Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#4451) Piftuka válasza kkf (#4446) üzenetére


Piftuka
veterán

"Na most a fight pad-eken tipikusan nincsen mini joystick, csak D-pad."

Tipikusan valóban nincsen, ám azért akadnak kivételek:

PDP Versus Fighting Pad

Még csak nem is drága.

Mad Catz Street Fighter V FightPad Pro

Mindamellett meg kell hoznod a döntést, ha csak egyetlen game pad jöhet szóba:

- A 6 gomb egymás mellett, vagy analóg kar is?

Én azt mondom, hogy erősen játék függő a dolog. Például, ha a modern FIFA és PES játékok támogatnák a kifogástalan állapotban lévő, és kifogástalanul működő MS Sidewinder Gamepad-emet, akkor eszembe nem jutna Xbox kontrollert keresgélni.

Ám, ha kell az analóg kar, akkor kell. Most éppen a "SW: Force Unleashed"-del szenvedek hasonló okokból: nem támogatja az említett 8 gombos gamepad-et, ezért egér + billentyűzet kombóval játszom. Borzalmasan frusztráló így. (Most pl. éppen az egyik csillagrombolót kellene "lerántani" a bolygófelszínre, a két analóg kar folyamatos magam felé húzásával. Tessék ezt elképzelni a billentyűzet "A+D" gombjaival, miközben az egérrel "egyensúlyozom"...!)

Mindezzel azt akarom mondani, hogy ha az általad említett játékok bármelyike igényli az analóg kart, akkor még mindig kisebb áldozat a mozdulatok egy részét a game pad "ravaszgombjaival" kivitelezni, mint egy - amúgy szerintem is klassz - tradicionális, 6 gombos elrendezésű kontrollerrel szenvedni az analóg kar hiánya miatt.

Szvsz ezt gondold át! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#4452) R̲e̲m̲ válasza jolti05 (#4450) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

a 3,5es jack nem csak vezetékkel megy
simán a saját vevőjével kell használni és ugy
csak bluetooth-on nem megy

(#4453) jolti05 válasza R̲e̲m̲ (#4452) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm a választ.

Saját adaptert venni kell hozzá (mint a Play & Charge Kit-et..), vagy a csomag része?

Az, hogy csak BT-n nem működik (és saját adapterrel igen) egy ~bármilyen fülhallgató, ez 100%?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4454) SunMount3r válasza Piftuka (#4447) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Extra gáz, mert a PC-s játékok többségére tökéletes lenne a 360 is. Win 7-re a Wireless így már totál bukó. Szemét egy marketing... (Amúgy komolyan, a francnak se kellene a ONE (na jó, lehet egy "kicsit" jobb, de ez már direkt "ráérőszakolás" és amúgy "minek"?.)

A második Thrustmaster formára hosszabb lenne a kézben, ez mindenképp másabb, de attól még lehet jó is.

(#4455) R̲e̲m̲ válasza jolti05 (#4453) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Attól függ milyen kitet veszel
ha "Xbox one Wireless controller for windows", akkor van benne vevő
ha xbox one wireless controller, akkor nincs
én egy samsung gyári headsettel, és egy sony mdr1 fülessel is használtam - de csak win10 alatt!

[ Szerkesztve ]

(#4456) morfondőr válasza SunMount3r (#4454) üzenetére


morfondőr
őstag

Azért azt vedd figyelembe, hogy sokkal jobb a One kontroller, mint a 360-é! Én sokáig használtam a 360-ast, elsőre furcsa volt a One, de nagyon gyorsan meg lehet szokni, sokkal precízebb, finomabb benne minden! És ott van benne a jack aljzat is, amivel gyakorlatilag van egy wireless headset-ed is.

fs-zsoci: play and charge kit-et külön tudsz venni hozzá, ha jól emlékszem 7000 ft körül láttam legutóbb. Bundle-ban is van, csak ahhoz nem jár pc vevő, szóval vagy ezt, vagy a vevőt mindenképp külön kell megvenned. A desktopot meg csak külön progi használattal tudod vezérelni, olyan nincs, hogy a kontroller vezérli az egeret. Viszont jó eséllyel ezt a progit ki kell lőni, mielőtt játékot indítanál, mert be fog kavarni. A többi kérdésedre pedig kaptál már választ.

kkf: mindenképp kell a két analóg kar (mini joystick) és a d-pad is minden modern játékhoz! Ha megnézed az xbox és a ps kontrollerek gombkiosztását, mindenhol ugyanannyi gomb/vezérlő van, ezeket használják a játékok. Ha speciális kontrollert veszel, akkor csak azzal a speciális játékkal fogsz tudni játszani, amihez az való!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4457) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Azt nem tudja/próbálta már e valaki, hogy Win 10-en kezeli e egyszerre rendesen a játékok alatt, ha az egyik egy 360 wireless a másik pedig egy ONE wireless controller?

Ugyan ez érdekelne Win7 alatt is, csak ott ugye a ONE kábelesen lenne.

Amúgy ONE-nak milyen hosszú a kábele?

(#4458) R̲e̲m̲ válasza SunMount3r (#4457) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

sima mikrousb kábel megy bele, olyan hosszu, amilyet teszel bele
Az elite-hez 2m-est adtak

(#4459) morfondőr válasza SunMount3r (#4457) üzenetére


morfondőr
őstag

Nekem van egy kábeles 360, wireless 360 és wireless One gyári vevővel. Működik rendesen egyszerre mindegyik, nem kell semmi trükk hozzá, csak bekapcsolom. De én Win10-en használom. A kábeles 360-on 2-2,5 m kábel van, gyanítom, hogy hosszabb nem lesz jó, mert sok a veszteség. Viszont én vettem egy 3 m-es aktív hosszabbítót (simával nem megy) és azzal is használtam. Lehet, hogy így az input lag megnőtt, bár nekem nem volt feltűnő.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4460) Piftuka válasza R̲e̲m̲ (#4449) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ezért tértem át többek között win10re"

Az sajnos nem opció! :(

A céges gépen muszájból azt használom hetek óta, és finoman szólva sem kedveltem meg.

Az itthoni gépemen használom még a Win7-et amíg van rá hivatalos támogatás az Microsoft részéről, azt követően pedig nyilván kénytelen leszek áttérni a Windows10-re. Hát nem örülök neki...

"Aquila non captat muscas."

(#4461) Piftuka válasza SunMount3r (#4454) üzenetére


Piftuka
veterán

"Extra gáz, mert a PC-s játékok többségére tökéletes lenne a 360 is. Win 7-re a Wireless így már totál bukó. Szemét egy marketing... "

Egyetértek. Számomra is bőven megfelelő volna az Xbox360 kontroller, mert egyébként semmi problémám nincsen a vezetékes megoldással.

Viszont ha egyszer nem lehet kapni, hát nem lehet kapni... :(

"A második Thrustmaster formára hosszabb lenne a kézben, ez mindenképp másabb, de attól még lehet jó is."

Én is azt néztem, hogy mintha hosszabbak lennének a "szarvai" az MS megoldásánál. Az kicsit "totyakosabb" forma...

Mondjuk van ilyen változat is: Thrustmaster Dual Analog 4 PC vezetékes kontroller
--> Még kedvezőbb az ára, mint az eddigieknek

Ez pedig a formáját illetően még jobban hasonlít az MS kontrollerre: Spirit of Gamer XGP Wired Gamepad
--> Csak hát ebben az esetben a minőség is kérdéses...

"Aquila non captat muscas."

(#4462) Piftuka válasza morfondőr (#4456) üzenetére


Piftuka
veterán

"Azért azt vedd figyelembe, hogy sokkal jobb a One kontroller, mint a 360-é! "

Miért, miben más? Kényelmesebb? Vagy csak a működésében tér el?

"Aquila non captat muscas."

(#4463) jolti05 válasza R̲e̲m̲ (#4455) üzenetére


jolti05
őstag

Köszi!

Látom az adapterrel együtt kb +4e forint, külön pedig kb 7e. Jó üzlet :) Meg ott van a Play & Charge Kit.
Azon sem lepődnék meg, ha lenne valami PC-s szoftver, amivel rendesen személyre lehet szabni, de az is pénzbe kerülne :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4464) R̲e̲m̲ válasza jolti05 (#4463) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

az elite-et személyre lehet szabni, de abban sem túl sok mindent...
42k pedig elég borsos egy kontrollerért.
play and charge kiten akkor éri meg gondolkodni, ha tényleg sokat játszol kontrollerrel, egyébként egy pár AA-s akksi is megteszi ha van otthon töltőd hozzá.

Piftuka
a "one" kontrolleren például az LT/RT is analóg, illetve nem kell szívni az audioval, bármilyen 3,5mm-es headsettel megy normális audiominőséggel, nemcsak beszédhez, mint a 360-é. a 360 kontroller audio-ja eszméletlen gyatra
és nem utolsósorban kényelmesebb is (bár ez szubjektív, kinek mi.)

[ Szerkesztve ]

(#4465) SunMount3r válasza Piftuka (#4461) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezeknél jobb figyelembe venni, hogy a jobb oldali "akció" gombok mások mint az eredeti X-eseken. Azon ugye színesek és betű van rajtuk, a játékokban pedig sokszor van olyan (pl. egy quick time event), amikor direkt úgy jelzi ki, hogy mit kellene épp nyomni (pl. "Piros B").

(#4466) morfondőr válasza Piftuka (#4462) üzenetére


morfondőr
őstag

"sokkal precízebb, finomabb benne minden" Le is írtam :) De hogy részletesebb legyek: az analóg karok sokkal pontosabbak, nincs akkora deadzone és a célzás is sokkal könnyebb velük. A ravaszokkal sokkal precízebben lehet bánni, ahol számít a fokozat (pl. autós játékban mennyire nyomod a gázt vagy a féket) és nem beszélve arról, hogy a ravaszok is rezegnek UWP játékokban, ami pl. a Forzánál nagyon sokat dob az élményen. Bumperek sem olyan kattogósak, mint a 360-on. Nekem a fogása és a kényelem is jobb a 360-énál, de ez szubjektív.

Testre szabhatósághoz: van alkalmazás, úgy hívják, hogy Xbox accesories, de elég limitált a funkcionalitása. Viszont ha szarul van megcsinálva egy játék irányítása, akkor nem hiszem, hogy egy alkalmazással helyre lehetne hozni.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4467) jolti05 válasza R̲e̲m̲ (#4464) üzenetére


jolti05
őstag

Ismét köszönöm a választ!

Sosem volt még se konzolom, se kontrollerem, így elég amatőr vagyok a témában.

Ha vásárolok egy Xbox One S kontrollert, azzal tudom vezérelni az asztalt? Vagy csak játékok közben működik?

Az adaptere szolgál bármi előnnyel azon kívül, hogy működik rajta keresztül a 3.5mm-es jack kimenet?

Túl sűrűn biztos jem használnám, de olykor igazán nagy kényelmet tudna nyújtani, hogy csak lefekszem, és kifsit kikapcsolódom (játszok kicsit).

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4468) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan gamepadot ps4-hez:
aminek a kialakitása xbox one-éhoz hasonló,
vezeték nélküli és pc-vel is kompatibilis?

Eddig csak Razert Raiju-t találtam,amiből a régebbi modell vezetékes 46 000 Ft körül.
Az új mostanság fog megjelenni Razer Raiju Tournament, de szerintem ez is 50 körül lesz.

PS4 topikban Scuf gamepad-okat említették, de itthon nem igazán találtam sehol.

Másik lehetőségként, XBOX kontroller (16-18) + Brook X One (18) vagy Cronus MAX Plus (25)

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#4469) R̲e̲m̲ válasza jolti05 (#4467) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

csak játékokban működik, de xpadderrel szerintem bármi hozzárendelhető (vagy egyéb emuval)
a 3,5es jack nem csak kimenet hanem headset csatlakozó, teamspeaknél nagyon hasznos tud lenni, illetve azt a célt szolgálja, hogy az a wireless vevője a kontrollernek. Kicsit több mozgásszabadságot nyújt, mintha vezetékről használnád
bt-n való csatlakoztatást nem ajánlom, nálam borzalmas az input lag vele

[ Szerkesztve ]

(#4470) SunMount3r válasza jolti05 (#4467) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én a JoyToKey nevű progit ismerem, ami tud ilyesmit. Arra állítod be a gombokat, karokat, amire akarod.

(#4468) ZrogNV: Nemrég én is ezt kérdeztem itt, de csak ezt találtam reálisabb áron: [link]. Van még egy dupla árú másik modell is. De az elsőről van egy review a neten, amiben nem voltak róla túl jó véleménnyel a minőségét tekintve. De ezek is csak PS4-hez jók (elvileg), PC-vel nem hiszem, hogy működnének.

Sajnos azt hiszem, hogy ezeken és az általad felsoroltakon kívül nem nagyon gyártottak más ilyen kontrollert.

Ha mégis azt vennéd amit linkeltem, akkor azért jó lenne ha írnál majd ide róla, hogy te milyennek találod. Elég kevés ezekről az infó.

[ Szerkesztve ]

(#4471) jolti05 válasza R̲e̲m̲ (#4469) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4472) Piftuka válasza morfondőr (#4466) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ Mindnyájatoknak! :R

Írjátok, hogy "kényelmesebb"... Ezek szerint az Xbox360 alakja más egy kicsit, mint az Xbox One kontrolleré?

- A gombok elhelyezkedése is más, vagy "csak" a ház formája?

Ma volt szerencsém megnézni THRUSTMASTER GPX kontrollert.

Az eladó srác 4 éve használja, és nagyon elégedett vele, de itt a vélemények zöme éppen arról ír, hogy nem tartós... Ez nem túl biztató.

Kényelemre, a gombok minőségét illetően jónak tűnt.

A D-Pad viszont csak 4 nyíl, ami nekem nem szimpatikus. Én a teljesen "körbe" forgó megoldást kedvelem.

- Az Xbox 360-on és az Xbox One-on milyen a D-pad?

"Aquila non captat muscas."

(#4473) SunMount3r válasza Piftuka (#4472) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az Xbox 360-on és az Xbox One-on milyen a D-pad?

Az eredeti 360-on "nem túl jó", túl puha, nem elég taktilis és így nem különülnek el annyira az irányok. Persze bőven használható, meg a mai játékokban általában már csak "kiegészítő" szerepe van úgy is. Talán ez az egyetlen dolog, ami lehetne rajta jobb is.

(#4474) Piftuka válasza SunMount3r (#4473) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi!

Úgy értettem, hogy melyiken melyik típusú D-Pad van? :)

4 nyíl, vagy a teljesen körbeforgó?

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#4475) lm83


lm83
őstag

Sziasztok,
Kis segítséget kérnék,
Van egy ilyen Trust GM-1520 gamepad-om, vagy 7 éves.
Sokat nem használtam, évente max párszor. Utoljára januárban használhattam mikor steam linket vettem.
Most elővettem és az egész pad felülete úgy ragad, hogy semmivel nem tudom letörölni. Valami csúszásgátló felülete van, az mehetett így tönkre az idő múlásával?
Köszi,

(#4476) Piftuka válasza lm83 (#4475) üzenetére


Piftuka
veterán

Nyilván azt a francos szintetikus gumi bevonatot kapta, ami például az olcsóbb elektromos kapásjelzőkön gyakran előfordul.

Az a tűző napon akár pár használat után is elkezd "oldódni", ragacsosodni.

Ilyen időtartamon belül pedig - ahogyan Te is megtapasztaltad - pusztán az állás során, az idő múlásával is ugyanaz a végeredmény.

Olyan hígítóval, ami a műanyagot nem oldja (ezt mindenképpen ellenőrizni kell egy pici felületen, kis mennyiségű anyaggal) eltávolítható.

A felület nem lesz szép, de tökéletesen megszünteti a jelenséget. Egyébként csak a kukába dobhatod ki a gamepad-et, mert ragacsosan nyilván nem használod.

(Amúgy is beleragad minden szösz és por.)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#4477) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ti nem tapasztaltátok Xbox One controllernél, hogy a jobb vagy a bal stick egy pici érzékenyebb x irányba, esetemben a bal stick jobb irányba. Az Oddworld alatt érezhetően hamarabb reagál Abe erre a mozdulatra, mármint alig érek a kontrollerhez és elindul, míg a másik irányba egy hajszálnyival de de többet kell pöccinteni... vagy létezne, hogy csak beképzelem az egészet? :D

Microsoft Xbox One S Wireless Controller (6CL-00002)

Mondjuk van egy sanda gyanúm, hogy nem túl minőségi anyagokat/szerkezetek használnak így ez sajnos teljesen normális és még benne van a tűréshatárban.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4478) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Most én vagyok a hülye, vagy ez tényleg nem áll vissza középre?

Bocs a dupla postért de kezd egyre jobban idegesíteni a dolog... :W két héten belül vagyok, szerintetek álljak el a vásárlástól?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4479) SunMount3r válasza Archttila (#4477) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Van ahhoz is valami hivatalos kalibráló szoftver, ha jól tudom. Azzal már lecsekkoltad?
Szerk: Jah, Bt, akkor lehet jobban járnál, ha az USB vevővel használnád? (Csak tipp.)

[ Szerkesztve ]

(#4480) Archttila válasza SunMount3r (#4479) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Most lent vagyok a gyerekkel de ha felmentem megnezem mit produkal kabelen.
Attol tartok, h ez ilyen, hulladek az egesz...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4481) Archttila válasza SunMount3r (#4479) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Dupla...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4482) Piftuka válasza Archttila (#4480) üzenetére


Piftuka
veterán

Az ismertetett jelenség, az a "kitérés" a középponttól abszolút nem normális, és nem is elfogadható.

A helyedben én minden további kísérletezés nélkül elállnák a vásárlástól.

"Aquila non captat muscas."

(#4483) Archttila válasza Piftuka (#4482) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Koszi a megerositest! :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4484) morfondőr válasza Archttila (#4483) üzenetére


morfondőr
őstag

A kalibrálást azért nézd meg, ha nem lesz jó, akkor kifogtál egy hibás darabot. Gari, vagy vissza kell vinni!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4485) Piftuka válasza Piftuka (#4474) üzenetére


Piftuka
veterán

Erre valaki tudja a választ, kérem tisztelettel? :)

"Aquila non captat muscas."

(#4486) morfondőr válasza Piftuka (#4485) üzenetére


morfondőr
őstag

360-on kör alakú a dpad, one-on pedig 4 nyíl (kereszt). De mindkettő négy irányt érzékel, csak ugye ha egyszerre nyomod a kettőt, akkor átlósan is megy. 360-on azért rosszabb, mert billeg, így sokszor nem azt veszi, amit szeretnél. A játékok nagy többségében pedig elég a 4 irány is.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4487) Archttila válasza morfondőr (#4484) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Vicc az egész komolyan... :) Megy vissza!
Van most nálam megint egy PS4 Dualshock v2 és tökéletesen működik, érzésre sokkal minőségibb, nem recseg, nyeklik ropog... Kicsit tesztelgetem még aztán lehet rendelek egy ilyet. Mondjuk anno soha semmi bajom nem volt ezekkel a vezérlőkkel pedig csaptuk őket rendesen.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4488) Piftuka válasza morfondőr (#4486) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon köszönöm! :R

"Aquila non captat muscas."

(#4489) Piftuka válasza Archttila (#4487) üzenetére


Piftuka
veterán

Ach sooo.... tehát "known issue"-ról van szó? ~18.000-22.000 forintért? "Csodálatos"... :U

SunMount3r fórumtársunknak is mondom, hogy a Konzolvilág üzleteiben most ismét lehet kapni Xbox360 kontrollert! :K

Ez ráadásul vezeték nélküli, és Windows7-hez is használható.

Jelenleg számomra ez a "befutó" a Thrustmaster GPX kontroller mellett.

Persze a One kontrollerének hibája függvényében azért nem vagyok magabiztos abban, hogy jó választás az MS vonalon maradni.

És nagyon sajnálom is a dolgot, mert - ahogyan korábban említettem - a 2001-ben vásárolt MICROSOFT Sidewinder USB gamepad-em a mai napig olyan kifogástalanul működik, mint új korában.

Az egyik legjobb minőségű számítógépes hardver, amit valaha vásároltam.

"Aquila non captat muscas."

(#4490) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Sziasztok!

Full kezdő vagyok a PC&Gamepad tekintetében, ezért help me please! :B Vettem egy ilyen kütyüt, de azt vettem észre, hogy ha a játékban X-et kell nyomni, akkor hiába nyomom nem fogadja el, csak ha mondjuk a négyzetet nyomom. Fel vannak cserélve a gombok több játékban is. Windows 10-em van ha ez számít és le is töltöttem a driverét, amivel semmi sem változott. Olvastam, hogy emulátorokkal szokták megoldani, de mielőtt bármit is letöltenék van erre valami könnyebb megoldás, be lehet állítani valahogyan, hogy jó legyen? .

Köszönettel,
Zoli

(#4491) Viktor77 válasza BudaiZoli (#4490) üzenetére


Viktor77
titán

Csak külső programmal. A wines játékok általában az Xbox padjának a kiosztását használják. A tied PS-es kiosztású. Ha megnézed, nálad a négyzet az Xbox gamepad X-ének felel meg.
A játékokban az X-re mint betűre gondolnak, az Xbox padon betűk vannak. Míg PS-en is X-nek látszik, de ott jelek vannak, nem betűk, így hiába nyomogatod az X-et.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4492) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Támadt még egy kérdésem :U

Az alábbi két kontroller között van (anyagminőségben, elektronikában, funkcionalitásban) bármi különbség?

1) TF5
2) 4N7-00002

Vagy csak a színükben térnek el, és abban, hogy az utóbbihoz jár egy USBs adapter is?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4493) Piftuka válasza Piftuka (#4489) üzenetére


Piftuka
veterán

Nos, tegnap unokatesóm révén tesztelni tudtam az Xbox360 kontrollerét. (Neki vezetékes változat van, de az most irreleváns.)

Elérhető hozzá Windows7 driver, amely telepítését követően gond nélkül felismerte az operációs rendszer. A tesztelés során is rendben lévőnek tűnt minden.

Ám a tesztelés során több negatív tapasztalatban is volt részem. Az első a "SW: Force Unleashed" című programmal.

Tudom, programozói szempontból gyalázatos munka ez a játék, de az mégis sok, hogy a korábbi, egérrel és billentyűzettel kínszenvedősen elért elmentett állást betöltve konkrétan nem működött a kezelőszervek nagy része. (Annak ellenére, hogy a játék indítása előtt a programban beállítottam a kontrollert, alapértelmezett eszköznek.)

Próbaként újrakezdtem a játékot, és ott már élt minden gomb. Ez lehetne jó hír is, de sehol nem találtam átprogramozási lehetőséget.

Márpedig "by default" a D-Pad egyáltalán nem működik. A bal oldali analóg karral kell a karaktert irányítani.

Ezután jött pár régi FIFA, és itt ért az újabb csalódás: a D-Pad itt sem működik. Csak és kizárólag az analóg karral lehet vezetni a kijelölt játékost, amiben az a fő probléma, hogy az analóg kar egyúttal egy lenyomható gomb is.

És az EURO2000-ben az a gomb konkrétan a menüt hozza be. Magyarul játszik az ember, vezeti a játékosait, majd a játék hevében rendszeresen kilép a menübe.

Így játszhatatlan.

A kérdésem az, hogy az összes FIFA játékkal ilyen? :F Mert akkor meg sem veszem. :(

Számomra alap, hogy a játékost a D-Pad résszel lehessen irányítani!

"Aquila non captat muscas."

(#4494) morfondőr válasza Piftuka (#4493) üzenetére


morfondőr
őstag

Azért az xbox 360 konzolnál régebbi játékoknál nem biztos hogy elvárható, hogy működjön egy olyan vezérlővel, ami akkor még nem is létezett. Régebben direct input volt az xbox pedig xinput-ot használ.
A bal oldali analóg kar pedig szinte mindenhol a játékost irányítja. A d-pad-ot általában másra használják. Nem sok újabb játékot találsz, ahol nem így van!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4495) Piftuka válasza morfondőr (#4494) üzenetére


Piftuka
veterán

Ezt értem, csak azt nem, hogy kinek az ötlete volt a menü hívást az analóg kar nyomógombjára tenni? :U

Elképzelni nem tudom, hogy bárki is tud úgy játszani vele, hogy véletlenül nem nyomja meg állandó jelleggel az izgalom hevében...

Egyébként mire való a D-Pad, ha nem irányításra?

"Aquila non captat muscas."

(#4496) morfondőr válasza Piftuka (#4495) üzenetére


morfondőr
őstag

Ez a játék hibája, vagy egyszerűen nem kompatibilis a kontrollerrel és össze keveri a gombokat. Leggyakrabban a futás szokott az bal analóg nyomására aktiválódni. A d-pad pedig sok dologra van használva, pl. inventory, régebbi batman-nél a gadgetek válogatása, térkép előhívás, fegyverváltás stb. Mivel a d-pad csak egy nyomógomb, ezért nem szokták a karaktermozgást rátenni (én eddig csak MK-ban találkoztam vele), az analóg kar sokkal precízebb és pl. tudsz sétálni is, ha csak épp megmozdítod. D-pad-el csak max 8 irány van, analóg karral pedig 360 fokban bármerre tudsz mozogni.
Értem a problémád ezzel, de sajnos nagyon ritkán találkozni olyan játékkal, amiben testre lehet szabni a kontroller gombokat, legjobb esetben is csak van 3-4 előre programozott séma, ami közül választhatsz. A mai játékok ilyenek, leginkább azért, mert konzolra készülnek, ha megnézed a PS4 és Xbox One kontrollereket ugyanaz a kiosztás, csak más az elrendezés. Így programozzák a fejlesztők is a játékaikat.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4497) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Oktober vegen erkezik az uj Xbox one Elite v2 kontroller. :)

Bocs de most nem tudok linkelni...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4498) BudaiZoli válasza Viktor77 (#4491) üzenetére


BudaiZoli
tag

Köszönöm a felvilágosítást, akkor megpróbálom vagy megszokni vagy keresni valami külső progit.

Üdv,
Zoli

(#4499) dokken


dokken
tag

Controllers on Steam [link]

(#4500) Spazzz


Spazzz
tag

Hali,ha controllert szeretnek venni akkor mifele kanyarodjak?jelenleg egy genesis p33,de mar kezdi a veget jarni.Jobb ha veszek egy Xboxos vagy PS controllert vegyek ?PC-n jatszok leginkabb csak azert kellene,mert a tesommal billenytuzet+gamepad komboval toljuk viszont nem minden gamet tudunk,hiaba hasznalom a x360ce progit.Nem tudom,hogy ha nem eredetit veszek hanem utangyartott pl logitech,thrustmaster stb, mennyire kell aggodjak? kell megint ismet program es allitgani stb?Pl ha a jatek xboxot tamogat akkor ps kontrollerrel mi a teendo ismet kulso progi? es forditva?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.