Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) brickm válasza benedekco (#36549) üzenetére


brickm
őstag

tudom. ahol jár a kezem az LP-n lekopott a sellakk. Mondjuk akkoriban raktam is bele napi 8-10 órát

(#36552) cucka válasza benedekco (#36549) üzenetére


cucka
addikt

Bonamassa csak ilyen 40+ éves hangszereken játszik, és ha megnézed, a többségük ilyen ízléses használt állapotban van (pl a tele 7:40nél).
Ehhez képest a legtöbb gyárilag relicelt gitár úgy néz ki, mint ha smirgli pulóverben játszottak volna rajta évtizedekig. Én simán vennék olyan hangszert, ami enyhén, ízlésesen relicelt, de amiket árulni szoktak az teljesen nevetséges.

Amúgy vicces, mert autóból pl szívesen vennék "relic" berziót, de abból meg pont hogy nincs :DDD
Lehet kapni, használt autó néven keresd :D

(#36553) fattyu


fattyu
veterán

mekkora vihar lett :D

én spec ezért veszek használt és nem karcmentes hangszert. mert nem üt meg a szél amikor lekoccolom :D

nem vagyok oda a relicért én sem igazán. főleg azért tettem be mert a design bár megosztó de egy darabos test és nyak meg egész vállalható kidolgozás ennyiért. szerintem jó cucc lehet

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36554) cucka válasza fattyu (#36553) üzenetére


cucka
addikt

de azt vágod, hogy egy hirdetést néztél?

(#36555) fattyu válasza cucka (#36554) üzenetére


fattyu
veterán

nemtom. lehet én vagyok a naiv, de ő is le szokta húzni ami szar. nézem a videóit stabilan és fikázott squiert gibsont bármit ha nem volt jó. nem hinném pont egy kínait ajnározna ha nem volna jó. de ez az én véleményem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36556) cucka válasza fattyu (#36555) üzenetére


cucka
addikt

Nem azt mondom, hogy hazudik, hanem hogy ez egy hirdetés. Szponzorált termék amit kisorsol, affiliate link, stb. Ettől még hihető, hogy jó a gitár, főleg, hogy 380 euróba kerül szállítással, kínából. Annyiért azért lehet kapni kínai les pault, nem látom, mitől kéne beszarni. Ennyibe kerül egy epiphone újonnan, boltból, garival, és még ki is próbálhatod. Ja és az epiphone ér valamit használtan is.

De érted, a youtube-on a 150 eurós eastcoast gitár is kurvajó, meg a 200 eurós harley benton is meg a squier is meg minden.

(#36557) benedekco válasza cucka (#36556) üzenetére


benedekco
addikt

Nem aggódom túl az autóvásárlást, úgysincs rá pénzem :DDD

Jajj, vigyázz hogy beszélsz, a harlibente az a prohardver fórumon is isten.

Az eastcoast-ot én se tudom sehova se tenni, tényleg... meg is lepődtem, hogy Andertonsék annyira pozitívan nyilatkoztak. Mondjuk az is igaz, hogy kihangsúlyozták, hogy náluk be van állítva hangszerész által, az meg qrva sokat számít, de akkor is mondhatta volna, hogy dobozból kivéve egy szarcsimbók, de sajna azt nem monda.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36558) arnyekxxx válasza cucka (#36556) üzenetére


arnyekxxx
veterán

De érted, a youtube-on a 150 eurós eastcoast gitár is kurvajó, meg a 200 eurós harley benton is meg a squier is meg minden.

alapvetően a valóságban is.

Biztos vagyok benne, hogy egy komplett zenei felvételen az életben meg nem mondanád, hogy HB vagy Gibson LP Slash Exclusive Signature edisön volt a gitáros kezében.

(#36559) cucka válasza benedekco (#36557) üzenetére


cucka
addikt

Az Eastcoast az Andertons saját márkája, persze, hogy pozitívan nyilatkoztak róla.

de akkor is mondhatta volna, hogy dobozból kivéve egy szarcsimbók, de sajna azt nem monda.
Nem mondhatta volna, mivel ez a saját márkájuk.
A fender demó videóiban se mondják el soha, hogy a telecaster teste bevág a bordáid közé.

(#36560) bigrob válasza cucka (#36559) üzenetére


bigrob
őstag

"A fender demó videóiban se mondják el soha, hogy a telecaster teste bevág a bordáid közé."

Ezért nem hátrány ha a kockahas egy kis császárszalonnával van burkolva.. :DD

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36561) Alexios válasza cucka (#36559) üzenetére


Alexios
veterán

Nen a saját markajuk, de amúgy nyilván minek mondanak ha ők beallitva adják

(#36562) cucka válasza arnyekxxx (#36558) üzenetére


cucka
addikt

Egyetértek, zenei felvételen valóban nem mondanám meg a különbséget.

Amikor beindította a Thomann a marketing gépezetet, hirtelen 2-3 hónap leforgása alatt az összes youtube-er felfedezte és bemutatta ezeket a remek hangszereket, mindenki csupa jókat mondott róluk, stb. De ha megnézed, ugyanúgy ott lóg a gibson meg a prs mindegyiknél a falon, egyikük se cserélte le a drága hangszert ezekre..

Az én véleményem, hogy 150-300 eurós áron nem lehet tisztességes gitárt gyártani. Ha levonod a szállítást, vámot, áfát és még egy kis haszonkulcsot is odaképzelsz, akkor lényegében 50-100 eurós gitárokról beszélünk. Ez nem a 80-as évek, már kínában sem lehet napi fél marék rizsért dolgoztatni embereket

(#36563) Eastman


Eastman
őstag

„2019. január 18.

FENDER? GIBSON? MUSIC MAN? CORT? TE MIT HASZNÁLSZ?

Minden gitáros a saját gitárjára/erősítőjére/pedáljaira esküszik. Addig legalábbis biztosan, amíg nem vesz egy másikat...

Készítsünk közösen statisztikát gitáros munkaeszközeinkről! Küldd el nekünk a hangmester@hangmester.hu címre, hogy a Te hangszerparkod miből áll, s mi hamarosan közzétesszük az összesített eredményt a HANGMESTER.HU oldalon.

16 éve, amikor az első HANGMESTER.HU Hangszerboltot megnyitottuk, hamar kiderült, hogy nem feltétlenül azokat a hangszereket és gitáros eszközöket érdemes a kirakatba pakolni, amiket gyakran vásárolnak a zenészek, ugyanis minden harmadik érdeklődő a "Fender gitárotok van?", "Marshall full csöves erősítőtök van?" kérdéssel indít, ám az ilyen drága termékek mennyiségi statisztikái messze elmaradnak azon termékek eladási eredményeitől, melyeket az említett kérdéseket feltevő zenészek valóban megvásárolnak.

Arra gondoltunk tehát, hogy állítsunk fel közösen egy statisztikát.
Kérjük, ha gitáros vagy, válaszolj az alábbi kérdésekre, hogy a lehető leghitelesebb lehessen az összesített eredmény:
1, TE MILYEN GITÁRT HASZNÁLSZ (márka, típus)?
2, TE MILYEN GITÁRHÚRT HASZNÁLSZ (méret, márka, típus)?
3, TE MILYEN ERŐSÍTŐT HASZNÁLSZ (márka, típus)?
4, TE MILYEN EFFEKTEKET HASZNÁLSZ (márka, típus)?

Nagyon köszönjük válaszodat, az eredmény hamarosan a HANGMESTER.HU oldalon olvasható megújuló Magazinunkban.”

OFFenzív hírlevél menjen ezért itt is OFF-ba. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36564) arnyekxxx válasza cucka (#36562) üzenetére


arnyekxxx
veterán

egy darab fáról beszélünk benne némi szokolrádiónál egyszerűbb elektronikával.
a 100€ pont a reális ára

(#36565) cucka válasza arnyekxxx (#36564) üzenetére


cucka
addikt

Igen, gitárt egyszerű gyártani, csak nagyon sok pöcsölős kézi munka van vele, ez dobja meg az árát.
A csiszolás, fényezés, bundok beállítása, reszelése, alkatrészek beszerelése, végső beállítás. Ezeket mind időigényes műveletek amiket nem lehet gépesíteni.
(A bundozást félig-meddig igen, plek-el, de az is lassú + drága + kell mellé egy operátor, szóval ezt csak drága gitárokon fogod látni)

[ Szerkesztve ]

(#36566) cucka válasza Alexios (#36561) üzenetére


cucka
addikt

Az semmit nem jelent, hogy beállítva adják. A beállítás a gyártási folyamat része. Minden új gitárt beállított valaki valahol.

Ha jól emlékszem, az a sztori, hogy megvettek egy régi elfeledett márkanevet, ez az Eastcoast.
Emellé találtak egy kínai gyártót aki vállalható minőségben tudott szállítani. De nyilván, ha megjön egy konténernyi 50 eurós gitár, az továbbra sem csúcsminőség, vannak hibák, selejtek.
Na az Andertons azt csinálja, hogy bevállalták a végső minőségellenőrzést, így lényegében a nevüket és arcukat adják a márkához.

Egyébként nekem tetszik az ötlet, de azért valljuk be, ez továbbra is a belépő kategória legalja, innen csak feljebb van minőségben. Egy squier affinity helyett jó alternatíva lehet egy ilyen, spórolhatsz vele egy kis pénzt, de kb. ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#36567) Goose-T válasza cucka (#36562) üzenetére


Goose-T
veterán

Kínában már nem, de Vietnámban még igen. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36568) arnyekxxx válasza cucka (#36565) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ezért 100€ nem 50

megjön egy konténernyi 50 eurós gitár, az továbbra sem csúcsminőség

szerintem senki nem is állította, hogy 50€-ért csúcsminőséget kap

Másrész az 1milliárd kinai fizetésére pont annyira érdemes az iphonegyár bérviszonyait kivetiteni mintha valaki azt gondolná, hogy magyarországon az audi és mercigyár fizetései a sztenderdek.

[ Szerkesztve ]

(#36569) Alexios válasza cucka (#36566) üzenetére


Alexios
veterán

Nem vették meg, több angol boltban is lehet kapni eastcoast gitárokat, már az andertonsos bejelentés előtt is. Lee elmondása szerint inkább annyi volt az egész, hogy kipróbálta kb az összes budget márkát, és ez volt az amelyiknél azt érezte, ha jól van beállítva, akkor ez volt a legjobb, illetve gondolom emellé velük sikerült egy jó dealt kötni.

Én amikor voltam Andertonséknál 1 hónapja kipróbáltam, teljesen korrekt kezdő/budget gitár, és igazából ennyi. Nyilván nem fogja senki erre cserélni a custom shop fenderjét, de én is ennyi pénzért vettem pár éve a kezdő gitáromat, és az egy kalap szar volt, ez pedig teljesen korrekt.

De amúgy ők sem tagadják, hogy ez a legalja, több videóban is elmondta, hogy azért kellett, mert a squier/epik kezdtek feljebb menni árban, és kellett valami ami normális minőség, de ennyi pénzért tudják adni.

Az semmit nem jelent, hogy beállítva adják. A beállítás a gyártási folyamat része. Minden új gitárt beállított valaki valahol.

Persze, ez valahol igaz, de azért azt nem mondanám, hogy semmit nem jelent. Egész pontosan azt mondták, hogy ugyan azok az emberek fogják náluk, angliában beállítani, mint akik a high-end gitárokkal foglalkoznak - márpedig egy rendes beállítás igenis baromi sokat tud számítani, és ha mindegyik olyan mint ami a boltban kipróbálható volt, akkor ezzel nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#36570) llax válasza arnyekxxx (#36558) üzenetére


llax
senior tag

A Te nézőpontodból ez lehet teljesen igaz is, de itt minden hozzáállás és nézőpont kérdése is.

Amikor legegyszerűbb beállításokkal (húrmagasság, intonáció) is hangszerészhez mennek az emberek, akkor mégsem annyira igaz. Jó példa az a kínai hangszedő, ami némi javítás/törődés után már qva jól szól, legtöbb embernek szemét, vagy minimum zsákbamacska. Akik soha nem foglalkoztak semminek (főleg finomabb dolgoknak) a javításával, ilyesmiben soha, semmilyen gyakorlatot nem szereztek, még a legalapvetőbb szerszámok sincsenek kéz alatt, annak csak az a termék lesz a megfelelő, ami a dobozból kivéve egyből 101%-os...

(#36571) benedekco válasza cucka (#36559) üzenetére


benedekco
addikt

Nem az övék, csak nem rég kezdték el forgalmazni, de pl Amazonon Gear4Music-on már régóta lehet kapni és gyárilag alapértelmezetten egy dzsunka szar. Beállítás után oké.

A felépítés mint olyan perpill nem annyira de mint használhatóság annál inkább számít. Amíg az eastcoast a dobozából kivéve használhatatlan a "nut" (ez amúgy nyereg? vagy mi magyarul?) magassága miatt, azaz üresen be van hangolva, lefogsz egy alap akkordot és kampec, hamis. A híd sincs rendesen beállítva általában, a nyak meg van hogy görbe. Láttam boltban. Sose vennék ilyen beállítás nélkül. Egyedül Andertons állítja be neked szó nélkül, ingyen és bérmentve.

re: (#36558) arnyekxxx

Én lehet nem mondom meg, de biztos van aki igen. A hangzás nem minden. Ha megízesíteném a ciánkálit, akkor megennéd mert finom? Persze atom beteg hasonlat. De a gitár nem csak a hangzásról hanem a fogásról kényelemről is szól. Ilyenkor jön a duma általában, hogy egy profi minden eljátszik, igen ez részben igaz is de azért nézzük meg hogy a profik min játszanak, nem eastcoast-on és nem a burzsoáság miatt.

re: (#36564) arnyekxxx
Az autót meg egy darab vasból építik négy kerékkel rajta. Ja nem! :U

re: (#36566) cucka
Sokat is jelent a beállítás. A gyárban nem feltétlenül állítják be a legvégén. Ezért is van annyi bound hiba.
A másik, hogy ha beállítanak valamit a világ más részén, más időjárási viszonyok és légnyomás mellett attól még elállítódhat mire az ide ér.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36572) bigrob válasza benedekco (#36571) üzenetére


bigrob
őstag

Szemöldökcsont, de kb mindenki érti ha nutozod.. :D

Más:

Napokban felmerült a kérdés, hogy Digitech The Drop pedált lehet-e helyettesíteni, esetleg kínai tesó van-e.
Jelentem én csak plugint találtam DAW-ba és jól működik!

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36573) arnyekxxx válasza benedekco (#36571) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Beállítás után oké.

ez egy olyan dolog, hogy van akinek megér egy havi minámlbért egy órányi meló és van aki megcsinálja maga mert azért nem egy agysebészet.

Én lehet nem mondom meg, de biztos van aki igen

Akkor nem az a 10 ember a világban a célcsoport.

A hangzás nem minden.

De egy hangszernél azért erősen fontos szempont.

Persze atom beteg hasonlat

Látod, tudunk mi egyet is érteni.

hanem a fogásról kényelemről is szól.

Ez első körben emberfüggő, van akinek X nyakforma a gyerebe és van akinek az Y nyakforma. Baromira nem pénzkérdés, hogy milyenre faragja a kicikinai.

Az autó némileg komplexebb rendszer mint egy gitár. Nem véletlen, hogy nem lehet az ebayen DIY autóépítőkészletet kapni mig gitárt igen. Ha egyszer késztetést érzel a kétkezi munkára és nekiállsz összerakni egy gitárt, rájössz, hogy az bizony egy darab fa meg némi hajsütővas komplexitású elektronika.

[ Szerkesztve ]

(#36574) bigrob válasza arnyekxxx (#36573) üzenetére


bigrob
őstag

Apropó DIY gitár, te honnan szerezted az explohoz a sablont?
Úgy emlékszem a testet te csináltad, csak a nyakat vetted hozzá.
Megfogott lidliben a fa felsőmaró gépezet.. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36575) arnyekxxx válasza bigrob (#36574) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ezt igazítottam magamhoz

http://bazarboobi.fr/IMG/pdf/gibson_explorer.pdf

Felsőmaró? Úgy könnyű :)

szerk.

A fenti linket a részletek miatt nézegettem, ez az amit átszerkesztettem és kinyomtattam

https://www.electricherald.com/diagrams/gibson-explorer/Gibson-Explorer-01.pdf

[ Szerkesztve ]

(#36576) benedekco válasza arnyekxxx (#36573) üzenetére


benedekco
addikt

Havi nimimálbér egy beállítás? Nemtom hol élsz te de ennyire nem kell azért túlozni. És nem kell agysebészethez sem hasonlítani. Nem egyszerű, van egy s két dolog amibe beletörheti az ember a bicskáját nem kicsit. Alap beállítás vagy egy teljes az nem ugyanaz. A hangszer jóval komplexebb dolog annál mint ahogy te látod.
Hidd el, nem tíz ember van a világon, amúgy elég sok esetben kihallom youtube-os A-B gitárteszteknél melyik az ami éppen szól.
Különben meg mi van ha te vagy az igénytelen kisebbség akinek elég a pocsék termék? Nem állítom, kérdezem.

Egy hangszernél mi a fontos, hogy jól szóljon. De azért az is biztos, hogy mikor egy jobb gitáros kezébe kerül egy ócska hangszer akkor hibák jönnek elő a játékban. Azaz ha kényelmetlen a cucc, szarabbul játszik az ember.
Kényelem, forma kérdéskör. A kényelem nem csak a gitár szabásától függ. Hanem az anyag használattól és attól is hogy milyen a végső elsimítás. Hiába jó a szabás egy hangszernek ha pl élesek a bound végek, egyenetlen a nyakon a festés és néhol megcsúszik a kéz és egyéb baromságok.

Tényleg baromi jó, hogy neked jó egy darab fa amin van egy húr és peng meg szól. De engedtessék meg kinyilvánítani nekem hogy az elmúlt 10 évet egy szar hangszerrel éltem le. Nem volt szar, "kimondottan jó" mondták egyesek, gyakorlásra, tanulásra. Hát arra se. Kinek mi. Nekem nem volt jó és nem csak a fogása, se a hangja se semmije. Szerettem, de nem tudtam hogy valójában nem nagyon motivál, inspirál. Csak mikor megjött a Fender. De érted ez se agysebészet, bemész a boltba leakasztasz egy amerikait egy kínait egy indonézt, egy japánt egy mexikóit és mind más szinten van. Totál érezhető. És itt nem szabás féle kényelemről van szó, hogy most milyen a nyak, vagy vágja a csöcsödet az LP/Tele akármi.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36577) kemotox


kemotox
addikt

30 rugó egy gitár, minimálbér egy beállítás :C :C

(#36578) llax válasza benedekco (#36576) üzenetére


llax
senior tag

"Havi nimimálbér egy beállítás?"

Ha tényleg komolyabban hozzá kellene nyúlni egy gitárhoz, nem is olyan nagy túlzás. Egy teljeskörű nyak rendbetétel "nagyszervizben" 50-70e... (pl. egyenetlen fogólap esetén)
Egy húrozásnál jóval kisebb időigényű műveleteket is több ezresért (+anyag) végeznek el a szervizek. Pl. az egyik legolcsóbb művelet a jack aljzat csere: 1500Ft + aljzat ára... Ahhoz már rohadt nagy komplikációk kellenek, hogy a művelet időigénye meghaladja az 5 percet...

[ Szerkesztve ]

(#36579) llax válasza kemotox (#36577) üzenetére


llax
senior tag

Ha nem is 30 rugós újból indulsz ki, hanem mondjuk valami korosabb, beérettebb, olcsó, de jó anyagú használtból, egy minimálbért ráköltve lehet olyan minőségű hangszered, mint egy használtan is félmillás Gibson...

[ Szerkesztve ]

(#36580) Smiley


Smiley
őstag

Hali,
Mondtatok ha elakadok akkor szoljak. Magamhoz kepest egesz jol megy ez az egesz, csak sajnos keves idom van ra. Most hogy mar 2-3 riff-et majdnem el tudok jatszani, elkezdtem szorakozni a Garage Band-el. Viszont nagyon el vagyok veszve ebben a vilag. A smoke on the water-t es a seven nation army-t egesz hasonlora sikerult belonom.

Ez lenne a kovetkezo riff....
Maggie Reilly - Everytime We Touch (Official Video)

Tudom, hogy ezt gep nelkul rendes hardware-el csinaltak, de megis hogyan erik el, hogy ilyen hangja legyen a gitarnak? Leszedtem az Amplitube-ot, amiben azert joval jobbak a lehetosegek, de egyszeruen annyi minden van, azt se tudom hogy keressek ra, vagy hol kezdjem el. Gondolom aki ebben a vilagban el, az nagyjabol az iranyt be tudja loni, ebben kellene egy kis segitseg. :)

Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#36581) llax válasza Smiley (#36580) üzenetére


llax
senior tag

"de megis hogyan erik el, hogy ilyen hangja legyen a gitarnak"

Olyan torzítóval, amin van "shape" szabályozási lehetőség, vagy legalább egy parametrikus hangszínszabályzója van, már közel tudsz hozzá kerülni.

(#36582) benedekco válasza llax (#36578) üzenetére


benedekco
addikt

De most alapból egy futószalagról leesett (állítólag a gyárban beállított, de ezt ne firtassuk) darabról volt szó.
Amúgy egy nagyon macerás nyakat meg pont hogy nem tud más megcsinálni csak prof! Szal mindegy is.

Más:
Egy fa típus összehasonlító videó, elég érdekes, szerintem elég jó ötlet.
Csávó csinált egy kipattintható alaphangszert, nyak, plusz alap test pickuppal híddal és azt cserélgeti különböző faanyagokban.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36583) nap válasza benedekco (#36571) üzenetére


nap
addikt

A nut becsületes magyar neve a nyereg. Ez a szemöldöközés elég nagy bénaság.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#36584) benedekco válasza nap (#36583) üzenetére


benedekco
addikt

Nyereg! Köszönöm. Ez az amire felülnek húrok, logikus. :R

Már csak meg kell jegyeznem.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36585) brickm válasza bigrob (#36572) üzenetére


brickm
őstag

A Reaper saját pitch shiftere is működik. Havernak Amplitube 4 be van valami pedálja, ami szintén működik

(#36586) fattyu válasza llax (#36579) üzenetére


fattyu
veterán

hát. nem mondom nem járható irány de szerintem azért óvatos volt az összeg. nem kínai pickupszett 30-50 pénz. ha mondjuk bundcsere is benne van akkor az már húzós.

amugy. én azért inkább azt mondanám hogy két minimálbér ( azt se tudom most mennyi ) szintjén használtam már ereklye szintű dolgot lehet venni, szerencsével és türelemmel. a fekete amcsi standard 96os stratomat amit 200 alatt sikerült lőni, eddig akinek a kezében volt megkérdezte nem adom-e el. pl. és szerintem, még vagy három itthonira amit a 200as küszöb környékén vettem illik ez a kategóriabesorolás.
azt már csak halkan említem meg hogy a framus diablo CUSTOM is tolerálható mértékben volt 200 felett ( bőven inkább a 200 felé mint a 300 felé ) és azért érted.... karcmentes csilvili SDkell tömött plekkelt maple top német custom gitár olyan minőségérzet ahogy megfogod, és olyan hang akármibe dugod....

isten bizony értem hogy nem akar mindenki ennyit sem rákölteni. de venni valamit 100 körül ami még nem öröm, és bőven 200 körül lesz a vége mire élvezed, de az idő meg rohangálás meg várakozás.

a beállítás dologra meg: ott a youtube. mindenről van 1000 videó. intonáció, action, nyak, bund becsiszolás, bundvég tökéletesítés. én tényleg értem hogy féltjük a hangszert és inkább csinálja profi. de azért egy action egy intonáció és a nyak óvatos állítása egy felnőtt embernek aki számítógépet be tud kapcsolni abszolválható kell legyen.
amugy a forrasztás is ebbe a kategóriába esik. én pl fogyatékos vagyok elektromosság dolgokból. a komplett koptatólapra uj pickupok potik kapcsolók kötése, az volt amit már én nem vállaltam el otthonra. de egy másik gitárra egy komplett koptatóra szerelt elektronikát már én tettem be földelések és jack beforrasztással.

nem olyan nehéz dolgok ezek.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36587) bigrob válasza brickm (#36585) üzenetére


bigrob
őstag

Majdnem 2 órát szenvedtem és nem tudtam a Reaperből hangot kihozni...
Mutatta, hogy inputba van hang mégse jött ki semmi...
Rengeteg videót megnéztem és az istenért sem jött össze, úgyhogy kénytelen voltam visszatérni az Ableton Livehoz.. :D
Helixbe is lenne pitch shifter, de nekem sokkal átláthatóbb ahogy a képen is van.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36588) brickm válasza fattyu (#36586) üzenetére


brickm
őstag

Van nálam épp egy olyan gitár amin konkrétan drágább lesz a húr amit ráteszek, mint amennyiért vette a tulajdonosa :D de garantálom neked, hogy mikor elkésüzlök vele, meg fogja kérdezni mindenki, hogy mi a f sz ez és mennyibe kerül :D

(#36589) brickm válasza bigrob (#36587) üzenetére


brickm
őstag

Ha be van állítva a kimeneti eszköz akkor simán rákattintol a kimeneti monitorra és finis.:D (meg persze legyen record jelzés a trekken ennyi)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#36590) fattyu válasza brickm (#36588) üzenetére


fattyu
veterán

nem mondtam és nem is gondoltam hogy lehetetlen olcsón nagyon jót csinálni/találni. de azért ezek lesznek a legendás dolgok nem pedig a mindennapok nem?

más? használ valaki splitter pedál szerű dolgot? gondolkodom hogy a két laneyt sztereosítanám :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36591) bigrob válasza fattyu (#36586) üzenetére


bigrob
őstag

Ha összejön az új melóhely, csinálok helyet a gitáros szekrényemben az elkövetkező legdrágább gitáromnak, ami egyenlőre úgy néz ki, hogy egy Chapman MLV lesz, de lehet kénytelen leszek Aliexpressen keresni valami normálisabb eladót, hogy fix híddal csinálja meg ugyanazt... :DD

(#36589) brickm
Ja, csak nálam full máshogy néz ki.. :D
Ableton sokkal átláthatóbb nekem..

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36592) kemotox válasza llax (#36578) üzenetére


kemotox
addikt

Beállításról volt szó, nem javításról. De mint te magad is írtad, egy "nyak rendbetétel" sem minimálbér. És abban benne szokott lenni a beállítás is.

[ Szerkesztve ]

(#36593) brickm válasza fattyu (#36590) üzenetére


brickm
őstag

Nem gondolom, hogy mindenkinek filléres cuccokból kéne csodákat művelni, csak az sem lehetetlen. De sok dolog függvénye.
Alapvetően ezt azért vállaltam el, mert a hangszer (5ezer ft volt a piacon 10ről alkudva) szerintem érdemlegesen jól szólt, csak voltak hibái. NYakprofil gond és társai, illetve én másfajta elektornikát alkalmazok majd benne, csak a hangszedő marad meg. Bundozáson variálok, nyakpálcát kicsavarom belőle, mert szerintem felesleges, ha tisztességesen meg van csinálva a bundozása, meg az illesztések a nyaknál, hídnál.

Ha kezembe véve nem éreztem volna amit, akkor el se vállalom.

(#36594) brickm válasza bigrob (#36591) üzenetére


brickm
őstag

Váltsd át a kinézetet 4.0 ra .D ezt már valakivel taglaltuk itt régebben úgy emlékszem. Az uj design számomra kicsit átláthatatlan. Pl nincs ott ez a monitor lehetőség a helyén.

(#36595) arnyekxxx válasza benedekco (#36576) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Havi nimimálbér egy beállítás?

"olcsó de be kell állítani és fasza lesz gitár" vagy "drága gitár de gyárilag jól be van állítva".

amúgy elég sok esetben kihallom youtube-os A-B gitárteszteknél melyik az ami éppen szól.

nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy a kész zenében hallod-e hogy min játszott a zenész.

Azaz ha kényelmetlen a cucc, szarabbul játszik az ember.

a kényelem egyáltalán nem ár kérdése.

Hiába jó a szabás egy hangszernek ha pl élesek a bound végek, egyenetlen a nyakon a festés és néhol megcsúszik a kéz és egyéb baromságok.

mindengyik orvosolható minimális kézügyességgel és költséggel.

De érted ez se agysebészet, bemész a boltba leakasztasz egy amerikait egy kínait egy indonézt, egy japánt egy mexikóit és mind más szinten van. Totál érezhető

Az elmúlt évtizedekben kurvasok gitár megfordult a kezemben. Egy esp volt egyedül amitól lefostam a bokámat amikor játszani kezdtem rajta. A többi egy darab fa volt húrokkal és a felépítésének megfelelő hanggal.

Nem vagyunk egyformák.

(#36596) cucka válasza benedekco (#36576) üzenetére


cucka
addikt

Amúgy tökre igazad van, de a villanygitár az tényleg egy nagyon egyszerű eszköz, ezért a "fadarab húrokkal" hasonlat. Ez nem azt jelenti, hogy nincsenek jelentős különbségek. Csak hogy a különbséget nem a műszaki tartalom jelenti, hanem a megmunkálás és az alapanyagok minősége.

És hiába veszel jó hardvert meg javítod meg a bundozást, a fényezés minőségén akkor is érezni fogod, hogy melyik az olcsó és melyik a drága. Meg a PRS csíkos topja és a Harli benton klón csíkos topja között is van különbség.
A másik meg, hogy az ilyen nagyon extra topokat leszámítva az alapanyag költség az kb. elhanyagolható. Most érted, mennyi lehet legyártani egy hangszedőt? 1 dollár?

(#36597) brickm válasza cucka (#36596) üzenetére


brickm
őstag

Hát egy hangszedőt azért valamivel több. Még ha nagyobb tételben is veszed az alapanyagot, nekem még 6-8ezer alatt nem jött ki sacc kb egy se. És számold hozzá, hogy egy cégnél a munkaerő plusz költség, a gépek fenntartása költség, meg meg is kellett venni ugye... Ez mind tesz az árra. A márka és a profit szintén.
Ha azt nézed mire hozzád eljut egy SD hangszedő már átment 3-4 hozzáadott ÁFA-n és egyéb viszonteladói profiton meg szállításon.
A 25-30k ft reális ár egy cégtermékért ezesetben,.

A Faanyag meg...
Ha tisztességes görcs meg poshadás mentes fát akarsz a gitárba(ez ugye kívülről nem látszik, de feltételezed, hogy egy gibson stadardba nincs poshadásos fa, meg görcs nemlátható helyen sem...) ahhoz elég sok fát kell megvenni. Nekem 3gitár test jön ki általában egy nagy foszniból, mint tiszta haszon. Maximum. Úgy el lehet verni 50-100ezret fára mint annak a rendje.

[ Szerkesztve ]

(#36598) Kobe


Kobe
veterán

Hotone ujabb guritasa
[link]

(#36599) Smiley válasza llax (#36581) üzenetére


Smiley
őstag

Koszi a tippet, utana fogok nezni. :R

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#36600) Alexios válasza Kobe (#36598) üzenetére


Alexios
veterán

Ha jó áron van, és jól is fog szólni egész érdekes lehet. Az előbbivel nem hinném, hogy gond lesz, az utóbbi viszont reméljük jobb mint a legutolsó multieffektjük

(#36597) brickm: nyilván rosszul csinálod, aliról 4k egy pár, és leveri az sd-ket ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.