Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12801) fero02 válasza Giot (#12800) üzenetére


fero02
veterán

Semmi gond, jössz egy braun-nal. Őőőő, ja bocs, sörrel. ;] :DDD

Na jó, offolásnak vége, így is eléggé felhígult a topik. :o Többit privátban, mint eddig is. ;)

(#12802) Turbina33 válasza fero02 (#12797) üzenetére


Turbina33
senior tag

Elmondom neked még egyszer,bár nem kéne,mert nem beszéltünk meg semmit,ezért nemigen kell mentegetőznöm.Meg leírom a tényeket a szórókról,hogy aki esetleg megvenné őket,az legyen ezekkel tisztában!
Mindkét szóró hibás,mindkettőt javítani kell.A tiédnek a pereme,és a pilléje ragasztási hibás,ezért teljesen szét kell kapni,újra kell ragasztani,átalakításhoz még csévét is cserélni kell. Laciénak sérült a membránja,ő írta le,hogy belevágott szikével.Kell rá egy normális porvédő,hogy a két szóró egyformán nézzen ki,és még nem beszéltünk arról az átalakításról,amit shalafi megígért.Itt meg lehet nézni,hogy ezek mennyibe kerülnek,tedd hozzá a szórók árát+a postát.Ha csak saccolsz is,akkor belátható,hogy ezen a költségen vehetnék két új szórót.Itt nincs előítélet,nincs szimpátia,nincs gonoszkodás vagy egyéb,ezek a tények.

Remélem,hogy elfogadhatóan és érthetően érveltem,elfogadod és nem csesztetsz tovább,mert nincs miért!
Ja,nem volt megterhelő! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12803) Turbina33 válasza tzsolesz (#12775) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ők rosszabbat hazudnak,nem jobbat! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12804) szaszlaci válasza Turbina33 (#12802) üzenetére


szaszlaci
addikt

Eléggé el vagy tévedve ;)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12805) tzsolesz válasza Turbina33 (#12803) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Akkor meg marhák. :DDD

(#12806) Turbina33 válasza szaszlaci (#12804) üzenetére


Turbina33
senior tag

Miben?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12807) Turbina33 válasza tzsolesz (#12805) üzenetére


Turbina33
senior tag

Jobb lenne,ha egy kicsit tényleg "rosszabb" lenne a megadott adatsor,mert ugy nagyobb dobozba lehetne tenni,mélyebbre menne.De igy sem szólt azért rosszul! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12808) szaszlaci válasza Turbina33 (#12806) üzenetére


szaszlaci
addikt

1. Az a porvédő úgy jó, nem viccből cseréltem ki. Még ha nálad az esztétika a legfontosabb is.
2. A bevágás sincs sok mindenre hatással és nem is látszik, így a membránt sem kell cserélni.
3. Ha visszaalakítja a mester, akkor tényleg nem éri meg. De nem is kell, ezt így árulom kis terhelhetőségű szubnak, 4500 Ft-ot megér.
4. Nekem ígért egy ingyen átalakítást, talán vonatkozik ez a vevőre is.

(Feró meg majd reagál a sajátjára, ha akar.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12809) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ez a hangszóró mennyi galibát fog még okozni ebben a topic-ban? Ajjaj..... :DDD

Szegény, már szinte sajnálom. :B

(#12810) szaszlaci válasza tzsolesz (#12809) üzenetére


szaszlaci
addikt

Galibát legfeljebb a valótlan állítások okoznak. Elméletileg ez egy szakmai topik.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12811) Turbina33 válasza szaszlaci (#12808) üzenetére


Turbina33
senior tag

Rendben van.

1. Engem -és szerintem mást sem- érdekel,hogy jó-e,avagy sem,ha a két hangszóró teljesen másként néz ki.Egy aszimmetrikus szórópár nem szép látvány,magában szubnak elmegy,mert ott nem látszik,de ugye arra meg nem alkalmas szerinted.

2.Én nem vagyok szakértője a témának,nem tudom megítélni azt,hogy az a bevágás mennyire befolyásolja az akusztikai jellemzőket.Ha elviszem shalafihoz,biztos,hogy ki fogja cserélni,már csak üzletből is.De ez vonatkozik bármelyik hangszórósra,ugyanis ebből élnek.

3.Az utóbbi pár hónap arról szólt itt a fórumon,hogy milyen szar az a hangszóró,és shalafi meg milyen .....hogy nem ismeri el.Itt a vitátok miatt mindenki tudja,hogy az a szóró,abban a formában szar,meg kell csináltatni.Aki esetleg nem tudná,az megnézheti a róla készült videjót a youtube-on.Egyébként meg kis terhelhetőségű szub? Az meg milyen?

4.Ja,talán! Talán jövőre többet keresek,de sajnos ez nem ugy néz ki...

Feró az biztosan fog reagálni,pláne a sajátjára!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12812) szaszlaci válasza Turbina33 (#12811) üzenetére


szaszlaci
addikt

1. Alacsony terhelhetőségű szubnak árulom, a kezdetektől azt mondtam, hogy 50 Watt fölött ugrik ki a membrán.

2. Ő mindent kicserél, csak a mágnes és a kosár marad.

3. Kis terhelhetőségű? 50 Watt, zenéhez. Erre jó. Nem tudom, miért állítasz olyanokat, amiről fogalmad sincs. Hisz nem készítettél dobozt még csak hasonló szórónak sem.

4. Látom, még mindig nem érted. Nem akarom neked eladni, csak épp javítottam a tévedésedet.
Te azt mondtad, megvennéd. Mondom oké! Majd meggondoltad magad. Ennyi, nem akarom rád tukmálni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12813) Turbina33 válasza szaszlaci (#12812) üzenetére


Turbina33
senior tag

1.A szub tartomány az már csak ilyen,bőven elég az 50 Watt.Ha mégis valahogy meghaladná a leendő gazdája,akkor számítson arra,hogy kiugrik a membránja... :D Ööö te mennyivel is kínáltad? 140? Tudod,amikor lekoppan,ott a videón!

2.Ez biztos.

3.Meg lennél lepődve,de ehhez sok közöd nincs.Egyébként meg akit ez érdekel,az kicsit visszanéz a fórumon,és még képeket is talál. Fogalmam sincs? Ez mit jelent?

4.Ha én nem értem,akkor olvass vissza légyszives! A tévedés pedig ki fog derülni,de ebben az esetben félre tájékoztatásról van szó,amit nem én teszek.Nem kell rám tukmálni,nem is teszed.Felkínáltad,én pedig udvariasan nemet mondtam,ott van,lapozz vissza!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12814) szaszlaci válasza Turbina33 (#12813) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ne haragudj, de nincs kedvem hülyeségekről vitatkozni.

Félre tájékoztatás nincs. A szóró alkalmatlan mozis szubnak, az ígért paramétereit közel sem tudja. Alkalmas lehet viszont kis teljesítményen zene kiegészítésére. (Mondjuk kocsiba zártként, de csak feltételezés.) 4500 Ft-ot megér.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12815) Turbina33 válasza szaszlaci (#12814) üzenetére


Turbina33
senior tag

Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12816) szaszlaci válasza Turbina33 (#12815) üzenetére


szaszlaci
addikt

:R

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12817) Turbina33 válasza szaszlaci (#12816) üzenetére


Turbina33
senior tag

:R

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12818) tzsolesz válasza szaszlaci (#12810) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nekem biztos nem kellene. Szétdöngetni jók ezek a szar kínaik is.

Biztosan jól szólna 2 utasban, egy jól megtervezett dobozban, de nekem kisebb hangszórók kellenek ilyen HIFI célra, 165mm a max. :K

(#12819) totya694


totya694
őstag

Hali
Esetleg egy kis (át)építési alapanyag valakinek???

Üdv:Attila

(#12820) #10726912 válasza totya694 (#12819) üzenetére


#10726912
törölt tag

Küldheted, kifizetem a posta költséget ;]
BOCS, még egyszer BOCSI... :R
tzsolesz: Kínai a monitorom, a mozim a ruhám...az asszonyról is nemrég vált le a madeinchina jelzés...nem szar, csak vitatható minőségű ;) :D

[ Szerkesztve ]

(#12821) totya694 válasza #10726912 (#12820) üzenetére


totya694
őstag

Közel 20kiló/db a Braun hangfal és ezért nem szívesen postázom.
Amúgy meg a vásárlási áron felül+ 1050Ft :P

Üdv:Attila

(#12822) fero02 válasza Turbina33 (#12811) üzenetére


fero02
veterán

Fogok hát, de minek. Kérlek ne sértődj meg, de most is amiket irkáltál...hónapok óta itt vagy és semmi szakmaiság nem tűnik vissza a hozzászólásaidon. Én sem tudok lófaxt sem, nem is tartom magam még csak kellően tájékozottnak sem a témában, de...

A braun-tól meg nem tudom mit parázol, mindkettőre be lett ígérve vagy javítás, vagy csere. Azért meg nem kell fizetni. Azt is leírtam, h én miért nem fogadom el. Ennyi.

A továbbiakban hagyjuk az egész témát. :R

(#12823) Turbina33 válasza fero02 (#12822) üzenetére


Turbina33
senior tag

Hagyjuk,én csak válaszoltam a kérdésedre:

"Ha nem terhelne meg nagyon, én azért meghallgatnám. "

Szakmaiság? Mihez? Ahhoz nem kell,hogy tudjam,mit fog a szórókkal csinálni egy hangszórós.Ahhoz csak meg kell nézni az árlistát.Nem parázok,nincs most erre pénzem,mert még nincs fűtés a házban...

Talán azért meg lehetne kérdezni egy-két embert itt a fórumon,hogy segítettem-e nekik úgymond szakmailag itt a topikon,privátban és telefonon egyaránt.Nem tudok túl sokat,de ami tőlem telik azt megteszem.
Sértődés az nincs,abban nincs logika,én véleményt alkotok.Neked is mondom,amit Lacinak is megírtam privátban,hogy részemről téma lezárva.Vagy beszélgetünk normálisan hangszórókról,vagy nem beszélgetünk semmiről.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12824) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nincs valakinek véletlenül egy SAL 1416 tölcséres magas sugárzó javítókészlete?

Ilyenhez

Magyarországon senki sem forgalmazza, csak a magasat. :W

[ Szerkesztve ]

(#12825) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Meguntam.

Vettem egy pár ilyet.
MNC 33354 driver
Hozzá pedig 27cm-es tölcséreket. tölcsér, ekkora de nem pont ilyen

Újan került volna 12000Ft-ba nála, egyébként vannak helyek, ahol ez a cucc már 26000Ft-ba benne lett volna.

5000Ft-ért vettem, úgy hogy a mágnes használt, pillét pedig előttem rakott bele vadonat újakat az eladó. A tölcsérek is újak.
5000Ft, asszem jól jártam. Talán ez már tovább bírja majd.

Majd mutatok nem sokára képeket a cuccról.

(#12826) Turbina33 válasza tzsolesz (#12824) üzenetére


Turbina33
senior tag

A He Store-nak volt,anno én is onnan vettem.Tényleg nincs,széttúrtam a netet érte...

Mesélj,milyen az új? A hangja a lényeg,nem a kinézete.Egyformán szól a kettő? Mérés? :)

Ezekhez minimum másodrendű váltó javallott,egy darab kondival nem fogja bírni.Ha csinálsz róla egy imp.mérést,és esetleg egy frekimenetet,akkor segíthetünk váltó ügyben.Ne csak egy kondit tegyél rá,mert ez is elfüstöl!!!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12827) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Kitudtok segíteni Reflex csővel kapcsolatos kérdésben?
A doboz amit "után építek" (másolok) 50mm-es belső átmérőjű, és 117mm hosszú reflexcsővel van szerelve, viszont ilyen átmérőt sehol sem kapok. Hogy tudnám ezt "kiváltani" egy más átmérőjű csővel amit be is tudok könnyen szerezni?

Gondolok itt arra hogy 45-ös átmérőjű de rövidebb, vagy valami hasonló. Van erre valami képlet amivel ki lehetne számolni azt hogy mivel tudnám helyettesíteni?

Tudtok még ajánlani valami cikket, ahol leírják azt hogy miben is változtat egy reflexcső a hangfal hangján?

Köszi előre is!

(#12828) tzsolesz válasza Turbina33 (#12826) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Egyelőre az egyikbe már beszereltem.

Nem tudom, jó elmegy 12Khz-ig, és nem is valami hangos
Ha leszedem róla a tölcsért, akkor megjön a hangja. Érdekes. De hát egy hogy kivágtam, kettő meg hogy nem tudom mi van. :F
Vagy ez normális? :U
nem olyan rossz, de el sem vagyok tőle ájulva.
A kis dómokhoz képest, nem valami nagy durranás. :(
Váltóval használom.
Gyári MNC váltó. Mondjuk, ezzel a váltóval nem szólt hangosan a másik magas sem, ami most szebben, és élénkebben szól egy sima 2.2uF-os kondival.
Ezzel van a baj szerintetek?
Váltó:

[link]

(#12829) szaszlaci válasza easy...rider (#12827) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia,

a reflexcső egy Helmholtz-rezonátor, egy bizonyos frekcencia tartományban az "szól", a membrán alig mozdul.
Hogy milyen szóróhoz alkalmas, azt nem lehet pár mondatban elmondani.
Inkább nagyobb átmérőjűt válassz -ha teheted- és az ehhez tartozó hosszt.
Ezt doboz szimulátorral tudod megsaccolni, mekkora lesz. Viszont úgyis mérni kell, hogy valóban hova esett a hangolás, tehát próbálgatni kell, mi lesz jó valóban. A mérés pedig impedancia menet méréssel történik, ezt megtalálod, ha rákeresel.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12830) easy...rider válasza szaszlaci (#12829) üzenetére


easy...rider
őstag

köszi.

Szerintem veszek ebből az 55mm-esből aztán hosszában kivágok belőle majd kiszámolom hogy mennyit hőlégfúvóval ráhajtom egy 50-es vascsőre, aztán össze műanyag hegesztem a vágás mentén. Jobbat nem tudok :(

Lenne 50-es cső egy boltban, 1800Ft darabja, és kéne 4 belőle, szóval marad a hörcs.

Vagy veszek 50-es PVC csövet, csak annak meg a végét kéne "kihajtani" hogy tölcsér legyen :D

[ Szerkesztve ]

(#12831) villamos válasza easy...rider (#12830) üzenetére


villamos
őstag

Vagy egy rövid tölcsért, és ahhoz rögzíteni a pvc csövet... :)

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#12832) korzaar


korzaar
csendes tag

Üdv

Elkészült?:)) a mélynyomó láda. ( a SAL féle ) Már csak a festés meg a kárpit hiányzik.
Van benne ugye az MNC 10"-os hsz-ja, meg a hozzá való erősítő .(MNC 39690-es)
Az első kipróbálás megtörtént.
Beállítások : Kenwood KRF-V 4070D, ~40dB-re állítva a hangerő, ( mondjuk nem értem miért dB-ben, írja ki, és ráadásul minél hangosabb annál kisebb értéket mutat), a subláda erősítője ~75% ra állítva, a freq.: 100Hz-re.
Eddig jól szól, ha viszont a Kenwoodra- még adok hangerőt akkor néha "pruntyog". Bár ez függ a hallgatott zenétől is.

Akkor most kérném a nevét annak a már ajánlott hsz.-nak, amire kicseréljem a benne lévőt.
kb.: 10000.-Ft ig bezárólag
A hsz. már 5 éve állt a dobozában , bezacskózva egy szekrényben, , gondolom ez sem tett neki túl sok jót.
Anno mikor vettem, kemény 4000Ft volt:))
Remélem nem voltam túl szakmaiatlan, és előre is köszönöm az építő!!!! jellegű kritikákat.

korzaar

[ Szerkesztve ]

(#12833) Turbina33 válasza tzsolesz (#12828) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ha tölcsérrel halkabb,akkor az a tölcsér nem tölcsér,Próbáld ki,hogy a két kezedből egy tölcsért formálsz (cini módra),és ugy hangosabb-e.Annak kell lennie.Ha nem,akkor átb....tak. :D Sokkal hangosabbnak kell lennie egy mezei dómtól,még ez a 1416 is ordít,mint állat.Az MNC váltó ugy nem jó,alakítani kellene rajta.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12834) easy...rider válasza villamos (#12831) üzenetére


easy...rider
őstag

Próbáltam már két csövet összehegeszteni, de nem maradt egyenes sajna :(
Az illesztésnél volt benne egy kis törés.

(#12835) tzsolesz válasza Turbina33 (#12833) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Úgy hangosabb sokkal, ha tölcsért csinálok cini módra..
De ha a tölcsért rárakom, akkor mintha halkabb lenne. Pedig szabad az útja. Műanyag tölcsér, lehet hogy az a baja, vagy hogy ezzel a tölcsérrel nem jó valamiért..

[ Szerkesztve ]

(#12836) Turbina33 válasza tzsolesz (#12835) üzenetére


Turbina33
senior tag

A DPH-nak megvan a tölcsére? Elvileg rá kell,hogy menjen,szabvány méret.Próbáld meg azzal,az szerintem jó.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12837) Turbina33 válasza easy...rider (#12827) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ha azt elmondod,hogy milyen hangszóró,és mekkora a doboz,akkor többet tudunk segíteni!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12838) tzsolesz válasza Turbina33 (#12836) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nincs tölcsér ahhoz sem.

Tuti hogy a tölcsér a rossz. lehet majd megpróbálom átalakítani. Van egy rész ahonnét még lehetne levágni belőle. Szerintem túl hosszú.
Már benne a hangfalban egyébként mind a kettő. Most elég tűrhetően szól, nem torzít, stb... Csak a tartománya van lerövidítve ezzel a tölcsérrel. Nem értem hogy miért.
Ugyan ez van a zenész cimbimnek is, és nála kegyetlenül szól, és hallásra is elmegy minimum 15Khz fölé. Ez meg ott nem szól hangosan pont. Alatta nem sok gond van. Akkor hallgat el ez a tartomány, amikor rárakom a tölcsért. :W

Egyébként az egyik DPH az szól. A másikban egyáltalán nincs is semmi, csak a mágnes, és a műanyag fedele van meg.

[ Szerkesztve ]

(#12839) Turbina33 válasza tzsolesz (#12838) üzenetére


Turbina33
senior tag

A tölcsér rengeteget jelent.Nem véletlenül ajánlják a neves cégek a tölcséreiket egyes driverhez. Csinálhatnál egy fotót a tölcsérről,hátha kiokoskodnánk valamit! Nincs esetleg öntési hiba benne? Repedés,dugulás,illesztési hiba a szájnál?

Hogy szól a DPH? Ha jó leszel,akkor elmondom,hogy miként lehet normális hangra bírni! :D

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12840) tzsolesz válasza Turbina33 (#12839) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Magában néztem, nem volt rossz hangja.
Csak hát se tölcsér, se javítókészlet a másikhoz. Így nem tudom vele mit kezdeni. :(

Mindjárt rakok fel képeket.

[ Szerkesztve ]

(#12841) Turbina33 válasza tzsolesz (#12840) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ez igy nehéz...ha a tölcsérrel szól szarul,akkor az a baja.Nem tudok mit mondani,ne haragudj. :( Ha beteszed a DPH-t az egyik tölcsérbe,akkor az mit csinál? Az is elhallgat?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12842) tzsolesz válasza Turbina33 (#12841) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem hallgat el, csak egyből nem tetszik annyira a hangja, és mintha nem erősítene a hangján, hanem tompítana. nem tudom, vagy csak azért mert kiemel a tölcsér alsóbb tartományban is? Áhh, nem halkabb lesz. Nem vészes, de szerintem ez a tölcsér túl mély neki. Rövidebb kellene hozzá. Túl messze kerül a driver a tölcsér "szájához".
majd holnap kísérletezek vele. ma már nem nyúlok hozzá.
Megnézem a SAL-al is. :K

(#12843) easy...rider válasza Turbina33 (#12837) üzenetére


easy...rider
őstag

Jamo S 506, és a méretek: 300mm magas 170mm széles 265mm mely (belső méretek)

(#12844) Turbina33 válasza easy...rider (#12843) üzenetére


Turbina33
senior tag

Az említett dobozt és a benne lévő szórót nem ismerem,de a megadott méretek 50Hz körüli hangolást adnak. A cső lehet bármiből,feltéve,hogy elég merev,PVC lefolyó cső tökéletes választás.Van 50-esben,63-asban is.Utóbbiból a megadott hangoláshoz kb.25 centis hossz kéne.Van 30-as is,abból két 10 centis kéne.

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12845) szaszlaci válasza easy...rider (#12843) üzenetére


szaszlaci
addikt

Inkább újra kellene méretezni a dobozt, kár lemásolni. Ahhoz meg mérni kellene a hangszórót.

Turbina33: ha nem ismered a szórót, akkor nem lehet megmondani, hogy mekkora csővel hova fog hangolni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12846) Turbina33 válasza szaszlaci (#12845) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ugyan oda fog hangolni,ugyanis a doboz és a cső a rezonátor,és nem a cső.A levegő sebessége fog változni.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12847) Turbina33 válasza tzsolesz (#12842) üzenetére


Turbina33
senior tag

Azt tudom még mondani tippnek,hogy az MNC váltó túl magasan vág,a tölcsér meg mélyebbre van hangolva,és ezért vágja a magasakat.Ha csak a 2,2-es kondit teszed rá,és beteszed a tölcsérbe,akkor mi a helyzet?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12848) tzsolesz válasza Turbina33 (#12847) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Akkor még rosszabb a helyzet, ha csak 2.2uF-val vágom.
A váltó 3.3-al vág.

(#12849) Turbina33 válasza tzsolesz (#12848) üzenetére


Turbina33
senior tag

Jó,de az másodrendű váltó,+ van ott egy ellenállat is,ami eltolja a vágási frekit.Próbáltad csak a kondival?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12850) tzsolesz válasza Turbina33 (#12849) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

3.3-al? Nem. Az amúgy 10ohmos.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.