Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) Berreh válasza nesa (#36200) üzenetére


Berreh
tag

Lehet, de más van ráírva és nem Japán :)

(#36202) Goose-T válasza Berreh (#36201) üzenetére


Goose-T
veterán

Indonézia, Vietnám, Tajvan (mondjuk az Kína), Korea...

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36203) Goose-T


Goose-T
veterán

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36204) Berreh válasza Goose-T (#36202) üzenetére


Berreh
tag

Indonézia van mind a háromra írva :)

(#36205) Goose-T válasza Berreh (#36204) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem van egy indonéz, egy kínai és egy vietnámi. :D Amúgy most játszottam fel a gitársávot az új számunkhoz, jó móka volt. Én így bulizok szilveszterkor! :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36206) nap


nap
addikt

Bulikban és másnapokban gazdag új évet mindenkinek! :P

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#36207) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

BUÉK mindenkinek!

Tudom, hogy unjátok, de elhatároztam magam a csere mellett. Lépni kell és habár sajnálom az álapota miatt, de nem nőtt a szívemhez, az eladás mellett döntöttem.

Véleményetek szerint milyen áron érdemes és lehet eladni egy pont ilyen Vintage VS6-ot? Teljesen újszerű, karcmentes, még a fólia is rajta van a koptatón, új húrokkal.

Úgy veszem észre, hogy az új ára felment mostanság...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36208) kemotox válasza V.Stryker (#36207) üzenetére


kemotox
addikt

Mennyiért vetted?
Én kidobnám 65-ért, alkuképesen

(#36209) V.Stryker válasza kemotox (#36208) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ki is dobtam alkuképesen annyiért gs-re. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36210) kemotox válasza V.Stryker (#36209) üzenetére


kemotox
addikt

Azért várhattál volna másokra is, lehet ám, hogy hülyeséget írok :D

[ Szerkesztve ]

(#36211) fattyu válasza kemotox (#36210) üzenetére


fattyu
veterán

Nem hiszem. reálisan valahol ott van. ha hirdetni akarja sokáig akkor mehet többért.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36212) consono válasza fattyu (#36211) üzenetére


consono
nagyúr

Új ár mínusz 30%, ez szerintem is reális.

"In God we trust. All others must bring data"

(#36213) kemotox válasza consono (#36212) üzenetére


kemotox
addikt

Megnézve van ahol 78 ezer, de ezért alkuképes.
Szerintem érdemes mindig úgy kalkulálni, hogy abból lealkudnak. Még ha ki is írod, hogy nincs alku, akkor is megpróbálnak :D Jobb elkerülni a fejfájást

(#36214) V.Stryker válasza kemotox (#36213) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Végül 65k-ert kitettem. 60-ert vihető. Szerintem így nem rossz annyira.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36215) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki esetleg tudja,hogy a Yamaha Pacifica 112J és 112V között mi a különbség?

A 012-es gondolom nem ajánlott ugye?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36216) NeoPampalini válasza V.Stryker (#36215) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A Yamaha honlapján az összehasonlító résznél ezt sikerült összeszedni, talán ad némi támpontot, nem értek hozzá. :D Bejelöltem a különbségeket.

[ Szerkesztve ]

(#36217) V.Stryker válasza NeoPampalini (#36216) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. :R Fene tudja mennyit számít. Olyasmit olvastam valamelyik külföldi oldalon, hogy a V az új J . :U

Közben amúgy néztem Squier Bullet Tele és Affinity Tele összehasonlító videókat, meg fórumokat és meglepő módon az jött ki, hogy ebben az esetben a Bulletnek jobb a hangzása. És tényleg mintha a videóból az jön le. :Y

Tele is a csukám, mert ahogy kezdem letenni a voksom az egyik mellett, hogy na az lesz, akkor célirányosan jobban rá kezdek arra keresni és ziher, hogy 1 óra múlva lebeszélve érzem magam az adott gitárról.
Pedig már alkut kötöttem magammal, hogy akár Tele mellett szóba jöhet tremoló nélküli strat is, HSS és SSS egyaránt, de csak sunburst színben és így sem vagyok előrébb. :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36218) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok......búék mindenkibe

pont egy újévi fogadalom kapcsán kellene segítség :) igazából az irány már megvan, csak a döntésben hezitálok. Bocs ha hosszú, de lehet tanulságos, én most jutottam egy kvanagy fordulópontra a saját hülyeségem miatt :)

Sajna az utóbbi évben elég szarul mértem fel az igényeket és képességeket az eszközparkban és a helyben, és ennek látszik az eredménye is: 4 hónapja kb 0 tanulás, gyakorlás, és elég sok ablakon kidobott pénz, csak az által, hogy sosem az igényeknek legmegfelelőbb vonalat választottam és emiatt kényelmetlen "kényszer" lett a gyakorlás

Ami már volt: különböző interfacek, rocksmith, katana 50, jelenleg focusrite + BIAS FX / Helix Native, de sajnos ez az irány sem az igazi, főleg a lentiek miatt:

Két szűk keresztmetszet van:
1, rohadt kicsi a lakás, emiatt gyakorlatilag 0 hely van:
perpill nincs íróasztal, vagy bármi hasonlónak hely, többnyire csak laptoptartón napi pár percre leülök letölteni valamit a géphez, így a focusrite használata is kényelmetlen, itt-ott ahol adott napon van 1 db laptopnyi hely éppen, oda összekötögetni a motyót...

2, kvára nem tudok gitározni, a nagyon lelkes amatőr vagyok aki az alapoknál elakadt:
pont azért mert többször estem a tudás bűvkörébe ahelyett amire jelenleg tényleg szükség volna - jó dolog a helix meg a bias, csak ha 40-50 perc gyakorláshoz ugyanennyit kell összerakni a cuccot (hely híján), és DAW-ot állítgatni, az is elveszi a kedvet, illetve elveszek a részletekben

a focusrite elpasszolása mellett voksoltam és kiegészítve visszaforgatnám egy tényleg jó gyakorló cuccba, aminek hasznát is veszem. Több vonal is játszik, ezek között kéne help dönteni. Akármi lesz a végkimenetel, de az alábbiakat kéne tudnia:

-kevés helyet igényel, könnyen mozdítható, lakásban akárhol használható cucc (méret mondjuk max egy focusrite 2-3xosa)
- elsődlegesen fülhallgatóval használnám, ha van lakásbarát beépített hangkeltője, akkor az sem jön rosszul
- tudjon inkább kevesebbet de azt tudja jól, minőségben, hangban
- nem feltélen kell 30-40 effekt, inkább legyen benne a 4-5 fő effekt, amivel tanulás során lehet ezekkel ismerkedni és kísérletezni, de nem visz tévútra, nem kezd el egy hozzámhasonló figyelemzavaros luzer órákat tekergetni :)
- legyen meg benne a fun factor, és nem árt ha van valamilyen community mögötte ahonnan tanulhat az ember (fórum, tone library, facebook csoport megfelelő létszámmal stb)
- bővíthetőség akár FW update formájában, pl 1-2 új erősítőmodell előny (az elején rögtön nem szükséges, de ne is legyen lehetetlen kivitelezni)

Keret: 80K (pluszminusz 10%, de ha valami kvaütőssel meggyőztök, gyűjtögetek hozzá)

Ami játszik, beférhet a keretbe:
Yamaha THR10 Andertonéktól (nem tudom ez már a V2-es változat-e)
Roland Cube GX
Balckstar HT1 / HT1 head / ID Core 10 pl
Használt mooer ge200
Zoom G5N / G3N újonnan
Kisebb ko
nagyon elborultan: hagyni a csába az egészet és pár K ért szerezni egy iRiget és iphoneon kipróbálni a BIAS-t, hátha az épp elég és még komfortos is :) (nem tom van e kül a hangban attól függően h macbook, teló vagy tabon fut a progi)

jöhet a savazás :)

[ Szerkesztve ]

(#36219) NeoPampalini válasza V.Stryker (#36217) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

De most akkor mit keresel pontosan, mert ezek - amennyire meg tudom ítélni - jócskán eltérnek egymástól: S-S Tele vs. H-S-S Pacifica, Bullet/Affinity...

A Yamahát nem ismerem, de a Squier-nél ez a Bullet/Affinity vonal az a belépő szint. Ha a Yamahához hasonlítom (árban legalábbis), akkor már inkább egy Squier Standard Tele lenne a "párja".

Ezek közül melyiket van lehetőséged kipróbálni?

(#36220) NeoPampalini válasza Kobe (#36218) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ha nem akarsz elveszni az állandó kísérletezésben, akkor normál pedálokat vegyél, és kész. Tudom, ez oldschool, de: multikban nincs olyan, hogy 4-5 fő effekt, ezekbe beletolnak mindent, amit lehet. Ha a bőség eltereli a figyelmedet magáról a gitározásról, akkor ezt az ingert kell mérsékelni, de az multival nem fog menni.

Nem tudom, mik az igények, de egy "szokásos" OD/distortion, chorus, reverb/delay elég lehet ( :F ), esetleg még mellé dobsz egy loopert, ha van rá ingerencia. Így akkor nem foglal le az állandó "tekergetés". A végére meg teszel egy tetszőleges pici kombót, hogy szóljon és/vagy legyen AUX bemeneted is mellé.

Ezek elférnek a gitárod mellett, ha elég hely van és okosan lehet pakolni, maradhat minden bekábelezve, csak bekapcsolod, és már játszol is. :D

(#36221) arnyekxxx válasza Kobe (#36218) üzenetére


arnyekxxx
veterán

vegyél párezerét egy gitárba dugható miniampot és a "szoljonugyagitárommintegyvérprofié40ora studiobeállitásután"' helyett kezdjél el gyakorolni.

ne a FWupgrage meg ujerősitömodell meg communitifasság érdekeljen, ezektől nem leszel zenész. Ha tanulni akarsz akkor bedugod a joyo miniampot meg fülest és nekiállsz gyakorolni.

ha ehelyett mégis inkább a frissen letöltött erősítőmodelleket szeretnéd próbálgatni akkor nem szóltam.

(#36222) Eastman válasza Kobe (#36218) üzenetére


Eastman
őstag


+


+


+

...vagy, ha minden mostani felesleges kütyüt eladsz...


+

x Kompakt, minőségi padló multi-effekt, egyszerű potméter-alapú interfésszel
x Egyszerre nyolcféle effektkategóriából választhatunk, melyek mindegyike többféle effektet tartalmaz
x Kezelése éppoly egyszerű, mint egy kispedálé
x Csúcsminőségű effektek közül választhatunk, köztük klasszikus BOSS kispedálok és a legújabb MDP effektek
x A GT-100-ból származó, frissített COSM erősítő modellek
x Nyolc többfunkciós lábkapcsoló és egy Expression pedál
x Manuális mód a kispedál-szerű használathoz; Memória mód a komplett Patch-ek váltásához
x A Delay szekció tartalmaz egy Frázis Loopert is 38 másodpercnyi felvételi idővel
x Működik hat darab AA elemről, vagy opcionális PSA adapterről
x Beépített USB audio/MIDI interfész
x Ingyenes BOSS TONE STUDIO szoftver, mellyel számítógépen szerkeszthetjük és rendezhetjük hangszíneinket, valamint belehallgathatunk és ingyenesen letölthetünk Patch-eket a BOSS TONE CENTRAL weboldalról

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36223) fattyu válasza Kobe (#36218) üzenetére


fattyu
veterán

van egy line6 muliteffektem. végtelen tone van hozzá a cloudban, kismillió erősítő modell cab sim effekt, routing lehetőség telefonos app kisfaszom.

kerestem 3 tetszetős clean hangot, meg 4 külöfélre dirtyt. ezel tetszenek, a különféle gain állapotok segítenek gyakorolni a mute-ot. itt fejeztem be a buzizását. van remek röfögős metál hangom ha akarom agresszív noise gattel amivel könnyebb torzat tolni meg van olyan amivel igenis dolgozni kell. van cleanem ami szépen szól a stratokkal meg van ami humbikkal.

amit épp beledugok ahhoz kiválasztom eme nyolc hangból ami teccik vele és tolom.

attól hogy lehet vele csillió féle dolgot csinálni még nem KELL.

a nyűgös összerakni értem.
én spec egy kissebb kombó mellé tenném le voksom. mondok egy merészet. l6 spider V 60 10 colos 11 kiló. thommanról pont a limited. wireless adapter benne van. ergó eláll egy helyen nem kell feltétlen mozgatni, egy BT fejessel kiegészítve végtelen szabadság, megvan a lehetőség és community a cloudban a hangokkal. lehet turkálni de nem kell. l6 le van sajnálva az alsóbb kategóriában, de én pl az amplifi fx100 al tök happy vagyok az áráért. ha ilyesmit keresnék én tuti azt venném most.

csak egy vélemény.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36224) Goose-T válasza Kobe (#36218) üzenetére


Goose-T
veterán

+1 arnyekxxx mellett. Amíg nem tanultál meg gitározni, fölösleges bármilyen effekt, csak az idődet viszi, nem fókuszálsz a lényegre. Ha nagyon akarsz zenélni, akkor egy nejlonhúros dobozgitáron is meg fogsz tanulni, sok embernek sikerült már így.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36225) Goose-T válasza V.Stryker (#36217) üzenetére


Goose-T
veterán

Valószínűleg a Bulletben olcsóbb kerámiamágneses pickupok vannak, amik fényesebben szólnak, lehet neked annak a hangzása tetszik jobban.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36226) fattyu válasza Goose-T (#36224) üzenetére


fattyu
veterán

nem vitatkozom de azért szép és olyan stílusú hangot hallani ami inspirál a játszásra pont motiváló lehet. főleg ha nem éppen cleanben akarsz játszani. egy pantera riff pl akusztikon... érted.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36227) bigrob válasza fattyu (#36226) üzenetére


bigrob
őstag

+1
Én pedig Yamaha THR-re szavazok, bekapcsolod és használod... Bitang kis cucc!

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36228) Goose-T válasza fattyu (#36226) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezek a mai fiatalok el vannak kényeztetve! :DDD Bezzeg az én időmben! Én kis túlzással akkor fogtam elektromos gitárt először a kezemben, amikor már zenekart alapítottam, de még ott is banyóztam pár hónapig az elején. Egy darab Boss DS-1 volt a teljes eszköztáram. :))

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36229) fattyu válasza bigrob (#36227) üzenetére


fattyu
veterán

kinek vétó kinek nem.
effekt loop hiánya és hogy nincs benne looper nekem ha EGYETLEN cucc lenne emiatt kipontozódna.

Goose-T: igazad van és nyilván lehet úgy is és a nehezen megszerzett megdolgozott tudás értékes. ettől még ma már ha már egy pici dobozba megkapsz egész értelmes áron nagyon sokmindent kifejezetten emészthető minőségben... azért ez jó. :D

nagyon nagy bajban lennék ha EGY erősítőm lehetne. szeretem a csöves cuccaim nagyon de ha CSAK egy lehetne és nem lehetne pedálsor/multieffekt akkor őszintén azt hiszem valami olyasmi mellett tenném le amit javasoltam.

a boss ds1 pedig szörnyű :D órán a tanárnál az van a diákoknak. kis tranyós szögeccerű kombó ds1 :D van high gained és tompíts: igen. szép hang: nem :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36230) Goose-T válasza fattyu (#36229) üzenetére


Goose-T
veterán

Elsiklasz a mondanivalóm lényege fölött: nem fog fókuszálni a lényegre, ha a hangzásokat próbálgatja az akkordok gyakorlása helyett. Egy E7#9 jól szól egy háromnegyedes Cremonán is. :D

Szerk.: a mai napig a DS-1 hangzását használom ritmusozáshoz, szerencsére benne van az ME-50-ben is. :D Egy jó csöves cuccra és 412-re ráküldve jól szól az!

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36231) bigrob válasza fattyu (#36229) üzenetére


bigrob
őstag

Majd utánanézek a te ajánlásodnak is holnap, de ma már nem.. :DDD

Nagyon kis helyen elférő, plug and play, gyakorlós (nem gagyinak érteni a gyakorlóst, hanem nem betonfal bontó hangerőnek) cucc kell neki én azért javasoltam a Yamahát. Továbbá van benne annyi beépített effekt, hogy nem fog mellé kisvasút kelleni szerintem. :D Looper meg egyéni preferencia kérdése, nekem volt, 2x használtam és el is adtam inkább.
Nagy Máténak (Omen) is volt ilyen kis Yamaha THR bestiája, csak lecserélte most egy Kemperre ha jól emlékszem.. :P

(#36230) Goose-T
Nem feltételnül kell tekergetni ész nélkül mindent.. :D
A Helix VST-ben még egy egyéni presetet sem csináltam, mert megtetszett 2-3 gyári és csak azokat váltogatom.. :DDD

Persze az új dolgok varázsa miatt én is rengeteget buziskodtam a POD Farm-mal és még amikor nem volt BIAS app csak VST abban is több idő ment el az állítgatással mint a játékkal, de egy idő után beleuntam és megvan az a pár preset ami tetszik, minimális belenyúlás játszik már csak (picit kevesebb gain, delayen tizedek állítása) ha egy adott "száund"-ra fáj a fogam.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36232) fattyu válasza Goose-T (#36230) üzenetére


fattyu
veterán

nem nem :D egyetértek veled.
pont azt írtam le hogy egyszer egy órában kerestem 7-8 tetsző hangot. lementettem, azt a kütyülés azóta annyi.
csak azt mondom hogy én mint önálló buta ostoba nem követendő nézetekkel rendelkező lény, többet gyakorlok attól hogy kapcsolhatok olyan hangot amire vágyom, csövet tranyót modellt, és hogy gitárt is amihez épp kedvem van. és ha kicsit elfáradtam és abbahagynám felnézek a rackre leveszek egy másikat és kezdem előről egy másikon. harmadikon. negyediken.

de mondom ez csak az én véleményem, és mint tudjuk én is még tanuló sem vagyok tehát nem is ér semmit.

Bigrob: én is azért javasoltam azt. 10 col szóró halkan is működik. van belőle kissebb is de abban meg már nincs a wireless ezért a 60as javaslat.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36233) fattyu


fattyu
veterán

hoppá bocsánat a wireless transmitter nincs a csomagban. valamelyik reviewban mintha azt mondták volna az benne van de lehet csak arra értették hogy a receiver benne van a kombóban. elnézést. így már nem feltétlenül pont ez a legjobb megoldás.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36234) Goose-T válasza fattyu (#36232) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a rossz a jó hangzásban, hogy nem bünteti a hibákat eléggé. Olyan, mintha meg akarnál tanulni hóban vezetni egy vadiúj Audi Quattroval. Végig tudsz menni gyorsan a pályán, élvezni is fogod, csak épp a hóautózásról nem tanulsz szinte semmit.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36235) Kobe


Kobe
veterán

En is szivem szerint jelenleg a thr10 fele hajlok, van benne annyi csatorna ami kezdetnek eleg, es par effekt az ertelmesebb fajtabol ami kivancsisag eseten hasznalhato.

A multi meg azert versenyzik vele mert bar teli van cuccal, valszeg nagyobb esellyel talalnam meg benne azt a 4-5 dolgot ami erdekelhet (ugyanolyan aron. Nem mondom hogy most, hanem egy jovobeli fazisba fektetnek be :) )

Es igen, fattyunak igaza van, pont amiatt keresek kicsit a jelenlegi tudasomnal egyszerubb, de kelloen komolyabb holmit, hogy mar maga a gyakorlas is oromtelubb legyen.
Nyilvan technikailag egy sokolon is megoldhatnam, de nem biztos olyan elvezetet adna hogy mindennap leuljek melle :)

(#36236) arnyekxxx válasza fattyu (#36229) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a boss ds1 pedig szörnyű

Steve Vai, Joe Satriani és még sokan mások ezt nem így látják :)

(#36237) cucka válasza Kobe (#36235) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem kicsit tévúton jársz. Nincs szükség effektekre ahhoz, hogy jól szólj. Szerintem amit a kezdőknek mindenki elfelejt elmondani - jó hangzás 90%-ban azon múlik, hogy te mennyire jól játszol a gitáron.
Ha hangzásokkal akarsz kísérletezni, akkor kezdd a játéktechnikával, a pickup választóval, a tone potméterrel és az erősítőn a gain és eq potméterekkel.
Másik tanács - ne abból indulj ki, amit a youtube-on látsz, ott többnyire gitárbuzi hangszergyűjtők mutatják be a szponzor termékeket.
Nézd meg Phil X-et, hogy mit tud kihozni egy egy hangszedős gitárból és egy sima 1 csatornás erősítőből.

Erősítőből a yamaha mellett akár egy roland micro cube is jó lehet - normálisan szóló erősítő modellek, fapad egyszerűségű kezelőfelület.

Az ilyen Boos meg Vox multieffektekkel az én tapasztalatom, hogy kezdőként nagyon sok időt fogsz azzal tölteni, hogy szarabbnál szarabb hangzásokat keverj ki magadnak. Amikor a próbateremben megkértem a két multieffekt-gitárosunkat, hogy kapcsolják ki a kütyüket és simán dugják be a gitárt az erősítőbe, na akkor hirtelen tízszer jobban szóltunk :)
(Az egyik asszem egy itt ajánlott Boss ME-80 volt, abból jó hangot nem hallottam kijönni. Egy sima olcsó tranzisztoros Marshall fél-stack az egy hipertérugrás volt ahhoz képest.)

[ Szerkesztve ]

(#36238) arnyekxxx válasza Kobe (#36235) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha az adja a zenélés fő élvezetét, hogy hüdekurvajól szól az első lefogott hang akkor te nem igazán akarsz megtanulni gitározni.

Ha egy enyhe drájvval minden egyéb effekt nélkül Ha az erősitőbe be se dugott gitáron jól tudsz már játszani akkor tudsz játszani, egy faszán összerakott multiprogram a hibáid jó részét elfedi, kijavítja és azt fogod hinni, hogy tudsz pl precizen pengetni pedig csak a kompresszor simítja ki a botladozásodat. Nyilván nem úgy szól a maszterofpapetsz a natur gitáron mint egy tökéletes hetfieldsouddal, viszont ha el tudod játszani felismerhetően és nem csak egy zörgőcsörgőmaszat lesz amit hallasz akkor tudod ténylegesen eljátszani.

[ Szerkesztve ]

(#36239) fattyu válasza arnyekxxx (#36236) üzenetére


fattyu
veterán

jogos, elnézést. amibe dugva van azzal nem jó a végeredmény.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36240) chaosmonger válasza Kobe (#36235) üzenetére


chaosmonger
tag

Az opciók között soroltad a Roland Cube GX-et, esetleg nézd meg ennek a micro változatát. Nekem ilyen van, előnye a méret és hogy működik 6 db ceruzaelemmel. Ez nagyon nagy királyság, amikor megvettem vettem hozzá újratölthető elemeket, az adaptere ki se lett csomagolva, azóta úgy használom, bárhová le lehet rakni, nem vagyok kábelhez kötve, tényleg csak egy üres szék kell a lakásban.
Ebben is van 7 hangzás, 3 tiszta, 4 torzított, delay, reverb stb.
Meglepően nagy a hangereje lakásban. És van hozzá ios alkalmazás, ha összekötöd a telefonnal akkor rögzíti és összemixeli a játékod a backing trackkel.

(#36241) cucka válasza arnyekxxx (#36238) üzenetére


cucka
addikt

Pár gondolat a Hetfield sound-ról, csak mert nagy rajongója vagyok
- A stúdiólemezek hangzását felejtsd el, azok sok sávból, sok munkával vannak összerakva és megcsinálva. Kezdőként amúgy is az első feladat megkülönböztetni a gitár és a basszusgitár hangját.
- A metallica lemezek elég változatosan szólnak, övék a legjobban szóló metál lemezek (Fekete, Master, Load-Reload) meg a legszarabbul szóló metál lemezek is (Justice, St. Anger, Death Magnetic)
- A Hetfield hangzás a Hetfield jobb kezében van, attól szól annyira jól és felismerhetően. Élőben asszem két high gain erősítőt használ és ennyi, nincs semmi varázslat benne.

(#36242) Kobe válasza cucka (#36237) üzenetére


Kobe
veterán

Nem ennyire komplikalt merteku dologra gondolok, illetve kell gondolni :)
Pl nekem megvan az az 1-2 effekt, amiket szeretek tiszta csatornan is hasznalni egy sima sweep pickinges vagy akkordbontasos gyakorlathoz, egyszeruen jobban bejon tole mar a tiszta csati hangja.
Mondjuk ez nem 10-20 hanem max 2 fele effekt, THR-ben meg microcube-ban is benne vannak.

Ennel komplikaltabb szintre sztem sosem jutok, ha meglesz mogotte a tudas akkoris - magamat ismerve - inkabb azt tudnam elkepzelni, hogy valamilyen 21. szazadi megoldassal innen-onnan beszereznek par eloado-specifikus presetet es azt toltenem be az eszkozbe, azt mondjuk hogy sajat magam 0-rol "komponalgassak" ilyesmit, az egyelore eselytelennek tunik

Perpill a szivem jobban huz a THR es microcube fele, a THR egy nagyon jol eltalalt darabnak tunik de a 2x arcedula eleg vaskos kerdojelet tesz moge

[ Szerkesztve ]

(#36243) cucka válasza Kobe (#36242) üzenetére


cucka
addikt

Én a következő lépéseket javaslom:
1. dugd be a gitárt az erősítőbe
2. zenélj

(De komolyan, ki a f*szt érdekel, hogy szólnak a pengetési gyakorlatok? Ha pengetési gyakorlatoknál tartasz, akkor a te játéktudásod a szűk keresztmetszet, attól nem szól elég jól. Ne pocsékold az energiáidat ilyen pótcselekvésekre)
A te helyzeted olyan, hogy érdemes minél erősebb korlátok közé szorítanod magad. Minél kevesebb potméter, minél kevesebb állítási lehetőség. Te vagy meg a gitár a kezedben, minden más lényegtelen.

Bónuszként itt egy videó, ahol Satriani egy random csávó lakásában játszik egy olcsó kínai gitáron, mobiltelefonnal felvéve. Remekül látszik-hallatszik benne, hogy mitől szól jól egy gitár. [link]

[ Szerkesztve ]

(#36244) consono válasza Kobe (#36218) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, szerintem ha csak gyakorolni kell, és kevés a hely, akkor vegyél egy amplugot, vagy egy iRiget és amikor csak tudsz gitározz. A telefont az AmPlugba is be tudod kötni, ha valami backing trackre akarsz gitározni (én egy Korg BeatBoy-t szoktam rádugni). Ezeknek nem kell hely és akár még jól is tudnak szólni. A kiskombó, pl a THR, vagy a MicroCube, ID Core, stb is jó, de itt már variálni kell a hellyel. Fülhallgató kimenet is van mindegyiken, ha csendben kell játszani. Mondok még egy eretnek eszközt, amin elgondolkodhatnál:BOSS JS-10. Ezt pont nappaliba tervezték, jól szól rajta a gitár és sok helyet sem foglal.
Részemről nem értek egyet a purizmussal, azért van elektromos gitárunk, azért azon játszunk, hogy úgy szóljon mint egy elektromos. Ehhez kell pár effekt, mese nincs. Persze egy kis kombó, amiben van reverb ezek 90%-át tudja pótolni. Én 15W-os, tranyós, rugós zengetős Regent kombóval kezdtem, évekig ezen játszottam :) Torzítóm is jóval később lett, mikor már elkezdtünk zenekarosdit játszani ( DOD American Metal, vagy mi)

"In God we trust. All others must bring data"

(#36245) arnyekxxx válasza cucka (#36241) üzenetére


arnyekxxx
veterán

metálica lemezeken van bészgitár ? :))))

(#36244) consono

nekem a lassan 30éves kis rugós Regent ma is ott van a próbateremben tartaléknak, amikor szerelőnél volt az erősítőm azzal hajtottam a 4x12 marshallt és szinte elég volt a hangereje :)

[ Szerkesztve ]

(#36246) cucka válasza arnyekxxx (#36245) üzenetére


cucka
addikt

Van, de lemezről lemezre változik, hogy éppen hogy szól és mennyire hallható jól.
Pl. első lemezen az egyik dal konkrétan egy basszusgitár szóló.
A régi instrumentáloknál a basszus maximálisan előtérben van, a sound nagyját az adja (lásd Ktulhu, Orion)
A justice-ról ugye lekeverték, pedig a bass track-ek baromi jók, érdemes meghallgatni. Egy csomó embernek nem esik le amúgy, hogy Jason mennyire kurvajó zenész.
Fekete lemezen nagyon hangos a basszus, olyan nincs, hogy azt ne vedd észre.
A Trujillo-s lemezeken jól hallható a basszus, csak egy kicsit unalmas és kiszámítható, egyértelmű, hogy nem adnak teret a csávónak, pedig nagyon jó zenész.

[ Szerkesztve ]

(#36247) arnyekxxx válasza cucka (#36246) üzenetére


arnyekxxx
veterán

irónia volt. ismeremem a metallicát :)

(#36248) Eastman válasza chaosmonger (#36240) üzenetére


Eastman
őstag

Nagyon nagy +1 !

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36249) Kobe válasza Eastman (#36248) üzenetére


Kobe
veterán

Jelenleg a 2 legnagyobb eselyes a microcube es a thr10.

Ami kicsit visszatart, h bar nem vagyok audiofil, annyit azert ertek mar en is kihallok, hogy a regi COSM effektek eleg gyerek a mai felhozatalhoz kepest :( emiatt inkabb hajlanek a THR fele

(#36250) bigrob válasza Kobe (#36249) üzenetére


bigrob
őstag

El köll menni ki köll próbálni! :))

Megjött a második Deko Thomannról, SC550 Tobacco Burst, éles bundvégek és a fejen a "gyémánt" berakásnál egy apró hibát vettem észre. :DD
KÉP

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.