Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12101) Turbina33 válasza szaszlaci (#12098) üzenetére


Turbina33
senior tag

Két kolbász a grillrácson? :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12102) shalafi66 válasza fero02 (#12099) üzenetére


shalafi66
veterán

:) Nem tudom, biztos érteni véled amit írsz, de lehet, hogy nem olvasod el, mert innen nézve teljes az értelmetlenség a sorokban.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12103) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Kis felszültségoldás.

Dolgaimról egy kis összegző videó :B

(#12104) szaszlaci válasza shalafi66 (#12100) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ezek szerint nem fogok tőled látni ilyen mérést a braunról. Hát nem is lep meg, én se nagyon mutogatnám.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12105) Revox66


Revox66
aktív tag

De semmi gond, az itteni 1-2 fórumozó tag ismét Neked fog igazat adni és te leszel a f@sza csávó, de idővel ezt biztosan ők is át fogják értékelni. Nekem is kellett vagy 3-4 év, kb azóta ismerjük egymást fórumról, msn-ről.

:W Hmm de pl. ha shalafi66 nincs, akkor még mindig a sal hangszórókat / hangfalakat rakosgatnám jobbra balra, meg pumpálnám bele a wattokat... :U

(#12106) fero02 válasza shalafi66 (#12102) üzenetére


fero02
veterán

Vettem anno Tőled, egyedi darabot.

A szerencse a mondatod második részére ment volna.

mint ha fáradt lennél és nem úgy jönnének a leosztások a kártya partidban. Dőlj le kicsit, kikapcsolódáshoz pedig ezt a sorozatot ajánlom figyelmedbe! ;)

[ Szerkesztve ]

(#12107) shalafi66 válasza szaszlaci (#12104) üzenetére


shalafi66
veterán

:D Én mutogathatom, mert nekem van miért, lentebb láthatod. Ahogy középtartományban 0,5%-os a torzítás, úgy mélyben is kivételesen alacsony.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12108) Turbina33 válasza tzsolesz (#12103) üzenetére


Turbina33
senior tag

Már tegnap láttam őket! :) Szép munkák,gratula!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12109) szaszlaci válasza shalafi66 (#12107) üzenetére


szaszlaci
addikt

Akkor mutass a 25R672N-ről nagyjelű nemlin torzítást!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12110) ABnormal válasza tzsolesz (#12103) üzenetére


ABnormal
őstag

nincs kedved legközelebb a hangfalak éleire - festés előtt- a legolcsóbb papír élfóliából vasalni? sokkal szebb lenne...

(#12111) shalafi66 válasza fero02 (#12106) üzenetére


shalafi66
veterán

Hjaj. Istenem, hogy téged idézzelek: "és mire fel (volt) ez a nagy jótékonyság?"

Az általad emlegetett szerencse ebben az esetben inkább racionalitás, a szubjektív vásárlási véleményed nem befolyásolja egyetlen hangszóró értékét sem.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12112) Revox66 válasza tzsolesz (#12103) üzenetére


Revox66
aktív tag

Jó lett a vidi, tetszetősek az erősítők... :C

(#12113) szaszlaci válasza tzsolesz (#12103) üzenetére


szaszlaci
addikt

Komoly videó! Az elején azt hittem, nem is saját :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12114) shalafi66 válasza szaszlaci (#12109) üzenetére


shalafi66
veterán

:D Követeli az, aki még mindig nem tudja, mi az a nemlineáris torzítás, csak következetesen ellopja a szavakat, amiket lát.
Majd megmérem neked, ha valamikor eljutok odáig. De mivel én meglehetősen hosszú ideje hsztervezéssel is foglalkozom, és a legtöbb esetben már ránézésre pontosan rajzolom fel egy ismeretlen hangszóró átvitelét, nem hiszem, hogy ebben az esetben más lenne az eredmény, mint amit írtam.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12115) tzsolesz válasza Turbina33 (#12108) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hát..... Köszi, mondjuk nem tudtam, hogy szépek. Vannak, meg mittudom én, szólnak is valahogyan. A célnak megfelelnek.
Egy pár ittas lükét elszórakoztatnak nyáron a teraszon. :DDD

(#12110) ABnormal Sarokvédőket akarok majd rátenni. Élvédőket azért nem akartam, mert nem az esztétika volt fő szempont. De megfogadom a tanácsodat, és a jövőben teszek majd a következő hangfalaimra. :R

(#12112) nari1982 Köszi szépen. Nekem ezek az erősítők jönnek be. A Fisher 2x130W-os 8 OHM-os terhelés mellett. Nem semmi ugye? ;)

szaszlaci: Akkor tényleg komolyra sikerült. THX. :R

[ Szerkesztve ]

(#12116) shalafi66 válasza tzsolesz (#12103) üzenetére


shalafi66
veterán

:) Az eleje az elrettentő példa.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12117) Turbina33 válasza tzsolesz (#12115) üzenetére


Turbina33
senior tag

Akkor nem szépek :D De a munkád benne van,és azt kell értékelni!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12118) tzsolesz válasza shalafi66 (#12116) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nah, te is megérkeztél. Köszi szépen. :DDD

Miért pont az eleje? :)

(#12119) fero02 válasza Revox66 (#12105) üzenetére


fero02
veterán

Ez közel sem biztos. Én is azt hittem, h lépek egy szintet Neki köszönhetően, de igazából még sem történt meg. Mondjuk egy felet sikerült talán.

(#12120) Revox66 válasza tzsolesz (#12115) üzenetére


Revox66
aktív tag

Jah jóféle a Fisher, mennyit vesz fel hálózatról ?

(#12121) shalafi66 válasza fero02 (#12119) üzenetére


shalafi66
veterán

Ki tehet arról, hogy nem akartál többet lépegetni. Mit tudjuk, a nyitásnál a gyalog léphet előre akár kettőt, is. De sajnos sokaknál kiderül, hogy más a játszma, és más a nyitás..

Egyébként nem értem ezt az egészet. Akkora marhaságok hagyják el ma néhány fórumozó billentyűzetét, hogy még olvasni is rossz.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12122) Yahoo válasza Turbina33 (#12080) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Nem az enyém a hsz, neten hirdetik, haver szeretne egy hangoskodós szubládát, ahhoz keresünk vmit.

(#12123) tzsolesz válasza Revox66 (#12120) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

450W-ot. :)

(#12124) fero02 válasza shalafi66 (#12121) üzenetére


fero02
veterán

Akartam, fogok is akarni és fogok is, de egy gyárilag elb@szott hsz-val elég nehéz. ;)

Mondom dőlj le picit pihenni, sok volt ez Neked mára, nem győzi az agyad az infókat és az összefüggéseket, vagy túl sok a szál egyszerre.

(#12127) fero02 válasza shalafi66 (#12125) üzenetére


fero02
veterán

Igen, annak is mennyit kellett könyörögni. Mások meg szó nélkül leírják egy magán jegyzetbe, amit utána szabadon tudsz használni amikor akarod.

(#12128) Yahoo válasza tzsolesz (#12103) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Milyenek a Fisher erősítők? Vaterán egész jó árban ki lehet fogni nagy teljesítményűeket.

(#12129) Revox66 válasza fero02 (#12119) üzenetére


Revox66
aktív tag

Régebben ezt írta shalafi66 talán hobby-n. :

Egy hangszórónál nem az átmérő a fontos. Ezer más lényeges paramétert kell megnézni. A watt is csak azt jelzi, mennyire terhelhető a hangszóró, és nem azt, mekkorát szól! Arra ott a dB.

Én sokat gondolkodtam rajta anno, talán ez volt ami miatt kicsit jobban elmélyedtem a dolgokba.
Az hogy tönkrement egy hangszóró szerintem semmit nem jelent. Szvsz majd megjavítják.De egy barátságot ez miatt tönkretenni, :( :W

Velem ugyanezt csinálta haverom, autó hangszórókat adtam el neki, 2006 -ban ,már kb 5-6 éve náluk volt ( pioneer márka ) Valahogy visszakerült hozzánk (2010 ben ) és lenn szólt a kondi terembe egy ideig kis philips erősítőről. Amikor kérte, hogy adjuk vissza neki visszakapta, majd aznap hívott is hogy tönkretettük a hangszóróját, elmondott mindennek, pedig rengeteget segítettem neki.
Sőt még haveromat is fenyegette így úgy, hogy vegyen neki új hangszórókat...
A hangszórónak semmi baja nem volt egyébként, a perem szélén ahogy szétszedte a ládát lejött egy kis darab, de mit várhat az ember egy 10 éves hsz től.
Ez semmi, kölcsönkérte a fúrógépet, mert építkezik, jó renden odaadtam neki, építkezés végén áthív mondja visszaadja a fúrógépet mert vett újat. Mondom nem építkezés előtt kellett volna venned ?? Kicsit elképedtem. Kis híján a barátságunk ment rá erre, tanultam belőle, nekem nem kell semmi tőle, de én sem adok neki oda semmit.

(#12130) tzsolesz válasza Yahoo (#12128) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Jók. Volt egy pár már a kezemben egy-két márkából. De ezek jöttek be a legjobban eddig. Erősek. :K

(#12131) fero02 válasza shalafi66 (#12126) üzenetére


fero02
veterán

Kettőnk közül Te nem látod a logikát. A Sokol rádió után sal, utána jött a H2000. Az irány elvileg ugyan meg van, csak a lépcsőfokokat kell tisztázni. Na most én itt megbotlottam, mert nem tudok egészet lépni. Remélem a következő hsz jó választás lesz és a helyes irányba fogok tudni továbblépni, mert erről a fél lépcsőfokról könnyen vissza lehet csúszni.

Aki itt nagyfiút játszik az Te voltál mindig is, Te beszélsz félvállról lenézve mindenkit magad körül, de még mindig semmilyen hivatalos okiratot nem mutattál erről. Tnap is ügyesen eltáncoltál a válaszadás elől, mikor kérdeztem, De sebaj.

És bár ugyan többször említettem már, ez a jelenség nyilvánvalóan régebb óta fennáll, csak most derült rá fény. ;)

(#12132) szaszlaci válasza Revox66 (#12129) üzenetére


szaszlaci
addikt

A """barátság""" inkább amiatt ment tönkre, hogy egy hangszóró ürügyén átértékelte azt, amit emberileg gondolt róla. A tárgy itt hetedrangú.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12133) fero02 válasza Revox66 (#12129) üzenetére


fero02
veterán

Ezt a hangszórót nem fogják javítani. Erről bejegyzés fog készülni jó minőségű képekkel és korrekt leírással példaként szolgálva mások számára. Lehet még a H2000-nek is el fogom juttatni, had tanuljanak a saját hibájukból.

Barátságról itt szó sem volt. Még egyelőre nem látsz tisztán Te sem, de az majd idővel megoldódik ez is.

(#12134) Revox66 válasza tzsolesz (#12130) üzenetére


Revox66
aktív tag

450w már egész jó, nekem nem volt még hozzájuk szerencsém, de biztos jó szólnak... :)

(#12135) Turbina33 válasza tzsolesz (#12130) üzenetére


Turbina33
senior tag

Tegnap hogy bírta,mi! :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12136) tzsolesz válasza Revox66 (#12134) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Jól hát. Mondjuk ez is relatív. Kinek milyenek az elvárásai.
Az enyémnek egyelőre megfelelnek.

Turbina33: Jól hát. Mondom hogy kéz meleg volt. :DDD

(#12137) Revox66 válasza tzsolesz (#12136) üzenetére


Revox66
aktív tag

2db erősítőm van össz - vissz, egy Revox 5.1 és a Philips as305 hifi.
Szerintem nincsenek nagy elvárásaim :N . :D

(#12138) tzsolesz válasza Revox66 (#12137) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hát végül is.... :N

A hangfalaidat is jobban megnyomná egy bikább jó minőségű sztereó erősítő. Sőt élvezhetőbb is lenne rajta a zenehallgatás., kevesebb lenne a torzítás is.

(#12141) #10726912 válasza tzsolesz (#12138) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv!
Meg lehet döbbenni a különbségeken, ha egy minőségi erősítőn hajtja meg az ember a hangfalait a mini-mikro hifik után! BÁRMILYEN hangfalról legyen is szó, elképed az ember a javuláson :K
Üdv!

(#12142) Revox66 válasza #10726912 (#12141) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hát a Giantokhoz nem kell nagy erősítő, a philipsel is eszméletlenül szól :)

(#12143) fero02 válasza Revox66 (#12139) üzenetére


fero02
veterán

Eddig sem barátság alapján választottam hangszóró. :U

(#12148) Turbina33 válasza #10726912 (#12144) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ő csak finoman arra utalt,hogy kissé érzékenyek a dobozai,ezért nem kell hozzá sok kakaó.Kissé érzékenyen érint engem is,hogy az övé olyan érzékeny! :)

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12149) tzsolesz válasza #10726912 (#12141) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, nem arról van szó, hogy milyen hangosan hallgatjuk.
Egy nagyobb teljesítményű sztereó erősítő a tapasztalatim alapján torzításmentesebben, szebben, dinamikusabban szól ugyan azzal a hangfallal.
Volt már minihifim is, szólt róla zene itthon. Sony, a típusára már nem emlékszem.
Két német hangfalra volt kötve. Döngettünk haverokkal, néztük hogy hogy jár a membrán, meg hogy milyen nagyot szól stb...
Egyszer haver elhozta az AIWA erősítőjét. Rákötöttük. Nem akartuk elhinni, hogy ugyan az a hangfal szól. Hasonló terhelésnél kisebb volt a membrán kitérése, tisztábban, és nagyobbat szólt. Jobban bírta a terhelést, beleköltözött az élet a dobozokba.
tele lett dinamikával, szép tiszta mély hangokkal, és kristálytiszta magas hangokkal, és középhangokkal. ugyan azt a zenét élvezetesebbnek találta mindenki.

(#12148) Turbina33 Nekem meg a pénztárcámat érinti érzékenyen, ez az érzékenység. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12150) Turbina33 válasza tzsolesz (#12149) üzenetére


Turbina33
senior tag

Tényleg,még nem is faggattuk ki arról,hogy mennyibe kerültek... :U

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.