Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#63083) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Népek,
Valaki akinek van ehhez kedve segítsen már egy picit, azzal, hogy megcsinálja Ő is azt amit most írok. Mind1 ki, nem a "kinekvanalegjobbleggyorsabblegmenőbbgépe" a cél, pusztán csak viszonyítani szeretnék az így kapott eredményekhez, mert tartok tőle, hogy nálam valami nagyon nem okés...

Szóval amit csinálni kéne... :-)
AIDA stabilitás teszt...
Amit mérni, nézni kéne az a CPU freki, TDP (W), CPU hőmérséklet a unified lapon.
A teszt... indítsd el kérlek, de csak a CPU-t terheld semmi mást. Hagyd futni 10 percig és anélkül, hogy leállítanád a terhelést, kapcsold be az FPU-t is, megállás nélkül, további 10 perc után kapcsold be a cache terhelést, és további 10 perc elteltével a memory terhelést. Amennyire tudod nézd, hogy mi történik.

Miért kérdezem. Az van, hogy a TUF-on ezt egyszer kipróbáltam, Ott az az eredmény született, hogy csak CPU: 4,2GHz, 55W, 75° +FPU: 3,8GHz, 45W, 80° +cache 3,2GHz, 45W, 85° + Memory 2,8-3,2GHz, 35W, 87-92°.
Talán már az első nap írtam, hogy ennek a G733-nak valami nagyon furin működik az erőforrás kezelése. Na, futott tegnap egy ilyen teszt rajta mert most van egy kis időm és meglepődtem azon amit tapasztaltam. Csak CPU: 4GHz, 50-55W, 77° +FPU: 3,9-4GHz, 75-80W, 88° +cache 4GHz, 65-75W, 85° + Memory 3-4GHz, 70-75W, 85°.

Így ránézésre olyan, mintha azon dolgozna, hogy 90 fok alatt, 4GHz-en tartsa a rendszert, ha a fene fenét eszik is. Tehát ha kap egy új terhelési pontot akkor egy ideiég szambázik a hőméréskét fel, a TDP-vel együtt és amikor 90-91 fokhoz ér akkor az egészet vissza veszi, mondjuk 3GHz-re 60W-ra kicsit ott tartja és elkezdi megint felfelé terhelni, 62-65-70-72-75-78-80W illetve addig lépked amíg 89-90fokos nem lesz a stabilan, akkor ott beáll és valami ilyen rajzolatot mutat:
CPU+FPU+cache+mem

Ez azért meglepő nekem, mert trotty nélkül tartja a ~4GHz-et, mert nem melegszi rommá magát (értsd nem 100 fokos), mert látszik, hogy ezt tudatosan teszi, hiszen próbálgatja hol a vége, illetve amin meg vagyok ütközve, hogy ez egy 45W-os CPU és vígan tartósan megy (magától!!!!) mindenféle sw-es vagy hw-es mókolás nélkül 75-80-on... A TUF a max TDP-t vitte egy darabig(short boost) aztán ment 55W-on (long boost), aztán eldobta és lement 45-re, ez addig tartja a lehetséges max W-ot ~4GHz-et, amíg le nem állítom a tesztet. Aztán másik érdekesség, hogy ennek a procinak 4,4GHZ turbo frekije, de annak közelébe se megy, még 80W-al se, mármint ebben a tesztben.
És igen nem elírás, 80W...

A lényeg, arra gondoltam, hogy az én vasam nem okés, ennek elvileg nem így kéne működnie, hibás darab, vagy az AIDA nem okés, bár a legutsó beta van meg, vagy valamit a TUF nem csinált jól.

Köszi annak aki megnézi, vagy aki felvilágosít, hogy már megint valamit nem jól értelmezek, tudok, vagy vélek tudni, előre is! :R

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.