Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12451) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Van 2db ilyenem, le vannak égve.

A baloldaliról van szó, az vagy videoton, vagy orion, nem tudom.

(#12452) #10726912 válasza shalafi66 (#12442) üzenetére


#10726912
törölt tag

Félre értettél, de már mindegy.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#12453) szaszlaci válasza shalafi66 (#12442) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha én valakinek valóban jószándékból készítenék valamit, már rég csöndben elküldtem volna neki, nem mártírkodnék vele hetek óta.
Egyértelmű, hogy a cselekedet nem jóindulatból fakad, csupán népszerűség szerzése a cél.

Törvény ide vonatkozó része: szavatosság. Ha a hiba keletkezésének oka visszavezethető a gyártásra, úgy a gyártó köteles kártalanítani a vásárlót. Az eladás után sok-sok évvel is még.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12454) shalafi66 válasza szaszlaci (#12453) üzenetére


shalafi66
veterán

Tévedsz. Hat hónap, lásd SAL és trásai (idézek tőlük):

Jelenlegi teljes kínálatunkból jótállásra kötelezett termékek a 72/2005.(IV.21.) korm. rendelet melléklete
szerint:
- motoros kéziszerszámok,
- riasztó- és jelzőberendezések 10.000 Ft bruttó vételár felett,
- rádiók, autórádiók, rádiós ébresztőórák, rádió adó-vevő készülékek... 10.000 Ft bruttó vételár felett,
- DVD-felvevők és lejátszók, egyéni hangrendszerek és ezek tartozékai (erősítő, hangszóró, hangfal...)
- mikrofonok és fülhallgatók 10.000 Ft bruttó vételár felett,
- videokamerák 10.000 Ft bruttó vételár felett,
- órák 10.000 Ft bruttó vételár felett.

Forgalmazott egyéb termékeink nem minősülnek tartós fogyasztási cikknek.

Én már csak tudom, árultam olyat is pár évig. Ezért tartozik a pozitívumok közé a H2000-nél az egy éves garanciaidő.

És magában a szavatosság fogalmában is tévedsz, azt jelenti, hogy a megvételkor hibátlan volt a termék. Ez pedig minden bizonnyal igaz.

A harmadik állításod is finom, de szívbe markoló tévedés, először is, mivel tegnap lett kész, nehéz lett volna előbb elküldeni, másodszor, mi a garancia, hogy kapok helyette egy szétbontott hangszórót, harmadszor mi a címe? Mert legfeljebb a munkahelyét lehet kideríteni neten keresztül, de a postacímét nem. Mivel ezek a logisztikai kérdések egy kisiskolásnak is egyértelműek, nem értem, hogy nem jutottak eszedbe..
Népszerűség? Neked is ugyanazt kell válaszolnom. Én azt hittem ez egy fórum, ami hangsugárzó-építésről szól és nem szépség- vagy népszerűségi verseny..

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12455) shalafi66 válasza tzsolesz (#12451) üzenetére


shalafi66
veterán

HG1,9-443, mit szeretnél vele csinálni?

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12456) tzsolesz válasza shalafi66 (#12455) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Érdemes szervizpillét szerezni hozzá?

(#12457) shalafi66 válasza tzsolesz (#12456) üzenetére


shalafi66
veterán

Ha elég hogy 5kHz fölött használhatod, és kb. legfeljebb 100W terhelhetőségű rendszerhez illesztheted, akkor igen, egyébként nem. Ez vagy háromutashoz, vagy kis hangszórók (100-130mm) mellé jó inkább.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12458) tzsolesz válasza shalafi66 (#12457) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem.

Mert amíg szólt, addig sem volt valami hangos, sőt, nem nagyon volt elég semmihez.

Azt hittem azért mert mert valami baja van, de nem, a másik is ugyan ilyen halkan szólt. Szétszedtem, de nem volt semmi baja. Ép tekercs, ép bevezető szálak, nem volt szennyeződés a csévetesten, se a légrésben. Annyi, hogy a porvédő be volt horpadva, de amikor kiegyengettem, akkor sem volt változás.
Alacsony érzékenységű kisebb hangszóróhoz jó akkor, vagy 3 utasban, de gondolom az sem nagyobb mint 165mm-es mély középpel.

(#12459) shalafi66 válasza tzsolesz (#12458) üzenetére


shalafi66
veterán

Olyan 90dB@1W érzékenységű mélyközéphez illeszthető, esetleg kis trükkel 4ohm magas, 8R mélyközépnél +3dB előny szerezhető.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12460) szaszlaci válasza shalafi66 (#12454) üzenetére


szaszlaci
addikt

Teljes káosz és zűrzavar.
A garancia egy dolog, a szavatosság pedig egészen más. Tőrvény írja elő, nem a forgalmazó. Tudom, mert én meg egy egész hifi osztály garanciáztatását végeztem.
A hiba pedig a gyártásból származik (te magad is beismerted, hogy épp akkor nem tudták ragasztani). Be lehet vizsgáltatnia fogyasztóvédelemmel, a vizsgálat díját pedig ráterhelni a gyártóra.
Vicces egyébként, hogy a SAL-t hozod fel példának. Gondolom, akkoriban azt védted ilyen gátlástalan módon..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12461) shalafi66 válasza szaszlaci (#12460) üzenetére


shalafi66
veterán

Nem, mindenkit rábeszéltem inkább a fehérvári hangszórókra, mert ha picit drágábbak is, a H2000 sokkal megbízhatóbb, és nagyobb használati értéket kap a felhasználó a pénzéért. Persze hogy a SAL-t hozom fel, hiszen azzal megegyező árkategória, mégis sokkal jobbak a garanciális-jótállási feltételek (is). Nincs ebben semmi vicces, ez maga a valóság.

A hiba nem a gyártásból származik, hiszen 4 évig működött a termék, nem kirívó esetről volt szó, ez volt a hangszóró alaphelyzete, körültekintőbb felhasználást igényelt. Mindössze ennyi. A sokszorta drágább SEAS és egyéb hangszórókra is odaírják, hogy a mozgórészek sérülékenyek, ezek meghibásodására nem érvényes a gyártó jótállása, ezzel szemben is tehát még mindig a H2000 vezet, ha a vásárlóbarát hozzáállást nézzük.

Nincs semmi káosz, csak annyit kell megérteni, hogy a szavatosság 6 hónap, így ez még kevésbé hozható fel, mint bármely más érv. Érv, egyébként mire is? Az érveket csere, vagy javítás kérése esetén lehet felhozni. :D Itt ezen már rég túl vagyunk, mindkettő biztosított, sőt válogatni lehet a megoldások között. :D Azt hiszem tényleg igazad volt, kétségtelenül logikátlan kaotikus katyvasz, amit összehordasz, fogyvédelemtől, mindenestől.

Ha szerinted én gátlástalan vagyok, amikor egy vadidegen fórumozónak több ezer Ft-os költséget vállalok ajándékból, akkor már csak az a kérdés, hogy te vagy fero mik vagytok.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12462) szaszlaci válasza shalafi66 (#12461) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hogy mi mik vagyunk?
Olyan emberek, akik nem alkusznak meg. Főleg nem veled.

A többi halandzsádat felesleges lereagálni, mert nem célom, hogy meggyőzzelek, hisz neked semmi közöd a H2000-hez. Legalábbis ezt próbálod beadni itt mindenkinek..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12463) shalafi66 válasza szaszlaci (#12462) üzenetére


shalafi66
veterán

:) Olyan emberek, akik szinte mindent tőlem tanultak, akiknek szellemi és anyagi értelemben is segítettem, és akik hálából a fáradozásaimért valami értelmetlen cselekménysort bonyolítanak még azt sem tudják kiért és miért. Látod én még csak nem is gátlástalanoztam.. Mint te a TMNHHP (Tökéletes Meg Nemalkuvó Harcos Hangszóró Partizánok) büszke tagja. Meg nem alkudni? Miben? :D Én semmit nem kértem, csak némi adományt ajánlottam, és már a régi közmondás is azt tartja: "Ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el.."

Halandzsa, az az értelmetlen szöveg, és ez inkább nálatok található meg. :) Talán verseket kéne írni belőle, ahogy a jó öreg Weöres is tette. Úgy lenne értéke, és értelme.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12464) szaszlaci válasza shalafi66 (#12463) üzenetére


szaszlaci
addikt

Sosem ítéltelek meg és jelzőkkel sem igen illettelek. (Veled ellentétben.) A gátlástalant is a módszeredre írtam.
Mivel segítettél te anyagi értelemben? Megkárosítottál 9550 Ft-al, és gazdagabb lettem egy használhatatlan, eladhatatlan hangszóróval.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12465) Turbina33 válasza shalafi66 (#12450) üzenetére


Turbina33
senior tag

Itt alul van egy pár fajta,melyik lenne jó?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12466) shalafi66 válasza Turbina33 (#12465) üzenetére


shalafi66
veterán

Sajnos egyik sem, mivel nekem a rátekerős verzió nem jó, csak a felcsavarozható.
Ez [link] a legolcsóbb, ami létezik, de postával még így is túl drága.

(#12464) szaszlaci
Pedig nálad voltak csak igazán jelzők, és céltalan sértegetések. Amiket írtam mindig alátámaszthatók észérvekkel, bizonyítékokkal, nekem ez elég.
Megkárosítani én biztosan nem, te károsítottad meg a mélyhangszórót, ezért lett eladhatatlan és használhatatlan, a kontárkodásod miatt. Mert egyébként amióta csak elérhető a braun membrán fehérváron, mindig sorban álltak érte, kurrens, keresett termék volt kiemelkedő mély- és középtartománybeli képességei miatt.
Mivel többször került hozzád a munkámat tartalmazó hangszóró ez a használati értéküket nézve mindenképp segítségnek minősül, hiszen ha hasonló célra hasonló képességű hangszórót kellett volna beszerezned egyéb forrásokból az legalább ötszörös összeggel terhelte volna a kasszát.
Természetesen a megoldások sora nálad is nyitva áll, cserétől kezdve az egyéb módszerekig bezárólag.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12467) Turbina33 válasza shalafi66 (#12466) üzenetére


Turbina33
senior tag

Esetleg ez?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12468) shalafi66 válasza Turbina33 (#12467) üzenetére


shalafi66
veterán

Ezzel meg lehet csinálni, de ez meg mekkora nagy hülye tölcsér, ráadásul nem olyan szép az iránykaraktere, és még picit drága is.. Na most már emlékszem, miért nem kezdtem én bele az érzékenyebb magashszek készítésébe eddig. :D

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12469) Turbina33 válasza shalafi66 (#12468) üzenetére


Turbina33
senior tag

Most ez mit jelent? Egyébként nem nagy kunszt csinálni egy toldót,csak add meg a méreteket.Vagy az is segíthet,ha megmondod,hogy mit tervezel és hogyan.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12470) Turbina33


Turbina33
senior tag

HT-220 drivert tudok szerezni,abból nem lehet csinálni valamit?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12471) shalafi66 válasza Turbina33 (#12469) üzenetére


shalafi66
veterán

Van is ilyen toldó, nem is lenne drága, de az országon belül szintén hiánycikk... [link]

A jó öreg HT-220 az ordibálógép BEAG-osok nyelvén. :D Annak a mágneskörével-pilléjével lenne érdemes tenni egy próbát. A mostaniakhoz fehérváron gyártják a lengőcsévéket.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12472) fero02 válasza shalafi66 (#12466) üzenetére


fero02
veterán

Az a legszomorúbb az egészben, h mielőtt megvette Tőled az általad módosított braun hangsugárzót nem 2 percet konzultált Veled. Teljes tudatában voltál annak, h mire, mivel és milyen körülmények között akarja majd használni. Ugyanígy teljes tudatában voltál annak, h mik a hangsugárzó korlátai. Persze szépen csengő mm-eket mondtál lineáris kitérésre, kár, h semmire nem használható ennek fényében sem. Had kérdezzem meg zárójelben, h az általad készített és a youtube-ra feltöltött videónak miért nincs hangja? Ugyanez igaz egy másik hsz-ra is.Nem tán azért, mert a szélzajon és a csévetest lekoppanásokon kívül gyakorlatilag semmi mást nem lehetett volna hallani? Ja nem, bocs...nem volt mikrofon a fényképezőgépben. Hátpersze. Ennek ellenére bátran ajánlottad neki. Miután pedig elkezdte sorolni a bajait, akkor jöttél a szokásos ködösítéssel, mellébeszéléssel. Ez azért egy hangsugárzó tervező és gyártó szakembertől (?) kicsit fájó.

Ugyanez az én esetemben is elmondható. Tudtál mindent, h hol és hogyan akarom használni. Viszont esetemben sem mondtad egy árva szóval sem, h pl.: figyi, most bajok vannak a ragasztással az üzemben, inkább várj még egy másik szériára, vagy ajánlok egy másik hsz-t.

Vagy itt van a dupla tekercses szintén általad készített hsz. Ez is olyan hangos, h elképesztő. És sajnos itt sem a dB-ek repkednek, hanem a jól megszokott szélzaj, mint ami a braun-oknál is jelen van. De hogy ne csak a mi bajaink legyenek mindig a témák. Az itt fórumozók között is van olyan tag, akinek szintén H2000 (vagy annak általad módosított) termékkel van/volt baja. Nem fogok neveket mondani, aki akar majd felszólal. Bár kétlem, h bárki is hangot adna a bajainak, mert mostanában olyan emberke is bekerült a bűvkörödbe, aki eddig hasonló véleménnyel volt, mint Én, vagy Laci barátom. Vagy csak egyszerűen nem kíváncsi a sok mellébeszélésedre, amit persze mindig meg tudsz indokolni érvekkel. :o

(#12473) shalafi66 válasza fero02 (#12472) üzenetére


shalafi66
veterán

Nekem csak egy postacím kell, a többi értelmetlen mocskolódó öncélú hülyeség nem érdekel.
Mert ez tőled csak buta okoskodás, ami sajnos nem igaz. Valódi infók és tények nélkül, csupa kitaláció.

Ezzel szemben a valóság, hogy a szóbanforgó hangszórónak több mint 15mm lineáris tartománya van, az a fórumtag, aki vette a fáradságot, és eljött, saját szemével láthatta. És a hangsugárzó korlátaihoz nekem nem sok közöm lehet, hisz az a hangszóró+doboz párost jelöli. Nagyon furcsa, amikor olyan mer megkérdőjelezni egy szakember szót, aki maga még az ilyen alapvető elektroakusztikai kifejezések jelentésével sincs tisztában.
Én a hangszóró általánosan elfogadott, használt, és jónéhány pozitív visszajelzéssel megerősített változatát küldtem el Szász úrfinak, nem tehetek róla, hogy neki olyan speciális igényei vannak, hogy kompresszorként akar használni egy audiofil hangvisszaadásra tervezett terméket. Erre a "másféle" igényszintre is tudok megoldást, hiszen én bármilyen hangszórót el tudok készíteni, csak tudatni kell, hogy ki mit akar.

A te esetedben sem helytálló amit írsz, én sosem tudom, hogy adott esetben épp mi készül az üzemben, de így hogy utólag megtudtam, továbbra sem látom problémásnak, bármikor visszaragasztható, kicserélhető. Fentebb írtam, hogy mi kell hozzá.

Én sosem ködösítek, mindig a realitásra koncentrálok. Ahogy most is.

Az én hangszóróimmal soha senkinek nem volt problémája, már csak azért sem, mert az országon belül biztosan nem elérhető ilyen, vagy ehhez hasonló ár/használati érték arányú termék. De akár szélesebb körben globális szinten is szét lehet nézni, minden lényeges szempontból állják a versenyt akár 5-6-szor drágább norvég-dán hangszórókkal szemben is. Persze ez nem az általatok követelt faludiszkó szint, ahol elég ha valami ócska kínai SÁL, vagy autóhangszóró zörög. Itt mások az igények-prioritások.

Azt pedig nagyon ajánlom, hogy mielőtt újabb tudatlanul kitalált rágalmakkal dobálózol legalább nézz utána, hogy a pár napja végleg bedöglött FE-170 gépem soha az életében nem tudott hangot rögzíteni. [link]

Lehet örülni, megint sikerült elérni, hogy egy hangoskodó vadállat hamis megjegyzéseire hosszan kelljen reagálnom. Hurrá.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12474) szaszlaci válasza shalafi66 (#12473) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát barátom, te még Gyurcsányon is túlteszel ;)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12475) Turbina33 válasza fero02 (#12472) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ha rólam van szó,akkor engedd meg,hogy elmondjam amit gondolok!
A helyzet az,hogy én shalafival már régóta vitában állok,ez már régi dolog.Nekem nem a tudásával vagy a hangszóróival van/volt bajom,hanem a stílusával.Nem bírom azt,ha valaki pökhendien,kioktató és megalázó módon válaszol egy kérdésre,és nem adja meg azt a tiszteletet,ami alapból mindenkinek kijár. Eleget vitáztunk emiatt nem csak itt,hanem máshol is.Viszont megbeszéltük a dolgokat és elszívtuk a békepipát. :) A vita elmarad egyelőre,nem azért vagyok itt,hogy vele,vagy mással vitázzak,azzal nem jutok előrébb.
A tudását nem firtatom,és nem kérdőjelezem meg,mert nem vagyok abban a helyzetben.Van pár dolog,amit én másképp,máshogy csinálnák,de ezeket meg fogjuk beszélni.Azt ő is tudja,hogy nem vagyok egy szemérmes fajta,amit gondolok,azt mondom is.Tapasztalhatta ezt személyesen is.
Ebbe a braun vitába én nem szólok bele,mert nem tehetem,semmi közöm hozzá! Véleményem az van a dologról,amit ismerhetsz,és laci is ismeri,de nyílvános vitába nem szólhatok bele,ez nem az én vitám.
Shalafiról még annyit,hogy a tudását azok is elismerik,akik nem olyan kis vitát folytattak vele mint én,hanem egészen másmilyeneket,mondhatni,hogy első vérig tartót.
Én jelenleg nem akarok vele vitázni,mert nincs min.Csak segítséget kapok tőle,amit nagyon köszönök neki,és remélem,hogy a vitákat végleg elkerüljük messzire. :)

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12476) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Turbina33, és közvetetten shalafi66 jóvoltából ma megkaptam a WM60-as mikrofon kapszulát.

Remélem holnap megjön hozzá az előerősítő KIT is, amit már korábban megrendeltem a D-audiótól.

A NOIR 2 hangfalat nem érdemes megmérnem, mert piezzókkal van szerelve, ráadásul szanaszét vannak bennük repedve, jó ha 30%-osan szólnak benne.

Először is a Dibeisi-t fogom megmérni, mint egy egységet, majd kiiktatom a magasat.
Mondjuk ennyi erővel megmérhetem ugyan így a NOIR 2-őt is.

(#12477) Turbina33 válasza tzsolesz (#12476) üzenetére


Turbina33
senior tag

Miért nem érdemes megmérni a Noirt? Az eddigi adatai alapján nem mondható azért rossznak.Az más kérdés,hogy mit mutat középként,azért kéne mérni.Sajna,ez a mérés nem egyszerű,én még mindig kalibrálom az lsplab-ot... :O
Az Arta-val lehet méregetni,csak az a kérdés,hogy az mérés-e?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12478) tzsolesz válasza Turbina33 (#12477) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Lemérem, csak nem lesz egy összkép a hangfal a hangjáról. A piezzó nélküli mérés lesz.

Úhh, minek nézek én még elébe.
Amilyen szerencsém van nekem ezekkel motyókkal biztosan eltart majd karácsonyig is. :DDD :W

(#12479) Giot válasza tzsolesz (#12476) üzenetére


Giot
addikt

tzsolesz Mit méricskéltek? Frekiátmenetet?

Üdv mindenkinek úgy döntöttem visszatérek a fórumba.

(#12480) tzsolesz válasza Giot (#12479) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen azt. :K

Isten hozott. :)

Gratulálok az új avatarodhoz, még nem is láttam. :D

#12481) Turbina33 Igen ezeket olvastam már a subvoison, majd kiderül, hogy lesz-e gubanc. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12481) Turbina33 válasza tzsolesz (#12478) üzenetére


Turbina33
senior tag

Hajrá,legalább valaki mér!
ARTA Fr1,PN pink,AVG linear. Dobozban a hangszóró ugy,ahogy hallgatni szoktad.A pezót kösd ki,nézzük a mélyet. Dobozt tedd faltól,szekrényektől távol,hogy a visszaverődés ne zavarjon bele.Miki fél méterre a mély közepétől.

De valszínű,hogy másként kell,én is csak tanulom... :)

Gubanc? Nálad? :DD

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12482) Giot válasza tzsolesz (#12480) üzenetére


Giot
addikt

Thx! :)

MNC Noirt méred?

(#12483) tzsolesz válasza Giot (#12482) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azt is, meg a Dibeisi-t is. Meg utána ami a házban van. :DDD
Gyakorlás teszi a mestert. Előtte még el kell olvasnom ezt azt. A subvoice az jó.

Turbina33: :D :DDD

(#12484) Turbina33 válasza tzsolesz (#12483) üzenetére


Turbina33
senior tag

Én is mindent "mértem",amit csak találtam! Érdekes dolgokat lehet látni!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12485) Giot válasza tzsolesz (#12483) üzenetére


Giot
addikt

Ez a Dibeisi valami új Kínai gyöngyszem? :B

(#12486) tzsolesz válasza Turbina33 (#12484) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én is mértem eddig is.

Az utcánkban elhaladó hölgyek popsijának, és cicijének a térfogatát, belmagasságát, frekvenciaátmenetét, és egyéb T-S paramétereit. :DDD

Vannak jóféle Eminenc-ek, meg H2000-esek is. Viszont sokan vannak SAL-ok, és Dibeisik is. Azok nem olyan jók.
Egy két JBL-t még meg is tapogattam már, sőt megvizsgáltam a légrését is. Persze miután eltávolítottam a csévetestet. :DDD

Giot: Igen. A jó isten óvjon meg tőle téged. ha már engem nem védett meg tőle.

[ Szerkesztve ]

(#12487) Turbina33 válasza tzsolesz (#12486) üzenetére


Turbina33
senior tag

Asszony olvassa? :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12488) tzsolesz válasza Turbina33 (#12487) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Pssssszt. Ezek egyébként is már régen vótak. Én már nem tehetem meg ezt. :D

(#12489) Turbina33 válasza tzsolesz (#12488) üzenetére


Turbina33
senior tag

Én sem,természetesen! Segítség kell a mérésekhez,mert leszaladok hozzátok... :DD

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12490) Turbina33 válasza shalafi66 (#12471) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nos,két fajtát találtam.Az egyik a sárga műanyag membrános,azt réges-régen használtuk is nyomókamra nélkül magasnak.Tűrhető a hangja,de inkább felső-közép.Nyomókamrával és tölcsérrel csak közép.
A másiknak textilbakelit a membránja,az nagyon közép.A nyomókamra két részből van,a kúp külön van,bakelitből van. Ebből tudok többet is szerezni,az előző már ritka.

Csinálok róluk egy imp.mérést,meg talán egy átvitelt is az új mikivel.

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12491) tzsolesz válasza Turbina33 (#12489) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

:DDD

(#12492) shalafi66 válasza Turbina33 (#12477) üzenetére


shalafi66
veterán

Teljes mértékben jó az ARTA, ugyanazt méri, mint az LSPLab, nem a programokon múlik ez már.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12493) shalafi66 válasza Giot (#12485) üzenetére


shalafi66
veterán

Áh, elég régiek, legalább 1,5 éve már, hogy behozták az első kikukázott sorozatot az országba. :D

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12494) tzsolesz válasza shalafi66 (#12493) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Miért, van jó szériájuk? :DDD

(#12495) Turbina33 válasza tzsolesz (#12494) üzenetére


Turbina33
senior tag

Volt,már nincs,mert megvetted az utolsót... :DD

Mérés? :U

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12496) shalafi66 válasza tzsolesz (#12494) üzenetére


shalafi66
veterán

Hát volt egy ezután következő, de azt már drágábban adták. Hogy milyen, azt nem tudni, Valószínűleg nincs nagy különbség. Majd megtudjuk, ha a mostanit is leárazza a gyár. ;)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12497) Turbina33 válasza shalafi66 (#12492) üzenetére


Turbina33
senior tag

Akkor miért mindenki az LspLab-ot használja?

HT-220 driver mérésre kicsit várni kell,mert szétszedtük a mágneskörét... :U

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12498) shalafi66 válasza Turbina33 (#12497) üzenetére


shalafi66
veterán

Az elég rossz ötlet volt, mert nem tudom, ki fogja felmágnesezni ezután....

Nem mindenki, csak a WinXP-vel mérők tábora, Win7 alatt pl. muszáj váltani, mert nem nagyon hoz használható eredményeket az LSP. Gyakorlatilag mindegy melyikkel mérsz, terveztem már váltót ARTA mérések alapján is. Az LspLAB talán annyiból jobb, hogy tudja használható formátumban exportálni a méréseket.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12499) Turbina33 válasza shalafi66 (#12498) üzenetére


Turbina33
senior tag

Senki,szerzek másikat! :D A mágnese pont jó a DPH1416-ra,azért kaptuk szét.

Ha jó,az jó.Nekem mindenképp.

Hangszórók hogy állnak? :)

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12500) shalafi66 válasza Turbina33 (#12499) üzenetére


shalafi66
veterán

Hát 0,1 ohmon sakkozgatok, hogy miképp legyen a cséve... :D Mintha nem volna mindegy.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.