Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12154) Revox66 válasza Turbina33 (#12150) üzenetére


Revox66
aktív tag

Nem titkolózok ~ 21.100 Ft volt a 2db postával együtt.

(#12155) Turbina33 válasza Revox66 (#12154) üzenetére


Turbina33
senior tag

Hát,én annyit nem adtam volna érte,annyiért már hangszórót is adnak! :DD

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12156) Revox66 válasza Turbina33 (#12155) üzenetére


Revox66
aktív tag

;]

(#12157) Yahoo válasza shalafi66 (#12084) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Érdemes pénzt adni érte? Ha igen, kb. mennyit? 3-4k?

(#12158) tzsolesz válasza Revox66 (#12154) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Megérte, simán sztem. Majdnem a SAL-ok kerülnek ennyibe.

(#12161) fero02 válasza shalafi66 (#12153) üzenetére


fero02
veterán

Nem. Te leírsz vmit, amiről azt hiszed, h úgy van és foggal körömmel ragaszkodsz hozzá, még ha baromság is (ezt bizonyítottad már itt is többször) és még ha a gép előtt ülve ezt be is látod, akkor is az eredeti verziót fújod és ekkor szoktak jönni a félmondatos idézgetések és a csűrés-csavarás. Ez nem démonizálás, ez személyesen Pázmándi László 2011 augusztusában (is).

A szakirányú végzettséget igazoló okirat felmutatása elől ismét sikeresen kitértél. Sokadjára kérlek meg, h mutass már nekünk vmi hivatalos okiratot a tudásodról, amit elfogadnak.

Sz@rok én a gyártás folyamatára. Nekem a végeredmény és a tartósság számít. Vagy Te ha veszel egy cipőt, akkor a gyártási folyamatot keresed mögötte? :F

Az efféle viselkedési formát pont Te hoztad ki belőle ;mondhatjuk úgy is, h elrúgtad a piros pöttyöst, kiestél a kosárból, stb.

Itt nincs megoldásra váró helyzet, legalábbis számodra egészen biztos. És igen, mutogatni fogom ahol csak tudom, a Neved is mindenhol ott lesz az msn-es hisztiddel együtt. :K

(#12162) Yahoo válasza shalafi66 (#12159) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Igen, hangoskodni, külön mélynek. Ránézésre nem tűnik piszkáltnak? A porvédő mellett elég sok ragasztó ki van nyomódva, az gyárilag olyan? Hangerőben elég lehet egy átlag szobába?

(#12163) fero02 válasza Yahoo (#12162) üzenetére


fero02
veterán

Ekkor hsz minek egy szobába? :U

(#12164) tzsolesz válasza fero02 (#12163) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Döngetni. :)

(#12165) fero02 válasza tzsolesz (#12164) üzenetére


fero02
veterán

Szobába teljesen felesleges. Egy vmire való 25cm-es hsz-val szerelt láda untig elégnek kell, h legyen, de ha az nem is, akkor 30cm. Afelett értelmetlen. Sztem

(#12166) Revox66 válasza shalafi66 (#12160) üzenetére


Revox66
aktív tag

Sose gond, marad így, örülök, hogy idáig jutottam velük most.
Gondolom, ha dinamikus magas kerülne bele, akkor már méretezett hangváltóra is szükség lenne.

(#12167) tzsolesz válasza fero02 (#12165) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Miért afeletti? :Y

Óhh,most néztem,hogy ez egy 38cm-es hangszóró. :DDD

Nah, az már valóban merénylet egy szobában. :K :DDD
Mondjuk biztosan ellehet helyezni úgy hogy ne legyen problémás csendesen is hallgatni.

(#12168) medium84 válasza Turbina33 (#12045) üzenetére


medium84
aktív tag

tudsz mondani egyet pesten?

(#12169) Yahoo válasza tzsolesz (#12167) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Hadd szóljon... :DDD

(#12170) tzsolesz válasza Yahoo (#12169) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ja ja, egy két feles után úgy is tompul a hallásunk. :DD

Inni kell kérem szépen, hogy ne legyen zavaró a zene. Nincs mese. :))

[ Szerkesztve ]

(#12171) Revox66 válasza tzsolesz (#12167) üzenetére


Revox66
aktív tag

Háá havernak 24m2 .es szobába 2x12" mély + Kiso topláda pár van 15" os.
Mikor vette a kiso -ládákat eladó kérdi, hol akarod használni :F
Válasz : hát a szobába.. :DDD
Eladó kikészül ,mii :U 1db -ot szoktunk vinni ebből szintetizátorhoz pedig nem kevesen szoktak lenni ... :DDD

(#12176) tzsolesz válasza shalafi66 (#12175) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hát igen, nehéz. :K

(#12171) nari1982 :DDD

(#12177) fero02 válasza shalafi66 (#12172) üzenetére


fero02
veterán

Ezt te nem hiszem, hogy meg tudnád ítélni, nincsenek meg hozzá a kellő ismereteid információid.

De, nagyon is megtudom. Pláne akkor, amikor teljes mértékben független tőlem a téma és csak olvasom és egyértelműen észrevehető, h rájöttél az addigi baromságodra és kezdesz terelni, vagy hanyatt-homlok mást kezdesz beszélni. És ne, ne kérj, h mutassak példát...van bőven, legyen ennyi elég.

Nem kell megmutatnom semmit, főleg neked nem, hiszen neked biztosan nincs olyan végzettséged, vagy tudásod

Ne csak nekem mutasd, hanem van itt még rajtam kívül x személy, akit ugyanígy érdekel. De volt már más is, aki kérte (tőlünk tudásban magasabb szinten lévő emberke) és érdekes ott is ugyanez a helyzet állt elő. Miért nem tudod kimondani, h nincs megfelelő szakmai irányú végzettséged? Ez fájna? Vagy talán félsz attól, h sok embernek meginogna a bizodalma benned (és az esetleges tudásodban)?

A hangszórónak amit vettél, ez volt az alapállapota, azzal, hogy megvásároltad, és tetszett is neked jó ideig, elfogadtad ezt az állapotot.

Alap állapotában nem volt rossz, sőt a kedvedért elmondom ismét, h minőségibb sugárzó a sal-októl. De könyörgöm, ebben a hsz-ban nincs 200 üzemóra sem! És akkor ezek után ne sz@rozzam le, ezt a gyártási hibás sugárzót? Ugyan menj már. Ha szobai környezetben használtam volna, akkor már réges régen előjött volna a hiba.

Teljesen fölöslegesen, ugyanis az én nevemnek semmi köze a te hangszóródhoz, vagy a hibáihoz

Azt Te csak hiszed. A legelső aggodalmamat is Neked mondtam el, a kivezetőszálas dolgot is veled beszéltem meg. Igazából egyiknél sem volt számomra megnyugtató válasz, igazából csak beletörődtem a dolgokba, mert hittem neked.

Bárhol is mutogatod, ez is mellé lesz írva. A valóság úgyis mindenképp abba az irányba mutat, amit én írok.

Hát persze, ismét ki felé mutatna, ha nem Pázmándi László felé.

A helyzetet neked kéne megoldani, legalábbis a józan ész szerint, ha valamit még számítana a gondolkodás.

Vmit majd csak kitalálok, de azzal Te ne törődjél.

Én ebben maximum segíthetek, ha végre visszaáll az emberi hangnem.

Ezt már msn-en is lezongoráztuk és itt is, ne próbáld menteni a dolgokat, mert nem fog menni.

(#12178) medium84


medium84
aktív tag

Üdv!

Van olyan, hogy nem beépíthető hangfal fogantyú, nem akarom már kivágni a kész hangfalat.

(#12179) #65675776


#65675776
törölt tag

Fórum, nem chat! Használjátok a (Szerkesztés) gombot, ne válaszolgassatok saját magatoknak. Az utolsó 300hsz-ban töröltem az egy felhasználótól 5'-en belül érkezett hsz-okat.

Turbina33, shalafi66, Tiger.huhhhh és nari1982 mint fő hsz vadászok moderátori intézkedés alá kerültek.

[ Szerkesztve ]

(#12180) Ebit válasza fero02 (#12177) üzenetére


Ebit
addikt

Ne csak nekem mutasd, hanem van itt még rajtam kívül x személy, akit ugyanígy érdekel. De volt már más is, aki kérte (tőlünk tudásban magasabb szinten lévő emberke) és érdekes ott is ugyanez a helyzet állt elő. Miért nem tudod kimondani, h nincs megfelelő szakmai irányú végzettséged? Ez fájna? Vagy talán félsz attól, h sok embernek meginogna a bizodalma benned (és az esetleges tudásodban)?

A szakmai végzettséget igazoló okirat egy dolog, van aki rendelkezik vele, és nem ért hozzá, mások enélkül is megfelelő eredményeket tudnak felmutatni hosszú évtizedek óta.
Szerintem felesleges, pro-kontra a személyeskedő hangnem.

(#12181) Turbina33 válasza medium84 (#12168) üzenetére


Turbina33
senior tag

Igen!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12182) laci503


laci503
tag

Hali.

Adott nekem egy ien aktív mélyláda : Ibiza

Nos a hátuljában volt az erősítő. Én azt kivettem. Pótoltam a részt ahonnan kivettem de így nem elég merev a hátulja. Merevítésnek mit javasoltok a hátsó "falához"?

(#12183) shalafi66 válasza fero02 (#12177) üzenetére


shalafi66
veterán

Mindig mindenkinek megpróbálok segíteni. :)

A kérdés gyártási és szakmai részét nem látod jól több helyen, ezért sem megalapozott a véleményed.

Nos én bármikor bárkinek elmeséltem eddig is, hogy a magyar felsőoktatás útvesztőiben nem sok időt töltöttem, csak kb. félévet, nincs ebben semmi titok, utána úgy alakultak a pénzügyek, hogy haza kellett jönnöm dolgozni. Ekkor álltam be egy elektronikai alkatrészüzletbe. Te is így szereztél tudomást róla. :) Szóval elég fura azt felrónod, hogy ne írnám, le. Már csak azért is, mert ez aztán semmit nem változtat az eddig elért eredményeimen. Azok nem kétségbevonhatók.

"Hát persze, ismét ki felé mutatna, ha nem Pázmándi László felé."
Az igazság nem részrehajló, és nem személyfüggő, és a tények alapján levont következtetések ebben az esetben egy irányba mutatnak.

"Azt Te csak hiszed. A legelső aggodalmamat is Neked mondtam el,"
Én és bárki más egy tőle párszáz km-re lévő hangszóróval kapcsolatban maximum általánosságokat tud leírni. :) A kivezetőszálak beállítható utólag, ha nem jó pozícióban lennének, eltörni sosem fognak, a nem szellőztetett vasmagú hangszóróknak pedig mindig van egy áramlási zaja a porvédő mögötti zárt üreg miatt. Ez nem hiba, nem volt, és nem is lesz az. Határozottan emlékszem, hogy végigkérdezgettem, nincs-e egyéb gond, nem ér-e vashoz a cséve, stb. :) Alapos szoktam lenni ilyen helyzetben is. Szóval az én nevem maximum pozitív előjellel említhető ebben a szituációban.

"Alap állapotában nem volt rossz,"

Akkor nincs mit ragozni, nagyon egyszerű, vagy meg kell javítani (amit valószínűleg én fogok megcsinálni, ha fehérvárra kerül, akkor is), vagy adok helyette egy másikat.

Ezt már msn-en is lezongoráztuk és itt is, ne próbáld menteni a dolgokat, mert nem fog menni.
Én felül tudom bírálni az indulataimat amik a durva és bántó hozzászólásaid-hozzáállásod következményei, és ki tudom deríteni, hogy mi a józan megoldás ebben a helyzetben. Ezt javaslom neked is
Részemről pedig most van vége a polemizálásnak. És pont. Legközelebb valami konstruktívabb kérdéssel jelentkezz légysziv. ;)

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12184) shalafi66 válasza #65675776 (#12179) üzenetére


shalafi66
veterán

Valami tévedés lesz, önmagamra sosem válaszoltam, és ha tartalmilag nézed, a szükségtelen hozzászólások alapját jelen esetben fero02 teremtette meg.

Nem nézem végig, mi tűnt el, de a szórakozásból, logikai összefüggés nélkül, időlimit alapján törölt, témához kapcsolódó hozzászólások ellen tiltakozok. És azok ellen is, amiket részrehajlóan a másik félnél meghagytál. Egy MOD-nál alapkövetelmény, hogy olvasson, mielőtt gombokat nyomkod.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12186) szaszlaci válasza laci503 (#12182) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát valami keményebb fát :)
Kocogtasd, onnét sejthető majd, mikor jó.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12187) shalafi66 válasza szaszlaci (#12186) üzenetére


shalafi66
veterán

Persze ez nem minden, mert rezonálhat magas frekvencián egy oldallap, deattól még nem biztos, hogy jól merevített a doboz.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12188) totya694


totya694
őstag

Sziasztok!
Tegnap vettem 2db számomra érdekes hangfalat.Persze infót erről sem találni se hol.
Jensen Dán kondik vannak a hangváltókon.Pioneer V16EC65-53F a legnagyobb hangszóró és LPM 100/93B a felette lévő(többiről semmi infót nem tudok)
Az szinte bizonyos,hogy maszek gyártmány,szerintetek a formája és egyebek alapján szólhat ez jól?Csak mert olvastam fenetbb.hogy a hangszóróhoz kell a dobozt kiszámolni és nekem úgy tűnik,hogy ennél a dobozoknál inkább a sarokba szerelhetőség volt a mérvadó.

Üdv:Attila

(#12189) totya694 válasza totya694 (#12188) üzenetére


totya694
őstag

Ja annyi van az elejére írva:
Variflex-System Made In Denmark
Gondolom valami gyári hangfal lett kibelezve és annak a hangváltói kerültek bele ezekbe.

Üdv:Attila

(#12190) szaszlaci válasza totya694 (#12188) üzenetére


szaszlaci
addikt

Piezoval és behorpadt dómmal kétséges :)
De miért nem méred meg, ha a füledben nem bízol?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12191) totya694 válasza szaszlaci (#12190) üzenetére


totya694
őstag

Jelen pillanatba max. súlymérést tudnék csak eszközölni.
Az e célra írt programokat sem ismerem :(((

Üdv:Attila

(#12192) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Egy régebbi papírmembrános hangfalamnak szeretnék dobozt építeni. Kérdésem: Hogyan tudnám megoldani minőségromlás nélkül, hogy a hátulján 2 esetleg 3 fajta csatlakozó legyen?

(#12193) shalafi66 válasza totya694 (#12188) üzenetére


shalafi66
veterán

A dobozzal nincs baj, az ebben a formában arra is jó, hogy csökkentse a párhuzamos oldalfalak számát, és ezzel az állóhullámok hatását is.

Ami borzalmas az az előlapi elhelyezés, illetve a hangszórók állapota, amíg nincsenek megjavítva, addig nehéz eldönteni, hogy szólhat-e egyáltalán jól.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12195) totya694 válasza shalafi66 (#12194) üzenetére


totya694
őstag

Még annyi talán a belsejéről,hogy mély külön teret alkot...
Egy másik kérdésem is lenne de az már inkább javítással kapcsolatos.Van 2db hibás Beyma 6Mi80 hangszóróm az egyiket már sikerült megcsinálnom.
A másiknál az a baj,hogy a hangszóró tekercs végéról már hiányzik a vezeték.Meg lehet azt még csinálni vagy meg kell venni hozzá a felújító készletet?

Üdv:Attila

(#12196) shalafi66 válasza totya694 (#12195) üzenetére


shalafi66
veterán

Igen, az természetes, hogy a mélyhangszórót elválasztják, anélkül nem is működhetne.

A beymánál, a cséve még kivezethető újra, de ha egyéb sérülése is lenne, az sem probléma, lehet új lengőcsévét tekerni hozzá. ennyi miatt nem érdemes drága javítókészletet, vagy alkatrészt venni.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12197) Turbina33


Turbina33
senior tag

Sziasztok!

Van már nekem WM-60 kapszulám! :P Két darab...

Köszönet érte shalafinak! :R

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12198) tzsolesz válasza Turbina33 (#12197) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

;]
Fizukor nekem is vennem kell.

(#12199) Turbina33 válasza tzsolesz (#12198) üzenetére


Turbina33
senior tag

Üzleteljünk!
Amint csinálsz a Dibeisiről egy imp.mérést,és felrakod ide,azonnal postázom az egyiket!

Nos? :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12200) Pecc


Pecc
őstag

Sziasztok!

Logotechnél van kiszállítás?
Ha igen mennyibe kerül?

Köszi. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.