Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) nvyktor válasza szaszlaci (#9998) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Ha nekem kell kiszámolni, akkor minek a program? :F

Szerintem ugyanarról beszélünk. :)

Katalógusadat + gondos tervezés + számolás. Ebből a program a számolásban tud segíteni, az összes többit nekem kell beadnom neki. Mondom, terveztem programmal. Az esetleges plusz funkciói abban merülnek ki, hogy adott esetben meg is mutatja az elképzelt dobozt, illetve a kevéssé hihető karakterisztika számolás...

Ugyanakkor a program nem tud (legalábbis azok, amiket én láttam) adott méretű dobozt tervezni. Értem ezalatt, hogy Te tudod, hogy mekkora hely áll rendelkezésedre, és azt szeretnéd kitölteni. Vagy például a program megint csak nem tud "csonka" téglatest alakú dobozt tervezni.

A program nem számol az esetlegesen már rendelkezésre álló anyagminőséggel...

Stb...

A fentiek miatt írtam, hogy részemről maradok a papír-ceruzánál...
Asszem úgy is kezdtem, hogy nem akarok rossz tanácsokat osztogatni.

Aki nem tudja, hogy mit miért kell úgy számolni, ahogy, azoknak tényleg nagy segítség a program...

Én sajnos majdnem az első építésnél belefutottam azokba a dolgokba, amiket a program nem tud, és akkor lehetett utánaolvasni, és megtanulni a tervezés menetét (kétszeresen csonkolt téglalap alapú hasáb... :D no comment, nem az én ötletem volt... :DD ).

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#10002) tbs


tbs
addikt

Kollégák, gyors kérdés. :)

Alapvetően faipari balfék vagyok, de a múltkori hangszórószerzésem folyományként előállt pár Mr. Móriczka által tervezett lapkupac (thx winnerbébi!), csavarozásra várva... Szóval, ahogy nézegetem a dolgot, nem igazán ötlik a szemembe bele, hogyan is tudnám légtömör módon rögzíteni a hangszórókat a lukakba. A sziloplaszton kívül nem sok minden jut eszembe... :DDD

A hangszórók elején van valami kis puhány kör, ami erre (gondolom) jó lenne, de a kosár felől csak fémlemez van... Nyugtassatok meg, hogy nem az előlap BELSEJÉBE kell ezeket a bogyókat szerelni... Vagy igen..? :F

(#10003) szaszlaci válasza nvyktor (#10001) üzenetére


szaszlaci
addikt

Neked tervezni kell, a program meg számolja!

"Mondom, terveztem programmal."
Nem azt mondtad, hogy az életkedved is elment a programtól?

A papíron tervezés nálad egész pontosan mit takar? Adott doboznál végigszámolod a várható átvitelt minden frekvenciára? Mire abból doboz lesz, az napokba vagy hetekbe telik.

Pontosan hogy befolyásolja az anyagminőség a mélyátvitelt? Befolyásolja, de érdekelne, mégis miképp.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10004) szaszlaci válasza tbs (#10002) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem is egészen értem a kérdést. Tudnám mutatni egy képet a hangszóróról? Vagy linket, ahol látszik.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10005) tbs válasza szaszlaci (#10004) üzenetére


tbs
addikt

No, 7végén alkotok fényképeket a projekt pillanatnyi állásáról, oszt akkor jelentkezem újra. Oké..?

szerk.: Ja, köszi, hogy nem oktattál le azonnal. :B

[ Szerkesztve ]

(#10006) szaszlaci válasza tbs (#10005) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha a lemezkosárba fúrt lukakra gondolsz, akkor ott kellene csavarozni. Ragasztani semmiképp!

Nem szoktuk kioktatni az embereket :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10007) nvyktor válasza tbs (#10002) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Szia!

Nem, semmiképpen sem szabad belülről csavarozni...

Ahogy mondták előttem a ragasztás felejtős...

Elméletben, ha belerakod az előkészített helyére, akkor teljesen felfekszik a fára. Belecsavarod az összes csavart, ahány luk van rajta gyárilag (ha 4, akkor annyi, ha 12, akkor annyi), és ez elméletben biztosítja, hogy légrés nélkül dolgozik...

Ha számodra ez nem megbízható, akkor a sziló helyett inkább javaslom a régi Videotonok mintájára ezt a gitt szerű cuccot odarakni.

De mondom, elvben (ha jó minőségű a kosár, és a doboz is egyenletes...) nincs rá szükség.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#10008) szaszlaci válasza nvyktor (#10007) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az a gitt szerű cucc (tömítő, Fideka) egyetlen esetben nélkülözhető, hogyha a hangszórón van szivacsgyűrű. Egyébként kötelező, ehhez a kosár minőségének nem sok köze van.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10009) tbs válasza szaszlaci (#10008) üzenetére


tbs
addikt

Ahhha... Akkor elmegyek aaaa... Fideka bolta, és veszek Fidekát..? :B Egyébként pont ez volt a kérdésem lényege először. (Hol a rákba' lehet egy Fideka-bolt?!?)

szerk.: nvyktor, természetesen a kosár tökéletes minőségű, a doboz pedig PLÁNE tökéletes - lézerrel metszett sorjátlan osb lap... :D (Szóval dehogy. Ez a gitt szerű cucc ismerete hiányzott, köszönöm.)

Amúgy miért ellenjavalt a szilós tömítés..? A csillapítást azzal rögzítem majdan. (Ez gondoltam legalább is...)

[ Szerkesztve ]

(#10010) szaszlaci válasza tbs (#10009) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát innét lehet, de egy ilyen kis tételt annyira megdob a szállítás, hogy..
Lehet kapni SALosat is, hangszóró boltból. Végszükségben használható, de 10-20 év múlva kiszáradhat és sok munka lesz kikaparni. Ha pesti vagy, akkor a Bajcsyn van egy, Nyugatitól nem messze, kifele kell menni.

Sziló csak a hangszóróhoz nem jó, mert megszárad és nem tudod kiszedni. Meg rugalmas, nem stabilizálja jól a kosarat.

Csillapítást nem egyszerűbb kapoccsal fellőni? Azt sem szabad a falra ragasztani, előtte kell lennie.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10011) tbs válasza szaszlaci (#10010) üzenetére


tbs
addikt

:R Logotech jó lesz, nem szarozunk. :D Eddig 1 pár hangdoboz benne van kb. 4eFt-ba... (Olyan is lesz. ;] ) Belefér egy kis luxus. :K

szerk.: Csillapítás, sziló -> hmmm... Megfontolom a kapcsozást... A vatta első pár szála beleragad a szilóba, a többi meg előtte lesz, így okoskodtam - lehet rosszul. A hangszórós sziló-problémát értem, tök igaz. Erre nem (sem) gondoltam... :(

szerk2.: Jaja, van ismi. Okosügyesrendes Ember. :K Bár a vagdosáson már túl vagyunk. Mondom, 7végén fényképelek egy kicsit - jó lesz ijesztgetni a többieket... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10012) szaszlaci válasza tbs (#10011) üzenetére


szaszlaci
addikt

Majd emailben kell rendelni, főoldalon kint van a cím. Utánvéttel lehet csak sajnos.

Akkor látom, van ismerősöd, aki vagdos ha kell :)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10013) tbs


tbs
addikt

Ja, apropó. Nincs valakinek egy összeállt "mérőállomása"..? Ha megvan a dobozka protó, akkor örülnék, ha látnék róla egy-két kanyart/görbét. Hogy tudjam merre mozgassam az erősítő karakterisztikáját... 20eFt egy mérőmiki - kihagynám most, ha lehet... (Meg 0 rutinom van a dologgal, így a tévedéseim hatványozott hibákká lesznek... :B )

(#10014) szaszlaci válasza tbs (#10013) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az erősítőt semerre se tekergesd, a váltót kell úgy megcsinálni, hogy lineáris átvitelt kapj! (Meg fülre is jó legyen.)
Ezres egy WD-61A mérőmiki, az nem pénz érte.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10015) tbs válasza szaszlaci (#10014) üzenetére


tbs
addikt

Aktív dobozok lesznek, passzív váltó nem lesz benne. :B Miki típust nézem.

szerk.: WM..? A Panaszonik..? Tényleg olcsó. Köszi a tippet, lehet rápróbálok, ha már van mire. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10016) szaszlaci válasza tbs (#10015) üzenetére


szaszlaci
addikt

Egy utas? Vagy aktív váltás?

Pana, igen, Vaterán a legegyszerűbb.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10017) tbs válasza szaszlaci (#10016) üzenetére


tbs
addikt

2út, 2végfok / dobozka. :K Tudod, ott korrigálok, ahol tudok: erősítőkhöz "értek", szekrényekhez nem. :DDD Ez egy építési kísérlet mindössze.

szerk.: Jaja, vatera már befigyelt. :)

[ Szerkesztve ]

(#10018) szaszlaci válasza tbs (#10017) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az nagyon jó ötlet, csak javasolni tudom! :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10019) rEme válasza szaszlaci (#9972) üzenetére


rEme
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat!
Most akad időm foglalkozni a hangszóróval, meg szeretném nézni a tekercs állapotát, de nem tudom szétszedni a hangszórót. :D Gondoltam megkérdezem itt, hátha valakinek volt már szerencséje az LA 1221-hez, hogy lehet leszedni a mágnesről a borítást? Nem akarta könnyen adni magát, én pedig inkább nem feszegettem, nehogy menetes legyen és eltörjek valamit... Vagy csak a rozsda fogja oda?
Itt egy kép a dologról, amit inkább csak linkelek, ne borítsa el a falat a fórumon:
http://kepfeltoltes.hu/view/110623/dfscn_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ez pedig még az előzőről, amit itt írtam:
http://kepfeltoltes.hu/view/110623/dfscn_002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ez úgy nézett ki, mintha a két szál "ráolvadt" volna a pille szélére, és valószínű így kaphatott zárlatot.

[ Szerkesztve ]

(#10020) szaszlaci válasza rEme (#10019) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ahogy megoldottad, úgy most látszólag üzemképes a hangszóró?

Szét ne szedd, mert ha a mágnest is leveszed, az életben nem rakod vissza. Nem tudod központosítani.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10021) easy...rider


easy...rider
őstag

Üdv mindenkinek!

Pár kérdésem lenne hangfalépítéssel kapcsolatban :)
Egy jó Center hangfalat szeretnék építeni, és ezért érdeklődök.

Van egy Jamo S506 HCS 3 szettem, ebből a gyári szatelliteket már lecseréltem, mert gyengusak voltak, S604-re, és a Center csere még hátra van.
Mivel Jamo nem gyárt emberi árfekvésben normális Centereket, ezért úgy gondoltam építek egyet.

Arra gondoltam hogy az egyik gyári magas sugárzót megtartanám vagy az eredeti szatellitekből, vagy a Centerből (attól függ melyiket nem tudom eladni :) ) mert ugyan az a magas van bennük mint a nagy Frontokban. És így a magastartomány hangja ugyan olyan lenne mint a Frontoké. Ez jó ötlet?

Ha igen akkor gondolom be kéne mérni a magasat, hogy hogyan szól.
Ezt mivel tudom megcsinálni? Ha kapcsolási rajzot küldtök egy mikrofonhoz, az is jó mert meg tudom építeni.

Az épített centerbe Videoton mélyközép hangszórókat terveznék tenni mert jókat hallottam róluk. Érdemes ezeket használni?

Ha majd oda jutok tudtok segíteni a megtervezésben? :)

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#10022) szaszlaci válasza easy...rider (#10021) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!

Igen, a megegyező/hasonló hangszóró készlet jó ötlet. Viszont hogy érdemes-e foglalkozni azzal a magassal, azt nem tudom, ahhoz valóban jó lenne megmérni.
Panasonic WM-61A mérőmiki, ha nem akarsz sokat költeni. Mellé lehet csinálni egy mikrofonerősítőt, hogy míg eljut a PC-ig, ne szedjen össze zajt. Azt pedig elemről érdemes működtetni, ahhoz kell valamit keresni.

Videotont inkább ne, H2000 néven fut, szerencsére nem sok köze van az elődhöz.

Tervezésben segítünk, akkor ennek neki kéne feküdni. Ez nélkülözhetetlen. Az aljáról kell kezdeni.
Ha meg már a programnál tartasz, LspLAB, az ott ajánlott profi ingyenes annyira nem ismert.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10023) Goose-T


Goose-T
veterán

Azt hiszem, megtaláltam az igazit egyelőre: Monacor SPP-110. Nagyon lineáris átvitelű, kicsi, kis doboz kell neki és nincs elszállva árban sem. Hozzá egy DT-25N, és király lesz.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10024) szaszlaci válasza Goose-T (#10023) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ott van a hiba, hogy minden gyanú nélkül elhiszed, ami az adatlapon van. Monacor kb SAL szint, de legalább úgy hazudik. Aztán megméred, és van nagy csodálkozás.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10025) Goose-T válasza szaszlaci (#10024) üzenetére


Goose-T
veterán

Ugyanezt mondtad a Visatonról is. Most akkor csak szart lehet itthon kapni? SAL a legalja fos, H2000 karakterisztikája nem tetszik, Monacor és Visaton szerinted hazudik, mint a vízfolyás, TVM-et még nem szidtad, más márkákat elég nehéz beszerezni itthon. Vegyek TVM-et?

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10026) easy...rider válasza szaszlaci (#10022) üzenetére


easy...rider
őstag

Igen a hangszóró 2000 KFT-re gondoltam. Ne foglalkozzak velük?
Másik amire még gondoltam az ezek
[link]

De olyan sokat nem akarok rákölteni.

a SAL elég jó? Nem csak a "propagandája" a jó? :)

(#10027) dudika10 válasza easy...rider (#10026) üzenetére


dudika10
veterán

Pont az ellenkezőjét értetted.
SAL-t felejtsd el és a H2000-el foglalkozz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#10028) szaszlaci válasza Goose-T (#10025) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem értem az indulatodat. Hogy mit veszel, azt nem én mondom meg, legfeljebb a véleményemet írom le.

Olyan nincs, hogy milyen márkát, csak milyen terméket. Meg kell nézni, hogy akinek van, tett-e fel róla mérést. Annak remélhetőleg lehet hinni. Tárgyilagosan, azt kell értelmezni.
Ezek közt kell szétnézni: H2000, mert jók, nem is tudom, mit néztél. Vifa, Seas, Peerless, SB Acoustics, Harman termékei (Infinity, JBL). Mind beszerezhető itthon és találni köztük jót.

easy...rider: de nyugodtan vehetsz H2000-et, csak meg kell nézni, melyik alkalmas felhasználásra, mert ott is vannak nem jók. Na már előztek.
AudioNL kínálatában lehet nézelődni nyugodtan.
SAL-t meg még csak véletlenül se!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10029) nvyktor válasza szaszlaci (#10024) üzenetére


nvyktor
aktív tag

"Monacor kb SAL szint"

:DD

Árban igen...

Három szubládát építettem Monacor alapokra, egy ilyet: [link], és kettőt egy másik fajta mélysugárzóból (sajna nem találtam meg), és hibátlanul szól mindegyik.

Persze az olcsó kategória náluk is "olcsó" minőséghez vezet. De azért az összes terméküket nem kellene így leírni...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#10030) nvyktor válasza szaszlaci (#10028) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Na végre egyetértünk! :DD

Harman termékei... :)

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#10031) szaszlaci válasza nvyktor (#10029) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mutass légy oly kedves róla valódi, általad mért T-S-t!

Mit értesz hibátlan hangzás alatt? Ez eléggé relatív.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10032) rEme válasza szaszlaci (#10020) üzenetére


rEme
csendes tag

Hogy érted azt, hogy látszólag üzemképes? Egyébként pedig, akkor hogy lehet szétszedni egy hangszórót, a "ragasztott oldal" felől? :F

(#10033) nvyktor válasza szaszlaci (#10031) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Akkor először a második felére reagálok... :)

Valóban relatív, mivel, mint azt már kifejtettem, minden ember másképp hallja a tartományokat. Ezzel nincs mit vitatkozni, legegyszerűbb példája ennek, ha elmész fülészhez, és megnézeted az általad hallott tartományokat, ebből készítenek egy diagramot, észlelési küszöbbel, stb. Szóval nincs két egyforma hallású ember.

Ha ezt elfogadjuk tényként, akkor belátható az is, hogy ami sok ember által véleményezve is szépen, torzítás mentesen, stb. szól, akkor az jó. (az általános vélekedés szintje a "hú b+!" már ha hiszel nekem - ezt nem fogadjuk el tényként :) )

Vagyis az szól jól, ami a célközönségnek jó. (nekem, neked, stb.).

Na és akkor visszakanyarodva: pontosan a fenti okok miatt nem méregetek. Tudom, hogy mi az amit hallani szeretnék. Eszerint építek. A többi (hú mekkora megkövezést kapok ezért!) egyszerűen nem érdekel. Persze ehhez valóban tudni kell, hogy mit szeretnék hallani...

ui.: csak hogy értsd: nem kötekedni akarok, csak el kéne fogadnod azt, hogy vannak akik számára az építés nincs ennyi misztifikálva. Az ő kedvüket sem szabad elvenni. És ha az első doboz amit épít sz@r lesz? Kit izgat, kell építeni másikat. Az otthoni barkácsolás szerintem inkább szól a kísérletezésről és magáról a barkácsolásról, mint a high-end termékek fejlesztéséről...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#10034) szaszlaci válasza rEme (#10032) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha zenét adsz rá, akkor nem kell irreálisan feltekerni az erősítőt, hogy szóljon.
A mély hangoknál nem nagyon pici a mozgás, hanem kileng rendesen.

Ha mindenáron szét akarod szedni, akkor a másik oldalról kellene lebontani. A porvédőt kell leszedni először. Ha papír, akkor nitrohígítóval általában lehet lágyítani a ragasztót, aztán lefeszegeted óvatosan. Onnét látnod kell, ha nagyon el lenne égve.
Tovább is lehet bontani, de azt nem javaslom, tényleg nem olyan egyszerű összerakni.
Visszaragasztani meg mondjuk pálmatexel lehet, az hangilag is oké.
Ha meg műanyag a membrán, akkor feszegesd, mert a nitro feloldja.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10035) nvyktor válasza rEme (#10032) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Egy hangszórót nem igazán illik szétszedni...

Ha hátulról próbálkozol ---> szaszlaci már leírta a következményeket...
Ha elölről próbálkozol ---> ugyanaz a helyzet, annyi különbséggel, hogy a membrán mászik el a centerből. Bár a kettő közül még mindig ezt egyszerűbb visszarakni...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#10036) nvyktor válasza szaszlaci (#10034) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Bakker az Oktogon környékén volt valami bolt, ahol a peremhez való nagyon jó minőségű ragasztót lehetett venni...

Meg felújítószetteket a Videoton, Tesla, Orion hangszórókhoz... :)

Kis bolt volt, bakelitet is árult, meg miegymás.

Esetleg nem ismered? Neve, vagy hogy megvan-e még?

Én kb. 10 éve voltam ott utoljára...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#10037) szaszlaci válasza nvyktor (#10033) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez nem tény, hanem egy baromság, ezért elfogadni sem szabad. Attól, hogy az ember másképp hall, a hangreprodukciós vonalnak hibátlannak kell lennie.
A felvett hangot pont úgy kell visszaadni, mint ahogyan az a valóságban is megszólalt. Pont.

Tudom, hogy nem kötekszel, csak nagyon kevés még a tudásod (az enyém se nagy, mielőtt beképzeltnek tartanál), ezért kijavítalak, amiben tudlak. Próbálok tárgyilagos és pontos lenni.
Törekedni kell a lehető legjobbra, mérés nélkül SAL katalógus szintű dobozokat lehet csak összehozni, hidd el.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10038) Goose-T válasza szaszlaci (#10028) üzenetére


Goose-T
veterán

Szeretnék lehetőleg 10000HUF/hangszóró alatt maradni árban, ez nekem egy lélektani határ. A H2000, SAL, és TVM hangszórók 3000-4000HUF-ba kerülnek, elvileg van még egy széles ársáv 10000-ig, ahonnan választhatnék hangszórót. Mondjuk ez a Peerless jó?

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10039) szaszlaci válasza nvyktor (#10036) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem ismerem sajnos. Vidi peremekkel óvatosan óvatosan kell bánni, mert sokan adnak SAL-os kínait, aztán lehet csodálkozni az eredményen.
Persze az említett bolt lehet, hogy teljesen jót árul.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10040) szaszlaci válasza Goose-T (#10038) üzenetére


szaszlaci
addikt

Háát, nem olyan rossz. Vannak neki hibái, de még talán egészen hallgatható dobozt is lehet belőle csinálni. Viszont erre csak kis bemenő teljesítményt szabad kapcsolni, mert elég hamar kitér a lineáris mozgástartományból, ha nem tévedek.
Dobozt szimuláltál már neki? Lehet, polcsugárzónak egy kicsit nagy lesz.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10041) nvyktor válasza szaszlaci (#10037) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Azt, hogy másképp hallod, nem nagyon lehet vitatni. Ezért mondtam, hogy tény.

"A felvett hangot pont úgy kell visszaadni, mint ahogyan az a valóságban is megszólalt. Pont."
Ebben igazad van, de ezt soha nem fogja emberfia kihallani (néhány kivételes képességű, abszolút hallással rendelkező embert leszámítva).

Vagyis: IT-biztonsággal is foglalkozó emberként a good-enough security mintájára cselekszem. Mit is jelent ez pontosan? Ha mérés által is jónak mutatott eszköz, illetve a saját (és környezetem) csökött hallása által jónak gondolt minőség között nincs észrevehető különbség, akkor az good-enough.

Az eddig általad leírtakból következik, hogy pontosan tudod, hogy mennyi időrabló méricskélést, fejtörést, és anyázást lehet megspórolni ezzel a módszerrel... :D

"SAL katalógus szintű dobozokat"
Ez nálam nem szint.

"ezért kijavítalak, amiben tudlak"
Nincs is ezzel semmi probléma. :) Végre egy ember, akivel lehet értelmesen beszélni, és nem a gyári 10k HUF-os ötponteggyet tartja etalonnak :DD

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#10042) rEme


rEme
csendes tag

Értem, értem. Válaszolva: a cucc teljesen néma, mármint az LA1221-es. Magában a dobozban, a HS500-ban szól a közép és a magas, ezért alapból a váltóra gyanakodtam, de láttam, hogy a szálak "olvadása" és korábbi zárlata miatt maga a mélyhangszóró sem biztos, hogy oké. Mielőtt az egész dobozt elvittem volna szakemberhez, aki igen jó pénzért néz rá egyáltalán a dologra, meg szerettem volna tudni, hogy akkor a hangszóró önmagában működőképes-e még.

Ezért próbáltam a korábban leírt elég amatőr módon rákötni az LA1221-est - a váltó megkerülésével - közvetlenül az erősítőre, meghallgatni mit csinál. Ezen a képen tudom jól elmagyarázni. A rendes csatlakozókon nem csinált semmit, viszont ha a szálhoz dugtam a kábelt (a szigszalagozott résztől beljebb), akkor néha recsegett, sőt pár pillanatra még rendesen szólt is. Ez viszont egyhuzamban az egy másodpercet sem érte el.

[ Szerkesztve ]

(#10043) szaszlaci válasza nvyktor (#10041) üzenetére


szaszlaci
addikt

De ebben az egészben pont a fül az, ami a legjobban becsapható, ami a legpontatlanabb.
Kérdés: eléd rakok egy hangszórót, adok mellé hiteles T-S-t is, nem kell méricskélni.
Mekkora dobozba teszed? Reflex? Hova hangolsz, egyáltalán hogy hangolsz mérés nélkül? Ha nem jól csinálod, nem csak rosszul fog szólni, de a membrán sem lesz megfelelően csillapítva és már kis teljesítményen is kimozdul a lineáris tartományból.
Netán bandpass dobozt használnál? Azt szimuláció nélkül elképzelni sem tudom, hogy lehet méretezni, annyira összetett.

"Az eddig általad leírtakból következik, hogy pontosan tudod, hogy mennyi időrabló méricskélést, fejtörést, és anyázást lehet megspórolni ezzel a módszerrel... "
Igen. Meg az esélyét is meg lehet spórolni, hogy esetleg egy jó hangsugárzó legyen.

+kérdés: váltó? Gondolom azt se méred, minek is.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10044) nvyktor válasza rEme (#10042) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Hát ha nem éri el az 1 másodpercet, akkor szerintem két eset lehetséges:
1: kontakthiba van valahol, a bevezető szálban, vagy tekercsben,
2: a membrán mozgása miatt szakítja meg a jelet... :)

A második csak poén, és a recsegés is arra mutat, hogy KH van valahol.
Nem tudom, mennyibe is kerül egy ilyen? Vagy már nem kapni?

Lehet, hogy a szakember helyett olcsóbb újat venni, szerintem nézz utána, és csak aztán dönts.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#10045) szaszlaci válasza rEme (#10042) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem hangzik jól. Annyit érdemes megpróbálni, hogy leveszed a porvédőt és új bevezető szálat forrasztasz. Talán ami a tekercsből ki van vezetve huzal, odáig jó.
Szuperhajlékony vezeték kell, direkt bevezető szálhoz való. Nem tudom, hol lehet kapni. Esetleg másik hangszóróból ki lehet szedni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10046) nvyktor válasza szaszlaci (#10043) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Pont a becsapás és a pontatlanság a lényeg. Erre épül az elmélet... :)

Na bandpasst azt nem. Ahhoz nem volt még bátorságom. Meg szükségem se rá.
De azt tudom, hogy ha egyszer arra adom a fejem, akkor ahhoz meglévő, vagy más által készített tervet fogok használni, mert mint írtad nagyon összetett.

Az a baj, hogy elképzelni sem tudod, hogy méricskélés nélkül is szólhat jól...

Váltóból csak a gyáriakat használom, ahol kell, egyszerű lustaságfaktor miatt. De nem, azt sem mérem.

Lehet, hogy hiba, de hiszek a katalógusnak. Eddig bejött.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#10047) szaszlaci válasza nvyktor (#10046) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az a baj, hogy elképzelni sem tudod, hogy mérés és tervezés nélkül mi az, amit te késznek nevezel.

Univerzális váltó? Tessék, itt egy. Remélem, tudod olvasni a diagramot. 8 omhos, nekem úgy tűnik, valahol lemegy 3-ra is. De még ez lenne a legkisebb baja..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10048) nvyktor válasza szaszlaci (#10045) üzenetére


nvyktor
aktív tag

"Szuperhajlékony vezeték kell, direkt bevezető szálhoz való. Nem tudom, hol lehet kapni."

Kapni én sem tudom hol lehet.
De ha nincs más, akkor pl a proel professzionális gitárkábeleinek a melegere is megteszi, mert hihetetlenül hajlékony, bár az a kábel egy vagyonba kerül.

Ha van fölös hangszóród, akkor tényleg azt érdemesebb szétbontani...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#10049) nvyktor válasza szaszlaci (#10047) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Őőőő...

Azt nem mondtam, hogy nem tervezek. Mérni nem mérek.
Azt sem mondtam, hogy univerzális.

Ez milyen váltó volt ha szabad érdeklődnöm? Típus, gyártó?

"Remélem, tudod olvasni a diagramot."
Na azért ne menjünk át személyesbe...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#10050) szaszlaci válasza nvyktor (#10049) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az teljesen mindegy, milyen univ váltó, ha nem méred, akkor mind ilyen. Amit a remek netes szkriptekkel számolsz, vagy papíron a 2pí/RC-vel. Egyébként SAL.
Vagy te hogy számolsz váltót? Gondolom Határfrekire kiszámolod az említett képlettel, azt hadd szóljon.

Nem személyeskedésnek szántam, tényleg.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.