Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12601) Turbina33


Turbina33
senior tag

A nekem járó sörök számát szorozd meg kettővel! :))

Jobb már?

Megelőztél... :O

Még mindig nem jó helyen van beállítva a SET-ben! Nézd meg az én beállításaimat a képen alul!

Alakul már azért :)

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12602) Turbina33 válasza tzsolesz (#12597) üzenetére


Turbina33
senior tag

Az AVG-t tedd linear-ra,ha nem ott lenne.A videón ugy láttam,hogy ki van kapcsolva.
A SET -ben a Frequency axis alatt,a Pressure units legyen a dB re 20uPa/V beállításon,Update és OK.
Jobb oldalt a le-fel nyilakkal tudod a görbét fel-le,illetve széthúzni,összetolni. Csinálj már egy mérést közvetlen közelről valamiről,jó lesz a PC hangszóró is.Azért,hogy lássuk,nem beállítási hiba van-e.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12603) tzsolesz válasza Turbina33 (#12602) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem sokára. :K

(#12604) Turbina33 válasza tzsolesz (#12603) üzenetére


Turbina33
senior tag

Elfogy a söröm a nagy várakozásba... :D

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12605) tzsolesz válasza Turbina33 (#12604) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem tudom, végül is megpróbáltam minden beállítást elvégezni.

Ez mennyire hihető?

Logitec X230 1m-re, székre rátéve. Így körülbelül ugyanakkora távolságról volt a satelit, és mély láda a mikrofontól.

az a baj, hogy ezt lehetetlen lemérni, ha változtatod a mikrofon helyét, akkor hol egyikhez lesz közelebb, hol a másikhoz. Ez befolyásolja az átmenetet. Egymás tetejére kellene raknom.
De ahhoz hogy szétszedjem nincs türelmem.
Nem sokára lemérem a Dibeisi-t.

Jah, gondolom a PC-én, és az erősítőn is ki kell kapcsolni az Equvalizátort.
A Logitechnél ki volt.

[ Szerkesztve ]

(#12606) Turbina33 válasza tzsolesz (#12605) üzenetére


Turbina33
senior tag

Mérd meg csak az egyik szatelitet közvetlen közelről (10-20 centi), balance-ot tekerd át arra az oldalra,mélyláda kikapcs.A hangerőt ugy állítsd be,hogy 120-130-ig menjen fel max.

Ja, gratula,megvolt az első mérésed! :C

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12607) tzsolesz válasza Turbina33 (#12606) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ne lehet kikapcsolni. Egyébként meg, váltva van a satelit, csak kb. 3-4Khz-től szól szerintem. A mélyez kizárólag a mély láda adja.

e ezt hülyeség is lemérni. Mert hogy maximum a váltást tudom kimutatni. Lehetetlen igazságosan elhelyezni a mikrofont. Maximum ha 3m-re teszem, de ott meg nagyon összeszedi gondolom a szoba rezonanciáit.

(#12608) fero02


fero02
veterán

Elindult a projekt! :K

(#12609) Turbina33 válasza tzsolesz (#12607) üzenetére


Turbina33
senior tag

Akkor nézzük a Noir-t! Hangszóróval szemben a miki,50-100 cm-re valahol,piezó kiköt.Hajrá! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12610) shalafi66 válasza tbs (#12585) üzenetére


shalafi66
veterán

Írtam korábban, ugyanaz a Logotech, mint a H2000 viszont az előbbi most vált szolgáltatót, jelenleg csak a hangszórós e-mail címek használhatók.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12611) Turbina33 válasza fero02 (#12608) üzenetére


Turbina33
senior tag

Milyen projekt? Mit tudsz,amit mi nem?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12612) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Logitech X230
3.2m távolságból
75cm magasságból.

Mikrofon újraállítva természetesen.

Turbina33: Remélem a noir-t i le tudom ma mérni.

[ Szerkesztve ]

(#12613) Turbina33 válasza tzsolesz (#12612) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nagyon messze van a miki,összeszedi a reflexiókat,és eltakarja a valódi frekimenetet.Közelebb vidd kicsit.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12614) shalafi66 válasza easy...rider (#12586) üzenetére


shalafi66
veterán

Igazából mindegy mivel mérsz, nem a program, mérőjel, stb. számít inkább a körülmények.
LSP-nél talán legkönnyebb zajjal, impválaszból számolva mérni az átvitelt.

Ezekből a mérésekből annyi látszik, hogy viszonylag egyenletes 1k fölött az átvitel, és van egy kis váltási hiba valószínűleg, de több mélyközépnél ezekkel a kioltásokkal nehéz mit kezdeni.

De most ezek a mérések annyira nem fontosak, nem? Csak utánépítesz egy dobozt, nemde?

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12615) fero02 válasza Turbina33 (#12611) üzenetére


fero02
veterán

Egy diy hangalépítősdi... ;)

(#12616) Turbina33 válasza fero02 (#12615) üzenetére


Turbina33
senior tag

Na,avass be minket is! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12617) shalafi66 válasza szaszlaci (#12584) üzenetére


shalafi66
veterán

Én már régen megjöttem onnan, ahová te még el sem indultál.

Az impedanciamérés ezen módja egyszerű soros kapcsoláson alapul, a lényege, hogy azonos áram folyik két eltérő ellenállású soros tagon, ebből az egyik értéke ismert és ismertek még a feszültségviszonyok, ebből kerül meghatározásra adott frekvenciákon a hangszóró vagy egyéb terhelés impedanciamenete.

Ahogy a linket úgy még néhány más dolgot sem. :) De nem probléma.

(#12587) Giot

A Monacornál egyéb hangszórók is vannak, pl. amíg volt, TVM, Taiwan pedig Kína része. :D Persze az államhatárok nem sokat módosítanak az adatok hiteltelenségén, a hangszórók alapvető szerelési hibáin, lásd: központosság
A porvédő mögötti zárt üregnél természetes a kompresszióból adódó zaj, a többiről nem tudok nyilatkozni, nem voltam ott, amikor a hangszóró készült, de ugyanezek a hibák ugyanúgy előfordulnak más hangszóróknál is.

Az a különbség, hogy az egyik hiba javítható, pl. a kivszálak rögzíthetők, a porvédő kiszellőztethető, ha nem tetszik a pille engedékenységprofilja, gond nélkül ki lehet cserélni, stb.
De a másik oldalon, a kínai, Monacor, SÁL, MNC, Dibeisi, és egyéb hangszóróknál az alap tervezési hibák (lengőrendszer gyengeségei, átviteli, vagy dinamikus viselkedésbeli hiába, rossz T-S arány, stb. végtelenségig sorolható) örök életre megmaradnak, kivéve, ha fogom és átalakítom, áttervezem. Volt már ilyenre példa nem egy-nem kettő.
Még SEAS szintű mélyközepeken is van mit javítani, lásd az ominózus ER18 mozgórészeinek, rezonáns rendszerének hibája.

A TangBand szélessávúk sem sokat javítanak a helyzeten, azok is ugyanolyan megbízhatatlanok a tapasztalatok szerint, mint a Monacorok.

Ha alapvetően értelmetlen érveket hozol fel, azzal nem lehet mit kezdeni, vagy leírom, hogy nem jók, vagy nem foglalkozom vele. És azt hiszem nem fogalmaztam keményebben, mint te. Elnézést, ha sértett volna.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12618) Giot válasza shalafi66 (#12617) üzenetére


Giot
addikt

"A porvédő mögötti zárt üregnél természetes a kompresszióból adódó zaj, a többiről nem tudok nyilatkozni, nem voltam ott, amikor a hangszóró készült, de ugyanezek a hibák ugyanúgy előfordulnak más hangszóróknál is."
Én nem tapasztaltam ilyet a Monacoroknál de még a SAL-nál sem emiatt nem gondolom hogy természetes lenne. Egyébként nem ennek a hibának elkerülése végett alkalmazzák a furatos pólusvast és/vagy a nyitott pille mögötti részt? Amilyen van pld a Seas-nál?
Majd megpróbálok egy mérést csinálni hátha valaki segít, én is kíváncsi vagyok mennyit téved a hallásom. Csak mint ahogy írtam is át kell terveznem a váltókat.

"Persze az államhatárok nem sokat módosítanak az adatok hiteltelenségén, a hangszórók alapvető szerelési hibáin, lásd: központosság"
Sajnos az én Braun szóróm lengőcsévéje sem lett központosan beragasztva.
Az egyik Monacor mélyemnél is észleltem hasonlót konkrétan egy leheletnyit ferdén volt beragasztva, de azt vissza is küldtem és ki is cserélték.
Ahogy említettem óriási különbség van mind hangban, érzékenységben mind térben a SAL féle szórókhoz képest persze a Monacorok javára.

A másik kérdés hogy az itt használatos mérő metódussal megállapítható e a hszók egyéb paraméterei is vagy csak a frekimenet?

Szerk!!

[ Szerkesztve ]

(#12619) shalafi66 válasza tzsolesz (#12596) üzenetére


shalafi66
veterán

Kicsit sok a zaj, és kevés a hasznos jel, ezzel van a probléma, így elveszik a zajban a hasznos információ.

Ha épp nincs semmi hangkeltő berendezés, akkor sem egyenes a mérhető átvitel, egyrészt a mikrofon kompenzációja levonásra kerül, másrészt a hangkártya, és mikrofonbemenet, illetve a környezet alapzaja érzékelhető ekkor is.

A kapszula megkapja a tápfeszültséget rendesen?

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12620) tzsolesz válasza shalafi66 (#12619) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Meg hát. :K

ha kihúzom a vonalbemenetből a cuccot, akkor is így jár.

Mondjuk ahogy látod, azóta azért javult a helyzet. A zaj nagyon sokkal van lejjebb, és hatalmasat ugrik amikor ráadom a hangot. A zaj minusz 30-50 körül van, amikor ráadom a jelet, akkor pedig kiugrik a görbe 100dB fölé. Nem tudom, azt hiszem rákapcsoltam, hogy left-en nézze a mikrofont, nem tudom már melyik menüpont alatt. Azóta ilyen.

De számomra hihetetlen, hogy ez a cucc magasban ilyen szépen muzsikálna. Mondjuk, ha az EQ-t piszkálom, szépen ki lehet még emelgetni rajta a végén is és az elején is.
tehát ha tekerek a 16khz-en, akkor ott lesz egy szép púp. :U

[ Szerkesztve ]

(#12621) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Jaah, és azt hiszem ott ahol a kalibrációs file-t kell beolvastatni, ott állítottam még át 20dB-ről 90dB-re. Mondjuk egyből megváltozott a görbe is, még ott a kis ablakban. Azzal nem rontottam el valamit?

Jah, még valami.

EQ-val ki lehet valamilyen formán egyengetni a kiemeléseket ugye bár. Ez olyan mintha a váltóval tennénk ezt? Vagy hatalmas marhaságokat írok? :B

[ Szerkesztve ]

(#12622) shalafi66 válasza Giot (#12618) üzenetére


shalafi66
veterán

Ez nem számít hibának, maximum egy jellegzetesség. És a szellőztetett vasmagnak is vannak egyéb negatív hatásai, pl. másodrendű torzításra, szóval nem világmegváltó találmány.

A monacornál, vagy SÁL-nál kompresszióból eredő zaj biztosan kevesebb van, de van számtalan más, ami rontja, vagy megakadályozza a felhasználást. És ezek nem javíthatók utólag, mint a bezárt levegő kompressziója. Ahogy ezt lentebb már felvázoltam.

A szeasz ER18-at ismerem, van nálam most is 4 darab. Sajnos akármennyire is kinyitják a zárt üregeket nem kifejezetten jó hangszóró, mert épp arra nem alkalmas, amire eredetileg szánták, jó mélyközépnek kétutas felhasználásban.

"Sajnos az én Braun szóróm lengőcsévéje sem lett központosan beragasztva.
Az egyik Monacor mélyemnél is észleltem hasonlót konkrétan egy leheletnyit ferdén volt beragasztva, de azt vissza is küldtem és ki is cserélték."

Ragasztáskor biztosan központos volt, mást nem is enged a technológia, persze utólag ez a helyzet változhatott, nem tudom, ebben én nem vagyok illetékes (maximum a javításában, mert az hozzám tartozik), de azért érdemes megnézni az árkülönbséget a Monacor és a fehérvári hangszórók között, ha ennek ellenére azonos hibákkal küzdenek, sőt az olcsóbb még bizonyos szempontokból jobban is teljesít, akkor bizony a drágább sokkal rosszabb használati értéket képvisel.
Miért nagy csoda, ha kicserélték? Ezt bárhol megteszik.

"Ahogy említettem óriási különbség van mind hangban, érzékenységben mind térben a SAL féle szórókhoz képest persze a Monacorok javára."
80%-ban a monacoros hangszórók is ugyanolyan ócska, és olcsó kínai alkatrészekből készülnek, mint a SÁL és társai, legfeljebb nagyobb indukciójú a mágneskör, és emiatt hangosabb lesz, de ez még nagyon kevés a jó hangszóróhoz. És az árkülönbség ellenére ugyanannyira használhatatlanok a két forgalmazó által megadott adatok.

"A másik kérdés hogy az itt használatos mérő metódussal megállapítható e a hszók egyéb paraméterei is vagy csak a frekimenet?"
Mire gondolsz az itt használatos metódus alatt? :-O

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12623) shalafi66 válasza tzsolesz (#12620) üzenetére


shalafi66
veterán

Akkor az előerősítő rendben működik?

Jó, az már nem olyan rossz arány.

A kis szélessávúk biztosan jók magasban, azzal szerintem nincs gond.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12624) tzsolesz válasza shalafi66 (#12623) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Akkor nyugodt szívvel lemérhetem a Dibeisit, és a noir-t ezzel?
Hogyan érjem el azt, hogy valós dB-eket mutassa?
A mikrofont jól állítom be ha minden igaz. Addig engedem ki a jelet mint a TS mérésnél. Asszem -10dB. vagy mit állítsak be még?

(#12625) Turbina33 válasza tzsolesz (#12624) üzenetére


Turbina33
senior tag

Mérd nyugodtan,a többi majd közben kiderül.Valós adatokat nem fogsz tudni mérni,mert nincs mihez kalibrálni.Ismert átvitelű hangszóróhoz szokták belőni progit,ez most nincs.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12626) tzsolesz válasza Turbina33 (#12625) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Okés.

A kalibrációs file nem erre jó?

(#12627) Turbina33 válasza tzsolesz (#12626) üzenetére


Turbina33
senior tag

Az csak a mikrofon hibáit korrigálja.Tényleges mérést ugy lehetne,ha valaki lemérne neked egy hangszórót,akinek hiteles a mérése.Neked már csak ahhoz a méréshez kell hozzá igazítani a tiédet.Ha majd tudok normálisan mérni,akkor küldök neked egy lemért hszt. :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12628) Turbina33


Turbina33
senior tag

Kis segítség! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12629) fero02 válasza Turbina33 (#12616) üzenetére


fero02
veterán

Egy egyszerű után építésről van szó. ;)

(#12630) Turbina33 válasza fero02 (#12629) üzenetére


Turbina33
senior tag

Aha! Akkor az olyan lehet,mint amit én csinálok a házzal! Emlékszem rá,hogy milyen volt a vihar előtt,és most után építem... :D Sok sikert hozzá!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12631) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nos.

Az anomália most már biztosan jelen van.
Ott a végén kb 10-12Khz után van egy púp, de mindig ott van, csak a mérés eredménye hol föntebb, hol lejjebb viszi. De egy áll kiemelést mindig mutat ott.

Dibeisi 50cm-ről,
komplett hangfal, váltó nélkül,
2.2uF-os kondival szűrve a magas. MNC bakelit ring...

MNC NOIR 2
70cm távolságból, és 50cm magasságból,
magas nélkül, a régebben említett váltóval szerelve.

Jól látszika végén a púp. Ezért is olyan jó minden hangfalam magasban. Ezt nem tudom mire vélni. Nincs magasam, tehát ott a keresztezési frekvencia után a leívelő görbét kellene látni a béka segge alá. Így értékelhetetlen a Dibeisi-s mérés is, és a Logitech-es mérés is sajnos. Az eleje fülre is helytálló, teljesen a görbe 4/5-ig. Utána passz. :(

Hoppá, így hogy nézem, van ott egy 1Khz-nél is. Sőt most már nem tudom mi az igazi, és a az áll púp. :W

[ Szerkesztve ]

(#12632) Turbina33 válasza tzsolesz (#12631) üzenetére


Turbina33
senior tag

A Noir mérése sztem korrekt,látszik belőle az,amire lehetett számítani. A Dibeisi mérés tul jó,az nem frankó.Ha kikötöd a ringet mit csinál? Nyugodtan vidd közelebb a mikit,mert ugy kevesebbet reflexiót szed össze.

Kapcsold már ki próbára a mikrofon kompenzációt,lássuk,hogy a púpod megmarad-e még! TV,egyéb zajkeltő eszköz müködik nálad? Rossz PC táp is produkálhat szép 12-16Khz-es sípolást...

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12633) tzsolesz válasza Turbina33 (#12632) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Majd megnézem másik géppel is. Úgy ki lehet szűrni ezeket. :K

A vonal bemenetre nincs semmi kötve:

kalibráló file-al.

kalibrációs file nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#12634) Turbina33 válasza tzsolesz (#12633) üzenetére


Turbina33
senior tag

A rendszer alapzaja,vagy mi.Ez nálam sem különb semmivel.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12635) Giot válasza shalafi66 (#12622) üzenetére


Giot
addikt

"Mire gondolsz az itt használatos metódus alatt? :-O"

Amit alkalmaznak tzsolesz és Turbina33 (ez nektek is szól :) ), alkalmas arra hogy a hangszóró egyéb paramétereit is ki lehessen számolni meg lehessen mérni a segítségével mert ugye a frekimenet az alap hogy mérhető. Vagy egyáltalán hogy szokták a hangszórók paramétereit kiszámolni lemérni?

[ Szerkesztve ]

(#12636) tzsolesz válasza Giot (#12635) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

ami még van az ez.

T-S paraméterek meghatározása.

[link]

Ez valamivel egyszerűbb int a frekimenet mérése.

(#12637) Giot válasza tzsolesz (#12636) üzenetére


Giot
addikt

THX!

(#12638) shalafi66 válasza tzsolesz (#12631) üzenetére


shalafi66
veterán

1000 körül is rezonálgatnak a Noir-os MNC-k ez az egyik legnagyobb hibájuk.

Meg kéne nézni RMAA-val, hogy mi a konkrét helyzet, vagy hogy visszajut-e szoftveresen a mérőjel a bemenetre, és emiatt esetleg gerjed mérés közben. Azt hiszem a hangkártyádnak ez az egyik jellemző problémája.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12639) tzsolesz válasza shalafi66 (#12638) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Giot: Nincs mit. :N

shalafi66: Meg nézem nem sokára másik gépen is. Akkor ez egyből kiderül.
Szerintem most jó lesz a nagy gépem is. :K
Konkrétan melyik hangkarira gondoltál ami tipikus hibával rendelkezik?

[ Szerkesztve ]

(#12640) shalafi66 válasza Turbina33 (#12634) üzenetére


shalafi66
veterán

Hááát, normális esetben az alapzaj még mikrofonnal együtt is valahogy így néz ki:

A hangkártyák hibái ritkán ilyen szabálytalanok, mint nálatok.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12641) Turbina33 válasza shalafi66 (#12640) üzenetére


Turbina33
senior tag

Szerinted ez mi lehet? Az én mérésemen a mikrofon ki volt kapcsolva,az nem lehetett.Akkor mi?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12642) shalafi66 válasza Turbina33 (#12641) üzenetére


shalafi66
veterán

Nem tudom, egyszer megnézem közelebbről legfeljebb. De nálad is ugyanazt tudom ajánlani elsőre, rmaa-s mérések, megtalálni a legjobb mintavételt, és kizárni az ilyen hibákat. Alapvetően ezzel kellene kezdeni a mérőrendszer építgetését mindig.

(#12639) tzsolesz
Lehet hogy rosszul emlékeztem, és egy másik fórumossal kevertelek, akinek creative-os hangkártyája volt. De ahogy nézem nálad valami integrált Realtekes van.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12643) tzsolesz válasza shalafi66 (#12640) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nah jó ez melyik program?

Igen a nagy gépen az van.

Realtek HD ALC 883 van a nagy gépben.

A kicsit amivel a méréseket végeztem, mindjárt megnézem. Az VIA-s, de nem tudom melyik.
Hallásra nem szól rosszul a kicsi. Sőt.

[ Szerkesztve ]

(#12644) tzsolesz válasza shalafi66 (#12642) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A másik gép amelyiken a méréseket végeztem:

VIA AC97

[ Szerkesztve ]

(#12645) shalafi66 válasza tzsolesz (#12644) üzenetére


shalafi66
veterán

Sajnos nem ismerem a hangkártyát.

Ez a program csak egy sima spektrum analizátor az LSPLab-ban, nem hangszórós mérésekhez szokás használni, inkább csak ellenőrzésre, de ugyanezt tudja az arta is.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12646) tzsolesz válasza shalafi66 (#12645) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

értem.

Nálam mikrofon nélkül az így néz ki.

(#12647) shalafi66 válasza tzsolesz (#12646) üzenetére


shalafi66
veterán

Ez végülis nem olyan riasztó. :) és mikrofonnal?

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12648) tzsolesz válasza shalafi66 (#12647) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

megnézem mindjárt.

(#12649) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

akkor meg ilyen

Ez mind a nagy gépnél.(realtek) Nem ezzel végeztem a méréseket.

[ Szerkesztve ]

(#12650) shalafi66 válasza tzsolesz (#12649) üzenetére


shalafi66
veterán

Ha pl. valamit zajongsz az látszik rajta?

Esetleg lehet valami hangforrás elé tenni, és nézni, hogy reagál zenére, mérőjelre (van egy funtcion generator nevű rész az LSP-ben).

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.