Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#3051) benvolio válasza L4mie (#3049) üzenetére


benvolio
őstag

Pl. versenyezni Dirt3, gyerekeskedni: Lego Marvel Super Heroes, ütni-vágni: Mortal Kombat Komplete Edition /ez nem osztott de ketten játszható/

[ Szerkesztve ]

(#3052) L4mie válasza benvolio (#3051) üzenetére


L4mie
veterán

Barátnőmmel tolnám :) szóval LEGO lesz :P :R nem muszáj az osztott kép, csak ketten lehessen TV előtt PC ről. 2 XBox kontrollerrel.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3053) L4mie


L4mie
veterán

Tudom tudom nagyon off. tapasztalatotok szerint minden LEGO-s játékot lehet tolni 2-en 2 kontrollerrel? :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3054) benvolio válasza L4mie (#3053) üzenetére


benvolio
őstag

Szerintem igen. :K Rákeresve állapítottam meg. :) Nem is tudtam, hogy ebből ilyen sok van, beszerzek én is belőle párat. ;]

(#3055) L4mie válasza benvolio (#3054) üzenetére


L4mie
veterán

Köszi.

G2A-N ennyi a gyűrűkura és b.nőm bírja a gyűrűkúrát szóval inkább erre ruháznék be olcsó, jó lehet ketten :))

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3056) benvolio válasza L4mie (#3055) üzenetére


benvolio
őstag

Ezt kipróbálom én is, meg is rendeltem máshonnan.:DDD

(#3057) Misko84


Misko84
csendes tag

Sziasztok, ma vettem egy gamepad-ot (ewent típusú, tudom nem egy márkás, de csak próba képpen vettem, nincs tapasztalatom gamepad-ok területén....).
A bajom az, hogy a jobb oldali stick nem akar működni rendesen. Olyan mintha a jobb oldali 4 gombra lenne rákötve, azokat működteti, meg a 4 gomb is működik egyébként külön. Viszont a "Z" meg az "Rz" irányt nem érzékeli a driverében sem, Lehet ezzel kezdeni valamit? Vagy vigyem vissza gariba? Vagy ez normális működés (nem gondolom....)?

Köszi a válaszokat.

(#3058) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

XBox 360 kontrollert nem lehet valahogy rábírni, hogy rezegjen régebbi DirectInput játékok alatt is?

(#3059) mcs válasza mcs (#3058) üzenetére


mcs
veterán

Na megtaláltam rá a megoldást itt: [link]
Egész egyszerűen átfordítja a DirectInput feedback hívásokat XInput hívásokra. NFS Underground 2 alatt tökéletes. :C

(#3060) jozefhu


jozefhu
csendes tag

Ma jött meg a konzolvilágtól az x360 kontrollerem, de a bal analóg stick már most nyikorog. Mit lehet ezzel csinálni, kikopik és abbahagyja pár nap után vagy cseréltessem már most?

(#3061) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Még soha nem volt gamepad-em, de szeretnék egyet venni a PC-hez:

Mivel Logi F510 et már sehol sem látok, az ajánlott Xbox360 vezetékest akartam megvenni, de most látom hogy már van Windows-os meghajtóprogram az Xbox ONE kontrolleréhez is.

Igaz, hogy ez vezeték nélküli és vevőt még nem láttam, de valaki itt írta hogy egy sima micro USB kábel kell hozzá, amivel össze lehet kötni PC-vel és kifogástalanul működik. Végülis amúgyis vezetékest akartam. :-D

Ami kicsit zavar, az az ára: konkrétan 2x annyiba fáj mint az xbox360 vezetékes, mert 16k-ért láttam.

Viszont ha jelentős pluszt nyújt az Xbox360 padhoz képest akkor lehet h ennyit még rászánok.

Pl. írtátok hogy az Xbox360 D-pad része nem az igazi pl. Mortal Kombat, egyéb verekedős stb. játékokhoz.
Ha jól látom, az Xbox One kontrolleren úgy módosítottak a D-Pad-on hogy 8 irányúból 4 lett. Ennek nem lesz vajon valamilyen hátránya? Vagy összességében jobb lett? :Y

Sőt állítólag még a ravaszokba is van építve külön Feedback <- Ez érdekes lehet. Vagy hülyeség? Ez PC-s játékokkal is használható vajon? Vagy csak a konzolra kötve?

Ti milyen pozitív / negatív különbségekről tudtok még?
És összességében szerintetek megéri a plusz pénzt a ONE kontroller?

Érdekelne még hogy:
Az Xbox One kontroller használható-e Xbox360 konzollal is?
Az Xbox360 kontroller használható-e Xbox One konzollal is? :-)

:R

[ Szerkesztve ]

(#3062) L4mie válasza mclaren777 (#3061) üzenetére


L4mie
veterán

huh, komoly kérdések, haver usb vel használja a one os kontrollert PC vel, nagyon kényelmes volt amikor kézbe vettem, viszont nem próbáltam ki, mi 360 ast használunk wireless-t otthon, tökéletesen működik D-Paddal sincs gond, bár nekem se sok tapasztalatom volt előtte.

Szerintem nem éri meg a felárat, bár az hogy nincs hozzá PC re vevőegység eléggé vicces a microsofttól :P
állítólag a Win es driverre is hónapokat kellett várni. Ha a 360 as árában menne akkor egyértelműen az lenne a nyerő.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3063) mcs válasza L4mie (#3062) üzenetére


mcs
veterán

Szerintem a One kontrollerének ,,csücskeit" túlzottan is picikére csinálták a 360hoz képest. Szinte kölyök kézbe valóak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3064) mclaren777


mclaren777
senior tag

Hogy lehet az, hogy nincs még az összes új Xbox 360 gamepad D-pad-je kijavítva, ha már évekkel ezelőtt piacra dobtak ilyen frissített verziókat? Nem lehet a régi kontrollereken valamennyit házi módszerekkel javítani? :)

(#3065) TechN7ne válasza L4mie (#3062) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Minőségileg és kényelemben is jobb a régi 360 gamepad.....

(#3066) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

A 4 gampad között mi a különbség és miért olcsóbb a vezetékes, mint a vezeték nélküli? :F

1. link
2. link
3. link
4. link

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3067) mcs válasza Speeedfire (#3066) üzenetére


mcs
veterán

Egyszerűen a vevőegység miatt drágább a drót nélküli. ;)

(#3068) Speeedfire válasza mcs (#3067) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Fordítva akartam kérdezni, miért drágább a vezeték nélküli mint a vezetékes. :B
Bár, ahogy nézem a 3.-4. link az valami újabb lehet.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3069) LendvaiFeri1 válasza Speeedfire (#3068) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Szerintem azért, mert az jó XBOX-hoz is, meg ugye csak vezeték nélküli. Ha nem gép előtt ülve játszol, hanem pl: fekszel közben, vagy valami, akkor csak jobb a vezeték nélküli. A kényelem az minőségi, a minőség meg drága. Meg amit írt a kolléga, hogy a vevő egység is benne van.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#3070) Speeedfire válasza LendvaiFeri1 (#3069) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem tudok összerakni 1 egyszerű mondatot. :W
Miért drágább a 2. vezetékes, mint a 3. vezeték nélküli?
A 3. vezeték nélküli árban tetszik is, de ha "kevesebbet" tud, mint az 1., 2. vezetékes akkor inkább azok közül választok.
Nem találtam róluk semmit, hogy miben különböznek.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3071) LendvaiFeri1 válasza Speeedfire (#3070) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

A drágább vezetékesnél van egy ilyen, hogy "Csatlakozó: USB 2.0 WLAN adapter" ADAPTER. Hogy ez mit takar, fingom sincs, de gondolom, hogy ezért drágább.

[ Szerkesztve ]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#3072) brummmogo


brummmogo
tag

Sziasztok!

PC-hez keresek vezeték nélküli controllert. Lényeg, hogy "kényelmes" legyen és a kedvező árcédula sem hátrány.

Köszi!

(#3073) LendvaiFeri1 válasza brummmogo (#3072) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Legjobb.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#3074) L4mie válasza LendvaiFeri1 (#3073) üzenetére


L4mie
veterán

ilyenből van kettő, jól működnek :R és egyik legjobb ár/érték arány.
Nem utolsó sorban nem találkoztam velük buggal mint a speedlink nél.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3075) Speeedfire válasza LendvaiFeri1 (#3071) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hát, lehet jobb lesz ha rákérdezek.
Ez amit linkeltél melyik típus?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3076) LendvaiFeri1 válasza Speeedfire (#3075) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Vezeték nélküli, csak kapsz hozzá vevőt, amivel tudod használni PC-n. Ha vezeték nélküli mellett döntesz, akkor ezt ajánlom, sokkal olcsóbban kijössz, mintha vennél egy vezeték nélkülit, ami 11-12 ezer + a vevő, ami 5-6ezer.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#3077) brummmogo válasza LendvaiFeri1 (#3073) üzenetére


brummmogo
tag

Köszi szépen!
Van még esetleg másik pad ami az erősen ajánlott kategóriába sorolható?

(#3078) Callisto


Callisto
őstag

Csütörtökön Lords of the Fallen idegben tönkretettem a Logitech F710-et és mivel a wireless elég gyenge neki (a receiver nagyon érzékeny a zavarokara és közel, lehetőleg ráláthatósággal kell elhelyezni), gondoltam most jöjjön az a híres XBox kontroller.
Nagyon rossz az F710-hez képest:
- Rendkívül kényelmetlen. Nem illik úgy a kézbe. Az asszimetrikus joystick elhelyezkedés miatt a bal kéz könnyen fárad, megfájdul és nem lehet elég pontosan vezérelni.
- A joystickok pontatlanok, nem állnak be középre. Persze játékban nem venni észre. A driver ezt lekezeli, de kalibrálásnál nagyon durván látszik.
- D-Pad szintén gyenge.
- Hátsó gombok alig érzékelhetőek, megkülönböztethetőek egymástól. Túl messze vannak. A Z tengely vezérlői nem szabályozhatóak finoman, érzéssel, nincs elég visszajelzés.
- A force feedback is valamivel gyengébb.

Mindeki istenítette, hgoy a legjobb gamepad. Most már tudom, azok tették akik nem próbáltak még jobbat...
Következtetés számomra: soha többet ilyen szart! Inkább újra az F710 a wirelesses hibájával vagy PS4 vagy más szimmetrikus felépítésű gamepad.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#3079) Speeedfire válasza LendvaiFeri1 (#3076) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi az infót. Lehet, akkor emellett döntök.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3080) LendvaiFeri1 válasza Callisto (#3078) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Ez egyéni, kinek mi áll a kezére.

A PS4-es controller az biztos, hogy jó választás. :)

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#3081) Callisto válasza LendvaiFeri1 (#3080) üzenetére


Callisto
őstag

És most nézem, hogy a PS4 Dualshock-ja XBox 360 gamepad-nak felismertethető és teljesen kompatibilis:
[link]
Van egy eladó XBox 360 gamepadom receiverrel. :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#3082) Callisto válasza LendvaiFeri1 (#3080) üzenetére


Callisto
őstag

Öcsém aki itt volt nálam XBox-os és használta az F710-et azonnal azt mondta, mennyivel kényelmesebb és jobb. Én meg a sok XBox-os-nak hittem. Igaz hozzá kell tenni az F710 vételi tulajdonsága igen idegesítő tud lenni, ezért is kockáztattam.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#3083) zsiz válasza Callisto (#3078) üzenetére


zsiz
őstag

újonnan vetted az xboxosat? csak azért kérdem, mert én használtan vettem egy vezetékeset, és rögtön az első próbánál észrevettem, hogy a két stick nem középre áll vissza (folyton kanyarodott az autó a játékban, és a kamera is lassan forgott). megnéztem windows-ban és egyértelműen látszott hogy tényleg nem középre állnak vissza. de én ezt akkor betudtam annak, hogy használtan vettem és ráadásul olcsón (4k volt postával) úgyhogy így jártam.

egyébként szerintem teljesen jó a xbox360 kontrollere. használtam szimmetrikusat is, nekem az nem esett kézre. utána mikor megvettem az xboxot egyből éreztem, hogy ez minden eddigi kontrolleremnél jobb és azóta sincs vele bajom. abban mondjuk igazad van, hogy én pl nem próbáltam még jobbat/drágábbat (de nem is érzem, hogy szükségem lenne ennél jobbra).

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3084) Callisto válasza zsiz (#3083) üzenetére


Callisto
őstag

Új vásárlás és egyik stick sem áll vissza középre teljesen.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#3085) zsiz válasza Callisto (#3084) üzenetére


zsiz
őstag

köszi, akkor legalább megnyugtattál, hogy nem vertek át :) xboxon sose tapasztaltam ilyet, gondolom ott a játékok fel vannak készítve erre, pc-n meg nem.. vagy nem tudom. viszont nekem hozzátartozik, hogy tényleg olcsón vettem, ha én is új árán vettem volna lehet, hogy jobban zavarna.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3086) brummmogo


brummmogo
tag

A ps4 gamepad-hez is kell wireless receiver mint az xbox 360 pad esetében, vagy valami másra lesz hozzá szükség?

(#3087) Callisto válasza brummmogo (#3086) üzenetére


Callisto
őstag

A linkelt cikkben írják, hogy ha vezeték nélkül szeretnéd, akkor Bluetooth kell hozzá. Azonban a DS4Tool nem támogat minden bluetooth chipet.Gondolom utána lehet nézni mit támogat. De ha nem megy az se nagy baj, mert azt lehet legalább vezetékkel is használni. Választhatsz, nem úgy mint XBox-nál. Plusz átprogramozhatóak a gombjai, állítható a force feedback, billentyűk is rendelhetők a gombokhoz stb. Persze tényleges helyzetben nem próbáltam, utána kell olvasni fórumokon mennyire használható stb. Lehet veszek egyet abból is később. Februárban úgy is kell vennem PS4-et a Bloodborn miatt. :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#3088) brummmogo válasza Callisto (#3087) üzenetére


brummmogo
tag

Ha jól értem akkor kell nekem egy bluetooth vevő a pc-be, és utána tetszés szerint akár több controller is csatlakoztatható vele? Mindenképp wireless megoldás érdekelne csak.

(#3089) Callisto válasza brummmogo (#3088) üzenetére


Callisto
őstag

A PS4-eséhez Bluetooth vevő kell (nem mindegy milyen) az XBox gamepadhoz pedig a saját receivere. Többet is rá tudsz csatlakoztatni mindkét megoldással.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#3090) Callisto válasza LendvaiFeri1 (#3080) üzenetére


Callisto
őstag

Na így még jó néhány óra játék után már eléggé megszoktam. Még a végén meg is kedvelem. :D
Igazad lesz úgy látszik: kinek mi áll kézre. Aki azt szokja meg, annak ez első órákban nagyon rossz és fura. Aki ezt, az azzal van így. Szép lassan megbarátkozom vele azt hiszem.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#3091) brummmogo


brummmogo
tag

Sziasztok!
Végül az xbox 360 kontroller mellett döntöttem. Elsősorban a pc-vel való könnyű összeszerelhetőség miatt. Tetszett a ps4-é de az ára és a dstool bluetooth kompatibilitás bizonytalansága miatt inkább az xbox irányítója mellett tettem le a voksomat.
Az eddigi tapasztalatok alapján - mivel ez az első kontrollerem ezért elfogult vagyok, de - tetszik.
Kényelmes, bár az aszimmetrikus elrendezés miatt nem voltam benne biztos, hogy tetszeni fog, de szerencsére tévedtem, így nem lesz belőle "vendég kontroller". :)

Ti milyen játékokat játszotok gamepaddel?

(#3092) TechN7ne válasza brummmogo (#3091) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Xbox 360 kontrollernél jobb nem létezik PC-re,szinte minden játékot beállít magától és már játszhatsz is.

"Ti milyen játékokat játszotok gamepaddel?"

Szinte mindenre tökéletes.

(#3093) L4mie válasza brummmogo (#3091) üzenetére


L4mie
veterán

Én LEGO-s játékokat barátnőmmel, egyedül meg DarkSouls lesz, meg Bastion. :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3094) mcs


mcs
veterán

XInputos játékokhoz talán a legjobb az Xbox 360 controller, mert nem kell semmit se finomhangolni pluszba, de a régebbi DirectInputosaknál néhol nem árt egy kis ügyeskedés. Nekem a régebbi Need For Speedeknél kellene egy kis kalibráció a karra, csak egyelőre lusta voltam állítgatni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3095) wolf033


wolf033
senior tag

Sziasztok!

Feltenném a szokásos kérdést. :)
Milyen vezérlőt vegyek?

Igazából Én már nézegettem őket és a Trustmaster tetszik kinézetre a legjobban viszont nem tudom, hogy tartalmilag is olyan jó e mint ahogy kinéz.

Vezeték nélküli lenne a legideálisabb számomra de nem zárkózok el a vezetékestől sem teljesen.

Ezeket nézegettem.:

[link]

[link]

[link]

(#3096) TechN7ne válasza wolf033 (#3095) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Xbox 360 controller a legjobb,minden más kilőve ha probléma mentesen szeretnél játszani PC-n!

(#3097) benvolio válasza Callisto (#3078) üzenetére


benvolio
őstag

Én is PS formáról váltottam az XBox-ra, és eleinte nekem is nagyon szokatlan volt, szinte kiesett a kezemből, de most már az idő elteltével nem jelent gondot az új forma, megszoktam, ráállt a kezem, ennyi az egész.

(#3098) wolf033 válasza TechN7ne (#3096) üzenetére


wolf033
senior tag

Oksa, hogy mindenki az X360-ért van oda de pl ezzel [link] mi baj lehet? Ráadásul ahogy olvasgattam valamit újítottak az előző verzión és extra super gyors lett. :) Idézem: "Optimális precizitás (2szer jobb a piacon fellelhető összes gamepadnál) a 16 bites elektronikának köszönhetően."

Valamit csak jelent már ez ha le merték írni.

Ne merjem megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#3099) mcs válasza wolf033 (#3098) üzenetére


mcs
veterán

Ennél a Thrustmasternél nem biztos, hogy például kapásból működik majd rendesen az összes gomb és a karok. A Microsoft kontrollert gond nélkül felismeri és bekonfigurálja minden mai játék, így nem kell utólag töcskölni vele.

(#3100) benvolio válasza wolf033 (#3098) üzenetére


benvolio
őstag

Szerintem nem lesz senkinek ilyen itt, vállald be, írd meg az első benyomásaidat róla, majd, írd meg az egy hónap utáni véleményedet is, és ha pozitív akkor ajánljuk másnak is. :) Biztosra eddig az X360 a nyerő. Sajnos tényleg nincsenek vélemények pozitívan másokról, mert kevesek vesznek/vállalják az "ismeretlent".
Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.