Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12701) fero02 válasza Turbina33 (#12700) üzenetére


fero02
veterán

Én írtam már korábban is: "6k+posta előre utalás esetén" ;)

(#12702) Turbina33 válasza fero02 (#12701) üzenetére


Turbina33
senior tag

Azért a sz@rért? Na ne már!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12703) fero02 válasza Turbina33 (#12702) üzenetére


fero02
veterán

Úgy látom te nem tudod, h mit lehet kihozni belőle... :N

(#12704) Turbina33 válasza fero02 (#12703) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nem,azért akarom magamnak 4K?.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12705) fero02 válasza Turbina33 (#12704) üzenetére


fero02
veterán

Akkor kérdezd meg azt, akitől mikrofont vettél! ;) Mondjuk ott láttad is, akkor nem értem miért hitetlenkedsz. :U

(#12706) Turbina33 válasza fero02 (#12705) üzenetére


Turbina33
senior tag

Azért a levált ragasztású,selejt,gyári hibás szóróért mit kérjek? A 4K nagyon jó ajánlat sztem!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12707) villamos válasza tzsolesz (#12686) üzenetére


villamos
őstag

Csakhogy egy mérés, soha nem lesz 100% -ig hiteles. Mindig lesz mérési hiba, ez mérés egyik jellemzője, a hiba. Annak idején a oskolába órákat, napokat töltöttünk a különféle hibák meghatározásával, kiszámolásával. Minden mérőműszeren rajta van hogy mennyire pontos, azaz mennyire hibázik, de egy alkatrész, egy ellenállás, vagy egy kondenzátor sem pontos, mindegyiknek adott tűrése van, amelyek szintén beleszólnak a mérésekbe. Persze lehet gyártatni pontosabb (illetve rendkívül alacsony tűrésű) paraméterű alkatrészeket, de ezek ára többszöröse a kommersz tömeg-gyártott példányoknak.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#12708) shalafi66 válasza villamos (#12707) üzenetére


shalafi66
veterán

A hiba önmagában nem gond, csak reprodukálható legyen. :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12709) Turbina33 válasza Turbina33 (#12706) üzenetére


Turbina33
senior tag

Az a 4K SZlacinak is áll,ha adja annyiért.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12710) fero02 válasza Turbina33 (#12706) üzenetére


fero02
veterán

Hülyeség, amiket mondasz. Az nem hiba és nem gyári hibás a hangszóró. Hát nem olvastad shalafi barátod válaszait?!

Csak maga a membrán többet ér, mint amit én most kérek érte. A membrán és a kosár is vészesen fogyóban, még ~15 db fog készülni az áttervezett/átgondolt csodaszóróból.

Ha erre a hangszóróra költesz még kicsit, akkor egy olyan hangszóród lesz, ami lenyom egy 50e-s Seas-t, így a használati értéke jóval magasabb, mint bármelyik más hangszóróé. Ezen felül a barátod bármilyen hangszórót el tud Neked készíteni, csak mondd el neki, h mik az igényeid. (Kis szórást azért kalkulálj bele, mert szászlaci-éval pont sikerül mellé lőnie, de mondjuk ez is a Szász úrfi hibája egyértelműen.)

Ezeket jó lenne, ha szem előtt tartanád! :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#12711) fero02 válasza Turbina33 (#12706) üzenetére


fero02
veterán

Vagy kérjem a cserét a beígért hangszóróra és majd megveszed azt a hozzá járó garival? :U

(#12712) szaszlaci válasza Turbina33 (#12709) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az enyém is eladó, ha érdekel. Amit lehet, hogy nem tudsz:
1. cseréltem a porvédőt, nem szép, de így a légáramlási zajok jóval kevésbé vészesek. T-S arány nem változott tőle.
2. A porvédő alatt a membránt egy kis részen átvágtam, gyakorlatilag lényegtelen, csak hát ne érjen meglepetés.

De hát ez mélyben olyan jó, mint az 50 ezres alu membrános Seas-ek :)

Feró, ne mondj olyat, ami nem igaz. A tied csak a 40 ezres Seas-ek szintjét hozza, mert az még nem az "újragondolt" verzió :))

villamos: akkor feltételezem, te is részese voltál ezen remek tananyagnak valami elektronikai suliban :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12713) madd dogg


madd dogg
senior tag

Üdv Újra. Tegnap sikerült valamit leégetni a Videoton DC2050E hangfalaimban. Egyikben sem szól a mély, valamelyik hülye italozás közben kicsontolta az erősítőt. Magas hangszórók mennek. Kérdés, hogy a hangváltók mentek tönkre, vagy a mélynyomók?

Ha a váltók, esetleg valaki tud ajánlani egy szakit pesten aki megcsinálná? Milyen áron mennek ezek?

(#12714) szaszlaci válasza madd dogg (#12713) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szedd ki a mélyet, és kösd rá direktbe az erősítőt! Feltehetőleg az égett le.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12715) tzsolesz válasza madd dogg (#12713) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A váltó azért nem ég le olyan hamar, mint a hangszóró. Tuti hogy hogy a hangszórók mentek tönkre.
Jó esetben csak a lengőszál ért el, és tört el, vagy akár a bevezetőszál égett el, és nem égett le a tekercs.
Máskor ne a legrészegebb kezelje a zenepultot. Hidd el tapasztalatból mondom.
Részegen semmilyen hangerő nem elég. :DDD

villamos: Ha csak erről lenne szó, akkor nem lenne bibi, hiszen nem audiofil, szuper bemért hangsugárzókat szeretnék mérni, hanem kínai szarokat, vagy esetleg a közeljövőben magyar, vagy jobb minőségű külföldi hangszórókat.
Az a baj, hogy a hangkártyáink nem valami fényesen muzsikálnak jel/zaj viszonyban. Integrált hangkártyákról van szó. Erre még rájön az, hogy kompenzálatlan a mikrofon átvitele, hiszen viszonylag nagy a szórás ezeknél. Pluszban még jöttek elő közben anomáliák, ott a végén 14-15Khz után. Én szerintem nem kéne már ott lennie semminek. Ezek a magas sugárzók nem igazán szólnak már ott. Maximum 14-15Khz, ne adj isten 16Khz-ig ha van még valami hangjuk, de ott már inkább csak halkan cicereg. Fölötte nem. Viszont ott van egy nagy kiemelés, nem beszélve arról, hogy nem szól az már 14Khz-en sem úgy ahogyan azt az ARTA grafikonján láthatod is. :( De ez csak a szerény véleményem. Mi is tanultuk az alkatrészek tűréshatárait, és műszerekét is, stb... Ezt végül is tudom. De ez nem okoz ekkora anomáliát, maximum pár tized decibelt. Az nem is lenne gond, hisze alig látszódna...

[ Szerkesztve ]

(#12716) madd dogg válasza tzsolesz (#12715) üzenetére


madd dogg
senior tag

Sajnos koliban nehezen megy a rendfenntartás. Csak a szobában iszogattunk. Az az érdekes (lehet csak nekem), hogy az erősítő volt kicsontolva (reloop 2*360W) de nem volt a hangerő maxra húzva a media playerben, tehát a hangerő nem volt nagyobb mint máskor. Máris kiszedem és megnézem a mélyeket, köszönöm a segítséget. :)

(#12717) tbs válasza #10726912 (#12672) üzenetére


tbs
addikt

:B

(#12718) tzsolesz válasza madd dogg (#12716) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Micsoda?
Egy ekkora végfokra volt kötve?

Ott elég egy hirtelen kontakt hiba a átjátszásnál, ha maxra van tekerve a poti, és már száll is minden. A mediaplayerben pedig hiába veszed le a hangerőt, ha rendszerhangok 360W-al szakítják szét a membránt. :( Húha, szerintem csak szétment a bevezetőszál valahol. Ha szerencséd van, nem volt ideje leégni a tekercsnek.

(#12719) tzsolesz válasza tbs (#12717) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én is rosszul írtam. Nem azt írtam, amit gondoltam. A C-Media is gyártó végül is.
Több szabvány különbözteti meg ezeket. HD Audio, AC97, stb....

Ezek codec-ek. Az AC97 6 csatornát képes kezelni maximum, a HD Audio pedig akár 8-at is.

[ Szerkesztve ]

(#12720) madd dogg válasza tzsolesz (#12718) üzenetére


madd dogg
senior tag

Nem mozog/rugózik ki a membrán. Ahová nyomom-húzom, ott megáll. Ezek szerint tekercs?

(#12721) tzsolesz válasza madd dogg (#12720) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mindkettő?

Akkor leégett sajnos. RIP. :(((

(#12722) madd dogg válasza tzsolesz (#12721) üzenetére


madd dogg
senior tag

Érdemes tekercseltetni? Olcsó SBV2020-as Sal hangszórók.

(#12723) tzsolesz válasza madd dogg (#12722) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem érdemes. :N

Vegyél bele egy pár másik mély közepet.

Jól látom, hogy az a SAL SBV2020 3600HUF-ba kerül? Inkább vegyél bele HA20-484-t, ugyan ennyiért, és legalább hasonló hangszóró lesz benne, mint volt eredetileg. [link]

(#12724) madd dogg válasza tzsolesz (#12723) üzenetére


madd dogg
senior tag

érdeklődtem, kb 4000ft-ért tekercselnék újra, gyárinál jobb minőségű tekerccsel. Gondolkodóba ejt a hangszóró amit linkeltél, csak erősen közbe szólnak a költségek, diákként át kell gondolnom. Nem biztos hogy javíttatok, mert láttam már ilyen somogyi hangszórókat párban 3000-ért. Kicsit túrok a neten, és majd írok mire jutottam.

(#12725) tzsolesz válasza tzsolesz (#12723) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Vagy egy erősebbet. Mondjuk a HA20-569-at.

(#12726) Turbina33 válasza szaszlaci (#12712) üzenetére


Turbina33
senior tag

Köszönöm,de kihagynám.Igazából csak kisérletezni kellene,arra meg kár volna elcseszni.Lehet hogy szubnak nem jó,de másra biztosan alkalmas,valakinek tetszeni fog az. :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12727) Turbina33 válasza madd dogg (#12724) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nehogy megjavíttasd azokat a SÁLokat,dobd ki a kukába őket gyorsan! Találsz használtan Vidi szórókat is,szerintem inkább azokat keresd. :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12728) szaszlaci válasza Turbina33 (#12726) üzenetére


szaszlaci
addikt

Sztem nem kár érte ;)

Akkor akinek esetleg kellene, eladó. Shalafi66 ígért egy ingyenes átalakítást az igényeknek megfelelően, nem tudom, hogy ezt a vevőnek is tartja-e.
50 Wattig használható szubként, főként zenére, jó hangja van, felelősséget ezekért vállalok.
Ára: 4450 Ft + posta, és nem kell rá várni, csak pár napot :)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12729) fero02 válasza Turbina33 (#12726) üzenetére


fero02
veterán

Kísérletezésre is vannak hangszóróim. Ha jól tudom olyan mélyközepek, amit a kolegának ellöttek a kóterban, ill átcimkézva akai néven futó példányok is. :)

(#12730) Turbina33 válasza fero02 (#12729) üzenetére


Turbina33
senior tag

Olyanok nekem is vannak,de nem nevezném őket hangszóróknak! :D Azért köszi!

Van egy SPA 4050-em is,abból kéne valamit csinálni,az kisérletezni jó.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12731) Giot válasza szaszlaci (#12728) üzenetére


Giot
addikt

OMG azt a pillét te ragasztottad be porvédő sapi helyett? :DDD

(#12732) szaszlaci válasza Giot (#12731) üzenetére


szaszlaci
addikt

Kénytelen voltam, mert az eredetivel elviselhetetlenül zörgött.
Négy pici luk hivatott szellőztetni a csévét, úgy 2-3 mm-esek.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12733) Turbina33 válasza szaszlaci (#12732) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nem próbáltad valahogy eltömíteni azt a pár furatot? Azon elmélkedtem,hogy megfordult már nálam egy pár régi Videoton hangszóró,és azoknak nem volt ilyen hangjuk,pedig azok sem voltak szellőztetve.Ha másképp nem megy,akkor be kell tömni valahogy azokat a furatokat.
Persze lehet,hogy hülyeséget beszélek.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12734) tzsolesz válasza szaszlaci (#12732) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Így teljesen zárt dobozt viszont nem is tudsz neki csinálni.

(#12730) Turbina33 Az működik is? Abból jó döngetős hangfalat lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#12735) Giot válasza szaszlaci (#12732) üzenetére


Giot
addikt

4pici luk? Képet tudsz róla csinálni erre kíváncsi vagyok?

(#12736) Turbina33 válasza tzsolesz (#12734) üzenetére


Turbina33
senior tag

Abból gyári formájában semmit nem lehet csinálni,az a hangszóró fabatkát sem ér.Megvan,szét van szedve.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12737) tzsolesz válasza Turbina33 (#12736) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Bocs, kevertem ezzel.

PA 40100

[ Szerkesztve ]

(#12738) szaszlaci válasza Turbina33 (#12733) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hűteni kell, mert leég.

tzsolesz: ennek nem sok köze van a dobozhoz.

Giot: sajnos nem. A porvédő alatt volt négy kis luk, azon szellőzött volna a cséve, mivel ugye a vasmag nincs megfúrva, illetve a kosár sem nyitott ott.
Ennél a teljesen kilágyított lengőrendszernél és nagy kitérésnél úgy zörgött, hogy használhatatlan volt. Olyan volt a hangja, mikor valami bútor vagy tárgy rezonál, csak hangosabb.
Így most a gyakorlatilag textil porvédőn át szellőzik, nem hangtalan, mert a cséve sem hangtalan (talán dekompresszió), de elviselhető.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12739) Giot válasza szaszlaci (#12738) üzenetére


Giot
addikt

Porvédő sapi nélkül mennyit javult a a helyzet?

(#12740) szaszlaci válasza Giot (#12739) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mélyátvitelt tekintve ugyan az a helyzet, mint most, "textil porvédővel".

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12741) Turbina33 válasza tzsolesz (#12737) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ezt nem ismerem,nem láttam még.Inkább a Kappa.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12742) tzsolesz válasza Turbina33 (#12741) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

igen, talán a kappát még bírod zárt térben is használni.
Ezt viszont kétlem.
Leszakítja az ajtót a tokjáról. Nézd meg az adatait. Én meg ismerem is. szabad téren sem bírom sokáig 10m-es körzetben. szörnyű amit művel.
Kifejezettem hangosítási célokra való. :K Szerintem nem is igazi SAL, sőt shalafi66 lehet hogy tud róla mondani valamit.

Erről meg már nem is beszélek :Y

[ Szerkesztve ]

(#12743) Giot válasza tzsolesz (#12742) üzenetére


Giot
addikt

Hangosítási cucc ahogy a textilperem és a méret is mutatja.

(#12740) szaszlaci: De a "rendes porvédő sapis" konstrukcióhoz képest lényegesen jobb nem?

(#12744) szaszlaci válasza Giot (#12743) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen. De nem tökéletes.
A textil és a semmi közt nincs eltérés.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12745) Turbina33 válasza tzsolesz (#12742) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ha meg tudod szerezni,akkor faggasd ki T/S ügyben.Hátha okoz némi meglepetést!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12746) Revox66


Revox66
aktív tag

Sal PA széria gyári Sal -os adatokkal :

Sal PA 30100 = ~ 92,5 dB 1w/1m 23500Ft
Sal PA 40100 = ~ 94 dB 1w/1m 27000Ft
Sal PA 50100 = ~ 91 dB 1w/1m 31500Ft

Szerintem nem érdemes foglalkozni vele.

(#12747) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Lényeg, hogy szabadtéren is akkora basszust ad, és hangot, hogy fáj hallgatni.
Néhány reflexet, és ilyen olyan hangoskodó cuccot lenyom. a környezetemben nagyon sok ilyen cucc van. Haverjaimnál, unokaöcséméknél stb...
majd egyszer teszek fel ide képeket, nyálcsorgatásnak. (70cm-es Accus, 50-es Beymák, stb.. EVM, Reflex, JBL) ;] :K

Már annak aki szereti az ilyen féle cuccokat is, és nem csak a HIFI-t.
Nem az adatok alapján ítélek, hanem amit hallok. Az pedig nagyon szól, és pontosan, erősen. :K

[ Szerkesztve ]

(#12748) Revox66 válasza tzsolesz (#12747) üzenetére


Revox66
aktív tag

Igen az lehet , hogy szól, de nem mindegy a bevitt teljesítmény sem, meg az ár / érték arány is fontos, ezen az áron sokkal komolyabb hangszórót is lehet venni mint sal-t.

70cm-es Accus, 50-es Beymák, stb.. EVM, Reflex, JBL

Ez pedig megint más kategória.
Accusnál max 24" -os subról tudok. :)

(#12749) Giot


Giot
addikt

A köztudatban kétféle csillapító anyag van. Egyszer a Vlies vatta: [link] a másik a Piramis mintázatú szivacs: [link]
Én most a Vlies vattát használom, Piramis szivacsot még sosem alkalmaztam. Érdemes lenne annyival jobb, amennyivel drágább a szivacs?

(#12747) tzsolesz: Nem tűnik rossznak a SAL az alu kaszni kfejezetten a minőségi szórókra jellemző. Az más kérdés hogy tényleg jó minőség e?
Ha érdekel a hangosítás itt feltétlen nézz körül [link], meg itt PA szórók: [link] ezek közül a szubok:[link]

[ Szerkesztve ]

(#12750) tzsolesz válasza Revox66 (#12748) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ehune.

Az ott az Omnia 2-es telóm, ami köztudottan egy elég nagy PDA teló. Alatta pedig egy 150Kg-os emberke keze fogja a mágnest.

[link]

[link]

a SAL akció közben. Ez egy cimborámé. szabadtéren játszik vele már 4 éve.

[link]

Unokaöcséméknél fotóztam este. Azóta már a több hangfal is van, nincsenek rajta a Beymák, Accus, stb.....

[link]

Vízipipázgattunk kicsit. Erről szólt a zene. :DDD

[link]

Giot: Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.