Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40701) KISDUCK válasza matyee (#40699) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát nekem ilyen probléma nem volt még. A microsoft fiókban a "Microsoft Store-eszközkezelés"-nél látszik a laptop?

(#40702) matyee válasza MaxxDamage (#40700) üzenetére


matyee
őstag

igen, up2date

(#40703) matyee válasza KISDUCK (#40701) üzenetére


matyee
őstag

Igen, látszódik szépen. Bármit csinálok "pending"
pc-n megy szépen, laptopon pending.... fiókban device alatt ott van laptop is

[ Szerkesztve ]

(#40704) KISDUCK válasza matyee (#40703) üzenetére


KISDUCK
addikt

A Microsoft Store alkalmazást próbáltad már alaphelyzetbe állítani?

(#40705) MaxxDamage válasza matyee (#40702) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Passzolom akkor.
Eddig 1x használtam, talán valami gyártói progit töltöttem le Asushoz vagy Dellhez és nem többet. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40706) matyee válasza KISDUCK (#40704) üzenetére


matyee
őstag

wsreset-et próbáltam
store-t leszedtem és újraraktam
download mappát töröltem
indul és pending...
épp mennék pár nap szabira, ahova tudnám vinni gear5-öt, erre nem lehet leszedni... hihetetlen

[ Szerkesztve ]

(#40707) blue_23 válasza Muveszur7 (#40689) üzenetére


blue_23
senior tag

Helios 300: jó hűtés, vacak kijelző (fekete színnél), elképesztően hangos, zavaró tápkábel, 3 év gari.

Scar 2: melegebb, kíváló kijelző és billentyűzet, hangos, csak 2 év gari.

Külső monitoron használod, csak játékra, akkor szerintem Helios 300. Képszerkesztői munka esetén, avagy érzékeny vagy jó kijelzőre és billentyűzetre, akkor Scar 2.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#40708) Muveszur7 válasza blue_23 (#40707) üzenetére


Muveszur7
csendes tag

Köszi válaszod. Nekem fontosabb a jó kijelző és billentyűzet, mint a valamivel jobb hűtés. Nézelődtem még és megtetszett külsőre a Zephyrus M gu502 is 1660ti-vel. Gondolom a hűtéssel lehet ott gond. Valamint a zephyrus gx531 is de a 1060as gpu ennyi pénzért már kevés nem?
Ezekről mit gondoltok?

Köszi.

(#40709) matyee válasza blue_23 (#40707) üzenetére


matyee
őstag

Milyen kijelzoje van helios 300-nak?

(#40710) Medocsabi válasza matyee (#40709) üzenetére


Medocsabi
addikt

Színes ;]

(#40711) MaxxDamage válasza Medocsabi (#40710) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez jó! :))
Én azt hittem Black/White ;]

Más:
Ma vissza kaptam a megfelelően kitöltött Jótállási Jegyem a G7-hez és az induló gari idő is rendbe téve. Dell Teames pikk-pakk meg is csinálta. :B
[kép]
Most mehet a + 1 év vásárlás :D

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40712) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Van szerintetek lényegi különbség ezek között a wifi modulok között?
Intel Wireless AC-9462 alap wifi
Intel Wireless AC-9560 +10 Euro
Killer Wireless AC-1550 +20 Euro

Ezt a notebookot néztem ki: XMG Core 15

Megéri szerintetek a felárat drágább vagy a legdrágább modul, vagy gyakorlatban minimális a különbség?

Ha valaki amúgy akarna XMG laptopot, van még 3 darab 100 Euro értékű kuponom, viszont sajnos csak október 31-ig lehet felhasználni. Ha valaki igényt tart rá, akkor írjon privátot.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#40713) gyépés válasza Hopkins95 (#40712) üzenetére


gyépés
aktív tag

Attól függ, mire használod a wifit. Ha gyors neted, meg jó routered van, akkor a 9560 megéri a felárat. Egyéb esetben a 9462-vel is simán lehet netezni, meg mindent. A nagy méretű letöltéseknél jön jól a drágábbak nagyobb lehetséges sávszélrsége. Meg kell mellé gyors, AC-s, MU MIMOs router, hogy ki tudd rendesen használni. De ha van ilyened, akkor simán megéri a felárat.
A Killerröl én is csak hallottam, hogy nem ér meg semmi felárat, sőt! :) Elvileg az egy 9260 módosított firmware-rel. Kb. azt tudja papíron, mint a 9560, csak sokaknak van szoftveres gondja vele...

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#40714) steelsec válasza Hopkins95 (#40712) üzenetére


steelsec
aktív tag

Nekem az a killer van.... nem rossz windowsban, de okozhat gondot, Linux alatt hasznalhatatlan, ha valasztani lehet akk inkabb AC-9560.

(#40715) Hopkins95 válasza gyépés (#40713) üzenetére


Hopkins95
addikt

(#40714) steelsec

Köszi mindkettőtöknek a választ, akkor az Intel AC-9560 lesz bele! :R

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#40716) matyee válasza Medocsabi (#40710) üzenetére


matyee
őstag

Koszi a szakszeru valaszt! ;]

(#40717) blue_23 válasza Muveszur7 (#40708) üzenetére


blue_23
senior tag

Zephyrus nem lesz olcsó, mert ultra vékony laptop, az új széria tényleg gyönyörű, de jobban melegszik, mint a G széria. Szerintem ár értékben G531 jársz legjobban, viszont Magyarországon jelenleg csak 17 kivitelben van 144 Hz kijelzővel, ami műanyag.

@matyee: Nem tudom pontos típusát, de review-ban rendre kiemelték, hogy ez az egyik legnagyobb hiányossága, hogy rosszul jeleníti meg a fekete színt, én is tapasztaltam mikor megkaptam.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#40718) Medocsabi válasza matyee (#40716) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ne viccelj, segítek ahol tudok :D

(#40719) kdavid23 válasza blue_23 (#40717) üzenetére


kdavid23
aktív tag

Egy egyszerű aida64 szuperül kiírja a pontos típust...

Dr. Dávid

(#40720) blue_23 válasza kdavid23 (#40719) üzenetére


blue_23
senior tag

Ha nem vittem volna vissza igen... :U

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#40721) matyee válasza blue_23 (#40720) üzenetére


matyee
őstag

En azt tippelnem ugyanaz az auo display mindketto

(#40722) echterion


echterion
nagyúr

Na ezt most miért csinálja a win-em? 43-as szorzón volt a proci...
Hogy egy ekkora fostartály legyen egy oprendszer, hihetetlen.

**********

(#40723) MR007RM


MR007RM
addikt

Pedig mostanában elég nagy fostartály.

Jelen pillanat nem használom a külső monitort, mert a múltkor random elkezdett újraindulni a gép, ráadásul Win frissítés alatt, egymás után csomószor. Na mondom megint itt a vég egy színes hányásos fagyás kapcsán, mert még olyan is jött változatosság képen. Aztán HDMI kábel kihúz és minden rendben, a hőfokok is visszaálltak alacsonyabb szintre, mint amit megszoktam.
Nem tudom mit ártottam Microsoft bácsiknak, ma este vissza költözök a nagyobb kijelzőre, aztán meglátjuk. :U Az biztos két frissítést nem akar felvinni....ez az első meglepi mióta használom ezt a lapost.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#40724) Pocok256


Pocok256
veterán

Nagyon halkan megjegyzem, hogy a windows tökéletes... A probléma inkább onnan adódik, hogy a nyomorék laptop gyártók csesznek frissíteni a driverjeiket, mert csak addig vagy ügyfél amíg megvásárlod a géped utána már le vagy kakkantva, és nem aktualizálják a drivereket az új win updatehez.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#40725) echterion válasza Pocok256 (#40724) üzenetére


echterion
nagyúr

Milyen drivert kellene frissíteni ahhoz, hogy ne legyen ott powerlimit, ahol eddig sem volt? A procim konkrétan 45W-nál powerlimitel, ezt milyen driver update-tel kellene orvosolni? Vagy a vga-m felszalad 200W-ra, holott 175W-os bios van elvileg rajta (gyári legfrissebb, amivel visszakaptam a lapost). Tényleg érdekel, hogy szerinted melyik drivert kellene frissíteni melyik gyártónak, hogy ezek ne jöjjenek elő? Konkrétan ott tartok most, hogy amint kap egy kis terhelést a gép (mindegy, mitől), már be is ugrik a powerlimit.

**********

(#40726) Pocok256 válasza echterion (#40725) üzenetére


Pocok256
veterán

Chipset.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#40727) HDAdriano válasza KillHates (#40665) üzenetére


HDAdriano
tag

Bocsi, hogy ennyit zaklatlak.. Pontosan mi okozza ezt a hibát, hogy csak így leáll a gép, mert most más játéknál is előfordult (PUBG). Pontosabban, főmenüben vagyok megnyitnám a setting-st és puff..
Ez tényleg szoftveres lenne? (a másik játéknál meg abbahagyta)

[ Szerkesztve ]

(#40728) echterion válasza Pocok256 (#40726) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, nem driver volt szerencsére. Raktam sima Home-ot, a powerlimit eltűnt, de cserébe megint az volt, hogy vagy feszt állítok, vagy szorzót. Végül egy bios reset meg a TS újra leszedése oldotta meg a dolgot, most megy ez szépen. Most majd a gpu-val is el kell picit játszadoznom, mert azt szeretném, hogy amit a Predatorsense ad órajeleket, azokat finomhangoljam, mert extra fesz nélkül is tudja a gépem szerintem, abból kiindulva, hogy m,ilyen nagy uv-potenciál van a gépben.

**********

(#40729) KillHates válasza HDAdriano (#40727) üzenetére


KillHates
nagyúr

Huh! Ez nem jó hír! Én csak a WOT fejlesztői csapatának a szftvereinél találkoztam ezzel, a tankosnál, hajósnál, repülősnél. LAN-on vagy WiFi-n nyomod?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#40730) Pocok256 válasza echterion (#40728) üzenetére


Pocok256
veterán

vagy driver vagy user error akkor nálad a második, sok más nagyon nem lehet :D (minden bántás nélkül írtam ezt)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#40731) HDAdriano válasza KillHates (#40729) üzenetére


HDAdriano
tag

Ha ez eddig nem volt fura, akkor folytatom a storyt... A játék fut rendesen csak ha a főmenüben keresztül valamelyik menüpontra rákattintok, vagy belemegyek a beállításokba akkor csinálja ezt. Ha egy játékban csinálom ezt meg akkor semmi, minden megy tökéletesen.. Windows eseménynapló ugyanezt a hibát dobja ki mint előző alkalommal..
Megpróbálom most újra rakni hátha megoldja War Thundernél megoldotta de ha minden játéknál ezt eljátssza az valami nagy gebasz
Mondjuk érdekes, hogy mindkettő esetben a főmenünél jelentkezett a probléma
LAN-on vagyok egyébként

[ Szerkesztve ]

(#40732) Darth_Revan válasza HDAdriano (#40731) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Vsync be van kapcsolva?
Van játék ahol a fő menüben 200 millió fps van Vsync nélkül.
Már nem emlékszem melyiknel de pár hete találkoztam ilyen játékkal és nekem az MXM RTX2080 azt produkálta p775tm1-g gépben mint a legtöbb desktop vga hasonló helyzetben: elkezdett szép ciripelo hanggal coil whine-t produkálni.
Vsync - el nem lepte túl 144 fps-t így nem volt gond, de 500-600 fps megterhelte a tekercseket.

Elsőnek nálad is erre tippelek és vagy hőmérséklet túl hirtelen felufrott vagy valami tekercs nem bírta és ezek miatt valami védelem bekapcsol.

Nekem eddig amúgy szintén volt egy alkalommam ok nélküli leállás. Bekapcosltam a gepet és szinte azonnal hogy betoltott a win a cpu ventilátor maxra kapcsolt és a power led zöld folyamatos jelzés helyett sárgán kezdett villogni, majd max kB 2-3 perc múlva lekapcsolt.
Tudtommal ez valami kritikus cpu/ec hiba volt de azóta nem jött elő.
Gyári Clevo biosok sajnos nem tökéletesek így nem lennék meglepodve ha bekapcsolaskor véletlenül hibás adatot közölt volna az ec és e miatt bepanikolt a bios és kihuzta a dugót pár perc után.

[ Szerkesztve ]

(#40733) Aljasvip válasza HDAdriano (#40731) üzenetére


Aljasvip
senior tag

PC-s tapasztalat: Nálam a tuningolt RAM okozott furcsa hibákat a World of Tanks menüben, vagy nem töltött be a játék, vagy kifagyott meccs közben.
Amint levettem alap órajelre, megjavult.

Ekkor kerültem a nehéz döntés elé, hogy a "cancer" játékot abbahagyom 7 év után (ami amúgy is régóta érett már), vagy a bárhol máshol jól működő gépet rontom le. A játék veszített :))

(#40734) echterion válasza Pocok256 (#40730) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát szomorú, de lehet, hogy igazad van. :B
Eddig portable TS-ot használtam, amit onedrive-on tároltam, így mindig egyből elérhető volt. Valszeg össze-vissza írkált így a telepítések után az ec-be, aztán már azt se tudta a gépem, hogy merre van az előre. Most minden frankón megy, innentől nem onedrive-ozik a progival.

**********

(#40735) HDAdriano válasza Darth_Revan (#40732) üzenetére


HDAdriano
tag

Ezeket én próbálom elkerülni az első bekapcsolás óta, Vsync Riva tunner mind bekapcsolva, hogy 144 fps fölé még csak esélye se legyen menni. Hőmérsékletnek esélye sincs felmennie, na meg Furmark+CPU-Z stress test alatt vígan zümmög a gép, de a PUBG főmenüje alatt meg leáll csak úgy mert bementem az egyik menüpontba :F

Aljasvip : Az a baj, hogy még hozzá sem nyúltam semmihez se GPU, CPU, RAM (XMP profil). De szerintem jól döntöttél az a játék tényleg cancer tapasztalat, nekem is 6-7 év kellett mire letettem :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40736) HDAdriano válasza HDAdriano (#40735) üzenetére


HDAdriano
tag

Most már egyre több játéknál fordul elő, biztos, hogy nem hardver hiba? Már GTA 5-nél is jelentkezett.

Esemény napló szerint még mindig ez történik: "A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása."

(#40737) KFORboy válasza HDAdriano (#40736) üzenetére


KFORboy
senior tag

Maybe instabill akku.
Azt nemtom mennyire monitoroztad ki a CPU-GPU hőmérsékleteket, de valamelyik alaplapi MCU is forrósodhat aztán hibás számítás végett összeomlik valamelyik logikai híd... akár egy mellette lévő FET miatt vagy akármi.

Illetve még ott van a hibás driver vagy egyéb szarság ami megkavarodott rendszer szinten.
Lehet oprendszert is újrahúzni, illetve végső esetben KillHates bemérheti neked ilyen terhelt állapotban mi a lófütty történik... még tán hőkamerája is van (vagy max kölcsön adom neki az enyém, had játszatok...)

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#40738) HDAdriano válasza KFORboy (#40737) üzenetére


HDAdriano
tag

Drivereket a CLEVO oldaláról szedtem le azok jónak mondhatók?
Most össze vissza csinálja, már játék alatt is. Bootolás előtt meg már nyomott egy File check-et is a rendszer..
Hát ha nincs más választásom újra rakom a gépet.. Ha meg nem oldja meg akkor elnézek a mesterhez ha már ennyien javasoltátok.. :D
Esetleg a BIOS kavarhat be? Tudtok adni esetleg egyet, megpróbálom majd azzal is (garancia ezzel nem megy el ugye?)

[ Szerkesztve ]

(#40739) ako001 válasza HDAdriano (#40736) üzenetére


ako001
aktív tag

Hali!
Nálam a gpu chip-en volt valami láb szakadás vagy mi,az okozott ilyet.
Egész nap ment a gép,net video,torrent,semmi.Amint elindult egy játék,onnantól,random ledobta a láncot,volt hogy 2 perc után,volt hogy kellett neki 10 is.
Ja és a 3dMark is lefutott,ennek ellenére. :F

[ Szerkesztve ]

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#40740) HDAdriano válasza ako001 (#40739) üzenetére


HDAdriano
tag

Lassan már csak ez lehet a baj, mert minden ellenőriztem GPU [furmark] CPU [prime95] memória [memtest]. Ezek 5-10 percig mentek a memtest 1 óráig ment. Játék alatt meg 2 perc alatt kidobja a hibát. Megpróbáltam újra rakni a gépet ugyanezt csinálja.
BIOS csinálhatja esetleg, másra nem tudok gondolni, garancia meg most nem igen kellene 1-2 hétig nem tudom nélkülözni a gépet :(

[ Szerkesztve ]

(#40741) matyee válasza HDAdriano (#40740) üzenetére


matyee
őstag

Milyen bios, ec van rajta?

(#40742) ako001 válasza HDAdriano (#40740) üzenetére


ako001
aktív tag

Nálam Igp-vel nem csinálta,így derült ki mi a hiba.

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#40743) HDAdriano válasza matyee (#40741) üzenetére


HDAdriano
tag

Hát az van rajta amit adtak hozzá.
1.07.25TPCS3 van rajta

ako001: Nálam elég nehéz lesz ezt kivitelezni mivel 9400F-es proci van benne, mondtam kell a fenének IGP :DDD

(#40744) matyee válasza HDAdriano (#40743) üzenetére


matyee
őstag

Ez a bios gondolom és EC?

(#40745) HDAdriano válasza matyee (#40744) üzenetére


HDAdriano
tag

Oh bocsi.. lejárt a szerkesztési idő mire észrevettem.
Remélem ezaz
KBC/EC : 1.07.16

[ Szerkesztve ]

(#40746) MR007RM válasza HDAdriano (#40740) üzenetére


MR007RM
addikt

Hát tudod meg tudlak érteni, mert amit leírtál eddig azt "kicsiben" én is átéltem, illetve jelen pillanat most is időnként......hosszú most ez nekem.
Szerintem ez nem hardver hiba, mert akkor nálam is az lenne az biztos. Talán amit leírtak a többiek abból valami, van egy gyenge pont a rendszerben, talán nálam is, sosem fogok rájönni hol. A lényeg a játék alatt könnyen meghalhat a gép, viszont a szintetikus teszteket simán bírja....nálam is ez van, de az újraindulás nagyon ritka és csak pár játéknál van jelen.

Más:
Visszaköltöztem a külső monitorra, minden rendben, de egyszer újraindult és csak böngésztem....a frissítéseket nyomban letiltottam egy időre.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#40747) Gergello


Gergello
addikt

Érdekes, amikor agyon van dicsérve a clevo, akkor ezek a hibák sosem merülnek fel. :F
Összes többi tejfölös doboz "csak" melegszik.

(#40748) frame120 válasza Gergello (#40747) üzenetére


frame120
tag

Nekem pl. tejfölös doboz GL-es ROG-om van, de azért nem gondolom, hogy a clevon kívül ne fordulna elő ilyen. Szar biost, drivert, gyárilag hibás bga forrasztást mindegyik gyártó tud produkálni időnként :D
Múltkor valakinek egy zsír új boltból hazavitt Asus gl504 nem indult el az istenért se az Asus topicban. Előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#40749) Silverboy


Silverboy
aktív tag

Hi,

Nem régibe szert tettem egy AW 13 R3-ra, mivel nem ismerem a konstrukciót, kapot egy MX4-et, de ugyan olyan forró fejü maradt (érsd. 96-100 között ingazik load alatt (1, 3 mag + GPU (91))), terhelés nélkül 45-47. NBcheck fórumon, rosszul felhejezet bordázatott mondják (tili-tologasd 1-2mm arréb). Ért valaki hozzá esetleg erre fele? :B

(Vostro-Precizion / Elitebook vonalon mozogtam, nekem totál Scifi már ez is)

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#40750) frame120 válasza Silverboy (#40749) üzenetére


frame120
tag

Killhates itt a mestere ennek, sokan hozzá járnak ezekkel. Alienware-nek is a szakértője, ha minden igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.