Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13751) tzsolesz válasza Turbina33 (#13750) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ha ennyire nem okés valami, akkor már érdemes ezt is meglépni.

Nekem végül is hellyel-közzel jó a váltó hozzá amit vettem. Végül is azt mondta az eladó, hogy ez a váltó kifejezetten a noir szériához való, abból a 25, és a 30cm-es verziókhoz. na már most ez hogy lehet? 25, meg 30-hoz ugyan az? Meg honnan tudja a váltó, hogy mekkora a doboz? vagy milyen térfogatú a reflexcső? Annyi a lényeg, hogy nem tökéletes, de nem is hallgathatatlan. HIFI-től, és a jó átviteltől messze áll. de feszesebb a hangja, és kevésbé búg pl. mint a dibeisi-is dobozom.

(#13752) Giot válasza madd dogg (#13745) üzenetére


Giot
addikt

Annyit tegyünk még hozzá hogy az már eleve nem jó ha be kell szuszakolni egy dobozt az asztal alá, vagy a sarokba kell tenni hogy mélyei legyenek. Hiszen akkor valamilyen frekvencián csúnyán emel az akusztika, ez pedig egyenlő a hangkép torzulásával. Ami a zene élvezhetőségén ront.
A faltól, saroktól, minimum 40cm-re kellene lennie bár még úgy is beleszól a hangképbe.
Ez nálam is jelentkezik sajnos .
De nem igazán van lehetősége az embernek 2 hangfal köré építeni egy lakást.

(#13753) Turbina33 válasza tzsolesz (#13751) üzenetére


Turbina33
senior tag

Azért mondta azt az eladó,mert nagyon ért hozzá,meg neki ez a dolga,hogy eladja a portékát.Azért mondja mindenki,hogy nincs univerzális váltó,mert tényleg nincs.Az adott szórókhoz kellene a váltót tervezni egy csomó méricske után,de ha belegondolsz,hogy a vidi-ori dobozai is hasonló "univerzális" váltókkal készültek,akkor mindjárt más a helyzet...
Az a lényeg,hogy neked tetszik,az meg már bónusz,hogy felismered a hibáit! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13754) madd dogg


madd dogg
senior tag

Asztal alatt vannak. Töltök fel képet. Egyébként próbáltuk váltóval meg nélküle a mélyet kiszerelt állapotban, váltóval jobb kicsit, nem vesz el a teljesítményből számottevően, de elég sok magasat ráenged. Ezeknek subváltó kell. Oks, fogok mérni, de most akkor el kell olvasnom a topicot elölről, mert emlékszem volt szó a mérés menetéről, viszont akkor nem figyeltem. Szóval még nem tudom hogy mit hogyan, de nemsokára visszatérek eredményekkel. :)

(#13755) Giot válasza madd dogg (#13754) üzenetére


Giot
addikt

Jó dolog a mérés de ne feledd ez nem süketszoba hogy a hangszóró 100%-ig valós paramétereit tudd mérni.
Igaz nagyon sokat segít egy pontosabb dobozt tervezni hozzá.

(#13756) szaszlaci válasza Giot (#13755) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szobában is lehet majdnem tökéleteset, alacsony frekvencián meg úgyis a T-S + a szoba + a füled számít.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13757) madd dogg


madd dogg
senior tag

Na-na, dobozt nem tervezek. Nincs hol megcsinálnom, kollégista vagyok. Nagy hangszórók maradnak, közepek is, max a csipogókat cserélem, esetleg ha annyi sokat segít, akkor egy hangváltót tervezek hozzá. Azt meg tudják csinálni villamosmérnök ismerősök.

(#13758) Giot válasza madd dogg (#13757) üzenetére


Giot
addikt

Lehetne úgy is hogy a jelenleg középnek használt szórókat a magassal együtt széles sávra használnád, míg a két mélyet meg megvágnád alsó tartományra.

(#13759) Revox66


Revox66
aktív tag

Üdv!

Egy kis újdonságot szeretnék nektek bemutatni: Modecom hf24

Lecserélem a pc -s genius hangszórókat egy kicsit komolyabbra... :)

(#13760) madd dogg


madd dogg
senior tag

Na, ez nekem is tetszik. Tehát kellene 2db sub hangváltó a mélynek, a 2 kicsire meg ráengedném az erősítőből a kakaót? Nagyon hamat ki fognak nyúvadni. Bár váltó nélkül a közép nagyon erőteljesen és aránylag szépen szólt. A magas elé meg max egy kondi kell nem?

(#13761) Giot válasza madd dogg (#13760) üzenetére


Giot
addikt

Kellene rendes váltó a 13-as mély középnek is, csak az alját hagyni vágatlanul, meg a magasnak az alját megvágni. Persze az még mindig erősen kérdőjeles hogy hol is legyen pontosan a keresztezési frekvencia. Meg a térfogat is kérdés, elég e neki.
Nem egyszerű feladat.

(#13762) Turbina33 válasza Revox66 (#13759) üzenetére


Turbina33
senior tag

Szépek! Szépen is szólnak? Hogyé vetted?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13763) Giot válasza Turbina33 (#13762) üzenetére


Giot
addikt

(#13764) fero02 válasza Giot (#13763) üzenetére


fero02
veterán

Jó lenne megtudni, h milyen minőségű hsz-ók vannak benne. :U

venni egy párat, erősítőt kihajítani belőle, csinálni egy hátlapot, mérni és egy jó váltót bele. :K

(#13765) Giot válasza fero02 (#13764) üzenetére


Giot
addikt

:) Tetszetős kis dobozok és az áruk is elfogadható. [link]
Én is kipróbálnám hogyan szól egy komolyabb erősítővel.

(#13766) Turbina33 válasza Giot (#13765) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nagyon szépek ezek a dobozok,az ár is vonzó! Egy rekesz jobbfajta sör ára... :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13767) Giot válasza Turbina33 (#13766) üzenetére


Giot
addikt

Azért a hangjára kíváncsi lennék.

(#13768) kpety11


kpety11
csendes tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy szeretnék hangváltót házilag csinálni, sima kétutas 8Ohmos rendszerhez kéne. A mély: M.N.C. 120W/240W adatok: http://www.argep.hu/popup.asp?pid=148026099&pnr=10001&foto=1,
a magas szintén M.N.C. itt van róla minden adat: http://prodigyaudio.hu/index.php?lap=203&param=3&center=uj_termekek&term_id=1007
Ha valaki tud, az kérem segítsen, szeretném annyira kihajtani amennyire lehet, ehhez kéne a hangszórót méretezni, csak nem tudom milyen alkatrészekkel lehetne kihozni egyébként 100W-os erősítővel akarom meghajtani. Köszönöm előre is!

(#13769) Revox66 válasza Turbina33 (#13762) üzenetére


Revox66
aktív tag

Szia
Pénzileg 9090 Ft postával, ennyit simán megért szerintem.
Tudnak szólni, de max 40-50% ig lehet feltekerni a hangerőt, lehet ezt kicsit elnézték benne.
Egyébként ha ennyire fel van csavarva meglepően hangos, ahhoz képest mekkora dobozok.
Engem az előlap felépítése és a dobozok szépsége fogott meg elsőként.
Másodjára pedig a hangja, tényleg jó, és szépen is szól. :)

(#13770) Turbina33 válasza Revox66 (#13769) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ennyi pénzből lehetetlen volna megcsinálni,főleg ilyen szépre! Nagyon tetszik,jól össze rakták!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13771) madd dogg


madd dogg
senior tag

Akkor hallok kicsit búgó, brummogó hangot a mélyeknél, ha kifúj a hangszóró? Mert nincs ragacs a hsz-ek alatt, csak simán a fára vannak csavarozva. Mindkettőnél hallom, de csak bizonyos számoknál, és nagyon gyengén, halk-közepes hangerőn.

(#13772) #10726912 válasza madd dogg (#13771) üzenetére


#10726912
törölt tag

Mindenképp szüntesd meg, ha van. Inkább torz hangnak nevezném: látod, hogy jár a hsz, majd kiesik a helyéről, de mély hangot alig hallasz.
Távolról sem mérvadó az én szokásom, de én szilikonnal szoktam megszüntetni a légréseket. Ez igaz a hsz-ek peremjeire és az oldal falak találkozásaira egyaránt.

(#13773) madd dogg válasza #10726912 (#13772) üzenetére


madd dogg
senior tag

Fordítva, jár a hangszóró, hatalmas mélyet ad. De az egyik bizonyos számoknál kicsit búg.

(#13774) Giot válasza madd dogg (#13773) üzenetére


Giot
addikt

Ellenőrizd le a polaritást!
Ehhez a legegyszerűbb ha fogsz egy 1,5v-os ceruza elemet a pozitív pólust a hangfal pozitívhoz teszed a negatívot a negatívhoz. Ha jól van bekötve akkor kifele mozdul ha rosszul akkor befele. Fordított polaritás okozhat érdekes anomáliákat!

(#13772) Tiger.huhhhh: A szilikon nem barát a hangfal építésnél, rugalmas kötést biztosít, az igazi a faenyv, hangszóró peremnél sem érdemes vele tömíteni odaragad a
szóró és nem kis munka kibányászni a dobozból.

(#13775) fero02 válasza Giot (#13774) üzenetére


fero02
veterán

Neki nem a hangszóró "jár fordítva", hanem a 2 feltevés van fordítva! :U

madd dogg: ez valószínűen a nem megfelelően méretezett doboz/hangolás következménye. Kiemelés van, ezért tűnik hangosabbnak/búgónak az adott frekvencia.

A Dobozban van vmi csillapító anyag? A hangszóró alá jó a gyurma is, ha nincs más.

[ Szerkesztve ]

(#13776) Giot válasza fero02 (#13775) üzenetére


Giot
addikt

:DDD LOL nem vettem észre a vesszőt!
Azért egy próbát megér hátha tényleg fordítva lett bekötve.

(#13777) madd dogg válasza fero02 (#13775) üzenetére


madd dogg
senior tag

Tele van SAL féle szürke tojással az egész belül, minden oldala, minden deszka. Még a leválasztott közép dobozka is, bár oda szerintem nem kellene. De a gyurma hiányzik szerintem is. Fogok venni rendes cuccot, eddig is volt, csak elhasználtam már. A nyugatinál van egy bolt, ahol árulnak :)

(#13778) madd dogg válasza Giot (#13776) üzenetére


madd dogg
senior tag

Azt azonnal átnéztem. Jól van bekötve :)

(#13779) Turbina33 válasza szaszlaci (#13625) üzenetére


Turbina33
senior tag

Az lehet,hogy a tölcsér kissé kiemel alsóbb frekin,és azért tolódik lentebb a váltás? Mérjem meg csak a drivert tölcsér nélkül,vagy tölcsérrel együtt mérve addig emeljem a váltási pontot,amig jó nem lesz? :F
Vagy meredekebb váltó?

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13780) djculture válasza Giot (#13765) üzenetére


djculture
félisten

Elég brutális hogy a MC-HF60 majd 30 rugó:) Volt szerencsém hallani, az már elég korrektűl szól de annyit életbe se ér.

[ Szerkesztve ]

(#13781) Giot válasza djculture (#13780) üzenetére


Giot
addikt

Az van, hogy, ha végiggondolja az ember azt, hogy egy komolyabb szóró 15-30e ft között mozog, és akkor nincs doboz sem erősítő de még csak sztereó dobozról sem álmodozhatunk, mivel csak 1db van belőle, akkor nem is olyan rossz.
Igaz hangját még nem hallottam. :)

(#13782) djculture válasza Giot (#13781) üzenetére


djculture
félisten

100 as belvilága:

Erősítő rész TDA7265 jóval kevesebbet tud

Trafó elég kicsi:

[ Szerkesztve ]

(#13783) djculture


djculture
félisten

Lemaradt az ic pontos specifikációja:
WIDE SUPPLY VOLTAGE RANGE (UP TO
±25V ABS MAX.)
SPLIT SUPPLY
HIGH OUTPUT POWER
25 + 25W @ THD =10%, RL = 8W, VS = +20V
NO POP AT TURN-ON/OFF
MUTE (POP FREE)
STAND-BY FEATURE (LOW Iq)
SHORT CIRCUIT PROTECTION
THERMAL OVERLOAD PROTECTION

(#13784) #10726912 válasza Giot (#13774) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kösz a tippeket, igyekszem megjegyezni :R

(#13785) fero02 válasza Giot (#13781) üzenetére


fero02
veterán

A kis 13-as Sony hsz-ókkal simán kihozható ennyiből egy értelmes hangfal. Ehhez gyakorlatilag bármilyen erősítő jó, de ha kicsit zsebbe nyúlsz akkor faszát is lehet venni és bőven túl van ezen a pc-s 2.0 kategórián.

(#13786) Giot válasza djculture (#13782) üzenetére


Giot
addikt

Hangja milyen? Milyen szórókat használnak vajon, ezek is valami belpiacos kínai árúk? A közép zárt kosarú hogy nincs csillapító anyag a háta mögött? Mondjuk fura hogy nem egy fajta membránú szóróból készült a mély és a közép.
Hát a trafó nincs éppen túlméretezve. :)

(#13785) fero02: Nem tudom mert sem az általad említettet, sem ezeket nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#13787) szaszlaci válasza Turbina33 (#13779) üzenetére


szaszlaci
addikt

A hallgatási pozícióban –vagyis amit az iránykarakter lefed– elképzelhető, főleg, hogy a tölcsérről sem tudjuk, mennyire szabályos, esetleg hol jön elő valamilyen visszaverődés.
De azt is vedd hozzá, hogy azért azt nem olyan könnyű mérni, lévén, nagyon irányított lesz a hang. Ötletem nincs, én füllel próbálkoznék főleg, a mérés itt csak a változás észleléséhez lehet jó.
Rezonanciákkal is fokozottan kell számolni, és így meghozni a kompromisszumot, mert ugye nem feltétlen a lineáris átvitel lesz az elvárható és a legfőbb cél.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13788) fero02 válasza Giot (#13786) üzenetére


fero02
veterán

Igazából tökmindegy, mert ugyanaz a kínai tucatszar. Még a gyártó oldalán a hangfal adatlapjánál a képek között sem egyforma, így tulajdonképen mit is várunk el tőle?

Amúgy attól, h az egyik sárga a másik fekete színű, még lehet egyformán papír, vagy PP alapanyagú a membrán. De még ha nem is, akkor sincs benne semmi. Lehet egy adott anyag jobb jellemzőkkel bír pl közép sugárzó felhasználásánál, mint mélynél, vagy fordítva.

A trafó meg ezekben szinte mindig alul van méretezve, vagy éppen súrolja az elegendő határát. De ha jobban megnézed, ide nem is való több, mert a TDA bordája gyakorlatilag passzívan van hűtve (jó, azért a reflex kialakítás miatti légáramlás javít talán a helyzeten kicsit), így ha oda lenne pörkölve a TDA-nak, akkor lehet sűrűn lekapcsolna a hővédelme.

Amúgy a középsugárzót (zárt kosár kivételével természetesen) nem csillapítani kell, hanem konkrétan el kell választani a mélysugárzó légterétől. :K

De ha nem hallottál még szólni vmit, akkor hogyan és mi alapján alkotsz véleményt róla? :B :U

(#13789) #10726912 válasza fero02 (#13788) üzenetére


#10726912
törölt tag

(#13790) fero02 válasza #10726912 (#13789) üzenetére


fero02
veterán

Számomra ez a filmecske nem újdonság. Sajnos ez így van is van. Fogyasztói társadalommá lettünk alakítva és nem nagyon törekednek a gyártók a tartósságra.

De ha kérhetlek, ne indítsunk lavinát a témában. Meg ez amúgy is DIY topik, szóval... :R

[ Szerkesztve ]

(#13791) #10726912 válasza fero02 (#13790) üzenetére


#10726912
törölt tag

Remélem nem reagál rá senki...de én is így akadtam rá az egyik fórumon:)

(#13792) Giot válasza fero02 (#13788) üzenetére


Giot
addikt

Pozitív előítélet, optimista beállítottság. :) Egyébként jogos a kérdésed.

Én úgy tudom 3 utas hangfal esetében a középtartományban megszólaló szórók lényeges hogy egyforma membránból készüljenek. Hiszen minden membrán típusnak karaktere van.
Két eltérő karakter esetében pedig nincs koherencia a középtartományban ahol ez feltűnő lehet.
Igaz van olyan hangszóró elrendezési séma hogy egy mélyközép + magas széles sávra, +1 kiegészítő mély a szubtartományra. Emlékeim szerint ezt hívják két és fél utas kombinációnak pld [link]
Ebben az esetben nem annyira lényeges hogy egyforma membrán anyagúak legyenek mivel a szubtartományban nem érezhető ki a hangkarakter alapú különbség.

Szerk: "Amúgy a középsugárzót (zárt kosár kivételével természetesen) nem csillapítani kell, hanem konkrétan el kell választani a mélysugárzó légterétől"
Így van meg csillapítani is elkerülendő a középtartományban fellépő állóhullámokat.

[ Szerkesztve ]

(#13793) szaszlaci válasza #10726912 (#13789) üzenetére


szaszlaci
addikt

:K
(Bár ez alapján inkább a jónak marketingelt dolgokat, itt csak a kínai költséghatékonyság..)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13794) Turbina33 válasza szaszlaci (#13787) üzenetére


Turbina33
senior tag

Akkor marad az etalonnal való összehasonlítás,fülre való belövés. Már csak az etalon hiányzik... :D Egy szabadtéri,távoli méréssel tegyek egy próbát,vagy felesleges?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13795) Turbina33 válasza Giot (#13792) üzenetére


Turbina33
senior tag

"Pozitív előítélet, optimista beállítottság."

És az,hogy szép! Az ember alap beállítottsága az,hogy ami szép az jó is! Persze ez nem így van,de ott a kíváncsiság is... :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13796) fero02 válasza Giot (#13792) üzenetére


fero02
veterán

Nem feltétlenül igaz ebben a formában. Vagy akkor pl a B&W-nél is hülyék a mérnökök (jó, hát ezt ugye tudjuk, mert a "mester" megmondta ;] ), mert sok hangfalnál ők is különféle membrán anyagú sugárzókat használnak egy dobozban. :U

(#13797) Giot válasza fero02 (#13796) üzenetére


Giot
addikt

Az alsó 2 a szub erről írtam az előző hsz-ben.
Egyébként pont a B&W az egyik legjobb példa a 2 és fél útra.

(#13795) Turbina33: Így van az ember sokszor a szép nőkkel is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13798) szaszlaci válasza Turbina33 (#13794) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha még megvan, akkor a 607-es Sony valamilyen szinten tekinthető etalonnak, itt legalábbis biztosan. Ha annak megismered a hangját, hogy úgy tényleg meghalld, ha valahol gond van, szerintem akkor lehet fülre próbálkozni. Persze mérni lenne jó, de távolról az nem egyszerű feladat.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13799) fero02 válasza Giot (#13797) üzenetére


fero02
veterán

Nem az utak számára gondoltam, hanem arra, h a közép pl kevlár, a mély meg papír. Vagy akármi. ;)

mod: mondjuk sztem attól, h 2 hsz is mély, még nem lesz 2.5 fél út. Az más, ha emlékeim nem csalnak. :U

[ Szerkesztve ]

(#13800) Giot válasza fero02 (#13799) üzenetére


Giot
addikt

A kevlár és a magas viszi a széles sávot, a két mély meg csak a mély tartományban dolgoznak. Emiatt nincs koherencia probléma a középtartományban.

Szerk: Az "kétéskétszerfélút" :) De az elv ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.