Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76351) NeoPampalini válasza betyarr (#76348) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ha a megsárgult műanyag, akkor még retrobright megoldás is játszhat, olcsóbb, mint újakat venni. :DDD Csak hidrogén peroxid és napsütés kell hozzá. :D

(#76352) Richard! válasza betyarr (#76341) üzenetére


Richard!
addikt

Szőnyeg ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#76353) S.Y.S. válasza betyarr (#76341) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Esetleg egy ilyen

(#76354) imibogyo válasza betyarr (#76348) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez szerintem leginkább a radiátorodtól függ. Mert ha beépített termosztatikus szeleptesttel rendelkezik (ami gondolom így van, hiszen csak egy külső szabályozó fejet linkeltél és nem egy radiátorszelepet), akkor ahhoz illő termosztatikus fej szükséges.

Ettől függetlenül szerintem "bármelyik" hasonló felépítésű M30x1,5-es fejnek jónak kellene lennie rá (például a jóval olcsóbb (5k) gyári "K" jelzésűnek is jónak kell lennie, mert ez is M30x1,5-es csatlakozású és ugyanúgy 6-28 fok között szabályoz), mert azért gondolom itt is vannak bizonyos szabványok, amiket "mindenkinek" be kell tartani, de a legegyszerűbb, pláne mivel még kapható az adott szelep, hogy egyszerűen az eredetit veszed. :K

(#76355) DJGABI válasza betyarr (#76348) üzenetére


DJGABI
addikt

Kizárt dolognak tartom, sőt elvileg szabvány ez a termosztatikus fej, akár még okosítani is tudod... Tado-khoz legalábbis többféle adaptert adnak. Azt nézem tök picik is vannak már [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#76356) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!
Kérném a segítségetek:
Ilyen csövet hol lehet venni PVC-ből?
Vagy házilag csinálni lehet, valahogy?
A lényeg, hogy a belső cső, amire építve van, az legyen 8cm kb, a külső átmérő pedig 13cm.
1 méter hosszan kellene, minden ötletet meghallgatok! :)
Légtechnika, páramentesítőjének kellene, alu még elmenne, de a legjobb lenne valami PVC alapanyag. A lemezek közé férjen el egy fogkefe :D (takarítás). 5-10cm es emelkedés lenne az ideális. Ha kész a projekt, dokumentáltan megmutatom milyen eredménnyel működik. :D

[ Szerkesztve ]

(#76357) Thorus válasza Sokimm (#76356) üzenetére


Thorus
aktív tag

Csőnek én valami lefolyócsövet választanék. A spirált hasonló anyagból vagy plexi.
Itt van egy [videó] ahol ilyet csinál az ember csak cd felhasználásával, vagy nagyobb méretben Colin Furze által készített screw tank is egy jó segítség lehet az építéshez.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#76358) Aprósólyom válasza NeoPampalini (#76217) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A meleg levegő természetes áramlása szempontjából szerintem vizsgáld felül a terved. A proci hűtője top flow, felette ott egy VGA, ami ráadásul lefelé fújja a levegőt.

Jevons paradox

(#76359) Sokimm válasza Thorus (#76357) üzenetére


Sokimm
senior tag

2 henger közé (ami egymásra majdnem párhuzamos) beteszek egy PVC szalagot (3mm?), ami emiatt spirálisan tekeredik majd (mivel az egyik felét a hengerek megnyomják (2mm-re?)), és ezt rá ragasztom az 50 es PVC szennyvíz csőre! :D Köszi a tippet, már csak 2m hosszú, 5cm-es PCV padló hulladékot kell vadásznom valahonnan. :O

[ Szerkesztve ]

(#76360) lemmy71 válasza macilaci78 (#76347) üzenetére


lemmy71
őstag

A szivacsos csőhéjba vagy a filcbe szerinted nem ragad meg a porszemcse :D
Ez a szilikonkerék egy viszonylag kemény anyag, nem egy puha ragacsos takony, de mindegy csak egy ötlet volt ;)

#76348 betyarr
"ebbe nem lehet kerekeket tenni " sokkal egyszerűbb mint csőhéjat feltenni ami a harmadik húzás után szétszakad, fúrsz öt lyukat a csőtalpba és beleteszed a kerék csapjait, ennyi a történet. Max magasabb lesz a foteled 5 centivel :DDD

#76350 Nikaré
A festett kilincsek általában porszórtak, vegyél spray hűtőgépfestéket és több vékony rétegben fújd le, az elég jól bírja a strapát.

(#76361) macilaci78 válasza lemmy71 (#76360) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A csőhéjat nem javasoltam. Filc által koptatott lakkos parkettát és laminált padlót még nem láttam, de akármilyen hiperszuper görgő általit igen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76362) betyarr


betyarr
veterán

van egy ilyen okos kapcsolóm: [link]
alternatív kapcsolású világításhoz (két helyen van kapcsoló,mindkét helyről lehet le-fel kapcsolni) be lehet tenni az egyik mezei kapcsoló helyére,vagy felejtős?

(#76363) Barret001 válasza betyarr (#76362) üzenetére


Barret001
addikt

Alternatív kapcsolásnál váltó kapcsolókat használnak.Ha ez is olyan,akkor be.Ha nem olyan,akkor meg gondolom relével megoldható.

(#76364) Dani_kp válasza betyarr (#76362) üzenetére


Dani_kp
őstag

Idézet a leírásból: "Ez az egy lámpa/áramkör kapcsolására szolgáló verzió."
De kép alapján is csak egy sima mezei kapcsoló, vagyis ha Te az alternatív kapcsolásod egyik kapcsolóját akarod erre kiváltani, akkor arra alkalmatlan.

https://ingatlan.com/33821564

(#76365) PROTRON válasza betyarr (#76362) üzenetére


PROTRON
addikt

Amennyire nézem ez csak sima kapcsoló, nem köthető be egy az egyben az alternatívok helyére. A sima "analóg" alternatív kapcsolók úgy vannak bekötve, hogy a köztes részen 2 külön vezetéken jön a fázis, attól függően hogy az 1. számú kapcsoló milyen állásban van.
Tehát az egyik kapcsoló 2 outputtal míg a másik 2 inputtal kell rendelkezzen.
Amit belinkeltél csak 1-1 van, mivel mint elektromos fogyasztó kell neki saját nulla külön amit nem oszt tovább.

De sok féle megoldás van amivel kiépíthető ezzel a cuccal is a 2 helyről történő kapcsolás, persze további eszközöket igényel, jó lenne ismerni a konkrét beépítési környezetet-lehetőségeket.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#76366) tvamos


tvamos
nagyúr

Elore is bocs, ha offtopic a kerdesem!

Van egy laptopom, amiben a hocsovon van egy kis kocka a chosetnek. Nomost az a gond, hogy az IC, es a huto felulet kozott van egy kis res. A robbantott abran, amiletoltheto a honlaprol, latszik is, hogy valo oda egy gap pad. Az viszont nincs ott, hogy milyen vastag kell bele. Nem en szedtem szet ezt a gepet eloszor. Vettem is egy csomo Thermal Grizzly Minus Pad-et, de nem tudom, milyen vastagot rakjak bele. Nem tudtok erre valami jo modszert, hogy lehet kimerni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#76367) betyarr


betyarr
veterán

köszi a válaszokat!sajna nem ismerem közelebbről hogyan vannak bekötve.használt ingatlan.én meg nem értek ahhoz,hogy felderítsem :N így maradnak a hagyományos kapcsolók.

(#76368) NeoPampalini válasza Aprósólyom (#76358) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Persze, ez csak egy sietve összerakott valami a nagyjábóli méretek miatt, nem volt semmi átgondolva. :D

(#76369) Inhouse válasza betyarr (#76362) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha elolvasod a linkeden a leírást:
Alternatív- / keresztkapcsolás - igen, de csak vezetéknélküli RF kapcsolók alkalmasak második / további kapcsolóként
...akkor rögtön kiderül a megoldás.
Ha relés ez a kapcsoló, akkor akár egy váltóérintkezősre cserével magában is használható lenne.

Üdv Inhouse

(#76370) betyarr válasza Inhouse (#76369) üzenetére


betyarr
veterán

a shellyket néztem még erre a célra a sonoffom helyett,de abban sem vagyok biztos.illetve lehet 0 sincsen a kapcsolónál bevezetve ebben az új helyen.

[ Szerkesztve ]

(#76371) Ribi


Ribi
nagyúr

Nem tudom fagyasztó ládához mennyire értetek, de van egy nem használt fagyasztó ládánk, F320ET, cserés lett, mert eléggé csapágyas hangja volt a "motorjának". Szerintetek érdemes lehet ennek a javításával foglalkozni, vagy nem igazán éri meg?
Amikor ment még jól tette a dolgát, valszeg most is menne, csak nincs jó hangja.

(#76372) Samus


Samus
addikt

Hamarosan megérkezik a lemezgarázsunk. Mivel már így is egy kisebb vagyonba került (színes, famintás ajtó, szegély, stb., borzasztó áron), a filces tető kimaradt a kívánságlistáról. Utólagosan tudok felragasztani filcet, hogy elkerüljem a kondenzációból adódó csöpögést? Tudom, purhab vagy ződsárga, de érdekel OFF topik megoldás is :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#76373) pjen válasza Samus (#76372) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk a cégnél 5 raktár és a TMK is Lengyel lemezgarázsból van, egyiken sincs kondenzációs csöpögés, pedig csak sima lemez.

(#76374) Samus válasza pjen (#76373) üzenetére


Samus
addikt

Akkor megvárom mit hoz a jövő...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#76375) razorbenke92 válasza Inhouse (#76369) üzenetére

Én elég sok ilyen Sonoff touch kapcsolót javítottam már - régi és új revisiont is.

Az 1 gangosban gond nélkül beköthető a váltóérintkező hardveresen.

A 2 gangosban foglaltak a terminálok ugyan, de azoknál meg programozható a működés, így elérhető, hogy úgy menjen mint egy alternatív kapcsoló.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#76376) Barret001 válasza Ribi (#76371) üzenetére


Barret001
addikt

Burkold le a kompresszort...A hő javát úgysem ott adja le,hanem a kondenzátoron.

(#76377) pjen válasza Ribi (#76371) üzenetére


pjen
félisten

Támaszd meg alulról egy nem túl kemény gumilabdával.Régi szaratov hűtőknél használt.

(#76378) PitLee válasza betyarr (#76362) üzenetére


PitLee
őstag

Tippre ha jól értem
Egy az kevés, szerintem kell egy ilyen okos és kell egy másik ami már elég ha RF kapcsoló.
Az okosra kötöd a lámpát/kat, a másikra meg semmit nem kell kötni ha pl elemes, csak összekel párosítania az okossal és amikor a másikon nyomsz vagy érintesz az RF jelet küld az okosnak és az lekapcsolja vagy fel a lámpát/kat.

(#76379) Ribi válasza Barret001 (#76376) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem teljesen értem, hogy mi módon javít ez a kompresszoron, ha valami baja van :F
Ha az autó hirtelen elkezd veszedelmesen kerregni, akkor gondolom nem az a megoldás, hogy befogom a fülem :N

(#76380) PitLee válasza Ribi (#76379) üzenetére


PitLee
őstag

Mert ők nem arra gondolnak, hogy baj van vele, hanem hogy a pl: a kompresszormotor rezgéscsillapítás lehet elfáradt és ezért hozzá ér valamihez vagy csak rezegtet valami csövet és az zörög.

(#76381) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Nem szeretek offolni, de ezt muszáj ide kiraknom. :DDD

https://ingatlan.com/33821564

(#76382) Barret001 válasza Ribi (#76379) üzenetére


Barret001
addikt

Szerintem rossz csoportba írtál!A vegyünk új hűtőgépet,az nem itt van.

(#76383) Ribi válasza Barret001 (#76382) üzenetére


Ribi
nagyúr

Jajj... ha tudnál mondatot értelmezni, akkor a feltűnne, hogy a "cserés lett" azt jelenti, hogy van másik a helyébe. Ha esetleg amiatt írtad amit írtál amit PitLee írt, akkor nem árt azt is odafirkantani, mert az írásod alapján azt feltételezhetem, hogy biztos fázik és azért takarjam be :W

(#76384) tvamos válasza Dani_kp (#76381) üzenetére


tvamos
nagyúr

:Y STOP KILLING DUCKS!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#76385) Barret001 válasza Ribi (#76383) üzenetére


Barret001
addikt

Ezekben kb sosem megy tönkre a csúszó csapágy,mert olajban fut! szelepzörgés gyakrabban fordul elő.

(#76386) Ribi válasza Barret001 (#76385) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azt hiszem lekuporodok mellé meghallgatni és bekapcsolom megint. Amikor másik bekerült helyére, sajna sietős volt és nem igazán derítettük ki mi is a baja.

(#76387) Aprósólyom válasza Ribi (#76371) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Meg lehet javítani jól házi módszerekkel egy kompresszort? Amennyire én ismerem a felépítését, nehezen tudom elképzelni. De ha téves az elképzelésem, akkor várom a kiigazítást másoktól.
Nem lehet, hogy tényleg csak a kompresszor rugalmas felfüggesztése öregedett el? Igazán az mehet tönkre az állásban, nem a kompresszor. (Ismétlem, amennyire én ismerem a hűtők kompresszorának a belső felépítését.)

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#76388) pjen válasza Ribi (#76371) üzenetére


pjen
félisten

A hűtő kompresszorok"hermetikusan zártak".Szerintem csak roncsolàssal szerelhetők.

(#76389) Barret001 válasza Aprósólyom (#76387) üzenetére


Barret001
addikt

Ezek örök életre vannak gyártva.Nem szerelhető,nem is kell.Szétszedni csak roncsolással lehet. Szét vágni :)

(#76390) tvamos válasza Barret001 (#76389) üzenetére


tvamos
nagyúr

Regebben, ha jol emlekszem, valahol Eger mellett javitottak ezeket. Levagtak a kupakjat, megszereltek, visszaheggesztettek. Most olcsobb egy kompresszor.
A nagyobb baj, hogy az ujakban mar a kondenzator be van epitve a hazba, ha kilyukad nem lehet javitani.
Szerintem hasznalni kell, amig tonkremegy, utana eldobni. Csak a hofokszabalyozot javitanam, ha annak van baja.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#76391) do3om


do3om
addikt

A hasítógépemre elkészült egy új ékszíjtárcsa. Az előző 300-as volt ez 420-as, így jelentősen nagyobb. Most azon gondolkozok hogy a motoron lévő 100-as tárcsán a szíjak elég kis felületen fognak érintkezni.

Nem tudom nem e fog könnyen megcsúszni a szíj. A 300-as tárcsával azért jóval kisebb volt a méretbeli különbség, ott a motort volt képes megfogni csúszás helyett (am mindig úgy állítottam be hogy határon legyen inkább csússzon minthogy állóra fogja a motort)
Szóval lehet kellesz egy feszítőt berakni.
Elég lenne pár csapágyat egy tengelyre húzni? Két 17-es szíjnak kellene futni rajta.
Egyszerű megoldás lenne, nem akarom bonyolítani. Persze lehet előtte rápróbálok hogy nélküle mi lesz csak nem akarom a szíjat agyon feszíteni mert az sem tenne jót a motornak.
Kíváncsi vagyok mit tud majd az új tárcsa, alumínium 70mm vastag minimális könnyítéssel, jó nagy és nehéz, remélem megállíthatatlan lesz a gép :D

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#76392) Samus


Samus
addikt

Nincs itt Pécsi kolléga, aki profi módon tud fúrót élezni? Szégyen szemre nekem nagyon nem megy, de nem dobnám ki a drága fúrókat, mert csak élezni kellene...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#76393) ptesza válasza Samus (#76392) üzenetére


ptesza
senior tag

Köszi! Én is szeretnék egy gyorstalpalót! ;)

(#76394) Ribi válasza Ribi (#76386) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nu, most megint bedugtam és berreg, de van egy hangos ütemesen morgó hangja.
Kb 1mp-es periódissal hangos halk, hangos halk, szóval nem csörömpölő (picit talán az is, de az úgymond normális).
Próbáltam "böködni" oldalról, hogy ha megfeszítem, akkor változik-e a hangja, de semmi.
Nem alátámasztási gond lesz szerintem. Főleg mert anno egyik napról a másikra kezdte el. Nem szépen lassan egyre hangosabban csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#76395) user12 válasza Samus (#76392) üzenetére


user12
őstag

Volt néhány nyugdíjhoz közelítő esztergályos/lakatos kollégám, na ők pengék voltak. Próbáltam a tőlük ellesett mozdulatokat otthon alkalmazni, de nem olyan egyszerű az...
Viszont a Lidl-ben volt fúrószár élező és beruháztam egybe. Nem profi, de szerintem jól használható kis gép.

[link]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#76396) Samus válasza user12 (#76395) üzenetére


Samus
addikt

Szóval azt mondod, érdemes beruházni egy ilyen gépbe? Mondjuk lenne mit élezni vele, látom fűnyíró késhez is ért...

Egyébként beszélgetünk itt az élezésről, erre ez jön velem szemben a mindenki kedvence közösségi oldalon: [link]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#76397) pjen válasza Samus (#76396) üzenetére


pjen
félisten

Én se tudok fúrót köszörülni, pedig sokat próbáltam.Kobaltos fúrószárakat veszek. Drága, de max eltörik, nem megy ki az éle.

(#76398) csabulaxi válasza Samus (#76392) üzenetére


csabulaxi
senior tag

A legjobb
link

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#76399) Barret001 válasza csabulaxi (#76398) üzenetére


Barret001
addikt

De ez csigafúró... :D :D :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#76400) kzkz


kzkz
őstag

Na, ez szerintem illeni fog ide :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.