Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) freelanced


freelanced
addikt

Használ valaki attenuatort?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35502) #96302336 válasza freelanced (#35501) üzenetére


#96302336
törölt tag

Azt nem de csillapítót igen. :D Illetve kompresszort.

(#35503) bigrob


bigrob
őstag

Megjött a "Deko" PRS koppintásom.
Intonáció és húrmagasság tökéletes, bundok 95%-ban jónak mondhatóak (22-24 fele kicsit éles, Chen ott már megunta a műszakot).
Egyedüli esztétikai hiba, hogy a fogólapon csúnya karcok vannak (avagy inkább repedésnek illene mondani?)
Erre valaki tudna valami trükköt? :DDD Ha nem akkor marad így, játszhatóságot nem befolyásol... Ezt a 94 ojrót nekem megérte. :DD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35504) Alexios válasza bigrob (#35503) üzenetére


Alexios
veterán

A karcokon kívül nem is volt semmi baja? Ezeket nem működésképtelenként árulják?

[ Szerkesztve ]

(#35505) Kobe válasza bigrob (#35503) üzenetére


Kobe
veterán

No offense de ez ennyiert is rossz vetel volt....

Ennyi a "hires" thomannos quality control? Ez a fretboard kuka, en azonnal visszakuldenem
A karcokon tul latszik hogy az inlayek illesztese sem megy Csangnak

(#35506) bigrob válasza Alexios (#35504) üzenetére


bigrob
őstag

Működésképtelennek árulják, de full random, hogy milyen hibával kapod meg.

(#35505) -=Libria=-
A híres Thomann QC-n fennakadt, ezért lett Deko-ként meghirdetve, harmad áron + posta.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35507) llax válasza bigrob (#35503) üzenetére


llax
senior tag

Azok nem valódi repedések. Csak egyszerűen nem jó az erezete a fának, legalábbis hangszer célokra "selejt".
Az inlay illesztése sem mondható "sikeresnek", de ez szintén főleg esztétikai probléma.

A bundok akár javíthatók is. Nem tipikus DIY művelet, de... Ha valaki akár hobbiként foglalkozik bármilyen anyagmegmunkálással, finommechanikával, polírozott már fémet, stb. és veszi a fáradságot, hogy alaposan utánanézzen "mit miért és hogyan" alapon a bundcsiszolás témának, el tudja készíteni annak fontosabb célszerszámait, akkor onnantól "nem űrtechnológia" a művelet.

(#35508) brickm válasza bigrob (#35503) üzenetére


brickm
őstag

Fekete bútorjavito viasz.

(#35509) benedekco válasza Alexios (#35496) üzenetére


benedekco
addikt

és re: Goose-T, arnyekxxx és mások
Köszi mindenkinek a tanácsokat. Igen, lehet megint csak túl akarok lőni dolgokkal.
Okos telefonom nincs, vagyis van egy Lumia-m de az meg már macerás, rádugdosni a gépre, vagy ilyenek, mert se whatsapp se semmi nincs már rá. Igazából utazáskor használom üzenetek és emailek megnézésére, nomeg térképre.

Vettem egy kábel választót annó, de attól tartok ha egy fasza splittert vennék az se lenne jó. A probléma az, hogy ha bármilyen fémes kapcsolatba kerül a láda a pc-vel akkor búgás jelenik meg rajta.
Nem tudom mi és hogy csinálja. A kábel választó is megbúgatta a jelet amit a PC-be vitt.
Ha a Zoom G3-at usb-ről meghajtom, búg. Ha a bemenetére a pc kimenetet dugom búg, ha a jobb oldali kimenetet a pc-be dugom (itt egy USB-s Zoom interface-ről van szó) búg. Ha a láda és a jelválasztó kapcsoló ki van iktatva akkor nem zúg semmi. Rejtély, de szerinted ha vennék egy rendesebb aktív splittert akkor megszűnne a gond?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35510) Alexios válasza benedekco (#35509) üzenetére


Alexios
veterán

Lehet jobb lenne, de inkább a földeléssel kéne akkor már kezdeni valamit, hogy ne legyen búgjon semmivel, nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#35511) bigrob válasza llax (#35507) üzenetére


bigrob
őstag

Fogtechnikus vagyok, anno egy régi akusztikuson csiszoltam bundot, jó lett, másik gitáron csak polírozni kellett a bundot, ezen is csak egy lehelletnyit kell majd hozzányúlni. Azért nem tervezek gitár javító boltot nyitni... :DDD

B terv pedig, hogy rendelek aliról 20 dodóért egy fogólapot, szép madarakkal és akkor még én is ütném be a bundokat! :DDD
Elméletben ez a művelet megvan, hogy kellene kivitelezni.

(#35508) brickm
Köszi, ezt mindenek előtt kipróbálom! :)

Köszönöm mindkettőtöknek!

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35512) Goose-T válasza brickm (#35508) üzenetére


Goose-T
veterán

Fagitt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35513) benedekco válasza Alexios (#35510) üzenetére


benedekco
addikt

Na jó de itt nálam se kép se hang. Annyit tudok, hogy a két zoom-on van lehetőség kaőpcsolni valamit a földön, de az nem segít.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35514) benedekco válasza benedekco (#35513) üzenetére


benedekco
addikt

Mármint tökre hülye vagyok ilyen jellegűen, nem értek hozzá, nem is igazán értem, hogy mi okozza, annak ellenére hogy már próbálták a fejembe beleverni, nem sok sikerrel.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35515) llax válasza bigrob (#35511) üzenetére


llax
senior tag

"Fogtechnikus vagyok"

Akkor előtted nincs sok "lehetetlen", ha gitárt kell javítani :) (Pont azok adottak, amit a legnehezebb megszerezni... Pl. hogyan kell mindenféle szerszámokkal precízen dolgozni...)

"Azért nem tervezek gitár javító boltot nyitni..."
"B terv pedig..."

A kettő kicsit üti egymást, nem is baj, ha két külön terv :)

Új bundok behelyezése után, történjen az bármilyen precíziós módszerrel, gyak. kötelező a csiszolás. Az olcsó gitárok gyártásánál ezt csak részben végzik el, ez jól látható is szinte mindegyiken. Ha egyébként jó a nyak (alapból nem görbe vagy tekeredett, nyakpálcával szép ív állítható), akkor bármilyen olcsó gitáron elérhető a "nagyok" játszhatósága... Mindössze a gitár gyártását kell befejezni, amit a gyárban nem tettek meg.
A hangja persze más kérdés, de némelyeknél még azon is lehet tuningolni, akár minimális költségekkel is.

(#35516) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

A H&K TubeMeister 18-al van valakinek tapasztalata esetleg?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35517) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Először is nagyon köszönöm a korábbi tanácsokat, amiket adtatok amikor legutóbb kérdeztem, sajnos nem reagáltam rá érdemben, de nagyon sok minden közbejött és félrekerült a téma.
De most itt a Karácsony és az idő is, hogy megvegyem a szettet.
Ami biztos, hogy megvan, hogy milyen lesz a gityó, megnéztem elég sokat és ez, amit ajánlottatok nagyon szimpatikus és mindenhol csak jót írnak róla:
Harley Benton SC-1000LH VB Progressive Line
Fel is veszem a kapcsolatot az Audioll-al, hogy mennyiért tudják beszerezni. :)
És akkor a többi kérdés...
Ahogy olvasgattam jobban járok, ha veszek egy sima erősítőt és hozzá egy multieffektet, mint egy beépített effektes erősítőt. A Zoom-ot dicsérik, körülnéztem hát a Gsfanatic-on és találtam egész jókat, de melyik a leginkább ajánlott?
Zoom G2
Zoom G1 On
Zoom G1X
Zoom G1X On
Zoom G2.1U

Illetve ezen felül mi még amire szükségem lehet? Jó lenne, ha nem csak erősítőn keresztül tudnék gyakorolni, hanem fülhallgatóval is, hogy ne zavarjam a családot, ha mindenki pihenne már. :D

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#35518) nap válasza gooool (#35517) üzenetére


nap
addikt

Zoom G2.1U
Zoom G2
Zoom G1X
Nem kell hozzájuk erősítő.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#35519) gooool válasza nap (#35518) üzenetére


gooool
őstag

Koszonom!
Akkor vegulis egy gitar+muktieffekttel mar lehet is zenelni?
Az a baj, hogy most meg kicsit vakon repulok a setuppal kapcsolatban, igy inkabb kerdezek.
Ezen felul gondolom erdemes aprosagokat, mint tobbfele pengeto, gitartarto, kabel beszerezni?

Üdv, Balázs

(#35520) Eastman


Eastman
őstag

12 húros hardtail Strat [itt].

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35521) Goose-T válasza gooool (#35519) üzenetére


Goose-T
veterán

Vegyél hozzá keménytokot. A puhatok igazából csak a penyéknek van, akik nem bírják el egy kézzel a gitárt, és inkább a hátukra veszik. Otthon is sokkal jobb keménytokban tárolni, hurcolászni is biztonságosabb. Kábel sem fog ártani, legalább kettő 6,3-as mono jack-jack kábelt vegyél. Gitárhoz az egyik vége pipás legyen, az effekt és az erősítő közé elég a sima. Pengető típusát az határozza meg, hogy milyen stílusban játszol. Laza akkordozáshoz vékony, hajlékony, nagy pengető; zúzáshoz kicsi, vastag, hegyes végű az ajánlott. Érdemes egy ilyesmi állványt is beszerezni otthonra.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35522) arnyekxxx válasza Goose-T (#35521) üzenetére


arnyekxxx
veterán

sacc/kb '90 óta hurcolom a gitárjaimat puhatokban oszt soha nem volt belőle bajuk, otthon a gitár a falon lóg, a puhatok nem foglal helyet és láttam már olyat, hogy a mikrobuszban üldögélő énekessrác lába közé beesett a csomagtartóról a keménytokos gitár, azóta szoprán :)

Nyilván a keménytoknak is megvan az előnye bizonyos szitukban de szvsz annak aki otthonra multi+ fülhallgató cuccot vásárol, az utolsó dolog aminek a megvásárlását javasolnám.

(#35523) nagyArc válasza gooool (#35517) üzenetére


nagyArc
tag

A Zoom G1on és a G1Xon között csak az a különbség, hogy utóbbihoz van egy pedál is, amivel lábbal is szabályozgathatsz pár effektet. Szerintem a G1on bőven elég. Van rajta fejhallgató kimenet. Van aux bemenet is, amin keresztül belekeverhetsz pl. mp3 zenét a telefonodról backing track-nek. Van benne dobgép és looper is, szóval bőven megéri az árát.

(#35524) benedekco válasza Eastman (#35520) üzenetére


benedekco
addikt

Huhh, milyen ocsmány a fej, nem is olyan mint az eredeti.
Meg különbenis, nincs rajta tremoló? Tűzre vele. ;]

Kemény anyag!

re: (#35519) gooool
Állványnak én Herculest használok, qrva jó, igaz nekem egy két gitáros verzió van, lehet váltok majd szimplára, mivel most próbálok megszabadulni a felesleges gitároktól és egy maradt a végére. Tervben volt hogy legyen több, de menniük kell.

re: Goose-T
Nem eszik olyan forrón a kemény tokot! Az ilyen kijelentésekkel vigyázzunk, hogy a kemény tok való férfiaknak a puha kislányoknak hááát , azért nem igaz.
Nekem volt 10 évig egy rockbag hátizsákom és teljesen kiszolgált a Squier-t, még a CV-t is abban hurcibáltam. De pl egy 270+ezres hangszerhez már beszereztem egy faszagányos TGI Extreme hátizsákot meg egy Hiscox kemény tokot. De nem véletlen, hogy ehhez is még gyárilag puha tokot adnak. Nem tartanék tőle, hogy a hátizsákból baj lenne. Egyedüli ok a kemény tok miatt, mert ha országváltás jön akkor repzihez fog kelleni és a kettőt együtt ócsón atták.

Más:
Na feltettem ebayra is a két gityót.
Szerintetek ez így rendben van? CV strat, Epi LP. Vagy lenne még valami amit beleírnátok?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35525) bigrob válasza benedekco (#35524) üzenetére


bigrob
őstag

Baszki én is nézem Eastman képét és nézem, hogy valami nagyon nem stimmel... :DDD
Még hozzáfűzném, hogy tűzre vele, mert hol a hámbákker? :D ;] ;] ;]

Ebay:
Itthon újba adják ennyiért ezeket a típusokat, nem tudom mennyire különleges az a CV szín.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35526) Alexios válasza bigrob (#35525) üzenetére


Alexios
veterán

Itthon ennyiért újonnan hol? Szerintem pont hogy kint mennek inkább hasonló árban ujonnsn(az epi tuti 360£ körül van andertonseknal), de gyors rakeresve classic vibe Squier 150k körül adnak itthon

[ Szerkesztve ]

(#35527) benedekco válasza bigrob (#35525) üzenetére


benedekco
addikt

Jah, Andertonsnál £390-ért kap az ember újat (az aktuális színeset, a zöldet nem pedig a napsütöttét), £435 PMT-nél. Ellenben ez elég újszerű állapotban van, illetve a keménytok jár hozzá. Be van már állítva, azaz max húrcsere és intonáció kell neki, de a fretekkel meg a nyakkal nem kell baszakodni. De amúgy az még érdekes, hogy ez 60's modell, ami általában a drágábbik volt, volt 50's és 60's, az utóbbi volt a drágább.
Amúgy 299-ért elvihető :-). Nem sietek, gondoltam karácsonyra ha kell valakinek vigye, aztán ha nem megy el akkor majd Januárban felteszem újra, de 300 alatt.

Más.
Ma is elmentem a hangszerboltba, ahol sikerült bevásárolni az előbb említett tokokból. De kipróbáltam két hangszert. Két Strat-ot, egyik egy japán a másik egy amerikai professional. Hát, túl sok különbség nem volt, hangot nem figyeltem csak az építési minőséget. Nagyon egyben volt a gép. Messze leveri a mexikóiakat. Szerintem mim-et nem érdemes venni ha van a látómezőben egy japcsi vagy egy amerikai special. Szóval jól összerakott gépezet volt, finom munka. Nehéz megmondani melyik a jobb, az amerikai special vagy a japán modell. A professional jobbnak tűnt, de nem sokkal, nem 500fonttal, annyi volt ugyanis a különbség.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35528) Alexios válasza benedekco (#35527) üzenetére


Alexios
veterán

Ez amúgy érdekes mert a mim hivatalosan abszolút a mij színvonala, volt idő amikor a mij stratokat nem tartották sokra aztán most meg kezd körülöttük valami kis kultusz kialakulni :)

(#35529) Goose-T válasza Alexios (#35528) üzenetére


Goose-T
veterán

Tizenpár éve 80 ezerért tudtuk eladni egy barátom szép fehér, gyári állapotú japán Fender Stratocasterét. Akkoriban még a mexikóiakat is sokkal többre tartották.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35530) benedekco válasza Alexios (#35528) üzenetére


benedekco
addikt

Megnézegettem a MIM-eket is, múltkorában ki is próbáltam, de nem éreztem azt amit egy vadi új Japánon. Lehet változott a minőség ellenörzés vagy befektettek a gyárba, én ehhez nem értek.
Lehet vannak évek amikor nem jók vannak amikor meg igen. :F

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35531) Alexios válasza Goose-T (#35529) üzenetére


Alexios
veterán

Na hát pont ezt mondom, most ugyan az a gitár anélkül hogy változott volna rajta meg már japán muszerkent lenne arulva :) kérdés, hogy akkor volt-e meltanytalanul lenezve, most van-e túl nagy jelentőség tulajdonitva a származási országának vagy esetleg mindkettő egyszerre

(#35530) benedekco: nem is ellened szól ez, már több helyen láttam ezt. Idén májusban voltam Japánban, én a magam részéről nem éreztem semmi különlegeset egy mij straton de ennek az is oka nagy valószínűséggel hogy eleve nem fognak nagyon meg a fenderek. Aztán persze ott voltak a j.custom ibanezek, amik abszolút a csúcsot képviselték, és voltak valami sajt brandes szintén mij gitárok amik kb Squier bulletek szintjén voltak max(persze olyasmi árban is) - szóval azóta önmagában az hogy mij nekem már nem elég :)

[ Szerkesztve ]

(#35532) Eastman válasza benedekco (#35524) üzenetére


Eastman
őstag

A feje valóban ocsmány. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35533) benedekco válasza Alexios (#35531) üzenetére


benedekco
addikt

Ezt volt a japán gyártmány. Fender FSR '60s Stratocaster Candy Tangerine
Ez meg az amerikai. Fender - American Pro Stratocaster - Sonic Grey

Tényleg nem volt túl sok különbség közöttük minőségre. Persze a két pontos tremoló a 6 csavaros ellen. A lakkozott nyak a Japánon ami ragadt rendesen. A kapcsoló talán, de talán nem volt annyira finom, de nem tudom hogy az csak halucináció volt vagy mivel tudtam melyik az olcsóbb. A potenciométerek ugyanoléyan finoman jártak. A festés, a nyak megmunkálása, a boundok lekerekítése és csiszolása ugyanolyan volt. Sajnos a felületről nem tudok nyilatkozni mert más volt. De a Japán nagyon jól összerakottnak tűnt. A hangszedők másmilyenek voltak, de nem dugtam rendszerre a gépet, az most nem érdekelt, az építési minőségre voltam kíváncsi. A MIM-ek nyaka nincs ennyire lekerekítve, fogásra mintha egy amerikai lett volna.

Én sose tudtam mi ez a Japán dolog, nem is érdekelt. De mivel itt sokat olvastam hogy mennyire jók, gondoltam leveszek egyet és megnézem magamnak.

Szerintem sokszor vannak ilyen mániák, mi megy épp. Pl lehet két év múlva valaki kitalálja hogy a 2014-es CV-m egy különleges darab/szín, aztán sokkal többért el lehetne adni mert épp az lesz a trend. :F

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35534) Eastman


Eastman
őstag

Ha a mikulástól esetleg japán FGN, FujiGen Gakki gitárt kaptok, ne rögtön dobjátok el... ;)

Az igazi [öregrádió hang]!

„In 1962 FujiGen started production of electric guitars. In the 1970s FujiGen started making guitars (OEM) for companies such as Hoshino Gakki (Ibanez), CSL (Antoria), Kanda Shokai (Greco guitars) and Yamaha. In 1977/1978 FujiGen went into a joint venture with Roland to produce guitar synthesizers. In 1981 FujiGen opted out of acoustic guitar production to mainly concentrate on solid body guitar production. FujiGen obtained a CNC router in mid 1981 for making guitar parts and also began to manufacture their own pickups starting in late 1981.

In 1981/1982 FujiGen obtained the Fender Japan contract which lasted until 1996/1997 and in 1983 FujiGen were producing 14,000 guitars a month with 80% of the guitars being made for export markets and 20% being made for Japanese domestic markets. In mid/late 1992 FujiGen obtained a part of the Orville by Gibson contract which ended in 1998 and from then on have made Epiphone Japan solid body guitars, some Gretsch models and their own branded FgN guitars.”

...és...

www.japtone.com

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35535) fattyu válasza Eastman (#35534) üzenetére


fattyu
veterán

Nekem a melyik a legjobb gitaromra 4.5 a valasz. A nemet custom framus a japan tele a piros amcsi strat meg a washburn n4. Meg amikor kezbe veszem akkor azert az sg is ott van. Ezek oltarira egy es egy nagyon magas szinten vannak. Asszem egy ev van a japan tele es a strat kozott. Jo a strat is. De a tele a muszer kategoria. Astrat csak nagyon jo. Szoval qc meg sorozatgyartas meg konzisztencia... Megis kinlehet fogni vilagbajnok darabot ugyanabbol, mig ugyanott ugyanakkor készülő másik pedig csak jo.

Szerintem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35536) Eastman


Eastman
őstag

[kilóötven]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35537) Eastman


Eastman
őstag

[Artistkéccá']

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35538) Eastman


Eastman
őstag

[Strat120]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35539) fattyu válasza Eastman (#35538) üzenetére


fattyu
veterán

az valami fura gányolt. 4 betomott luk a fejen. a floydos húrleszorítót sem értem annyira. ha tippelnem kéne az eleje még a vége nem tartozik össze

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35540) Eastman válasza fattyu (#35539) üzenetére


Eastman
őstag

Igazad lehet. Akkor vigyázós.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35541) Kobe válasza Eastman (#35536) üzenetére


Kobe
veterán

Ezzel az ESP vel mar szemezek egy ideje, mozgatta a fantaziam a kek superstrat melle :D

Viszont utanaolvasva a 901es mar nem volt annyira vonzo szeria mint a kepeken...

(#35542) nap válasza Goose-T (#35529) üzenetére


nap
addikt

A 60-as, 70-es években a japán hangszeripar még felfutóban volt, valahol az egyszerű másolás és az ipari kémkedés közötti terepen. Ebből az időből származik a japán gitárok rossz híre. A 80-as évekre végre megtanultak jó minőségben gitárt készíteni, de az előítéletek a mai napig nem múltak el teljesen.
Éredekes, hogy a 70-es években az amerikai gitárkészítés minőségbiztosítása is gyengélkedett, lásd Norlin és CBS.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#35543) #56474624 válasza Goose-T (#35399) üzenetére


#56474624
törölt tag

Van egy 2005-ben vett Ibanez GRX40-em (agathis test), hasonlítottam erősítés nélkül az Ibanez S270-nel, a húrkészlet rajtuk ugyanaz. Az S270-et néhány hónapja vettem ('96 decemberi gyártmány amúgy), a GRX40-et így egy az egybe - szobagitáros lévén :D - most először hasonlítottam össze egy jobb gitárral. Nem gondoltam, hogy ennyire rossz a GRX40. Az S270 után olyan benyomást kelt a GRX40, mintha tompítva lennének a húrok.
A teste jóval vastagabb az S270 karcsú kialakításánál, ennek ellenére könnyebb (3.7 vs 3.3 kg).
A játszhatósága amúgy nem rossz a GRX40-nek sem, egy kezdőnek pedig alapvetően ez a lényeg. :R

(#35544) llax válasza #56474624 (#35543) üzenetére


llax
senior tag

Húrláb felfekvésének javítása és a tremoló "sustain block" cseréje jóval nehezebbre sok mindennek képes meghozni a hangját (a tompa hangon és a hangkitartáson sokat javít). Ha nem használod a tremolót (de nem is akarod fix húrlábasra átépíteni) egy extra rugó behelyezése tovább javít a helyzeten. A faanyag milyenségének és mennyiségének szerepe csak ezen problémák elhárítása és valami jó hangszedő beépítése után kezd el dominálni...

Mindezek megoldhatók jelentősebb költekezés nélkül is. Aki csak gyári alkatrészekben gondolkodik és néhány csavar ki/betekerésével is hangszerészhez fordul, annak nem lesz olcsó mulatság.

(#35545) gooool


gooool
őstag

Most reggel leadtam a rendelest a cuccokra, szoval mar nincs visszaut. :D
Vegul a Harley Benton SC-1000LH VB Progressive Line lett a kivalasztott, ennyiert balkezesben jobbat nem igazan talaltam. :)
Rendeltem meg nyakpantot, tobbfele pengetot, egy gitartartot es egy masszivabb puhatokot (a kemenytok is szimpatikus es el is birnam (:DDD), de ez praktikusabb), na meg kabelt is.

Most mar csak a multieffektet kell megalmodjam, eddig a Zoom G1On a befuto, tetszik az Aux In csatlakozo...
Gondolom kezdesnek akusztikus es metal/rock hangzashoz eleg lenne otthoni kornyezetben, nem? :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#35546) Goose-T válasza gooool (#35545) üzenetére


Goose-T
veterán

Otthoni gyakorláshoz tökéletes a G1on, de színpadra azért ne állj vele.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35547) gooool válasza Goose-T (#35546) üzenetére


gooool
őstag

Na ez a veszely meg nehany evig nem fenyeget van egy olyan erzesem. :D
Akkor maradok annal, koszonom! :) :R

Üdv, Balázs

(#35548) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Létezik olyan mobil app ami tudja számolni az akkord váltásokat?

A Justinguitar-os One Minute azt hittem ilyen, de nem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35549) kemotox válasza V.Stryker (#35548) üzenetére


kemotox
addikt

Igen, te. Most komolyan. Nemár. :D

(#35550) V.Stryker válasza kemotox (#35549) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az nem nekem egyszerre sok :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.