Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40901) kdavid23 válasza blue_23 (#40900) üzenetére


kdavid23
aktív tag

szerintem i9 és rtx 2070-2080 CLEVO-ben és msi gt75-76-ban jó, máshol kompromisszummal használható. Próbáld ki, megéri!
Ezeknél csak a Clevo p870tm a jobb, de annak hordozhatósága kérdésesebb.

Dr. Dávid

(#40902) KISDUCK válasza KillHates (#40897) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ez a hsz. ütött! :DD

(#40903) matyee válasza blue_23 (#40900) üzenetére


matyee
őstag

Nem zavar a más vélemény, csak nem érzem megalapozottnak. A múltkori panelekről szóló állításod sem volt korrekt, úgy ahogy a legtöbb "szakmai" hozzászólásod szerintem nem megalapozott, és amit most írtál is nagyon nem helytálló. Ha vki pedig itt akar tájékozódni, akkor megtévesztő és valótlan. Nem érzem, hogy lenne megfelelő tapasztalatod, de ehhez képest nagyon határozottan állítasz dolgokat, amik konkrétan nem igazak, és olyan emberek írják akkor effektíve rendelkeznek ilyen gépekkel. Ennyi, nem személyes.

(#40904) echterion válasza matyee (#40903) üzenetére


echterion
nagyúr

Jah, még mindig várok arra, hogy megmondja, milyen szar panel is van a predatorban, a másik meg miért olyan fasza. Arra bezzeg nem jött válasz tőle.

Attis: korrektül leírtad, még ennyi szart cipelni... ;]

**********

(#40905) blue_23 válasza matyee (#40903) üzenetére


blue_23
senior tag

Ezt gondolom jó konfigurációnak, 800k+, viszont lehűti RTX2070: [Octane VI]. Erre gondoltál?

Melyik állításom nem volt igaz?

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#40906) matyee válasza blue_23 (#40905) üzenetére


matyee
őstag

Pl a panelokról az állításod. Ugyanaz az AUO panel van benne... most meg ez a 2070rtx lehűthetetlensége... bár nem szeretem a bga-s gépeket, de 120W-tal még a konzumer gépek is megbírkoznak normálisabb hűtéssel. Múltkor meg a régebbi 6/7-es cpukat kutyáztad, pedig egy jó gpu-val játékra még most is jobb, mint egy 8/9-es gpu 2060/1660Ti-vel. Igen, volt, tapasztaltam, kipróbátam. Szóval eddig nem sok mindennel értek egyet amit írtál, és nem azért, mert Te írtad, mert egyszerűen nem úgy van.

(#40907) PR0JECTNR56 válasza blue_23 (#40900) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Erről azért szólj a Clevo mérnökeinek is, mert úgy fest nem tudnak róla és a végén még tovább gyártják azokat a laptopokat, amelyek ezt tudják kezelni. :D

(#40908) blue_23 válasza matyee (#40906) üzenetére


blue_23
senior tag

Heliios 300 volt nálam rtx 2070 max Q, nagyon zavaró volt a kijelzője, blacklight bleed olyan volt mint reviewkban, Scar 3 valóban nem volt még nálam, de review alapján jobb a helyzet.

Turbo mód nélkül 88-92 fokos volt a CPU World of warships alatt (nem egy új játék. 0,125 gyári UV mellett), turbó móddal 80-84, de elviselhetetlen a venti hangja. Igen lehűti, de headsettel is zavaróan hangos, nem ajánlanám senkinek. Nem volt nálam az összes Magyarországon vásárolható RTX 2070 laptop, de tesztek alapján nem ajánlanám, mert hasonló a helyzet (vagy magasabb hőfok, vagy hangos). Ha valakit nem zavar a hang/meleg, VEGYE. Clevot kitárgyaltuk.

Ha valaki 3+ évre tervez és AAA játékokkal akar játszani, annak rossz választás a 6/7. generációs CPU, ezt most is tartom, de abban igazad van, hogy jó GPU-val jobb, mint 8/9. gen rosszabb GPUval. Sose állítottam ellenkezőjét.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#40909) kdavid23 válasza blue_23 (#40908) üzenetére


kdavid23
aktív tag

nekem volt msi gt, clevo p széria is több generáción át a kezeim között és ha minimum kompromisszumot köt az ember a hordozhatóság terén, akkor nagyon jó gépek, nagyon jó áron... de valóban, hagyhatjuk. tudod, a multiban is amit a kijárat és bejárat mellé ömlesztenek, tesznek jó sokat, nem azért teszik mert az a legjobb, hanem mert el akarják adni a divatjúzernek... (minden gyártónál és típusnál megvan általában az a konfig amit a gép hűtése, vrm, stb elbír, sok review, sok fórumtárs tapasztalat, na és ezeket kell pénztárcánk teherbírásával vegyíteni és máris megvan a legjobb személyreszabott gép) Clevo nem annyira ismert típus, de jól használható...

Dr. Dávid

(#40910) matyee válasza blue_23 (#40908) üzenetére


matyee
őstag

Értem, h volt backlight bleed, de ahogy írtam a másik gépben is ez a típus volt... így nem értettem az okfejtést, egyszerűen kifogtál egy rossz panelt.
Ha vki 3 évre tervez gamer gépet, akkor azt vegye amin jobban futnak a játékok, és akkor 3 év távlatában is jobb lesz. NEm az csak a lényeg, h hányadik generációs a cpu... ez megint féligazság.

[ Szerkesztve ]

(#40911) matyee válasza kdavid23 (#40909) üzenetére


matyee
őstag

Én most p870-re izgulok, sőt, KH-nél megtetszett az AW 17-es táskája, vettem egyet, és bele se fér :D

[ Szerkesztve ]

(#40912) blue_23 válasza kdavid23 (#40909) üzenetére


blue_23
senior tag

Hát igen, a pénztárca... Mikor kiadtam a Helios 300-ra 700k-t és megláttam mit kaptam a pénzemért nagyot csalódtam... Bezzeg 4,5 éve mikor vettem a G551-et nagyon örültem, bár az Toshiba Satellite-ot váltott... :U

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#40913) Myair válasza blue_23 (#40912) üzenetére


Myair
tag

Megkérdezhetem hogy miért volt a helios 300 csalódás neked? Most tervezek venni egy újat 500k- ért. 1660as gpu elég lenne nekem szerintem. főleg szerepjátékokat, mmorpg-ket tolok.(Grim dawn, pathofexile, Diablo 3, Hearthstone)

[ Szerkesztve ]

(#40914) blue_23 válasza Myair (#40913) üzenetére


blue_23
senior tag

Gagyinak tűnt a ház a korábbi laptopomhoz képest, turbo mód nélkül nagyon melegedett (RTX 2070), turbó móddal olyan hangos hogy headseten is zavart, kijelző nem volt túl jó (blacklight bleed, illetve fényerőnél túl nagy ugrások voltak), ha nem figyelsz oda tápkábel eltakarja hűtőnyílást (rossz kialakítás), jack-en rossz minőségű volt a hang (ez lehet driver hiba, de nem volt kedvem szórakozni vele), lehet túl nagyok voltak elvárásaim egy mindössze 700k-s laptophoz. :U

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#40915) Dhampir válasza gyépés (#40886) üzenetére


Dhampir
félisten

Azt izgalmamban nem olvastam el, köszönöm! :R

Vajon meddig tart még ez az akció? :F

Ugye ez csak bankkártyával fizethető, nem utánvétes készpénzes? :F

[ Szerkesztve ]

(#40916) Dhampir válasza gyépés (#40885) üzenetére


Dhampir
félisten

XMG A507

Ami tetszik, hogy nincs lefestve a réz. Ami nem tetszik, hogy kicsit gagyinak tűnik a ház és a zsanér lefogatása, szerintem várható, hogy a hűtés-közeli hőhatás kikezdi, kérdés, hogy előbb-e vagy utóbb.

Itt olvasható a notebooksbilliger.de blog tesztje, melyben csak processzor kiadásban különbözik.

[ Szerkesztve ]

(#40917) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Kedves mindenki!
Elszoruló torokkal, és könnyes szemmel adom az itt jelenlévők tudtára, hogy kedvenc hátizsákom Tatyesz (rövid nevén MSI GE Gaming Laptop Backpack Bag for 17" Laptops ) ma jobb létre szenderült. Azt hiszem 4 évig volt hű társam ezalatt az idő alatt csaknem teljesen bejárta Európát, de volt kölcsönben a Csendes- óceáni térségben, és az Egyesült Államokban is. Kötelességteljesítés közben érte a vég, igaz nem laptopot, hanem Xboxot szállított épp, de ez is csak sokrétűségét mutatja. Az alját sose néztem, sajnos teljesen elnyűtt az anyag. Tatyeszt szerettei gyászolják, emléke örökké megmarad, most már a Valhallában van "hol a hősök örökké élnek".
És akkor most nagy táskakeresőben vagyok, imádtam ezt, elfért benne a noti, táppal egérrel 2 kontrollerrel, hűtőpadnak mindig volt benne 2 kupak. + emellé1 váltás ruha, és némi szendós is. ( vagy noti + 4-5 liter szesz :D ) Nézegetem a lehetséges opciókat, de olyan 20.000 fölé nem mennék, bár ez később változhat, ha tényleg nincs az árban megfelelő. Van így hasraütésre ötletetek?

(#40918) matyee válasza Medocsabi (#40917) üzenetére


matyee
őstag

AW 17-es táska nagyon jó

(#40919) Mikulásbá válasza Medocsabi (#40917) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Van egy ilyenem,sosem volt használva,minőségi. A Zephyrusomhoz járt,de mivel már nem eladó a gép (bár akár lehet is),így a hátizsák sem kell.
Ilyen : [link]

[ Szerkesztve ]

(#40920) gyépés válasza Medocsabi (#40917) üzenetére


gyépés
aktív tag

Én egy ilyet vettem: [link]
9 ezer volt, teljesen elégedett vagyok vele. Megvettem anno az edigitalos akcióban a HP Powerup Backpack-et, de ahogy hasonlítgattam, ez jobb volt nekem, úgyhogy a HP-t adtam tovább. Ennek jobb volt az elrendezése, meg jobban védte a notebookot, a minőség meg kb. azonos volt. Sajnos úgy látom már ezt sem lehet kapni. Viszont a gyártó jónak tűnik.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#40921) Mikulásbá válasza gyépés (#40920) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tényleg,még meg van nekem is a powerbankos HP hátizsák,az akkuért vettem meg anno,a hátizsák becsomagolva valahol egy szekrény mélyén pihen. :U

(#40922) Ricsi5511


Ricsi5511
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy asus fx505du lapos és olyan hibám lenne vele, hogy ezeken már ez a com audi csatlakozás van ( 1 dugasz van rajta)
és adott hozzá egy steelseries siberia v2 ez még 2 csatlakozás van a kábel végén 1mikrofon és egy hang, ezt egy csatlakozóval hogyan tudnám össze hozni hogy a gép lekezelje hogy mind a 2 azon megy ?
vettem hozzá egy átalakítót ami megfelelően működik(tesztelve volt)
És most az a jelenség van hogy ha bedugom a csatlakozot a gépbe egyből megkérdezi a gép hogy mit csatlakoztattam a jack csatlakozón keresztül nos itt Fejhallgató, mikrofon, és kihangosító közül tudok választani, ha a mikrofont állítom be akkor műkődik a mikrofon, de a hang a gépen van, ha fordítva csinálom akkor meg a laptopba integrált mikrofon fog menni a hang meg a fülesen lesz,
esetleg ez Windows beállítás kérdése lenne ?
ha valaki tudna nekem ebben segíteni azt nagyon megköszönném ,
Realtek audio drivert most raktam fel a és frissítettem, de ott sem találtam ilyen opciót hogy mükődjőn mind a 2 része.
előre is köszi. %MCEPASTEBIN%

(#40923) Medocsabi válasza gyépés (#40920) üzenetére


Medocsabi
addikt

Na, azt hiszem megtaláltam amit kerestem. Mivel Dell laptopom van, gondoltam először Dell irányba nézelődök, és megtaláltam EZT:
[link]
Árban és méretben is megfelelő, és vagesz ez a ráhúzható esőbizbasz. Túránál jól jöhet. :K

(#40924) Dhampir válasza Medocsabi (#40923) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha kicsit spórolni akarsz, akkor ezt az egyszerű és vízálló hordozót ajánlom. :D

(#40925) Medocsabi válasza Dhampir (#40924) üzenetére


Medocsabi
addikt

Van-e benne párnázott rekesz, meg kulacstartó? ;]

(#40926) matyee válasza Medocsabi (#40923) üzenetére


matyee
őstag

Egész jó, most én is pont keresek mert p870tm1 nem fér bele AW táskába... kérdés ebbe belemenne-e, azért az elég brutális méretű... :D

(#40927) KillHates válasza Ricsi5511 (#40922) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez elég érdekes nekem is így van! Bedugtam telefonos headset-et aminek 4 érintkezője van, de azzal is csak fülhallgató vagy mikrofon üzemmódban megy, tehát nekem is csak a gép beépített mikrofonja él fejhallgató módban! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#40928) Myair


Myair
tag

[link]
Ez jó árban van Szerintetek? A problémám az hogy nincs benne webkamera!

(#40929) matyee válasza Myair (#40928) üzenetére


matyee
őstag

de miért....

(#40930) Myair válasza matyee (#40929) üzenetére


Myair
tag

Egy Head Mouse nevű szoftverrel tudom használni a laptopot webkamera segítségével. Sajnos hat éve egy baleset következtében lebénultak a végtagjaim. Nem tudom, hogy ha vennék egy külső webkamerát az mennyire válna be..

(#40931) matyee válasza Myair (#40930) üzenetére


matyee
őstag

Elnézésed kérem, nem erre céloztam :( hanem hogy miért pont ez a gépet nézted ki... nem biztos h elégedett leszel vele, szerintem ez is melegedni fog, és utána sok utánajárással tudod majd használni...

(#40932) blue_23 válasza Myair (#40930) üzenetére


blue_23
senior tag

Jó árban van, viszont egyetértek matyee-val, ezt a laptopot nem arra tervezték, hogy kihajtsa az RTX 2070-et, nagyon melegedni fog.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#40933) gyépés válasza Medocsabi (#40923) üzenetére


gyépés
aktív tag

Tényleg fasza táska, meg árukeresőn még ennél jobb árban is van. Nekem csak a vállpánt gyanús kicsit, hogy bírja-e a strapát sokáig, meg nekem ökölszabály lett, hogy legalább egy kiló legyen, általában abban van annyi anyag, hogy jobb minőségű úgy összességében. Ez ugye 0,93 kg, határeset. :) De megveszed neten aztán max. visszaviszed 8 napon belül. Egyébként tényleg fasza, ha én megtalálom anno, én teszek vele egy próbát.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#40934) Myair válasza blue_23 (#40932) üzenetére


Myair
tag

Akkor végképp tanácstalan vagyok hogy mi legyen! Ebben 2060as kártya van csak. Egy újrapasztázást úgyis kapna, plusz memóriát és SSDt. Az acer helios 300 jobb lenne? A hűtése Szerintem jobb. A gpu 1660 csak benne.

(#40935) Medocsabi válasza Myair (#40934) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ha esetleg a konkrét igényeidet leírod, illetve az árat amit szánsz rá könnyebben tudunk segíteni :K

(#40936) KillHates válasza Myair (#40930) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tobii eye-track-et próbáltál már? Nagyon pontos és precízen pozícionál. Tudom ajánlani. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#40937) KillHates válasza Myair (#40934) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ne ess kétségbe, ha nem Furmark-Prime-Firestrike szentháromságra kell, akkor nem olyan rossz ez a hűtés:

A procinál egy kicsit cinkes, de a 9-ik genes CPU-k flipchip-jei már nem annyira púposak mint a 8-ik genesenek. Ha nincsen a két chip 100%-ra hajtva akkor elboldogul ez a hűtés. Egy újrapasztázást mindenképpen érdemes megejtened, azzal tudsz nyerni 5-8 fok körül.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#40938) Darth_Revan válasza KillHates (#40937) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na de mi értelme venni drága gamer laptopot ha 18/24 órát nem a Furmark+Prime95 megy a háttérben? :( :O

(#40939) Myair válasza KillHates (#40936) üzenetére


Myair
tag

Nem próbáltam még soha.
Fogalmam sincs mennyire lehetne használható nekem. Milyen típusok jönnének szóba amiben megtalálható ez a technológia, és kijönne kb 550k-ból?

(#40940) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#40938) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább az új COD-ot.
Meg van már valakinek a gépén?Itthon nincs PC-re. :U

(#40941) KISDUCK válasza Myair (#40934) üzenetére


KISDUCK
addikt

Amilyen játékokat leírtál korábban, azoknál teljesen mindegy hogy 1660 vagy 2060 van a gépben. Oda bőven elég a 1660 is.

(#40942) Myair válasza KISDUCK (#40941) üzenetére


Myair
tag

Pár jövőbeli mmorpg azért jó lenne majd hogy simán fusson. Diablo 4 és társai pl. :DD

(#40943) matyee válasza Mikulásbá (#40940) üzenetére


matyee
őstag

Megvan, én RTX kupont vettem, lehet kapni...

(#40944) Mikulásbá válasza matyee (#40943) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem még csak 1070 van.Egyszerűbb mód nincs?

(#40946) KillHates válasza Myair (#40939) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én azt bátorkodom Neked javasolni, hogy külön vedd meg és akkor nincsen megkötve a kezed, hogy milyen gépet vásárolj. Egy vékony csík az egész ami USB-n csatlakozik a géphez. És tudod vinni magaddal, ha másik gépet kellene használnod, vagy desktop-ot:

Itt egy mezei HP noti monitora elé van téve:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#40947) KillHates válasza Darth_Revan (#40938) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ne is mondd! A múlt héten még nem indították az irodában a fűtést és voltam akkora paraszt, hogy az m51-el fújattam a meleget! :B
(két 330-as táp, és FireStrike)
fél óra alatt befűtötte a kis szobát :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#40948) Mikulásbá válasza KillHates (#40947) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Rosszul pasztáztad át. :P

(#40949) matyee válasza Mikulásbá (#40944) üzenetére


matyee
őstag

be kell reggelni rtx gepen es kesz

(#40950) Mikulásbá válasza matyee (#40949) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A közelemben sincs olyan.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.