

(#13647) fero02 válasza Hogiii (#13646) üzenetére


fero02
veterán

Jó, hát Te tudod, Te géped.

Amúgy biztos, h külön áramkörön (kismegszakítón) van a két rendszer, vagy csak másik konnektorból kapja az áramot?

(#13648) Hogiii válasza fero02 (#13647) üzenetére


Hogiii
tag

A szobában van 4 konnektor külön hálózaton van a 2 rendszer

(#13649) fero02 válasza Hogiii (#13648) üzenetére


fero02
veterán

Ennyire nem szokás leszakaszolni. Azért kérdeztem, h külön kismegszakítón is van a a géped és mondjuk a hűtő? A lámpa biztos nincs, de a hűtő jó eséllyel nem a szobádban van, így lehetne másik áramkörön, amit szintén kétlek most. :U

(#13650) Hogiii válasza fero02 (#13649) üzenetére


Hogiii
tag

A mélyhűtő itt van a szoba mellett így az is a szobába van szoba áramkörébe van dugva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.