Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) atidzsiforc válasza lakisoft (#6800) üzenetére


atidzsiforc
őstag

[link]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6802) lakisoft válasza atidzsiforc (#6801) üzenetére


lakisoft
veterán

Ez nem megfelelő nekem . . . akkor majd keresek magamnak. Köszi.

(#6803) atidzsiforc válasza lakisoft (#6802) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Azert linkeltem be a topikot, hogy ott kerdezd meg, mert valszeg tobb segitseget tudnak nyujtani.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6804) sti10p


sti10p
senior tag

seraph16:-kössz az összegzést! :)

Más: Egy kicsit furának tűnhet, de hallottatok már olyan matricárol amit az akusztikus gitár koptatójára lehet ragasztani (és esetleg még le is lehet szedni :F )?
Csakmert ez a tortoise shell szín amit kinéztem elég fura nem?! Erre raknék egy más színűt, vagy kicserélném fehérre, itt találtam pl. :[link], fel van sorolva hogy van fehér is, de a menüből már csak feketét és tortoise-t lehet választani :F ...
Nem tudjátok hol lehet ilyesmit kapni, nomeg, hogy hogyan is lehetne ezt leragasztani/lecserélni? Bár egyelőre csak érdeklődésből kérdem, nem biztos hogy meglépem, megvárom amíg a kezemben lessz a gitár, hogy milyen élőben...

[ Szerkesztve ]

XY

(#6805) Womb válasza lakisoft (#6802) üzenetére


Womb
senior tag

Sound Blaster X-Fi-t használok, azzal 5.2ms. a TH2.
Célhardver lenne Neked megfelelő, azok gyakorlatilag késleltetés mentesek.
Használt piacon talán már van 15-20e környékén.
Két milliszekundum alatti érték nem hozható ki kommersz cuccokkal.

(#6806) atidzsiforc válasza sti10p (#6804) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Pedig a tortoise shellnel nincs szebb!

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6807) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Na skacok, megvan életem első gitárja :C
Egy Cort Earth 70 NAT lett a kiválasztott. Pár hsz-szel korábban ajánlottam megtekintésre, de nem akartam róla sokat írni, amíg nincs meg. Hát gyönyörű. Fényes lakkozású a gitár, kivéve a nyakat, az matt (így könnyebben mozog rajta a kéz), az új Cort dísz kétféle kagylóház berakású, a hangolók matt feketék (ha érdekel valakit, rakok fel róla képet). A húrok magassága pont akkora, mint amekkorát anno Szten írt az övére (mély e húrnál 12 bundnál 200-as érme éppen befér, 100-as már nem ). És nem utolsó sorban: a hangja csodálatos. Árkategóriájában nem találtam ennél szebbet.
Már fájnak az ujjbegyeim ;]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#6808) atidzsiforc válasza Seraph 16 (#6807) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Just keep rockin' until your fingers bleed! ;]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6809) sti10p válasza atidzsiforc (#6806) üzenetére


sti10p
senior tag

"Pedig a tortoise shellnel nincs szebb!"

Én sem gondoltam, hogy csúnya, hanem csak hogy fura, de lehet azért mert még nem láttam élőben. Meg hogy fehér koptatóval milyen jol nézne ki, olyat még egy akusztikuson se láttam, bár lehet élőben meg az lenne még furább.

[ Szerkesztve ]

XY

(#6810) lakisoft válasza atidzsiforc (#6803) üzenetére


lakisoft
veterán

Köszi de inkább gitár oldalról akartam megközelíteni a dolgot.

(#6811) matyi94 válasza atidzsiforc (#6796) üzenetére


matyi94
senior tag

Na nekem ez sb live-al borzasztó volt!

Legyen szép napod!

(#6812) atidzsiforc válasza lakisoft (#6810) üzenetére


atidzsiforc
őstag

En is, de az input az input, akarmit dugsz bele.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6813) bucsupeti válasza lakisoft (#6800) üzenetére


bucsupeti
senior tag

hát a 2ms alatti az más kategória. nézd meg az emu kártyákat....

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#6814) lakisoft válasza bucsupeti (#6813) üzenetére


lakisoft
veterán

m-audio fast track-et meg e-mu és line6 kártyákat néztem eddig. Gondolom ezek jók lehetnek. Bár nem ismerem a latency-jüket. Ha valaki tud ezekről ilyesmit ne tartsa magába.

(#6815) Printszkrín válasza lakisoft (#6814) üzenetére


Printszkrín
senior tag

[link]
[link]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6816) lakisoft válasza Printszkrín (#6815) üzenetére


lakisoft
veterán

Köszi.

(#6817) Printszkrín válasza lakisoft (#6816) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Nincs mit.

Itt a gyártó honlapja.
Mivel az EMU-t megásárolta Creative .

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6818) Eastman válasza Seraph 16 (#6807) üzenetére


Eastman
őstag

Grat hozzá!

Soha NE tedd fűtőtest közelébe !!! ;) Én szívesen látnék képeket! Milyen stílusban szeretnél pengetni? Mit hallgatsz?

Szerk:

Én itthon leterítem a gitárjaimat egy-egy törölközővel (amíg nem találok egy-két szép és nagy sálat vagy kendőt), hogy ne porosodjanak. Háromlábú padlóállványon pihennek. Tokba nem tartom a hangszereket, mert akkor nincsenek kéznél, simán el tudok mellettük menni. ...így nem. Mindig beléjük botlok. :D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6819) Szten Márs válasza Seraph 16 (#6807) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én is szívesen látnék róla képet, nekem még régi designű változat van :) És persze grat hozzá :C

(#6821) Eastman válasza Eastman (#6818) üzenetére


Eastman
őstag

...persze nem vizesen teszem rájuk a törölközőket! Azt nem szabad, nem tenne jót a fának! :N

Tokban... a helyes, természetesen. :B

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6822) sti10p


sti10p
senior tag

Végül a Fender CD-140S-t vettem meg. Élőben szebb mint képeken, sikerült egy normális példányt kifognom ilyen szempontból, mert amiket a neten láttam azok néha elég furák voltak, vagy csak a fotó róluk, de ennek szépen fénylik a fedlapja. :)

De van egy dolog amit így 1 órányi játék után még nem tudok hova tenni:
Ha sikerül egy-egy akkordot normálisan lefognom akkor teljesen szép hangja van, de ehez eléggé erőlködnöm kell. Nem tudom, hogy csak én vagyok elszokva az akusztikus gitártól vagy csak az elekromoshoz vagyok túl hozzászokva, de elég nagy erőt kell kifelytenem, hogy normálisan le tudjam fogni a felső húrokat (E-A, de főleg az E), úgy hogy ne érjenek hozzá a lefogottnál lentebb lévő buntokhoz (ekkor rezonál, meg "klaffog", úgy mint az elekromos gitáron, de ott ugye eleve közelebb van a húr a buntokhoz, meg az erősítve nem hallatszik), szóval így elég furcsa. Persze nem akarom azt mondani, hogy ez rossz, mert nagyon régen volt már a kezemben akusztikus gitár (azokat az olcsókat amiket eddig boltban pengetgettem nem számolom ide, bár a jelenség ott is hasonló volt). Leginjkább ha az E-húrt az alsó 1/3-ban fogom le valahol, akkor még az erős nyomás sem segít. Azt hittem sokkal könnyebb lessz lefogni a húrokat, de ez eléggé megdolgoztatja a kezem. Vagy minden akusztikus gitáron előfordul, mármint ez a bunt magasságból adódik, vagy nem általános az oka? Szóval ez a rezonáló klaffogás normál jelenség?!... :F

Konkrét vélemény csak akkor fog kialakulni bennem, ha megtudom, hogy ezt a dolgot hova számítsam, egyelőre...

[ Szerkesztve ]

XY

(#6823) atidzsiforc válasza sti10p (#6822) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Szerintem idovel elmulik, ahogy be lesz jaratva a gitar, meg az ujjaid is visszaszoknak.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6824) Szten Márs válasza sti10p (#6822) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Először is gratulálok a gitárodhoz :R

A témához: elektromoson ritkán játszom, nekem magamnak nincs is elektromos gitárom (és beszerezni is először még több akusztikusat tervezek :DDD ) viszont azért időről időre odajutok egyhez-egyhez, haverok, miegymás révén. Azt kell mondjam, hogy amikor elektromos kerül a kezembe, olyan érzésem van, hogy éppen csak hozzáérek a húrhoz és már le is van fogva. Olyan extrém módon így van ez, hogy néha egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy csak ennyi, odaérintettem az ujjam hegyét és kész, le van fogva... néha már-már zavaró. Szóval igen, elég más a kettőt lenyomni. Ugyanakkor jó lenne megnézni, hogy az első és a 12. bund felett milyen magasan vannak a húrok. Én ezt pénzérmékkombinálásával szoktam megoldani, úgy lehet leginkább mérni, és ezen a honlapon találhatod a különböző pénzérmék vastagságát, ebből tudsz kvöetkeztetni :K Légyszíves mérd meg nekünk, ha az első bundál nem is megy pontosan, de legalább, hogy a 12. bund felett milyen magasan van a vastag E húr :K

"de elég nagy erőt kell kifelytenem, hogy normálisan le tudjam fogni a felső húrokat (E-A, de főleg az E), úgy hogy ne érjenek hozzá a lefogottnál lentebb lévő buntokhoz "

Ezt viszont nem értem... hogy a túróba tudnál hozzáérni a lefogottnál lentebb lévő bundokhoz? :F Nem húrt akartál írni? Mondjuk úgy sem értem teljesen a dolgod, de bunddal végképp nem :F

(Ja és bund d-vel, nem bunt ;) )

[ Szerkesztve ]

(#6825) Eastman válasza sti10p (#6822) üzenetére


Eastman
őstag

Irány egy hangszerész! ...pl. a Fender Márkaszervíz.

Szten Márs

Ezt viszont nem értem... hogy a túróba tudnál hozzáérni a lefogottnál lentebb lévő bundokhoz?

Szerintem arra gondolt, hogy ha erősebben nyomja a húrt a bund felett, jobban meghajlik az átmenő húr, magasabb lesz és nem rezeg be a következő bundnál. Ez tény.

sti10p

...ezt kiegészítve az is tény, hogy ha erősebben fogsz egy akkordot, kvázi jobban nyomod a húrt, nem lesz tiszta a lefogott hang(ok), akkord. A tiszta hangnál egy picit magasabb hang lesz. Így hamis a játék, a dal.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6826) atidzsiforc válasza Szten Márs (#6824) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Szerintem a lefogottnal magasabban levo bundokra gondolt. A nyakbeallitasra gyanakszol?

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6827) Szten Márs válasza atidzsiforc (#6826) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, ha arra gondolsz, hogy a magasabb hangokat képző bundok jelentik a feljebb lévőket, ez a másik tippem, de hogy hogyan ér bele az ember bármi lefogása közben bármilyen más bundokhoz, ezt nem vágom :F

Eastman: Mármint úgy érted berezeg a következő bundnál ;) Ez is egy lehetséges megfejtés :K

Most már, hogy ennyi tipp gyűlt össze, kíváncsi vagyok a megoldásra, hogy mire is gondolt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6828) Eastman válasza Eastman (#6825) üzenetére


Eastman
őstag

Kiegészítés:

...optimális erőkifejtésre van szükség, nem kell a fáig nyomni a húrt. (Tudom, hogy nem erről beszélgetünk, csak megemlítem.) Azért is fontos a gitár pontos beállítása, behangolása, mert, ha a tiszta hangokat hallod folyamatosan (hónapokon, éveken át) akkor észreveszed - kihallod a saját játékodból, ha nem tisztán, hanem egy kicsit hamisan gitározol. Edző bá' mondja gyakran, hogy egy hamis gitár hosszútávon úgy elviszi az ember hallását, hogy a tisztát is rossznak hallja majd. Nehéz úgy a kedvenc dalaid játszani, hogy közben érzed, hogy már tök jól megy az akkordmenet, de valami mégsem stimmel. Kudarcélmlényt okoz, meggátol a fejlődésben.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6829) sti10p válasza Szten Márs (#6827) üzenetére


sti10p
senior tag

Eastman-é a helyes megfelytés: a lefogott húr hozzáér és így berezeg a lentebb lévő bundoknál, de csak a két legvastagabb húr.

Amúgy most egy kicsit megílyedtem...

Megnézem mindjárt ez a pénzérmés próbát...

[ Szerkesztve ]

XY

(#6830) atidzsiforc válasza Szten Márs (#6827) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Az en olvasatom szerint a hur er hozza.

(#6829) sti10p: Valoszinuleg nincs beallitva a nyak rendesen.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6831) Szten Márs válasza sti10p (#6829) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Amúgy Eastman-nál a pont: meg kell tanulni optimális erőkifejtéssel lenyomni a húrokat... ne legyen túl sok, de túl kevés se... idővel megy :K
A pénzérmés mérésre kíváncsi leszek. Amúgy a nyak egyenes?

atidzsiforc, Eastman: Jaja, igazatok van, meg már megjött a megfejtés is. Én voltam a hunyó egyébként, mert a "ne érjenek"-et "ne érjek"-nek olvastam :B

[ Szerkesztve ]

(#6832) Eastman válasza atidzsiforc (#6830) üzenetére


Eastman
őstag

...én is így olvastam. :K

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6833) Eastman


Eastman
őstag

Ha mindenhol jó, csak az E és A húr mentén néhány bundnál nem, akkor azokból finoman lecsiszol a hangszerész anélkül, hogy a húrlábat és a szemöldököt igazgatná. Otthon NE ÁLLJ NEKI !!! :( :N

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6834) sti10p


sti10p
senior tag

Hogy nézzem hogy egyenes e a nyak? Mert most oldalról néztem és mintha lenne benne egy kis horpadó ív a közepén (vagyis a két végén mintha feljebb lenne, főleg a feji végen). Előről nézve teljesen egyenes.

Pénzérmés próba: kombinálva a ma forgalomba lévő pénzérmék közül 2 egyszerre nem fér be a 12-ik bund alá, hogy ne feszítené kicsit fel a húrt, de egyesével mind befér.
Lemértem amennyire tudtam vonalzóval és 3mm-t mértem.

Kezdek komolyan ilyedezni...

XY

(#6835) Eastman válasza sti10p (#6834) üzenetére


Eastman
őstag

Csigalom és nyugavér!

Feleslegesen stresszeled magad. Örülj a gityónak és vidd el beállítattni egy szakemberhez! Ha ferde lenne egy hangyaf@sznyit a nyak azt avatatlan szem úgy sem látja. Bocs.

...amúgy is csak úgy derül ki a legpontosabban, ha 12 darab húszezrest egyenként négybehajtasz és a húrok alá végigtömködöd. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6836) Szten Márs válasza sti10p (#6834) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Vonalzóval ezt kb. lehetetlen lemérni, több, különböző okból. 3mm amúgy sem stimmel, mert két darab 5 Ft-os együttes vastagsága csak 2,6 mm, és azt mondod, hogy az már nem fér be :) A leírásod alapján abszolúte rendben van a húrmagasság :K

(#6837) sti10p válasza Eastman (#6835) üzenetére


sti10p
senior tag

Értem, de ezt a nyak ferdeséget hogyan kéne nézni? Úgy oldalról ahogy én néztem?

XY

(#6838) Eastman válasza sti10p (#6837) üzenetére


Eastman
őstag

Fej felöl, test felöl belenézel. Végignézed a magas és mély E húr mentén. De tudd, hogy egy kicsit íves még a jól beállított gitár is, olyan mintha egy nagyon feszes íj húrját néznéd. A szemöldök és a húrláb között egy nagyon nagy átmérőjű kör szelete a nyak íve. Persze ez nem ilyen egyszerű, de kb, így tudom Neked érzékeltetni. Görbülni görbülhet, csak oldal irányba ne csavarodjon.

De azt is tudd, hogy a gitár anyaga, a húr anyaga reagál a hőmérséklet és páratartalom változásra! Tehát változó paraméterekkel rendelkezik, semmiképpen nem mondható, hogy állandó. Magyarul és röviden: ne parázz! ;)
...egy 50 ezres Fender akusztikus gitártól. Jó az, hidd el! :K

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6839) Szten Márs válasza sti10p (#6837) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Így hirtelen egy videó: [link]

Annyit még hozzátennék Eastman leírásához, hogy lehet szálfa egyenes is a nyak, meg lehet igen enyhén görbült, gitározási stílustól függ, hogy melyik a nyerőbb :) Egy szinten túl mindenesetre a görbültség semmiképp nem oké, függetlenül a stílusunktól. A csavarodás meg más kérdés, persze.

[ Szerkesztve ]

(#6840) Eastman válasza Szten Márs (#6839) üzenetére


Eastman
őstag

Egy szinten túl. Amúgy az enyhe ív OK. Főleg ha 12. bundnál egy 200-as koppra belemegy. Az még OK szerintem.

Nem hiszem, hogy ez a gitár be lenne állítva. A technikája meg ellentmond minden tankönyvnek. :) A feeling a lényeg. Nem a Wembley-ben lépsz fel az új gityóddal. Ha már ott tartasz, a road-ok a kezedbe teszik majd a hajszál pontos gitárt. ;)

...mondjuk ez a gityó biztosan rendesen be van állítva. :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6841) sti10p válasza Eastman (#6840) üzenetére


sti10p
senior tag

Ezt a szemöldök és a nyak alsó vége közötti ívet én oldalról látom, szemből nem annyira, de nem túl szembeötlő, viszont nem is teljesen szabályos ív, a fejnél picit fentebb hajlik.
A csavarodást meg gondolom csak szemből lehet nézni és így is csak egy ici-picit tűnik úgy mintha a mély E húr felől mélyebb lenne (tehát hogy a bundok íve ott távolabb van a húroktól), így a híd felől nézve.

Amúgy a belinkelt videó egy kicsit megyugtatott! :D

[ Szerkesztve ]

XY

(#6842) sti10p válasza sti10p (#6841) üzenetére


sti10p
senior tag

Ja ezt el is felejtettem: gyárilag 12-es (Fender Dura-Tone coated) húrokkal van szerelve, lehet ez is közre játszik?

[ Szerkesztve ]

XY

(#6843) Eastman válasza sti10p (#6841) üzenetére


Eastman
őstag

Azt se' feledd, hogy a mély és magas E húrnál nem ugyan azt látod, be is csaphatja a szemed, ha sokat nézegeted. Nem is kell ugyan azt látnod, hiszen az egyik vastag a másik meg vékony.

...kevés embert ismerek személyesen aki gyári Fender húrt használ vagy azt vásárol. Ernie Ball, Dunlop, D'Addario, Elixir.
Szten az embered, ő rutinos az akusztikus húrok terén. Én villanygitárt pöngetek (a felsorolásom is kb. ezt tükrözi :B ).

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6844) atidzsiforc válasza Eastman (#6843) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Meg a nyereg sem egyenes, engem az ver at, mindig azt hiszem miatta elsore, hogy csavarodik a nyak. :DDD

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6845) Eastman válasza atidzsiforc (#6844) üzenetére


Eastman
őstag

Így van. :K

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6846) Seraph 16 válasza Eastman (#6818) üzenetére


Seraph 16
őstag

Rendben, a hétvégén fogok felrakni képeket.
Pengetővel kezdtem el gyakorolgatni, és először akkordokban szeretnék megtanulni játszani, elvileg az nem annyira nehéz. De az akkord bontás és a szólózás is nagyon érdekel.
Hallgatok nagyon sokfélét, de elsősorban a rockos, jazzes vonulatok érdekelnek, a discós mulatós zenéket pedig nem annyira komálom. Pár kedvenc a sok közül: Nirvana, Sting, Santana, Diana Krall, Al Di Meola, The white stripes, Living Colour, Dream Theater...

Sti10p esete viszont érdekes, mert szinte ugyanezt akartam kérdezni. Pl. egy A dúrt nagyon nehéz úgy lefogni, hogy normálisan szóljon. Általában akkor tiszta a hang, és nem rezonál be, ha a két bund között középen, vagy lentebb fogom, így viszont nagyon nehezen férnek el egymás mellett az ujjaim. Viszont lehet bennem (is) van a hiba, mert amikor vettem, megkértem az eladót, hogy játsszon rajta egy kicsit, és nála nem hallottam rezonálást.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#6847) Eastman válasza Seraph 16 (#6846) üzenetére


Eastman
őstag

Gyakorlás kérdése és kialakul. Ez esetben azért is "szerencsés" a dolog, mert inspirál Téged arra, hogy tisztán játsz. Én például erre képtelen vagyok akusztikuson. Kitekerem a gaint az erősítőn had sírjon a gitár.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6848) Szten Márs válasza Eastman (#6840) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az enyhe ív OK, ha OK... ha valakinek nem OK, akkor annak nem OK. Ahogy mondod, a feeling a lényeg. Ha a feelinghez hozzátartozik akár csak hmm "lelkileg", akár ténylegesen a játék miatt a tökegyenes nyak, akkor hozzá tartozik. Bár valószínűleg csak lelkiekben tartozik hozzá max, de ha ott hozzá tartozik, akkor miért ne? :) Olyan ez, mint hogy valaki szívesebben veszi kézbe a gitárját, ha az a felirat van rajta, hogy Fender :) Tök egyéni dolog és nem csak technikai. Szerintem.

sti10p:
Persze, a 0.12-es húrokat nehezebb lenyomni, mint a 0.11-es, vagy főleg 0.10-eseket. Elektromos gitárokon meg gyakran 0.09-esek vannak. Szóval igen, a 0.12 ilyen értelemben kemény. Viszont jobban rezgésbe hozza a fedlapot, mint egy véknyabb húr, szebben szól vele a gitárod :K Meg fogja szokni a kezed... ha nagyon akarod, cseréld 0.11-re, de szerintem megéri a 0.12-őt használni, akkor is, ha eleinte keménynek tűnik.

Seraph 16:
Hehe, az A-dúr amilyen egyszerűenk tűnik, olyan szivatós tud lenni kezdetben... én is rengeteget szenvedtem vele, nem fértek el az ujjaim, rezgett, nem szólt jól. Már barrés akkordok is simán mentek, amikor az A-dúr még mindig nem :DDD Aztán valahogy kialakul... anélkül, hogy tudatosan nyúzná az ember, csak simán itt-ott egy-egy számban van A-dúr, kell használni, és kialakul, és a kezdeti problémák elmúlnak, mintha nem is lettek volna. Na, nekem ez baromi sok időbe telt, azt hittem az életben nem lesz jó, de most már azon csodálkozom, hogy régebben hogy nem szólt rendesen, meg hogy nem fértek oda az ujjaim :D
Egyébként lehet érdemes a Justin féle lefogást kipróbálnod a hagyományos helyett...

[ Szerkesztve ]

(#6849) Eastman válasza Szten Márs (#6848) üzenetére


Eastman
őstag

Lehet, hogy igazad van.

Nem tölt be nálam a video. Én az A dúrt igyekszem csak mutató és matató ujjal fogni. (Persze a második fekvésben még keskeny a nyak, közel vannak a húrok egymáshoz.) Szeretem, ha minél kevesebb ujjam van forgalomban, hogy a kisujjam elérjen mindenhova ahol ízesíteni lehet az akkordokat, a játékot. Szóval kétujjas-technika rulez. :D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6850) Szten Márs válasza Eastman (#6849) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én az egy ujjas lefogást láttam sokfelé: a mutatóujj első ujjperce ráfekszik a megfelelő három húrra és lefogja, a vékony e húr felett meg már a második ujjperc van, ami elemelkedik onnan? Nekem mondjuk nagyon kényelmetlen. Bár biztos meg lehet ezt is szokni, sőt azt sem tartom kizártnak, hogy van akinek eleve kényelémesebb :) A kétujjas az milyen? :F

A videó nekem bejön tökéletesen, fura. Mindenesetre itt ez az ábra, ha ennek megfelelően odarakod az ujjaidat, láthatod, hogy milyen az ő általa ajánlott lefogás :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.