Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Ha valaki tud nekem segíteni autóhifi(hangszóró) ügyben akkor kérem nézzen be ide :[link]

Köszönöm!

Üdv: Ronyman

(#1002) Ronyman válasza Ronyman (#1001) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Előző hozzászólásomban elrontottam a linket!

Tehát itt a helyes link: [link]

(#1003) CYBERIA válasza Ronyman (#1002) üzenetére


CYBERIA
őstag

Ha jól értettem, akkor ugyanazokkal a hangszórókkal (hátul) nem tudja azt az érzékenységet, mint korábban? Közép tartomány felső szintje az nálad mit jelent? Elvileg pár száz Hz alatt lehetnek különbségek, de efölött normális esetben nem kéne különbséget hallani az előzőhöz képest. Ha egy egyenáramú ellenállást tudnál mérni a hangszórókon, legalább kiderülne, hogy nincs-e zárlat. Olyankor el szokott halkulni.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#1004) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Hali!

Van nekem egy leejtett JVC asztali rádióm, kibontottam kb 15 perce belőle a 2 hangszórót. 8 ohmosak. 3 vezeték lóg ki belőle ugyebár. Egy kék, egy sárga és egy fekete... Megfeleleőt a megfelelőhöz kötöttem csak kérdésem lenne, hogyha a számítógéphez szeretném használni, akkor azt hogy tudnám megoldani?

Köszi

Picture me Rollin' by 2pac

(#1005) Cxgrav válasza Cxgrav (#1004) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Up a nagy kérdésnek

Picture me Rollin' by 2pac

(#1006) pweisz válasza Cxgrav (#1004) üzenetére


pweisz
senior tag

Egy hangszoróból 3 vezeték??? Ilyet se láttam még. Egyébbként ha a hangszorót rá akarod kötni a gépre akkor nem árt elég egy erősítő mert különben nagyon gyéren fog szólni, kivéve ha mondjuk SB16 vagy hasonló régi erősített kimenetű hangkarival rendelkezel, az ugyahogy képes meghajtani(4W) kisebb erősítettlen hangszorókat.

(#1007) CYBERIA válasza Cxgrav (#1005) üzenetére


CYBERIA
őstag

Valószínűleg egy a hidegpontra, a másik kettő a bal és a jobb.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#1008) Latsza válasza Cxgrav (#1004) üzenetére


Latsza
aktív tag

Egész konkrétan hogyan vannak azok a hangszórók összekötve? össze vannak egyáltalán?
ha tudsz, akkor egy képet tolj már fel, kiváncsivá tettél ezzel a problémáddal.

sz: CYBERIA-nak lehet igaza, ha össze vannak kötve a sugárzók..

[Szerkesztve]

(#1009) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

AKkor leírom:

Kiszedtem egy sima rádiónból 2 hangfalat.. Mind a 2őből kilóg 2 vezeték. Egy kék, egy fekete, meg egy srága ha jól emléxem... párosítottam, a megfelelőt a megfelelőhöz és egy sima fülesnek a dugaszát kötötem rájuk, de nem szólnak.. nem vagyok szakértő, ezért kérdezem hogyan is kell egy ilyet megcsinálni :)

Képet most nemtudok adni, emrt nemismeri fel a fényképezőmet a win, de valahogy megfogom oldani holnap.

Picture me Rollin' by 2pac

(#1010) CYBERIA válasza Cxgrav (#1009) üzenetére


CYBERIA
őstag

''Kiszedtem egy sima rádiónból 2 hangfalat.. Mind a 2őből kilóg 2 vezeték. Egy kék, egy fekete, meg egy srága ha jól emléxem...''

Tehát mind a kettőből kilóg kettő vezeték: 2×2=4
Egy kék, egy fekete, meg egy sárga: 1+1+1=3

Ezt sehogy sem értem :F :(

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#1011) Cxgrav válasza CYBERIA (#1010) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Csináltam képet.

Rosszúl írtam le bocsánat. 2 fekete van :)

A 2 hangszóró 3W és 8 Ohm-os egyenként.

Képek:

[link]
[link]

Kötések ha nem jól látszik a képen:

Baloldaliból kijön 3 vezeték: 2 fekete (1 helyre vannak forrasztva) és egy sárga
Jobboldali: 1 fekete és egy kék

Kéket és a srágát kötöttem össze valamint a feketéket a feketékkel. És ezeket a dugaszhoz....

[Szerkesztve]

Picture me Rollin' by 2pac

(#1012) Latsza válasza Cxgrav (#1011) üzenetére


Latsza
aktív tag

Ezt elég pötsül oldotta meg a gyártó :DDD :DDD
Lényeg:
sárga drót kvázi a LEFT
kék drót kvázi a RIGHT
fekete meg kvázi a test.
Az összekötésed jó teorikusan (vehehe), de szerintem egy fülhallgató kimenetén eső zenei feszkó nem fogja meglökni a hangszóróidat ebben a formában, illetőleg csak nagyon halkan szólalhatnak meg.
Próbáld másra (lehetőleg valami erősebb kimenetre) rákötni külön őket. pölö egy hordozható rádió két küllön csatornájára..

(#1013) Cxgrav válasza Latsza (#1012) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Jaja, bedugtam egy miniHifibe de megse szólalt :(
Szal akkor dugaszt levágni róla...
És semmi esetre sem lehetne belőlük pc hangszórókat készíteni belőlük?

Picture me Rollin' by 2pac

(#1014) Latsza válasza Cxgrav (#1013) üzenetére


Latsza
aktív tag

PC-hangszórót max úgy tudsz, ha egy erősítőt raksz a forrás és a sugárzók közé, mint ahogy az egy boltba vehető szettben van (szett: [műanyag dobozban elektronika plusz a hangszóró] hangerő-hangszínszabis, on-off, stb).
Dugaszt nem kell levágni, ne barbárkodj kérlek :D

(#1015) CYBERIA válasza Cxgrav (#1013) üzenetére


CYBERIA
őstag

Ötlet: forraszd le az egészet, a hangszóróról, elemmel nézd meg a polaritást (ha kifelé mozdul a hangszóró akkor az elem + sarka a hsz. + sarka felől lesz).
A bekötés: a két hangszóró - sarka a jack töve (leghosszabb része/legbeljebb), a bal oldali hangszóró + sarka a dugó hegyére (forrasztás szerint a rövidebbik fül), a jobb oldali pedig a jack közepe (azaz a hosszabbik fül belül).

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#1016) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Okés köszönöm. :R

Picture me Rollin' by 2pac

(#1017) CYBERIA válasza Cxgrav (#1016) üzenetére


CYBERIA
őstag

Tehát sikerált?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#1018) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

1.
Kaptam egy 30cm-es hangszórót a havertól, amin nem volt perem. Most megperemeztem, és mélyládát szeretnék belőle építeni a házimozi rendszerhez. Mivel nem tudok a hangszóróról semmit, ezért nem tudom milyen láda kellenen neki. Nincsen sem típus, se gyártó semmi. Én olyan 300W-osnak tippelem, de lehet hogy több.
Milyen ládát építsek neki? Zárt vagy reflex? - Azt hallottam, hogyha nem a hangnyomásra pályázom, hanem a hangminőségre, akkor építsek zárt ládát! -Mi erről a véleményetek?
(jó lenne ha valaki adna nekem linket mélyláda hangfaltervekről)
2.
A másik problémám az, hogy a hangszóró közepét benyomták. Nem tudom kihúzni semmivel. Próbáltam már porszívóval is, de nagyon kemény a membrán felülete így meg sem mozdította a porszívó!
Ötleteket várok!

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv: Ronyman

(#1019) CYBERIA válasza Ronyman (#1018) üzenetére


CYBERIA
őstag

Még ha tudnád is a típust, akkor sem tudnál mit kezdeni, a peremezés után a paraméterei megváltoztak.

Ha annyit megnéznél, hogy miből van a membrán, milyen engedékeny a perem, talán tippre valamit ki lehetne találni. Meg azt sem ártana tudni, hogy hány Ohm-os, de ha egy képet belinkelnél, akkor talán felismerném/-nénk.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#1020) lacus23


lacus23
tag

HI Srácok!

Most készitek egy házimozi össze állitást
7.1
somogyi fléle cucokból
de még nincs teljesen kész
SBK 1620 MS 2db Mélyközép + magas DT-1 ( a centerben a magas DTF12 ms)
fótók tőltőttem fel kb 50db ka van kedvetek akkor nézzétek meg
[link]
http://kep.tar.hu/osztan/50354617#2

[Szerkesztve]

A remény hal meg utoljára!

(#1021) CYBERIA válasza lacus23 (#1020) üzenetére


CYBERIA
őstag

Szia!

Mostani DTF 12-nek milyen hangja van? Néhány évvel ezelőtti szeriáknak iszonyat kiemelése volt 10-12 kHz-en, a fölött meg szinte semmi.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#1022) lacus23 válasza CYBERIA (#1021) üzenetére


lacus23
tag

Szia!
mitagadás kénytelen voltam ezt haszálni mivel center sugáróról beszélünk igy MS(árnyékolt) kell, hogy legyen .
igazából válogatás után találtam egy darabot ami aránylag türhetően szól !
ennek a tipusnak ugy gyermekbetegségei is vannak a gyártásból eredően
sokszor kimarad a ferro fluid igy nem cs 10-12k-nál hanem össze visza darabonként változo
Nekem sikerült egy normális darabot találnom
de ugye ez sem ill egy SAL magassem megy fel 20k-ig
de az enyém aránylag türhetően szó
javaslat: tessék válogatni közötük és ha szerencséd van akkor kilehet fogni egészen jó kis példányokat.

A remény hal meg utoljára!

(#1023) fero02 válasza lacus23 (#1022) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

''de ugye ez sem ill egy SAL magassem megy fel 20k-ig
''
itt ezalatt remélem ''csak'' a dómokat érted...

Csak azért, mert a piezzo-ik elég jól tudják zavarni a denevéreket...

Üdv!

(#1024) CYBERIA válasza lacus23 (#1022) üzenetére


CYBERIA
őstag

Igen nagy szórás lehet, ha így lehet válogatni :)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#1025) lacus23 válasza fero02 (#1023) üzenetére


lacus23
tag

HI!
persze , hogy csak a dóm magasakról beszéltem
ugyan is Házimozira ill Hi-fi-re ezeket kell használni :)

a piezzók az egy teljesen más felhasználási terület (szerintem)
zenakari hangfalak, disco, hangositás, (szerintem itt a helyük )
nem?


A remény hal meg utoljára!

(#1026) fero02 válasza lacus23 (#1025) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

A piezók természetesen a nagy terhelére és a nagy hangnyomásra kitalálva...

De azért sztem a sal dómok (természetesen nem mind1ikre igaz) nem olyan rosszak.

Üdv!

(#1027) lacus23 válasza fero02 (#1026) üzenetére


lacus23
tag

Hi
Ne értsetek férre ! én nem szidom őket csak oda kell figyelni mikor vásárólsz
én nagyon sok SAL cucot épitek be és egy kis oda figyeléssel tők jó falakt lehet késziteni

és a sugárzóik ár/teljesitmény arány is kedvező
persze ki nem szeretne Monacor vagy vifa cucokat de ezekert már mélyen a zsebbe kell nyulni

ugy hogy semmi gondom a SAL cucokkal
hisz leg többet azokból dolgozom :)

A remény hal meg utoljára!

(#1028) Ronyman válasza CYBERIA (#1019) üzenetére


Ronyman
aktív tag

miből van a membrán

A membrán az papírból van.

milyen engedékeny a perem

Hát erre most nem tudok mit írni! Bementem 1 elektronika boltba és ott kértem 30cm-es peremet+ragasztót! A bolt a SAL hangszóróinak viszonteladója, ezért gondolom megegyezik a SAL honlapján lévő gumiperemmel.

hány Ohm-os

Ráraktam egy múltimétert és 4ohmosnak mértem!

Feltöltöttem 2 képet, hogy hátha ez alapján valaki megtudja mondani, milyen hangszóró lehet!

[link]
[link]

Az első képen látszik a ragasztás. Na azt még szépíteni fogom, de most nincs sok időm.
A SAL oldalán találtam szubláda terveket és az MS 30S -néven említett ládát szeretném hozzá megcsinálni.
Valaki megépítette már ezt a ládát? - Tapasztalatokat szívesen fogadok.

(#1029) pweisz válasza Ronyman (#1028) üzenetére


pweisz
senior tag

Ha magyar akkor esélyes hogy Videoton, itt kérdezd meg:[link]

[Szerkesztve]

(#1030) CYBERIA válasza pweisz (#1029) üzenetére


CYBERIA
őstag

Nekem is annak tűnik. Ránézésre HA 25, de ha harmincas, akkor HA 31. Általában zárt doboz kell ezeknek.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#1031) fero02 válasza lacus23 (#1027) üzenetére


fero02
veterán

Akkor ugylátom, h 1ezeik a véleményünk! :DD

SBX series rulezzzzzzzzz :DDD

Üdv!

(#1032) lacus23 válasza fero02 (#1031) üzenetére


lacus23
tag

Hi!
Nos igen! nem kétséges, hogy eggyike a jól sikerült cucoknak a SAL-nál
de egy kicsit behatározza hogy leginlább HI-FI céloknál tudod kiaknázni a sugárzóban rejlő dolgokat.
én jelenleg most SBK 1620 ms dolgozom
Az annyiban külömbözik a az SBX-től , hogy 4 Ω és nem sárga hanem fekete Kevlár ja majd elfelejtettem és ott az MS jelzés (árnyékolt sugárzó) mert ugye a házimozinál nem árt :))) :) :)
üdv

A remény hal meg utoljára!

(#1033) Ronyman válasza CYBERIA (#1030) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Nos megnéztem a hangszórónet honlapját. Igen ez a HA31-es széria abból is a HA31-421-es példány. Találtam is a honlapon hozzávaló ládát is, de annyi a gond, hogy az nem a HA31-421-es hangszóróval van szerelve, hanem a 422-essel. Mi a véleményetek betehetem ebbe a ládába:[link] a 421-est?

A hangszórók adatai:
[link]

Itt megtaláljátok mindkét hangszóró adatait, az összehasonlítás végett.

(Megpróbálom a hangszórónetesekkel is felvenni a kapcsolatot, de a honlapjukon található hangdobozépítés fórumban júl. elejétől nem válaszoltak másnak, így nem tudom lesz-e eredménye)

(#1034) fero02 válasza lacus23 (#1032) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Vágom a szériák betűjeleinek jelentését :DDD

Én is rengeteget dolgozok SAL cuccokkal.

''kicsit behatározza hogy leginlább HI-FI céloknál tudod kiaknázni a sugárzóban rejlő dolgokat.''-->>egy jó erősitő csodákra képes...

Üdv!

(#1035) lacus23 válasza fero02 (#1034) üzenetére


lacus23
tag

HI!
Távol áll tőlem , hogy valakit is ki oktassak
ha ugy tünt akkor bocsi nem volt szándékos

Hát igen egy jó erősítő sohasem árt :) :D

engem leinkább a Denon cucuk Denon AVR-1706 győzőtt meg mint zenei és Hmozi szempotokat nézzve persze ez az a kategoria mai megfizethető még
Teszenek HK cucuk is de én nem vagyok hajlandó 120 ezer fut érte adni
mert ugye ahogy szokott lenni ha megveszel egy erősítőt tuti , hogy egy hétmulva kijön egy másik abban a kategoriában
ugy hogy maradok a Denonnál (még megfizethető )

üdv

A remény hal meg utoljára!

(#1036) CYBERIA válasza Ronyman (#1033) üzenetére


CYBERIA
őstag

Szerintem minden további nélkül használható, az impedancián kívül nem nagyon térnek el a paraméterek.
Az hogy a témába nem írtak, ne zavarjon, néhány órán belül tuti válaszol valaki, ha kérdezel.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#1037) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Anno egy 2002/1-es SAL katalógus szerinti HS3OR-3-as hangszórót készítettem. Valaki megcsinálta e dobozt rajtam kívül?
SA 3050, SA 1320, DTF12 és egy HV 328-as hangváltó került bele, ezen láda zenei teljesítményét 160W-ra kalkulálták.
Szereztem hozzá egy Sony F117R erősítőt, ami a Google szerint 2x45 W-os. Az érdekes, ha maximumra tekerem a hangerőt, picit már recseg a cucc.
Valamit állítanom kellett volna a hangváltó potijain, vagy erősítővel lenne gáz, vagy azért ne legyek maximalista? :)
Ja, amúgy 10-15 méter már nem emlékszem hanyas kábel van hozzá, lehet a hosszúság szív el valamit?
Szépen szól, csak érdekel a dolog.

Itten vannak a picikék: [link] [link]

(#1038) fero02 válasza (Bundás) (#1037) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Mielőtt mondok bármit is, leszögezem, h egyéni vélemény!!!! És nem fikázni akarok!!!

Tehát, az SA nem 1 értelmes széria, mondhatni ratyi, de jól néz ki, tehát eladható...

Azt a 160 watt-ot nagyon sokallom, de tudom, h nem Te találtad ki. Ebből egy 100 wattos minőségi erősítő tüzijátékot csinálna.

A kábelezést tekintve, nem vmi vastag (igy kép alapján)

Jelzem 1ik véglet sem jó! Mint sokminden másból, legjobb a köztes rész :DDD

Amiben nem vagyok 100ig biztos, csak emlék szinten ''tudom'', h a SAL váltókon, pláne a régieken 1 darab poti sincs...

Ami a recsegést illeti: jó lenne tudni, h milyen körülmények között használod. Ha állandóan ki van vezérelve, akkor ne csodálkozz :))

Amugy sokminden befolyásolhatja, nagyon sokminden!

Lehet h sok magasat adsz neki, lehet gagyi a keresztváltóban a kondi, stb.

A középsugárzónak le van választva a lágtere a mélysugárzóétól?

Üdv!

(#1039) CYBERIA válasza fero02 (#1038) üzenetére


CYBERIA
őstag

Gyenge az erősítő, kész. Ebben 80%-ig biztos vagyok. Egyébként sinus-szal járatva olyan 30-40 W-ot tud, mélysugárzó részről, közelebb a 30-hoz.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#1040) fero02 válasza CYBERIA (#1039) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Nem ismerem ezt a tipust és öszintén +vallva utánanézni is lusta vagyok...

De ha Te ennyire vágod, akkor ám legyen :DDD

Üdv!

(#1041) (Bundás) válasza fero02 (#1038) üzenetére


(Bundás)
addikt

Aham.

SA miben ratyi? Hangminőség, élettartam...?

Ha jól emlékszem ezen a váltón három darab poti is volt.
Bizony sejtettem már akkor is, hogy nem 160W a kicsike. Le van választa a közép természetesen. Így fejből meg nem mondom milyen vastag a kábel, a boltba azt mondták elég vastag lesz. :)
Nem is az, hogy recseg, de maximum hangerőn torzít a basszus, mintha már ''túlpörgetné'' magát a hangszóró. Mint írtam, csak kiváncsiságból kérdezem, nem járunk már bulizni, itthon ki se használom rendesen.

CYBERIA: Anno sok jó véleményt hallottam az erősítőről. Majd elkérem haver Onkyo készülékét, hátha szétdurrannak a dobozok. :)

(#1042) CYBERIA válasza (Bundás) (#1041) üzenetére


CYBERIA
őstag

Tapasztalatból mondom, erősítőben kell, hogy legyen egy kis tartalék. Láttam hasonló hangszórókat 30, 60 és 110 W-os erősítővel, legutóbbi már sok, de előbbi kettő még nem elég.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#1043) fero02 válasza (Bundás) (#1041) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

''SA miben ratyi? Hangminőség'' igen, inkább a hangminőségét kritizálom...
''élettartam...? Ez nagyban függ a használattól és a felhasználás körülményeitől...

Egy akármilyen márkás hangszórót is tönkre lehet tenni, ha nem ideális körülmények között használod...

''Ha jól emlékszem ezen a váltón három darab poti is volt'' mint mondtam, már nem emléxek rá, de utánajárok majd...viszont ha van rajta poti, akkor csodálkoznék rajta....

''Bizony sejtettem már akkor is, hogy nem 160W a kicsike'' jól sejtetted! sztem ha már 80-100 watt-ot képes elviselni 1 valamirevaló erősítőtől (pláne hosszú távon), akkor az már maga a csoda lenne :DDD

''Le van választa a közép természetesen'' nagyon helyes! Javitottam már olyan dobozt, ahol erről elfelejtkeztek és a mély 1szerűen kiszakitotta, kinyomta a 10 cm-es középsugárzó membránját a pilléből... :O :U

''a boltba azt mondták elég vastag lesz'' nem kell mindent elhinni a boltosoknak! Nekik az a céljuk, h eladjanak és nem az, h Neked jót adjanak el(nekem ez a tapasztalatom).
Viszont pláne ilyen téren érdemes kicsitt túltervezettebben vásárolni...

''Nem is az, hogy recseg, de maximum hangerőn torzít a basszus, mintha már ''túlpörgetné'' magát a hangszóró.'' látod ennek b@zisok oka lehet, szal bele sem kezdek...

Üdv!

(#1044) elmist


elmist
csendes tag

Hali! Tud valaki nekem ajánlani egy hangfalszerkesztő programot? Fontos lenne!
Előre is köszi

(#1045) Jinxx válasza elmist (#1044) üzenetére


Jinxx
senior tag

Winisd[link]

(#1046) stev65 válasza Ronyman (#1028) üzenetére


stev65
tag

Hali!

Az MS 30S láda itt figyel a szobámban, kb 1 éve építettem a leírás alapján, 30mm-es mdf-ből. (ez volt kéznél) . asszem csináltam képeket is a munkáról, ha érdekel (és ha megtalálom) elküldhetem. Hogyan szól(?) azt nemigen tudom, mert nincs összehasonlítási alapom. Mindenesetre sokkal jobb filmet nézni illetve halgatni vele, mint nélküle volt.

Üdv: stev65

Ne ess pánikba!

(#1047) kikke


kikke
csendes tag

http://www.audiogrid.com/audio/
ha nem is hangfaltervező programok de segédletek

(#1048) lacus23 válasza stev65 (#1046) üzenetére


lacus23
tag

Szia

küldhatnél nemkem is képeket !!!!
lacus2366@freemail.hu
én is készitettem már 4 db ilyen ládát !
kiváncsi lennék a megoldásaidra!!!!
és , hogy milyen sub aktiv erősitőt használsz ill milyen sugárzót épitettél be
és milyen modon ( bélelés merevités , és hasonló dolgok )
a jó és hasznos dolgok mindig is érdekeltek ill jó pap holtáig tanul

előre is köszi

A remény hal meg utoljára!

(#1049) lacus23


lacus23
tag

Na!!!!!!!!!!!
Mostanába nem épít senki semmit :)??????????

A remény hal meg utoljára!

(#1050) Laczik


Laczik
tag

Sziasztok!
Én egy a még Szovjetunióban gyártott hangfalpárral rendelkezek, kb 15 éves.
Ma sikerült egy kicsit jobban meghajtanom (relative jobban, még igy is messze volt a max-tól...) és a membránszél a 25cm átmérőjü mélyen egy olyan 5cm-es szakaszon elszakadt.
Lehet-e ezzel még vmit csinálni vagy csak egy uj mély oldaná meg a dolgokat?
Fura de igy is eléggé jól szól :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.