Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) X2N válasza Womb (#6249) üzenetére


X2N
senior tag

Próbáltam pc-s erősítő szimulátorokat Pod Farm, Guitar Rig, Mesa Lecto stb. Még IR kabinet szimulátorral se szól olyan jól, mint egy normális gitárerősítő.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6252) Womb válasza X2N (#6250) üzenetére


Womb
senior tag

Jajj, hát Te is tudod, hogy nem ilyen zenére használná.
Ha blúzer lenne, nyilván egy autentikus kis csöves motyónál nincs jobb.
Ha egy ilyen kis kombót látsz kimikizve vigyázz, a kis dobozka nem így szól!

Nem a csöves hangzás vagy erősítő ellen beszélek (hülye is lennék), de otthonra a modellezős cucc sokkal praktikusabb.
Nagyon halkan is használható, sok biz-bazt tud stb...

(#6253) Womb válasza X2N (#6251) üzenetére


Womb
senior tag

Ez így van. Azért az Overloud már egész elfogatható (egy próbát megér), de... az egész gitárjátékra reagálása nincs olyan jó egyiknek sem, mint egy gitárerősítőnek
Nem úgy a JamVox :)
Jó kis cucc, annyi pénzért.

Lovrek bá' is JamVox-ot használ otthonra.

[ Szerkesztve ]

(#6254) X2N válasza Womb (#6252) üzenetére


X2N
senior tag

Mondjuk ezt nem nekünk kell eldönteni, majd atticus eldönti h neki mi kell otthonra, ha egyszer veszi a fáradtságot és kipróbálja valamelyiket.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6255) Womb válasza X2N (#6254) üzenetére


Womb
senior tag

Igen, igen. :K

(#6256) Atticus85 válasza X2N (#6254) üzenetére


Atticus85
tag

Nemigazán szinpatikus nekem ez a kössük a számítógépre megoldás.Szerintem egyelőre maradok a Line 6 Spider-nél,matyi94-nek van is egy 15 wattos,majd kipróbálom,és ha bajön akkor átveszem tőle :)

[ Szerkesztve ]

(#6257) Womb


Womb
senior tag

Vigyázz Atticus, a Hangmester lakók kevésbé toleránsak mint az itteni gárda, pillanatok alatt elküldenek melegebbre. :D
Látom már megint felesleges kérdésekkel bombázod a jónépet.
Menj próbálgatni, Ati.

(#6258) Atticus85 válasza Womb (#6257) üzenetére


Atticus85
tag

De te mit válaszolnál az ott feltett kérdésemre?Mert azért kérdztem,mert írták itt is,ha lefelezem a humbuckereket akkor single-t kapok,mint egy strato gitáron.Ezért kérdeztem amúgy.A srác válaszából ítélve,igenis bevannak kategorizálva bizonyos gitárok bizonyos műfajokra,mert akkor nem ezt válaszolta volna.De te mit válaszolnál az ott lévő kérdésre?

[ Szerkesztve ]

(#6259) alienpapa


alienpapa
senior tag

semmi... :)

[ Szerkesztve ]

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#6260) hNp88 válasza alienpapa (#6259) üzenetére


hNp88
aktív tag

fail :D

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#6261) alienpapa válasza hNp88 (#6260) üzenetére


alienpapa
senior tag

epic! :) Lehet jobb is, legalább nem mondják rám h gyökér vagyok! :)

[ Szerkesztve ]

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#6262) Womb válasza Atticus85 (#6258) üzenetére


Womb
senior tag

"Én az ilyen fajta, dögös rock n' roll hangzásért őrülök meg,ez a Cort KX1Q-val is ugyanígy szólhat vajon hiába telecasteren játszanak rajta?"

Ati, de milyen kérdés már?
Honnan a bánatból tudnánk, hogy ami telén így szól, az a cort-on hogy szólna?
Teljesen más karakter a két gitár, még akkor is, ha a humbit lefelezheted szinglire.
Amióta gitár vásárlásra adtad a fejed, azóta mutattál nekünk egy rakás videót, ami így szól, meg úgy szól, válasszunk gitárt.
Próbálunk segíteni, de mint azt a Hangmesteren is levették a srácok, túlmutatnak a kérdéseid az egyszerű érdeklődésnél.

Ha neked úgy könnyebb eligazodni, akkor kategorizáld a gitárokat.
Mindenesetre szépen elkanyarodtunk a kezdeti V100-tól.

(#6263) Szten Márs válasza Atticus85 (#6258) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk egy humbucker felezésével soha az életben nem kapsz olyan hangszedőt, ami úgy szól, mint egy igazi single coil. ;) Kutyából nem lesz szalonna, humbuckerből meg nem lesz valódi single coil, csak valami "olyasmi".
Ma voltam Grand Mexican Warlock koncerten (goto youtube, és nézzen utána, akit érdekel :) ) és a két gitár közül az egyik egy telecaster volt, a másik meg egy stratocaster, három single coil hangszedővel, így összesen 5 single coil volt a színpadon és nulla humbucker. Nem szóltak szarul :)

[ Szerkesztve ]

(#6264) X2N válasza Womb (#6262) üzenetére


X2N
senior tag

"Én az ilyen fajta, dögös rock n' roll hangzásért őrülök meg,ez a Cort KX1Q-val is ugyanígy szólhat vajon hiába telecasteren játszanak rajta?"
Ha ilyen hangzás kell akkor inkább a Laney Cub12 kell, nem a Line6. Nem fog ugyanúgy szólni telecasteren. Nem értem, hogy mit nem lehet érteni ezen, 2 nagyon különböző különböző gitár, nem szólhat ugyanúgy, meg kell hallgatni mindkettőt és azt választani ami jobban tetszik, nem teleírni a fórumot. De ha két ember játszik ugyanazon a gitáron, erősítőn akkor se lesz ugyanaz a hangja, mert mindenki máshogy gitározik.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6265) Atticus85 válasza X2N (#6264) üzenetére


Atticus85
tag

Ez akkora baromság,hogy ha két ember ugyanazt játsza ugyanazon az erősítőn ugyanazon az effektekkel,ugyanazzal a gitárral,hogy az se lesz ugyanolyan.Ha máshogy gitározik az azt jelenti,hogy béna,ennyi.Füleleni kell,és figyelni,és akkor ugyanúgy szól.Nem egy covert láttam már,meg énis eltudok rengeteg számot játszani ami egy az egybe ugyanaz,miért ne szólna úgy?Azért ilyen nincs már bocs.Én nem tudom más hogy gitározik,de azért ilyet ne állítsunk már.

[ Szerkesztve ]

(#6266) Szten Márs válasza Atticus85 (#6265) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem arra célzott, hogy játékstílustól föggően ugyanazzal a gitárral, erősítővel és beállításokkal is elég sokféle hangzás kihozható egy gitárból. Ahogy mondani szokás: "the tone is in the hands". Persze, ha arra törekszünk, hogy a másikat másoljuk, és olyan hangzást érjünk el, az más :)

(#6267) Womb válasza X2N (#6264) üzenetére


Womb
senior tag

Elmondtam a véleményem.
Ne támadj le ember, nem adtam rá okot.
Videón a tag, egy Pod XT játszik... :U

[ Szerkesztve ]

(#6268) Womb válasza Womb (#6267) üzenetére


Womb
senior tag

Atticus, Adok-veszek #462244, koreai Ibanez 520.
Nagyon jó gitár!

(#6269) X2N válasza Womb (#6267) üzenetére


X2N
senior tag

Ezt Atticus hozzászólására írtam amit a Hangmesterre írt. Nem ellened szóltam.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6270) Womb válasza X2N (#6269) üzenetére


Womb
senior tag

Bocsi, hogy így reagáltam le, csak nekem válaszoltál :)

(#6271) Atticus85 válasza X2N (#6269) üzenetére


Atticus85
tag

Nem kéne így kitálalnod mindent ott,nem értem ebbe mi a fene olyan jó,majd ha kérdeznek elmondom én,mert annyira ellenszenves a fogadtatás,hogy ez még jobban nem tetszik nekik.

(#6272) Womb válasza Atticus85 (#6271) üzenetére


Womb
senior tag

Nyugi Ati, itt a hétvége, lehet nézegetni a gitárokat és az erősítőket.
Arra az Ibanezre azért rákérdeznék, nagyon finom műszer.

(#6273) Noddy


Noddy
senior tag

Sziasztok!

SX akusztikus gitárokról mi a véleményetek?
Amit youtube-on találtam az alapján elkeserítő...
[link]
De ha még megvan kipróbálni kifogom.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#6274) Atticus85


Atticus85
tag

Olyan meg az életben nincs,hogy két embernél nem szól ugyanúgy a gitár,mert mindenki máshogy játszik.Aki nem tudja lemásolni a számot mindennel ahogy van,az még vagy amatőr vagy nincs még meg a kellő tehetsége ehez,vagy pedig botfülű.Nem egy srácot láttam már,hogy milyen szarul játszanak egyszerű kis csapda számokat,már engem zavart,és megmutattam nekik,hogy játszák.Ilyen nincs a fasorba se,hogy egy gitár nem szól úgy két embernél.Aki nem tudja leutánozni a másikat az szarul szól,nincs meg a kellő tehetsége hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#6275) alienpapa válasza Womb (#6262) üzenetére


alienpapa
senior tag

+1
és köszönöm! :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#6276) X2N válasza Atticus85 (#6274) üzenetére


X2N
senior tag

Nem, mert mind másképpen pengetünk, más szögben fogjuk a pengetőt, más erővel pengetjük meg a húrokat, nem lehet 2x ugyanazt lejátszani, próbálj meg egy számot kétszer eljátszani úgy hogy mindkettőt felveszed egymás után, lesz különbség. Ezért sose fogsz úgy szólni mint más gitárosok még ha ugyanolyan erősítőt gitárt használsz is. Erre sok példa van, pl a Guns n Roses Appetit lemezének is sokan próbálják leutánozni a hangzását, még Slash is, beszereztek ugyanolyan erősítőt, gitárt, ugyanoda tették a stúdióban az erősítőt, ugyanazokkal a beállításokkal, mégis máshogy szólt, pedig ugyanaz a személy gitározott. Ha mindig minden amit játszol ugyanúgy szólna akkor mi értelme lenne a gitározásnak? :F

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6277) matyi94 válasza Noddy (#6273) üzenetére


matyi94
senior tag

Hát, ha olyanok, mint az elektromos gitárjaik, akkor én a helyedben nagy ívben elkerülném!

Legyen szép napod!

(#6278) Atticus85 válasza X2N (#6276) üzenetére


Atticus85
tag

Ha mindig minden amit játszol ugyanúgy szólna akkor mi értelme lenne a gitározásnak?

Az,hogy van egy hangzás amit szeret a gitáros,még nem jelenti azt,hogy minden amit játszunk mindennek ugyanúgy kell szólnia,millió hangzás létezik,ezt nem kell senkinek mondanom,de én elég sok mindent eltudok játszani,ami úgy szól mint az eredeti,az más dolog,hogy nincs meg hozzá a kellő erősítőm,gitárom stb. de a fogások,a pengetés üteme,az megegyezik.Nem is játszanék olyat amit nem tudok ugyanúgy eljátszani,azis másdolog,ha egy gyors szóló közbe valami néha mellé megy.De olyan nincs,hogy pl: a Nirvanától Polly-t csak Kurt Cobain tudja ugyanúgy eljátszani ugyanazokkal az effektekkel,és más már nem tudja ugyanúgy.Aki másként penget,más erővel pengeti meg a húrt mint az eredeti annak még gyakorolnia,fülelni kell,tökéletesíteni kell a kívánt számot,én így csinálom.

[ Szerkesztve ]

(#6279) Printszkrín válasza Atticus85 (#6278) üzenetére


Printszkrín
senior tag

De olyan nincs,hogy pl: a Nirvanától Polly-t csak Kurt Cobain tudja ugyanúgy eljátszani
Rossz példa. Azért Kurt Cobain-t ne vegyük egy kalap alá a nagy gitárosokkal.

Aki másként penget,más erővel pengeti meg a húrt mint az eredeti annak még gyakorolnia,fülelni kell,tökéletesíteni kell a kívánt számot,én így csinálom.

Így csak egy ízetlen másoló lesz belőled.

Szerintem. :U

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6280) Atticus85 válasza Printszkrín (#6279) üzenetére


Atticus85
tag

Így csak egy ízetlen másoló lesz belőled.

Nem hinném,mert mindenkinek jobban tetszik az eredeti,mint valami egészen máshogy szóló szám.Nem hiába vannak Tribute zenekarok is,azok se játsszák máshogy a számokat.
Minden úgy jó ahogy a nagyok kitalálták,ha valaki máshogy játssza az már nem ugyanaz,akinek füle van hozzá az kiszúrja,és az meg elég gagyi szerintem,

Amúgy meg értem mit mondassz,de ha úgy nézzük nem rossz példa,mert azt írta a srác,hogy két embernél másként szól ugyanaz a gitár,ugyanazokkal az effektekkel,ugyanazt a számot játszva :)

[ Szerkesztve ]

(#6281) X2N válasza Atticus85 (#6278) üzenetére


X2N
senior tag

Azért ezt kevesen fogják ugyanígy előadni: [link]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6282) Atticus85 válasza X2N (#6281) üzenetére


Atticus85
tag

Hát mint írtam ritmusgitározásra gondoltam nem 5 perces szólózgatásokra.Hát ha megtalálod ezt az effekthangot és kiindulásképpen tudsz nézni cover-eket,tab-okat,meg ha van hozzá sok türelmed,akkor előbb utóbb meg tudod így szólaltatni,de az se két nap lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#6283) Printszkrín válasza Atticus85 (#6280) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Na itt van a Sunshine of Your Love Jimi Hendrixtől, és itt az Eric Clapton féle változat.
Mindegyik ad valami mást, pedig össze sem lehet hasonlítani őket.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6284) Atticus85 válasza Printszkrín (#6283) üzenetére


Atticus85
tag

:D Hát azért ne hülyéskedjünk már srácok.Ekkora zenészek,ilyen neves sztárok,egyértelmű,hogy sajátosan fogja megszólaltatni,átdolgozni a számot,főleg közönség előtt.
Amúgy hasonlóan játsszák,csak más cuccokkal szólaltatják meg a gitárjaikat,meg 1970-ben még nem nagyon volt ennyi variáció mint manapság.Fejlődik a technika.

(#6285) Printszkrín válasza Atticus85 (#6284) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Végül is az a cél, hogy te is eljuss odáig, hogy sajátosan szólaltasd meg a gitárod.
És ez független a technikától. ;)

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6286) Atticus85 válasza Printszkrín (#6285) üzenetére


Atticus85
tag

Mindegy hagyjuk ezt,én mást mondanék erre.
Tudom sokszor beszéltünk már róla,de szerinted akkor nekem jobban fog passzolni a Cort KX1Q,mint a Vintage V100 a belinkelt zenék,és a gitárok alapanyagai,felépítése alapján?

(#6287) Printszkrín válasza Atticus85 (#6286) üzenetére


Printszkrín
senior tag

szerinted akkor nekem jobban fog passzolni a Cort KX1Q,mint a Vintage V100...

Szerintem igen.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6288) Atticus85


Atticus85
tag

SX gitárok ahoz képest,hogy ennyire olcsók,az árukhoz képest jók azok is?Ezt hallottam egy sráctól

(#6289) alienpapa válasza Atticus85 (#6280) üzenetére


alienpapa
senior tag

Igenis jó az amikor egy gitáros beleviszi a stílusát egy másik zenésztől kölcsönzött számba. Ettől szép ez az egész pengetés téma! Szerintem!!! :U

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#6290) Atticus85 válasza alienpapa (#6289) üzenetére


Atticus85
tag

Hát ti tudjátok,de nekem ez nem kenyerem

(#6291) Womb válasza Atticus85 (#6290) üzenetére


Womb
senior tag

Ati figyelj.
Kezdesz nagy vihart kavarni a Hangmesteren. Ha a jelen állás szerint ténykedsz, hamar rád aggatnak egy nem szeretem bélyeget, amit marha nehéz lemosni.
Őszintén mondom hagy azt a topikot, inkább próbálgasd a gitárokat, erősítőket.
Minél többet.
Utána meglesz a saját véleményed a kipróbált hangszerekről.
Ennyit, és nem több.

(#6292) Atticus85


Atticus85
tag

Egy ilyet,mivel itt van helybe kipróbálok,már csak a hangszedők miatt :)

(#6293) Womb válasza Atticus85 (#6292) üzenetére


Womb
senior tag

Ez a beszéd.
Saját magadat kell meggyőznöd az xy hangszerrel kapcsolatban.

(#6294) Printszkrín válasza Atticus85 (#6292) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Szerk: Látom cserélve lettek. [link]

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6295) Womb válasza Printszkrín (#6294) üzenetére


Womb
senior tag

Szerk: Bááz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6296) Printszkrín válasza Womb (#6291) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Linked már be a topikot, ha nem gond!

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6297) Printszkrín válasza Atticus85 (#6292) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Te Atticus!

Még mindíg a Schechter Omen 6 extreme jár a fejedben?
Látom mások is elmondták máshol is ugyan azt amit mi itt.

A héten volt szerencsém egy Schechter Omen 7 extreme-hez.
Pick-up csere ürügyén került hozzám, és hát nem volt egy egyszerű eset.
Elsőre az tünt fel, hogy a frissen vásárolt Bare Knuckle Warpig
hangszedő nem fér be a gyári keretbe.
Megmértem, és kiderült, hogy a gyári hangszedő 2mm-el keskenyebb mint
a szabvány. (levettem a polcról egy Dimarzio-t és azt is megmértem.)
Ez még nem lenne olyan nagy baj, de a nyomorultak a fába is 2mm-el
keskenyebb helyet martak a gyárban. 2008-as évjárat, kínai gyártmány.
Ezek után tüzetesebb vizsgálatnak vetettem alá a gitárt.
A mahagóni csak egy két centi vékony lap a gitár hátulján, a juhar top csak
egy vékony funér, alatta a vastagságot talán égerfa adja meg.
A kidolgozás enyhén elnagyolt, főleg a nyak és a test találkozásánál.
Számomra kényelmetlen vaskos a nyaka, (igaz ez 7 húros gitár) legalábbis
egy héthúros Ibanezhez viszonyítva mindenképp.
Röviden, nekem nem tetszett, és marni kellett , hogy az új pick-up beleférjen.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6298) Atticus85


Atticus85
tag

Az a helyzet ezzel a gitárral,hogy nagyon vonzanak a Seymour Dunchan hangszedős gitárok.Meg ahogy elnézem az új gitárok árait amibe Seymour Dunchan hangszedők vannak,azok nagyon drágák 100.000 forintos gitárokba nem nagyon láttam,és azt akarom mondani,hogy sokan dícsérik a Seymour Dunchant,de annyi féle pick upja van,hogy most azt honnan lehet tudni adatok alaján,hogy az SH1,és az SH11-es pick up-ok annyira nagyon jók,vagy Seymournál mindegyik profi?

[ Szerkesztve ]

(#6299) Printszkrín válasza Atticus85 (#6298) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Seymour Duncan

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6300) Womb válasza Atticus85 (#6298) üzenetére


Womb
senior tag

Egy pickup típus, egy karakter.
A különbség sokszor csak nüansznyi, de ahhoz pont elég, hogy esetleg megtaláld azt, ami neked kell.

Szerk: Az a Samick nem mahagóni! Nem mintha baj lenne, csak a tisztánlátás végett.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.