Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#63801) RM007 válasza MaxxDamage (#63800) üzenetére


RM007
addikt

Azt úgy nem tudom. Csak 1 sort kell bepötyögni. Vót má...


Majd error........

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#63802) KillHates válasza RM007 (#63801) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem értek hozzá, de nincsen valami "forced" kapcsoló? Vagy olyasmi, hogy "skip errors" ?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#63803) RM007 válasza KillHates (#63802) üzenetére


RM007
addikt

Nem. Simán le kellene futnia. Megyek keresgélni a neten, milyen parancsokkal kell még kiegészíteni....a."-6" az kicsit kevés.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#63804) wanted5 válasza RM007 (#63801) üzenetére


wanted5
őstag

biztos készít log fájlt, meg kell nézni mit takar az exception, -help, --help kapcsolókat is lehet próbálgatni

(#63805) KillHates válasza RM007 (#63803) üzenetére


KillHates
nagyúr

írd be a file nevét space és utána /?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#63806) RM007 válasza wanted5 (#63804) üzenetére


RM007
addikt

Így ehhez hülye vagyok. Azt tudom hogy egy bizonyos sort kell beírnom, amiben minden benne van, és azt kellene elindítanom, mi aztán lefut magától. Menüből nem tudom irányítani, mert nem értem.....hülye zenész. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#63807) RM007 válasza KillHates (#63805) üzenetére


RM007
addikt

Ma mentem. Menni fog és meg fogom osztani veletek. :))

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#63808) Pocok256 válasza RM007 (#63807) üzenetére


Pocok256
veterán

A kockázatok és mellékhatásokért nem vállalok felelősséget de dobd hozzá a --protectoff
kapcsolót..
Vagy megpróálhatod használni ezt..

De a hideg kiráz attól hogy olyan ember csinálja ezt aki egyáltalán még a legalapvetőbb dolgokkal sincs tisztába... Az a javaslatom, hogy ne csináld ...

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#63809) RM007 válasza Pocok256 (#63808) üzenetére


RM007
addikt

:R
Ez már holnapra marad, sajnos nem megy így sem. Vagy megtalálom hogy is volt vagy nem lesz semmi belőle. Nem tudták nekem felírni a vbios-t, csak ez a lehetőségem maradt mint régen, csak akkor mindent feltúrtam dokumentálni meg elfelejtettem.

Az a baj hogy a chip észrevétel szerint nem teljesen 100-as pár helyen. Igaz van még 1 chip tartalékba nálam, de nem merem le majd visszaforrasztás lehetőségét erőltetni a korábbi kontaktomnál, (most nem az volt) meg már biztos nem szeretne látni többet az életben.
Ha elindulna be is lenne fejezve.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#63810) FőDudu válasza RM007 (#63809) üzenetére


FőDudu
addikt

Bar ez is forrasztos, de legalabb megirjak azzal amivel szeretned.
[link]

En a helyedben vennek egy CH341a-t a SOIC csipesszel, akkor masik geprol azt programoznek a Vbios-ba ami nekem tetszik.

Jah, en pont igy tettem. ;)

Amazonrol megjott 3 nap alatt.
Ehunvane (ahogy feletek mondjak): [link]

FőDudu

(#63811) FőDudu válasza FőDudu (#63810) üzenetére


FőDudu
addikt

A programozo szoftvert el tudom kuldeni, gyerek jatek vele dolgozni. Persze masik geprol kell csinalni.

Minden faek egyszerusegu - piros csikos kabel megy az IC-n pottyel jelolt labhoz.
Lehet, hogy van vedolakk a kartyan, akkor elotte egy csepp nagyon dulva alkoholt kell az IC tetejere csepegtetni - az leoldja a cuccot a labakrol...

Amugy a progi felismeri a chipet, ha az megy akkor mar rendben a kontakt.
kiolvasni eredetit, elmenteni, beirni az ujat, kiprobalni - ilyen egyszeru.

Bekapcsolt gepben nem irunk semmit, de a te kartyad ugyis kiveheto, igy jobb ha kikapod.
Amugy akku lehuzassal akar gepben is lehetne - de jobb a bekesseg.

Razeremnel meg akku lehuzas sem kell - csak teljes kikapcsolas (nem sleep).
Viszont a chipek 3,3 voltosak ez a programozo meg 5 voltos. De meg nem hallottam olyanrol, hogy a Bios chip ne birta volna ki a programozast.

FőDudu

(#63812) RM007 válasza FőDudu (#63811) üzenetére


RM007
addikt

Igen pont ilyen kellene nekem, csipeszes (25-ös méret). Tetszik amit linkeltél, kipróbálom. :)
Egyszerűbbnek, biztonságosabbnak és olcsóbbnak vélem ezt most. Ki tudja a jövőben még máskor is kellhet, megnézzük. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#63813) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Az szép, hogy még az ASUS is buszke arra, hogy az Optimus egy elbaszott dolog és az Advanced Optimus (gyakorlatilag szoftveres MUX kapcsoló) mennyi extra teljesítményt ad :U
Remélem egyre többen átállnak az Advanced Optimus-ra, még talán jobb is, hogy pórul jártam a G733QS-el, mert legalább eszembe jutott, hogy nem, nem, nem, az Optimus kerülendő, mert egy elbaszott hulladék dolog.

1) teljesítményben bukik a felhasználó, mondom egy ősrégi játék, az ALan Wake rosszabbul teljesített 130W 3080-al, mint egy 200W 2080 Super, a Gears of War Ultimate Edition pedig éppen hogy tartotta a 2080S teljesítményét.

2) V-Sync sok esetben nem működik. Sokan azt mondják, hogy "lol 300 Hz G-Sync monitoron minek V-Sync), hát én tapasztalatom szerint van eset ahol tényleg felesleges mivel nem megy a játék 300 FPS fölé és V-Sync nélkül is tükörsima, viszont van játék ahol én úgy láttam, hogy ha még nem is lépi túl az FPS a képfrissítést, még akkor is V-Sync+G-Sync együttes használata mellett simább volt a játék. Optimus mellett viszont ezt nem lehet megtenni, mivel sok játék esetében nem működik az in-game V-Sync és driverben meg hiába kapcsolod be, figyelmen kívül hagyja.

Szóval sima Optimus-t soha, vagy max akkor ha abszolút semmi más nincs. Az Advanced Optimus a fenti promó alapján javítja a teljesítmény csökkenést, remélem a V-Sync bug is javítva lesz.

Már évekkel ezelőtt leírtam ezt egy TUF esetében, hogy az Optimus miatt kerülendő, mivel több kára van, mint haszna, nem is tudom miért felejtettem el :U

Kíváncsi vagyok, hogy Magyarországon milyen árat kap az S17 2k kijelzővel+3080-al :U

Az S17 megjelenése úgy tűnik már nincs messze, mert az ASUS nem csak, hogy fellőte a termékoldalát, de már BIOS és driverek is letölthetőek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#63814) k-adi válasza Darth_Revan (#63813) üzenetére


k-adi
nagyúr

az S17 tippre 1,5 misi lesz a vége :D mármint a fullos konfignak

így hogy kiesett az AW egyenlőre (nemtudom mikor jönnek a 11genes inteles verziók), a Legion7 mellé kell 1 másik opció is ezért néztem én is ezt a S17 -et, de tuti drága lesz meg ez az emelt bill- is kicsit idegen nekem.. várjuk a teszteket

[ Szerkesztve ]

(#63815) Darth_Revan válasza k-adi (#63814) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hát igen, elnézve hogy a zephyrus duo a kiemelkedő mini kijelzővel 15.6 méretben 1.5 Misi, hát nevetséges.
Annyiból veszel egy clevo x170km-et ami röhögve veri teljesítményben és még marad is pénz bőven másra.

(#63816) sh4d0w válasza Pocok256 (#63808) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

+1 a vastag betűsre...

Úgy nézem, azért fut errorba, mert a BIOS image nem arra a GPU-ra való.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#63817) Raymond válasza Darth_Revan (#63815) üzenetére


Raymond
félisten

Az lehet, de szerinted mekkor atfedes van azok kozott akik egy Zephyrus Duo meretu/sulyu gepet nezegetnek es azok kozott aki egy X170KM-et? Szerintem elenyeszo (csak hogy ne mondjak nullat).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#63818) Darth_Revan válasza Raymond (#63817) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Mondanam azt hogy nem normális aki kifizet több mint 400.000 Ft extrát egy lassabb, de könnyebb gépre csak azért mert picit hordizhatobb, de igen, van olyan akinek pár kiló mínusz megér akármennyit :U

(#63819) sh4d0w válasza Raymond (#63776) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ott van kint az idei Matebook tesztje - alapból egy HDMI, meg egy USB-C, de ezen töltődik is...

https://www.coreinfinity.tech

(#63820) RM007 válasza sh4d0w (#63816) üzenetére


RM007
addikt

Az nem lenne akadály mint már jó párszor bizonyítottam az előző kártyámnál. Ennél most nem megy az a séma. Új kártyacsalád, más megoldás. Elrontani bármit lehetetlen, mert nincs írás, sajnos a védelem miatt. Van már ezzel tapasztalatom akkor is ha nem értek hozzá.
Ráírok és nem tudom használni valami miatt, akkor ugyanúgy vissza....ez is meg volt legutóbb, házilag tesztelve. Chip cserét innentől csak a legvégső esetben szeretnék. Nem kell ezt a témát túl misztifikálni.
Még olyan is lehet, hallottam hogy ezek a chip-ek egy bizonyos írás után már nem engednek többet, na ilyenkor jöhet egy új bios chip......vagy akár az a alaplapi chip ami előzőekben kimúlt nálam az sem bír el a végtelenségig mindent. Ez van. Már elég régen feszegetem a határokat, mindig tanulok valamit. Egy biztos a legújabb játékokhoz(más miatt nem is kell) nem fogom a laptopkereskedők pénztálcáját gazdagítani, ha van megoldás ennek megkerüléséhez.

Meg ott van az is mikor a "srác" valamit még hozzáírt a bios tartalomhoz, mert az úgy magában nem lesz jó.....rövidebb, hosszabb tartalom....mindennek passzolnia kell. stb....

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#63821) FőDudu válasza Darth_Revan (#63818) üzenetére


FőDudu
addikt

Nehez gepet tuti falhoz csapdosnam - mar a Razerem 2.1 kiloja is velemenyes...
Ha nem birna ilyen jol akkurol, tuti valami 16" Macbookot hurcolasznek.

Egyik kollega epp panaszkodik, hogy businees user Windowst akar futtatni Imac M1-en, de meg a Parallels is Beta verzios, a Bootcamp meg ugye mar nem opcio az M1 gepeken....

De ragaszkodnak az Imac gephez, windows meg kell az alkalmazasokhoz....
Igy egyet kenytelenek berendelni, azt letesztelni, majd ha jo johet a tobbi 20.

FőDudu

(#63822) Raymond válasza Darth_Revan (#63818) üzenetére


Raymond
félisten

Nem igazan ertem mit lehet ezen nem erteni. A ket emlitett gep egyszeruen nem egy kategoria. Az akinek az emlitett Asus kell ra se fog nezni arra a Clevo-ra es nem kimondottan a 2kg sulytobblet miatt. De ez meg csak nem is notebook specifikum, mindehol megvan ez, kulonbozo termekek kulonbozo celcsoportnak keszulnek mert az embereknek masok az igenyeik.

@sh4dow - de az nem is gamer gep. En kimondottan gamer gepekre gondoltam ahol ha van dGPU akkor szok lenni tobb mint egy HDMI.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#63823) k-adi válasza Darth_Revan (#63818) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát nézheted így is
de most ránéztem erre a clevo x170km-re és hiába bika erős ha ocsmány kinézetre (szerintem)

(#63824) Pyttawrx válasza k-adi (#63823) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem nézegteni kell, ha kihasználni a többlet teljesítményt :D
Amúgy hogy érted, h ocsmány? mire gondolsz?

(#63825) sh4d0w válasza RM007 (#63820) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak annyit bizonyítottál, hogy iszonyú mázlid volt, semmi többet.

https://www.coreinfinity.tech

(#63826) sh4d0w válasza Raymond (#63822) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Oké, tényleg nem gamer.

https://www.coreinfinity.tech

(#63827) echterion válasza Raymond (#63822) üzenetére


echterion
nagyúr

De az enyém talán még az, mégha csak egy öregecske 2070 is van benne. :P

**********

(#63828) Ubul86 válasza echterion (#63827) üzenetére


Ubul86
őstag

akkor viszont az enyém már nem az 1660ti-vel :D

(#63829) Raymond válasza echterion (#63827) üzenetére


Raymond
félisten

Az AW-en? Azon nem 1x HDMI es 1x DP van?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#63830) echterion válasza Raymond (#63829) üzenetére


echterion
nagyúr

Én erre szerettem volna válaszolni. :B
Persze, van egy miniDP is rajta.

**********

(#63831) Raymond válasza echterion (#63830) üzenetére


Raymond
félisten

Hmm...akkor nem csak egy HDMI van rajta hanem mas is, tehat menne az ami a kolleganal nem. Azt hittem egyertelmu abbol amire valaszoltam hogy "csak egy HDMI es semmi mas" es nem "csak egy HDMI nem ketto vagy harom HDMI" a lenyeg :)) De lehet hogy felreertheto volt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#63832) DonDragonka válasza Darth_Revan (#63813) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ez annyira jól néz ki, mármint az S17. Nekem nagyon bejön ez a billentyűs móka, mókázás amit ezen a vonalon hoz az Asus. No és persze a választható kijelzők közül a 4K-s nekem nagyon bejönne mint opció. 100% DCI-P3, nyamííí. :)

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#63833) motifator


motifator
senior tag

Ami az ár / teljesítmény / méret kérdést illeti, én valahogy megragadtam a 15,6 méretnél. Nekem mondjuk tetszik az X170 is, a méretével (a legtöbb 17" gép esetén) viszont csak addig nincs bajom, amíg az asztalon használom. De van, hogy házon belül mozgatom, minden esetben laptop hűtőn, de ágyban is használom, így egy akkora féltéglával nem hiszem, hogy meg tudnék barátkozni, hiába a teljesítmény fölénye. És pont most, hogy lehet, hogy lenne egy gép, amire azt mondom, hogy feladom mindenem, 15,6 méretű, baromira tetszik, de az összképet elrontja, hogy az átlagnál is úgy tűnik "rezsósabb", akkor már kezd elmenni a kedvem.
Nos, konkrétan a rájzen edisönről van szó. És még azt mondják, hogy intel után a ryzen-nél nincs szükség UV-ra,. na persze, mert egyelőre nem is lehet. Gyakorlatilag megb@..hatja, mindegy, hogy mit pakolnak bele, ha fos a hűtés. De a nyamvadt tervező gárda, vagy a fene tudja ki, fillérb@aszás címén kiveszi a legértelmesebb upgrade-et, a vapor chambert???

Ez kérem egy m15 R5, 5900 HX + 3070 játék közben. Ugyanez a hűtés lesz a 11. gen intel esetén is. Jó esetben mondjuk, hogy 10 fok lejön belőle indiummal, ha több, akkor már bizakodóbb vagyok. De megint itt tartunk, hogy egy csilliárdos gépet miért nem lehet legalább átlagos szintre hozni termikus oldalon, mert akármennyire is húz a szívem felé, ez egyelőre egy rakás sz@r.
Elnézést a stílusért, de ez most kijött :)

szerk.: Nem tudom, hogy az újakba is belekerül-e a TCC nevű feature, mert az AW kitalálta, hogy lehet még a userek kedvére járni, beleraktak egy új funkciót a biosba, itt 1-15 skálán beállíthatod, hogy hol legyen a CPU hőmérséklet limit, magyarul szépen lejjebb tudod állítani a trotty limitet. Mesés, vágjuk kicsit át a népet, és trottyoljon 85 fokon a CPU, persze hűvösebb is lesz, és valamilyen szinten elértük a célt.

[ Szerkesztve ]

Funky + Jazz

(#63834) vakablak93 válasza motifator (#63833) üzenetére


vakablak93
őstag

Azta, lehet rosszul látok a szemüvegem nélkül 100C :Y ? És ez a 4 ventivel megáldott csoda???
Nem csodálom hogy le vagy hangolva :( , egy rezsón nem fő meg olyan gyorsan a húsleves mint ezen :U
Valami olyasmit érezhetsz mint én márciusban mikor bekerült az új hűtés egy időre el voltam keseredve én is. :))
DE nekem megoldódott, lehet mákod lenne és megoldható lesz ebben is :) ( ahogy mondani szokás a remény hal meg utoljára :D )

Na egen az x170 mérete/súlya sokaknak már tényleg érezhetően nehéz , engem csak az tartana tőle vissza ( amennyiben új gépre lenne szükségem) ha nem találnék neki normális hátizsákot, illetve hogy ha a haveroknál játszom néhol akkora kupi van hogy a P751 +330W táp is nehézkesen fér el... :DDD
Lehet a haverok kivágnák az ablakon beállítanék egy akkora gépállattal :DDD

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#63835) motifator válasza vakablak93 (#63834) üzenetére


motifator
senior tag

Ez még nem a 4 ventis AW, az X series néven fut majd és 17" méret lesz. Ez a legutóbbi m15 R5 , AMD + Nvidia corporation. Hozzá teszem, nem az enyém :) Valamikor nyáron jön az intel verzió belőle m15 R6, de nem gondolom, hogy hűvösebb lesz. Ezek még most érkeznek meg a userekhez, mert nem régóta lehet rendelni. De ez a konfig is megkérdőjelezendő, mi a bánatnak az 5900HX, unlock cpu, ha nincs thermal headroom? Ezen mi a csudát lehet overclockolni, ha egyébként is szenved a hűtés elégtelenségtől. Lassan ott tartunk,. hogy kitolják a cpu trotty limitet 115 °C-ra, hogy had szóljon.

Funky + Jazz

(#63836) vakablak93 válasza motifator (#63835) üzenetére


vakablak93
őstag

Sejtettem hogy nem a tiéd.
De mivel hetek óta írod hogy vágysz egy AW-ra aztán ilyeneket találsz így csalódott lehetsz, erre írtam, amit.

Viszont ha megengeded...ne féld előre a krampuszt :D

Én kivárnám a helyedben mi az amit ki lehet hozni belőle, és utána döntenék, meglehet hogy annyira tetszik majd hogy hajlandó leszel arra amire sok tízmillió user:
Lesz@rod's csak használod.

Nekem nincs más út ha ez elöregszik akkor egy jövőbeni x170 lesz úgyis (vagy ami a helyén lesz ha még lesz ilyesmi), van egy csomó dolog ami miatt ( nem, nem a hűtésre gondolok) eszembe se jutna nem DTR-t venni, inkább lemondanék a laposozásról. :)

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#63837) FőDudu


FőDudu
addikt

Legion5 Pro tuning memoria cserevel.
Ugy tunik a gyari nem eleg gyors.
[link]

FőDudu

(#63838) KillHates válasza motifator (#63833) üzenetére


KillHates
nagyúr

Itt valami nem kerek; hogy egy 36W-ot pöfögő CPU 100 fokos legyen egy akkora hűtés alatt. Nem ment a venti abban gépben? :Y :DDD .

Szerintem nem húzták le a gyártásnál a fóliát a hűtőtönkről mikor rátették az alaplapra és az most szigetel. Volt már ilyen a DELL-nél, még képet is raktam fel róla anno.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#63839) k-adi válasza motifator (#63835) üzenetére


k-adi
nagyúr

na az az X series érdekes lesz a 4 ventivel.. lehet tudni már mikor jön kb? ősz/karácsony/2022?

ez az R5 sajnos vicc lett így ha ezek a számok igazak.. így azért kevésbé várom az R6-ot bár kitudja ott mit alkotnak majd

[ Szerkesztve ]

(#63840) Darth_Revan válasza FőDudu (#63837) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ez eleg durva, főleg hogy a gyári memóriával se volt rossz, de a gyorsabbal majdnem hozza a Legion 7 teljesítményét, amiben viszont 3080 van :Y

[ Szerkesztve ]

(#63841) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem megjött ez a csomag is :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#63842) k-adi válasza Darth_Revan (#63840) üzenetére


k-adi
nagyúr

hoppá.. megint emelkedett az ár/érték aránya :D

sokszor oltják jared-et de most utánament és kb. eddig csak nála láttam ezt kimondva

vajon a legion7be új ramokkal az is erősebb-e? ;] ;]

(#63843) Ubul86 válasza Darth_Revan (#63840) üzenetére


Ubul86
őstag

viszont ha jól értettem, az nem derült ki hogy miért van így, hogy nem gyári RAM-mal jobb a gép, hiába ugyanaz az órajel?

(#63844) DonDragonka válasza Darth_Revan (#63840) üzenetére


DonDragonka
őstag

A Legion 7-ben is cserélni kell RAM-ot és akkor az is táltos paripa lesz. :DDD

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#63845) Xerath404 válasza Ubul86 (#63843) üzenetére


Xerath404
aktív tag

De, kiderül. Lassabb a gyári hiába 3200 mind kettő, van más eltérés. Ez csak a ryzen proci érzékenysége miatt van így.

(#63846) Xerath404 válasza DonDragonka (#63844) üzenetére


Xerath404
aktív tag

l7-ben alapból pöpec ram van, itt spóroltak az l5-ön :U

(#63847) Darth_Revan válasza Ubul86 (#63843) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Időzítés más, a gyáriban rosszabb a trrds, trrdl és tfaw időzítés mint a külön vásároltban és állítólag erre nagyon érzékeny a ryzen CPU. A külön vassrolt lényegesen jobb ez a három időzítés tekinteteben és ezért ér el egyes játékokban 10-15 fps-el többet.

Vajon Kingston HX432S20IB2K2 (3200 MHz cl20) ramok akár jobb eredményt is hoznának ?

[ Szerkesztve ]

(#63848) FőDudu válasza Ubul86 (#63843) üzenetére


FőDudu
addikt

Tippem szerint van ez a direktben hozzaferos mokajuk a GPU memoriajahoz, azt meg nyilvan a rendszer memoriabol kell tolteni....

Szar idozites ( vagy elbaltazott szinkronizacio) miatt 10% kulonbseg meg nem is nagy veszteseg...

FőDudu

(#63849) motifator válasza vakablak93 (#63836) üzenetére


motifator
senior tag

"Viszont ha megengeded...ne féld előre a krampuszt" Így lesz, meglátjuk, ha már lesz több infó róla. Résen leszek, de nem vagyok nagyon beletörődős, a minimál elvárást ha nem hozza, akkor el kell engednem.

#63838 KillHates: Én már csak benned bízom, ha odáig jutok úgy is kezelésbe kell majd venni. Ha tényleg rajta maradhatott a fólia, akkor gáz is meg nem is. Az az érdekes, hogy a Mobile tech review által tesztelt modell 5800H + 3060-al meg pont a GPU oldalon volt melegebb (86°C), itt meg pont a GPU a hűvösebb, de a CPU izzik. Van még egy kép, de ezek a teljesítmény értékek szerintem irreálisak, legalább is a GPU biztos. Elvileg nem lehet 160W (115W + 10W a max elvileg) és 58W volt a max a CPU oldalon.

Funky + Jazz

(#63850) RM007


RM007
addikt

[link] Ha már a melegedés a téma egy újabb tesztvideó.
ACER CONCEPT D 7 PRO..... Megpusztulok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.