Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) fero02 válasza shalafi66 (#12000) üzenetére


fero02
veterán

És ennek mennyi a javítási költsége és ideje?

(#12002) shalafi66 válasza fero02 (#12001) üzenetére


shalafi66
veterán

Gyártási időpont? Úgy látom, nem olyan régi, mert a vékonyabb kivezetőszállal szerelték.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12003) fero02 válasza shalafi66 (#12002) üzenetére


fero02
veterán

08 070606
1544 672

Ez van a matricán, ami rá van ragasztva

(#12004) Turbina33 válasza szaszlaci (#11991) üzenetére


Turbina33
senior tag

Azt csinálom! Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12005) shalafi66 válasza fero02 (#12003) üzenetére


shalafi66
veterán

2007? Akkor elég messze van az egy évtől. Pille csere ennél az átmérőnél 1500,- porvédő 500,-.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12006) fero02 válasza shalafi66 (#12005) üzenetére


fero02
veterán

Az szép. Így lesz az új 5k hsz-ból egy laza 10k körüli végösszeg és egy javított vmi, ami lehet ismét szar lesz, mint újkorába, de lehet kibír ismét 1-2 évet "hiba" nélkül.

Nem frankó ez így... :(

(#12007) shalafi66 válasza fero02 (#12006) üzenetére


shalafi66
veterán

Kérdezd meg az üzemben, lehet, hogy ingyen megcsinálják, én nem tudom jótékonyságból vállalni, főleg, ha még meg is előlegezed, hogy szarul dolgozok. :D Vicces ez így kicsit.

Mi nem frankó? Ha a kínai hangszóró válik el valahol, és félév kötelező csere után elküldenek az üzletből az a "frankó"? :D Olyankor visszaküldöd a gyártónak? Hibák mindig mindenkinél előfordulnak, nálad is, nálam is, egy majdnem 60 éves üzem 60 körüli-fölötti korú dolgozóinál miért ne fordulhatnának elő? Főleg egy ismeretlen hangszóró összerakásánál nem a megszokott módszerrel, és alkatrészekkel.

Ui: Eddig még az újkori állapotáért oda meg vissza voltál. Megkeressem a hozzászólásaid? :D Olyan jók ezek a szemvillanásra változó stabil, és megalapozott vélemények Istenem..

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12008) fero02 válasza shalafi66 (#12007) üzenetére


fero02
veterán

Akkor nem a nyugdíjas és/vagy szociális otthonban kellene a gyártósorokat üzembe állítani. Mi az h ismeretlen hangszóró összerakás? Nem tudják mivel dolgoznak, vagy mi? Az meg, h nem szakembereket alkalmaznak jó lenne, ha a végtermék minőségén legalább nem látszódna meg. De sajnos meglátszik...

Annyira elájulva sosem voltam. A SAL szinttől valóban egy lépcsőfok és ennek nyilván hangot is adtam, biztos tetszett a kínai cuccok után, de én kérek elnézést. Viszont pl egyetlen SAL hangszóróm sem csinált ilyet, sem újkorában, sem 2-3-4 év használat után.

De akkor mutatok ismét újat:

Amikor csavaroztam vissza a dobozba akkor vettem észre. További 3 helyen ugyanígy meg tudtam emelni minden erőfeszítés nélkül a szélt. Ez mi?

(#12009) tzsolesz válasza fero02 (#12008) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hol használtad pontosan ezt a dobozt?
Az utastérben, vagy a csomagtartóban?

(#12010) fero02 válasza tzsolesz (#12009) üzenetére


fero02
veterán

Kombi Astra csomagterében volt lespaniferezve.

(#12011) shalafi66 válasza fero02 (#12008) üzenetére


shalafi66
veterán

:) Ők már 30 éve ezt csinálják. Állj be helyettük egy napra, aztán nem kell majd magyarázkodnom.

Én már láttam ettől rosszabb SÁL-akat is, sokkal nagyobb számban, mint amennyi braun membrános egy évben elkészült fehérváron. Meg egyébként is, kit érdekel, hogy valami tartós-e, ha tartósan használhatatlan, lásd olcsó kínai hangszórók.

A ragasztók általában ilyenek, ha felszeded, feljönnek, a cipőd talpát is biztos le lehet feszegetni, csak ritkábban próbálod meg gondolom. :)

Mellesleg ez a hangszóró az üzemben már múltidő, mert jó ideje nálam van minden alkatrésze.

Ui: ha úgy érzed, bármilyen problémád volna, itt jelezheted: [link] A fórumos szájtépés teljesen céltalan, értelmetlen, és kicsit alantas-alattomos, megoldásra nem vezető módszer.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12012) tzsolesz válasza fero02 (#12010) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem. Ha az utastérben lett volna, azt mondtam volna, hogy biztos adott neki a 60C° ami egy autóban nyáron nem ritka.
Így viszont valószínű hogy gyártás közben egy kicsi levegő juthatott a ragasztó, és a kosár/gumiperem közé, és a sok lengéstől meggyengült ez a rész.

(#12013) shalafi66 válasza tzsolesz (#12012) üzenetére


shalafi66
veterán

Nem, csak nem ismerték a gumiragasztásra vonatkozó módszereket akkor még (ezért is írtam, hogy ismeretlen terep volt, hiszen ők hab membránszélekhez voltak szokva, nem gumihoz). Ezek a ragasztók egyébként 90-100°C-ig hőállóak, nem hiszem hogy bármelyik utastérben összejönne annyi. :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12014) fero02 válasza shalafi66 (#12011) üzenetére


fero02
veterán

Hiába csinálják 30 éve, ha 30 évnyi tapasztalat után is sz@rt adnak ki a kezükből...ez a cink.

Nem állok be helyettük, abszolút nem erről van szó. Azért vannak ott ők, mert ők a gyár. Ha meg ilyen a minőség, akkor írják rá inkább, h próba darab.

Biztos van rosszabb sál, mint ahogyan rosszabb h2000 is tuti van. Viszont azt is kalkuláld bele, h egyelőre jóval több (az most, h ez sajnos így van, vagy nem, azt hagyjuk ki) sál kerül piacra, mint braun, így érthető, h szar is több lesz a piacon.

Cipős hasonlat teljesen felesleges, még hasonlatnak is rossz.

A fórumos szájtépés meg kb annyira felesleges, mint a h2000-nek írni. Milyen választ kaphatok? Kb ugyanazt, mint amit Te is írtál. Költsek egy gyári hibás hangszóróra még egy hangszóró árát? Na azt már nem. Jó lesz ez "elrettentő" példának mások számára.

Ezt pedig qrvára nem kellett volna:

"Meg egyébként is, kit érdekel, hogy valami tartós-e, ha tartósan használhatatlan, lásd olcsó kínai hangszórók."

Ez ugyanis a saját bajomon keresztül ugyanígy illik az általad egekig magasztalt H2000 termékre is.

Na megyek higgadni.

tzsolesz: gyakorlatilag lényegtelen, a végeredmény számít itt is. De shalafi meg is válaszolta a dolgot: abszolút lövésük sem volt arról, amit és ahogyan csinálnak. Pár emberke 5e ft-ján gyakoroltak.

[ Szerkesztve ]

(#12016) shalafi66 válasza fero02 (#12014) üzenetére


shalafi66
veterán

Én nem magasztalok semmit, amit leírok az csak a valóság, egy braun membrános hangszóró a maga 20Hz alatti rezonancia pontjával nem hasonlítható össze, de még csak egy lapon sem említhető bármelyik SAL-féle szerencsétlen kínai ipari hulladékkal. És akkor még csak a T-S paramétereknél vagyunk, nem néztük a dinamikus viselkedést, impulzusválaszt, stb. Már csak ezért sem jó a gondolatmeneted, a H2000 mélyhangszóród ugyanis tartósan, éveken át jó volt. És nem csak a körülményekhez képest.

"Hiába csinálják 30 éve, ha 30 évnyi tapasztalat után is sz@rt adnak ki a kezükből...ez a cink."
Egyrészt, ezt te nem tudod megítélni, mert nem értesz hozzá, másrészt nem látod át, mert az évi 10 000-ből jutott neked egy darab, aminek a ragasztása 4 év után merészelt a feszegetéseid hatására elválni. Valahogy úgy hiszem elveszett az egyensúly nálad kissé.

A cipős hasonlat nem csak hasonlat, attól jóval több, olyannyira, hogy ez áll gyártási technológiában legközelebb hozzá.

Nos, én nem érzem akkora problémának, hogy egy évekig jól működő, általad is megfelelőnek tartott hangszóró egyszercsak meghibásodik, és akad egy hozzáértő kedves ember aki nem kímélve munkaóráit, kifejezetten méltányos áron, az eredetitől jobb állapotba hozza. 2000,-Ft nem pénz egy 250mm-es javításánál, egy Preludium mélyközép habszél-cseréje többe kerül.

Elrettentő példa? Mitől? :DDD Nem tudom, milyen elektroakusztikai ismereti háttérrel mersz elrettenteni bárkit is bármitől, főleg úgy, hogy az adott termék, amivel riogatsz már régen nem létezik. Nagy csacsiság. :) Olyan, mintha a zöld szélű fűthető SAL hangszórókkal példálóznál. Lehet ugyan, de egészen céltalan.

"abszolút lövésük sem volt arról, amit és ahogyan csinálnak. Pár emberke 5e ft-ján gyakoroltak."
Újabb szakértés. Miért gyakoroltak volna? Ők ugyanúgy csinálták évtizedeken keresztül ezt a hangszórót is, ne gondold, hogy 2007-ben kezdtek "gyakorolni" a te szavaiddal élve. Ennek a hangszórónak ez volt a standard állapota, egyszerűen nem volt hozzá jobb ragasztó, és módszer. Nincs ebben semmi gyakorlás, csak a legjobb tudásuk szerint készítették, ahogy lehetett.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12020) fero02 válasza shalafi66 (#12016) üzenetére


fero02
veterán

Az egész interneten gyakorlatilag Te vagy az az egyetlen ember, aki szerint a h2000 van mindenek felett (100k hangszórók alatt tuti), hiba gyakorlatilag nincs; ha van is, az csak véletlen, mer éppen akkor nem értettek Fehérváron a hangszóró gyártáshoz, vagy éppen akkor álltak át, vagy szar volt az alapanyag, vagy hülye a másik és ő tette tönkre...

És most ha nem haragszol meg, akkor átváltok én is olyan beszélgetési formába, mint ahogyan azt Te szoktad tenni: kiragadok 1-1 részt a szövegből és elkezdek rajta lovagolni, megcsavarni kicsit:

egy braun membrános hangszóró a maga 20Hz alatti rezonancia pontjával nem hasonlítható össze, de még csak egy lapon sem említhető bármelyik SAL-féle szerencsétlen kínai ipari hulladékkal. És akkor még csak a T-S paramétereknél vagyunk, nem néztük a dinamikus viselkedést, impulzusválaszt, stb.

A braun membrános hsz 30Hz alatt gyakorlatilag megszűnik létezni. A membránja jár, mint fing a gatyában, hangja pedig 0. Vagyis van, az a gyárilag is meglévő hang, ami ugye teljesen normális. Amúgy nem kell ferdíteni, az eredeti téma a hulladék ragasztás volt, semmiféle TS paraméterről nem volt szó és nem is kell belevonni.

Egyrészt, ezt te nem tudod megítélni, mert nem értesz hozzá, másrészt nem látod át, mert az évi 10 000-ből jutott neked egy darab, aminek a ragasztása 4 év után merészelt a feszegetéseid hatására elválni.

És amúgy Te ki vagy (vagy inkább kinek érzed magad) a világegyetemben, h elbírálsz emberi tudásokat? Milyen jogon mondod azt, h nem értek hozzá? Légyszíves mutass nekem egy hivatalos okiratot arról, h Neked mások által is elismert tudosod van erről a témáról. Azt honnan szeded, h én feszgettem szét a ragasztásokat? Vagy szted minden nap kivettem a dobozból és jól megnyomkodtam a pillét, h minél hamarabb szétjöjjön? A szélen pedig látszódik, h semmirekellő palmatex-el volt ragasztva, mert éppen nem értettek fehérváron az új technológiához, de azért hiszeműen rásózták a vevőre majd csak jó lesz alapon. És sajnos csak az itteni fórumon belül bukik a matekod, ugyanis 10 000-ből 2 hulladék braun van.

a H2000 mélyhangszóród ugyanis tartósan, éveken át jó volt.

Újkorában is észrevehető és zavaró hangja volt, amit anno jeleztem is feléd, de megnyugtattál, h az így a jó. Tényleg jó. Ez a folyamat, amin elindult a hangszóró ez nem múlthéten kezdődött el. Tehát a 4 év üzemidőből lehet már 2-3 éve folyamatosan romlik az állapota külső befolyásolás nélkül.

Valahogy úgy hiszem elveszett az egyensúly nálad kissé.

Lehet, de talán oka is van, amit érdemes lenne kicsit megvizsgálni. De persze, ez is az én hibám.

Nos, én nem érzem akkora problémának, hogy egy évekig jól működő, általad is megfelelőnek tartott hangszóró egyszercsak meghibásodik, és akad egy hozzáértő kedves ember aki nem kímélve munkaóráit, kifejezetten méltányos áron, az eredetitől jobb állapotba hozza. 2000,-Ft nem pénz egy 250mm-es javításánál, egy Preludium mélyközép habszél-cseréje többe kerül.

Nos, számomra pedig ez nem elfogadható. Azért vettem anno SAL helyett H2000-et, mert úgy gondoltam, h nagyságrendekkel jobb tőlük. Tévedtem. Mások is, ez vígasztal. De köszönöm kedvességed és segítőkészségedet, de inkább átadom másnak a lehetőséget.

A cipős hasonlat nem csak hasonlat, attól jóval több, olyannyira, hogy ez áll gyártási technológiában legközelebb hozzá.

Akkor a fehérváriak próbálják ki magukat cipő gyártásban, hátha ott nagyobb sikereket fognak elérni. Nálam egyelőre a Wink szintnél vannak.

(#12021) fero02 válasza shalafi66 (#12019) üzenetére


fero02
veterán

Lacikám.

Ez qrvára megy Neked. Régebbi kommentekből idézgetni úgy, h feléd billenjen a mérleg nyelve. Nem gond ez persze, egy külső szemlélőt ez biztosan megtéveszt, de a régebbi tagokat már nem. Sőt mitöbb, átlátunk rajtad és már előre tudjuk 80%-osan a válaszaidat (gyakorlatilag mindig ugyanaz).

És igen, elismerem, h kurvára megtetszett a hangja a sal hsz-k után. Sokkal szebb még így félig szar állapotban is.

Viszont az ember időnként csalódik. Nekem most ez az idő jutott. És tanultam a hibámból. Többet nem veszek H2000 terméket.

(#12022) szaszlaci válasza shalafi66 (#12019) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem épp extázis, és biztosan nem Fero az, aki itt butaságokat gépel.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12025) shalafi66 válasza fero02 (#12021) üzenetére


shalafi66
veterán

"Többet nem veszek H2000 terméket."

Szíved joga, ha én is jól keresnék, biztosan kipróbálnék egy-két ScanSpeak vagy SEAS hangszórót, már csak a vicc kedvéért is. :) De amíg ez nincs, és amíg sokan vannak úgy, vele, hogy nem költenék el félhavi fizetésük egy darab hangszóróra, addig mindenképp van létjogosultsága annak a közel hatvan éves múltra visszatekintő fehérvári hangszóróüzemnek, hiszen használati értékéhez képest töredék áron lehet hangszórókhoz jutni, amikkel aztán a felhasználók többsége elégedett is. Évi 10 000-ből 10-20 reklamáció, amit emberi módon, megfelelő hozzáállással mindig lehet kezelni, nem egy kirívó arány, semmiképp nem hasonlít a kínaiak, SÁL, Dibeisi, MNC, Monacor, stb. hibaszázalékához.

Így azt hiszem, inkább önmagadban csalódhattál, ha meghoztál csupán indulatból, ész és megfontoltság nélkül egy ilyen döntést.

Rajtam nincs mit átlátni, egyik régi kedvencem a realitás, és az elektrodinamikus hangszórók működése mögött elég kevés rejtélyes, vagy titkos kideríteni-, és átlátnivaló húzódik meg.
Amit a külső szemlélőnek illik átlátni, hogy ez a hozzáállás, bizony sokszor, sok embernek sok helyzetben kellemetlen tud lenni.

Ui. Felém biztosan nem billenhet az a bizonyos mérleg, nekem semmi közöm a Hangszóró 2000 gyártásához. Csak beírtam a keresőbe, hogy braun, fero02, és ezt dobta ki. Ennyi a történet, nem kell túlmisztifikálni, elég vállalni is, amit korábban írtál-mondtál, tettél.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#12026) #10726912 válasza fero02 (#12021) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv!
NE tépkedd a membrán széleket ! :DDD
Uff off és boooocs... :B ;]
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#12027) Revox66


Revox66
aktív tag

:U
Mi történt veletek srácok ?
Pont mindenki azt az egy embert támadja, akit legtöbbet segített nektek, hogy is van ez?

Én pedig úgy tudom, shalafi66 -nak a hangszóró mérésen kívül sok köze nincsen a h2000-hez, talán még a honlap / fórum készítése. :R

De nem ez a lényeg, anno kicsit régebben rendeltem tőlük 2db sony 851 .es mélyet, azóta is szépen teszi a dolgát. Amúgy én nem tartom valószínűnek, hogy a h2000 termékei ettől rosszabbak, illetve gyengébb minőségűek lennének.
Az pedig értékelendő , hogy a kínai hangszórók helyett, a fehérvári termékeket hozza előnybe, főleg ha még jobb és olcsóbb is.

De mivel igény van az olcsóra -aminek, tudjuk, "híg a leve"- bolondok lennének, ha nem gyártanának ilyet is, ( dibeisi , sal , mnc ) hiszen ebből adnak el legtöbbet, mert az emberek szeretnek jól járni (legalábbis azt hiszik, hogy ezzel jól járnak) és sokan még hisznek a mesékben is! Aztán, ha megfizették már a tanulópénzt, gyűjtenek egy profira! :B

Volt régen egy mnc 25 ös mélye ismerősömnek a piros peremes. 5 nap után elengedett az egyiken a ragasztás a peremnél, visszavitte a boltba, "nem rendeltetés" szerül használat miatt nem vették vissza. Ha jól tudom meg lett csinálva Pálmatex + Technokol-t kevertek össze és azzal ragasztották meg, de a továbbiakról nincs infó, hogy mi lett velük. Elvileg szólt utána rendesen.

Turbina33
Jó volt a tűzijáték, én is ittam egy pofa sört, + megkajáztam egy kürtös kalácsot is... :D

(#12028) Turbina33 válasza Revox66 (#12027) üzenetére


Turbina33
senior tag

Jó volt,szép volt,tömeg volt.Én töke pörit ettem+söri is volt egy-kettő... :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12029) Turbina33 válasza Revox66 (#12027) üzenetére


Turbina33
senior tag

Hamarosan mondok én is véleményt ezekről a szórókról,mert hoznak egy párat mérni.Nem azért,mert már annyira tudok,hanem én kértem kölcsön,gyakorlási céllal.Meg én is rendelnék,ha valaki megmondaná végre,hogy érdemes-e költeni egy tizest arra a gitárszóróra.Szerintem semmi rosszat nem fogok mondani róluk,a régiekkel sem volt gond,ezek pedig jobbak tán.
De majd meglátjuk! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12030) szaszlaci válasza Revox66 (#12027) üzenetére


szaszlaci
addikt

Leírják/leírjuk a tapasztalatokat. Az erre való reakció pedig egészen elképesztő (kellene hogy legyen, mindenki számára).

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12031) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Lenne rá igény, hogy az ecsettel való (jó minőségű) festést bemutassam egy blogbejegyzésben, egy hangdoboz segítségével?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12032) Turbina33 válasza szaszlaci (#12031) üzenetére


Turbina33
senior tag

Én szeretném látni! :)

Valakinek hangszóróval gondja van,itt vállalnak javítást olcsón,megbízhatóan! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12033) Yahoo válasza szaszlaci (#12031) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Hogyaviharbane :K

(#12034) Turbina33 válasza Yahoo (#12033) üzenetére


Turbina33
senior tag

Na azt ne,csak a vihart hagyjuk ki.Abból elegem van! :))

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12035) Yahoo válasza Turbina33 (#12034) üzenetére


Yahoo
aktív tag

:DD Ezek szerint tegnap este nem (csak) a sörtől áztál el?

(#12036) Turbina33 válasza Yahoo (#12035) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nem volt elázás! Gyönyörű idő volt,egy korsó sörért(500 pénz!!!) fél órát kellett sort állni,igy abból sem jutott sok... :O
A vihart nagyon utálom,a ház még mindig nem a régi.

A tüzijáték gyönyörű volt,életre szóló élmény,mindenkinek látni kell! Le a kalappal :C
A hangosítás fabatkát sem ért,borzasztó hangja volt,80-100Hz körül búgott az egész utca.Brrr...

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12037) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Oké, köszi az érdeklődést! :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12038) tzsolesz válasza Turbina33 (#12036) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem akartam elárulni senkinek, de most már lebuktattál.

Én hangosítottam a két Noir-al, és a Dibeisi-vel. :DDD

(#12037) szaszlaci had jöjjön.... :K

[ Szerkesztve ]

(#12039) Turbina33 válasza tzsolesz (#12038) üzenetére


Turbina33
senior tag

:C Elismerésem,ahhoz képest jó volt! De nem tanultál itt semmit,nem tudsz dobozt építeni,borzasztóan elcseszted a hangolást! Hát ezért magyarázunk?Tessék végigolvasni a topicot az elejétől most rögtön! :DD

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12040) Revox66 válasza Turbina33 (#12029) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hali

Keszthelyen is rengetegen voltak, jó volt minden.
Sör 380Ft volt 0.5 ös. A kalács pedig 450Ft.

Turbina33

Neked kell eldöntened, hogy mire adsz ki pénzt,
a H2000 jó alternatíva a kínai hangszórókkal szemben.

szaszlaci

Szerintem kicsit elcsúszott a tapasztalat megosztás egy másik irányba.
A jó minőségű festést pedig én is szeretném látni. :R

tzsolesz

Szólt rendesen ?

(#12041) Turbina33 válasza Revox66 (#12040) üzenetére


Turbina33
senior tag

Örülök,hogy jól érezted magad! Ott olcsóbb volt a sör,oda kellett vona mennem! :D
Tüzijáték szép volt?
Ez az egész hangszóró dolog elgondolkodtató kicsit.Ugyanis gondolkodás nélkül megvettem a 4db SR2530-at,pedig tudtam,hogy SALáta. Most meg itt tökölök azon,hogy vegyek-e egy pár olyan hangszórót ami hazai,van hozzá háttér,és még ráadásul jóval szebben is szól,mint a SALáták. Hát nem hülye az ember? :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12042) Revox66 válasza Turbina33 (#12041) üzenetére


Revox66
aktív tag

Elvileg tudnék feltölteni róla vidit, de még nem tudom mennyire érdemes > 480P
Egyáltalán nem vagy hülye, gondold végig, sal -nál ott az SPA és a PA széria, spa igen határeset mivel gyárilag 90dB -t tud az a valóságban inkább 88.
PA -ból a 12" változat meg 92.8 dB -s és 26000ft :F :F

(#12043) medium84


medium84
aktív tag

Hi!
Van egy SRP 3040 hamgszóró párom, az egyik membránján van egy kb. 1,5 centis repedés (elég rugalmatlan, így nem mondanám szakarásnak). Mivel lehet megragasztani?

(#12044) Turbina33 válasza Revox66 (#12042) üzenetére


Turbina33
senior tag

Az SPA szériához volt szerencsém,az egy rakás sz@r. Nem is értem,hogy miként lehet 2mm-es xmaxal 90 dB-es érzékenysége.Lefestik a membránt azzal a fekete festékkel,ami elnehezíti az egészet.Mélytartomány nincs,terhelhetőség szintén.Az nem hangszóró.
A PA szériát nem ismerem,nem is akarom :(

A hangja a lényeg,nem olyan rossz az a 480! Megköszönném! :R

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#12046) Revox66 válasza Turbina33 (#12044) üzenetére


Revox66
aktív tag

:D

Feltöltöttem a vidit youtube -ra :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.