Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41951) KillHates válasza KFORboy (#41948) üzenetére


KillHates
nagyúr

A 8-ik gen óta tök mindegy, mert ugyanúgy trottyol a 8300H is mint a 8750HQ. Egy pár hete kentem újra egy 8300H-s Dell-t és a WOW Classic annyira megtekeri a CPU-t, hogy simán belenyal a 80 fokba a CPU :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41952) gurubefree válasza Devily (#41949) üzenetére


gurubefree
senior tag

Nem.vagy egyedul :N

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#41953) KFORboy válasza KillHates (#41951) üzenetére


KFORboy
senior tag

Én azóta is -165mV-al tolom a 8300H-t és soha nincs trotty, de a 85°C is csak akkor ha otthon a harmincfokkörülrefűtött lakásban (igen, vannak fázós napjai szerelmemnek) tolok valami eszeveszettet x)

Amúgy így is úgy is rosszabbul jön ki az ember egy i7-el ebben a kategóriában (barátom benyelte... Túltudott adni rajta, most i5, 1060 predatorral tolja i7 helyett és gyakrabban látom fölfelé görbülni a mosolyát mintsem lefelé, mint azelőtt... Pedig sok pasztát, bordapolírt megejtettünk rajta)

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#41954) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Srácok ez mire utal,hogy minden egyes facebbok videóknál csak induláskor bekockásodik a kép?

Így: [link]

(#41661) Bluesummers : Áthoztad ide a gyúrós Topicot? ;]

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41955) bzs73 válasza csokszi (#41947) üzenetére


bzs73
őstag

Ha csak játékra kell főleg, az i5 elég bőven, abból is inkább a i59300h mint a 8300h, nem annyira melegszik. Vga-ból meg jó az 1650, de a 1650max-q is jó, legalább is az 1050ti-nál is jobb az is, és fele annyi a fogyasztása. Az msi jobb választás mindenképp. Nekem kb ugyanez a konfigom, és a játékok többsége lazán elfut 1080p-be, átlag 50-60fps-el,max 70-80 fokos hőmérsékletekkel,ami bőven elég sima 60hz monitorral.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#41956) Reflax


Reflax
tag

Üdvözlet. Remélem jó topikba írok.
Szeretnék tapasztalt játékosoktól tanácsot kapni, hogy milyen laptopot vegyek. Van már egy PCm és szeretnék majd azt is átconfigolni egy ryzen PCre.
Viszont kell egy laptop is. Ami képes streameléskor vagy felvételkor minimum 720p 60fps-re, de jó lenne ha a játékok 1080p 60fpsben futnának a streammel is vagy anélkül is.
Legalabb 6GB RAM és egy 250GB SSD a minimum amit akarnék bele.
Az ár 200-250 ezer Ft közt lenne, és május felé akarom megvenni legkésőbb a tervel szerint.
Köszönöm, de nem kérnék a ne vegyek ennyiért laptopot játékra kommenteket!
Előre is köszönöm a segítségeket, valamint linkeket is elfogadok!:) És ha az illető azt is megmondja, hogy miért ezt a laptopot vegyem és miért ne vegyem azt a laptopot, azt is szívesen fogadom:)

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#41957) matyee válasza PR0JECTNR56 (#41927) üzenetére


matyee
őstag

Azért ha kell help szólj, elmondok mindent. A Te esetedben azt gondolom a 4. venti lehet érdemi előrelépés, amit akár azonnal be is szerethetnél (típust mondom nem nagy tétel). Attis is nagyon rácsodálkozott amikor meglátta/meghallotta milyen jó légárama van már 3,3V-on is. Ráadásul a Te lapodon van rendes pwn hely neki (mi sataról hoztuk a 3,3-at), van hozzá bekötési rajzom is. Ezzel szerintem mehetne is bele egy 9900K/KF de legjobb lenne egy KS.
A másik, hogy mivel VC-ed van, esetleg TDP-jén lehetne még emelni gpu-nak. A többi okosságom szerintem Neked felesleges vagy a 2080-hoz kötődik.

(#41958) blue_23


blue_23
senior tag

Asus Scar III, i7-9750h + rtx 2060

[link]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#41959) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Az új COD MW Experience beállításával.A billentyűzet a helyén,kupakok a gép segge alatt.FPS 85-től 120-ig minden volt.Túlhajtás nincs is bekapcsolva,alapon.A ventik automatán,azok mennek,de nem zavaróak.RAM az kellett neki 10 fölött.
20 perc játék után :

Ugyanaz a játék és beállítás,csak lehúztam a billentyűzetet és a gyengébb túlhajtást kapcsoltam be.Kb. minden érték megegyezett.Így a ventik hangja is erősebb,de a hangot kitolom külső 2.1-re,a játékot is,így azért tűrhető.
Ezt kaptam félóra játék után.

[ Szerkesztve ]

(#41960) fordjee válasza Darth_Revan (#41942) üzenetére


fordjee
aktív tag

Mi az hogy optimusos laptopok? Az mit jelent?

fordjee

(#41961) Mikulásbá válasza fordjee (#41960) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kikapcsolható a GPU,így azután csak a CPU-ban lévő integrált megy.(jobb hő és jobb akkuidő érhető el így)

[ Szerkesztve ]

(#41962) fordjee válasza Mikulásbá (#41961) üzenetére


fordjee
aktív tag

Aham, köszi.

fordjee

(#41963) Medocsabi válasza Reflax (#41956) üzenetére


Medocsabi
addikt

Szia!
Akkor a válasz rém egyszerű. Az általad rászánni kívánt árból NEM LÉTEZIK olyan notebook,ami a mai játékokat minimum 60fps-sel futtatja.Már úgy értem újonnan.Használtan ki lehet fogni pár jó darabot.

(#41964) Reflax válasza Medocsabi (#41963) üzenetére


Reflax
tag

Így hát
https://hardverapro.hu/apro/asus_rog_scar_strix_gl703ge/hsz_1-50.html

vagy https://hardverapro.hu/apro/uj_hp_envy_13_gyonyoru_ultrabook_13_3_35_bivaly_i7/hsz_1-50.html

?

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#41965) gago1975 válasza Reflax (#41964) üzenetére


gago1975
őstag

Szia.

1.Látom nem igazán értesz a gépekhez, laptopokhoz, illetve nagyon nem vagy tisztába az árakkal még a használtan se.
2.Okoskodsz de odaírod, hogy "május" hónapban lesz aktuális a gép vásárlása :W :W . Szerinted, 5-6 hónap alatt mennyit fog változni a piac, mind használt, mind új áron???
3. Ha linket akarsz beilleszteni akkor a lenti sáv jobbról a 6. "OFF" utáni piktogramnál tudsz linket a szövegbe beszúrni.

A gépekről:
1. :W :W :W Azzal a HP géppel semmit nem fogsz tudni játszani. Eleve "U" :W s processzor hiába I7-es, és csak integrált Intel UHD Graphics 620 :W :W "videokártya" van (klikk a piros feliratra ha a Benchmarks ra vagy kíváncsi). Tehát low beállítás mellett 1024x768 felbontás mellett olyan 15-18fps-ed lesz. Ja és ennél a stream-elést felejtsd el, nem tudsz vele!!!

2. Amit belinkeltél ASUS RoG SCAR STRIX GL703GE egy közismert "hőerőmű", a CPU-t hamar kifekteted és gyenge GPU-s, 1050Ti-s gép. 8GB stream-hez kevés lesz, minimum 16GB kell!!!
Nem tudom milyen játékokat akarsz futtatni rajta de itt egy teszt, hogy milyen játékok fognak kompromisszumok mellett futni.
Asus GL703GE (Core i7-8750H, GTX 1050 Ti) Laptop Review (klikk a piros feliratra ha a tesztre vagy kíváncsi)

Úgyhogy el kell keserítselek, :R :R Medocsabinak :R :R igaza van.

Ha te szereted az AMD Ryzen gépeket (engem ver a víz az összes AMD-géptől) "akkor ha esetleg aktuális lesz" ilyet nézz Asus ROG Strix GL702ZC (Ryzen 7 1700, Radeon RX 580) Laptop Review (klikk a piros feliratra ha a tesztre vagy kíváncsi).
Ez jelenleg olyan 250-270 körül szokott lenni RAM, SSD mérettől függően (vajon miért? Mert AMD-s trotty).

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#41966) Medocsabi válasza Reflax (#41964) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ma reggel kicsit körülnéztem itt aprón kávézás közben, és használtan sem nagyon vannak ennyiért vállalható gépek, amik vannak azok sajnos híresen sz@rok. Esetleg ez a DELL, bár ezzel a procival nem tudom megbirkózik-e, vagy ez az MSI, de szintén a cpu lehet a problémás pont. Ráadásul i7 nem i5 mint a Dellnél. De hogy ezek májusig nem lesznek itt az hótziher. Térjünk rá vissza májusban, addig felesleges is ezen gondolkoznod használt gépben.

(#41967) Frawly válasza gago1975 (#41965) üzenetére


Frawly
veterán

GL702ZC-vel most jártam meg, ha visszaolvasol egy oldalt, ott írtam róla. Nem lenne pedig rossz gép, de a hűtése vállalhatatlanul hangos. Sürgősen el kell felejteni.

(#41956) Reflax: el kell keserítselek én is, nem hogy 200-250k-ért nem lesz ilyen gép, de még 300-350k-ért sem újonnan, legfeljebb használtan vagy refurbként. Azt javaslom, hogy az AMD-hez ragaszkodást és a notin streamelést sürgősen felejtsed el. Ha asztali gépet is beújítasz, streamelj azon. Vond be a laptopkeresésbe az inteles megoldásokat.

(#41968) KillHates válasza gago1975 (#41965) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na! Én pont ezért nem ajánlok senkinek semmi konkrét gépet. Szerintem aki eljut a gamer-notebook szintig, az már fogott a kezébe laptopot egy párat, így van határozott elképzelése, hogy mit (és mikor) mennyiért szeretne. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41969) gago1975 válasza Frawly (#41967) üzenetére


gago1975
őstag

Szia.
Neked hangos volt az lehet, de ha figyelembe veszed, hogy "egy vékony" 2-2,5cm vastag gép, akkor már nem.
A zajosság tudod nem mindenkinek zavaró, illetve együtt lehet vele élni.
Tudod van füles és nem mellesleg a termodinamikai szabályokat nem lehet kijátszani, nincsenek csodák..
Ha olyan gépet akarsz ami nem melegszik és nem is "annyira"zajos, azok a "vastag, igazi" gamer notik (4,5-5cm).
Persze azok újonnan 880K-tól a csillagos égig terjedő ársávban vannak.

Én egyébként nem is értelek és a többi mókust se aki a zaj miatt problémázik de határozottan "vékony" gépet akar.
Olyan nincs, hogy egy 2cm vastag gépben a venti megy-nem megy de hűvös a gép, ha bekapcsol a venti 60% feletti teljesítményre, akkor is kuss van.

Miért is kellene a stream-elést notin elfelejtenie?
Ugyanúgy lehet és szabad.

Én inkább azt mondanám neki, és abba az irányba vinném el (#41956) Reflax -ot, hogy azt a pénzt amit asztali konfigra költene, inkbb tegye hozzá a notira szánt pénzéhez és vegyen egy itt mindenki által elismert és megbízható személytől pld. matyee-tól egy jó CLEVO gépet.
Na azzal nem lesz gondja egy darabig, sőt, cserélhető desktop CPU +cserélhető GPU.
Most is árul egyet jó áron, igaz csak 15"-os de legalább asztali I7-8700+GTX1080 van benne. A hűtése is frankó, nem melegszik és a ventik zajossága se olyan rossz.
Én inkább ezt tanácsolnám neki.

(#41968) KillHates tudom és igazad van, csak amikor a mókus nincs tisztába vele, hogy mit linkelt?? :R :R :R
Szerinted tisztába van vele KH? Ezt akarja 720p/60 - 1080p60 stream-hez ÚJ HP ENVY 13 Gyönyörű Ultrabook 13,3” -35% Bivaly i7-8550U 4Mag 8Gb 512GB SSD FHD IPS Bang&Olufsen ??? MARGIT :W :W :W :W :W ????

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#41970) Frawly válasza KillHates (#41968) üzenetére


Frawly
veterán

Nincs baj konkrét gép ajánlásával, ha van azzal az adott géppel tényleges tapasztalat, és nem csak specifikációk alapján, meg valami teszt vagy kelta monda alapján tűnik nyálcsorgatónak. De ez nem csak laptopnál van így, hanem az összes terméknél. Olyat én is 5 perc alatt összeguglizok, ami papíron atom fain gép, csak a valóságban megtapasztalva el fogja magát sírni az ajánlás kérő, ha használja egy ideig. Tehát az ismeretlenbe nem szabad ajánlani semmit.

Amit még kihangsúlyoznék Reflaxnak: játékra az U-s procijú gép, integrált grafikus megoldás, 12-13 inches kategória mind felejtős. Tovább igen, 8 helyett én mindenképp 16 GB RAM-ra mennék rá, nem a streamel miatt, hanem az időtállóság okén is.

(#41971) Raymond válasza gago1975 (#41969) üzenetére


Raymond
félisten

Az a gep kimondottan hangos a tobbi ugyanolyan meretu geppel osszehasonlitva is. Nem arrol van szo hogy "hangos mint egy vekonyebb gamer lapos" hanem arrol hogy "rohadt hangso es semmit nem lehet vele csinalni igazabol".

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41972) Frawly válasza gago1975 (#41969) üzenetére


Frawly
veterán

Sehol nem írtam, hogy vékony gépet akartam. Azt viszont írtam, hogy a csendes hűtéshez sem ragaszkodok. De konkrétan ez a GL702ZC olyan borzalmasan hangos, hogy még fülesben is zavaró lesz. Simán kenterbe ver szervergépeket is. Ha nem hiszed el, hallgass meg élőben egyet. Tényleg az az őrült hangos szint, amit objektíve lehetetlen megszokni. Épp ezért mondom, hogy csak olyan konkrét gépet ajánlj, amivel konkrétan van tapasztalatod, vagy mert volt olyanod, vagy használtad hozamosabb ideig, és kezeskedni tudsz érte, hogy valóban megéri az árát, és nem csak papíron meg lefizetett teszteken jó darab.

(#41973) Darth_Revan válasza Frawly (#41967) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hangos? 9/10 gamer laptop hangos!
Egyetlen olyan gamer laptoppal találkoztam eddig ami tudásban is jó volt ÉS nem volt porszívó: Predator GX GTX 1080-al. :U

MINDEN gamer laptop sajnos olyan hangos, hogy fejhallgatóval lehet csak játszani.

[ Szerkesztve ]

(#41974) KillHates válasza gago1975 (#41969) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem a bengendolufszen-től simán fog menni a fúhádé sztrímelés.

Tényleg néha arra gondolok, hogy a hecc kedvéért valaki a kemény magból csinál második reget és ilyen módon trollkodik a topicban 😂

Vállalható, új! gamer notebook nincsen a piacon 500 ezer alatt (és meg merem kockáztatni, hogy igazából 700 körül indulnak)
Én még mindig azt mondom, hogy inkább vegyen az ember inkább egy használt Clevo-t / MSI-t mint egy új vékonyított csodát.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41975) Frawly válasza Darth_Revan (#41973) üzenetére


Frawly
veterán

Félreérted, ezen fejhallgatóval sem fogsz játszani, olyan hangos. Egyszerűen szériahibás termék. Mondom, ne általános dolgokat írjatok, mert a hangos relatív fogalom, hallgassátok meg a konkrét gépet, utána mondjatok róla véleményt.

Egyébként vicces, hogy a GL702ZC-re a általános laptopos topikban is azt írták, hogy ne vegyem. Ott azzal jöttek, hogy nem ismerik, de az Asus-ok billiműanyagok szoktak lenni, meg alulméretezett hűtésűek. Közben meg ellenkező volt a helyzet, tényleg rossz gép, de pont teljesen máshogyan, masszív felépítés, hűtés nincs alulméretezve, de átesve a másik végletbe, használhatatlanul hangos.

Egyébként ha a kolléga be akarja próbálni a GL702ZC-t, szíve rajta. Nem hinném, hogy kísértésbe fog esni, mert eleve nem fér bele abban az anyagi keretbe amit írt, még refurbként meg használtan sem. De ha jó áron meg tud nézni egyet személyesen, nézze meg, járassa meg egy kicsit, hogy neki az a hangerő mennyire hangos, de előre borítékolom, hogy el fog borzadni. De ki tudja, vannak perverz emberek, meg a halláskárosultak is biztos laptopoznak, úgyhogy remény mindig van. Azért mondom, nézegetni lehet, de látatlanban, specifikációk meg tesztek alapján ne vegyen senki gépet.

(#41976) Darth_Revan válasza KillHates (#41974) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Magyar piacon nincs...legalábbis én nálam a G-Sync nélküli Optimusos bohóckodások amiket 500-600k-ért adnak Magyarországon nem Gamer laptopok :U

(#41977) MaxxDamage válasza Darth_Revan (#41973) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

MSI GT73VR sem az a hangos fajta, sőt!
1080 az mellett hogy 200W+ TDP-s és még hűvös is. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41978) gago1975 válasza KillHates (#41974) üzenetére


gago1975
őstag

Szia KH barátom :R :R :R .
Én erre írtam és amit utána feldobott mint lehetséges gép amit írtam:
Üdvözlet. Remélem jó topikba írok.
Szeretnék tapasztalt játékosoktól tanácsot kapni, hogy milyen laptopot vegyek. Van már egy PCm és szeretnék majd azt is átconfigolni egy ryzen PCre.
Viszont kell egy laptop is. Ami képes streameléskor vagy felvételkor minimum 720p 60fps-re, de jó lenne ha a játékok 1080p 60fpsben futnának a streammel is vagy anélkül is.
Legalabb 6GB RAM és egy 250GB SSD a minimum amit akarnék bele.
Az ár 200-250 ezer Ft közt lenne, és május felé akarom megvenni legkésőbb a tervel szerint.

Na erre az a HP csoda nem lesz jó!!!

(#41973) Darth_Revan És ott van egy régi klasszikus is ami olyan csendes, hogy még a légy zümmögését is hallottad játék közben Asus G751JT/JY és az a maga idejében über vállalható gép volt. :R :R :R

(#41976) Darth_Revan Használtan azért 450-600 között ott vannak a jó 1-2 éves kis cserélhető CPU/GPU-s MSI GT73/75, CLEVO-k.

(#41970) Frawly Kihangsúlyoztam neki itt (#41969) gago1975, hogy "U"-s CPU nem jó illetve 16GB kell a játékokhoz

(#41972) Frawly Én elhiszem neked de én nem is vennék és soha nem is fogok vékony gépet venni.
Amit pedig Darth-Revan ír itt miszerint
Magyar piacon nincs...legalábbis én nálam a G-Sync nélküli Optimusos bohóckodások amiket 500-600k-ért adnak Magyarországon nem Gamer laptopok (#41976) Darth_Revan
azzal teljes mértékben egyet értek :R :R :R
Ettől még mi nem vagyunk fennhéjázós, snob, rossz emberek, hanem egyszerűen csak igényesek. :R
Jelenleg is egy ACER PREDATOR 700-as boldog tulajdonosa vagyok :C :C.
Nekem a vékony gép, nem gép.
Ha gép akkor a klasszikus gamer forma, 4-5cm vastag, 17"-os monitor, G-Sync monitor elengedhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#41979) gago1975 válasza Frawly (#41970) üzenetére


gago1975
őstag

Bocs Itt hangsúlyoztam ki (#41965) gago1975

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#41980) Darth_Revan válasza Frawly (#41975) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Összes GL laptop HULLADÉK! Nem számít mennyibe kerül, hulladék MIND! Vagy a hűtés vagy a szoftver (vagy mindkettő). Bugos Optimus (eddig is az volt, sok játék rosszabbul teljesít vele vagy V-Sync nem hajlandó működni és ezért meg szinte játszhatatlan is a screen tearing miatt, de most a W10 1909 még rátett az Optimus bugok listájára egy lapáttal...), sok erőforrást igénylő program (amik terén egyre jobban akar áttérni DCH programokra az ASUS hogy offline se lehessen telepíteni őket), illetve már nem emlékszem melyik új GL laptopnál, de valamelyiknél az ASUS megint előrántotta a fiókból szellemkép hibát.
Pár éve jeleztem, hogy olyan hibával találkoztam Clevo laptopoknál, hogy 75 Hz LG paneleknél G-Sync mellett DX12 API-t futtató játékok szellemképesek voltak. Felhasználók részéről semmi visszajelzés erről hogy más is látná. Természetesen alaplap, kijelző és VGA csere nem oldotta meg ezért és erősen szoftver hibára gondoltam, de nem találtam drivert aminél jó lett volna.
Jó kis idő eltelt majd ugyanezt a hibát láttam ASUS és Acer laptopnál is amiben ez a panel volt, illetve 120 Hz és 144 Hz AUO paneleknél is megjelent a probléma. Érdekesség, hogy nem minden típusnál volt ez, pl Predatornál a G5-nél igen, de a GX-nél nem, pedig ugyanaz a panel. ASUS GL702VS esetében az ASUS által kiadott ősrégi gyári NVidia driver azonban javítja néhány gépnél. Sajnos újabb drivereknél továbbra is van ez a szellemképes hiba és sok játék nem indul már azzal a régi driverrel.
Az ASUS viszont nem csak hogy visszamenőleg nem javította, de fokozta is a hibát azzal, hogy míg eddig csak DX12-es játékokon belül volt látható, ők megcsinálták, hogy minden játéknál és a Windows asztalon is látható legyen :C
NVidia természetesen mossa kezeit és szerintük ők nem hibásak, ASUS meg lapul a fűben és hallgat.
Hosszú idő után sikerült elérnem, hogy más felhasználó is észrevette a hibát és ennek "örömére" nyitott is egy fórumot a videómmal és a listámmal.
itt egy lista az érintett laptopokról és azokról amik tuti jók (elég régi én már lemondtam a megoldásról így nem is nézem sűrűn): [link]

tl;dr: Mindenki úgy vegyen gamer laptopot, hogy van rá esély arra, hogy szellemképes a kijelző amit szoftverhiba okoz, de a gyártók lesz*rják (legalábbis a régi modelleket). Eddig minden márkánál volt ez a hiba, de újabb modelleknél (pl Helios 500, Helios 700, Clevo P775TM, stb.) már nem hallottam róla, mivel valószínűleg titokban ők javították, de az ASUS...az ASUS esetében még most is az egyes (nem mind!) legújabb, legdrágább típusoknál is előfordulhat, az ASUS kullog ennek javítása terén. Pl ha jól látom az egyik 144 Hz-es Zephyrus laptopjuk is érintett :U

[ Szerkesztve ]

(#41981) KillHates válasza Darth_Revan (#41976) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezért bátorkodtam írni zárójelben a 700 ezret. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41982) KillHates válasza gago1975 (#41978) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mápedig az bengendolufszenes, íhétúbivalyos! Nem értesz Te ehhez! De én sem!! :DDD :DDD :DDD :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41983) MaxxDamage válasza KillHates (#41982) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az a legjobb, mikor az íhét 5x erősebb, mint a GPU amit kihajt :))
Az a jó, mikor a CPU/GPU összhangban van... legtöbb esetben vagy a CPU túl erős a GPU-hoz képest és ha a CPU megy is szépen, trottyol is rendesen. :W :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41984) Reflax válasza gago1975 (#41965) üzenetére


Reflax
tag

Ha így van, akkor mutass kérlek egy intelt. 8-16Gbig terjedően ssdvel és hddvel. Köszönöm

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#41985) DVlad válasza Frawly (#41970) üzenetére


DVlad
őstag

Az említett hőerőmű egy típusát kb. egy éve pakolom szénnel. Soha nem trottyolt, egyszer sem.
Persze fűt, ez igaz, de hűtőpaddal (én 90%-ban azzal használom) nem drámai az én felhasználási szokásaim mellett.
Szerintem a felhasználási szokásokhoz kell igazítani a választást, és akkor lehet a legjobb *ár/érték arányú gépet megvenni. *Ha ez egyáltalán szempont.
Az ízlésbeli dolgok pedig egyéniek, de ez egy korrekt, ízléses gép szerintem.

(#41986) matyee válasza Darth_Revan (#41973) üzenetére


matyee
őstag

Én még kiegészíteném a listát: MSI GT73, F5 és a P870KM/TM, de tény, hogy ezt meg is fizettetik.

(#41987) matyee válasza MaxxDamage (#41977) üzenetére


matyee
őstag

190W a TDP-je

(#41988) thomasvold válasza Frawly (#41967) üzenetére


thomasvold
őstag

Csak halkan jegyezném meg, hogy Predator Helios 500-asom van, 2700-as Ryzen-el, ami cserélhető. Órákat szoktam rajta folyamatosan játszani és 80 fok fölé soha nem megy fel. Hűtése pedig teljesen vállalható, egyáltalán nem hangos terhelés alatt is elnyomja a gép hangszórója. Lehet az én igényeim nem túl nagyok, de nekem tökéletesen megfelel.

(#41989) gago1975 válasza Reflax (#41984) üzenetére


gago1975
őstag

Szia.

1. Minek, ha úgyis csak májusba tudod megvenni?

2. Ezt olvastad (#41969) gago1975
Én inkább azt mondanám neki, és abba az irányba vinném el (#41956) Reflax -ot, hogy azt a pénzt amit asztali konfigra költene, inkbb tegye hozzá a notira szánt pénzéhez és vegyen egy itt mindenki által elismert és megbízható személytől pld. matyee-tól egy jó CLEVO gépet.
Na azzal nem lesz gondja egy darabig, sőt, cserélhető desktop CPU +cserélhető GPU.
Most is árul egyet jó áron, igaz csak 15"-os de legalább asztali I7-8700+GTX1080 van benne. A hűtése is frankó, nem melegszik és a ventik zajossága se olyan rossz.
Én inkább ezt tanácsolnám neki.

1pld.
Ezt a gépet azonnal megvenném a helyedben. Szerintem 530K-ért oda is adja neked, illetve ha nem alkudozol akkor tesz bele neked 1Tb 7200-as HDD-t.

Gondolom matyee frissen pasztázta. Clevo P751TM-G - asztali i7 8700/16G/1080GTX 8G/1T SDD/144hz IPS GSYNC dobozában eladó] 2-3 évig bőven minden játék el megy rajta mert Desktop CPU-GPU val van szerelve.
Ha már kevés lesz, pár év múlva a Kraft, csak másik Desktop CPU+GPU-t kell bele venni. A mostani 9th generation procikat is illetve RTX2080-at is tudja kezelni.

De ha még várni akarsz vagy nem CLEVO-ban gondolkodsz, akkor majd ha megvan a pénzed, vehetsz MSI GT73/75-öt is csak azokban sima mobil CPU-GPU tudsz beletenni. [link]
Amire oda kell figyelni, hogy évente új paszta legyen a CPU-GPU n illetve ki kell fújni a port.

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#41990) MaxxDamage válasza matyee (#41987) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

220W közel amit nálam mutatott FS alatt :B
(#41986) matyee -hoz csak annyit, hogy ha jól láttam ez a GT73 is újként 1 milla feletti áron ment/volt értékesítve. :K /szóval nagyon jó vétel volt ez tőled!/ :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41991) matyee válasza MaxxDamage (#41990) üzenetére


matyee
őstag

Igen, a gépedre meg 450W-ot ír, és úgy emlékszem pont Te mérted meg a valós fogyasztást. Remélem újságot nem úgy olvasol, mint a hwinfot, meglepődnél a valóságon.

(#41992) MaxxDamage válasza matyee (#41991) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:DDD :N
Igen, mértem a fogyasztást, az mutatja a valóságot és ha GPU 220W-t enne, CPU meg 45W -ot akkor is bőven jól mértem ;)
Amúgy 190W a gyári TDP, de mellette lehet rajta "gyári OC" is, amivel mehet lazán fölé. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41993) matyee válasza MaxxDamage (#41992) üzenetére


matyee
őstag

Nincs rajta gyari oc, 1,063v-hoz lottek be a legmagasabb orajelet is

(#41994) MaxxDamage válasza matyee (#41993) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Mind1.
Lényeg, hogy bitang egy dög laptopba és még jó is! :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41995) matyee válasza MaxxDamage (#41994) üzenetére


matyee
őstag

Ez teny

(#41996) fordjee


fordjee
aktív tag

Sziasztok!

Notebook-ot vennék. Ami fontos, a processzor, ram, ssd és a tartósság. Netezésre lenne használva, fekvő pozícióban :) Ami miatt fontos a proci és a ram, az egy játék, de vga-ból nem igényel különösebben erőset (mx250 is megfelelő lenne akár) . Más játékkal nem játszanék rajta (max. euro truck sim-el), arra van xbox. 250-nél nem szánnék rá többet. Cipelve szinte soha nem lenne. Van olyan, ami alkalmas lehet erre és tartós? Esténként lenne csak használva, tehát kb. napi egyszer kinyitom, aztán becsukom. Akku idő sem fontos, hálózatról menne. Jah és engem is elkapott a vékony és könnyű legyen láz, valamilyen szinten. Amd-t kerülném, nem szimpatikus.
Ahogy néztem, minden gyártónak megvan ez a low badget termékvonala, melyik lehet a legalkalmasabb, legjobb hűtésű, legtartósabb? Msi Gf, Gl, Tuf, Acer Aspire 7, Nitro, stb?
Jah, lenovot kizárnám, gari és kinézet miatt.

[ Szerkesztve ]

fordjee

(#41997) Kukipapa_rr


Kukipapa_rr
tag

Sziasztok!

Visszatértem egy kis follow-up erejéig: végül egy Lenovo Y740 lett a befutó (9750H, RTX 2070MQ), és bár nem hibátlan, de a főbb területeken jól teljesít, ajánlható gép, egyelőre tetszik.

Egy kis undervolting után (-150mV) is egyelőre stabil, még kivárok, aztán tolom lejjebb is, de teljes terhelésen is 80 fok körül jár a CPU és teljesen vállalható ventilátor zajjal, igaz, többnyire egyelőre régebbi játékokkal tesztelve, GTA V, X-COM 2, Civ VI Gathering Storm AI benchmark, természetesen mind max. beállításokkal. Emellett egy kis tuninggal az aksis üzemmódot is ki lehet tolni, ami a gép egyik hátránya, gyári paraméterekkel elég harmatos (nálam aksival munka, filmnézés stb., bedugva játék folyik).

A billentyűzet valóban jó, de sajnos az elrendezés nem optimális, de ez kompromisszum, még szokom. Az RGB-s bohóckodás inkább hátrány, mint előny, de ez ilyen bicikli, valakinek biztos bejön (pl. induláskor szivárványszínben forog a billentyűzet, mert nem jegyzi meg, hogy egyszínűre váltottam, amíg el nem indul a software-es támogatás, ami rendesen kezeli).

Összefoglalva: kitűnő teljesítmény, vállalható kinézet, relatív csendes működés és relatív kompakt méret, jó ár/teljesítmény tényező. A tesztek rendesen kivesézik az előnyeit/hátrányait részletesen.

Köszönöm mindenkinek, aki segített, és tanácsaival rámutatott a fontos paraméterekre, ami segített a döntésben.

(#41998) matyee válasza Kukipapa_rr (#41997) üzenetére


matyee
őstag

Az a legfontosabb, hogy elégedett legyél vele. Viszont azért az UV-vel óvatosan, nem tudom milyen fet-ek vannak benne, de előfordultak már problémák ilyen szint mellett.

(#41999) Reflax


Reflax
tag

Köszönöm mindenkinek a sok kommentet.
Nyilván azért kérek tanácsot mert nekem nincs benne tapasztalatom. Vevő vagyok új és használt laptopokra is!
Én linkeltem párat spec alapján és köszönöm a válaszokat rá.
Szeretném hogy aki itt egyetlen véleményt is mond, az biztos. Figyelmen kívül hagyom mindenki írását aki a helyett hogy normálisan írna vagy segítene inkább leszól, lenéz, fejét falba verős smileyeket spammel. És az olyanét is, aki látszólag csak fújjogja az AMDt a helyett hogy érvelne is. Mert az nem érv hogy minek neked AMD, az Intel miért nem jó, ne vegyél hőerőművet. Az ilyen tipikus csak az Intel soha nem láttam AMDt fan.

A zajjal annyi, hogy egyáltalán nem zavar milyen hangos. Szerintem az én fejesem eléggé jól elszigeteli a külső hangot:)
Az elvárás annyi, hogy jó a használt is, csak legyen benne legalább 8G RAM. És gondolom én hogy a dedikált Vidi kari a jobb (?). Örömmel várom a linkeket továbbra is, mindegy hogy Intel vagy amd.
Nyilván nem egy Detroitot akarok rajta futtatni Maximumon, de nem is egy R6ot közepesen.

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#42000) Raymond válasza Reflax (#41999) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor most eloszor el kell dontened hogy mennyi a valos keret, mert a leirt hasznalat alapjan a minimum ajanlhato gep ujonnan 1200EUR-nal kezdodik. Figyelembe veve termeszetesen azt is hogy 8GB RAM (mint ahogy mar irtak) nem eleg, 16GB lesz a minimum ami kell.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.