Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#4551) Ragnar_ válasza Atla (#4550) üzenetére


Ragnar_
addikt

Lehet, hogy a BT dongle volt a gyenge pont... Bár igazából 2-3k-nál én se szánnék többet rá.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#4552) Sang66


Sang66
csendes tag

Sziasztok!

- Adott egy PC egy Logitech Rumblepad 2-vel, ami 10 éve töretlenül teszi a dolgát.
- Ehhez szeretnék venni még egy gamepadot, hogy haverral ketten is nyomhassunk kisebb game-eket.
- A lényeg az lenne hogy ne akadjon össze az új gamepad a régivel.
- Persze tudom, hogy xbox 360 controller forever, de ahogy látom, itt a téli kínálatban ez olyan 17-18 ezer körül lenne minimum. Ez most sok nekem.
- Vehetnék akár egy másik Logitechet (p. F710), de arról több helyen olvastam hogy két logitech össze fog akadni együtt, szóval ez kilőve.

Nincs valami olyan gamepad max 10.000-ért, ami a fentieket fogyelembe véve értelmes megoldás lehet, nem fog meghalni 1 év után, aránylag jó minőségű (nem recseg-ropog), és nem xbox/logitech?

A Trust-nál azt látom, elég alacsony értékeléseket kap, Még talán a SPEEDLINK TORID-ja lehet érdekes, erről mi a véleményetek? (még xinput/direct váltó is van benne).

Van valakinek tapasztalata, mi nem akad össze a Rumblepad 2-vel? Most feleslegesen nem vennék 2 vadi új padot, amíg a régi működik jól. Mondjuk azt is 360emu-val használom, nem tudom ez is bekavarhat-e.

Elkeseredésemben már a vezetékesen is gondolkoztam :D

Előre is köszi :)

(#4553) veen


veen
csendes tag

hali
Segítségetek szeretném kérni,meg gondolatlanul vettem Wireless F710 vezeték nélküli game padot,de win 10 nem ismeri fel, érzékeli hogy rá csatlakoztam de illesztőprogram hiányt jelez.
Segítsetek, mit tudok tenni,ez win 10 vagy logitech probléma

[ Szerkesztve ]

(#4554) jaffa 2843 válasza veen (#4553) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Logitech gaming software
Esetleg gépházban nyomj egy Windows update keresést. Akkor is be szokta adni az adott drivereket. De a tuti a Logitech software

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4555) L.Szabi


L.Szabi
tag

Sziasztok, kizárólag PC fifához keresnék kontrollert.
Egyszer volt egy gagyi tescos kontrollerem, annak nem tudtam bebindelni 2-3 gombját ezért leginkább attól félek, hogy a ps/xbox kontrollernek se fog menni.

Kompatibilisak ezek PC-vel?Melyiket érdemes venni, konkrét típus? Xboxnak nem kényelmetlen, hogy feljebb van az egyik stick?

Köszi!

A pisztácia kifogyott.

(#4556) jaffa 2843 válasza L.Szabi (#4555) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mindenképp a konzolgyártók kontrollereit érdemes venni. Box kontroller jobb, viszont én is azok közé tartozom, akik nem szeretik az aszimmetrikus stick kialakítását. PC-vel mindegyik menni fog Bluetooth-on keresztül.Előfordulhat, hogy a PS kontrollerhez kell DS4Windows progi, ettől viszont boxos kontrollerként fogja felismerni a játék és a gombokat is aszerint jelzi játékon belül. Ebben a programban viszont rengeteg mindent be lehet állítani.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4557) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Gamepad-et hogy konfigolok be adott játékhoz ha nem is látja a gamepad-et?

verekedős játék (Mortal-szerű) elvileg játszható gamepad-del sőt igazán csak azzal játszható.

Gamepad van, driverek fenn.

Játék optionsnél keyboard active oké na de gamepad szürke nem active.

Hiába akarom definiálni hogy előre az nem up arrow hanme gamepad nem is engedi.

Autós játéknél uez van. Gamepad elvileg választható lenne, gyakorlatilag nyomogathatom de semmi.

Eszerint a gamepad és összes gombja hibátlan:

http://html5gamepad.com/

Mit tudok tenni?

(#4558) Viktor77 válasza t420s (#4557) üzenetére


Viktor77
titán

Pl. ezzel. A billentyűgombokhoz rendelhetsz gamepad gombokat.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4559) kikikirly


kikikirly
senior tag

Sziasztok,PC-hez van Xbox One S controllerem,kérdés az lenne hogy lehet a joystick gombok(Amivel forulni lehet) érzékenységét állitani.
Konkrétabban a szitu:

X-morh Defense cimű játékkal próbáltam játszani a controlleremmel,és minden királyul megy kivéve a fordulást, kis forditásra is szinte 180 fokot fordul az űrhajóm,tehát célzásnál a finomítás lényegébe lehetetlen.Pedig a lövés 2d-s olyan szempontból hogyha van ellenséges jármű eltalálja,ha nincs akkor tovább repül a lövedék a semmibe,szóval csak irányozni kell,távolsággal nem kell törődni.Ez miatt tök jól játszható lenne controllerrel,kényelmesen hátradőlve. Neten rákeresve játékokba lehet állitani,pl Fortnite,PUBG, itt sajnos nincs ilyen opció.Van lehetőség valahol a Windowsba vagy akár külső programmal állítani az érzékenységet?

Minden segítséget nagy örömmel látunk. :R

(#4560) morfondőr válasza kikikirly (#4559) üzenetére


morfondőr
őstag

Játékon belül tudod ezeket állítani. Sokszor az egér érzékenység is össze függ a kontrollerrel, de ezt a játék menüjében állítgasd!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4561) kikikirly válasza morfondőr (#4560) üzenetére


kikikirly
senior tag

Egér érzékenységet állítottam, hatástalan.
Érdekes hogy megjelent Xbox One-ra is,nincs bill egér támogatása, gondolom ott lehet valahogy állítani,vagy alapból jól működik. :B

[ Szerkesztve ]

(#4562) Trubusta


Trubusta
csendes újonc

Üdv érdeklődnek hogy vettem egy vezetek nelkuli xbox kontorllert es az hogy oldhato meg hogy a pc hozza van kotve hdmi kabellal a tvmhez a konrollert pedig a tvhez kapcsolok hozza es hogy igy a jatekban tudjak vele iranyitani ?

(#4563) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

A "ravasz" gombok el tudnak nyíródni idővel?

Logitech f310-em van, igazából alig használtam amióta megvan, egyszer régen rémlett hogy F1-ben nem ment csumagázon az autó, aztán annyiba is maradt az egész.

Most néhány napja elővettem és egy NFS játékot játszok (már napok óta játszom), és ma vettem észre, hogy elkezd nem kigyorsítani az autó csumagázzal, hanem mintha csak félgázt nyomnék :F (fordulatmérő is megáll középtartományban, és az autó hangján is hallani hogy nem padlógázzal gyorsít)

Most rátettem egy másik gombra a kigyorsítást, azzal tökéletes megy, tehát mintha az RT ravasz elfáradt volna ¯\_(ツ)_/¯ (de mondom alig volt használva controller)

Létezhet hogy ez tönkremegy? és ha igen meg lehet javítani?

[ Szerkesztve ]

(#4564) jaffa 2843 válasza DeathAdder (#4563) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Próbáld meg újrakalibrálni. Egyébként meg nem szabad 'olcsó' kontrollert venni. Venni kell egy új Xbox kontrollert, aztán kész.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4565) Viktor77 válasza jaffa 2843 (#4564) üzenetére


Viktor77
titán

Ne szórakozz már, a Logitech egy teljesen jó kontroller, a rendszer is Xbox gamepadnak ismeri fel. Xbox gamepadból is ki lehet fogni rosszat vagy romolhat el.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4566) jaffa 2843 válasza Viktor77 (#4565) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Felismerheti unikornisnak is ha nem ugyanúgy van összerakva és ugyanolyan alkatrészekből van. :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4567) Viktor77 válasza jaffa 2843 (#4566) üzenetére


Viktor77
titán

Így van, zárjuk is be a topicot, írjuk az elejére nagy betűkkel, hogy Xbox gamepad, aztán le tudva a gond.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4568) jaffa 2843 válasza Viktor77 (#4567) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ami azt illeti a problémák felét orvosolni lehetne ezzel :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4569) morfondőr válasza Trubusta (#4562) üzenetére


morfondőr
őstag

Mivel a játék a pc-n fut, nem a tv-n ezért a kontrollert a pc-hez kell csatlakoztatni, másképp nem fog menni!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4570) DeathAdder válasza jaffa 2843 (#4564) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nem volt ez olcsó :D xboxot direkt azért nem vettem mert nem ergonomikus, ilyen vibrátorra meg nincs szükségem ezért vettem az f310-et :D
egyébként amikor kérdeztem a topikban azt írták hogy mindegy melyiket veszem a kettő közül, amelyik jobban tetszik.

Hogyan tudom újrakalibrálni? :B

tehát valószínű hogy ez nem fizikai probléma?

(#4571) jaffa 2843 válasza DeathAdder (#4570) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Elég valószínű, hogy fizikai probléma.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4572) Trubusta válasza morfondőr (#4569) üzenetére


Trubusta
csendes újonc

Rendben köszönöm

(#4573) DeathAdder válasza jaffa 2843 (#4571) üzenetére


DeathAdder
veterán

Kár érte, pedig tényleg nagyon keveset volt csak használva :(

Nem értek hozzá, a controller hátulján van egy csúszka, X-en volt, most áttoltam D-be, így a két ravaszt már nem lehet "lépcsőzetesen" használni, tehát vagy padlógáz, vagy semmi.. végül is így legalább lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#4574) jaffa 2843 válasza DeathAdder (#4573) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Logitech szoftverében nem lehet állítani semmit? Mondjuk adni a végpontnak egy deadzone-t aztán előbb jön a padlógáz, mint a kar útjának vége. Vagy játékban.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4575) DeathAdder válasza jaffa 2843 (#4574) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nem találok ilyen opciót :(

Egyébként tegnap is játszottam egy másfél órát, kb. 1 óráig jó volt aztán megint elkezdett akadozni a padlógáz.

Itt én már egyértelműen fizikai hibára gyanakszom, mert nem konzisztensen rossz, hanem hosszabb használat után kezd el nem rendeltetésszerűen működni.

(#4576) TechN7ne válasza Viktor77 (#4567) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Sztem is ,annyira felesleges ez a topik ,semmi értelme.
Bármelyik Xbox gamepad ,minőségi/megbízható/általános szabvány.

Microsoft mint a rendszer ,Logitech és barátai lehúzhatják a redőnyt.

[ Szerkesztve ]

(#4577) Atla


Atla
senior tag

Nekem volt Logitech chillstream kontrollerem, többe került mint az x360, de soha többé nem veszek. Az analóg karok nem minden irányba érzékeltek normálisan. Viszont elismerem a Logi egerek, nem rosszak.

(#4578) ripicsi


ripicsi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy xbox 360 wireless controllerem PC-hez adapterrel es szeretnek venni melle egy ujat.
Van itt nalam egy xbox one controller kolcsonben de ezt nem latja a PC es nem csatlakozik bluetooth-on (a controller vadiuj bluetooth-os).
Az erdekelne hogy ez csak az xbox one adapterrel mukodik? Vagy meg lehet valahogy hekkelni hogy mukodjon mind a ket controller egyutt wireless?
Ha vennek ujat mit lenne erdemes meg egy xbox 360 controllert vagy egy ujabb xbox one controllert adapterrel?

Koszi

(#4579) jaffa 2843 válasza ripicsi (#4578) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Csak szabvány BT vagy One adapterrel megy. A 360 nem BT kapcsolatot használ.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4580) ripicsi válasza jaffa 2843 (#4579) üzenetére


ripicsi
csendes tag

Koszi a valaszt.
Akkor ha veszek egy uj xbox one controllert + adaptert akkor fog menni a ketto egyutt ugye (a regi xbox 360 controllerrel es adapterrel) ?

(#4581) jaffa 2843 válasza ripicsi (#4580) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

X360 kontroller - Csak a saját vevőjével megy PC-n. Ez nem bluetooth adapter egyébként.
Xone kontroller - Ha az újfajta (Képen az alsó), akkor sima Bluetooth-al is megy adapter nélkül, vagy a saját vevőjével. De olcsóbb egy valamilyen USB-s BT vevőt beszerezni ha nincs a gépben BT még. Ha van Xone adapter akkor azzal is megy, de venni ilyet nem érdemes mert drágább. Nekem ilyennel tökéletesen ment minden.

Mindegyik megy kábellel PC-n.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4582) morfondőr válasza ripicsi (#4580) üzenetére


morfondőr
őstag

Én inkább a gyári adapterét javaslom, mert itt a fórumban is jeleztek problémát BT-vel! Persze ez nem zárja ki hogy valakinél tökéletes.
A másik kérdésre: nekem van egy wireless 360 és egy wireless one is, boldogan megférnek egymás mellett, működnek egyszerre is!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4583) jaffa 2843 válasza morfondőr (#4582) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Rendes BT modult kell venni. A linkelt Asus-szal nem volt gond PS4 kontrollerrel sem. A mostani intel M.2-es wifi/BT modullal is minden tökéletesen megy. Még talán stabilabban is.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4584) morfondőr válasza jaffa 2843 (#4583) üzenetére


morfondőr
őstag

Biztos, hogy minőségi BT-vel nincs gond, de ha másra nem kell a BT (mint ahogy nekem sem), akkor árban nem sok különbség van a gyári vevőnél. És pl. azt megérheti a + pár ezres, hogy a kontrollerbe be lehet dugni a fülest és van egyben egy wireless headset-ed is, amit ha jól tudom BT kapcsolattal nem lehet.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4585) Hita


Hita
újonc

Sziasztok segítséget szeretnék kérni . Van egy sony bravia kd-43xf8096 androidos tv,ehhez keresnék bluetooth gamepadot. Milyent tudnátok ajánlani ami kompatibilis lenne a tv-vel,sajnos egyáltalán nem ismerem egyiket sem .
Előre is köszönöm.

(#4586) jaffa 2843 válasza Hita (#4585) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Kicsit pontosabban, hogy miről, hogyan menne a játék?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4587) Hita válasza jaffa 2843 (#4586) üzenetére


Hita
újonc

Csak a tévén levő,vagy letölthető játékokat kezelné.

(#4588) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Bedobnám ide is, hátha... klikk

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4589) jaffa 2843 válasza pocokxx (#4588) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Xbox kontroller. (Az újabb, amit jelenleg lehet kapni boltokban) Kapcsolódik telóhoz és win10 pc-hez bluetoothon keresztül.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4590) pocokxx válasza jaffa 2843 (#4589) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Tehát a One kontrollere?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4591) jaffa 2843 válasza pocokxx (#4590) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Aminek az Xbox gomb körüli része a felső burkolat részét képezi az BT verzió mind. Talán a az Xbox One S-sel jött be.

Képen az alsó.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4592) Archttila válasza jaffa 2843 (#4591) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen azzal jott be.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4593) pocokxx válasza jaffa 2843 (#4591) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Akkor a linkelt is jó, ugye? :)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4594) jaffa 2843 válasza pocokxx (#4593) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Igen, és baromi jó áron van. :D Ha nem vettem volna egyet nemrég, akkor rendelnék én is. :W

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4595) pocokxx válasza jaffa 2843 (#4594) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi. Akkor meg is rendeltem. :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4596) #42706048


#42706048
törölt tag

Helló!

Azt kérdezném, hogy szerintetek miért van az hogy játék közben elkezd magától lefelé menni a jobb analóg kar, mintha nyomnám lefelé? Mi lehet a hibája? köszi

(#4597) braunz


braunz
tag

Sziasztok! Mortal kombat x-hez szeretnék kontrollert venni pc-re. Az x box 360 - as kicsit húzós, olcsóbb megbízható,jól működőt tudna valaki ajánlani? Kifejezetten mkx illetve esteleg gta5. Jelenleg win7 hez de lassan váltok 10 -esre.

(#4598) #42706048 válasza #42706048 (#4596) üzenetére


#42706048
törölt tag

Köszönöm megoldva. Vettem egy újat...

(#4599) jaffa 2843 válasza #42706048 (#4598) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Más megoldás nagyon nem volt, mert ott valószeg megadta magát az analóg kar. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4600) robicheck


robicheck
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek, Logitech RumblePad F710 élhető alternatíva így 2019-ben Xbox kontroller helyett? Eddig egy vezetékes x360 kontrollerem volt, ezt akarom leváltani. Játékokkal való kompatibilitás probléma felléphet ezzel a kontrollerrel? Win 10 alatt használnám és amennyire tudom Xbox vezérlőnek ismerik fel a játékok. A válaszokat előre is köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.