Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#3451) DeFranco


DeFranco
nagyúr

1: sem az F310-et sem az F510-et sem az F710-et nem gyártják már, ami van az nagyon régről beragadt készlet
2: az 510-710-ben nem force feedbackes, mert az mást jelent, "csak" rezeg
3: F710-nek vannak kapcsolódási gondjai, nem minden esetben de kimutatható arányban előfordulnak példányok, amik eldobják a jelet. az okát nem tudni, valszeg környezeti tényezőkkel magyarázható, mindenesetre a vásárlás megfontolandó, mert nehogy bosszúság legyen a vége
4: X360 vezeték nélküliből PC-hez csak az jó, amihez van receiver, ezért az drágább. egy receiver 4 padot tud kezelni.
5: én vezetékes x360 padot vennék, esetleg jó áron F310-et vagy F510-et

[link]
[link]

(#3452) Dilikutya válasza seederking (#3450) üzenetére


Dilikutya
félisten

Logitech F310 CFDE7G kuponkóddal 7592 Ft (amúgy 9990)
Logitech F710 Wireless Gaming Gamepad CFDE7G kuponkóddal 12720 Ft (amúgy 15900)
Microsoft Xbox 360 Wireless Controller fekete 9990Ft
Microsoft Xbox360 Wired Controller Black 7490 Ft

A vezetékes X360 és az F710 csak rendelésre van, nem tudom, az mennyire számít kaphatónak.

De itt elvileg van F710 15-ért és pár X360 gamepad még jó áron is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3453) _adaml21_ válasza Dilikutya (#3452) üzenetére


_adaml21_
őstag

Mint azt már többen is írták itt, a Microsoft Xbox 360 Wireless Controller fekete 9990Ft önmagában még nem jó PC-hez, kell hozzá venni receivert, vagy érdemesebb eleve olyan csomagot vásárolni, ami mellé adnak, ebből a legolcsóbb 13 körül van.

(#3454) Dilikutya válasza _adaml21_ (#3453) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jogos, ez nem a Windows-os változat.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3455) Teaway válasza Dilikutya (#3447) üzenetére


Teaway
veterán

Pl. ha aszfaltról köves útra tévedsz, akkor rezeg.

Nincs itthon csokid??

(#3456) nubreed válasza Dilikutya (#3452) üzenetére


nubreed
veterán

Na így már tiszta sor.
Csak az a kérdés van még, hogy az XBOX360 controller for windows valódi Force Feedbackes vagy csak rezeg az is?

Ha ez utóbbi, létezik valódi Force Feedbackes gamepad? Mondjuk esetleg valamelyik Thrustmaster?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3457) Teaway válasza nubreed (#3456) üzenetére


Teaway
veterán

Mind csak rezeg.
Csak nem azt gondoltad, hogy az analóg karokra erő-visszacsatolást alkalmaznak?? :U

Nincs itthon csokid??

(#3458) nubreed válasza Teaway (#3457) üzenetére


nubreed
veterán

Ok értem, csak a remény hal meg utoljára... :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3459) Teaway válasza nubreed (#3458) üzenetére


Teaway
veterán

2 db excenter súlyos motor van bennük, egy nagyobb a lassabb, erősebb rezgéshez és egy kisebb a gyorsabb, gyengébbhez. A kettőt tetszőleges arányban lehet keverni, ahogy az adott szituáció megkívánja a játékban.

Nincs itthon csokid??

(#3460) _adaml21_ válasza Teaway (#3457) üzenetére


_adaml21_
őstag

Vagy a PS4 kontrollere, vagy az XONE-é (vagy mindkettőé, nem emlékszem) olyan, hogy a triggerek ff-esek.

(#3461) Teaway válasza _adaml21_ (#3460) üzenetére


Teaway
veterán

Azt is lehet.
Pláne úgy, hogy nem érteni trigger szót.

Nincs itthon csokid??

(#3462) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Nem találtam külön topicot de hátha tudtok segiteni.

Tegnap vettem egy Xbox 360 wireless for windows joy-t.
Tökèletesen működik de egy dolgot nem èrtek.

Ha ment a gèp ès letettem a joy-t (nem piszkáltam) 2-3 perc múlva kikapcsolt (tök jó)
De,letettem a joy-t játèk után-kikapcsoltam a gèpet ès mèg vagy 5-6-7 perc után is villogott az "x" led.
Meguntam ès ki-be tettem az elemet,igy kikapcsolt.
"Kapcsolatvesztès esetèn pirosan villogna szóval az nem lehet. Nem èrtem,hogy ha megy a gèp akkor tök jól "lekapcsolja magát" ha nem piszkálom de ha gèp kikapcs akkor mièrt nem?

Ötlet?Várjak amig meg nem unja,hátha kikapcsol valamikor vagy mi lehet a jelensèg oka?

(#3463) DeFranco válasza _adaml21_ (#3460) üzenetére


DeFranco
nagyúr

alá tudod ezt valamivel támasztani? nekem gyanús, hogy nem az egyik sem.

triggereknél meg még értelme sincs.

[ Szerkesztve ]

(#3464) nubreed


nubreed
veterán

Konkrét játékkal kapcsolatos controller beállításról itt lehet kérdezni vagy menjek inkább a játék topicjába?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3465) DeFranco válasza nubreed (#3464) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha xinputos, akkor hagyd alapon, általában minél többet variálsz annál rosszabb lesz, okos emberek találták ki, hogy mi hova kerüljön, az úgy ergonomikus ahogy van.

ha directinputos, akkor állítsd úgy be ahogy az xinputos default

további kérdés?

(#3466) nubreed válasza DeFranco (#3465) üzenetére


nubreed
veterán

Nem, nem ilyen jellegű. Az lett volna a kérdés, hogy pl. Assetto Corsában mit jelent a steeringnél gamma és filtering?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3467) DeFranco válasza nubreed (#3466) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hm... amikor gugliztam neked az előző kérdéssel kapcsolatban akkor futottam bele olyan fórumokba ahol pont ezeket tárgyalták, hogy melyik opció mire való, meg az érzékenységeket hogy érdemes belőni. érdemes egy kör guglit futni vele.

(#3468) _adaml21_ válasza DeFranco (#3463) üzenetére


_adaml21_
őstag

"[...] but the most important is the addition of force feedback into the trigger buttons – rather than just the grip.

The new ‘impulse triggers’ were used to simulate everything from a heartbeat, to a car engine starting, helicopter blades spinning, a Skyrim style fireball in your hand, a spinning car wheel, and a sci-fi laser gun. [...]"

Forrás

(#3469) DeFranco válasza _adaml21_ (#3468) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezek is keverik...

a force feedback az az, amikor pl. kormány esetén bizonyos esetekben nehezebben tekeredik a kormány, vagy éppen pl. padkázásnál rázókőnél ki akarja rántani a kezedből magát.

tehát "erővisszacsatolás" van, rendesen ellened dolgozik a kormány kisebb-nagyobb mértékben

amiről itt beszélnek, az meg sima rezgés (nevezzük mondjuk úgy, hogy rumble), amikor többé vagy kevésbé rezeg a ravasz az ujjad alatt valamit imitálva.

máshonnan megközelítve a ffb-s ravasz az lenne, amit bizonyos esetekben nehezebb meghúzni, vagy csak félig engedi ott megakad és úgy tovább, vagy visszarúg.

ha jól olvasom (és rémlett is ilyesmi) akkor itt nem erről van szó, csak remeg mint miskolci kocsonyában a béka.

tulajdonképpen minden rumble egy primitív force feedback, de mivel fontos és jelentős a különbség a kettő között, érdemes nem keverni.

[ Szerkesztve ]

(#3470) _adaml21_ válasza DeFranco (#3469) üzenetére


_adaml21_
őstag

Tisztában vagyok én is azzal, hogy mi a FF, és én egészen eddig abban a hitben éltem, hogy ezt tényleg megcsinálták (hogy nehezebb meghúzni a ravaszokat bizonyos helyzetekben).
Mivel nem rendelkezem konzollal, illetve annyira nem is vagyok érdekelt benne, csak felületesen olvastam el anno az erről szóló hírt, így engem is átvágtak :)

Elnézést a félretájékoztatásért :)

(#3471) DeFranco válasza _adaml21_ (#3470) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én is csak feltételezek, de az alapján ami a cikkben van, csak rezegni tud a trigger.

(#3472) smekone


smekone
tag

Sziasztok! Érdeklődnék hogy milyen gamepadet érdemes vennem? Amilyen játékokhoz kéne : Mortal Kombat, NFS és a többi ilyen stílusú játékhoz (NBA..stb). Nem akarok gagyit venni valami olyat szeretnék amit megveszek és használni tudom sokáig és mindent tud ! Néztem a logitech f310-et esetleg valami más ajánlatotok ?

(#3473) Dilikutya válasza smekone (#3472) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezen az oldalon többet is láthatsz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3474) smekone válasza Dilikutya (#3473) üzenetére


smekone
tag

Melyiken ? :F

(#3475) _adaml21_ válasza smekone (#3474) üzenetére


_adaml21_
őstag

A kollega arra próbált rávilágítani, hogy ha nem lettél volna lusta, és 2 percet szánni arra, hogy kicsit visszaolvasgass, kb. 3 görgőkörülfordulás után eljutottál volna pl. EHHEZ a poszthoz, amit most én jófejségből belinkeltem neked :)

Amúgy Xbox360 kontroller, Logi F310, Logi F710 (vezetéknélküli) most a "sláger".

(#3476) smekone válasza _adaml21_ (#3475) üzenetére


smekone
tag

Vissza olvastam a topicban elég sokat csak gondoltam hátha van valami jó tanácsotok de bocsánat !

(#3477) _adaml21_ válasza smekone (#3476) üzenetére


_adaml21_
őstag

Engem nem zavar, hogy naponta 2-3x ugyanazt a kérdést teszik fel a topicban, de van, akit igen :)

Az nem elég jó tanács, hogy megmondtuk, mi a 3 legjobb kontroller, amit jelenleg lehet kapni? :)

(#3478) smekone válasza _adaml21_ (#3477) üzenetére


smekone
tag

De és köszönöm a türelmed :R

(#3479) wolf033 válasza _adaml21_ (#3477) üzenetére


wolf033
senior tag

[link]

Ezt se felejtsétek ki a felsorolásból. :)

(#3480) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Pc controllerekről, érdeklődnék.
xbox 360 érdekelne,hogy honnan érdemes venni..a metroba 20 ezer,azt sokallom. Ebayről vett már vki ?

(#3481) zsiz válasza Remekelek28 (#3480) üzenetére


zsiz
őstag

[link] extreme digitalt nyugodt szívvel tudom ajánlani.

ha vezeték nélkülit szeretnél, akkor is nagyon sok a 20 ezer érte... [link]. a lényeg h vezeték nélkülihez kell wireless receiver is, csak azzal tudod használni pc-n. amit linkeltem, ahhoz jár az is.

ebayről nem érdemes.. az eredeti drágább mint itthon, vagy csak nem sokkal olcsóbb, viszont sokat kell várni rá. utánzatot meg én biztos nem vennék

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3482) TIT


TIT
veterán

Ha jót akarsz az edigitalt elfelejted örökre.
Gariztatás miatt,itt is írtak pont most egy kálváriát és én is tapasztaltam sajna.

[ Szerkesztve ]

(#3483) zsiz válasza TIT (#3482) üzenetére


zsiz
őstag

miért? eddig mindig korrekt, gyors üzletem volt velük. de akkor legyen a Konzolstúdió a kollégának, szintén személyes tapasztalat alapján. náluk vettem a konzolom, meg játékokat is többször.

szerk: értem... garis ügyem nem volt velük.

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3484) Remekelek28 válasza zsiz (#3483) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszi,ez utóbbinál felül van egy 7990 ft-os,ez megfelelő pc-s játékokhoz?(forma 1, fifa14,moto gp stb), Az nem gond,hogy USB-s .
Volt egy Logitech gamepadom,de az nem volt kompatibilis minden játékkal.
A vezeték nélküli meddig birja? Ha lemerülne van hozzá usb is?

(#3485) DeFranco válasza Remekelek28 (#3484) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a felső vezetékes az univerzális, csak vezetékes

és az x360 pad mivel ismeri az xinput szabványt, ezért gyakorlatilag minden potenciális játékkal kompatibilis amit gamepaddal lehet irányítani

(természetesen ez nem matematikai "minden", de tény, hogy ma már a gamepados vezérlés szabványa az xinput, így ha azt ismeri a pad, akkor gyakorlatilag "mindent visz". retro játékokkal előfordulhat gond, de erre is van megoldás)

(#3486) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Sziasztok!

Tesómnak most vettem meg a Mortal kombat komplete editiont pc-re, viszont kéne néznem egy kontrollert is, mert csak egy x360-os vezetékes gamepadom van. Még nem döntötem le mennyit szánok rá, kté eset lehet:
- vagy ilyen 3-4 ezer Ft-ot, ebben a kategben mi ajánlható? SPEEDLINK THUNDERSTRIKE miben tér el a SPEEDLINK STRIKE-tól? Vagy van esetleg jobb ajánlat ilyesmi árkategróiában?

A másik, ha több pénzt szánok rá, akkor mi a jobb, még egy microsoft vezetékes kontroller, vagy esetleg egy logi f310?
Szempont kb annyi lenne, hogy tartós legyen (microsoft gamepad meglepően jól bírja az ütődéseket :D) illetve hogy kényelmes legyen, ezért például nem is gondolkozok vezeték nélküliben, nekem az egy idő után nehézzé válik.
Üdv

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3487) TIT


TIT
veterán

Akkor derül ki egy boltról milyen amikor gariztatni kell,nem vásárlásnál,addig vagy jó amíg a pénzt leteszed.
Konzolstudió jó(náluk kezdtem 15 éve a ps2-vel,volt szervíz is)én is ott vettem a joy-t 7500-ért fehérdobozos és jó pc-re.

(#3488) GeryFlash válasza TIT (#3487) üzenetére


GeryFlash
veterán

Hol a tanulság mesterem? ;]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3489) TIT válasza GeryFlash (#3488) üzenetére


TIT
veterán

A sorok között :)

(#3490) Remekelek28 válasza TIT (#3487) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én innen rendeltem végül.Ma kell megkapnom,de most jutott eszembe,hogy azt,hogy microsoft nem mondtam a telefonba,csak,h xbox 360 controller. és az árát. Van ebből csak pc-hez,meg csak xboxhoz levő gamepad?
Mert remélem az előbbit küldik,ha kétféle van.

[ Szerkesztve ]

(#3491) Dilikutya válasza Remekelek28 (#3490) üzenetére


Dilikutya
félisten

Vezetékesből nincs. Csak a vezetéknélkülinél nem mindegy, ahogy írják itt is, a PC-shez kell vevő, az Xbox-nál meg a gépben van. A vezetékes USB-s, csak rádugod, a Windows 7/8 biztosan felismeri, XP-re drivert kell külön tölteni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3492) Remekelek28 válasza Dilikutya (#3491) üzenetére


Remekelek28
őstag

Rendben,vezetékest rendeltem,akkor az elvileg jó lesz...

(#3493) TIT válasza Remekelek28 (#3492) üzenetére


TIT
veterán

Én is ezt a fehér dobozost vettem és jó.

(#3494) Remekelek28 válasza TIT (#3493) üzenetére


Remekelek28
őstag

Meg is jött,de a forma 1 be nem tudom beállitani azt,hogy ne az a rugós kar navigáljon,hanem a balra jobbra gomb.. átállitom,de nem menti el...ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#3495) smekone


smekone
tag

Srácok valahonnan lehet logitech F310-hez alkatrészeket venni ?

(#3496) smekone


smekone
tag

Gondol itt például arra hogyha a két középső kis analóg karok elkopnak lehet újat venni hozzá valahonnan?

(#3497) erzol válasza smekone (#3496) üzenetére


erzol
őstag

Rumblepad 2-őm van ~7 éve. Semmi baja pedig kap rendesen.
Elromlott, vagy rettegsz, hogy tönkremegy? ;]

[ Szerkesztve ]

(#3498) Teaway válasza erzol (#3497) üzenetére


Teaway
veterán

Szintén.
Tönkretehetetlen.

Nincs itthon csokid??

(#3499) smekone válasza erzol (#3497) üzenetére


smekone
tag

A bal oldali kis analóg joy-ról egy kicsit le van jönve a gumi és igen félek egy kicsit :DD

(#3500) kchryss


kchryss
addikt

eMAG-nál most kedvezmény van a kontrollerekre: [link]
Ami érdekes lehet az a logitech f310 7490 ft-ért ingyenes házhozszállítással az egész országban. [f310]
Az enyém kedden érkezik elvileg :D

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.