Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13051) ch003067 válasza #10726912 (#13050) üzenetére


ch003067
addikt

Nem én zártam le, így vettem ( veszem) erről lenne szó. 600W-s SAL hangszóró van benne.

(#13052) #10726912 válasza ch003067 (#13051) üzenetére


#10726912
törölt tag

Értem...és miből gondolod, hogy reflex volt anno? Mert itt nem látom ennek nyomát :F

(#13053) ch003067 válasza #10726912 (#13052) üzenetére


ch003067
addikt

Azt mondták.

Egyébként erről van szó : [link] Megérte szerinted a 25.000 ft-t ?

(#13054) sziada5925 válasza ch003067 (#13053) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Ez a láda alapból zárt, nekem is ugyanilyen van itthon. SAL házi hangfalépítő füzetből építettük. Szerintem megért 25k-t, bár a hangzástól is függ.

Üdv: Ádám

(#13055) ch003067 válasza sziada5925 (#13054) üzenetére


ch003067
addikt

Nahh tényleg ? Az jó. Nagyot szól. amúgy ? Mert még nincs nálam és nagyon kíváncsi vagyok rá :D

(#13056) #10726912 válasza ch003067 (#13053) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha nincs sérülése, akkor meg, ha megvennéd darabonként, többe lenne. Itt, ezen a fórumon nem igazán dicsérik a SAL termékeit, de ha neked tetszik, akkor minden rendben, ez a legfőbb szempont :K
Ha reflexnek ajánlják, akkor neki láthatsz az átalakításnak, kapsz segítséget bőven...valószínűleg jobban szólna úgy:)
Üdv!

(#13057) ch003067 válasza #10726912 (#13056) üzenetére


ch003067
addikt

Háth, szerintem megbabrálni nem fogom mert nem szeretném max szőrrel beborítom mert az nagyon tetszik :))

De ha már itt tartunk, akkor nem tudod hogy hol lehet olyat venni??

(#13058) #10726912 válasza ch003067 (#13057) üzenetére


#10726912
törölt tag

Sajnos nem :( , de adnak majd tippeket.
Üdv.

(#13059) fero02 válasza ch003067 (#13057) üzenetére


fero02
veterán

Szőrrel mi? Macska, vagy milyen szőrre gondoltál? :U :W

Ha már sal, akkor pl.

(#13060) ch003067 válasza fero02 (#13059) üzenetére


ch003067
addikt

Fanszőrre :DDD :W

Köszi a linket :D

sziada5925 Amint megles, tartok élménybeszámolót hogy hogy szólnak ezek :P

[ Szerkesztve ]

(#13061) sziada5925 válasza ch003067 (#13055) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Nekem SR4050-es mélysugárzóval vannak, ezt ajánlotta hozzá a leírás. Nem rossz a hangzása, bár van itthon mellette 2 Videoton gyári ládám 25centis mélyekkel, hangerőben ugyan azt tudja a kettő, a SAL-nak viszont a mélye természetesen durvább. :)
70W-os épített erősítővel lettek próbálva, még lehet, hogy lenne bennük egy kis +, egy 100W körüli erőlködőről próbálva.

Üdv: Ádám

(#13062) Revox66 válasza fero02 (#13059) üzenetére


Revox66
aktív tag

Ez a sal kárpit borzasztó, meg ne vedd ! :U
Irtó nehezen tapad fel, volt vele dolgunk rendesen...

(#13063) fero02 válasza Revox66 (#13062) üzenetére


fero02
veterán

Nem én akarok venni ...

Régebben használtam ilyen, semmi baj nem volt velük.

(#13064) Giot


Giot
addikt

Azt elmagyarázná nekem valaki minek ekkora hangszóró egy lakásba?
Vagy hangosítotok rendszeresen valahol mondjuk rendezvényeken?
Kis térbe egyszerűen felesleges beszuszakolni két ekkora dobozt, hangosítottam egyszer kétszer, JBL dobozokkal is 2db 40-es mélyközép volt a darabjában. Lakásban kötöttük össze próbaképp a rendszert, csak ordítottak a szórók de szörnyű hangjuk volt. Majd beállítottuk a helyen ahol a rendezvény volt, ott volt tere rendesen. Olyat szóltak hogy csak pislogtam.
Nem a semmiért alkalmaznak a nagy hangfalgyártó cégek is általában 16cm-es hszkat otthoni felhasználásra, hisz még a 20cm is majdnem sok. Csak elég jó minőségű szórónak kell lenni megfelelő dobozban, és lepofozza a vesekövet is ha kell. :)
Amúgy no offense, természetesen perfekt buli hangszórók csak én feleslegesnek érzem.

(#13065) villamos


villamos
őstag

Na ez a nem semmi! :))
[link]
Szerintem lehetne segíteni neki... :D

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#13066) ch003067


ch003067
addikt

Amúgy, ha vennék ilyen süllyesztett fogantyút-t a zárt hangfalakhoz, akkor nem rázná ki őket a helyükről ? Mert ugye ott vékonyabb anyag lenne, mint maga a doboz és ugye a hang meg be van szorulva a dobozba... Értitek nem ? :U

(#13067) tzsolesz válasza villamos (#13065) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szakadok. :DDD

(#13068) sziada5925 válasza ch003067 (#13066) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Ha pontosan kivágod a neki megfelelő lyukat, majd gyurmával kitömöd a széleit, akkor semmi gond nem lesz a fogantyúkkal. Én is építettem be ilyeneket. Egyébként itt a hangfalad terve a 25. oldalon: [link]

Üdv: Ádám

(#13069) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van elfekvő készleten egy pár Videoton 2550a hangfaldobozom. Elég jó állapotban vannak. Hangszóróit sajnos nem adták vele. Érdemes belevágni a felújításba? Akinek ilyen van mennyire van vele megelégedve? A H2000-től rendelnék bele hangszórókat. 20-25e körül lenne a végösszeg. Van ennyiért valami jobb esetleg? Úgy értem kész hangfal.
Egyéb: néztem hozzá erősítőt is, használt jöhet szóba, vagy esetleg Lepai. Az elég kis méretű, nem foglalna el egy fél polcot, és ebayen elég jó áron elérhető. Szóval használ valaki ilyen Lepai félét? Jó, vagy erre is érvényes az olcsó húsnak híg a leve?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#13070) totya694


totya694
őstag

Sziasztok!
Csak gondoltam mint érdekesség ként megemlítem azt a műszert amit tegnap vettem.
2db cső dogozik benne

Üdv:Attila

(#13071) ch003067 válasza sziada5925 (#13068) üzenetére


ch003067
addikt

Aham, az tényleg olyan :P

Akkor ha meglesz, akkor valszeg gyurmával fogok csinálni akkor. Meg akkor szerintem kitömködöm szivaccsal is, nehogy véletlenül rezegjen a doboz.

(#13072) MadBlade


MadBlade
tag

Üdv, Emberek !

Előrebocsátom, hogy a hangfalak belső felépítését és működését tekintve semmilyen szaktudással nem rendelkezem :D.
Ebből kiindulva a segítségetekre/tanácsotokra lenne szükségem.

Adott egy Logitech LS21 2.1 típusú 2.1-es hangrendszer, melynek egy részét -miután előző tulaja szétgyilkolta-, sikerült megmentenem. Konkrétan a két kis hangfal részt sikerült még megkaparintanom (a hangerőállító modul és a mélynyomó már menthetetlen volt, és a kukában végezte).
Ezeket összekötöttem (kis kézügyesség és szigetelő szalag segítségével), melynek eredményeképpen lett egy sztereó hangszóróm, mely a jelet és az áramot egyaránt a jack dugóról kapja.
Szól is szépen, nincs vele "semmi" baj ... viszont minthogy nincs bennük beépített hangerőállító -ami ha jól tudom valamiféle beépített erősítőként funkcionálna- (mint mondjuk ebben a sztereó hangfalpárban), a laptopra dugva, a hangerőt (pontosabban a fejhallgató hangerejét -mert hogy annak ismeri fel a rendszer-) maximumra húzva bár tisztábban, de picivel halkabban szól, mint a laptop beépített hangszórói.
A kérdés ezek után szerintem már adja magát:
Meg tudom e oldani, -amennyiben igen, hogyan- hogy a hangfalak valamilyen úton-módon hangosabban szóljanak, mint a jelenlegi maximum hangerejük? (VLC player, illetve egyéb hasonló megoldások nem játszanak)

Minden tippet, segítő szándékot előre is köszönök ! :R

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#13073) #10726912 válasza villamos (#13065) üzenetére


#10726912
törölt tag

iiiiiii... :C
Ezt a balfaxcságot :DDD

(#13074) Revox66 válasza #10726912 (#13073) üzenetére


Revox66
aktív tag

Ezek a wattok.. :DDD

2x1200w + 2x300W hova kell ekkora hangtechnika ?
Kicsit hasonlóan reagáltam mint Dr Brown a filmben :
[1.21 gigawatts?! - Dr. Brown & Marty ]
:DDD

(#13075) #10726912 válasza Revox66 (#13074) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kb. halvány fogalma, mekkora erő az. Meg az 1200 wattos hangfal...meg a 300 wattosokhoz akar 2*300-at, hogy azokat kiüsse :C :R
Ez a vinyogtató show :DDD :DDD Kéne neki adni egy autós hangfalpárt: nesze neked 300-wattos hangfalak ;] MEg adni neki mellé olyan ledes kétkazis mágnót, tudod, amin rajta volt az 1000 watt PMPO : :DDD :O :DDD
KÉSZ...s erre még reagálnak is...örök hála a linket feltevőnek. Isten vagy :R
villamos: ez megrázó élmény volt.

[ Szerkesztve ]

(#13076) villamos válasza MadBlade (#13072) üzenetére


villamos
őstag

Lehetséges. Egy erősítőt kellene építeni hozzá. Az viszont abban az esetben nem egyszerű, ha hiányzik a szükséges szaktudás, és a szükséges eszközök.
Ezen a szinten egyszerűen nem éri meg a bele fektetett munkát, olcsóbb, és egyszerűbb, ha veszel egy olcsó pc -s hangdoboz párt. (Az általad mutatott dobozpár 2500-3000Ft)

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#13077) ch003067


ch003067
addikt

Azt elfelejtettem megkérdezni, hogyha megjönnek a hangfalak, akkor a kárpitot mivel ragasszam rá a dobozra?

Illetve ha szivacsot rakok bele, és belemegy a hangszóróba akkor az nem baj ? Vagy nem tud belemenni ?

(#13078) villamos válasza ch003067 (#13077) üzenetére


villamos
őstag

A szivacs nem igazán ideális csillapító anyag, csak a térfogatot veszi el...
Vatelin, vagy nagyobb láda esetén kőzetgyapot használható...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#13079) ch003067 válasza villamos (#13078) üzenetére


ch003067
addikt

Háth, akkor azt most azt hiszem kihagyom, mert nem hinném hogy olyan árban lenne mint egy egyszerű szivacs :D

A kárpitos ügyre esetleg valami 5let ?

(#13080) Giot válasza ch003067 (#13079) üzenetére


Giot
addikt

Vatelin vagy másképp Vlies vatta, nem drága csak megfelelő helyen kell venni. Kárpitos kellék boltban [link]. Ott a 2cm vastagságú is pár száz forint miközben 2m a szélessége. Vagyis olcsóbb mint az általad említett szivacs ami nem való hangfalba.

Kárpitos ügy ha bemész a kárpitos kellék boltba lehet venni speckós ragasztót amivel megfelelően tudod ragasztani. Mind a Pálma mind az Emfi márkának vannak erre a célra megfelelő ragasztói.

(#13078) villamos: Miért offban írsz kapcsolódik a témához. :)

[ Szerkesztve ]

(#13081) ch003067 válasza Giot (#13080) üzenetére


ch003067
addikt

Értem. Háth, majd utánna nézek ennek az anyagnak, lehet hogy van itt is van a városban ilyen majd megnézem.

Rendben, köszi, ennek a ragasztónak is majd utána nézek, mert kelleni fog az biztos :)

[ Szerkesztve ]

(#13082) Bishoop


Bishoop
tag

Vettem egy Genius SP-HF 500A 2.0 hangszórót, itt a fórumon ajánlották. Az a problémám vele, hogy ha a hangszórón lévő fülhallgató csatlakozón keresztül használom a fülest, akkor halk zúgást lehet hallani(hangkártyán keresztül nincs ilyen probléma) Ez egy típushiba lenne, vagy az én hangszóróm hibás?

(#13083) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nos, meg vannak az ÚJ driverek.
Nagyjából 5-6x olyan hangosan szólnak mint az előzőek, és totál egyformán, ráadásul megjöttek azok a tartományok is amelyek eddig hiányoztak.
Ilyen szép magasat még nem hallottam soha az életemben.
Az erősítőn lefelé kell vennem a magasat a középszinttől. A PC-én egyszerűen le kell vennem a magasat, mert a NOIR 2-őt úgy elnyomja, hogy mire oda jutna hogy mélyet is halljak, egyszerűen nem csak az ebédlőben nem lehet megmaradni amagastól, hanem az egész házban 3mp múlva fejvájás.
De érdekes módon nem sikító, torz magas, hanem brutálisan tiszta, igazi gyönyörű magas.
Ez már nem a régi. Ehhez valóban váltó kell, mert így elég kemény.
Mostanában ez a feladat nem lesz végrehajtva, mert abszolút nincs rá időm. Addig is úgy hallgatom, hogy letekert magassal. Illetve hát nem ezt hallgatom.

(#13084) #10726912 válasza Bishoop (#13082) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv.
Ha újonan vetted, akkor vidd vissza, nézesd meg. Nem kéne zúgnia, próbálj ki egy másikat ugyan ebből a típusból (jó, tudom, könnyű ezt mondani :U ).
Új hozzá szólás mindenkinek:
Ismerősnek van ZSOLT AUDIO STANDARD 2-es hangfal párja és egy ROXAN CASPIAN M1 erősítője.
Kérnék segítséget: milyen hangszóró vezetéket ajánlotok, ami jó minőségű, de még megfizethető árban kapható és ehhez a cucchoz minimum ajánlott?
Ha minden jól megy, a héten meghallgathatom őket :B :K
Üdv!
tzsolesz Akkor csak nem csalt az emlékezetem, mert az rémlett bennem, hogy a SAL piezzók is durván erősek voltak hangváltók nélkül :U

[ Szerkesztve ]

(#13085) Turbina33 válasza tzsolesz (#13083) üzenetére


Turbina33
senior tag

A héten az első jó hír! :) Csak óvatosan bánj velük! ;]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13086) tzsolesz válasza #10726912 (#13084) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Van itthon SAL is, de ezek attól sokkal, de sokkal hangosabbak, és szebben is is szólnak. A rossz MNC driver is hangosabb volt a SAL-nál. :K

Turbina: Köszi. :R

(#13087) Turbina33 válasza tzsolesz (#13086) üzenetére


Turbina33
senior tag

Itt középtájt találsz L-pad méretezőt,szerintem mindenképp megérné,hogy tegyél a driverek elé.Ezzel csak jót tudsz csinálni,bajt nem.Soros ellenállatot szerintem ne tegyél,mert az kissé komplikált.Nyugodtan számolhatsz 8-10 dB-es csillapítással.

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13088) Turbina33 válasza #10726912 (#13084) üzenetére


Turbina33
senior tag

A kábel dolog egy jó téma,szlaci nem oly régen írt itt a DF-ről.Talán azt tudom mondani,hogy olyan kábelt vegyen,amit a pénztárca megenged,mert felső határ az nincs.Ha házilag akarjátok megoldani,akkor az általános szabály a rövid és vastag szokott lenni.Én már csináltam 2,5mm2-es egyszálasból is,de az kezelhetetlen,az egyszerű csatikat tönkre teszi.Jó ötlet lehet talán,az egyszerű két eres,4mm2-es sodrott,egyszer szigetelt kábel.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13089) tzsolesz válasza Turbina33 (#13087) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, majd megcsináljuk. :K

Itt jól látszik mekkora batár is.

[link]

[link]

[link]

(#13090) Turbina33 válasza tzsolesz (#13089) üzenetére


Turbina33
senior tag

Mennyiért vetted,és hol?

Ha lehet,akkor egy imp.mérést nem lehetne róla? :U

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13091) Giot válasza tzsolesz (#13089) üzenetére


Giot
addikt

Hát nem egy kis csöppség. :)

(#13092) tzsolesz válasza Turbina33 (#13090) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A hétvégén megoldjuk.

5000Ft darabja lett a vége. innen

Giot: Ja ja. :D

(#13093) Turbina33 válasza tzsolesz (#13092) üzenetére


Turbina33
senior tag

Köszönöm!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13094) Bishoop válasza #10726912 (#13084) üzenetére


Bishoop
tag

Érdekes, hogy csak az egyik fejhallgatóval(nagy sony hangerőszabályzóval) csinálja a másik fejhallgatómmal(ami az mp3 lejátszómhoz van) nem. Lehet hogy a hangerőszabályzó a fejhallgatón a ludas?

(#13095) #10726912 válasza Bishoop (#13094) üzenetére


#10726912
törölt tag

Minden változás a változtatások után árulkodó lehet. Lehet :K

(#13096) MadBlade


MadBlade
tag

#13072-re valaki valamit ? :U

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#13097) szaszlaci válasza MadBlade (#13072) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!

A mélyláda részben volt az erősítő is, a hangerő állító az lényegében csak egy potméter.
Tehát neked van most két hangszóród egy dobozba téve, ez csak erősítővel fog elfogadható hangerőt produkálni.
Mivel ennek így semennyi mélye nincs (és lássuk be, a többi frekvencián sem brillírozik), lényegében bármilyen olcsóbb aktív sztereó hangfalpárral használhatóbb eredményre jutsz. Hogy hálózatról kapja az energiát, vagy elemről, netán USB-ről, az már azon múlik majd, milyet választasz.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13098) Turbina33


Turbina33
senior tag

Tud valaki mondani arról valamit,hogy miként lehet ösztönözni egy nyomókamrás drivert arra,hogy ne csak a közepeket adja,hanem a magasakat is? Mitől függ az,hogy mekkora a felső határ freki?
Történt ugyanis,hogy "hozzájutottam" egy pár ilyen szóróhoz(a listából a legalsó),aminek a drivere meglepően jól szól.Mérések és fülem szerint 10K-t még adja,de nem az igazi,kicsit ösztökélni kéne valahogy a felsőbb tartományok felé.De hogy? Mit mérjek? Mit alakítsak? :F

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13099) MadBlade válasza szaszlaci (#13097) üzenetére


MadBlade
tag

Kedves szaszlaci,

köszönöm kielégítő válaszod :R

Új hangfalpár vásárlását nem tervezem jelenleg, mert van egy 2500-3000 forintos kis -szintén Logitech- sztereó hangfalpárom, amivel teljes mértékben meg vagyok elégedve, csak mivel egyébként is szeretek barkácsolgatni, szerelgetni, bütykölgetni, gondoltam megmentem a szóban forgó kis hangfalakat a megsemmisüléstől ("egyszer még jól jöhet" alapon). Viszont ezek szerint ez meddő próbálkozás volt, melynek eredményeképp megint tanultam valamit ;)

Ismételten köszönöm a hasznos hozzászólást, és további kellemes fórumozgatást és minden jót kívánok !

Üdv: Mad

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#13100) szaszlaci válasza Turbina33 (#13098) üzenetére


szaszlaci
addikt

Talán a rezonátort kellene feljebb hangolni (kisebb kamra, rövidebb cső), de ha nem ad magasat, akkor így se hiszem, hogy fog. Csak elveszíti beszédfrekvencián a magas érzékenységét. Valószínűleg egy egészen más felépítés kellene a célhoz.

MadBlade: igazán nincs mit.
Megoldható, de akkor egy erősítőt kell hozzá tenni. Legolcsóbb és -egyszerűbb megoldás, ha valamilyen nagyon olcsó sztereó cuccból kiszeded.
Vagy van még egy ilyet is használhatsz. Ez egy kész panel, táp és egy hangerőszabályozó kell hozzá. Persze kérdés, megéri-e a kiadást és munkát.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.