Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) fattyu válasza freelanced (#35300) üzenetére


fattyu
veterán

ízlés kérdése. személyes tapasztalatom nincs még. hangminta hotrailsre keresve van youtubon sok. strattal is telével is.

Nekem az a japán tele a legkényelmesebb gitárom. talán. bár elég erős a mezőny :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35302) fattyu válasza freelanced (#35300) üzenetére


fattyu
veterán

amugy.
esetleg ez

hídnál meg lesz a tele twang, nyaka meg mehet énekelni torzítva.

nem találtam volna a hiányzó stratot elmentem volna megtapizni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35303) brickm válasza NeoPampalini (#35276) üzenetére


brickm
őstag

Ezt szépen megírtad!
A gitár jel kezelést annyira nem értem hogy értette a kérdező. Sima plug en pléj jelleggel sehogy se mehet bele a gitár, viszont annak értelmét se látnám, mert f sul szólna. Lehet bemikrofonozott erősítőre gondolt inkább, vagy multieffekt vonaljelére?

(#35304) csadi0011


csadi0011
őstag

Bocs, ha vótmá'.

Black Sabbath and The Who - "Who? Are You Paranoid?"
https://www.youtube.com/watch?v=z9O71IhDIXY

(#35305) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Külföldi használt gitár oldalt tud valaki ajánlani?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35306) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

BUGERA 1960 INFINIUM 150W

Ennyiért Plexi dizájnú fullcsöves fej? Hát erősen gondolkodom.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#35307) bigrob


bigrob
őstag

Végre sikerült lecsapnom Thomannon egy Deko HB PRS félakusztikus kopira! :C :C :C
94 ojró volt szállítással.
Pont ilyen színben vadásztam rá már hetek óta... :DDD
Reméljük olyan baja nem lesz amit ne tudnék orvosolni. :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35308) Alexios válasza bigrob (#35307) üzenetére


Alexios
veterán

Wow, az eredeti ára se vészes, de ennyiért ez már rendes black friday ár :D

Ahogy látom van jópár héthúrós fanfretes is készleten ilyen "deko" kivitelben

[ Szerkesztve ]

(#35309) bigrob válasza Alexios (#35308) üzenetére


bigrob
őstag

Régóta fájt a fogam már egy ilyenre, meg olvasgattam, hogy sokszor simán javítható problémákkal adják félár alatt.

7 húros FF telém van, bár az nem Deko volt.. :DDD

Állítólag a FanFreteket szarabb javítani ha valami hiba a bundozással van, azokból mindig van. Ami mást feltesznek 80 EUR alatt 10 percen belül elfogy.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35310) fattyu


fattyu
veterán

bocsánat a triviálisan esetleg ostoba kérdésért. próbáltam visszaolvasni de nem lettem okosabb.

tegyük fel akadt némi játszóspénzem. és bohóckodnék multieffekttel.

vam valami gsfanatic használt részen amit érdemes esetleg?
nyilván annak tükrében hogy nem egy squier meg egy frontman25re lenne kötve :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35311) Humbucker


Humbucker
senior tag

Vettem egy gitárt, azonban a hangszedőjét a volt gazdája sem tudta megmondani. R.M. pickups van rá írva. Ismeri valaki ezt a hangszedőt?

(#35312) Alexios válasza Humbucker (#35311) üzenetére


Alexios
veterán

(#35313) Humbucker válasza Alexios (#35312) üzenetére


Humbucker
senior tag

Tudom rákerestem, csak kíváncsi vagyok, sosem hallottam még róla.

(#35314) benedekco


benedekco
addikt

Van aki mikrofonozza a ládát és úgy vesz fel, nem pedig a hangszert dugja hangkártyába?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35315) brickm válasza benedekco (#35314) üzenetére


brickm
őstag

én. így is úgy is szoktam. miért?
(most készül a saját fejlesztésű mikrofonom, már szól egész jól, csak van még mit csiszolni)

(#35316) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ahhoz hogy magasabbra állítsam a húrmagasságot az óra járásával megegyező irányba kell forgatnom a csavart?Gondolom lazítsam meg előtte a húrokat, és ugyanannyi fordulatot kell a másik oldalán is ugye?

(#35317) kemotox válasza Humbucker (#35316) üzenetére


kemotox
addikt

Attól függ milyen hídról van szó. Amúgy meg kipróbálod és kiderül :D

(#35318) Tommyka21 válasza Humbucker (#35311) üzenetére


Tommyka21
tag

No..
Lehet egy tőbb éves szappanopera végére értünk :D.
Humbi végre gitárt vett :C .
Miféle hangszer ha szabad kérdezni?

(#35319) Humbucker válasza Tommyka21 (#35318) üzenetére


Humbucker
senior tag

Elmész te a ...... :DD :D :DD

(#35320) Humbucker válasza kemotox (#35317) üzenetére


Humbucker
senior tag

Ilyen , ha ez így ebből a képből mond neked valamit ;)

(#35321) Tommyka21 válasza Humbucker (#35319) üzenetére


Tommyka21
tag

El ám de akkor is így van :DD :DD :DD :DD ...
Klasszik fix híd, semmi extra.
Tekerjed aztán majd kialakul :D!

(#35322) Humbucker válasza Tommyka21 (#35321) üzenetére


Humbucker
senior tag

Nagyon bejön amúgy Epiphone Les Paul Standard, jó vastag test, bitang nehéz, van benne anyag bőven, serial number alapján 2004-es kínai, de nagyon szépen szól tisztán is, van egy kis minimális esztétikai hibája, de azon kívűl nagyon egyben van. :) Valahogy minden az LP mellett szól részemről, mivel fix hidas, ragasztott humbuckeres gitár kell pozíció jelzőkkel, egyszerű nem csicsás gitár, szóval LP párti vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#35323) Tommyka21 válasza Humbucker (#35322) üzenetére


Tommyka21
tag

Grat hozzá!
Használd egészséggel :D!

(#35324) Humbucker válasza Tommyka21 (#35323) üzenetére


Humbucker
senior tag

Köszi szépen :)
Most tekergettem a húrlábat, húrmagasságot állítottam, most már egyáltalán nem zörög :)

(#35325) Kobe


Kobe
veterán

Helix nativeot probalgatom reaperrel. A gyari factory presetek hianytalanul megvannak meg minden, lehet en vagyok botfulu, de mintha mindegyik egy ugyanolyan hangon szolna :S

A kezelofeluletet meg nem nagyon ismertem ki, de azon kivul hogy az ember duplakattal betolt egy-egy presetet, mi egyeb kell a high gain szandokhoz?
Valami csatornat kell valtani az erositokon vagy van valami egyeb "start" gombja egy egy presetnek?

Vagy az interfacen a direct monitor kavarhst be? Focusrite 2i2, inputnal Instr allitva, DM bekapcsolva, hang jon is vissza a fulesen, nen ez a problem

(#35326) FockeWulf válasza Humbucker (#35324) üzenetére


FockeWulf
tag

Ha állítottál a húrlábon, akkor az intonációt is állítanod kell.

(#35327) benedekco válasza brickm (#35315) üzenetére


benedekco
addikt

Semmi, csak erre gondoltam licitálni.

De nem tudom van-e értelme...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35328) Humbucker válasza FockeWulf (#35326) üzenetére


Humbucker
senior tag

csak a két szélét tekertem, hogy megemelje a húrmagasságot, és újra behangoltam szépen, mást nem csináltam.

Amúgy Les Paulhoz milyen húrkészletet ajánlanátok?Gondolom valamilyen 10-est kéne venni rá, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#35329) arnyekxxx válasza Humbucker (#35328) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha állítottál a húrlábon, akkor az intonációt is állítanod kell.

(#35330) bigrob válasza Humbucker (#35328) üzenetére


bigrob
őstag

Nálam a drop A-n elég szar volt 14 alatt...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35331) Humbucker válasza arnyekxxx (#35329) üzenetére


Humbucker
senior tag

Akkor segítséget kérek, hogy tudok állítani az intonáción, és mi alapján?

(#35332) Alexios válasza Kobe (#35325) üzenetére


Alexios
veterán

A direct monitoring be zavarhat mert ott nem a vst hangját hallod hanem hát direktbe amit bedugtal :D

(#35333) arnyekxxx válasza Humbucker (#35331) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha húrmagasságot változtatsz elmászik az oktáv, utána kell állitani a húrábon levő pici csavarokkal. Mondjuk hangológép alapján.

(#35334) Eastman válasza Humbucker (#35322) üzenetére


Eastman
őstag

Hazavittél egy ilyen faxa gitárt és rögtön tekergeted? Új húr kell rá aztán nem zörög az. Mivel gitározol holnap, ha ma elállítgatod?

(Használd egészséggel!)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35335) Humbucker válasza Eastman (#35334) üzenetére


Humbucker
senior tag

nagyon alacsonyan volt a húr, az volt a baj, na de elviszem akkor hangszerboltba. De amúgy semmi változást nem észlelek a hangzásba most perpillanat.

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#35336) Eastman válasza Humbucker (#35322) üzenetére


Eastman
őstag

-

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35337) llax válasza Humbucker (#35335) üzenetére


llax
senior tag

Az okokkal és elvekkel kell kicsit ismerkedned, úgy akár "hogyancsináld" leírás nélkül is be tudod állítani.

(#35338) Kobe válasza Alexios (#35332) üzenetére


Kobe
veterán

Akarhogy buzeraltam, csak DM ben jott ki barmi hang reaperen keresztul, pedig az inputra beallitottam a focusrite asio drivert, outputra meg a sztereo fulest

(#35339) FockeWulf válasza Humbucker (#35335) üzenetére


FockeWulf
tag

A 12-es érintőnél lefogva a húrokat, majd egyesével megpengetve ugyanazt kell hogy jelezze a hangológép mintha az adott üres húrt pengetnéd meg ( most egyenlőre ne kérdezd miért, csak fogadd el a tényt). Ha a 12-es érintőnél fogott hang alacsonyabb vagy magasabb mint ami üres húrnál jelentkezik (egy oktávval persze magasabb, de az most ne zavarjon össze) akkor az azt jelenti, hogy elmászott az intonációd, nem tiszta az oktáv. Márpedig tuti elmászott ha állítottál a húrláb magasságán.

[ Szerkesztve ]

(#35340) Alexios válasza Kobe (#35338) üzenetére


Alexios
veterán

Recordingot benyomtad a sávra? Illetve reaperen belül is be kell állítani hogy vissza akarod hallani a sávot

(#35341) Kobe válasza Alexios (#35340) üzenetére


Kobe
veterán

Valszeg az lesz a bibi hogy a reaperben nincs kulin beallitva a monitoring (meg).... Majd megnezem

Amugy ha jol ertettem, a helix nativehoz kb ugyanazok a patchek jok mint ami a fizikalis helixhez, szoval csak le kene toltogetnem oket. Erre van valani tonecloud jellegu cuccuk, vagy inkabb facebook csoporton kene nezelodni?

(#35342) Humbucker válasza FockeWulf (#35339) üzenetére


Humbucker
senior tag

Jó, megnézem, de ahogy játszok rajta mindenhol, szépen szól , nem hallok rajta fals hangot, de majd ránézek.

(#35343) Alexios válasza Kobe (#35341) üzenetére


Alexios
veterán

Nincs különbség a helix native és a hardveres helix presetjei között. [link] Itt van egy ilyen tonecloud szerű dolguk, itt van sok minden, vegyes minőséggel, szerintem érdemes mellette csoportokban nézelődni, illetve youtube-on [link] nála van sok jó videó, hogyan készít patcheket

(#35344) Goose-T


Goose-T
veterán

Eléggé halott a dobos topik itt a PH-n, egyedül itt tömörülnek a zenészek. Szóval februárban családi házba költözünk, ahol azt terveztem, hogy a jó nagy garázsban berendezek egy nem túl hangos próbatermet. A nem túl hangos azt takarja, hogy lenne egy keverőerősítő és két közepes méretű PA hangfal (ezek már megvannak), amire rákötnék egy elektromos dobot, a gitárokat és az éneket. A basszusgitárt külön kombóra tenném, hogy ne terhelje az is az erősítőt, így talán tisztábban szólnának a hangfalak. Így lenne egy olyan felszerelésem, amivel lehetne próbálni, de állítható lenne a hangereje, nem kellene mindent a dobokhoz felhúzni.

Valaki próbált már esetleg ilyet? Milyen dobot ajánlanátok hozzá? Leginkább hálóbőröset szeretnék, mert gumilaposon nem túl jó játszani. Egyelőre az Alesis Surge Mesh kitet néztem ki, de még szóba jöhetnek a Millennium cuccok is, például az MPS-850. Ha jól vettem, ki ez a Millennium a Thomann sajátmárkás cucca, mert máshol nem igazán láttam. A mostani Harley Benton gitárokat alapul véve még akár jó is lehet. Vélemények?

A dobos egyébként nem én vagyok a bandában, de mivel nagyon szeretek dobolni, így használnám én is rendszeresen a cuccot, nem állna kihasználatlanul.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35345) brickm válasza Goose-T (#35344) üzenetére


brickm
őstag

Hy. Öcsém Milleniumon tolja, de itthon vette. Annó a debreceni fejes hangszerben, mostmár más a neve de google dobja emlékeim szerint.

(#35346) brickm válasza Kobe (#35338) üzenetére


brickm
őstag

Ilyened nincs?
Ha ez direkt monitoron van nem tudsz ráküldeni semmit a DAW-ból.
Ezeket lesd meg:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35347) Goose-T válasza brickm (#35345) üzenetére


Goose-T
veterán

Valóban sokkal jobbak a Millennium ficsőrjei, és árban nincs jelentős különbség. Állítólag ugyanabban a gyárban is készül, mint az Alesis (Medelli). Lehet, hogy MPS-850 lesz. Ránézésre amúgy még a Fame, XDrum (szerintem ilyet vett az öcséd) és a Gear4Music dobjai is ott készülhetnek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35348) Alexios válasza Goose-T (#35344) üzenetére


Alexios
veterán

Én ~ 1 hónapja vettem egy Millenium dobszettet, de az akusztikus - gond amúgy nincs vele, de igen, ez a thomann dobos Harley Benton márkája.

[ Szerkesztve ]

(#35349) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Szerintetek ez eredeti?

Fender American Standard Stratocaster ( kb 2016-os lehet )

Viszont furcsa, hogy nincs rajta a Made in USA felirat, úgy tudtam ezt csak az új modelleknél szedték le.

Ti találkoztatok már ilyennel?

Köszi!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35350) fattyu válasza freelanced (#35349) üzenetére


fattyu
veterán

szemből is rá lehet írva

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.