Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) fero02 válasza Turbina33 (#12995) üzenetére


fero02
veterán

Nem nagyon jönnek a számok... :U

(#13002) Turbina33 válasza fero02 (#13001) üzenetére


Turbina33
senior tag

1

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13003) fero02 válasza Turbina33 (#13002) üzenetére


fero02
veterán

Látom ma is ittál móka kólát... :U

Erre gondoltam.

(#13004) Turbina33 válasza fero02 (#13003) üzenetére


Turbina33
senior tag

Amit te nem látsz,az nincs?

A móka kólát most bontottam,azt mondta,hogy psszt!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13005) fero02 válasza Turbina33 (#13004) üzenetére


fero02
veterán

Nem feltétlen. De gondolom nem hadititok. :F

Tréfa répa is üthetett a levesben.

(#13006) Turbina33 válasza fero02 (#13005) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nem.Még nincs ajánlat,nem nyilatkozik a mester...

Ez a tréfa répa jó! :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13007) Turbina33 válasza fero02 (#13005) üzenetére


Turbina33
senior tag

Alku van? Mondjuk a posta. :U

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#13008) fero02 válasza Turbina33 (#13007) üzenetére


fero02
veterán

Azt a postással kell megbeszélned... :U ;] :P

(#13009) Gabormester


Gabormester
csendes tag

Sziasztok! Ugyan nem teljesen hangfal építéssel kapcsolatos a kérdésem, de hátha tudtok segíteni.
Vettem egy régi Cambridge Soundworks(Creative) DTT2500 házimozi erősítőt használtan, mélynyomó, adapter nélkül. Hivatalos pdf-ben megtaláltam hogy a mély 20w RMS rá is kötöttem egy másik házimozirendszerből való Orion 40W-os mélyet.Feltekerve a Sub potiját elkezdett lüktetni, ez mit jelent?(gondolom túl kicsi a mély).Rápróbáltam egy házilag épített 120as SAL mélyre ezzel nem produkálja a lüktetést viszont az erősítőn a powerled picit elhalványul a nagy basszusoknál az erősítő le nemkapcsol, sőt ha feltekerem akkor még torzít is a mély.Rákötöttem egy 200as SAL subcsövet is azzal meg sajnos letilt az erősítő 15-20% körül, akkor most milyen mélyet kéne hozzá néznem? Valamint nemkaptam hozzá ugye az adapterét ami 15V 3A DC lenne most egy 12V 1A DCről üzemeltetem ez lehet baj?Van itthon 24V-os is csak azt nem mertem rákötni, vagy csak annyit vesz fel amennyi kell neki?Mégvalami...a master potija behallt teljesen az erősítőnek ez egy 6csatornás poti amire nincs ráírva semmi kimérni az ellenállását sem tudom milyen potira cseréljem? 10-20-30k?

(#13010) #10726912 válasza Gabormester (#13009) üzenetére


#10726912
törölt tag

A táp abszolut rossz hozzá. Amíg nem szerzel egy 15 voltos, minimum akkora teljesítményűt, vagy nagyobbat, addig sok jót ne várj tőle. A kikapcsolás is emiatt volt. Mindenképp figyelj a hozzá kötött hsz. ellenálására, derítsd ki, mekkora a minimum, amivel üzemelhet. Ha megvan a táp és az adat, utána léphetsz tovább...addig ne használd, mert akár tönkre is mehet.
Üdv.

(#13011) tzsolesz válasza Gabormester (#13009) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Rá ne köss 24V-ot. :(
A Volt (feszültség), az nem Amper (áramerősség). Ne keverd a kettőt.
Azért torzít mert nem megfelelő táppal használod. 1A nem elég semmilyen normális teljesítményű erősítő táplálásához.

Mit értesz lüktetésen? Az az érzésem, hogy nem stimmel ott valami azzal a "használt" erősítővel. Úgy érted hogy a hangszóró membránja hang nélkül is leng? Mert az már régen nem jó. :(
Vigyázz, hány ohmos hangsugárzót kötsz arra a sub kimenetre. Ne legyen kisebb mint az erősítő hivatalos paramétere. Tehát hogy ha 6ohm-os, akkor ne köss rá 4ohm-osat, csak 6, és attól magasabbat.

Rossz a potija? Pfff... Az kemény. :U

Tiger: Vazz, jó sokáig tartott nekem ezt a hsz-t megírni. Csoda hogy közben nem lett tele egy oldal. :DDD De végül is majd nem azt mondtad mint én.

Annyi még, hogy tanácsolom áttérni a Hobbi elektronika topic-ba.

[ Szerkesztve ]

(#13012) #10726912 válasza tzsolesz (#13011) üzenetére


#10726912
törölt tag

Egyetértek, bár hangszóró is kell neki, ha üzemre tudja bírni...ammeg a mink asztaljunk:)
Az meg mindenképp jó, ha többen is reagálnak:) Pl: a 24 volt teljesen elkerültem a figyelmem... :Y

(#13013) Gabormester válasza #10726912 (#13010) üzenetére


Gabormester
csendes tag

Köszi a válaszokat!
Rendben nézek hozzá rendes tápot(bár ezzel is szépet szólt).
Egyébként ilyen böp-böp-böp hangot adott ki de csak a kicsi 40es orion mélyel és azt is csak 55% fölött
Ha belerakok egy 10k-s potit és nem akkora volt benne hanem nagyobb akkor max nemtudom majd lehalkítani igaz?

(#13014) tzsolesz válasza Gabormester (#13013) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ahhoz ugyan olyan poti kell mindenképpen. Mert olyan lesz, hogy egy darabig nem fog majd reagálni, és egy pontnál meg átereszti az egész bemenő jelet. Nem lesz jó hidd el. :(

Le kéne azt a potit mérni.

(#13015) Gabormester válasza tzsolesz (#13014) üzenetére


Gabormester
csendes tag

Nagyon halott az a poti 6ból 1csatornát tudok vele 'állítani' azt is csak úgy hogy ha maxra tekerem full hangerő ha lejebb akkor meg süket. Szedjem ki mérjem meg annak az ellenállását?

(#13016) #10726912 válasza Gabormester (#13015) üzenetére


#10726912
törölt tag

Próbáld meg kiszedni és nézd meg, lehet-e vele valamit kezdeni. Ha hozzáférsz (bár abszolut nem tudom, milyen) akkor megpróbálhatod megtisztítani. Ezek átlagban teljesen zártak szoktak lenni... :( De lehet, hogy találsz rajta sorozat számot, vagy típus jelet, s.t.b...
Érdeklődj utána, mennyi és egyáltalán hol lehet kapni.
De mindenképp csak ugyanolyan paraméterekkel rendelkezőt!
Üdv!
mod: Ha nincs rajta semmilyen azonosító és totál zárt, akkor inkább hagyd benne....jobban szeretik a cserénél a mesterek, ha ők szedik ki.

[ Szerkesztve ]

(#13017) szaszlaci válasza Gabormester (#13009) üzenetére


szaszlaci
addikt

Poti nagy eséllyel bármi jó lesz valahol a nagyságrendben, mivel ez feszültségosztó. Csak logaritmikus legyen. Bár hogy hol kapsz 6 csatornásat emberi áron.. Előtte próbáld sima egykörössel.

Ha nem túl alacsony az impedancia és lekapcsol, akkor Zobel-taggal kellene próbálkozni. Értéket nehéz mondani az impedanciamenet ismerete nélkül.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13018) fero02


fero02
veterán

Nos, megpróbálom némi szakmaisággal feldobni a topik mostanában erősen hanyatló színvonalát:

Ami a lényeg: ez egy után építés lesz. Sony 102+103-as hangszórókat fogom felhasználni. Elvileg a váltó is marad. Annyiban módosult az eredetihez képest, h kicsit nagyobb térfogatot (~10L) és egy átgondolt, módosított külsőt kap.

Igyekszem majd a főbb lépéseket bemutatni, de sajnos mind az idő, mind a mocskos anyagiak erősen ellenem dolgoznak. Ha kész lesz sztem kap majd egy logout cikket ez a zajkeltő is.

Asszem ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#13019) Giot válasza fero02 (#13018) üzenetére


Giot
addikt

Papir csőből? Jó gondolat láttam már papírcsőből szubcsövet is.
Milyen hszót használsz hozzá?
Nekem mostanában az ilyen dobozok tetszenek nagyon. [link]. Bár elég bonyolult, időigényes, és anyagigényes a kivitelezése.

(#13020) fero02 válasza Giot (#13019) üzenetére


fero02
veterán

Papír. 6 mm vastag és jó kemény. Gyakorlatilag úgy lehet vele dolgozni, mint az mdf lapokkal.

Hangszóró Sony 102 magas és 103 mélyközép lesz. Logotech oldalán megtalálod öket.

(#13021) shalafi66 válasza Giot (#13019) üzenetére


shalafi66
veterán

Na hát ez azért más kicsit, mint a Sony színvonal. :D

Ennél a csőnél viszont nem a térfogat számít majd, hanem az, hogy félhullámú rezonátorként viselkedik, és az előlap nélkülisége miatt mélyben nagyon sokat esik.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#13022) fero02 válasza shalafi66 (#13021) üzenetére


fero02
veterán

opsz

[ Szerkesztve ]

(#13023) fero02 válasza shalafi66 (#13021) üzenetére


fero02
veterán

És ki mondta, h készen van és nem lesz elölapja?

(#13024) tbs válasza fero02 (#13020) üzenetére


tbs
addikt

Van rendes kontaktod a Logotech-hez..? Számomra elérhetetlenek június óta... :(

(#13025) shalafi66 válasza tbs (#13024) üzenetére


shalafi66
veterán

Hahóó. Logotech = H2000.... Legalább 10-szer le lett írva itt is már.

Fero, hát majd meglássuk, ha készen lesz, de így egyelőre nem jó. :) Amúgy néma gyereknek.. tudod. ;)

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#13026) tbs válasza shalafi66 (#13025) üzenetére


tbs
addikt

Köszönöm ismét. :B Aki naprakész a topikban - annak ez nyilván evidens. Aki meg csak beszagol, meg elfelejti, hogy jó pár hete ezt már tudta... :DDD

(#13027) fero02 válasza tbs (#13024) üzenetére


fero02
veterán

Nem tudom, még nem rendeltem. :) :U :B

shalafi66: Majd meg. :K

[ Szerkesztve ]

(#13028) Giot válasza fero02 (#13020) üzenetére


Giot
addikt

Jó kis szóróknak tűnnek, adatlapot találtál hozzá?
Én a reflexcsövemet csináltam papírcsőből, amelynek a belső átmérője 90mm. Szereztem még belőle pár métert, a műhelyemben őrizgetem mint féltve őrzött kincset. :)
Kivágtam az MDF lapon a külső átmérőjét, beleillesztettem, beleragasztottam enyvvel, majd felső-maróval legömbölyítettem a szélét. Ezután az egész dobozt lefestette a festő kollégám, és úgy néz ki mintha anyagából lenne a cső kiképezve. :D

(#13021) shalafi66: Igényes kivitelezés, MDF lap furnérozva. Nem kevés munka.
A Videoton hány cégnek dolgozott be?

[ Szerkesztve ]

(#13029) fero02 válasza Giot (#13028) üzenetére


fero02
veterán

Állítólag ennyi pénzért nagyon jól szól.

Adatlap nincs, Szász Laci mérte őket.

Alapon:

Az általa tervezett váltóval:

Ez meg lett a végleges:

[ Szerkesztve ]

(#13030) Giot válasza fero02 (#13029) üzenetére


Giot
addikt

A magast rendesen vissza kellett fogni. Gondolom te is ilyen váltót fogsz alkalmazni.

(#13031) fero02 válasza Giot (#13030) üzenetére


fero02
veterán

Egy 390 Ft-os hangszóróról beszélünk koma! Azt hiszem megbocsájtható neki. :D

(#13032) Giot válasza fero02 (#13031) üzenetére


Giot
addikt

Nem az áráról beszéltem, egyszerű ténymegállapítás. :)
Nálam is át kell építeni a váltót, 6db-ellel kell visszarántani a magast és a közepet. Ráadásul a vágási frekiket is el kell tolni.

Más téma.
Nemsokára megjelenik Yonderboi új albuma ha valakit érdekel, nekem nagy kedvenceim a zenéi: [link] itt bele lehet hallgatni: [link]

(#13033) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Magas sugárzó akciók lefújva.
Sajnos meg van a bibi, hogy miért is nem szól ez úgy ahogyan kellene, és miért kell az égig tolni a magasat mindenen, hogy legyen egy kis magas.
Hát a 2011-ben gyártott szervizpillék, nem kompatibilisek a régi driverrel.
Tehát, arról van szó, hogy az új szervizpille központosító gyűrűjének nagyobb az átmérője, mint a régi driverének. bele sem megy, illetve már előzőleg belerakott sem volt jó. természetesen ezzel együtt ki is tartja azt az 1-2mm-t, így bele sem megy a csévetest a légrésbe teljesen, csak majd hogy nem félig.
Na már most megpróbáltam központosan összerakni (ilyen ütközéses módszerrel, tili-toli), és összeraktam. Hát kb. úgy szól mint előtte is szólt.

Ezért éreztem a bibit ennél a hangszórónál, mert tudom, hogy hogyan is kellene szólnia.
Szól ez egyébként, de csak kb.60%-on. Ezért érzéketlen is lesz amikor ráteszem a tölcsért.

Felhívtam az eladót, azt mondta, hogy ad helyette másikat. Olyat amibe bele is megy rendesen a pille.

MNC, hát igen, a driver az az idők végezetéig driver marad, és az nem üzlet, hogy egyszer megveszi valaki, és utána már csak pillét kelljen cserélni. Szemetek ezek nem is kicsit.
Gondolom nem tudták már eladni a drivert, csak a pillét hordta mindenki. Ezt nem hagyhatták szó nélkül. Kemény lépés nem mondom. :W :W

[ Szerkesztve ]

(#13034) szaszlaci válasza tzsolesz (#13033) üzenetére


szaszlaci
addikt

"az nem üzlet, hogy egyszer megveszi valaki, és utána már csak pillét kelljen cserélni"
Az nem merült fel, hogy olyat vegyél és úgy használd, amihez aztán semmit nem kell venni? :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13035) tzsolesz válasza szaszlaci (#13034) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ezt azért is vettem, csak hát eleve rossz pillével volt szerelve, és ezért is ment ki.
A tekercs fele lógott bele a helyére. A többi ki volt tartva.
Ez kegyetlen erős magas, ez bír 16 órát elég nagy terhelés mellett szabad téren. Ismerem, és ezért is csodálkoztam, hogy nálam miért nem úgy szólt, hát ezért.
jó lesz az, csak kapjak újakat helyettük. :K

(#13036) Giot válasza tzsolesz (#13033) üzenetére


Giot
addikt

Ez van MNC.

(#13037) tzsolesz válasza Giot (#13036) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, sajnos ez van. Ezt nem láttam előtte.
Ez pedig ami nekem van, egy elég régi darab már. Használtan vettem 5000Ft-ért a kettőt.
Itt már fel is hívták a figyelmet erre.

(#13038) Giot válasza tzsolesz (#13037) üzenetére


Giot
addikt

Ez legalább korrekt a bolt részéről.

(#13039) fero02 válasza tzsolesz (#13037) üzenetére


fero02
veterán

Lassan csak rájössz magadtól, h túl kellene lépni ezek a kategórián. Amennyi pénzt beleöltél már csak a magasba, lehet lett volna jobb alternatíva is.

(#13040) tzsolesz válasza fero02 (#13039) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez az alternatíva jó, csak kapjam meg a jó magasakat.
Nekem erős, érzékeny, és szép hangú magas kellett. Ez pedig az, még hozzá fél áron. Mi ez ha nem jó alternatíva. Ilyen kis HIFI magasakat amit a H2000-nél és ezért a pénzért webshopokban kapni, azokat 15mp alatt eszem meg reggelire. Ez egy buli hangfal, bírnia kell 8-10 óra folyamatos 100W-os terhelést, úgy hogy okádja a magasat. :K

Azt meg tudtam, hogy ezek a kínaiak milyenek, csak ezt nem tudtam amivel most néztem szembe.
De minden jó ha jó a vége. Jövő hét szerdán megyek a boltba.

[ Szerkesztve ]

(#13041) Giot


Giot
addikt

Itt vannak igazán igényes tervek, ajánlások: [link]

(#13042) fero02 válasza Giot (#13041) üzenetére


fero02
veterán

Ami az építés asztalos dolgait illeti, szépen dolgozik.

(#13043) Giot válasza fero02 (#13042) üzenetére


Giot
addikt

Szerintem nem csak asztalos szempontból igényes.

(#13044) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

A topic szó szerint teljesen meg szűnt létezni. :U
Mi történt srácok?

(#13045) fero02 válasza Giot (#13043) üzenetére


fero02
veterán

A hsz részéhez nem értek (ha jól láttam beszerezni sem lenne egyszerű), de az is biztosnak mondható, h nem egyforma a keresetünk az övével. :U

(#13046) Giot válasza fero02 (#13045) üzenetére


Giot
addikt

:W Dupla SRY.

[ Szerkesztve ]

(#13047) Giot válasza fero02 (#13045) üzenetére


Giot
addikt

Azt bizton állíthatom hogyha valaki ennyi munkát öl bele egy dobozba, akkor már nem szabad SAL, vagy MNC szintű szórókat belerakni.
Általában ők is Seas, Vifa, Scan Speak, (esetleg H2000 :DDD ) szintű szórókat szoktak használni.
A beszerzés? Nos: [link]

De abban 100%-ig igazad van. Nem lehet összehasonlítani az ő keresetüket a miénkkel.

[ Szerkesztve ]

(#13048) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok.

A kérdésem az volna, hogy az baj, ha egy Reflex láda zárt ? Nem zizeg tőle a doboz ? ( 40cm-es mély, meg egy közép van benne )

(#13049) ch003067


ch003067
addikt

Jah, igen és még azt megkérdezném, hogy befolyásolja-e a hangszóró vezetéke azt hogy hogy szól a hangfal ? Teháth számít az anyaga, vastagsága ?

(#13050) #10726912 válasza ch003067 (#13048) üzenetére


#10726912
törölt tag

Elvileg más a méretezése, már ha a hsz-hez való gyáriról van szó... így valószínűleg hátrány jelent. Miért akarod bezárni?
Üdv.
Szerk. válasz: számít, ekkora méretű hsz-nél biztosan, inkább nagyobb keresztmetszet kell és az anyagminőség is nagyon fontos. Lesz itt olyan, aki említ neked pár fajtát, nekem ebben nincs nagy tapasztalatom, de én is keresem a jobbnak vélt minőséget, amit még árban is meg tudok fizetni. Már az is jó, ha a dobozon kívül lévő megegyezik a bent használttal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.