Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) atidzsiforc válasza Atticus85 (#6697) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ez egy DSP modelling amp, tobbfele erosito hangzasat kepes szimulalni+effektek is vannak rajta, nagyon sok fele variaciora van lehetoseg, akar a neked szukseges hangzast is ki lehet belole hozni.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6702) Atticus85 válasza atidzsiforc (#6701) üzenetére


Atticus85
tag

Köszi akkor feltétlenül kipróbálom a Schecterrel is.Amúgy nem tudjátok,hogy a Scechter omen 6 extreme,és a sima Schecter omen 6 miben különbözik?Mert a sima az olcsóbb,bár nem tudom hangzásba van-e különbség?Vagy csak a vektor pozíció jelzők,stb,ilyenek lehetnek amiért az extreme drágább?

(#6703) alienpapa


alienpapa
senior tag

megint kezdődik b@zdmeg.....

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#6704) Szten Márs válasza Atticus85 (#6702) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ja végülis gondolom a te böngésződ nem hozza be a gyártó honlapját.... nem azért, de komolyen nem vagytok ti rokonok Carloval?
Azért a válaszomat belinkelem
[link] <-> [link]

Ugyanakkor hadd kérdezzem már meg, hogy normális dolognak tartod, hogy beregisztrálsz ide egy kamu-nickkel, előadsz egy rakat kamu dumát, megpróbálsz úgy tenni, mintha nem is te írnál, ezáltal megpróbálsz mindenkit átb.szni, persze a kényesebb kérdéseket, szembesítéseket kikerülöd... szóval csak így magában ez így korrekt meg rendben lévő dolog...? Aztán ezek után, hogy ilyen hozzáállást tanusítasz felénk, visszajössz a régi nickeddel, egy bocsi srácokot ki nem préselve magadból, és még elvárod, hogy a google-t, meg a gyártók honlapjait is mi böngésszük helyetted... ez is oké, meg tök normális dolog?
Én vagyok hellikopter, vagy wtf?

[ Szerkesztve ]

(#6705) alienpapa válasza Szten Márs (#6704) üzenetére


alienpapa
senior tag

+1

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#6706) Atticus85 válasza Szten Márs (#6704) üzenetére


Atticus85
tag

Én itt néztem meg mind két gitárt:

[link]
[link]

Itt semmi különbség nincs kiírva a két gitár között.
A másik nick-emet csak azért csináltam,mert a vége fele már ha kérdeztem valamit szinte csak olyan válaszok jöttek,hogy: "Ez kész" meg hogy "vedd meg akkor",meg ilyenek.
Amúgy hozzátenném,hogy nem b@asztam át senkit,ez volt az egyetlen saram,de et is már csak muszájból csináltam.Nagyon szeretek gitározni,és én nem tehetem meg,hogy gitárokat cserélgessek,még most is kuporgatni kell a pénzt,nem vagyok egy olyan ember aki tele van pénzzel,még munkám sincs most.Ne haragudjon senki,sok kérdésem van az igaz,nagyon érdekel a gitározás,meg az is hogy rájöttem,hogy nem mindegyik gitár hozza azt a hangzást amit a Schecternél,meg amit az LTD-nél hallottam.A Cort-okat meg sajnos nem tudom kipróbálni itt a közelben,csak ha leelőlegezem,azzal meg megint csak látatlanba kockáztatok,és akkor mégegyszer elnézést mindenkitől

(#6707) Printszkrín válasza Atticus85 (#6702) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Amúgy nem tudjátok,hogy a Scechter omen 6 extreme,és a sima Schecter omen 6 miben különbözik?....

B@zzz.meg! Ha nem beszéltük át 100x akkor egyszer sem!
Olvass vissza!

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6708) Womb válasza Atticus85 (#6692) üzenetére


Womb
senior tag

Nem gyenge cuccokat használ ez a Jerry gyerek, de ezt érdemes áttekintened.
Szerepel itt Bogner, Peavey, Vox meg ezerféle minden más.
Ha csak az árnyékához hasonlót akarsz, és nem vagy sok pénzel eleresztve, akkor első körben modellezős cuccok között kellene nézelődnöd.
Pld. ezekben találsz Peavey 5150-hez hasonló hangot : [link] A 75W-oshoz jutub
Ez otthonra is, próbákra is elég.
Csöves Vypyr60W-osat találhatsz olcsón. Jó cucc.
Line6 is jó modellezős erősítőket kínál, próbáld ki őket! ;)

(#6709) Szten Márs válasza Atticus85 (#6706) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Oké, ha ennyire fontos a gitárválasztás neked, és ennyire kell, hogy segítsünk, akkor
1, miért teszel magasról arra, amit mondunk?
2, miért nem nézel utána semminek?

Nekem pont az jön le, hogy kb. tökmindegy mit választasz, a lényeg, hogy jó sok sz.rozás után legyen megvéve... Mert akit érdekel, hogy mit választ, az tutiszáz, hogy nem így áll hozzá a dologhoz...

[ Szerkesztve ]

(#6710) atidzsiforc válasza Womb (#6708) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ezt a guitar world-os Paul csavot nagyon birom. :DDD

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6711) Womb válasza atidzsiforc (#6710) üzenetére


Womb
senior tag

Én is szeretem a bemutatóit.
Michael J. Fox rokker kiadásban :D

(#6712) Atticus85 válasza Szten Márs (#6709) üzenetére


Atticus85
tag

Hát engem pedig érdekel,csak gondolom az a baj,hogy túl sokat kérdezek addig míg nem mentem el kipróbálni valamit.Ha tökmindegy lenne mit választanék,akkor eddig miért a Schechter adta nekem legjobban hangzásra?Nem terveztem olyan gitárt,de érdekelnek olyan gitárok is amik az általam megközelíthető hangszerboltokba nincsen,ezért kérdezek sokat.Akit érdekel az hogy áll hozzá a dologhoz akkor?Mert szerintem akit nem érdekel az áll oda úgy,hogy tökmindegy mit vesz,nem is tud róla semmit,csak "bánja a baj megvesszük"
Szerintem.Aminek meg tudok utána nézek,de angolul egy kummát se tudok,az itteni hangszerboltokba,meg van egy két gitár,ahol egyik helyen valami mahagóniból van,a másik oldalon,meg már hárs van kiírva ugyanannak a gitárnak.
Én nem teszek magasról arra amit mondtok,örülök,hogy okulhatok azáltal amiket írtok,és tapasztalatokat gyűjtök,és ezt most megis köszönöm itt mindenkinek mégeyszer,köszönöm srácok,és ne haragudjatok.

(#6713) Printszkrín válasza Atticus85 (#6712) üzenetére


Printszkrín
senior tag

érdekelnek olyan gitárok is amik az általam megközelíthető hangszerboltokba nincsen,ezért kérdezek sokat
Ezért kellene rászánnod egy vonatjegy árát, hogy ide gyere Budapestre, és
néhány óra alatt ki tudnád próbálni az összes gitárt ami eddig megtetszett.
Pont azért kellene egy kis pénzt befektetned az utazásba, hogy ne maradj le
olyasmiről amit a keleti végen csak képen tudsz nézegetni.
Lehet, hogy ha kezedbe fognál egy Cort KX 1Q-t a Mezzofortéban, többé ki sem
adnád a kezedből. De ha nem utazol, ezt sosem tudod meg. Ott fog motoszkálni
évekig a fejedben, hogy nem tettél meg mindent, hogy kiválaszd a legjobb gitárt
ami neked megfelel.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6714) Atticus85 válasza Printszkrín (#6713) üzenetére


Atticus85
tag

Sajnos ebbe igazad lehet. :(

Amúgy te megnézted amit ma linkeltem videót?

Egy ilyen hangzáshoz biztos nem találok csak 200.000-től olcsóbban erősítőt?

(#6715) Printszkrín válasza Atticus85 (#6714) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ezt még nem, de ugyan azt tudnám mondani mint két hónapja.

G&L Rampage ("Blue Dress") w/ Motor City Pickup, tuned to Eb Standard
G&L Rampage ("No War") w/ Motor City Pickup, tuned to Drop Db
Gibson Les Paul Custom w/ Motor City Pickup in Bridge, tuned to Eb Standard
Lush Custom Tele Shape, tuned to Eb Standard
Motor City Pickups are pickups custom wound for Jerry Cantrell

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6716) Womb válasza Atticus85 (#6712) üzenetére


Womb
senior tag

Még mindig eladó az az Ibanez (adok-veszek #466436)
Van még itt egy kék520-as Ibi. Fantasztikus hangszerek, meg kell nézned őket.
150 irányba van egy Framus Diablo is. német rettenet, kábé kurvajó hangszer, új ára 300 felett.
Én is ilyet tervezek venni, csak persze balosba.

(#6717) Womb válasza Atticus85 (#6714) üzenetére


Womb
senior tag

Nem olvastad a post-om?

(#6718) Womb válasza Atticus85 (#6714) üzenetére


Womb
senior tag

Te Atti.....megvetted azt az omen Sekit?

(#6720) X2N válasza Atticus85 (#6692) üzenetére


X2N
senior tag

Bugera 333 fej és egy 2x12-es láda. Olcsóbban esetleg Bugera 6260,6262,333 kombó van.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6721) sti10p


sti10p
senior tag

No holnap vagy kedden megyek gitárt nézni, egyelőre Cort Eath Grand és 70 van betervezve kipróbálásra, remélem lesznek a helyi boltban, mert így ránézésre nem tudnék dönteni. Esetleg még valami ajánlat a max 50e-es kategóriában, hogy mit lenne érdemes kipróbálni innen?:[link] bár van vagy 3 boltjuk és nem tudom a helyiben mi lessz kipróbálható...

Egyúttal állványt és puha tokot is néznék hozzá.

Ja és hot vétel lenne, tehát ha tetszik a hangja akkor meg is veszem egyből, ezért lenne jó ha ajánlgatnátok.

[ Szerkesztve ]

XY

(#6722) Eastman


Eastman
őstag

[link] :O

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6723) Szten Márs válasza sti10p (#6721) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha gondolod hívd fel őket, hogy a kinézett gitárok vannak-e raktáron... Egyébként a két kiválasztottnál jobb hangszert ennyi pénzért nem kapsz, az szinte biztos :K Főleg a linkelt bolt kínálatában nem látok semmit, ami akár nyomokban konkurens lehetne.

Érdekes amúgy a Cort Earth Grand menzúrájához itt is 579mm van írva :F A gyártó honlapja szerint mindenesetre normál menzúrájú. Van most előttem egy Cort prospektus, abban sincs említve, hgy rövid menzúrájú lenne.

(#6724) alienpapa válasza Szten Márs (#6723) üzenetére


alienpapa
senior tag

Honnan szereztél cort prospektust? :DD

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#6725) Szten Márs válasza alienpapa (#6724) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Hangfoglaláson lehetett ilyesmiket begyűjteni. :K

(#6726) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Jo reggelt! ;]

Gityomhoz(Washburn WI24) rendeltem uj hidat, de a regivel van egy kis problema. Nem akar kijonni a helyerol par csavar, eleg rozsdasak, meg gyenge anyagbol vannak, ezert nem merem eroszakolni csavarhuzoval, nehogy szetdaraljam a fejuket. Fujtam ala fole mindenhova egy rakat wd40-et, azik benne reggelig, remelem megoldja. Ha esetleg nem jonne be a modszer, valakinek van valami otlete? Elore is koszi! :R

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6727) Printszkrín válasza atidzsiforc (#6726) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ha jól sejtem, a te gitárodon négy csavarral rögzített fix strató jellegű húrláb van,
és a csillag fejü csavarokkal szenvedsz.
Első lépésben pákával melegítheted a csavar fejeket jó alaposan, és megpróbálhatod melegen kitekerni. Ha nem segít, akkor le kell fúrni a csavarfejeket, egy kicsit kissebb fúróval mint a csavarfej, és ha így le tudod emelni a húrlábat, akkor a megmaradt csonkokat fogóval kezdheted kitekerni. Persze itt is segít a melegítés tekerés elött.
A melegítéssel persze csak óvatosan, hogy a lakkozást ne olvaszd meg azért.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6728) atidzsiforc válasza Printszkrín (#6727) üzenetére


atidzsiforc
őstag

5 csavaros, de a lenyegen nem valtoztat. Az elso kettot sikerult kimutenem siman csavarhuzoval, a hatso 3 van berohadva. Koszonom a tanacsokat, mindjart neki is allok! :R

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6729) sti10p


sti10p
senior tag

Akuszikus gitár behangolásához mit javasoltok? Emlékszem régen amíg nem ment fejből az A hang, addig a telefonnal hangoltam be (a Muszty és Dobay gitársuli ajánlásával anno :U ), de most hogy újrakezdeném komolyabban lehet jó lenne valami profibb, de egyszerű hangoló cucc. Síp, csiptetős mi lenne a jobb? (Ja és a lényeg hogy olcsó legyen. :U )

XY

(#6730) atidzsiforc válasza sti10p (#6729) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Rezgeserzekelos hangolo, racsipteted a fejre es have fun.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6731) sti10p válasza atidzsiforc (#6730) üzenetére


sti10p
senior tag

[link]-és ez, valahogy profibbnak tűnik?! :F

Amúgy köszi!

XY

(#6732) atidzsiforc válasza sti10p (#6731) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ez is cuki, meg ugyanannyiba is kerulnek; en Snarkot hasznalok, baromi pontos, piszok gyorsan reagal, tud mindent ami kell, alapfrekit alligatni flat mode etc, csak nem lehet konkretan gitarhangolonak allitani, csak kromatikus. Ja es tobb, mint fel eve a boltban kapott elem van benne, nem kellett cserelnem. Volt, hogy jammeles utan spanomnal hagytam a gitart, az meg babralta a hangolot, es 2 napig bekapcsolva volt hagyva a tokban :DDD . Annyi nyugje van, hogy a gumitalpa konnyen lejon, de ahogy latom annak, amit te linkeltel jobb csipesze van.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6733) atidzsiforc válasza Printszkrín (#6727) üzenetére


atidzsiforc
őstag

1 kerdes: Ha pakaval melegitem, hotagulas miatt nem szorul meg megjobban? :F
Furogep meg nincs itthon sajna.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6734) Printszkrín válasza atidzsiforc (#6733) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Szerintem itt a hőtágulásnak nincs szerepe.
A fába vannak berohadva a csavarok. Befolyt izzadság, pára miegymás.
A csavar menetes része rozsdásodik be, így nem tud megmozdulni a fában.
Lényegében annyira kell felmelegíteni, hogy kicsit megpörkölje maga körül a
csavar a fát, így meg tudod indítani.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6735) atidzsiforc válasza Printszkrín (#6734) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Na kozben sikerult egyet kieroszakolni, furogep hijan kalapacsk+egy kisebb csavar modszerrel, nem a menetek vannak berozsdasodva, hanem a fej alatti resz, ami a hurlabbal erintkezik.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6736) Printszkrín válasza atidzsiforc (#6735) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Akkor nyert ügyed van, mert így könnyű lesz kicsavarni őket.
A csavarhúzót illeszd a csavarba, és kocogtasd kalapáccsal.
Így megtöröd a rozsdát, és könnyebb lesz megindítani, utána már könnyen kijön.
Azt hittem jobban be van rohadva.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6737) atidzsiforc válasza Printszkrín (#6736) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Kijottek, nagyon szepen koszonom a segiteseget! :R

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6738) Printszkrín válasza atidzsiforc (#6737) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Szívesen, nincs mit!

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6739) matyi94 válasza atidzsiforc (#6737) üzenetére


matyi94
senior tag

Btw milyen húrlábat rendeltél és honnan?

Legyen szép napod!

(#6740) atidzsiforc válasza matyi94 (#6739) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ilyet.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6741) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Ugy dontottem, hogy ha mar hidat cserelek, szetkapom az egeszet es kitakaritom etc. Volt rajta par csunya karc(egy nagyon deathcore pillanatomban belekarcoltam, hogy MURDER), ezert felcsiszoltam a lakkot, s ahogy tudtam, poliroztam is. Igy jobban is tetszik, mert nem csillog, jo kis matt fekete lett. Itt egy kep.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6742) Eastman válasza atidzsiforc (#6740) üzenetére


Eastman
őstag

Nice!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6743) atidzsiforc válasza Eastman (#6742) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Koszike. :R

Azota kitakaritottam belole a kinai gyartosorrol hozott rendkivul finom fureszport ;], kivettem a hangolokat es felcsiszoltam, lepoliroztam a fejet is, hogy ugyanugy nezzen ki, mint a test. Holnap-holnaputan erkezik a hid, uj hurok, potikra szep sapi, aztan folytatodik a szobametal!

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6744) Atticus85


Atticus85
tag

A Scechter omen 6 extreme-hez melyik kombóval lenne jobb line 6 Spider IV,vagy Peavey Bandit 112-vel?Zenélésre is fog kelleni meglehet,de nem 100 %-ék,ez csak talán. Szal a line 6 is 75 watt.ra gondoltam kb.

(#6745) lakisoft válasza Atticus85 (#6744) üzenetére


lakisoft
veterán

Miért pont 75W-os?

(#6746) bucsupeti válasza Atticus85 (#6744) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Ha nem zenélésre, akkor mire kell? ;]
Az egyik modellezős, a másik egy sima erősítő. A modellezősben vannak effektek, erősítő modellek stb, a másikban van két csatornád és egy zengetőd (meg szólókiemelés).

Egyébként ha gyakorlásra kell és tuti nem fog kelleni zenekari próbára/fellépésre akkor tényleg minek a 75 watt? Inkább egy 30w-os.

Egyébként meg ne legyél write-only mert ezt is kibeszéltük már jópárszor a kedvedért! :(((

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#6747) atidzsiforc válasza Atticus85 (#6744) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Line6-ot meg nem hallottam eloben, de peavey-m mar volt nem 1, nagyon szeretem a hangjukat. Ha ilyen bizonytalan vagy, akkor ne vegyel ekkorat, a bandit is megsuketit 1es post gain folott.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6748) Szten Márs válasza bucsupeti (#6746) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Söralátétnek? :DDD Vagy nemtom, jól mutat a váza rajta... ilyesmit tudok elképzelni ha alapvetően nem zenélésre kell, csak lehet, hogy arra is kellhet :D

[ Szerkesztve ]

(#6749) Atticus85 válasza bucsupeti (#6746) üzenetére


Atticus85
tag

Én mondtam,hogy nem 100%,hogy zenélésre kell,de azért ha bármikor úgy alakulna,hogy zenélni fogok egy zenekarba akkor ne legyek meggátolva a kombó teljesítménye miatt,hanem csak fogom,és viszem a próbaterembe.

(#6750) matyi94 válasza Atticus85 (#6749) üzenetére


matyi94
senior tag

Ennek ellenére sok a 75watt. Ismerős játszik a 30-as Line6-en 2éve több mint 20 koncertjükön voltam, ezek között több kültéri is volt és még ott is jól lehetett hallani dob és bőgő mellett is. Azt pedig már legalább 20szor leírtam, hogy a 15-ösön is próbáltunk már nemegyszer dob mellett és úgy is jól lehetett hallani. Szobában meg 2-estől úgysem fogod feljebb tekerni. Akkor minek is a 75w?

Legyen szép napod!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.