Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Womb válasza Atticus85 (#6145) üzenetére


Womb
senior tag

Elsőre olvasásra nem is rossz.
Remélem, az a faragott top elég vastag ahhoz, hogy beleszóljon a hangba.
Régebben sok gond volt a Samick-ekkel, de ma már viszonylag elfogatható a minőségük.
Itt van pld Jónás Tamás, aki az istenért nem rakná le Samick gitárját, pedig végigpróbált már egy párat.
Szerintem egy próbát megér.

(#6152) Printszkrín válasza Atticus85 (#6150) üzenetére


Printszkrín
senior tag

A Telecaster P90-es hangszedőkkel egy elég elvetemült perverzió, de azért
érdekes.
Amikor Telecaster-t hallasz, az a kasszikus pick-up kiosztással szólal meg úgy
ahogy ismerjük.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6153) Womb válasza Atticus85 (#6150) üzenetére


Womb
senior tag

Nagyon jók a telék, de az éger (kőris)- juhar kombi, a tele híd pickup, és a nyaki rúzs, homlokegyest más jelleg, mint amit te kerestél eddig.

szerk: nem a linkelt teléről beszéltem, az valami tele formájú izé...

[ Szerkesztve ]

(#6154) Atticus85 válasza Womb (#6153) üzenetére


Atticus85
tag

Mi az a nyaki rúzs amúgy?Nem tudtam,hogy ez kőris,meg juhar

(#6155) Womb válasza Atticus85 (#6154) üzenetére


Womb
senior tag

Printszkrín belinkelt egy képet, azon a nyaki pickupot hívják- becézik- rúzs picup-nak.
Amit Te linkeltél arról fogalmam sincs, hogy micsoda, de igazából nem is érdekel.
Valami hibrid vakvágány.... :U

(#6156) Atticus85 válasza Womb (#6155) üzenetére


Atticus85
tag

Azért biztos tudnál mondani róla valamit,hiszen ismered a telecastereket,acsak gondolom most annyira nem érdekel téged.Dunchan Design nem egy ismeretlen hangszedő,láttam már egy jó pár gitárba,mindegy majd kipróbálom úgyis,aztán meglátjuk.Kifogom majd a telecastert próbálni,pont ott tudok majd V100-ast is próbálni,kíváncsi leszek az eltérésekre,már ha lesznek :)

[ Szerkesztve ]

(#6157) Printszkrín válasza Womb (#6155) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Annyira nem gáz, itt egy videó róla
Egyébként az elképzelhető összes pick-up kombinációval csinálják.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6158) Womb válasza Atticus85 (#6156) üzenetére


Womb
senior tag

Nem tudok semmit mondani erről a Squier-ről.
Eseteleg P90 fanoknak érdekes lehet.
A Duncan Desing-t gyárt boldog-boldogtalan, jobbat-rosszabbat.
Ez nem egy márka, hanem elvileg a Seymour Duncan xy pickupjaihoz hasonlít a a karaktere.

A Fender Telecaster az más tészta, ez nem az.Ezt nem ismerem, igazából nem is érdekel.

(#6159) Womb válasza Printszkrín (#6157) üzenetére


Womb
senior tag

Persze, hogy nem gáz, de ez nem a linkelt Squier.
Olcsó Squiert nem is hallottam jót. Persze, hogy is hallhattam volna, 4-5 darab hasábból összeragasztott maradékfa az egész konstrukció.
Mindegy végül is ez is jobb, mint az én Jolanám anno. :D

(#6160) bucsupeti válasza Womb (#6159) üzenetére


bucsupeti
senior tag

hehe. nekem is jolana volt az első elektromosom. műanyagból volt a nyaka, a teste meg valami préselt lap volt. szép pirosra volt festve és stratoutánzat volt.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#6161) Atticus85 válasza bucsupeti (#6160) üzenetére


Atticus85
tag

Nekem is Jolana elektromos gitárom volt míg széjjel nem ment.

(#6162) Szten Márs válasza Atticus85 (#6145) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ilyen Samick Les Paul már volt a kezembe, nem volt jó. Egyáltalán nem győzött meg, szerintem felejtős. A telecaster, meg amit kinéztél, egy agathis testű csoda. Az olyan fából készült gitárokat én élből kerülném, de lehet velem van baj... mindenesetre kizárólag a low-low end gitároknál szokás használni, tesco gazdaságos faanyag. (A P90 csak egy plusz... szerintem sem valók telére, de végülis még humbuckeres telék is vannak szép számmal, de ezek nekem egyszerűen nem illenek a tele feelingjéhez. A telecasterek igen jellegzetes ízű gitárok, kb. az egész gitárvilágban a les paul és telecaster a kettő, aminek a legjellegzetesebb ez íze az én fülemnek. És egyszerűen ez számomra nem egyeztethető P90-ekkel, meg humbuckerekkel. Ismét velem lehet baj, ez van :) )

Printszkrín: Biztos vagy benne? A test anyaga netszerte mindenhol "pine", ami fenyő ugyan, de nem épp "spruce". Vannak fenyőfajok, amik érzetre, sűrűségre, tömegre hasonlóak lehetnek a kőrishez, szerintem itt erről volt szó. Ja igen, többek között a gyártó saját honlapja szerint is fenyő a test anyaga ;)

[ Szerkesztve ]

(#6163) Atticus85


Atticus85
tag

Na találtam használtan egy Cort KX1Q gitárt,igaz Pesten van,de azt írta nekem,hogy lehozza,az nem probléma.Küldött képeket is szívesen átküldeném valakinek,hátha lát rajta valamit amit én nem.Valaki megnézné nekem?Ha igen adjon egy mail címet,és küldöm is.

[ Szerkesztve ]

(#6164) bucsupeti válasza Atticus85 (#6163) üzenetére


bucsupeti
senior tag

ha tudod, tedd fel ide a fórumra szerintem...

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#6165) Atticus85 válasza bucsupeti (#6164) üzenetére


Atticus85
tag

Túl sok kép van,meg túl nagy felbontásba vannak,amúgy felraknám szívesen.

(#6166) Womb válasza Atticus85 (#6165) üzenetére


Womb
senior tag

Egy hét próbagarit ad a srác, Te magad is eldöntheted, hogy ő lesz-e az igazi.
Szerintem korrekt ajánlat.

(#6167) Atticus85 válasza Womb (#6166) üzenetére


Atticus85
tag

Ez is igencsak megérne egy próbát szerintem,kértem képeket is.

(#6168) Eastman válasza Forceman (#6121) üzenetére


Eastman
őstag

Színpadra vagy otthonra?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6170) Womb válasza Atticus85 (#6167) üzenetére


Womb
senior tag

Próbáld ki, ha tetszik.
Előtte azért mélyülj el, a Hangmester Epiphone topikjában, mert állítólag igen sok hamis epi gitár létezik, és itthon is van belőle nem kevés.

(#6171) lakisoft válasza izomhod (#6169) üzenetére


lakisoft
veterán

Jajj mekkora zene ez még mindig - köszi a linket!!!

(#6172) Psychonaut válasza izomhod (#6169) üzenetére


Psychonaut
addikt

Bizonyam, Breakdown, Shotgun Blues, So Fine, Estranged, meg a tobbi nagyszeru szam...szerintem ezt az albumot hallgattam legtobbszor eletemben. :)

(#6173) Printszkrín válasza Szten Márs (#6162) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Basszus!
És tényleg, igazad van! :R Engem megtévesztett, mert a kezemben volt, és
látszatra nagyon hasonlított a fa a kőrisre.
Komolyan, nem tudom mi lehet ez a fa, de majd utána nézek.
Egy biztos, hogy nem a mi fogalmaink szerinti fenyő.

Szerk: fehér fenyő (Pinus strobus)

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6174) Printszkrín válasza Printszkrín (#6173) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Wikipedia

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6175) Eastman


Eastman
őstag

A csöves erősítők születése

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6176) Atticus85


Atticus85
tag

Na bejártam ma a hangszerboltokat végre ismét.Bementem egy boltba ott tulajdonképpen csak az általam kinézett Orange kombó volt,gitárok egyáltalán nem voltak olyanok amikre én gondoltam,olcsó bolt volt.Egy másik boltba ahol a múltkor próbáltam a Schechter omen 6 extreme-et meg a V100-ast,ott már tudtam próbálgatni.Szóltam,hogy ezt a kombót szeretném kipróbálni,ha van most.Kihozta a kombót,és kipróbáltam ezt az Ibanezt elsőnek,mert kíváncsi voltam miben különböznek a gitárok.
Nem szólt rosszul,direkt mahagóni típusú gitárt kértem az eladótól,és levette nekem ezt.
Szép gitár is volt.Ezután csak már a kíváncsiság,mindenki itt jó hírekkel szolgál a V100-asról,és szerettem volna mégegyszer egy ilyen kombón kipróbálni,nem 3-400 ezres marshallokon.Játszottam rajta vagy fél órát,ide-oda tekergettem mindent,pick up váltók,stb.
Nem estem hanyat tőle ismét,én nem hallom benne azt a hangot amire határozottan rábólíntanék,hogy ez más mint a többi,nekem szimpla humbuckeres gitárnak tűnt hangzásra,ugyanúgy mint a múltkor.Kiszerettem volna próbálni még a Cort KX1Q-t is,de az nem volt raktáron,meg ottis le kell előlegezni,kértem egy M600-as Cort-ot,azse volt,csakúgy mint az M520,Ibanez Rga32mol,és ezse volt sajnos :(
Aztán kezembe vettem mégegyszer a Schechter omen 6 extreme-et,elég ütős vagány hangja volt,most az a gitár 94.000 forint ott.Nagyon tetszett a hangja,és egyből arra gondoltam,hogy akkor a KX1Q milyen brutálisan szólhat majd,mert sokkal jobb anyagokból készült ahogy írtátok nekem.
Még megakartam nézni egy másik boltot,de nem volt nyitva,majd megpróbálok benézni valamelyik nap.Hát így azt kell mondjam,nekem nem jött be ez a Les Paul hang,semmit nem érzékeltem belőle,hogy olyan vagány különc hangja lenne,most se,meg a 300 ezres erősítőn se a múltkor a Vintage V100-ason.A híresztelések alapján sokkal jobbat vártam volna tőle,lehet csak a formája miatt aratott olyan nagyot( :D ).Ez az Ibanez ART120 bejött vitte a prímet,jó gitár volt,csak sajnos jóval több gitárt szerettem volna kipróbálni,mindegy még vannak használt ajánlataim,van még egy használt Cort KX1Q elég jó árba van,kipróbáljuk aztis majd.

[ Szerkesztve ]

(#6177) Atticus85 válasza Atticus85 (#6176) üzenetére


Atticus85
tag

Ja,és erről az Orange kombóról meg nem olvastam rosszat,meg olyan kombón akartam kipróbálni a gitárokat,ami az én pénztárcámhoz van igazítva,mert hiába a 300.000-res marshall ha úgyse olyanom lesz otthon.

(#6178) Eastman válasza Atticus85 (#6176) üzenetére


Eastman
őstag

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6179) Womb válasza Atticus85 (#6176) üzenetére


Womb
senior tag

A V100-astól nem fogod megkapni az lp hangot, csak hasonlót.
Az is lehet, hogy kifogtál egy döglött gitárt (nem ritkán fordul elő olcsó hangszereknél, a Vintage- meg különösen érvényes ez)
Az Ibanez talán jobb néhány fokkal (mondtam, jobb anyagokkal dolgoznak, és ahogy olvasom juhar tető is került a mahagónira), árban is több néhány tízessel.
Próbálgass, csak próbálgass, így kapsz igazán képet a felhozatalról. A tanácsokat mindig fenntartással kezeld, a füled viszont nem hazudik, inkább rá támaszkodj!

(#6180) Atticus85 válasza Womb (#6179) üzenetére


Atticus85
tag

Oks :) köszi a tanácsokat,és mindenkinek,próbálgatni fogok még ha lesz rá lehetőségem azt az Ibanez Sz520-ast nagyon kipróbálnám kíváncsiságból,meg végre a KX1Q-t-is.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat :R

(#6181) izomhod válasza lakisoft (#6171) üzenetére


izomhod
senior tag

ugyan nincs mit ;)

Duff könyve megvan valakinek?

(#6182) Szten Márs válasza Printszkrín (#6173) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Engem megtévesztett, mert a kezemben volt, és látszatra nagyon hasonlított a fa a kőrisre."

Valószínűleg pont ez a gyártó célja ezzel a fafajtával :K De sajnos ettől még nem lesz belőle hangszerfa.
Amúgy a Pinus nemzetségbe tartozó fafajok a mi fogalmaink szerint is fenyők, mi általában "kéttűs fenyők" gyűjtőnéven emlegetjük őket. Itthon pl a feketefenyő és az eredei fenyő tartozik a Pinus nemzetségbe.

Atticus85:
Na, erről van szó, csak így tovább :K

[ Szerkesztve ]

(#6183) Printszkrín válasza Atticus85 (#6180) üzenetére


Printszkrín
senior tag

...azt az Ibanez Sz520-ast nagyon kipróbálnám kíváncsiságból...

Ezt sajnos csak ott fogod tudni kipróbálni ahol linkeltem.
Sajnos pár éve nem gyártják már.

Egyébként meg hajrá, csak így tovább!
Most már kezd képed lenni arról, amiről eddig csak beszélgettünk.
Sajnos ez a baj a magyar hanszerboltokkal, hogy egy 100k-s gitárt nem mernek
bevállalni raktárra, mert nem fekete, és így biztos, hogy a kedves vevő nem azt a
színt fogja választani amit esetleg tartanának.
Telefonáld körbe a boltokat, hátha van valahol egy kósza KX 1Q!

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6184) Printszkrín válasza Szten Márs (#6182) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Amúgy a Pinus nemzetségbe tartozó fafajok a mi fogalmaink szerint is fenyők, mi általában "kéttűs fenyők" gyűjtőnéven emlegetjük őket. Itthon pl a feketefenyő és az eredei fenyő tartozik a Pinus nemzetségbe.
Értem én, de ez akkor sem az a fenyő amit a bútorboltokban lát az ember
ágykeretnek, komódnak elkészítve! A tömörsége teljesen más lehet, mert a
gitár meglepően jól szólt!

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6185) X2N válasza Atticus85 (#6180) üzenetére


X2N
senior tag

KX1Q-t én láttam a 4-6-os villamos Király u. megállójánál lévő hangszerboltban. [link]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6186) Atticus85 válasza Printszkrín (#6184) üzenetére


Atticus85
tag

Amiket olvasgatok a mahagóniról,meg a testenátmenő húrozás,és a ragasztott nyak fontosságáról,nagyon úgy néz ki,hogy nekem találták ki ezt a Cort KX1Q-t,már van is egy ajánlatom,kaptam képeket is,ha gondolod átküldöm,ha pm-be adsz egy e-mail címet,vagy annak aki kíváncsi rá.

[ Szerkesztve ]

(#6187) Printszkrín válasza Atticus85 (#6186) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Oké, küld át a képeket az ímélomra!
Kattints a nevemre, az adataimnál ott a címem!

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6188) Printszkrín válasza X2N (#6185) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Sőt még van nekik IBANEZ SZ520 QM GAB újonan.
Egy baj van velük, hogy nem a debreceni villamos megállójában van a bolt a Nagytemplommal szemben! :DDD

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6189) Szten Márs válasza Printszkrín (#6184) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Általában lucfenyőt látunk a bútorboltban, de erdei fenyő is van szép számmal, szintén gyakori bútorfa. Sőt fekete fenyő is előfordul a bútoriparban, bár azt kevésbé szeretik használni, általában igencsak tele van göccsel az ezekből készült faanyag, ami jelent némi gondot ugye, plusz a gyantatartalmuk jelentősen magasabb a luchoz képest. Bár a gyantatartalom terén a Pinus nemzetség úgy általában igen jól áll. Az építőipar inkább szereti őket hasznosítani.
(Apám ezzel foglalkozott igen hosszú évekig, mondhatni fatelepen nőttem fel, egy másik szempontból meg nekem is van némi közöm hozzájuk :) )

Mindenesetre hangszert még ezen a modellen kívül nem láttam belőle sehol.

(#6190) Printszkrín válasza Szten Márs (#6189) üzenetére


Printszkrín
senior tag

(Apám ezzel foglalkozott igen hosszú évekig, mondhatni fatelepen nőttem fel, egy másik szempontból meg nekem is van némi közöm hozzájuk
Már épp akartam kérdezni, hogy mi vagy te? Kertész mérnök? :B

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6191) Szten Márs válasza Printszkrín (#6190) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Biológus :) Bár nem növénytanos, de azért illik ismerni valamilyen szinten őket így is.

(#6192) Eastman válasza Szten Márs (#6189) üzenetére


Eastman
őstag

...már csak egy hangszerész sulit kellene elvégezned. :K

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6193) Printszkrín válasza Szten Márs (#6191) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Rendben, így már értem.

El kell ismerjem, beszoptam rendesen kőrisnek, bár nem ezzel foglalkoztam
mikor kb 2 éve a kezemben volt.
Ráadásul a Butterscotch Blonde lakkozású volt, amin látszik a fa rendesen.
Mindegy, gondoltam ez valami fura kőris, nem érdekes.
Akkoriban 70k volt egy ilyen gitár, vagy a tulaja jutott hozzá ennyiért, de rendben volt.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6194) Szten Márs válasza Eastman (#6192) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igazából még érdekelne is, abszolút, de nem hiszem, hogy lesz belőle valaha is valami... :N

Printszkrín:
Simán beszopható :K Mondom, tuti nem véletlenül van ez a faanyag kiválasztva. De ha jól szólt, akkor mindegy is igazából, az a lényeg. (A Taylor Guitars-nál csináltak mindenféle hulladék deszkából gitárt, polgárpukkasztásnak, meg azt megmutatni, hogy nem csak a faanyag számít. A fenének nem találom most a honlapjukon ezt, de ha véletlen rábukkanok, majd linkelem. )

(#6195) Eastman


Eastman
őstag

Bence otthon a gitárjával és a zeneszerkesztő programokkal üti el az idejét. :) [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6196) Atticus85


Atticus85
tag

Milyen meseszép,csodálatos lenyűgöző egy gitár ez,nem győzök betelni a szépségével,kár hogy keveset tud :(

(#6197) Szten Márs válasza Atticus85 (#6196) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A gitározás többről szól, mint hangszedőkről, meg erősítőkről, meg fafajtákról, meg ragasztott, vagy csavarozott nyakról. A legfontosabb dolog, jóval fontosabb a fentieknél az, hogy szeresd a gitárodat. Hogy legyen vele egy kapcsolatod, ne olyan, mint egy rideg használati tárggyal, hanem jóval belsőségesebb. Hogy örömmel vedd kézbe, hogy már az is inspiráljon a zenélésre, ha ránézel. Ezt vedd figyelembe a vásárlásnál.
AZ M520 aligha rossz gitár, még akkor sem, ha vannak nála többet tudók, és ha ez a gitár inspirálna, akkor hajrá ;)

[ Szerkesztve ]

(#6198) Womb válasza Atticus85 (#6196) üzenetére


Womb
senior tag

Már megint a menzúra?

(#6199) X2N válasza Atticus85 (#6196) üzenetére


X2N
senior tag

Miben tud kevesebbet mint a többi amit néztél?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6200) Atticus85 válasza X2N (#6199) üzenetére


Atticus85
tag

Mondjuk a KX1Q-hoz képest :(

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.