Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41351) Myair


Myair
tag

MSI afterburner OC scan step 3nál kékhalál plusz restart! ;] :Y :C :O Gondolom ez újrapasztázást követően nem fog bekövetkezni.. :DDD Legalábbis Bízok benne.

(#41352) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Háj. 18 éves srácnak kellene laptop, 300-350 közt áldoznának rá , én hirtelen ezt találtam [Asus TUF Gaming FX505DU] amit úgy megérősnek érzek (legolcsóbb 1660ti talán :F ) leginkább singleplayer játékra. (Persze hogy a legfontosabb a játék xD ) Van valami jobb ajánlat esetleg ? :R

(#41353) Darth_Revan válasza Diniboy (#41352) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Véleményem arról a gépről: [link]

(#41354) Hopkins95 válasza Diniboy (#41352) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ennél a laptopnál csak jobb ajánlat van. :D Lásd Dart Revan tesztjét feljebb

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#41355) Diniboy


Diniboy
aktív tag

ok , köszi. én is szivtam eleget az optimussal , nekem dell volt intel cpu+ amd vga , nem telepíthető amd-s meghajtók , stb... azt hittem már kijavították a problémákat :D
akkor ez az [MSI GL63] ?
Vagy 300 körül ne akarjak 1660ti-t ? Pedig úgy gondolkodtam singleplayer gamingre a vga a legfontosabb :D

[ Szerkesztve ]

(#41356) Dhampir válasza blue_23 (#41350) üzenetére


Dhampir
félisten

Miért éppen a Digiprime?

Csupán érdeklődésből kérdezem.

(#41357) zolizozo80


zolizozo80
tag

Nézzetek körül azért itt is a hardveraprón!
pl: az én hirdetéseimnél :))

(#41358) gurubefree


gurubefree
senior tag

Van valakinek tapasztalata MSI GP65 leo ( 9750h + rtx 2060 ) ??

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#41359) Frawly válasza Frawly (#41087) üzenetére


Frawly
veterán

Nos, elhatároztam végre, hogy megrendelem a Dell Outletből az általatok ajánlott Dell G5 5590-et. Sajnos nem tudja autentikálni a bankkártyám, pedig azzal nincs probléma, van bőven elég pénz a számlán, meg eddig mindenhol fizetni tudtam vele online és offline is. A másik dolog, ami nem tetszik, hogy a Dell oldalán írt árról a rendelés közben derül ki, hogy mégse 839 font, hanem 1002 20% angol áfával. Persze Black Friday Dell gaming laptop kuponnal lejött volna belőle 15%, szóval 851 GBP lett volna az ár, ez még mindig nagyon jó lett volna, de nem akarja elfogadni sehogy sem a kártyát :O

eBayen és Amazonon ugyanez a gép, ugyanezzel a 6 magos procis, RTX2060-as kiépítéssel már 1300-1700 GBP, igaz azok vacsi újak, nem refurbok, meg 8 helyett 16 giga RAM, de az meg már túl drága nekem. Valami ötlet, hogy UK-n belül honnan lenne érdemes ezt a gépet nézni 1000 fontos árig bezárólag? Kicsit sürgős lenne, mert most ezen a héten ki tudnám használni a Black Fridayt is.

[ Szerkesztve ]

(#41360) Dhampir válasza Frawly (#41359) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán a tényleges Black Friday idején (november 29.) érdemesebb lenne megnézni az akciót, ha nem gondolom rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#41361) blue_23 válasza Dhampir (#41356) üzenetére


blue_23
senior tag

Asus gold partner, egyedileg konfigurálható laptopok, legjobb ár.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#41362) Mikulásbá válasza Dhampir (#41356) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Már hivatalos Asus viszonteladó,nem érdeke a mókolás-de jobb ellenőrizni a serial alapján az Asus ügyfélszolgálaton(honlapon)

(#41363) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Segítség kellene.
Steelseries bill eddig jó volt, most nem és nem is tudom helyre hozni. :(
Programot újra raktam, de semmi eredmény, (most a listán sincs semmi - eddig Not connected-et írt ki)

Mit lehetne tenni? :F :R

Kamera is van elvileg benne, de az sem megy (eszközkezelőben sincs nyoma)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41364) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#41363) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

WebCam FN+F6 (OK) bekapcsol
Steelseriest most sikeresen újra raktam, viszont már 3x csináltam ezt és holnap tuti nem lesz jó megint. USB-s bill. bekavarhat? Bár azt hiába húzom le, attól nem jön helyre a világítás a laptop bill.-n.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41365) zsolti75 válasza Frawly (#41359) üzenetére


zsolti75
senior tag

Én vásároltam már az UK dell outletből, magyar bankkártyával, londoni címre postázva, nem volt gondom velük. A gép meg vadi új volt.

(#41366) KillHates


KillHates
nagyúr

Jól megy a szekér az nVIdiának; a 2020-as innováció az RTX Super :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41367) matyee válasza KillHates (#41366) üzenetére


matyee
őstag

2080 RTX Super 150W+ - micsoda innováció valóban, mivel az AW most is 180-190W-os vbiosszal szereli a 2080-at. Wow, legalább lassabban értéktelenedik a vas :D

[ Szerkesztve ]

(#41368) Daunt35 válasza #45687808 (#41330) üzenetére


Daunt35
csendes újonc

Szia, igazad van nem írtam az igényeimről! Szeretném az új játékokat futtatni rajta és élvezni a grafikát nem pedig minimumra állítani a grafikai beállításokat mint idáig.A gépekhez nem nagyon értek ezért nem is tudok mit írni.Milyen felbontás?Pontosan mit takar ez és mi lenne a megfelelő?Segítségért jöttem ide tudatlanként csak annyit tudok, hogy mennyit költhetek rá.Talán ha mindent tudnék nem is írtam volna ide!Annyit még tudok, hogy adattárolásrabis használnám ezért kell hogy legyen hely.Vagy ez orvosoható esetlegbegy külső merevlemezzel?Mire figyeljek leginkább CPU,Memória,Grafikus kártya,Tárhely, Képernyő nagysága 15,6" vagy 17.3"? Érdemes a nagyobbat?Mi az az IPS? Tud annyival többet az Nvidia Gforce RTX 2060 az Nvidia Gforce GTX 1660ti-nél hogy érdemes legyen azt választani?Melyik a jobb az AMD vagy az Intel?Aki nem jártas a dologban az nemtudhatja.Ja és még azt is tudom, hogy jó pár évig nem akarom lecserélni.Köszi a választ.

(#41369) Mikulásbá válasza Daunt35 (#41368) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Olvass privát üzenetet!

(#41370) blue_23 válasza Daunt35 (#41368) üzenetére


blue_23
senior tag

Ne csak erős CPU, GPU legyen benne, hanem jó legyen a ház, le tudja hűteni, kijelző, garancia, + ami számodra fontos a használathoz. Korábban említett 2019-es Helios 300 és Asus Scar 3 erre alkalmas, ha külföld is játszik, akkor pedig a mások által javasolt típusok. 17,3 méret esetén jobb a hűtés, nagyobb képernyő, kb +30k drágább, és rosszabb hordozni. RTX 2060 szerintem akkor érdemes elgondolkodni, ha csak 10-25k-val drágább, teljesítményben 5-10% hoz. Játékra ebben a kategóriában intel jobb. IPS szebb képet ad a TN panelhez képest. Mindig nézz utána adott típusnak, ne csak javaslatok alapján dönts, ne siesd el a vásárlást ha hosszú időre tervezel (mindenre rá tudsz keresni).

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#41371) #45687808 válasza Daunt35 (#41368) üzenetére


#45687808
törölt tag

A méret/súly a te igényeidtől függ. Milyen gyakran, hova vinnéd, zavarna-e adott esetben a tank méret, vagy esetleg egy viszonylag kompakt gépet szeretnél stb.
(engem pl. nem zavar, személyes kedvencem a mai napig az ASUS G752 felépítése, dizájnja)
A teljesítményen kívül egy gép gerince a hűtés. Ha az nem megfelelő, hiába kapsz nagy teljesítményt, ha a CPU elkezd visszavenni az órajelekből, és a videóvezérlő erejét se fogod tudni kihasználni.
Kijelző tekintetében a Full HD (1920x1080) felbontás javasolt, IPS panellel (a régebbi TN panelhez képest szebb képet ad, nagyjából teljes betekintési szöget -> nem torzul a színösszetétel, ha mondjuk oldalról nézed).
Memóriából 8 GB RAM a minimum, de inkább 16.
Tárhely esetében általában ma már van a laptopokban SSD + 1 TB-os HDD, ennek ellenére szerintem érdemes venni egy külső merevlemezt, amin mondjuk filmeket és egyéb adatokat tudsz tárolni, illetve a HDD-t is érdemes akár egy SSD-re cserélni. Ha azt vesszük, hogy jelenleg egy játék 50 - 100 GB közötti tárhelyet igényel... kivételek persze mindig vannak pl. Sekiro, de nem ez a jellemző.
Mivel 500k körüli összeget készülsz elkölteni, mindegyik kiszemelt típusnak nézz utána, olvass teszteket, sőt ha van esetleg valahol lehetőséged, próbáld ki, tapogasd meg a házat, nehogy utána derüljön ki, hogy selejt anyagból van a ház, gyorsan törik a zsanér, kényelmetlen a billentyűzet kiosztás, a gép cipelése, szar a garancia + termék támogatás stb.

[ Szerkesztve ]

(#41372) rocksteadyxx


rocksteadyxx
csendes tag

Sziasztok! Kicsit kiestem ebből a témából, ezért kérnék egy kis segítséget. Milyen gamer laptopot ajánlotok 350 ezer és 400000 Ft között. Első körben Lenovo legionokat illetve ASUS FX vagy ROG seriest néztem. Talán még az MSI is játszhat ha azt mondjátok hogy az jó. Lényeg hogy Intel i7 processzor legyen benne valamint 8GB RAM és Nvidia GeForce 1060 vagy 1660 videokártya. Köszi a segítséget előre is. :R

(#41373) #45687808 válasza rocksteadyxx (#41372) üzenetére


#45687808
törölt tag

[link] Ha kell később bővíted még memóriával illetve nagyobb SSD-vel.

Esetleg Dell G5-öt használtan. Új esetén csak 1050 Ti-vel látok a megadott árban.

(#41374) rozsgyi válasza rocksteadyxx (#41372) üzenetére


rozsgyi
tag

ugyanebben a cipoben jarok en is. En azt neztem hogy ajanlott lehet meg a dell g5 sorozat is. Az en dilemmam az lenne, hogy 350-400 kozott melyik a jobb valasztas, asus rog strix vagy a dell g5? Nekem a tartossag fontosabb mint hogy fussanak a legujabb jatekok (amugy is kicsi indie cuccokkal szoktam jatszani)

Ezeket neztem ki:

[link]

[link]

(#41375) #45687808 válasza rozsgyi (#41374) üzenetére


#45687808
törölt tag

Dell G5-öt javaslom. Jobb anyaghasználat, több és megbízható garancia.

(#41376) Kukipapa_rr


Kukipapa_rr
tag

Sziasztok!

Szemezgetek ezzel a Dell G7 7790-nel, mi szól ellene?

Mellette sok minden, ami nekem nagyon fekszik a konkurensekhez képest: pl. szolid kinézet, 3 év garancia, ujjlenyomat olvasó.

Viszont korábban itt elhangzott, hogy felesleges RTX 2080-as egy notebook-ba, mert nem lehet kihajtani, de más forrásból is hallottam, hogy egy ilyen videokártya túlmelegszik, leszabályoz, akkor meg minek?

Nekem nem kell 4K, viszont legyen erős és valamennyire időtálló Full HD-ban (mondjuk 3-5 év múlva is menjen mediumon el egy akkori játék). Várhatom, hogy jobban teljesít egy RTX 2080-as Full HD-ban, mint 4K-ban, nem? Vagy ez eleve 4K-ra van kihegyezve, Full HD-ban nem nyerek vele?

Tény, hogy ár/érték arányban nem túl jó választás, hiszen egy 9750H/RTX 2060 verzió nyilván nem annyival lassúbb, mint amennyivel olcsóbb, de notit nem lehet bővíteni, így bevállalnám ezt a veszteséget, de ha mondjuk egy óra után már visszaesik a teljesítmény, akkor nem nagyon van értelme.

Tapasztalatok?

Köszi

(#41377) MaxxDamage válasza Kukipapa_rr (#41376) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Én azt a variánst nem merném be vállalni (CPU+GPU kombó) :(
Volt G7 7790 (i7-8750H + RTX 2060) variánsom és azt még jól kordában lehet tartani.
Inkább egy Clevo gépet vennék (pl. Octane VI - 144Hz G-Sync) a helyedben igazi RTX 2080 -al és K-s CPU-val (CGU és GPU cserélhető) és még jól is jársz! /ha már 1 milla körül áldoznál fel rá/ ;)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41378) blue_23 válasza Kukipapa_rr (#41376) üzenetére


blue_23
senior tag

Del G7 7790 csak i7 és rtx 2060 kombóval láttam, de ott is 90 fok felett muzsikált, szerintem i9+rtx2080 estén csak rosszabb lesz.

Ha ennyi pénzt költenék laptopra, inkább ezt venném [link] .
Vaskos, de jó a hűtése.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#41379) #45687808 válasza Kukipapa_rr (#41376) üzenetére


#45687808
törölt tag

Alapvetően Clevo gép mellett döntenék én is. Esetleg egy Helios 700-al is meg lehet próbálkozni, bár ez kicsit gyengébb mint a kiszemelt Dell. [link]

[ Szerkesztve ]

(#41380) matyee válasza Kukipapa_rr (#41376) üzenetére


matyee
őstag

Én hamarosan megválok az enyémtől, ha érdekel írj rám! Dell gyenge lesz szerintem (hűtésileg)...

ps: miért szabályozna le a 2080? 150W-os vbios-szal adja clevo. Csak benchmarknak mondom, hogy a 1080 200W-os volt, és az is ment szépen. Eléggé érthet hozzá aki ilyeneket mond...

[ Szerkesztve ]

(#41381) MaxxDamage válasza matyee (#41380) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Közel a 220W -hoz [kép] :K ;)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41382) matyee válasza MaxxDamage (#41381) üzenetére


matyee
őstag

Ezért ne piszkáld akkor.... örülj, hogy ilyen szépen megy, használd és kész!

(#41383) MaxxDamage válasza matyee (#41382) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, átlagon felüli a teljesítmény és temp. is kiválóan tökéletes! :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41384) Kukipapa_rr válasza blue_23 (#41378) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

+ mindenki

Először is köszönöm a válaszokat.

Légy szíves, segítsetek megérteni, miért probléma ha 90 fok fölé megy. A hűtőrendszert nem úgy tervezik, hogy hosszútávon is elbírja ezt a terhelést? Vagy le fog szabályozni, azaz lassúbb lesz, mondjuk 1 óra játék után?

Nézegetem az Octane VI-ot, és az jön le, hogy némileg, de nem sokkal drágábban egy ránézésre átlag 30%-kal nagyobb teljesítményt kaphatok, cserébe nagyobb, nehezebb, hangosabb (52 vs 58 dB) lesz + a garanciális feltételek és az ügyintézés rosszabbak, márpedig ennyi pénznél nem lehet emellett csak úgy elmenni.

Jól látom?

[ Szerkesztve ]

(#41385) matyee válasza Kukipapa_rr (#41384) üzenetére


matyee
őstag

Ég és föld a két gép. Gar pedig pcspec esetén is háztól házig, eddig nem volt panasz rá, nem kis retailer a cég. Clevo hangosabb lesz, de amig a dell egy maxQ, addig a clevo teljesértékű 2080. A cpu oldalról nem is beszélve, hogy asztali foglalatos a clevo. A hűtése a clevonak fényévekkel jobb, amíg a dell alapon is szendved, addig a clevo OC mellett is max teljesítmény mellett teszi a dolgát. Az tény, h a clevo nem annyira szép gép, de ez megint annak a kérdése, hogy gaming laptopnak vmi kompromisszum kell, nincs tökéletes gép.

(#41386) Kukipapa_rr válasza matyee (#41385) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Garancia: a Dell-nek hazai szervize van, teljes 3 év, és a support nem igényel különösebb kommentárt. A Clevo-nál meg utazhat a gép külföldre (eleve hosszabb idő) + a 27e-s feláras 3 Years Gold Warranty náluk ezt jelenti: 2 Years Collect & Return, 2 Years parts, 3 Year Labour, azaz alkatrészekre csak 2 év garancia van. Ezek bizony nagyon nem ugyanazok a feltételek.

RTX 2080 Max-Q és asztali között van átlag 30% teljesítménykülönbség, tehát ár/teljesítmény arányban még a feláras garanciát választva is valóban jobb az Octane, de azért 30% az nem ég és föld, pláne nem a többi kompromisszum tekintetében.

Sajnos az asztali foglalattal sem lehet mit kezdeni, következő generáció már nem megy bele, GPU-t esetleg lehet majd frissíteni.

A hűtés kifogásolását meg egyszerűen nem értem. Nem várhatom el egy akármilyen notebook-tól, hogy default beállításokkal (nincs OC), karbantartással (nem poros stb.), normális körülmények között (nem 30-40 fokban pokrócon használva) rendesen hűtsön és stabilan működjön? Mégis mi fog történni, ha pár órát 85-90 fokon használom? Leszabályoz? Instabil lesz?

Szóval még töprengek rajta, de a nagyobb teljesítmény az Octane részéről bizony erős kompromisszumokkal jár, de megköszönöm, ha valaki rámutat a Dell G7 valamilyen kritikus problémájára.

(#41387) matyee válasza Kukipapa_rr (#41386) üzenetére


matyee
őstag

Természetesen vedd azt amelyik szimpatikus, de továbbra is tartom, hogy ég és föld a két gép. Elfogadom, hogy mindenkinek más a preferenciája, de továbbra is határozott véleményem, hogy a gaming notik kapcsán a clevo jár a legkevesebb kompromiszummal és legjobb teljesítménnyel.

(#41388) Kukipapa_rr válasza matyee (#41387) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

A másfélszer nagyobb zaj szerintem nem kis kompromisszum. :) A Dell G7 sem túl halk, és erre tesz rá az Octane.

A teljesítmény (ill. az ár/teljesítmény mutató) nem vitás, emiatt megfontolandó.

A garanciánál szerintem beszédes a vállalt mérték - ennyire bízik egy gyártó a saját termékének minőségében, hiszen nagyon drága a garancia kezelése.

Pont ezért kérek tisztelettel tapasztalatot Dell G7 sorozatról, hátha van valami komoly probléma, ami kizárja.

(#41389) matyee válasza Kukipapa_rr (#41388) üzenetére


matyee
őstag

Esetleg fontolj más típust is, ha neked a garancia mértéke és a hang fontos. A 2080MQ egy jól beállított 1070 szint, rettenetesen sok pénz ezért, szerintem ez a vicc kategória. Amúgy szerintem a clevo halkabb zajszintre állítva is kb 1,5x erősebb jobb hőfokokkal. Amúgy halk gaming laptop nem sok van, a legtöbb ha halk rettenetesen melegszik, throttlingot stb, ahogy ez a DEll is.

A garanciára vonatkozóan teljesen rossz a feltételezésed, nagyon alacsony a meghibásodás, 100szor jobb vrm és fet-kel gyártják, ellenben a bga-s gépekkel, amit nem kevesen visznak vissza hónapon belül, púpos cpu-val megáldva. Nekem inkább az a beszédes, hogy a dell egy hülyére butított maxq tesz bele, hogy még éppen elkotyogjon, és ehhez még van képe 900k-t elkérni.

Természetesen csak jótanácsként írtam, ha halk gépet szeretnél, ott van még acer helios esetleg MSI titán, azokban jó hűtés van, de azért ott is előfordul panasz hol hőfokokra hol hangra.

ui: és még valami, amit szerintem megint rosszul tudsz. A clevo 3 év garanciát vállal minden gépére (barebone), ez a gyártó garanciája, a forgalmazó döntése, hogy mivel szereli és mekkora garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#41390) KillHates válasza Kukipapa_rr (#41386) üzenetére


KillHates
nagyúr

"A hűtés kifogásolását meg egyszerűen nem értem. Nem várhatom el egy akármilyen notebook-tól, hogy default beállításokkal (nincs OC), karbantartással (nem poros stb.), normális körülmények között (nem 30-40 fokban pokrócon használva) rendesen hűtsön és stabilan működjön? Mégis mi fog történni, ha pár órát 85-90 fokon használom? Leszabályoz? Instabil lesz?"

Annyi bátorkodnék hozzáfűzni, hogy a Dell az Intel gyári stock pasztáját használja. Valójában inkább ablakgittnek nevezném, mert nem túj jó hatásfokkal vezeti a hőt. Azért ezt rakják bele, mert nem igazán változik a karakterisztikája a gép 3 évre tervezett életciklusával számolva; tehát ami az elején is 85 fokos az 3 év múlva sem lesz igazán több. Aki szeretné, hogy kevesebbek legyenek ezek az értékek és úgy matekol, hogy megtartaná a gépet tovább is, annak szoktam javasolni, hogy érdemes átpasztázni a gépet valami jobb fajta pasztával, a raktárban a hűtésre rohadt oxidációt lemaratni és így lehet nyerni terhelés esetén olyan 10 fokot, terheletlen állapotban meg halk ventilátorokat. Egyébként default beállításokkal a gép nagyon visszafogja a teljesítményét, a gyári "teljesítmény" (de nem OC!) beállítással viszont brutál melegszik, ilyenkor előfordul, hogy eléri a kritikus hőmérsékletet és visszafogja magát a gép ily' módon elvesztve a teljesítmény-móddal szerzett előnyt.
Mindettől függetlenül merem ajánlani a G7-est (bár matyee által ajánlott CLEVO gép valóban sokkal jobb teljesítményű) egy átpasztázás után a "casual" gémereknek jó választás :K

update:
Uhh! Most látom, hogy majdnem 900 ezer Forint??? :Y Szerintem írj egy privátot matyee-nak, lesz neki egy 2080-as CLEVO-ja eladó "rendes" CPU-val ennyiért!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41391) KillHates válasza matyee (#41389) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocsi, de a Titan mocskosul hangos! :K :R Viszont anyjába terhelve sincs 70 foknál melegebb benne!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41392) matyee válasza KillHates (#41391) üzenetére


matyee
őstag

Igen, max ventin coolerboosterrel, elmékezz vissza pár napja mennyire volt hangos... konkrétan néma volt FS alatt! titan hangos coolerbooster mellett, auto ventin is jobb hőfokokat csinál, mint bármelyik gép maxon! (ez a max stilszerű is volt ;] )

(#41393) matyee válasza KillHates (#41390) üzenetére


matyee
őstag

Én most nem az eladás miatt írtam ezt, nem szeretném ha ez jönne ki belőle! Egyszerűen a szakmaiság miatt írtam, hogy én nem hasonlítanám össze a kettőt.

(#41394) gurubefree válasza matyee (#41389) üzenetére


gurubefree
senior tag

Az hogy egy rtx 2080 mq csak egy gtx 1070 szintjet hozza ( feltetelezem csak eliras ) messze nem fedi a valosagit ! Az asztali gtx1080-nak odapirit esetekben +30%-ot , atlagban ~10% gyorsabb a gtx 1080-nal .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#41395) KillHates válasza matyee (#41392) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocsánat :R Elbeszéltünk egymás mellett; én a GT76-ra gondoltam. Ott azért csinál meleget a 9900-es és a 220W-os 2080. Annak azért van hangja, ha megküldi neki az ember.

A GT73 valóban meglepően halk volt! Mondjuk ez köszönhető a profi pasztázásodnak és a jó beállításaidnak. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41396) KillHates válasza matyee (#41393) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is a szakmaiság miatt írtam, hogy érdemes Nálad körülnéznie, mert Te alaposan leteszteled a gépeket és csalódásmentes ajánlataid vannak! (még Maxx is elégedett, legalábbis a nagy csönd erre utal :D )

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41397) matyee válasza KillHates (#41396) üzenetére


matyee
őstag

Vagy már nincs miről írnia, miután megtalálta a bios unlock shortcutot ;] ;] ;] ;]

(#41398) KillHates válasza matyee (#41397) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sormásról jelentjük:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41399) blue_23 válasza Kukipapa_rr (#41388) üzenetére


blue_23
senior tag

Hogy jött ki a 1,5x zaj :F

Szerintem pénzkidobás ennyit kiadni egy Max Q grafikus kártyáért, aminek a teljesítményét nem fogod tudni kihasználni a gyengébb hűtés miatt, viszont mindenki válassza ami szimpatikus. :K

Ár/teljesítmény mutatóra i7/GTX 1660ti a legjobb, innen feljebb csak rosszabb és rosszabb, de ha szükséges a teljesítmény érthető.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#41400) MaxxDamage válasza KillHates (#41398) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Itt menekülttábor lett volna, de ez sem rossz! :C :))
Amúgy sok rejtett rész jött elő "Unlock" után :K :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.