Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) benedekco válasza bigrob (#35899) üzenetére


benedekco
addikt

Mivel hajtod meg? Mármint milyen progi alól hívod meg a VST-t?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35902) bigrob válasza benedekco (#35901) üzenetére


bigrob
őstag

Én Ableton Live-ot használok, haverom Reaperrel nyomja.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35903) Dagidög


Dagidög
senior tag

Mivel korábban maradtak itt megválaszolatlan kérdéseim a témában, ezért leírom a tapasztalataimat elektromos gitár házimozi erősítőre kötésében. Hátha valakinek még szüksége lesz rá.

Az elektromos gitárnak hatalmas ellenállása van, így nem ajánlott direkt az erősítőbe kötni. A kijövő hang erőtlen és torz lesz, ráadásul az erősítő károsodhat, így ezzel nem is próbálkoztam.
A gitár és az erősítő közé így vettem egy Boss ME-50 multieffektet, amely a jel feldolgozásáért és manipulálásáért felel. A belőle kijövő 6,3mm-es jack kábelt 2xRCA-ra alakítottam és bekötöttem az erősítő phono bemenetére. Pure audio módban (ekkor az erősítő nem nyúl a hangba) remekül el tudok zenélgetni, van erőtartalék, viszont nagyon hiányzik a beépített EQ-ja.
A problémám, hogy az Audyssey EQ-t bekapcsolva csak halkan tudok zenélni, magasabb hangerőn elkezd torzítani a hang. A többi RCA bemenetből is próbáltam néhányat, de azokon meg sem szólalt a cucc.
Egyelőre itt tartok. Ha tudtok megoldást, ne tartsátok magatokban.

(#35904) freelanced válasza Dagidög (#35903) üzenetére


freelanced
addikt

Nem értem mi a gond. Az jó ha torzít nem? ;]

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35905) Dagidög válasza freelanced (#35904) üzenetére


Dagidög
senior tag

:D
Itt inkább sercegésre meg pattogásra kell gondolni határozott pengetésnél.

(#35906) FockeWulf válasza Dagidög (#35905) üzenetére


FockeWulf
tag

Vegyél egy kombót...pl... :)

(#35907) Goose-T válasza Dagidög (#35903) üzenetére


Goose-T
veterán

Na az a multieffekt pont nem alkalmas arra, hogy tisztán szóló hangkeltőre kösd, mert nem nagyon van benne modellezés. Add el, és abból a pénzből tudsz venni egy modellezős cuccot, pl. Vox Stomplab, Zoom G3n, ilyesmik.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35908) Dagidög válasza FockeWulf (#35906) üzenetére


Dagidög
senior tag

Nem látom értelmét, amikor megvan a lehetőségem munkára fogni a már meglévő hangcuccomat. A beállítására/összekötésére keresem a megoldást, új cókmók nem kell.

(#35907) Goose-T: Nem érzem, hogy olyan horror lenne a végeredmény, sőt. Azért ha lesz lehetőségem, megnézem más multival is. Honnan tudhatom melyik modellezős és melyik nem?

[ Szerkesztve ]

(#35909) NeoPampalini válasza Dagidög (#35903) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Vedd lejjebb a multin a patch hangerejét, szükség esetén a master hangerőt is.

Az én Zoom B1xon-om is baromi nagy kimeneti jelet produkál, a legtöbb patch 30-50%-os hangerőn van, de olyan is akad, ahol vissza kellett venni 10%-ra, a master meg 70%-on áll.

(#35910) arnyekxxx válasza Dagidög (#35903) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A gitár és az erősítő közé így vettem egy Boss ME-50 multieffektet,

gondolom azért pont ezt mert mindenki erősitőszimulátoros multit javasolt ez meg azon ritka holló amelyikben pont nincs :)

Honnan tudhatom melyik modellezős és melyik nem?

Elolvasod a leirását. Amelyikben van abban írják, hogy van.

[ Szerkesztve ]

(#35911) Plazmacucci válasza arnyekxxx (#35910) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A fejhallgató kimenetre mit raknak ezeknél?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35912) Dagidög válasza NeoPampalini (#35909) üzenetére


Dagidög
senior tag

Kezdő kérdés: itt melyik a patch hangerő? :B

(#35910) arnyekxxx: Nem gondoltam, hogy így belenyúlok, mivel azt írták korábban, hogy jellemzően van modellezés. Mit bukok a hiányával?

Most olvasom a használatit, egyelőre értelmezem a sok új információt.

(#35913) NeoPampalini válasza Dagidög (#35912) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Hát, ezen nincs külön patch volume, akkor marad az, hogy minden részeffektnél külön állítod, plusz a mastert.

Esetleg célszerű lenne úgy nekifutni, ha valahogy "látnád" is a jelszintet, pl. rákötöd számítógépre a multit, és Audacity-vel monitorozod a bemenetet.

(#35914) arnyekxxx válasza Dagidög (#35912) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mit bukok a hiányával?

A jó hangot. Nélküle ugy fog szolni mintha egy effektsor rá lenne kötve egy hifi hangcuccra nem úgy mintha lenne egy gitárerősítőd.

(#35915) angelside77 válasza Dagidög (#35903) üzenetére


angelside77
tag

Én Zoom G1Xon-t használok (modellezős), simán összedugva az Altec 2.1 számítógép hangfalakkal, és élvezhető hangot kapok, semmi sergecés, pattogás.
Alap esetben fejhallgatóval használom.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#35916) freelanced válasza bigrob (#35741) üzenetére


freelanced
addikt

Végül UPS-el küldték, de őszintén nem vagyok kisegítve úgy tűnik. Elkallódott egy csomag, egyelőre azt se tudják hol van de nem indult el még a Németektől. Bár félek, hogy ennél nagyobb a gond. Ráadásul amennyire ki voltam a DPD szolgáltatásától a két órás időintervallum és, hogy telefonálnak náluk ajándék. Az UPS konkrétan beközölte, hogy bármikor érkezhet reggeltől estig, telefonon nem keresnek. Szóval megadtak egy több mint 8 órás intervallumot... Nevetséges. Ráadásul ilyeneket mondanak, hogy akkor kérjem a munkahelyemre. Persze aztán majd kérek hozzá egy kiskocsit és hazahúzom :W :W :C

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35917) bigrob válasza freelanced (#35916) üzenetére


bigrob
őstag

Az komoly... :Y

Nekem is becsúszott hétfő délután egy Deko HB SC-550 postával együtt 100 Euróért, bár nekem mindegy mikor érkezik.. :D
Hétfőn este 11kor rendeltem egy széket, kedden 15.45-kor jön a mail, hogy ma (szerdán) már hozza is a GLS 8-18 óra közt.. :DDD
Még jó, hogy itthon vagyok..

Kedvencem amikor még beszólnak, hogy minek rendelek ha nem vagyok itthon... :D
Persze egy legalább 2 órás időintervallumot 1 nappal előtte képtelenek adni...

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35918) freelanced válasza bigrob (#35917) üzenetére


freelanced
addikt

Borzasztóak. Megkérdeztem a hölgyet, hogy szerinte akkor hogy jusson el a csomag, mit tanácsol. És konkrétan 2 perc csend volt a válasz :K

Nem is értem ha egy rendelésen belül két csomag van, hogy jöhet külön, pontosabban inkább miért. Ráadásul egyértelmű, hogy nem húzták be a vonalkódokat útközben mert a nyomonkövetés csak azt jelezte, hogy az UPS megkapta a megbízást, aztán, hogy szállítják. Azért Németországból egy két megálló kellene, hogy legyen egy csomag életében ahol behúzzák.

Persze, se kettő órás intervallum, se telefonhívás. Nekem az is elég lenne ha egy órával előbb megcsörgetne a futár, akkor maximum hazamegyek vagy valami, jobbat nem tudok. :N

Már csak reménykedem. Pénteken elutazom, szóval ha semmi nem történik akkor megy vissza Thomannak a cucc. :W

Remélem a sámlid esetében nagyobb sikerrel jársz. :C

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35919) bigrob válasza freelanced (#35918) üzenetére


bigrob
őstag

Ráadásul kedden munkaszüneti nap volt a Németeknél ha jól tudom.
Végül direktbe Thomanntól rendelted vagy Auidollal?
Remélem neked is összejön a héten, én a sámlimat ma már tuti felavatom! :DDD

Ez volt a múltkori Thomanntól rendelt.

2018/11/30 · 05:13
Delivered: The goods have been successfully delivered.

2018/11/30 · 03:38
Failed delivery attempt: Unfortunately, the goods could not be delivered. - Persze pont akkor sikerült hoznia a postás autónak amikor senki sem volt itthon... :DDD

Hungary · 2018/11/30 · 07:56
Delivery is being prepared: The goods are being prepared for delivery.

Hungary · 2018/11/29 · 03:01
In transit: The goods are on the way.

Hungary · 2018/11/28 · 06:41
Border crossing: The goods have arrived in the destination country.

Kitzingen · 2018/11/26 · 10:08
Dispatched: The goods have been sent.

2018/11/24 · 03:10
Pick-up scheduled: The goods are being processed for pick-up.

2018/11/24 · 03:06
Order processed: The order has been processed.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35920) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
3/4 es gitárt szeretnék vásárolni 10 éves (jobbkezes) gyernekemnek! Szolfézsra jár, sajna idén nem került be a gitár szakra!
Jövőre viszont már tuti be fog, és arra gondoltam addig itthon alap akkordokat megtanulhatna!
Én totál elveszett vagyok a márkákat illetően. Sajnos sokat sem tudok rá áldozni maximum 20k csak a hangszerre (később ha kinövi vagy látom értelmét beruházok egy komolyabb darabra) . Nem baj ha használt, de fontos hogy makulátlan illetve újszerű legyen! Néztem a Hangszerbarlang oldalát találtam ott egy Toledo márkájút ami árban bőven beleférne. Vagy ebben az árszegmesben mindegy melyiket választom? Esteleg itt is fontos hogy milyen anyagból van? Javasolhattok is hol tudom mihamarabb beszerezni Budapesten vagy környékén esteleg tudtok valakit aki megbizható és és nyugodt szívvel tudtok ajánlani hogy keressem fel!
Segítségetek előre is köszönöm! :R
Vagy itt egy szett!

[ Szerkesztve ]

(#35921) bigrob válasza etejedu (#35920) üzenetére


bigrob
őstag

3/4-es akusztik kellene ha jól értem?
Gsfanatic egy jó használt piactér, ott is körülnézhetsz, akusztik témában én nem tudok segíteni.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35922) etejedu válasza bigrob (#35921) üzenetére


etejedu
őstag

Vagy klasszikus! Azt még nem tudom, hogy a kettő közül tanulónak melyik kell, de a tippet köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#35923) freelanced válasza bigrob (#35919) üzenetére


freelanced
addikt

A Thomanntól mert végül jobb áron kaptam meg mint az Audioll-al ráadásul reméltem, hogy megérkezik még karácsony előtt. A német UPS és a Thomann szerint a csomag elhagyta Németországot csak valaki nem képes beolvasni a vonalkódot itthon.

Ha így folytatódik és csak a fele cucc jön meg akkor lehet, hogy én is sámlinak fogom használni. :DDD

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35924) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Üdv!

Valaki próbált már úgy effektezni/erősíteni, hogy a telefonját használta ehhez?
Gitár rácsatlakoztat telóra (jack átalakítóval), ott egy SW effektez, majd BT hangszóróval jönne ki a hang.
Szükséghelyzet megoldásra lenne, otthon nekem is van rendes gitárerősítőm :)

(#35925) Alexios válasza MATEO6600 (#35924) üzenetére


Alexios
veterán

Én nem vagyok benne biztos, hogy ez így működne, illetve a bt miatt eleve elég nagy lenne a késleltetés is már. iRig amúgy erre van kitalálva, de androidon nem tudom hogyan működik(régen egyáltalán nem működött), nekem ios-en amplitube/bias fx /garageband teljesen jól megy, csak egy lightning-usb átalakító kellett aztán bele lehet dugni az asztali interfacem

(#35926) FockeWulf válasza etejedu (#35922) üzenetére


FockeWulf
tag

A klasszikus is akusztikus gitár :)
11-12 évesen már bátran bepróbálkozhat egy egészes nylonossal, és legalább nem kell jövőre lecserélni. 20 körüli árkategóriában én a Valenciát ajánlom. Akár újan is megtudod venni 20 pénzért. Szettet soha ne vegyél.

(#35927) Eastman válasza etejedu (#35920) üzenetére


Eastman
őstag

www.kil.hu

(Pénz nélkül) bemész hozzájuk, elmondod, hogy nem vásárolni, csak érdeklődni jöttél, és mindent megkérdezel amit ma itt, tőlünk. Én úgy tapasztaltam, hogy segítőkészek. (Pl. a 3/4 lehet akár 7/8 is...) Anno sok félinformációmat kiegészítették.

Viszont az olcsó, un. játékgitárokat kerüld! Három van van a padlásomon amiket a haverok hoztak, hogy nézzek rájuk, mert a gyermeknek k'éne valami amin tanulhat... Semmire nem jut velük.

...ezért is javaslom a kil.hu -t. Ha velük kirajzolódott az irány, akkor lehet pl. a használtpiacon nézelődni. Tokot, állványt*, ha kell (*nem) leginkább használtat! Hangoló: Androidos telefonon a PitchLab Lite, húrt, pengetőt csak újat... (iOS passz.)

Szerk:
OK, most olvasom, hogy mihamarabb. Így az első mondatom átértelmezésre szorul.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35928) etejedu


etejedu
őstag

Kösz srácok!
Egy fekete Valenciára esett a választás. Holnap megyek érte a gitárcentrumba!
A kiegészítőket később szerzem be használtan és a hangolós tippet nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#35929) llax válasza etejedu (#35928) üzenetére


llax
senior tag

Hangoló alkalmazás van több másik is, meglepően jól működnek. A PitchLab csak az egyik telefonomon elérhető a Play-ből (pont a jobbra-újabbra nem - pedig a PitchLab tetszik a legjobban). Telefon ma már hamarabb akad bárhol, mint egy hangoló...
Tokot csak akkor, amikor tényleg elkezd órákra járni, ahhoz a gitárhoz, amelyiket majd akkor viszi :)
Állványt csak akkor, ha nem tudja valami biztonságos helyre letenni, vagy már annyi gitárja, van, hogy tényleg meg kell oldani a tárolást. (eleinte védőtoknak és tárolónak akár a doboza is megteszi)
Ilyen lábtámasz és hasonló dolgok: igény szerint, de az igény leginkább menet közben alakul ki.
Pengetőt vegyél 2 különböző darabot (nem tudom milyen kell a nylon húrhoz), hogy azonnal legyen és a 2 darab árán rendelj egy maréknyi vegyes készletet az Ebay-ről :)

Szóval ami kell az egy gitár és egy pengető (klasszikushoz még az sem minden esetben). Minden más majd menet közben...

[ Szerkesztve ]

(#35930) FockeWulf válasza llax (#35929) üzenetére


FockeWulf
tag

Huh, az az igazság hogy ezt rohadt jól összefoglaltad és megfogalmaztad. Teljesen egyetértek.

(#35931) freelanced válasza bigrob (#35919) üzenetére


freelanced
addikt

Mókás volt ez a szállítás :C

Kézbesítve
2018/12/19 13:06
BUDAPEST, HU

Múltbeli esemény

Feladva
2018/12/17 23:06
Nurnberg, Germany

Múltbeli esemény

Címke létrehozva
2018/12/17 18:15
Germany

Egyszer csak itt termett Németországból, hipp-hopp. A sebességre abszolút nem tudok panaszkodni, kevesebb mint két nap lényegében. De ha nem járok utána nem lenne itt. Ráadásul azt sem tudták hol az egyik csomag. De a lényeg, hogy itt van :C

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35932) kemotox válasza freelanced (#35931) üzenetére


kemotox
addikt

Már csak hetek kérdése, és el is kezdi a magyar posta is a folyamatot ;]

(#35933) freelanced válasza kemotox (#35932) üzenetére


freelanced
addikt

Te is vársz valamit? :F

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35934) bigrob válasza freelanced (#35931) üzenetére


bigrob
őstag

Az igen :C
1 héten belül nekem még soha nem jött semmi.. :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35935) kemotox válasza freelanced (#35933) üzenetére


kemotox
addikt

Ja "kézbesítve", félreértettem. Azt hittem, hogy még csak magyarországon van, a postánál.

(#35936) Goose-T válasza kemotox (#35935) üzenetére


Goose-T
veterán

A csomagküldős csomagokhoz szerencsére semmi köze nincs a postának.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35937) freelanced válasza bigrob (#35934) üzenetére


freelanced
addikt

Attól függ, hogy nézzük. Már péntek reggel fizetve volt, legalább három munkanap volt mire szállításra adták, - bár ez a karácsonyi időszakban érthető - és onnan még három mire megjött. De 6 nap alatt karácsony előtt pár nappal ez is jó teljesítmény, szóval nem panaszkodom. :R

Egyébként csak kíváncsiságból, ti mit tartotok értékesebbnek egy erősítőben? Egy szép clean channelt melyet aztán tele lehet akár pakolni pedálokkal, vagy egy jó torzított csatornát? Véleményem szerint az előbbit lehetetlen elérni ha nincs akkor bárhogy kapkod is az ember nem lesz tiszta csatornája. De sok külföldi fórumozó nem ért egyet. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Persze nem tudom milyen torzítást produkál egy jobb Overdrive pedál, nem tudom mire lehet számítani, nem nagyon van velük tapsztalatom, ráadásul nyilván oda teljesen analóg hangzás. Van tapasztalata valakinek ilyesmivel?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35938) kemotox válasza Goose-T (#35936) üzenetére


kemotox
addikt

Postaval is lehet csomagot is kuldeni.

(#35939) llax válasza freelanced (#35937) üzenetére


llax
senior tag

Mi az értékesebb??? Ha mindkettő jó :)

Ha alapból nem túl jó, akkor is jobbá tehető, csak nem valami érinthetetlen "szent tehénként" tekinteni arra a kombóra/erősítőre.

A korábban emlegetett Crate projekthez volt pici hiány, kb. 1,5 órája ment el a futár, így a kisebb alakításnak már nincs akadálya.

[ Szerkesztve ]

(#35940) Goose-T válasza kemotox (#35938) üzenetére


Goose-T
veterán

De a Thomann nem fogja postával küldeni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35941) fattyu válasza freelanced (#35937) üzenetére


fattyu
veterán

egy kütyübuzi gyűjtő vagyok. a gitározásnak nagyon az elején

van itthon 13 gitár.
5 kombó, 3 fej és két láda.
és 0 pedál. na jó vettem egy olcsó mutlieffektet de főleg modelingjét próbálgatom még.

egyszerűen nem volt rá igényem és hiányérzetem még. ha visítós cső kell eltekerem bármelyik csövest és búg ahogy egy tube screamer tolná. ha kruncs kell feltekerem a gaint oda ahol már szépen törik, ha halálmetál kell akkor valamelyik randall drive csennelje vagy a triampon a red csennel több mint elég és nagyon nagyon remek torzat ad. reverb van mindenben. más meg még nem kell amennyit én tudok.

minapi napon nálam tartottuk az órát tanárral. én annyira kedvelem a kis laney lc15 hangját hogy átengedtem neki a triampot a 4x8 ládával. le volt esve az álla hogy bármilyen gitárt kötöttünk rá minden úgy szólt mint az álom. még az is ami nála nem... egy JÓ erősítő az jó.

amugy andertonék csináltak valami vaktesztet hogy hi gain pedálok erősítők saját torz hangjával szemben. csúfosan az erősítők nyertek.

ez csak egy vélemény valakitől aki nem ért hozzá de van itthon ez az :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35942) benedekco válasza fattyu (#35941) üzenetére


benedekco
addikt

Na akkor van egy újabb néznivaló.
Nagyon bírom az anderton vaksitesztjeit.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35943) fattyu


fattyu
veterán

anyám. azért ez is durva. és elkeserítő

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35944) nesa válasza fattyu (#35943) üzenetére


nesa
veterán

A régi jó dolgokból semmi nem maradt, erősen más a recept, vagy hamisítvány.

(#35945) Humbucker


Humbucker
senior tag

Na végre megkaptam a 3 hete hangszerészhez vitt Epi LP-met.
Most a 01-es Elixir húrkészletet rakattam fel, igaz kérdezték is, hogy biztos?Mert az 4000. Egy próbát megér.
Egyelőre nagyon tetszik a hangja, szépen csilingel, bár lehet azért is hallom így mert zsír új 0 perces a húrkészlet, de határozottan tetszik :)

(#35946) llax válasza fattyu (#35943) üzenetére


llax
senior tag

Majd ha jól széthajtod az újat, kicsit engedékenyebb lesz a pille és a membránszél, annak is "döngölősebb" hangja lesz. Ha fárad egy kicsit a membrán, a magas átvitele is romlik kissé :)
No meg az egyik made in GB, a másik made in China... Persze megfelelő minőségellenőrzés mellett ennek nem kellene számítania.

Nekem pl. tetszik a valamiért nem népszerű G12K100 hangja. Ez nem tagja semmilyen neves szériának, egyszerű nagy teljesítményű és érzékenységű (= jó hangos) "iparosnak" született, a gyártó szerint főleg 412-es ládákba...

(#35947) Goose-T válasza fattyu (#35943) üzenetére


Goose-T
veterán

50 év alatt azért gyengül a mágnes is. Nagyon sok paramétertől függ egy hangszóró hangja, és még ha hasonlóak is voltak legyártáskor, akkor is sokat változhatnak idővel. Arról nem is beszélve, hogy az "eredeti" greenbacket is gyártották vagy tízféle verzióban.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35948) bigrob válasza freelanced (#35937) üzenetére


bigrob
őstag

Hétfő óta én még tracking számot sem kaptam... :DDD

Mit tartok érdekesebbnek? Egy jó Helix VST plugint! ;] ;] ;]
Na jó, ha fejről van szó jöhet egy Kemper is duzzogva.. :P

Szerintem azért veszel egy adott erősítőt, mert tetszik valami a hangjában, pl egy 6505+-t nem a cleanen fogod használni.. :DDD Bár én azt is megfejeltem még egy búszter Maxon OD 808 kopival level 10, gain 0, tone 5 állásban.
Amúgy nem hallottam még olyan torzító pedált a való életben amivel a tiszta csatornát döggé varázsolta volna.
Mindegyikben volt egy kis zizi, kompresszáltság, kis mű izé.. :D
Persze ezek a véleményeim budget kategóriában készültek. (egy pedál szerintem 20 matyinál nem ér többet a mostani multik világában, de pl EWR kolléga nagyon jó koppintásokat csinál akár töredék áron, van is egy MXR Noise Gate és Maxon OD808 kopi a fiókomban.. :DDD)

Amúgy megoldható már kisvasúttal is, hogy egy gombnyomásra több effektet kapcsoljon ki-be, nem ugrik be mi a pontos neve a cuccnak...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35949) llax válasza bigrob (#35948) üzenetére


llax
senior tag

Már az "eredeti" OD 808 is "kopi" :)

A lényegi rész az Ibanez Tube Screamer 808 másolata, TrueBypass verzióban elkészítve és a be- és kimeneti buffereket tranzisztoros helyett IC-vel megoldva (ugyanúgy 1x erősítéssel és egyenes átvitellel, de sokkal több zajjal).
Bár az OD808-ban használt MC1458 ugyanúgy bipoláris és nagyon lassú műveleti erősítő (ez is kell a "vintage", csöves jellegű hanghoz), mint az eredeti JRC4558, de kb. 5x zajosabb annál... (ráadásul oda is OPA került, ahová felesleges, a hangos semmi jót nem ad hozzá, csak zajt)

Én maradtam a JRC4558-nál és a tranzisztoros buffereknél...

(#35950) brickm válasza llax (#35949) üzenetére


brickm
őstag

Már csak a 4 forintos kerámia kondik vannak útban a jó hangnak 😈😁 nemamugy

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.